Ik heb een vader. Lekker hè! Actie voor een skatebaan in Arnemuiden Ironisch commentaar op het moderne kijken Camerata Trajectina overtuigt zeer in de doperse liederen zeeland recept kunst agenda fty'Mstig MAANDAG 22 APRIL 1996 Man (46) kreeg zware klappen GOES - Een 46-jarige man uit Sint-Annaland is zaterdag avond in een cafe aan de Grote Markt in Goes zwaar mishan deld door twee inwoners van Goes. De cafébezoeker maakte een opmerking toen één van de wee mannen (22 en 24 jaar) een 'ampekapje brak in het cafe. Dit rerd de 46-jarige niet in dank af genomen en de man werd door het tweetal flink afgetuigd. Er rerden zulke rake klappen uit gedeeld dat één van de vechters bazen zelfs de middenhands- beentjes van zijn rechterhand arak. Het 46-jarige slachtoffer raakte gewond aan hoofd en schouder en kan waarschijnlijk een tijdje niet werken. De daders verden gehoord en vervolgens opgesloten in het politiebureau. Janny van der lee_ Snel grand dessert <S personen) Voor velen is niets lekkerder dan een bord vol met kleine Heerlijkheden als dessert. Het principe is simpel, zeker met de hulp van ijs en soesjes uit het vriesvak, een mousse uit het koelvak of bereid uit een pakje, verse en blikvruchten. is echter wel belangrijk dat de verschillende onderdelen van het nagerecht wat kleur en smaak betreft een beetje op el- zijn afgestemd; beter ge- dat ze harmoniëren, want ook smaaktegenstellingen kun nen heel goed harmoniëren. Ingrediënten: Idoos (diepvries)slagroomsoes- jes 'reep chocolade 1-2 eetlepels water bolletjes js (naar eigen voor keur) klein blikje abrikozen of perzi ken mousse bereid van een pakje igrote lepels vruchtensalade rit. takje groen ter garnering Poedersuiker. weiding: 'fat de soesjes ontdooien. Smelt de chocolade in een warmwaterbad met het water. Sloop de soesjes telkens met de 'olie kant in de gesmolten cho colade en bouiv op elk bordje een torentje van soesjes, hreer de vruchten uit blik zon- ier vocht. Schep een bolletje ijs op de bor- dfi en lepel hierover de vruch tensaus. kop twee lepels iti warm water 01 schep hiermee uit de mousse iooie ovale bollen. Schep de vruchtensalade op het '■ord en garneer het bord met 'mi groen blaadje. Scstuif de rand van het bord met 'dersuiker. MIDDELBURG, Stadsschouw burg 'Caligula', van Albert Camus, door het Zuidelijk Toneel, met o.a. Steven van Watermeulen, Katelijne Damen, Bart Siegers, Mark Rietman en Ram sey Nasr. Kostuums van Tessa Lute, decor van Jan Versiveyveld. Regie van Ivo van Hove. door Willem Nijssen Acteur Henk van Ulsen had gelijk in zijn inleidende praatje bij 'Caligula', een stuk over de machts-waanzinnige Romeinse keizer. V-aak gaan we maar uit van de wereld zoals we die denken te kennen, zonder er verder over na te denken. En daarom had hij toch maar eens opgezocht wat het woord 'ab surd' in zijn oorsprong bete kent. Want 'Caligula' wordt im mers tot het absurde toneel ge rekend. We denken dan zo ge makzuchtig aan de dagelijkse betekenis: vreemd, ongerijmd. Maar letterlijk betekent het: wég van de toon. Of ook wel: wég van het luisteren. Een begenadigd regisseur als Ivo van Hove heeft zo'n gang naar het etymologisch woorden boek waarschijnlijk niet nodig. Terwijl het in de 'Caligula' van het Zuidelijk Toneel vooral om woorden draait, zit de kracht van de voorstelling in alles wat wég gaat van het luisteren. Naar alles wat vooral met kijken te maken heeft. Met grote beeldschermen en een heuse cameraploeg die er met de neus bovenop staat, zoekt Van Hove contact met onze kijkge woonten. Vleiend is het niet voor ons, maar hij weet kennelijk hoe zeer wij daarin al gecorrum peerd zijn. Het oog van de came ra maakt keuzes waartoe wij zelf wellicht niet meer in staat zijn. Het is in ieder geval ook machti ger en brutaler dan wij, in zijn niet te stuiten drang naar close- ups. En het is geduldiger, in zijn vermogen tot onophoudelijk ob serveren (hier van de senatoreni. Wij krijgen dus op het scherm een close-up van keizer Caligula, en daarmee worden zijn wanho pige monologues intérieures voor de spiegel - over het verlo ren geluk - nog indringender. Het laffe huichelen van de op standige senatoren wordt er laf fer van. De gewelddadige dood van Caligula's minnares Caeso- nia wordt er dramatischer van. Terwijl de woordenvloed door gaat. worden we weggeleid van het luisteren. Opdat we dat ein delijk eens zouden merken, mis schien? 