Voetbalavond eindigt in mineur Relschoppers bederven Projekt 74 Griekenland komt langzaam op gang Turnsters strijden voor ticket NK Oranje klaagt over de kwaliteit van het veld Europese Commissie houdt UEFA aan Bosman-uitspraak inksbuiten Peter Hoekstra debuteert overtuigend in Oranje Michel Leonhart speelt volgend jaar voor Hoek an onze verslaggever enrj van der Steen OTTERDAM - In een oefën- eclstrijd heeft Nederland voor et laatst in 1956 van de Duit- irs gewonnen. Dat blijft nog •en zo. Gisteravond kon Oran- weer niet winnen (0-1), maar at verlies was niet van belang, ijnlijk was de avond wel voor cfliebbers van goed voetbal, acifisten en ook voor een en- ïle speler, Jordi Cruijff voor- ooraf was al duidelijk dat het aarschijnlijk als kijkspel niet iel zou worden. Zelfs een duel issen het zo leuke Nederland het grote, sterke Duitsland is ind deze tijd van het jaar- eigen- jk alleen interessant voor spon- irs en televisie-maatschappij- En enkele spelers die een ms krijgen zich te bewijzen. )rdi Cruijff, John Veldman en eter Hoekstra kregen die gele- ;nheid vanaf de aftrap. Cruijff ;gon als spits, waar hij geen se- onde indruk kon maken. De mge zoon van de oude groot- leester verloor heel simpel alle ilijke. duels van Kohier. Guus Hiddink sprak niettemin van een 'niet onverdienstelijke eerste helft' van de Barcelona-speler. Na rust stond Cruijff voor joker op rechts, waar hij nauwelijks werd aangespeeld. Gek van frustratie werd hij er. In een wedstrijd die begon met apengeluiden uit een vak vol Duitse voorstanders van een blank Europa, zakten de andere debutanten niet voor hun exa men. Veldman speelde rustig, in valler Cocu deed vlot mee, col lega Stam was te kort in het veld voor een cijfer. Peter Hoekstra deed anderhalf uur mee en slaagde cum laude. De Drent van Ajax had daarbij het geluk dat Taument op rechts niet had: een goeie middenvel der achter zich. Richard Witsch- ge, keihard werkend en uitste kend spelend, maakte het leven er voor Hoekstra op links be hoorlijk prettig op. Hoekstra wilde dat graag bea men. „Richard speelde heel ge dreven, dat was wel mooi voor mij." Zo mooi dat hij door aan voerder Danny Blind tot beste ATHENE/BELGRADO (ANP) - Griekenland, Joego slavië en Macedonië zijn de voorronden van het WK voetbal 1998 begonnen met een overwinning. Gezien de tegenstanders, Slovenië, de Faeröer en Liechtenstein, was dat ook te verwachten. Griekenland kwam tegen Slovenië pas in de tweede helft aan scoren toe. Tien mi nuten na de rust maakte Ba- tistuta de eerste treffer. Elf minuten later scoorde Niko- laidis 2-0. Joegoslavië speelde in Bel grado voor 25.000 toeschou wers in de eerste helft een kat-en-muis-spelletje met de Faeröer. Savicevic, balgoo chelaar te Milaan, maakte in de derde en dertigste minuut 1-0 en 2-0. Milosevic bepaal de de ruststand op 3-0. Na de rust geloofde de thuis ploeg, bestaande uit Ser viërs en Montenegrijnen, het wel. Petersen maakte in de 54e minuut zelfs een tegen doelpunt voor de eilandbe woners. Een andere dwerg, Liechten stein, opende de WK-kwalifi- catie met een nederlaag van 3-0 in Macedonië. Milosevski doelpuntte in Skopje na vijf minuten, Babunski benutte vier minuten na de rust een strafschop. Tien minuten voor tijd bepaalde Zaha- rievski de eindstand op 3-0. Kwalificatie WK, 1998: Groep 1. Athene. Griekenland - Slovenie 2-0 (0-0). 55. Batista 1-0, 66. Nikolaidis 2-0. Groep 6. Belgrado. Joegoslavië - De Faeröer 3-1 (3-0). 3. Savicevic 1-0, 30. Savicevic 2-0, 38. Milose vic 3-0, 54. Petersen 3-1. Toe schouwers: 25.000. Groep 8. Skopje. Macedonië - Liechtenstein 3-0 (1-0). 