Animo voor winkelzondag stijgt Wijkwinkel Vlissingse Scheldebuurt verhuist PZC Nieuwe brug over watergang Nieuwland wil geen fietspad om de kern Asielzoeker beboet voor koelen woede op ruit AZC Goes Ruimte intensieve veeteelt verontrust Thoolse landbouw Te hoge pachtprijs bedreigt oesterteelt Woningvereniging Basco verhoogt de huren met 4,5 pet zeeland 18 Enquête: bijna helft Vlissingse winkeliers voorstander Opnieuw raam van de rechtbank beschadigd DONDERDAG 25 APRIL 1996 van onze verslaggever VLISSINGEN - Steeds meer winkeliers in de Vlissingse bin nenstad zijn bereid hun zaak op zondag te openen. Dat blijkt uit een enquête van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen. On geveer eenderde wil in het zo merseizoen een of meer zonda gen per maand open gaan. Tij dens het Bevrijdingsfestival, zondag 5 mei, zijn zeker 49 win kels (ongeveer de helft) ge opend. Gedurende de kermis- week en het Straatfestival wil len enkele tientallen eigenaren hun vaak enige vrije dag van de week opofferen. De winkeliers in Vlissingen kun nen in de toeristische periode zelf bepalen of zij zondags ge opend zijn. Het aantal onderne mers dat daaraan meedoet, va rieert jaarlijks. De enquête van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen moest onder meer uitwijzen of dit jaar een meerder heid voorstander is van het ope nen van de deuren op zondag. In dat geval kan de openstelling onder de vlag van de vereniging gebeuren. Dat betekent onder meer dat er gezamenlijk publici teit aan kan worden gegeven. Een meerderheid is nog altijd geen warm voorstander van open zijn op zondag, al wordt die meerderheid met het jaar klei ner. Van de 92 ondernemers die het enquêteformulier terug stuurden (van de in totaal 120 le den). kiest ruim eenderde (33) voor een vaste zondag. De voor keur gaat daarbij uit naai- de eer ste zondag van de maand. Elf le- van onze verslaggeefster NIEUW- EN SINT JOOSLAND - „Wij willen dit pad niet." Deze conclusie staat aan het eind van een brief van de wijkvereniging Nieuw- en Sint Joosland aan de raad van de gemeente Middel burg. De raad besloot in het ont- werp-bestemmingsplan Nieuw- land-Kom de aanleg van een fietspad in Nieuwland op te ne men tussen de Langeweg en de Veerstraat. De wijkvereniging schrijft in de brief dat het fietspad niet nodig is. Het pad zal de fietsers om de dorpskern leiden. Vooral voor de middenstand zou dit negatieve gevolgen kunnen hebben. „Het veiligheidsargument is er met de haren bijgesleept", aldus de wijkvereniging. De dorpsbewo ners denken dat met de aanleg van het klaverblad Amemuiden een einde zal komen aan het auto-sluipverkeer dwars door het dorp. Het fietsverkeer door Nieuwland zal een stuk veiliger worden. Een ander bezwaar vor men de volks ituinen die moeten wijken voor het fietspad. De ver eniging vraagt waarom het geld niet wordt gebruikt voor een fietsverbinding met Vlissingen. A. Suylen, sectiehoofd ruimtelij- van een medewerkster MIDDELBURG - Dat de fru straties tijdens het langdurige verblijf in asielzoekerscentra tot gewelddadige uitbarstingen kunnen leiden, bleek dinsdag op de zitting van de Middel burgse politierechter. Een Rus die met zijn moeder en broer on derdak gevonden heeft in het AZC in Goes kon zich 4 decem ber vorig jaar niet meer beheer sen omdat hij te horen kreeg dat zijn afspraak met de directeur niet doorging. Hij kreeg die boodschap bij de portiersloge. Daar stonden twee strijkijzers, die hij door de ruit slingerde in de richting van de receptionist. Er was hem vernie ling van de ruit ten laste gelegd. De Rus vertelde dat hij in die twee jaar de directeur nooit had ontmoet. Hij wilde met hem spreken omdat zijn moeder meermalen zou zijn aangerand in het AZC. Bovendien kregen van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Het