Zwemster Smit zoekt naar vorm Laatste kunstje van Laurien Vermulst 1 z Ia Louisse favoriet in run bike run Breskens Tennissters willen het verloren gegane terrein herwinnen Gevoel zegt soms niets over tijden Kamsky wil ook niet naar Elista uitslagen DORDRECHT (ANP) - Zwem men leer je als je jong bent, hard zwemmen ook. Des te sneller ben je aan de top, des te eerder kun je er mee ophouden omdat er zoveel ander leuks is. Dat leek destijds de tendens, vooral bij de vrouwen. Tegenwoordig zijn er nieuwe categorieën zwemsters. De groep die jaren lang vooraan mee doet - Ma rianne Muis (27) en Karin Brie nesse (26) zijn twee exponenten - en de groep die zich ineens meldt, nauwelijks aangekon digd. Carla Geurts (25) is een goed voorbeeld, Minouclxe Smit (21) een ander, nog nieuwer. Talent hebben ze allemaal. Dat is er altijd geweest in Nederland. Maar de een koos voor de ont wikkeling van de natuurlijke aanleg, voor de souplesse, de techniek. De ander voor trainen, kilometers maken, uit innerlijke motivatie of geprikkeld door een groep met hetzelfde doel. Dat is in 1996 uiteraard de Olympische Spelen. Wie echter in Atlanta de finale wil halen, moet zowel hard kunnen zwemmen als gericht hard willen trainen. Minouche Smit heeft haai* leven daar momenteel op afgestemd. De studie fysiotherapie moet voorlopig wachten. Ze wil bij de Spelen starten op de 200 wissel en 4x200 vrij. Voor de estafette worden straks na de NK in Drachten de vier snelsten gese lecteerd. Op het individuele nummer voldeed ze bij het EK in Wenen aan de eis van NOCNSF. nu moet ze nog vormbehoud to nen. Maar ook dat is een limiet. Ze heeft 2.17,6 staan en moet nog 2.19,2 halen. De eerste poging daartoe in Leeds mislukte jammerlijk. Smit, die van Hoorn (trainer Jaap van de Goor) verhuisde naar DWK (André Cats) in Bar- neveld, had een drieweekse hoogtestage in Granada achter de rug. wachtte de navolgende instabiele periode af en dacht in Engeland te kunnen pieken. Ze kwam amper onder de 2.21. Een fikse teleurstelling, maar achter af ook een interessante ervaring. Geen lijn ..In de weken na Granada voelde ik me beroerd", herinnert ze zich nog maar al te goed haar eerste ervaring met ..zuurstoftanken" in de bergen. ..Het is een bekend verschijnsel. De stemmingswis selingen zijn groot, maar een en kele training gaat lekker. Vaak was het 'gatver, ik voel me niet MONTE CARLO (ANP) - De Amerikaanse schaker Gala Kamsky heeft de wereldschaak bond FIDE laten weten ook niet in de plaats Elista in de Russi sche deelrepubliek Kalmykië te willen spelen om de wereldtitel tegen de Rus Anatoli Karpov. In een brief' aan voorzitter Kirsan Iljoemzjinov heeft Kamsky als reden opgegeven dat hij voor het leven van hemzelf en zijn vader vreest. Eerder deze maand gaf Kamsky te kennen de tweekamp niet te kunnen spelen in Bagdad. Kamsky kreeg geen visum van de Ameri kaanse autoriteiten. „De voortdurende angst zal mij niet toestaan geestelijk en licha melijk op voldoende niveau te spelen", schrijft Kamsky. „Bo vendien willen mijn secondan ten me niet vergezellen op de trip omdat ze weten hoe groot de vijandschap van de Russische regering is tegenover mij en mijn vader nadat wij Rusland hebben verlaten." „Ik heb het recht gelijkwaardige voorwaarden voor de tweekamp te verlangen. De match om de wereldtitel is altijd het doel van mijn leven geweest. Het is voor mij onmogelijk in Rusland te spelen. Ik kan de omstandighe den, waarin ik moet vrezen voor mijn leven en mijn tegenstander Karpov alle hulp krijgt van on telbare schaakprofessionals uit Moskou, niet accepteren. Ik ben de mening toegedaan dat deze tweekamp in een neutraal land moet plaatsvinden." 