5. Milo sevski 1-0, 49. Babunski 2-0 (strafschop), 80. Zaharievski 3-0. Toeschouwers: 12.000. Plaatsingswedstrijd in Terneuzen an onze verslaggeefster 'ERNEUZEN - Voor de ruim turnsters is het zaterdag en ondag in Terneuzen de laatste ;ans zich voor het Nederlands ;ampioenschap te plaatsen, lat geldt voor zowel de regio- lale als de landelijke parade- laardjes die in sporthal 't Iwaantje in actie komen. De oncurrentie zal groot zijn, K'ant voor iedere turnster lonkt e deelname aan het NK. folgens de Middelburgse J anny fermeule, sinds maart van dit aai- lid van de commissie turnen lames van de Koninklijke Ne- ierlandse Gymnastiek Bond 'KNGB) waarin zij vooral de (edstrijdzaken behartigt, zal iet er vooral op C-niveau om pannen. „Dit is de categorie net het grootste aantal deel- leemsters. 2120 Turnsters heb- J ten zich aangemeld voor de ?cedstrijdenreeks. De turnsters He zondag meedoen, hebben de shifting in de vorm van de pro- inciale kampioenschappen en voorwedstrijd doorstaan. Iet gaat er om wie zich bij de top legen per categorie plaatst. Die aan door naar het NK." )m op C-niveau een goed figuur e slaan, zal een turnster zeker wee tot drie keer per week moe- trainen. Ook al is dat aan- lenlijk minder dan op B- en A- iiveau, de algemene basisvor- nen worden vaak vlekkeloos ge- oond. Bovendien is het voor de udere turnster de ideale plaats mi af te trainen of om fit te blij- en. „Het is wel wedstrijdsport, laar minder prestatief dan tur- op A- en B-niveau. De A lijn oert naar internationaal tur- ien en de B lijn naar het natio- iale platform. Het is vanzelf- prekend dat er meer van je leeist wordt in die categorieën." lënnisduo ilijft overeind IONACO (ANP) - Sjeng Schal len en Richard Krajicek heb- 'ën de derde ronde bereikt van et met 3,5 miljoen gulden gedo- eerde tennistoernooi in Monte arlo. chalken voelt zich in Monte larlo sterk tegen Zweedse spe- ers. De 19-jarige Limburger be- lon met een zege op qualifier fredriksson en won gisteren ver assend in drie sets van Thomas ïnqvist3-6 6-3 6-3. Krajicek re ende af met diens befaamde mdgenoot Stefan Edberg: 0-6 6- 6-2. debutant werd benoemd. Blind: „En misschien was Hoekstra wel de beste man van het veld." Aan de andere kant verging het Gaston Taument heel anders. Taument, 'geruggesteund' door Seedorf, had heel wat minder hulp: de Feyenoorder maakte er overigens zelf ook bijzonder wei nig van. Balbezit In het stadion dat zich nog heel even de mooiste voetbalarena van het land mag noemen, was Nederland vanaf de eerste mi nuut de ploeg met het meeste balbezit. Als ploeg was dat ook de enige prestatie van Oranje. Er zat geen snit in het spel, boven dien kwam er niet alleen van Cruijff en Taument niks, ook Bergkamp lukte weinig. Zelfs een strafschop kreeg de Ar- senal-vedette er niet in. Nadat de Duitsers even eerder via Klinsmann per penalty op 0-1 waren gekomen (Bogarde trok Bierhoff neer), mocht Bergkamp het ineens ook van elf meter pro beren. Dat was te danken aan een foutje van scheidsrechter Collina, die een correcte sliding van Reuter op Hoekstra voor een overtreding aanzag. Berg kamp faalde echter, ook in de re bound. Het bleek tekenend voor de prestatie van de blonde oud-Aja- cied, die zelf meent nog tegen Ierland, in december, een lek kere wedstrijd voor Oranje te hebben gespeeld. De waarheid is dat het met Bergkamp bij Ne derland sinds het WK van '94 kwakkelen is. Veel maakt het natuurlijk niet uit. een slechte wedstrijd meer of minder. Anders dan voor de Duitsers, voor wie elke interland een kwestie is van landsbelang en de hoogste eer, is Oranje een ploeg die van vriendschappelijk voetbal niet veel moet hebben. Berti Vogts, de Duitse bonds coach, prees zich echter geluk kig dat Duitsland voor het eerst in ruim 30 jaar weer eens in Ne derland had gewonnen. Hij noemde de uitslag ook verdiend. Mineur Veel lieten de Duitsers echter niet zien. Holland controleerde