'Caligula' blijft een raadselach tig stuk. Het stamt uit Camus' eerste periode, waarin hij de ont kenning van het leven zichtbaar wil maken. Hij doet dat in een ro man ('De Vreemdeling'), in een toneelstuk 'Caligula') en in een essay ('De Mythe van Sisyphus'). Dan volgt zijn tweede periode, met de positieve levenshouding als thema. Roman: De Pest. To neelstuk. De Rechtvaardigen. Essay: De Mens in Opstand. Aan het begin van de derde pe riode - Camus zelf had het zo, wiskundig bijna, ingedeeld - komt hij om bij een auto-onge luk. Dus 'De eerste Mens' en 'Don Juan' en 'De Mythe van Ne mesis' zijn nooit geschreven. (De roman is - goeddeels af - wel postuum verschenen.) Dus we kennen Camus' uiteindelijke vi sie niet. 'Caligula' zou in die nooit voltooide trilogie waar schijnlijk beter tot zijn inhoude lijke recht komen dan als solo voorstelling. Ondanks scherpzinnige one-li- ners (..Leven is het tegendeel van liefhebben" - „Jij bent een revolutionair, en dat is goed." - „Zonder onderwerping aan ons diepste lot is er geen kracht.") blijft het stuk inhoudelijk ten dele een vraagteken. Een - ook door het Zuidelijk Toneel onop gelost - vraagteken. Maar visu eel is deze 'Caligula' een indruk wekkende voorstelling. Met bij zondere acteerprestaties, met name van Steven van Water meulen. Maai' vooral met een fantastische vormgeving aan het absurde. Letterlijk: aan het wegvoeren van het luisteren, naar het kijken. Waarbij aange sloten wordt bij een moderne manier van visualiseren, terwijl tegelijkertijd die manier zeer ef fectief van een ironisch com mentaar wordt voorzien. Steven van Watermeulen als Caligula. MIDDELBURG, Coneertzaal Camerata Trajectina. Suze van Grootel. sopraan. Nico van der Meel, tenorSaskia Coolen. blokfluit en gamba, Erik Beijer. gamba en vedel, Louis Peter Grijp, luit en citer 'Gena de Ende Vrede', Doperse liederen uit de 16e en 17e eeuw door Leen de Broekert De Doperse martelares An- neken Janszdochter werd in 1538 gearresteerd, toen ze op het veer tussen Rotteram en Delft een geestelijk lied zong. In de zestiende eeuw. de tijd van de felle geloofsstrijd, kon een geestelijk lied letterlijk van le vensbelang zijn. De Dopers von den het zingen van religieuze liederen van essentieel belang. Ze stuurden elkaar liederen toe als troost of als vermaning. In de kantlijn stonden dan stee vast - in 'mindere letteren' - de bijbelplaatsen genoteerd, waar de liedtekst op gebaseerd was. Dit deed men om aan te geven. dat het hier niet ging om loos ge rijmel, maar dat het de Heilige Schrift was, die hier tot klinken kwam. Naar aanleiding van de herden king 'Menno Simons 500' stelde het Utrechts muziekgezelschap Camerata Trajectina een pro gramma samen met Doperse lie deren uit de 16e en 17e eeuw. Op deze manier kon men zich een goed beeld vormen van dit speci fieke onderdeel van de religieuze muziekcultuur uit genoemd tijdsgewricht. Op een buitenge woon overtuigende wijze toonde het gezelschap ons een rijk geva rieerde keuze uit de zeer uitge breide Doperse liederenschat De tenor Nico van der Meel im poneerde in het bijzonder door zijn excellente dictie en zijn zin vol gedoseerde vibrato. Op deze manier kon hij de tekst optimaal tot leven wekken. Heel indrin gend vond ik zijn vertolking van Psalm 61. op muziek van de Mid delburger Remigius Schrijver. Ook de sopraan Suze de