's-Gravenpolder wint Zeeuwse dambeker THOLEN - In de sporthal De Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen is de finale gespeeld van de Zeeuwse bekercompetitie met als inzet de Beker Cup. Na een lange damavond wist PWG 's-Gravenpolder met zeer grote cijfers deze ontmoeting te win nen. De Eendracht Tholen - PWG 's- Gravenpolder 1-7: Toby Hage - Daaf Kasse 0-2: André Kouse maker - Arjo Kousemaker 0-2; Henk Gunter - Dominique de Rooij 1-1: Stef Baerends - Piet Karregat 0-2. Hiermee nam PWG "s-Graven polder de Beker over van De Eendracht. Beide teams promoveren naar de Nationale bekercompetitie, waarvan de eerste ronde op 4 mei 1996 gespeeld wordt in Huis- sen (Gelderland). sterk, heb geen zelfvertrouwen'. Het logboek dat we bijhouden, daar zat ook geen lijn in. Je geeft jezelf cijfers voor onder meer het watergevoel, concentratie, hu meur. sprintvermogen, trai ningszin. Bij mij de ene keer een 3, de andere keer een 8. Je kon er nietó uit opmaken, niets was constant." Toch merkte ze de kentering, de verbetering. Dat gaf vertrouwen voor de eerste poging het indivi duele startbewijs voor Atlanta definitief te bemachtigen. Dat vertrouwen bleek aangepraat, weet ze nu. De belangrijke verzu- ringstraining. het kapot gaan, na de hoogstestage verliep niet .naar wens. De prikkel kwam niet over, ze kon de intensiteit niet aan. „Toch zwom ik bij de training al regelmatig goede tijden, ook al was ik van binnen niet heel lek ker. Dus ik dacht: goed. je bent niet in vorm maar kunt wel hard gaan. Dus waarom niet in Leeds? Nou, ik ben er achter ge komen. Gevoel zegt soms hele maal niks over tijden. Tot 150 meter zat ik onder de limiet. De laatste 50 crawl ging echter in 34 seconden. Dat moet 30 zijn. Ik kon dus niet doorgaan, was niet hard genoeg." Bezinning De deceptie joeg haar terug naar haar ouders, kapper en kapster te Hoorn, ter bezinning en ter wedergeboorte. „Mijn haar eraf en aan niets denken. Een week rust, maai- niet uitgerust. Ik werd juist onrustig. 'Moet ik niet iets doen?', 'Vergeet ik niet iets?', vroeg ik me af. Heel raar. Toch was het belangrijk dat ik er even tussenuit ging. even af stand nam van zwemmen, want ik had echt niet door kunnen gaan." De pauze, het nieuwe, korte kap sel was een nieuwe start. „Je wa tergevoel is al na een paar dagen weg. Maar je kunt nog steeds zwemmen. Dat gaat nooit weg. En ineens kwam het: een knal- week. Ik was er weer klaar voor. Voorlopig gaat het om veel me ters maken. In één ruk door naar Minouche Smit: die hoogtestage was niet mislukt, ik had me er te snel teveel van voorgesteld. foto Hans Steinmeier/ANP juni. Dan gas terugnemen en nog twee keer proberen vormbe houd te laten zien. Het NK is mijn laatste kans. 2.19,2 wordt nog best moeilijk. Ik zeg niet dat ik het haal. ook niet dat ik het niet haal. Maar als dat gebeurt, heb ik er wel alles voor gedaan." De tweede hoogtestage in april liet Minouche Smit overigens aan zich voorbij gaan. Ze koos. evenals de meeste andere kern