de wedstrijd grotendeels. Dat de ploeg van Hiddink wel vier goeie kansen had gecreëerd, zoals Danny Blind wilde doen gelo ven, was echter net zo overdre ven als het spandoek dat om een Oranje-kans vroeg voor Eric Vis- caal. Hoekstra had een keer kun nen scoren ('Ik had door moeten lopen, ik schoot te vroeg') en Mulder zag kort voor tijd een kopbal op de lijn door Köpke ge pakt, dat was alles. Dat de avond in mineur werd af gesloten. had niks met kopbal len of schietkansen te maken, niet eens met de uitslag. Het dui zendtal Duitse fans begon de Kuip te slopen op een wijze die zelfs mensen op de eretribune deed vluchten. Berti Vogts bood later zijn excuses aan voor het gedrag van zijn landgenoten. „Maar het zijn geen fans, dat zijn vijanden van het voetbal. Ik schaam me voor dit gedrag." Rotterdam. Vriendschappelijke in terland. Nederland - Duitsland 0-1 (0-1). 17. Klinsmann 0-1 (strafschop). Scheids rechter: Collina (Itai. Gele kaart- Eilts (Duitsland) Bijzonderheid 32. Bergkamp mist strafschop. Stefan Reuter haalt Peter Hoekstra onderuit, waarna de scheidsrechter Oranje een penalty toekende. foto ANP/Mulder/Kluiters Zonder een van nature hoog ont wikkeld gevoel voor complexe bewegingen is het zinloos meer dan dertig uur per week aan brug, balk, vloer en paard te spenderen. In Nederland is ech ter sinds enige tijd weer een groeiend aantal turnsters te be speuren dat de zware elementen beheerst. In deze groep, het A-ni veau, blijft weliswaar de kwanti teit het geringst. Dat ligt ook voor de hand. De eisen die aan een topper gesteld worden, zijn heel hoog op mentaal en licha melijk vlak. Een dubbele salto op de vloer en een Jagersalto op de brug ongelijk komen niet vanzelf aanwaaien. „In sommige leeftijdscategorieën bij de A's is nog weinig competitie. De strijd om de hoogste eer is vaak nog een vier- of vijfstrijd", merkt Janny Vermeule op. Toch is Janny Vermeule, die ook choreografe is bij MTV'69, hoop gevend over de toekomst. „De jeugdige talenten breken door. Er kunnen twee vertegenwoor digende juniorenteams en één seniorenteam opgesteld wor den. Dat is sinds lang niet meer voorgekomen." In de junior A-categorie, waarin de Zeeuwse topturnster Moni que Nuyten van MTV'69 uit komt, is zaterdag een spannen de confrontatie te verwachten. Nuyten zal concurrentie onder vinden van Gabriëlle Wammes van Pro Patria Zoetermeer en Marleen Deuning van De Hazen- kamp uit Nijmegen. Bij een plaatsingswedstrijd in Hippoly- tushoef twee weken geleden moest de 12-jarige Monique Nuyten Wammes laten voor gaan. Ze zullen zaterdag alle drie zoveel mogelijk punten willen vergaren omdat de Terneuzense resultaten meetellen voor de fi nale die op 8 en 9 juni in Deven ter wordt gehouden. Ongeveer 215 turnsters uit de B- klasse vechten in Terneuzen om de eerste plaats in de verschil lende leeftijdsklassen. Eerder kwamen de meeste Zeeuwse B- turnsters in Hippolytushoef bij een plaatsingswedstrijd op de vloer. „Het zal zaterdag nog niet bekend zijn, wie zich heeft ge kwalificeerd voor het NK. Het beste resultaat van de twee wed strijden telt. Voor de turnsters die in Terneuzen meedoen, bete kent dat datje zeker bij de beste zeven moet behoren om door te gaan naar de nationale finale voor B's", zegt Janny Vermeule, die als KNGB-commissielid van het turnen dames samen met EMM uit Terneuzen betrokken is bij de organisatie van de plaat singswedstrijd. In het kader van de verbroedering; stelden de spelers van Nederland en Duitsland zich door elkaar op tijdens het spelen van de volksliederen. foto ANP/Kluiters/Toussaint Vechtpartijen en racistisch gedrag rond interland van onze verslaggever Richard Thannhauser ROTTERDAM - Het Projekt 74 van de Nederlandse en Duitse voetbalbond, waarmee vorig jaar