Grootel wist de kern van dit tussen volks- en kunstmuziek balance rende idioom doorgaans goed te treffen Haar illuminatie van be paalde woorden in zinnen werk te verhelderend. Op sommige momenten had ze haar stem ge rust nog wat volkser. keliger mo gen inzetten. Op die plaatsen klonk ze naar mijn smaak iets te 'mevrouwig'. te beschaafd. De hachelijke unisonopassages werden door de beide zangers perfect gerealiseerd. Saskia Coolen gaf haar blok fluitpartijen spanning en fris heid. door op een bewonderens waardig spontane manier het skelet van de notatie met orna menten-vlees te bekleden. In de instrumentale intermezzi ver vulde ze haar rol gedecideerd en fantasierijk. Gambist-vedelspe ler Erik Beijer maakte indruk met zijn gedreven muzikale in breng. Louis Peter Grijp, de lei der van het ensemble, musiceer- van onze verslaggever ARNEMUIDEN - De kinderen van Arnemuiden willen een skatebaan. P. S. M. de Nood, moeder van drie jonge skaters, organiseert een handtekenin genactie om de gemeente Arne muiden over te halen er een aan te schaffen. De Nood, die zelf ook wel eens op de skates staat, vindt dat er in Arnemuiden veel te weinig te doen is voor kinde ren. Ze heeft al tweehonderd handtekeningen verzameld. Haar kinderen gaan naar De Polderburcht, een openbare ba sisschool. Naast De Polder burcht ligt de gereformeerde Joos van Larenschool. De laat ste liet enige tijd geleden op haar speelplaats een baan voor skate boards aanleggen. Volgens di recteur G. Geneugelijk was die baan alleen bedoeld voor de kin deren van de Joos van Laren- school. Maar er kwamen ook veel an dere kinderen op af. Door de drukte gingen dingen op het ter rein van de school stuk. aldus Geneugelijk. Hij besloot er daar om een hek omheen te plaatsen. Ook op andere plekken ont staan door de skate-rage onge wenste situaties. Volgens winke lier J. P. Stroo worden skatende kinderen voortdurend wegge jaagd omdat zij overlast veroor zaken. Zowel bij de Joos van Laren- school als bij De Polderburcht vindt men de handtekenin genactie een prima initiatief. Dat er niets voor de kinderen te doen is. spreken zij tegen. Leer kracht Anneke Roover van De Polderburcht: „Op De Nieuwen- burg is een speelterrein met al lerlei voorzieningen. Er is daar zelfs een rolschaatsbaan. Maar die is vlak. en niet komvormig, zoals bij een skatebaan het geval Drummers Blue Spirit stelen show DORDRECHT - De solowed strijden van het Drum Corps Holland, zaterdag in Dordrecht, zijn volledig gedomineerd door vijf drummers van het Blue Spi rit Drum Bugle Corps uit Middelburg. Zij kaapten de eer ste vijf plaatsen weg. Aan de wedstrijden deden drummers van elf verschillende corpsen mee. De eerste plaats ging naar snare- drumspeler Erwin van Gemert Hij behaalde goud in de sectie percussion. Maurice Groen. Sander van Wijngaarden. Rai- mond Klap en Patrick Hoog- strate behaalden respectievelijk de tweede tot en met vijfde plaats. Het was nog niet eerder voorgekomen dat vijf drummers van dezelfde vereniging met de beste plaatsen aan de haal gin gen. Voor de vijf drummers van Blue Spirit was het de eerste keer dat zij deelnamen aan de solowed strijden. Bij de zogenoemde in dividuals' worden zelf bedachte en uitgevoerde werken van drie tot vier minuten gespeeld Volgens Ineke Imanse. mede werkster van een Vlissingse ska- te-winkel. kost de aanleg van een skatebaan tussen de twintig en veertigduizend gulden. Het bedrijf heeft de gemeente Arne muiden een jaar geleden al eens een offerte voor zo'n baan aange boden. Maar het college van B' en W is daar nooit op ingegaan. Wethouder W. Bezemer van Ar nemuiden reageert terughou dend op de actie van De Nood. Hij wijst op de speelvoorzienin- gen die de gemeente Arnemui den de afgelopen jaren in ver schillende wijken heeft aange bracht. Bezemer: „Ik zie niet di rect een reden om zo'n baan aan te schaffen. Dat betekent beslist