ploegleden, naar tevredenheid voor de Caribisch zon op Cu rasao. Misschien speelde mee dat vijftien jaar geleden een vakantie in het warme zuiden haar van de doodsangst voor wa ter afhielp. Bovendien is hoogte stage even een vies woord ge worden. Toch? „Nee absoluut niet. Ik heb in drie weken Granada veel be reikt. Als je de grafieken ziet. Echt, ik was een stuk vooruit ge gaan. Dat was op zeeniveau nooit gelukt. Maai- het blijft af wachten hoe je lijf reageert naderhand. Ik heb er veel met mijn kamergenote Carla Geurts over gepraat. Haar eerste hoog testage viel ook tegen, de tweede ging veel beter. De Belgen gaan zes keer per jaar. Zie hun resulta ten." „Ik geloof zeker in de voordelen, maar heb natuurlijk ook te ma ken met onzekerheden. De reac ties zijn per persoon zo verschil lend. Ik vond de gok te groot. Stel je voor dat me weer zoiets overkomt. Reken maai* dat het moeilijk was na die 200 wissel in Leeds. Janken, kwaad, 'ik ga nooit meer op hoogtestage', 'kijk nou wat ik zwem'. Dat is de eer ste reactie. Later weetje dat het onzin is. Die hoogtestage was niet mislukt, ik had me er te snel teveel van voorgesteld." van onze medewerker BRESKENS - Jan Louisse kan -zaterdag in de run bi ke run van Breskens bij een overwinning goede za ken doen voor het Zeebra-circuit. Louisse die nog maar twee wedstrijden heeft staan, heeft op de maxi male score van 1800 nog-slecht drie punten moeten inleveren. Zijn grootste concurent Arve Hoogzand (Sommelsdijk) laat de wedstrijd in Breskens schie ten, waardoor de beslissing voor het circuit (alleen de beste vier resultaten tellen mee) zal vallen in de run bike run van Zoutelande op 4 mei. In Breskens krijgt Jan Louisse serieuze tegenstand van Miquel van Tongeren (Arnemuiden), die vorig jaar het Zeebra-circuit op zijn naam schreef, maar dit sei zoen pas aan zijn eerste Zeeuwse run bike run toe is. Tom de Jonge (Bergen op Zoom) gaat achter Louisse en Van Tongeren proberen zijn positie zo goed moge lijk te verdedigen. Tom de Jonge krijgt verder af te rekenen met Jan van Dis (Fijnaart) en Sjaak de Kok (Lewedorp). Peter de Jong (Moerstraten) verdedigt zijn koppositie bij de veteranenH40 tegen Theo van Hal (Middelburg) en Adri van Loon (Woensdrecht). Marianne Provoost (Lewedorp) is bij de vrouwen vrijwel niet meer in te halen door Jeanette Poldervaart (Zuidland) en Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom). Willy de Nooyer (Serooskerke), die onlangs Neder lands kampioene werd in Venray in de categorie vrou wen D40, neemt dit seizoen voor de eerste maal deel aan een run bike run in Zeeland. Wereldkampioene bij de veteranen, Térese van Lare heeft ingeschreven voor de eerste run bike run van haar eigen club, de Triath lon Vereniging Oostburg, De wereldkampioene run- bike-run behoort uiteraard tot de favorieten. Ze laat het Europese kampioenschap in Portugal, dat dit weekeinde wordt gehouden, links liggen. Na zeventien jaar ontbreekt alleen nog olympisch eremetaal van onze verslaggever Tim Brouwer de Koning AMSTERDAM - Als iemand de Bos baan kan uittekenen, is Laurien Ver- mulst het wel. Zeventien jaar bezoekt zij het nationale roeicentrum en nog steeds raakt zij er niet op uitgekeken. Nu, in het olympisch jaar 1996, komt de 35-jarige psychologe er vanwege het opgevoerde aantal trainingen zelfs va ker dan ooit. In