een begin werd ge maakt, kan de ijskast in. Het initiatief, dat had moeten leiden tot meer begrip tussen de voetballiefhebbers uit beide landen, werkt niet. Dat kwam gisteren pijnlijk aan het licht voor, tijdens en na de vriendschappelijke interland tussen beide landen. Vroeg in de middag zorgden de Duitse rel schoppers al voor onrust rond het Cen traal Station te Rotterdam. Enkele uren later verplaatsten de gewelddadigheden zich naar de omgeving rond het stadion, waar enkele honderden Nederlandse sup porters de confrontatie zochten met groe pen Duitsers. De politie trad hard op. maai- kon niet voorkomen dat op het plein voor het stadion en bij een restaurant te genover het stadion vechtpartijen uitbra ken. Daarbij raakten drie mensen ge wond. Twee Nederlanders liepen steek wonden op, een Duitser raakte zwaar ge wond bij een vechtpartij. De meeste Nederlandse relschoppers had den geen kaartje voor de wedstrijd, de Duitsers wel. Zij zorgden in het stadion opnieuw voor onrast. Ze brachten de Hit- Ier-groet. scandeerden nazi-kreten en maakten oerwoudgeluiden als een don kere speler van het Nederlands elftal de bal beroerde. Vlak voor tijd trachtte een deel van de Duitse aanhang de Maastri bune te bestormen. De Mobiele Eenheid voorkwam dat met enkele charges, waar bij enkele lichtgewonden vielen. De Duitse bondscoach Berti Vogts bood na afloop zijn verontschuldigingen aan voor het gedrag van „Duitse hooligans, die proberen het voetbal kapot te ma ken." Libero Matthias Sammer sloot zich daarbij aan. „Ik schaam me diep voor wat ik heb gezien en gehoord. Deze mensen be- Frank Rijkaard en Rudi Voller zitten voor een reclame-stunt gezellig aan het ontbijt. In 1990 bij het WK maakten de Nederlander en de Duitser elkaar het le ven nog zuur. zorgen Duitsland een slechte naam. Hoe dit soort problemen aangepakt moeten worden'? Die vraag moet je mij niet stel len, daarvoor moet je bij anderen zijn." Spelers en begeleiders van Ajax stoorden zich eerder dit seizoen tijdens het Cham- pions-Leagueduel met Ferencvaros aan de oerwoudgeluiden en zeiden dat er een moment komt, dat de spelers van het veld zouden lopen als het publiek zich opnieuw racistisch zou gedragen. Gisteravond leek de tijd rijp voor een actie van de spelers. Vooral in de eerste helft gingen de smake loze geluiden, die uit het Duitse vak kwa men, door merg en been. Danny Blind, de aanvoerder van het Ne derlands elftal, erkende na afloop, dat hij niet heeft overwogen om de scheidsrech ter te wijzen op het wangedrag van de Duitse aanhangers, „Het verrast me eer lijk gezegd wat me nu wordt verteld. Op het veld heb ik nauwelijks in de gaten ge had dat wat er werd geroepen zo erg was. Als speler ben je zo geconcentreerd bezig met de wedstrijd, dat het geluid vanaf de tribune grotendeels langs je heen gaat." Duidelijk werd wel, dat de Nederlandse en de Duitse voetbalbond hun gezamenlijke poging om begrip te kweken tussen Duit se en Nederlandse voetbalfans anders moeten aanpakken. Na de eerste rellen in maart van dit jaar in Düsseldorf rond het EC-duel Borussia Mönchengladbach- Feyenoord werd gisteren een absoluut dieptepunt bereikt. Beide bonden mogen zich dan ook afvragen of het nog zin heeft om regelmatig vriendschappelijke wed strijden tussen Duitsland en Nederland te houden, zoals is vastgelegd in het Projekt 74. Als dergelijke ontmoetingen leiden tot ernstige ongeregeldheden - waarbij wa pens niet worden geschuwd - is de grens ver overschreden. Het ligt dan ook in de lijn der verwachtin gen, dat beide landen de eerstkomende ja ren niet vriendschappelijk tegen elkaar kunnen spelen. De initiatiefnemers van het Projekt 74 zullen zich in de komende weken beraden over de te volgen koers. Want het is gisteravond duidelijk gewor