niet dat ik het initiatief van me vrouw De Nood afwijs. Integen deel. Maar ik wil eerst afwachten hoeveel steun ze voor haar actie krijgt." Gemeenteraad Westkapelle te spreken over plan voor Markt WESTKAPELLE - 'Een mooi plan. goed doordacht'. Zo kwa lificeren de Westkappelse raadsleden het herinrichtings plan voor de Markt van Westka pelle. In een open discussie over de grote lijnen die het plan aan geeft. was de meerderheid van de raad tevreden over het ont werp van het architectenbu reau Bosch en Slabbers uit Ga- pinge. Alleen de SGP-fractie had er geen goed woord voor over. „De onderliggende visie is totaal verkeerd", oordeelde J. Houmes. „De toerist komt naar Westka pelle voor het strand, de zee. de dijk. de duinen. Als je de toerist ook naar het centrum van het dorp wilt halen, zul je de bele vingswaarde van de markt moe ten vergroten. Juist die bele vingswaarde mis ik in dit plan", aldus Houmes. De raadsleden verwonderden zich er over dat de SGP-fractie niet al veel eerder kritische no ten heeft laten horen in de com missie die de planvorming bege leidde en waar alle fracties in wa ren vertegenwoordigd. K. Huiszoon van de VVD plaat ste vraagtekens bij e financiële dekking van de 1,5 miljoen gul den kostende herinrichting. CDA'er J. M. Reijnhoudt had het in dit kader over een 'zware molensteen'. Bezoek aan waterschap GOES - In de berichtgeving over het bezoek van de Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat aan het water schap Zeeuwse Eilanden - PZC van 20 april -zijn enkele opmer kingen toegeschreven aan het SGP-kamerhd mr. dr. J.T. van den Berg. Dit is onjuist. De uit spraken over verdroging van dij ken en natuurherstel zijn afkom stig van het kamerlid W. J. Ver kerk van het AOV, BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Copycat en Broken Arrow. Cinemactueel. 18.45 uur Toy Story iorigin.): 20 uur Heat en 12 Monkeys: 20.30 uur Red River: GOES - Grand, 20 uur: Ace Ventura: HULST - De Koning van Enge land. 20 uur: Toy Story (origin.), Heat, 12 Monkeys. Mr Hollands Opus, Broken Arrow en Get Shorty; MIDDELBURG - Cinema. 20 uur Vertigo; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: 12 Monkeys, Broken Arrow, Mr. Hollands Opus en Toy Story (origin.); Tentoonstellingen de in zijn dubbelrol als continuo- speler en als solist inventief en vitaal. Omdat het hier strikt genomen gaat om gebruiksmuziek. die niet de pretentie heeft om voor de eeuwigheid geschreven te zijn, vond ik de aaneenrijging van zovele Doperse deunen op den duur toch een beetje te veel van het goede Wat mij betreft had het puur-instrumentale aandeel gerust nog wat consis tenter mogen zijn Verder ben ik van mening, dat de gebezigde traditionele concertopstelling ide musici in smoking hoog op het podium tronend, het publiek keurig in rijen in de zaal bene den) voor dit genre muziek zeker niet de ideale situatie is. In een ongedwongener ambiance zou het Doperse liedgoed beslist nog gewonnen hebben aan vitaliteit en aan actualiteit. Het vrij talrijke publiek spen deerde enthousiaste bijval. BROUWERSHAVEN - Stad huis, 9-12 en 13.30-16 uur Beel dende kunst van Tien Heester mans (t/m 8/5); GOES Stadskantoor, 9-17 uur: Olieverven van Louise v.d. Berge-Weenink (t/m 31/5>: HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16 uur. Cock Hazelager-Franken. keramische objecten (t/m 16/5); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 10-17 uur: In schoonheid verstild. Jan Heyse. 1882-1954 it lm 18/8); 'In de kast uit de kast', poppenkasten en poppenkast- poppen (t/m 9.'6i Zeeuwse Bibliotheek. 17.30-21 uur: 'Door het oog van: Anne Bolle', foto's (t/m 11/5); De kralen van Maija Franchimont (t/m 4/ 5); Galerie Het Gouden Briefke. 13- 17.30 uur: Werk van Josche Roverts en Rob v.d. Bor (t/m 22/ 5): Wijkondersteuningspunt. 9-12 uur: Schilderijen en grafische kunst van Ashot Safian i t/m 5/6»; OOSTBURG - Den Hoekzak. 