schiet de Thoolse landbouw in het verkeerde keelgat dat in de gemeente ruimte komt voor een stuk of zes nieuwe vestigingen van intensieve veehouderijbe drijven. De afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de land- bouwmaatschappij ZMO en de afdeling Tholen van de Weste lijke Land- en Tuinbouworgani satie WLTO) maken daarom be zwaar tegen de voorgestelde herziening van het bestem mingsplan buitengebied. Daar in liggen enkele nieuwe moge lijkheden verankerd voor in tensieve veehouderij. De herziening van het bestem mingsplan buitengebied is juist gemaakt om de intensieve vee houderij zoveel mogelijk te we ren. Zoals bekend waren reeds zeven vergunningen verstrekt voor intensieve veehouderij. Ruimte voor de zes nieuwe vesti gingen is te vinden in dezelfde regio: De Poortvliet- en Mal- landpolder en directe omgeving. Voorzitter E. Hage van de ZMO- afdeling is hoogst verbaasd over de nieuwe ontwikkeling. Vol gens hem komt de beleidswijzi ging volstrekt onverwacht. „Wij hebben niets tegen varkenshou derijen. Maar we zijn wel gekant tegen de komst van megabedrij- ven. Ze belemmeren wonen en werken in het gebied van vesti ging." Hage haast zich daaraan toe te voegen dat hij de herzie ning voor 95 procent ideaal vindt. Het gaat net om die inten sieve veehouderij. Bescheiden F. Buurmans, chef bureau ruim telijke, economische, recrea tieve en onroerende zaken van Tholen, kan zich de verbazing moeilijk voorstellen. „Tholen doet niet meer dan op beschei den wijze uitwerking geven aan provinciaal beleid." Het zogehe ten 'beste locatie beleid' dat on derdeel uitmaakt van het ruim telijke beleid landelijke gebie den is reeds langer bekenc Buurmans: „Zouden wij daar ge heel aan voorbij gaan, dan vrees ik dat we problemen krijgen als we straks goedkeuring moeten vragen bij de provincie." den zijn bereid elke zondag in het seizoen open te gaan. De animo voor de zondagen 5 mei (Bevrijdingsfestival), 30 juni en 7 juli (Straatfestival) en 14 en 21 juli (kermis) is nog wat groter. In de enquête kozen 43 winke liers voor 5 mei. Dat aantal is in middels al opgelopen tot 49. Tussen de dertig en veertig on dernemers hebben aangegeven ook tijdens het Straatfestival en de kermis klanten welkom te willen heten. Het gaat dan voor al om detailhandel. De meeste grootwinkelbedrijven houden de deuren op zondag op slot. P. van der Maden, secretaris van de winkeliersvereniging, zegt het 'vreselijk gevaarlijk' te vin den om alleen op de cijfers af te gaan. „Het blijft toch heel erg koffiedik kijken, want je weet nooit hoe het in de praktijk gaat uitpakken." Veel hangt bijvoor beeld af van het weer. Als het weer wat druilerig is, zijn de win keliers eerder geneigd open te gaan. Ook kijken ondernemers naar wat hun collega's doen. Toch signaleert Van der Maden dat de steun voor de openstel ling op zondag groeiende is. „Er is een betrekkelijk grote groep die het ziet zitten en het dit jaar gaat proberen. De groep die ja zegt is opnieuw iets gegroeid. Weliswaar is een meerderheid nog tegen, maar het is nog maar een nipte meerderheid. Er hoeft maar een kleine verandering plaats te vinden en het slaat om. Dan is een minderheid tegen." Tot die tijd komt de vereniging niet in actie. „De mensen die open willen zullen dus zelf met de pet rond moeten om bijvoor beeld een advertentie te zetten", aldus Van der Maden, die bena drukt dat het bestuur van de vereniging de zondagopenstel ling niet wil forceren. „Het is iets wat tijd nodig heeft, wat moet groeien. Je moet de mensen niet dwingen." ke ordening: „Provinciale Wa terstaat heeft de gemeente te kennen gegeven de fietspaden te willen verbeteren, om zo meer comfort te bieden. Er is geld voor dit fietspad. Bij de beslissing hebben we het hele gebied beke ken. Langs de Rijksweg 58 komt een