Tennissers goed uit startblokken Rillandia en Stoutjesdijk zijn uit elkaar gegroeid PZC Nuijten en Casteleijn in het voorste gelid Luctor, De Ganze en Dolfijn promoveren Van der Spil en Wyatt winnen judotoernooi 51 iïl Scheldesport treurt niet om degradatie sport 16 't Halve Maantje boekt royale overwinning bij opening sport in zeeland topscorers uitslagen A DINSDAG 16 APRIL 1996 van onze medewerker VLISSINGEN - De openings- ronde van de tenniscompetitie heeft de Zeeuwse topclubs geen windeieren gelegd. Bij de man- nenformaties keerde het ambi tieuze 't Halve Maantje met een sprekende zege op zak Volen- dam de rug toe, terwijl bij de ge mengde equipes de Schelde, Souburg en MLTC met posi tieve scores hun duels positief afrondden. Animo en Ador Sport detoneerden in dit op zicht: beide ploegen startten met zware nederlagen. 't Halve Maantje maakte de trip naar Noord-Holland, waar met Dijkzicht de rackets gekruist werden. Arno Jongsma kwam moeizaam op gang tegen Robert Kwakman. Dat kostte hem de beginset. Maar daarna trok hij in een driesetter aan het langste eind. Serge Carpentïer hoefde tegen Ben Tol slechts vier tegen treffers te incasseren, terwijl Marcel Schouw na een met 7-5 besliste tie-break tegen Hendry Kwakman, geen enkel proble men meer kende. Het viertal singles werd gecom pleteerd met het duel tussen Henry Kwakman-Harold Schip per. Henry had weinig in te brengen, maar tegen het eind van de partij kreeg ik last van m'n rug", analyseerde Harold Schipper zijn optreden. „Dat brak me op in m'n dubbel met Serge Carpentier. Ik kon niet meer voluit gaan en dat was aan het resultaat te zien." De Volen- damse eer was daarmee gered: 5- 1. Domper van onze medewerkster HIPPOLYTUSHOEF MTV'69 heeft goede zaken gedaan op de eerste plaat singswedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap turnen. De Middelburgse vereniging had op A-niveau succes met Nicole Caste leijn (eerste in de categorie pupillenl en Monique Nuij ten (tweede in de categorie junior-vrouwen). Nuijten. die zich hoopt te kwalificeren voor het uit zes turnsters bestaande natio nale team dat deelneemt aan de Europese jeugdkam pioenschappen. straalde vooral op de balk zelfver trouwen uit. Als enige kreeg zij op dit onderdeel de volle tien punten als uitgangs waarde en zij toonde zich dermate stabiel dat ze met een score van 9.25 punten eindigde. Ook op sprong be haalde zij deze score met een overslag-salto gehoekt, waarvoor ze bij een perfecte uitvoering 9.80 zou krijgen. Alleen op de brug zal ze sta bieler moeten worden. Met twee vlucht-elementen heeft haar oefening voldoende in grediënten voor een hoge score. Een val bij de afsprong i dubbele salto voorover» weerhield haar hiervan. Zij kreeg nu 8.25 punten. Haar vloer-oefening werd beloond met 8.85. Casteleijn Nicole Casteleijn hoopt in de voetsporen van Nuijten te treden. De talentvolle 7-ja- rige won in de categorie pu pillen 9 jaar In dezelfde cate gorie werd Karin de Nood ze vende. terwijl haar MTV- clubgenote Wendy de Meul- meester achtste werd. Kristel van Haveren werd dertiende op het niveau A ju nioren. Wendy Huijzen ein digde in dezelfde klasse als zeventiende. In de B-categorie werd Eva Hanssens van GV Koude- kerke vijfde en Bianca Wil- lemse van MTV achtste. De- nise Scheffer (GVK) werd 21e bij de jeugd B. Volgende week zijn er plaatsingswed strijden in Losser. Een week later wordt de laatste NK- kwalificatiewedstrijd in Ter- neuzen gehouden. van onze medewerker VLISSINGEN - In het afgelopen weekeinde zijn in de Zeeuwse Neckermann-zwemcompetitie de beslissingen gevallen. In de hoofdklasse werd Schelde- stroom uit Breskens Zeeuws clubkampioen en degradeert de Schelde naar de eerste klasse. In Oostburg werd het Middel burgse Luctor kampioen in de eerste klasse en promoveert naar de hoofdklasse. De Middelburgers moesten ove rigens in de laatste wedstrijd ge noegen nemen met een fikse ne derlaag tegen de reserves van Scheldestroom. Maar de inmid dels opgebouwde puntenvoor- sprong was groot genoeg om dit verlies te kunnen dragen. De Be