het Bosbaanrestaurant wordt zij al jaren gerekend tot het meubilair. „Ik ga al zo lang mee, dat ik het personeel hier heb zien komen en gaan." Hoe anders had haar sportloopbaan kunnen verlopen. Als de roeibond zich in 1984 wat soepeler had opgesteld, was het voor Vermulst einde oefening ge weest. „In die tijd was het gebruikelijk om na een jaar of zes te stoppen met roeien. Maar omdat ik mij genept voel de door de roeibond, die mij niet uit zond naar het wereldkampioenschap, ben ik doorgegaan. Met zo'n kater wilde ik de roeisport niet verlaten. Was ik wel naar het WK gegaan, dan had ik dat als een mooie afsluiting van mijn carrière beschouwd en had ik hier nu niet geze ten." Wat het einde van een korte maar he vige sportloopbaan had moeten wor den, bleek bij nader inzien het begin van een periode, waarin zij een fraaie erelijst opbouwde. Vermulst ontbrak de afgelopen elf jaar slechts een keer op het WK. Voor haar was 1986 een 'roei- loos'jaar, omdat de motivatie ontbrak. „Ik had niet eens ontwenningsver schijnselen. Wel heb ik als coach hand en spandiensten verricht, maar de meeste aandacht ging dat jaar uit naar mijn studie." Tegenwoordig liggen de prioriteiten volkomen anders. Roeien nam een 'steeds centraler plaats in in het leven van Vermulst, die onlangs zelfs met het oog op de Olympische Spelen betaald verlof opnam als parttime secretaris van de atletencommissie NOCNSF. Daarmee benut zij de regeling die het de olympische roeiselectie mogelijk maakt zes maanden zonder inkomsten derving naar Atlanta toe te werken. „Ongekend voor Nederlandse begrip pen. maar in het buitenland lachen ze erom. Ik beschouw mijzelf nog steeds niet als profroeister. Maar ik vind het wel fijn om me een half jaar op mijn sport te kunnen kunnen richten." Die nieuwe Nederlandse benadering van het toproeien, die in 1992 gestalte kreeg na de teleurstellende Spelen van Barcelona, was voor Vermulst een pret tige bijkomstigheid in de nadagen van haar imposante loopbaan. Als geen an der ondervond zij in het verleden, dat Nederlandse roeiers wel schitterden op het WK. maar één keer in de vier jaar de boot misten. „De Olympische Spelen leverden ons veel minder medailles op dan wij op grond van voorafgaande we reldkampioenschappen mochten ver wachten. Andere landen piekten ken- Vermulst signaleert dat de charismati sche coach haar in verhouding tot an dere roeisters ontziet. „Zij moeten sterk in hun schoenen staan, want Kris kan keihard zijn in zijn manier van coa ching. Dat is niet altijd een pretje, want hij is nogal ongeduldig. Hij kan het moeilijk verkroppen als zijn technische aanwijzingen niet meteen resultaat op leveren. In mijn ogen moet dat ook op een andere manier kunnen. Dat laat on verlet dat Korzeniowski een groot, vak man is, die met zijn projectmatige werkwijze voor een nieuwe impuls heeft Laurien Vermulst: „Tijdens de Olympische Spelei resultaten veel groter." is de kans op onverwachte foto Roland de Bruin/GPD nelijk beter in olympische jaren. In an dere takken van sport, zoals het schaat sen, zag je die tendens ook," Hoogtepunt Tijd om de bakens te verzetten, ook voor de geroutineerde Utrechtse, die vooral grossierde in WK-zilver (vier keer in de lichte skif). Het voorlopige hoogtepunt op haar erelijst is het goud in de lichte dubbeltwee van 1988 in Mi laan. De olympische