geluidswal. Dat vonden we een mooie aanleiding om het fietspad, dat ernaast komt, aan te leggen. De grond die overblijft kan gebruikt worden voor volks tuintjes." Het feit dat die grond al gebruikt wordt voor tuinen doet niet ter zake: „De grond is 'om niet' ter gebruik afgestaan." Voorstanders Ondanks de argumenten van de wijkvereniging Nieuw- en Sint Joosland vindt Suylen nog steeds dat het fietspad er moet komen. Volgens hem zijn er bin nen de wijkvereniging ook men sen die genuanceerder over de plannen denken. K. de Visser, voorzitster van de wijkvereniging, verklaart dat er formeel bezwaar gemaakt is te gen het bestemmingsplan. „Wij vinden: auto's er uit - fietsen er in." Uit navraag is haar gebleken dat de plannen zo goed als rond zijn. Met de aanleg van het fiets pad zou na de zomervakantie be gonnen worden. De nieuwe brug over de Vlissingse Watergang wordt op haar plaats gelegd. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De brug over de Vlissingse Watergang is woens dag vernieuwd. Tegen twee uur lag de nieuwe oversteek op zijn plaats. De oude brug was meer dan twintig jaar oud en dringend aan vervanging toe. Vandaag (donderdag) zal de laatste hand gelegd worden aan de nieuwe brug. Woensdagochtend vroeg werd begonnen met het weghalen van de versleten brug. „De brug was dermate geroest", aldus A. van Leiden van de gemeente Vlissingen, „ook al zouden we al het roest eraf bikken.'dan nog bleef er weinig vlees op de brug zitten." Onveilig was de brug over de Vlissingse Watergang overigens niet. „Hij was gewoon aan vervanging toe." Met enig passen en meten kon de nieuwe brug op haar plaats worden gelegd. „Het was millimeterwerk." zij geen reiskosten vergoed voor bezoeken aan de synagoge in Bergen op Zoom. De man had vele malen gepro beerd de directeur te spreken te krijgen. Op de bewuste maan dagochtend zou hij een afspraak met hem gehad hebben, die op het laatste ogenblik werd afge zegd. Als laatste redmiddel om aandacht te krijgen gooide hij de ruit in. Hij zei dat hij na het inci dent twee weken op straat ge leefd had en een maand het zak geld van twintig gulden per week niet had gekregen. Officier van justitie mr. D. van der Bel eiste 100 gulden boete en 173 gulden schadevergoeding voor de ruit en het kapotte strij kijzer. Politierechter mr. M. A. Janssens-van Kampen beperkte de boete tot vijftig gulden omdat asielzoekers maar weinig zak geld krijgen. De aangerichte schade moet hij volledig vergoe den. Wijkbemiddelaarster Nelly de Wijze ontvangt twee bezoekers in de nieuwe wijkwinkel bij de openbare bibliotheek aan de Lange Zelke in Vlissingen. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De wijkwinkel voor de Scheldebuurt en het centrum van Vlissingen is ver huisd. Wijkbemiddelaarster Nelly de Wijze heeft een nieuw onderkomen gekregen in het pand op de hoek van de Wal- straat en de Lange Zelke. De zelfde ruimte dient ook als in formatiepunt van de ernaast liggende openbare bibliotheek. Die heeft voorlopig nog alleen statistische informatie over Vlissingen en omgeving be schikbaar. De bibliotheek is druk doende deze informatie service verder uit te bouwen. Voor de wijkbemiddeling bete kent de verhuizing naar het cen trum een aanzienlijke verbete ring. Tot vorige week was de wij kwinkel gevestigd op de eerste verdieping van het wijkcentrum aan de Verkuijl Quakkelaar- straat in de Scheldebuurt. Dat gebouw was slecht toegankelijk voor gehandicapten en ook wei nig centraal gelegen, In de nieuwe locatie is ook de informa- tiehoek van de gemeente Vlis singen ondergebracht. De bibliotheek heeft in hetzelfde pand haar 'Stadsmonitor' on dergebracht, Sinds twee jaar heeft de bibliotheek alle denk bare statistische informatie over de gemeente in beheer. Die infor matie is inmiddels toegankelijk