velanders wonnen ook nog van de Middelburgers en dat was een verrassing. Het mocht echter John Roovers verrast met titel in driebanden van onze verslaggever OUDELANDE - Driebander John Roovers heeft zondag ver rassend de nationale titel drie banden op de kleine tafel voor zich opgeëist. De 27-jarige bil jarter uit Oudelande bleef in de zogenoemde extra-klasse titel verdediger Johnny Brouwers voor. „Ja. dit is toch wel een ver rassing." Roovers. die onlangs van het Brabantse Oudenbosch naar Zeeland verhuisde, was als vier de de landelijke finale van de hoogste klasse binnengekomen met een moyenne van 1.220. Tijdens de eindstrijd in Bladel. waarvoor acht dnebanders zich hadden gekwalificeerd, reikte hij tot 1.180. „In de voorronden wordt meer op de aanval ge speeld Tijdens het NK kiezen de meesten voor de verdediging." Vooral in zijn partij tegen de kampioen van 1995. Brouwers, was Roovers op dreef. In 37 beur ten maakten de driebander de partij uit 50-48. De beslissende partij was even wel die tegen René Dericks, die Roovers in 39 beurten naar zich toetrok: 50-38 De speler van Klokhuis uit Bergen op Zoom bereidt zich nu voor op het NK eerste klasse groot, dat op 27 en 28 april in het Noord-Hollandse Warmenhuizen wordt afge werkt. trict. Polanen uit Klundert met Joost Thorenaar in de gelede ren. sloot zijn bezoek aan Ter- neuzen met maximale winst af. Slechts Dethlef Pieters dwong tegen Michel van Beek een be slissende reeks af. De resterende partijen gingen in straight sets verloren In het dubbelspel klik te de combinatie Filip Versluys/ Boas Bierings niet slecht. Tot winst bracht kwam het duo niet: 6-0. Een niveau lager toog Ador Sport naar het Noord-Brabantse Wijk en Aalburg waar de plaat selijke LTC bekampt werd. Zon der succes want. alleen Bart Gorthmanns kwam tot een zege. Het betere tennis in Zeeland bij de mixed-equipes is geconcen treerd op Walcheren. De TC Sou burg gaf er zondag blijk van. Trainer/speler Ronald van aen Broek van Souburg had zich vooraf niet aan een prognose durven wagen. Hij verwachtte dat Frank Vermeer en Marinka Bartels. die beiden op de A-lijst gestaan hebben, ongetwijfeld hoge ogen zouden gooien. Vermeer beantwoordde aan zijn reputatie, door in zijn single Van den Broek en in het dubbelspel Antoine van Bockel en Menno Sanderse te kloppen. Marinka Bartels stuitte echter op Nata- scha de Kramer. De Rotterdam se liet een voortreffelijke partij tennis zien. In fraaie stijl en met een gevarieerd slagenrepertoire dwong ze haar gerenommeerde opponente in straight sets tot overgave. Ook Lucienne Sig- Animo zorgde dit weekeinde voor de eerste domper in het dis- niet meer baten want de ploeg uit Kapelle degradeert naar de tweede klasse. De Bruinvis handhaafde zich ge makkelijk in deze afdeling. Voor Scheldestroom was het de laat ste keer dat het in het zwembad de Veerhoek een wedstrijd kon houden. Binnenkort wordt het nieuwe zwembad in gebruik ge nomen, dat aanmerkelijk groter is en beschikt over zes westrijd- banen. Teleurstelling De zwemploeg van De Ganze was wel gemotiveerd voor de laatste wedstrijd in de tweede klasse. Ondanks de grote voor sprong van 400 punten op Stormvogel B had trainer Ge rard Kosten de hele ploeg gemo biliseerd. Samen met een groot deel van de Speedo-ploeg trok de Ganze naar Terneuzen. Er kon dus niets meer mis gaan. ook al zou de laatste wedstrijd toch nog flink worden verloren. Groot was dan ook de teleurstel ling toen na afloop van de wed strijd de beker niet werd uitge reikt. „Dat moest het hoogte punt van ons seizoen worden. Daarvoor had ik de hele ploeg gemotiveerd om zo optimaal mogelijk te presteren. Voor de jeugd zou het ook een opsteker zijn. We moesten wachten tot de officiële puntentelling bekend is, terwijl iedereen al wist dat de Ganze ook de laatste wedstrijd had gewonnen. Het gevolg was dat al de meegekomen suppor ters het bad verlieten om de boot nog te kunnen halen. Ons plan netje viel daardoor volkomen in duigen", aldus de teleurgestelde Ganze-trainer. De oorzaak van deze tegenvaller was dat maar liefst tien