10- 12 en 14-17 uur: 'Onbegrensd', werken 4 kunstenaars <t/m 27/41; OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 12-17 uur: Die- renbaby's (t/m 30/61: TERNEUZEN - Hal Stadhuis. 9- 12 en 13-16 uur: Fototentoon stelling 'Zeeuwen kieken 't zuiden' (t/m 17/5); VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: Expositie Zeeuwse Boeren wagens (t/m 28/5); VLISSINGEN - Theo van Does burgcentrum. 10-17 uur. Werk Bert Dorrestijn (t/m 27/4); Beeld houwwerken van 25 cursisten (tJ m 5/6); ZIERIKZEE - Galerie Galerij, 13-16 uur: Lucien Suel. William Brown, tekeningen, gedichten, collages en grafiek (t/m 12/5). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland; tel.06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 0118-412323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 0118-615551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118-636251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 0118-469869. dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 i gratis i, dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel. 0118-628800. Aids Infolijn: tel 0118-638384. De politie houdt vandaag, maandag, snelheidscontroles in geheel Zeeuws-Vlaanderen. De controles worden gehouden van 9.00 tot 17.00 uur Er wordt te vens gecontroleerd op het dra gen van autogordels. Bij brom fietsers wordt nagegaan of zij hun helm dragen. Ook op de Noordzakweg in 's- Heer Arendskerke worden van daag snelheidscontroles gehou den. van onze verslaggever Jacques Cats HAAMSTEDE - Jeanne De Regt (52) uit Haamstede prijst het moment dat ze besloot se rieus werk te maken van het 'zoeken naar haar verwekker. Daarom wil ze graag anderen in haar blijdschap laten delen. Onlangs liet ze het zich nog ontvallen, toen ze een kennis tegenkwam: „Ik heb een va der. Lekker hè." Daar werd op recht verheugd op gereageerd. Van een heel ander niveau was de opmerking van een familie lid dat lucht kreeg van de suc cesvolle speurtocht: 'En? Heeft-ie geld?' „Er zijn dus ook gemene mensen", stelt Jeanne nuchter vast. Mevrouw De Regt hoort tot het in omvang toenemende gezel schap zoekenden naar hun bio logische ouders. Bij de stich ting Ambulante Fiom in Mid delburg hebben ze het er druk mee. De Fiom helpt met prakti sche en psycho-sociale onder steuning. Vergeleken met voor gaande jaren hebben in 1995 meer mensen, mannen, vrou wen en kinderen, een beroep gedaan op deze instelling om te helpen speuren in het verleden. Dat komt neer op een toename met 25 procent. Over het alge meen bestaan er wel contacten met de biologische moeder, die in vele gevallen de opvoeding heeft verzorgd. Maar wie de echte vader is, is vaak in neve len verhuld gebleven. De wens om deze man te leren kennen kan op een bepaald moment een belangrijke rol gaan spe len. Voor Jeanne de Regt kwam dat moment een paar jaar terug. Waarschuwing Voor wie met soortgelijke plan nen rondloopt hebben ze bij de Fiom - en Jeanne is het daar van harte mee eens - ter waar schuwing een paar opmerkin gen vooraf. Stel je verwachtin gen niet te hoog. Blijf met beide benen op de grond. Ga de boel niet afdwingen. Heb geduld. En probeer er begrip voor op te brengen, dat de opgespoorde persoon zegt: Contact? Nou, liever niet. Jeanne is een oorlogskindje. Ontstaan uit een relatie die haar moeder had met een Duits soldaat die op Schouwen voor de manschappen het eten ver zorgde. „Mijn vader heeft me gekend tot mijn tweede jaar. Daarna is het allemaal een Jeanne de Regt: „Na 52 jaar ging het deksel van de doofpot. beetje misgelopen", vat ze dat deel van het verleden bondig samen. Jeanne is door haar grootouders grootgebracht, omdat moeder werkte. Praten over je afkomst, dat deden de generaties van toen niet. Jean ne: „Ik kreeg natuurlijk op een gegeven moment wel door dat je voor dat spelletje met z'n tweeen moet zijn, maar ik