gemaakt, zodat snel is op te zoe ken hoeveel auto's er - bijvoor beeld - over de Keersluisbrug rijden, hoeveel uren de zon in no vember 1994 in Vlissingen scheen of hoeveel kinderen er in de wijk Paauwenburg wonen. „Als je de stad wilt leren kennen, kan dat op deze manier zeer diepgaand", aldus directeur C. A. J. Hamann. Enorm aanbod Voor de bibliotheek is de Stads monitor een eerste stap naar de Fietser gewond bij aanrijding SEROOSKERKE (S) - Een 13- jarige fietser uit de gemeente Westerschouwen is woensdag ochtend om 8.10 uur op de krui sing Stoofweg-Dammenweg in Serooskerke geschept door een personenauto, bestuurd door een 31-jarige Portugees. De fietser, die vanuit de richting Renesse over het fietspad rich ting Serooskerke reed. verleen de geen voorrang aan de auto. die vanuit de richting Seroos kerke de Dammenweg op wilde. De fietser werd met verschillen de verwondingen opgenomen in het ziekenhuis in Zierikzee, Zo wel de auto als de fiets liepen schade op. uitbreiding van haar diensten. Daarbij ligt de nadruk op het be reiken van de mensen die ge woonlijk nauwelijks in de bieb komen. Hamann: „We bekijken hoe we het enorme aanbod aan informatie, dat alleen maai- toe neemt, kunnen reguleren." De bibliotheek kiest daarbij voor drie thema's: consumenten- geldzaken, stad regio en op voeding gezondheid. „De be doeling is dat we uiteindelijk op negentig procent van de vragen een deskundig antwoord kun nen geven", zegt Hamann. Om te achterhalen aan wat voor in formatie er vooral behoefte is, voert de Katholieke Universiteit Brabant een onderzoek uit. Ha mann: „We willen precies weten waar mensen mee worstelen." Volgend jaar De bedoeling is dat de informa tieservice van de bibliotheek be gin volgend jaar volledig gereed is. De uitbreiding van de activi teiten gaat gepaard met een grootscheepse verbouwing. Die is ook bedoeld om de samenwer king met de boekhandels - zodat het mogelijk wordt om in de bi bliotheek ook boeken te kopen - te kunnen realiseren. Vlissingen fungeert op dat gebied als lande lijk proefproject. Hamann: „Als alles volgend jaar maart gereed is, dan ben ik een tevreden man." van onze verslaggever YERSEKE - De overheid moet zich hoeden voor het vaststel len van te hoge pachtprijzen bij de heruitgifte van oesterperce len in mei. Die waarschuwing uit P. K. M. Verwijs, adviseur en voormalig voorzitter van Vervoex, de grootste belangen organisatie van de oestersector. Met hoge pachtsommen zou Den Haag zich uit de markt prijzen omdat de sector al enige tijd grote moeite heeft de eindjes aan elkaar te knopen. De herverdeling, waarvoor de voorbereidingen reeds jaren te rug begonnen, moet binnenkort plaatsvinden. Doel is onder meer monopolieposities te voor komen en nieuwkomers in de branche een kans te geven. Vraag is of de oesterkwekers straks staan te dringen om een perceel als de prijzen hoog lig gen. Verwijs: „Het is een moeilij ke zaak als je geen geld verdient. Op den duur valt het niet meer op te brengen. Ik denk dat be paalde bedrijven op termijn toch zullen moeten sluiten." De sector zou moeilijke tijden doormaken. De gevreesde oes terziekte Bonamia Ostreae zorgt ervoor dat de platte Zeeuwse oester al jaren nauwe lijks iets oplevert. De creuse, een van oorsprong Japanse oester, kan dat amper compenseren. De internationale concurrentie hevig, vooral vanuit Frankrij en Ierland. De winsten zijn mai ginaal. Daar komt bij dat de oei tersector momenteel flinke ii vesteringen moet plegen om kunnen voldoen aan EG-{ zondheidsvoorschriften. Over de wijze van vaststellin van de pachtprijzen bestaat ve schil van inzicht. „De prijzen zij gerelateerd aan de producti Punt is alleen dat de producti waarvan het ministerie uitgas te hoog ligt", aldus mr. drs. f Keus, secretaris van de oeste adviescommissie van het pri duktschap vis. „In de praktijk de productie veel lager." Grevelingen De huur van percelen in De Gre velingen zou bijvoorbeeld in buurt komen van de gemiddeld productie-opbrengst. De noght gere huurprijzen van dit mi ment zijn slechts schijn. Op dj huur wordt namelijk een zogehi ten bonamia-korting toegepa.