wapenfeiten van Vermulst blijven ver achter bij haar WK- successen. Haar enige optreden tot nog toe, vier jaar terug in Barcelona, lever de haar de vierde plaats op in de zware dubbelvier. Dat smaakt naar meer, ook voor een sportvrouw die bijna alles al eens heeft meegemaakt. Niet alleen het personeel van het Bosbaanrestaurant zag zij ko men, gaan en soms weer terugkomen, ook concurrenten, ploeggenoten en coaches verschenen en verdwenen. Een blijvertje is Hans Lycklama, één van de assistenten van bondscoach Kris Kor zeniowski. „Met Hans heb ik in feite meer dan met Kris. omdat die pas veel later kwam. In tegenstelling tot jongere roeiers heb ik ook zonder Kris al heel wat goede prestaties geleverd. Ik vind hem een heel goede coach. Maar ik zie hem niet als een soort wonderdokter. Hij heeft een hele hoop ploegen onder zich, waardoor hij soms minder tijd aan ons kan besteden. Dan moeten wij on- gecoacht trainen. Gelukkig is dat de laatste tijd weer beter geregeld." Of de aanpak van de Amerikaanse Pool ook schepen vol goud naar Nederland oplevert, waagt Vermulst te betwijfe-1 len. „Onze groep mist routine. Van een groep van 25 roeisters hadden er slechts drie olympische ervaring. Ik weet uit ei gen ondervinding dat de Olympische Spelen van een ander kaliber zijn dan een wereldkampioenschap. Tijdens de Spelen is de kans op onverwachte resul taten veel groter. Ik vind het leuk om de Spelen nog eens mee te maken en niet alleen om deel te nemen. Mijn eigen on derdeel, de lichte dubbeltwee, staat voor het eerst op het programma. Dat merk ik ook aan de ontwikkeling van dat nummer, want die is in de breedte enorm toegenomen." Vermulst praat alsof zij haar retourtje Atlanta al in de knip heeft. Niets is min der waar, want ook zij moet de 'on-Ne- derlandse' selectieprocedure van Kor- zeniowksi tot de laatste haal afwerken. Dat betekent onderlinge competitie tot je er bij neervalt. „Al hoop ik niet dat we al te laat duidelijkheid krijgen, want de geselecteerden moeten ook nog de tijd hebben om zich voor te bereiden op het einddoel: Atlanta." Vaste maatje Vorig jaar brak de langdurige selectie- strijd de doorgewinterde roeister nog bijna op. Als gewezen skiffeuze („Ik moest voor het eerst sinds jaren weer mee-selecteren") had zij moeite om het andere ritme in de dubbeltwee op te pakken. Pas in het allerlaatste stadium wees Korzeniowski haar met haar vaste maatje Ellen Meliesie aan voor het WK in het Finse Tampere. Hoewel het duo de finale slechts als zesde beëindigde, bood dat toernooi de inmiddels naar Amsterdam verhuisde Utrechtse hou vast voor dit jaar. „In de halve finale versloegen we zowel de wereldkampioe nen als de winnaars van de Rotsee Re gatta in Luzern. Dat het in de finale mis ging, kwam door ziekte van mij." Nog een reden voor revanche in haar laatste roeijaar. Vermulst, die nog niet weet wat'zij daarna gaat doen, heeft in gedachten de stap al gezet van de ver trouwde Bosbaan naar de olympische roeibaan. „Gek he, het komt niet eens in mij op dat ik in Atlanta zou kunnen ontbreken. Een eventuele herkansing na de Spelen? Nee, na zeventien jaar vind ik welletjes." Rentree Schultz in nationale ploeg KAMPEN (ANP) - Met Brenda Schultz-McCarthy weer in de gelederen begint het vrouwen team van Fred Hemmes dit weekeinde op het gravel van Kampen aan een nieuwe