den dat de weg naar 'vrede' tussen beide supportersgroepen er één is met vele hob bels. „Zo heeft het absoluut geen zin om dit soort wedstrijden te spelen", liet- de Duitse bondscoach Berti Vogts na afloop weten. „Ik schaam me diep voor wat er in Rotterdam is gebeurd", verklaarde hij voor de camera's van de Duitse televisie. Oh ja. Eén ding wilde Vogts nog wel kwijt „De verhouding tussen spelers, coaches en bestuursleden is dankzij het Projekt 74 aanzienlijk verbeterd. Er is meer respect voor elkaar." Jammer dat de 'supporters' daar anders over denken. van onze verslaggever HOEK - De 29-jarige aanvaller Michel Leonhart is de eerste nieuwe aanwinst bij zaterdag eersteklasser Hoek. Dinsdag avond, voor de bekerwedstrijd van Hoek tégen Gemert, had de nu nog bij SC Gastel spelende spits een gesprek met een delegatie van Hoek. „Mijn overgang naar Hoek is nu al ze ker", maakte Leonhart gisteren bekend. Michel Leonhart. afkomstig van Vlissingen. woonde de afge lopen vijfjaar in Brabant. „Door privé-omstandigheden ben ik inmiddels weer naar Vlissingen verhuisd. Daarom wil ik zo snel mogelijk voor een Zeeuwse club gaan spelen." Hoek toonde onmiddellijk na het bekerduel met SC Gastel in de kwartfinales interesse voor de spits. De snelle en balvaardige Leonhart was in die wedstrijd één van de uitblinkers. „Ik heb niet lang getwijfeld toen dat aanbod kwam", aldus Leonhart, die zegt als voetballer een laatbloeier te zijn. „Ik heb er niet altijd even goed voor geleefd." Over zijn overgang naar Hoek zegt hij: „Ik kijk er naar uit. want welke Zeeuwse voetballer wil er niet bij Hoek spelen." Leonhart scoorde dit jaar voor Gastel, dat koploper is in de tweede klasse van het zondagvoetbal, dertien keer. Bij BSC trof hij vorig seizoen zestien keer doel. De rechtsbenige aan valler: „Ik speel bij Gastel diep in de spits, maar kan ook op andere posities spelen." Dat zou bij Hoek ook rechts op het middenveld kunnen zijn. Mare Minnaert tekent immers mor gen (vrijdag) een contract bij NAC. ROTTERDAM (ANP) - Niet de tegenstander, maar het veld was Nederlands grootste tegen stander in Rotterdam. Althans, dat zeiden de betrokkenen. „Ze hadden het op zijn minst kun nen maaien", zei aanvoerder Blind. Jordi Cruijff, één van de debu tanten, vond dat ook. „Het is geen excuus, want Duitsland speelde op dezelfde ondergrond. Toch heb ik zoiets in jaren niet meer meegemaakt. Ik was meer geconcentreerd op de balaan name dan de tegenstander. Dat is niet goed." Over zijn eerste optreden in Oranje was Cruijff junior ook niet tevreden. „Het was niet mijn wedstrijd. Duitsland was een goede, sterke ploeg. We had den veel moeite de wedstrijd naar onze hand te zetten." Toch had bondscoach Hiddink een positief woordje over voor de meeste nieuwelingen. „Cocu viel goed in, Veldman deed het ver dedigend naar behoren." Voor twee anderen reserveerde hij al min of meer een plaatsje in de definitieve EK-selectie. „Het voordeel van Jordi is dat hij op meerdere plaatsen inzetbaar is. Hoekstra zorgde na de rust een paar keer voor dreiging. Na het wegvallen van Overmars kun nen we wel iemand voor de vleu gel gebruiken." Hiddink had ook mindere pun ten gezien. „De eerste fase was heel moeilijk. We gaven te veel ruimte weg. Daarna ging het be ter. Vooral via de linkerflank zijn we een paar keer gevaarlijk ge weest." (Advertentie) Welke wijn is het lekkerst bij in boter gebakken wilde eendeborstfilet met kastanjes in caramelsaus en een met veenbessen gevulde gestoofde appel? Wijnkoperij Van Leerzem kan u daarin uitstekend adviseren. Niemand in Midden-Zeeland heeft zo'n rijk assortiment wijnen als hij. Wijnen voor de herfst en het wildseizoen en voor zomaar gezellige avonden. Molenwater 137, Middelburg telefoon 0118 613338 Blind was