< die straks zal vervallen. Tochw Keus nog niet somberen. zijn nog in discussie." Het mini terie van Landbouw, Natuurb heer en Visserij weigerde woere dag een toelichting. „Er is heli maal nog geen beslissing gem men", aldus een woordvoerda „We zijn bezig met het opstella van een brief aan de Tweede Kj mer." Bloesemtocht ZIERIKZEE - De Rijwiel- en Toerclub Schouwen-Duiveland houdt zondag een 'bloesem- tocht'. Deze toertocht op de fiets voert over de Zeelandbrug naar Zuid-Beveland over dijken en weggetjes langs bloeiende boomgaarden. De tocht heeft een lengte van 115 kilometer. Er gaat een volgauto mee voor pechgevallen. De start is om 8.30 uur. Inschrijven kan vanaf 8.00 uur bij sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Winkelierster slachtoffer wisseltruc GOES - Een winkelierster aan de Kreukelmarkt in Goes is woensdag het slachtoffer gewor den van een wisseltruc. Een vrouw rekende een paar kousen af met een biljet van honderd gulden. De caissière gaf haar geld terug en merkte, toen de vrouw al weg was, dat het biljet van honderd gulden ook verdwe nen was. De politie heeft aan de hand van het signalement nog, tevergeefs, naar de vrouw uitge keken. Bedrijf verzorgt gemeentelijk groen Oostburg OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat voor het onder houd van het openbaar groen en de begraafplaats in Schoondij- ke tot eind 2000 in zee met De- thon Groen. Het onderhoud van het openbaar groen komt steeds meer in het gedrang door het structureel verlies aan mensu ren, het teruglopen van de fi nanciën en de toename van het areaal groen. De kosten voor het uitvoeren van de werkzaamhe den bij Dethon bedragen op jaarbasis 63.000 gulden, inclu sief btw. Door de recentelijke inkrimping van de personeelsbezetting van zeventien tot zestien mensen bij de afdeling openbare werken van de gemeente Oostburg kan een groot gedeelte van de kosten worden gefinancierd. NW- EN ST JOOSLAND Meubelverkoop - Basis school De Lonneboot in Nieuw en Sint Joosland houdt woens dag 8 mei een meubelverkoop en kledingbeurs. Voor de kinderen is er een kleedjesmarkt. De drie activiteiten vinden plaats in het voormalige schoolgebouw aan de Molenweg, van 13.30 tot 15.30 uur. De school biedt dan overge bleven schoolmeubels aan. Kle ding ten behoeve van de kle dingbeurs kan een dag eerder worden ingeleverd in het ge bouw van De Lonneboot (15.15 uur). van onze verslaggever VLISSINGEN - Woningbouw- stichting Basco verhoogt dit jaar de huren met gemiddeld 4,5 procent. Dat is één procent min der dan vorig jaar. De maxi male huurverhoging is terugge bracht van 6,5 naar 5,5 procent. De huurverhogingen zijn tot stand gekomen na overleg met de huurdersraad. Voor een aantal moeilijk ver huurbare woningen geldt de huurverhoging niet of nauwe lijks. Die huizen zijn voorname lijk te vinden in de wijk Pape gaaienburg. De huurverhoging daar varieert van nul tot twee procent. Voor specifieke doel groepen, zoals ouderen en stu denten. stijgen de huren met 3.5 procent. Basco zal niet, zoals an dere woningbouwverenigingen doen, de huren verhogen bij mu taties. Op dit moment vindt een inven tarisatie plaats van het woning bestand van Basco. Bekeken wordt onder meer of de prijs/ kwaliteitsverhouding goed is en of de specifieke doelgroepen Geld gestolen bij inbraak VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan Westerzicht in Vlissingen is woensdagnacht voor enkele honderden guldens aan buitenlandse valuta gesto