juryle den zich hadden afgemeld voor deze wedstrijd. Daardoor moest er worden geïmproviseerd en dat ging ten koste van het bij houden van de puntentelling. Aan de nog aanwezige Rob Klu wen werd later de beker nog uit gereikt. De Ganze is dus weer te rug in de eerste klasse en de ploeg van de Zuidwester degra deert naar de derde klasse. De plaats van de Zuidwester zal worden ingenomen door Dolfijn '92 uit Tholen. Deze ploeg won in Kapelle de afsluitende wedstrijd in de derde klasse met flink ver schil en werd daardoor kam pioen van die afdeling. De zwem ploeg van de Honte slaagde er in om het team van de Stelledui- kers in de algemene rangschik king te passeren en is met de tweede plaats de beste Zeeuws- Vlaamse ploeg in deze klasse ge worden. mond blies haar partijtje ge ducht mee. wat Anouk Nagt- zaam moest ervaren. Behalve Natascha de Kramer stal An toine van Bockel de show. Hij bestookte van meet af aan te genstander Stefan Heynen met technisch verzorgd spel. Zijn met veel 'spin' geslagen fore- en backhanddrives resulteerden in een dik verdiende zege (6-4, 6-4). Middenmoot Op de Veste in Middelburg was Remco Maandag een tevreden captain. „Het was een belangrij ke wedstrijd voor ons", zei hij na de 5-3-zege op SBOZ. „En een goede aanzet om lekker te blij ven tennissen. Daar hoort een positie in de middenmoot van de rangschikking bij." Wat dat ontspannen tennis be treft, werd Maandag in het en kelspel op zijn wenken bediend door Dennis de Jong, Jacco Fi- lius en Isabelle Leenhouwers. In de mixeddubbels verliepen de zaken minder vlot, want daar was tot twee maal toe een extra reeks nodig, voordat de winst een feit was. De Schelde, op papier kam pioenskandidaat, completeerde de lijst met successen. Een te vreden coach Pim Hermanides: „We hebben verdienstelijk ge speeld tegen een ploeg die in '95 op de tweede plaats eindigde", reageerde hij na de 5-3-zege bij Loon op Zand. „Met teams als Souburg en Prinsenbeek in de poule wil ik toch eerst de kat uit de boom kijken, voordat ik een favorietenrol voor ons als van zelfsprekend aanvaard." De Vlissingers legden de basis voor hun succes in het enkelspel. Bart Meyer en Virgil Greeve, na een extra reeks. Marjolein Meu- lenberg in straight sets. zorgden voor drie belangrijke punten. Nadat de Brabanders de achter stand hadden ingelopen, werd in de gemengd dubbels de beslis sing afgedwongen. Grote nederlaag Blue Diamonds TERNEUZEN - De rugbyers uit het Belgische Namen hadden aan het door blessures, ziekte en werkzaamheden zwaar gehandi capte Terneuzense Blue Dia monds geen kind. Getuige de 26- 0-nederlaag die de Scheldestad- bewoners in eigen huis moesten incasseren. van onze verslaggever VLISSINGEN - Zaterdag-der deklasser Rillandia en trai ner Ko Stoutjesdijk zijn met onmiddellijke ingang uit el kaar gegaan. Volgens de voet baltrainer, die de laatste twee wedstrijden al niet meer op de bank zat. lag een 'onderlin ge kwestie' met voorzitter Kosters ten grondslag aan zijn vertrek. Stoutjesdijk was tweeëneenhalf jaar trainer bij Rillandia. Volgend seizoen zou hij worden opgevolgd door Hans van de Griek. „Ik heb afgesproken dat ik er verder niets over naar buiten breng", aldus Stoutjesdijk. die zes competitiewedstrijden voor het einde opstapte. „Het is gewoon iets tussen mij en de voorzitter, maar we kunnen het nog steeds goed met el kaar vinden hoor en er zijn geen problemen met de spe lersgroep." Zijn lezing wordt tegengespro ken door Stephan Sogtoen. Deze speler neemt met voor zitter Kosters de trainingen waai- tot het eind van het sei zoen. „Ik denk niet dat de spe lers vonden dat hij de beste in Zeeland was", stelt Sogtoen. „Het druppelt en druppelt en op een gegeven moment is de emmer vol. En Ko Stoutjes dijk had het volgens mij zelf ook wel een beetje gezien. Als spelers zijn wij overigens niet echt bij het besluit betrokken geweest, maar aan de andere kant. het bestuur vangt na tuurlijk wel eens iets op uit de groep Secretaris Jan Moerland wilde slechts kwijt dat het vertrek van Stoutjesdijk niet is inge geven door de