poging zich op te werken naar de hoog ste klasse van de strijd om de Federatiebeker. De 25-jarige in woonster van Delray Beach was er niet bij toen vorig jaar in Noordwijk nogal sullig van Oostenrijk werd verloren. Haar moeder was plotseling overle den. „Het had geen zin me toen op te stellen. Ik sloeg alles in de hekken." Nu gaat het weer, ook al omdat echtgenoot Sean McCarthy spe ciaal is overgekomen om voor in spiratie en motivatie te zorgen. „Ik sta nog niet sterk genoeg in mijn schoenen om het alleen te doen", realiseert ze zich. Toen ze het een keer in Amerika probeer de bij het toernooi van Midland ging het prompt mis. Gravel is niet de meest favoriete ondergrond voor de Nederland se speelsters, maar nog minder voor de Australische tegen standsters. Dat maakt Neder land tot favoriet, ook al omdat Brenda met haar twaalfde plaats op de wereldranglijst niet alleen letterlijk maar ook figuur lijk boven iedereen uittorent. Australië moet door een bles sure bovendien kop vrouwe Ni cole Bradtke missen. Aanvoer der Hemmes ziet het gevoel van onderschatting al binnenslui pen. Rachel McQuillan en Ren- nae Stubbs doen het in teamver band beter dan op het circuit, is zijn waarschuwing. Het publiek rekent er echter op dat in Kampen de glorie begint. Er wordt in allerijl getimmerd aan uitbreiding van de tribunes IID erd De i om alle - circa 2000 - bezoekei een plaats te bieden. Schul heeft bij winst alvast toegezeg dat zij er ook bij zal zijn als in ht weekeinde na Wimbledon promotiewedstrijd wordt speeld. De vier winnaars van d groepswedstrijden en de vi( verliezers uit de wereldgroe worden dan tegen elkaar geloo Geheim Fred Hemmes houdt nog eve geheim wie hij zal opstellei maar Brenda Schultz gaat vanuit dat ze driemaal mof aantreden: in de singles van zi terdag en zondag en het afslu tende dubbel. Dat laatste combinatie met Manon Boll graf. De twee, die ook als kopj naar de Olympische Spelen Atlanta gaan; treffen elkaar Kampen voor het eerst dit jai aan dezelfde kant van het ne Bollegraf staat tiende op de dut bellijst, Schultz elfde. „We mi ken straks een goeie kans in A lanta", realiseert Bollegraf ziel „Goud bij de Spelen is het mooBR ste wat er is, al verdien je bij die US Open natuurlijk meer." Voorlopig lijkt Atlanta echtèloi nog ver weg. Veel dichterbij lijk mai het voor Miriam Oremans e dag Kristie Boogert. Eén van d win twee zal door Hemmes worde dee opgesteld in het tweede enkeJdat spel tegen Australië. Beide lijd echter maken aanspraak op ode derde startplaats die voor Ni derland bij het olympisch teiGis nistoernooi is weggelegd. Zoiselr dag sluit de inschrijving maigen nog altijd hebben zij niets va ïad het NOC vernomen. „Ik zo mijl graag weten waaraan ik to lus ben", vindt Kristie Boogert. J hee was het alleen maar, omdat u de 1 onze seizoenplanning moete mijl maken." Atletiek Marathon van Parijs. Zeeuwse deelne mers: Jan-Willem Meeuwse (Kwaden- damme) 3.13.41. Gert-Jan Ruissen (Vlis- singen) 3.24.15. Wim de Jonge (Lewe dorp) 3.25.45. Loek Westveer (Middel burg) 3.57.18. Marjolein Meulenberg (Middelburg) 4.03.29. Frans Buys (Vlis- singen) 4.20.58. Biljarten Sheffield. WK snooker. Eerste ronde (best-of-19 frames) :Doherty (ler/9) -Ter ry (Eng) 10-5, Griffiths (Wal/15) - Burnett (Sch) 10-9, Higgins (Sch/11) - Clark (Eng) 10-5. Mersin (Tur). Wereldbeker driebanden. Kwalificatietoernooi, tweede ronde: Pa- muk (Tur) - Van derWurf (Ned) 3-1 (15- 11 14-15 15-11 15-4/moyennes 0,786- 0,689), Habraken (Ned) - Aksi (Tur) 3-1 (15-10 13-15 15-12 15-9/0,725-0,582), Emek (Tur) - Van der Stappen (Ned) 3-2 (7-15 15-14 7-15 15-14 15-11/1,320- 1,240), Havermans (Ned) - Arslan (Tur) 3- 2 (12-15 15-8 6-15 15-3 15-10/1,050- 0,850), Van der Smissen (Ned) - Yuksel (Tur) 3-2 (15-1 14-15 15-2 12-15 15-13/ 1,690-1,121). Ifli Met Boedapest. Hongarije - Oostenrijk 0-2| re 1 ).12. Polster 0-1, 67. Marasek 0-2. Tï|n j schouwers: 4000. Kopenhagen. Denemarken - Schotlai l 2-0 (1-0).8. Michael Laudrup 1-0, 2°° - Brian Laudrup 2-0. Aantal toescho le wers: 23.021. Brussel. België - Rusland O.Toeschouwers: 11.000. Oslo Noorwegen - Spanje 0-0. Tcfyelt schouwers: 11.898. Tallinn. Estland - IJsland 0-3 (0-3) "f' Bjarki Gunnlaugsson 0-1, 22. Bja Gunnlaugsson 0-2, 30. Bjarki Gun laugsson 0-3. Toeschouwers: 4000. Lugano. Zwitserland - Wales 2-0 0J.31Coleman 1-0 (eigen doel), 41. Ti kyilmaz 2-0 (strafschop). Duitse competitie:HSV-Leverkusen V. Turkije. Finale beker, tweede wedstrij :Fenerbahce-Galatasaray 1-1 r tasaray wint DeKer. Tennis miljoen i veel isdi h Paardensport Oslo. EK beroepspikeurs.Eindstand 1. Eggen (Noo) 87 punten, 2. Mayr (Oos) 86, 3. Goop (Zwe) 77, 4. Baldi (Ita), 5. Langeweg (Ned) 75, 6. Wewering (Dui) 73. Schaken Monte Carlo. 5e Amber-toernooi (blind en rapidschaak), 11e ronde.Nikolic (Bos) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2 0-1, Lautier (Fra) - Piket (Ned) 1-0 0-1, Kamsky (VSt) - Kramnik (Rus) 0-1 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Xie (Chn) 1-0 1-0, Anand (India) - Ljubojevic (Joe) 1-0 1-0, Karpov (Rus) - Judith Polgar (Hon) 1-0 0-1. Eindstand:1. Kramnik 16,2. Anand 15,3. Ivantsjoek 14 1/2, 4. Kamsky 12, 5, Kar pov, Lautier, Sjirov 11 1/2, 8. Piket, Pol gar 11,10. Nikolic 8 1/2,11. Ljubojevic 5, 12. Xie 4 1/2. Sportprijsvragen Belgische lotto. 1-7-14-16-27-28. Reservegetal:9. Jokernummer:1 2 0 5 6 8 5. Duitse lotto. Trekking A:7-22-25-28-30- 31.Reservegetal:13. Trekking B:4-9-25-32-41- 46. Reservegetal :28. SupergetallemO en 3.Spel 77:2 9 0 1 0 4 9.Super 6:1 1 5 65 1. Lucky 10, woensdag. 2-3-10-12-17-21- 29-31 -37-38-39-42-43-51 -52-59-63-73-76- 77. Kwalificatie WK 1998: Groep 1 Griekenl.-Slovenië 2-0, Programma: 1 september: Griekenland- Bosnie-Herzegowina, Slovenië - Dene marken. Groep 6: Joegoslav.-Far Oer 3-1 Programma 2 juni: Joegoslavië - Malta, 31 augustus: De Faeröer - Slowakije; 4 september: De FaerOer- Spanje Groep 8 Macedonië-Liecbtens. 3-0. Programma:1 juni IJsland - Macedo nië; 31 augustus: Liechtenstein - Ier land, Roemenië - Litouwen, Oefenwedstrijden Johannesburg. Zuid- Afrika - Brazilië 2-3 (2-0). 25. Masinga 1- 0, 42. Doctor Khumalo 2-0, 56. Flavïo Conceicao 2-1, 68. Rïvaldo 2-2, 85, Be- beto 2-3. Londen. Engeland Kroatië 0- 0.Toeschouwers 33.650. Belfast. Noord-lerland - Zweden 1-2 (0- 11,21. Dahlin 0-1, 58. Ingesson 0-2, 84. McMahon 1-2. Aantal toeschouwers: 5666. Boekarest. Roemenie - Georgië 5-0 (3- 0).26. Moldovan 1-0, 30. Moldovan 2-0, 37. Moldovan 3-0, 50. Lacatus 4-0, 87. Gilca 5-0. Scheidsrechter: Zachariadis (Gri). Aantal toeschouwers: 6000 Zenica. Bosnië Herzegowina - Albanië 0- O.Aantal toeschouwers: 15.000. Praag. Tsjechië - Ierland 2-0 (0-0).62. Frydek 1-0, 69. Kuka 2-0. Scheidsrech ter: Strampe (Dui). Aantal toeschou wers 6100. Monte Carlo. Mannen, 3,5 n Tweede ronde: Schalken (Ned) - Enqv (Zwe/7) 3-6 6-3 6-3, Krajicek (Ned) - Ei berg (Zwe) 0-6 6-4 6-2 Muster (Oos/1| Carbonell (Spa) 7-5 6-4, Carlos Cos P (Spa) - Chang (VSt/3) 6-7 6-2 6-4, Becki (Dui/4) - Rikl (Tsj) 6-4 4-6 6-3„ Javier Sa' (Spa) - Courier (VSt/8) 6-3 6-3, Gu ar tafsson (Zwe) - Ivanisevic (Kro/5) 6-2 6 Mantilla (Spa) - Bruguera (Spa/9) 7-5 2, Pioline (Fra) - Kafelnikov (Rus/6) 6-4 1CI 3, Santoro (Fra) - Boetsch (Fra/11)7-51 |jei 7-6, Medvedev (Oek/12) - Philippouss |yal] (Aus) 6-0 6-2, Alberto Costa (Spa/16 Gumy (Arg) 6-7 6-1 6-4, Rios (Chl/13 Novak (Tsj) 6-3 2-6 6-2, Moya (Spal Furlan (Ita) walk-over, Korda (Tsj) - Ulit "j1 rach (Tsj) 6-1 6-2. Indeling achtste finales: Krajicek Schalken, Muster - Moya, Carlos Cosls lege Korda, Medvedev - Pioline, Gustafsso» Sch' Santoro, Rios - Becker, Sanchez - M tilla, Alberto Costa - Agassi (VSt/2). Dubbelspel, eerste ronde: Haarhus Schalken (Ned) - Edberg/Korda (ZwsInee Tsj) 6-4 6-2. Seoul. Mannen, 325.000 gulden. Tweede ronde: Byron Black (Zim/1) -LjjZi (Can) opgave Lareau, Rusedsi pèrt (GBr/2) - Stark (VSt) 1-6 7-6 6-3, M* jp suoka (Jap/5) - Radulescu (Dui) 6-4 6' Ogorodov (Oez) - Carlsen (Den/6) 4-66-'' 6-3, Henman (GBr) - Johansson (Zwe)6aoe 3 7-5, Pozzi (Ita) - Tarango (VSt) 6-3 7-5 I0ël Kroslak (Slw) - Renzenbrink (Dui) 6-26 zen 3, Damm (Tsj) - Grabb (VSt) 6-3 6-0. )loe leU iisti hooi iet ïijn rot Volleybal Arroya de la Luz. Tweede oefenwei) strijd mannt... Spanje - Nederland 1-3 (10-15 15-8 9-1! Ie 6-15). [star Wielrennen j"ii Schoten. Grote Schelde-prijs, 1. Vandenbroucke (Bel) 202 km 4.30.49, 2. Steels (Bel) 0.02, 3. Van* le raerden (Bel), 4, Svorada (Slw), 5. Zab* len (Dui), 13. Van der Poel, 22. Van Bon 9.66 tfjjf 26. Van den Akker, 55. Van Cadsand, 66 De Jongh, 63 De Vries, 64. De Louw,'! Dekker, 81. Hoffman, 84. Luppes. Ronde van Colombia. Tweede etappe, Duitama - Socorro:'"311 Hernandez (Col) 221,3 km in 5.06.41,1 rug Nino (Col), 3. Ruiz (Col). Derde etappe Socorro - BucaramangtSj 1. Evert Gutierrez (Col) 120 km i: 3.02.40, 2. Albeiro Marin (Col) 1.04,3 Argemiro Zapata (Col). Algemeen klas sement: 1. Gutierrez 12.39.54, 2. Ram1 311 rez (Col) 0.18, 3. Javier Zapata (Col) 0.1! pi' 4. Montana 0.22, 5. Albeiro Marin. Zeilen Hyères. Pre-olympische week.Solins stand na 5 races: 1 Schuman/Flach/Jt kei (Dui) 3, 3. Potma/Hettinga/Potmi (Ned)11 Finn, na 4 races: 1. Heiner (Ned) 6, 2. Gf defroid (Bel) 6, 3. Makila (Fin) 10. 473 n0e mannen, voorlopig klassement na 3' naleraces: 1. Merricks/Walker (GBr)3' 2. Benny en Andy Kouwenhoven (Nee He 470 vrouwen, na 5 races: 1. Zabeli Via Dufresne (Spa) 9, 2. Birkner/Bülk slee (Dui) 11, 19, De Lange/De Goederf1 \jei (Ned) 71. Europe, na 1 finalerace j. Brouwer (Ned) 8, 5. Matthijsse (Ned) 2! Tornado, na 5 races: 1. Léon/BallestiJ,. (Spa) 3, 2. Clevenot/Quernec (Fra) 7, Van Teylingen/Dercksen (Ned) 16. DA ser, na 2 finaleraces 1. Moberg (Noc »oe 23, 2. Serpa (Por) 31. Mistral vrouwe» jl na 4 races 1. Maud Herbert (Fra) 3,11( Claire Herbert (Fra) 7, 8. De Vries (NeC n 19. Mistral mannen, na 6 races: 1. Rod/' gues (Por) 5, 2. Espinola (Arg) 19, 8. V? Geemen (Ned) 48. op c heei lijk \'ef> stee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22