len, Van het huis was een raam opengebroken. De bewoners hoorden rond zes uur 's ochtends lawaai, maar rea geerden daar niet op. Jongetje gewond bij aanrijding MIDDELBURG - Bij een aanrij ding op de Statenlaan in Middel burg is woensdagmiddag om streeks 15.30 een tienjarig jon getje gewond geraakt. Het stak plotseling de weg over en kwam onder een auto terecht. De be stuurder, een 46-jarige man uit Oost-Souburg, kon niet meer tij dig remmen. Na behandeling in het ziekenhuis mocht het jon getje naar huis. passen in de woningen die ze huren. Uiteindelijk moet dat li den tot een zogeheten strat gisch voorraadbeheerplan. As de hand van dat plan wordt b keken hoe hoog de huren mo ten stijgen en welke investeiii gen nodig zijn om de kwalite van de woningen te behoudei De verkoop van overbodig worden huurwoningen is eve: eens onderdeel van het strat gisch voorraadbeheerplan. Diefstal dozen spijkergoed VLISSINGEN - Uit een aan Zeemanserve te Vlissingen g( parkeerde vrachtwagen zij woensdag rond 13 uur twee d( zen met spijkergoed van ht Vei merk GAP gestolen. De waard V« van de buit is niet bekend. Va1 de auto werd een slot geforceeri 105 Vrouw bestolen in centrum Goes GOES - Een 64-jarige inwoon ster van Scharendijke is woens dagmiddag op de route tusse 325 de Grote Markt en het Kolvf niershof in Goes het slachtofi'f 'J; geworden van zakkenrollen Uit haar handtas werd een poi temonnee weggenomen. Hien Hl zaten enkele honderden gii dens. 18.5 15.5 Snorfietser aangereden AAGTEKERKE - Bij een bo:400/ sing op de kruising Prelaatwei Sint Jan ten Heereweg bij Aai3,bl tekerke is dinsdagmiddag ce 70-jarige snorfietser uit Dotr burg licht gewond geraakt. De man reed over het rijwielpa van de Prelaatweg richting Aai tekerke toen uit tegenover® stelde richting een auto kwar bestuurd door een 77-jarige ma uit Aagtekerke. Deze sloeg opc splitsing rechtsaf, waarbij h geen voorrang gaf aan de sno: fietser. Het slachtoffer liep liclil verwondingen op aan een bee en een hand. Beide voertuige liepen schade op. van onze verslaggever MIDDELBURG - Voor de derde keer sinds de oplevering van het nieuwe gerechtsgebouw in Middelburg is deze week de beglazing beschadigd. Woord voerder De Jong heeft als per soonlijke opvatting dat de ver nieling niet is ingegegeven om dat hier hier een justitiepand betreft. „Als daar een koekjesfa briek had gestaan was hetzelfde gebeurd". Er zijn geen daders gepakt. De eerste schade werd gesigna leerd in het weekeinde nadat vo rige zomer het complex was op geleverd. Er ontstond toen een, vermoedelijk door een vuurwa pen veroorzaakt gat in een van de zalen waar strafzittingen plaats vinden, In een later sta dium moest een ruit van de kan tine het ontgelden. De laatste, waarschijnlijk door een steen veroorzaakte beschadiging vond afgelopen weekeinde plaats in een raam van een van de verhoorkamers. In alle gevallen was het complex niet in gebruik op het moment dat de ruiten kapot gingen. Het tei 2-3 rechtsgebouw in Middelburg voorzien van beveiligd gis fj! Daardoor ontstond er wel schï de maar werd er geen kogel steen in het interieur aangetrft' fen. Woordvoerder De Jong den) persoonlijk dat de beschadigin Sn is toe te schrijven aan baldadi? gr jongeren. De luifel die aan en stadskant van het pand eni? de beschutting biedt, zorgt ervoi de dat er nogal wat jongeren row $ci hangen. Ook rolschaatsers hel ia( ben bij opvallend vormgegeve gebouw hun stek gevonden. Pe Inbrekers doen De Vroone aan KAPELLE - Enkele honderdet; guldens, een paar pakken kofi en een videorecorder werden! de nacht van dinsdag op woen c' dag buitgemaakt bij een ii braak in het gemeenschaps- e dienstencentrum De Vroone! ,0 Kapelle. Ook werd een munt! lefoon vernield. 5i/e dit bli eui do lie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18