heb er als kind nooit zo over ingeze ten in de zin van problemen maken. Maar je weet dat er iets is. En daar loop je dan mee rond." De nieuwsgierigheid had ech ter geen dwingend karakter. Daarom duurde het bijna een halve eeuw voordat Jeanne de eerste stappen zette van de speurtocht naar haar afkomst. Haar eerste aanspreekpunt was het Rode Kruis. Daar had den ze veel houvast aan het al die jaren zorgvuldig bewaarde stapeltje paperassen, dat me vrouw De Regt toen ze op punt van trouwen stond had aange troffen in het huis waar ze was opgegroeid. In haar huwelijkse leven had ze het materiaal wel eens vluchtig bekeken en door genomen. Brieven, adressen en foto's van een Duitse meneer. Vooral het legernummer bracht het Rode Kruis snel ver der. In minder dan geen tijd waren ze er uit en kwam in Haamstede een verlossend te lefoontje binnen: je biologische vader leeft nog en is 75 jaar oud. Oude baby Jeanne De Regt was eerder aangenaam verrast dan onder steboven. „Ik heb tot het laat ste moment afstand gehouden. Stel je voor: staat daar ineens een oude baby van 52 op de stoep. Ik kan me voorstellen foto Pieter Honhoff dat zo iemand zegt: daar heb ik geen zin in. Bovendien: wat haal je overhoop? Wat zegt de vrouw van zo'n man ervan? Weet die het wel. dat hij een kind heeft in Holland?" In dit geval zat de zaak goed: de echt genote bleek volledig op de hoogte. De FIOM heeft na het Rode Kruis de speurtocht voltooid De afgezant \»an de internatio naal opererende instelling die bij zulke onderzoeken bemid delt trof de man niet thuis, hij was wegens ernstige klachten in het ziekenhuis opgenomen. Merkwaardigerwijs had de man - niet beseffend dat er van de andere kant al druk naar hem gezocht werd - vanuit het ziekenhuisbed verkondigd: als ik hier uit kom zet ik alles op alles om mijn dochter te kun nen zien. Toch wel een beetje nerveus bracht Jeanne de Regt. het eer ste telefonische contact tot stand. De op papier gezette vol zinnen in haar beste Duits wa ren niet nodig: „Ik heb gewoon gezegd wat me voor de mond kwam En het was gek genoeg ineens helemaal niet vreemd meer Ik voelde dat er een knop om ging." En aan de andere kant van de lijn, op een uur rij den vanaf de Duitse grens bij Venlo klonk een stem die zei: 'Oh Sjaantje, kind. kind, kind, wat ben ik blij je straks te kun nen zien,' Met een goede vriendin is Jean ne een tijdje na dat telefoonge sprek naar haar vader gereisd. Die had door de telefoon wel een belangrijke vraag gesteld: hoe weet ik hoe je er uit ziet? Want in de eerste, zakelijk ge stelde brief aan de opsporende instanties had Jeanne geen fo to bijgesloten. Onder het kei harde motto: wil je geen con tact dan ook geen foto's. Zon der franje heeft ze het haar va der door de telefoon uitgelegd: „Van die kleine blonde blijf je af. want dat is m'n vriendin." Het werd een bijzonder treffen: terwijl de omstanders snotter den en snoven bleven Jeanne en haar vader op gezellige wijze emotioneel. „We zeiden het nog tegen elkaar- kijk dat spul nou toch staan." Doofpot „Het was klik en alle jaren vie len weg", meldt Jeanne over die eerste ontmoeting „Vijftig jaar had die man in de doofpot gezeten En nu ging het deksel er af. Toen ik voor 'm stond dacht ik: daar staat-ie. Heb ben! Die is voor mij. En niet meer loslaten:" Jeanne moet er nog om lachen als ze er aan terug denkt. Hoe haar vader maar telkens weer haar arm pakte en met zijn hand over haar wangen streek. „Een hele lieve zachte man", zo omschrijft ze hem. Zeker nu ze heeft moeten vaststellen dat het paar kinderloos is gebleven heeft Jeanne al vaak gezegd: ..Het is al zo laat. Wat jammer, dat we ons volle verstand met eerder bij elkaar hebben gehad om dit te doen." Dat is ook wat ze zou willen benadrukken. Laat niet zoveel jaren verloren gaan. „De meeste mensen wachten zo lang."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 9