dezelfde mening toe gedaan. „In die fase hebben we bewezen onder moeilijke om standigheden wat te kunnen af dwingen. Er was sprake van re delijk spel. We hebben een paar goede kansen gehad." Frank de Boer keek als verliezer, maar toonde zich optimist. „We hebben met een flinke dosis de butanten de Duitsers toch lang onder druk weten te houden. Een gelijkspel was verdiend ge weest. We hebben ons het eerste half uur laten verrassen door de Duitsers. Hassler en Basler wis selden veel van positie, dat was tactisch sterk. Maar na het eer ste half uur waren we beter. Zij hebben maar één kans gehad, wij méér. Met wat meer geluk winnen we," De Boer had ondanks het verlies winst gezien. „Zij waren op Mol- ler na compleet, wij misten een stuk of vier basisspelers. Voor een paar invallers was het Ajax- systeem nieuw. Desondanks hebben we een topploeg als Duitsland het laatste half uur met de rag tegen de muur ge zet." Richard Witschge was blij met zijn Peter Hoekstra, zijn partner, aan de linkerkant. „Op rechts dribbelde Seedorf vaak naar binnen. Taument kreeg daar door veel minder te doen en per soonlijke acties zijn op zo'n hob belig veld ook moeilijk." Hiddink verving Witschge hal verwege de tweede helft door Co cu. Dat was niet de bedoeling. „Ik heb dinsdag met nieuwe kicks gespeeld. Daar heb ik nu blaren van." Politie paraat bij Ajax-Willem II AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie zet zondag vierhonderd mensen in bij de wedstrijd Ajax-Willem II. Als de Amsterdammers winnen, zijn ze landskampioen. Bij verovering van de titel biedt de gemeente Amsterdam de spe lers een huldiging aan op het bordes van de Stadsschouwburg op het Leidseplein. Daaraan voorafgaand kunnen de suppor ters deelnemen aan een feestelij ke optocht vanaf stadion De Meer naar de binnenstad. De po litie is uit voorzorg tegen rel schoppers „zichtbaar" aanwe zig, met name op het Leidse plein. Daar kwam het in het ver leden bij feesten rond Ajax gere geld tot ingooien van winkelra men en slopen van tramhokjes. Ajax speelt de wedstrijd uit eer betoon in stadion De Meer en niet in het grotere Olympisch Stadion. Het is de laatste wed strijd die Ajax in het stadion aan de Middenweg speelt. Komend seizoen is het nieuwe stadion Arena in Amsterdam-Zuidoost de thuishaven van de Amster dammers. Bij het behalen van het kam pioenschap begint de huldiging op het Leidseplein om 18.00 uur. BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal een nieuwe „bui- tenlanderregel" in het voetbal niet accepteren. „Het heeft geen zin via de achterdeur te probe ren het aantal buiténlandsc voetballers dat bij wedstrijden mag meespelen te beperken", waarschuwde Europees com missaris Van Miert (concurren- tiezaken) gisteren in Brussel. De Europese voetbalbond UEFA was van plan een nieuwe beperkende „buitenlanderre- gel" in de statuten op te nemen. In plaats van met drie zouden clubs in de Europese voetbal toernooien met vijf buitenlan ders mogen aantreden. De voet balorganisatie besliste vorige week echter een besluit over zo'n aanpassing op te schorten tot dat er is gesproken met de Euro pese Commissie. Die ontvangt vrijdag de secretaris-generaal van de UEFA, Gerhard Aigner. Aan de vooravond van dit over leg onderstreepte Van Miert dat de Commissie de UEFA zal hou den aan de uitspraak van het Europese hof van Justitie in de zaak van de Belgische voetbal ler Jean-Marc Bosman. Het hof heeft bepaald dat de buitenlan- derregel en het voetbaltransfer systeem in strijd zijn met de Eu ropese regels. Aan het aantal buitenlanders bij clubs binnen de Europese Unie mag geen li miet zitten, besliste het hof op grond van de Europese wetge ving over vrij verkeer van perso nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21