tegenvallende prestaties van de club. „Ver der is besloten dat de voorzit ter het woord doet in deze zaak." „Het was gewoon op", aldus Kosters. „Ik bespeurde van beide kanten dat de motivatie Ko Stoutjesdijk: „Het is gewoon iets tussen mij en de voorzitter." om met elkaar verder te gaan verminderd was. Er moet dan iemand beginnen met praten en uiteindelijk moet je een be slissing nemen: het seizoen af- van de plotselinge wissel. „Dat Stoutjesdijk niet goed functio neerde, daar wist ik niets van", aldus Corné van Dordt. „En om de trainer weg te sturen maken of. nu de verstandhou ding goed is. er een punt ach ter zetten. In overleg met el kaar is voor het laatste geko zen. Zonder rancune, we zijn absoluut geen vijanden hoor." Hoewel de voorzitter stellig is in zijn mening, begrijpt een deel van de spelersgroep niets vanwege de resultaten, dat is onzin Misschien dat de voor zitter iets wilde doen voor de supporters." Voor speler Ard Beurkens. vol gend seizoen trainer van Krabbendijke. was het vertrek van zijn trainer aanleiding om ook op te stappen bij Rillan dia. Beurkens: „In elke spe- foto Willem Mieras lersgroep is er wel eens wat, maar ik kan nu niet zeggen dat het duizend procent fout zat tussen de trainer en de selec tie. Ik vind de beslissing om te breken voorbarig. Ik snap de bedoeling ook niet. Maar ik ben solidair met Ko. Hij is al vijftien jaar een vriend van mij. Als hij zegt dat hij in goed overleg heeft besloten te stop pen, hoef ik de reden verder niet te weten." De afgelopen twee duels heeft de trainersmutatie nog niet tot successen geleid. Vorige week werd door Rillandia met 3-1 van Arnemuiden verloren en dit weekeinde bleek Se- rooskerke met 2-1 te sterk. Paul Bom heeft blijkbaar niet veel tijd no dig om te scoren. Dat bewees de spits van SSV'65 in elk geval in de beginfase van de topper tegen Kruiningen Na zijn doel punt viel hij geblesseerd uit. Met deze tref fer is zijn totaal op 21 gebracht. Wilco de Valk blijft, dankzij zijn doelpunt tegen Wemeldinge, goed volgen Ook de straf schopspecialisten Adrie van Hanegem (IJzendijke) en Johnny Lensen (Koe wacht) voegden een doelpunt aan hun to taal toe. Voor het overige verandert er wei- nig aan de top van het klassement om Zeeuws topscorer. Stand: 1. Paul Bom (SSV'65) 21. 2. Wilco de Valk iSKNWKi 19. 3. Ad Gladdines (Veere). Adne van Hanegem (IJzendijke). beiden 17, 5. Johnny Lensen (Koewacht) 16.6. Wilfred van den Dries i KapelleJean- Paul Mulder Walcheren i, beiden 15.8. Ri chard Verwei (Oostkapelle). Rink Bassie (Middelburg zat.i. Lucas Franssen (Mid delburg zat I. Joep Frusch (Axel), Arthur van Huizen (Vlissingeni. Enk de Groene Luctor'88). allen 14. 14. Julio Fagundez (Dauwendaele). Niki de Wolff iSluiskil). Alex Meijer (Zaamslag). Werner Bisschop Steeni. allen 12.17 Erwin de Nijs Veere Corné van Dordt (Rillandia). Erwin Theu- nissen iSKNWK). Edward Tieleman (Vo gelwaarde). Mark Boekhout (Breskens). allen 11. van onze medewerker ALMELO/GOIRLE - Een vier tal Zeeuwse judoka's is bij de Zuid-Nederlandse judokam pioenschappen in de prijzen ge vallen. Daarmee heeft het kwar tet zich geplaatst voor het NK, dat op 27 april in Zwolle wordt gehouden. Nieky Schweertman en Sarah Willeboordse van Sportschool Geelhoed eindig den respectievelijk op de eerste en tweede plaats. Schweertman kwam uit in de klasse tot 61 kilogram en Wille boordse in de klasse tot 56 kilo gram. Amanda Vleugel (sport school High Five) werd winnares in de categorie tot 52 kilogram. Bij de mannen onder 18 jaar werd Jacco de Wee van sport. school De Wee uit Axel tweedt in de klasse tot 65 kilogram. Na 39 zeges op Sander Mulkens. Jon- Bevaart en Vincent van der Vel 'o£ de verloor hij in de eindstrijd v; Rudy Derikx uit Eindhoven. Franciska de Haze (sportscho Geelhoed) werd derde in de klas se tot 44 kilogram en Gerda Dre wes en Mieke Herrebout beiden sportschool De Wee) eindigdi op respectievelijk een een vierc (tot 48 kg) en een derde plaats (tot 66 kg). Martijn Loonen (JJ Breskens) werd vierde bij mannen in de categorie boven U kilogram. Vier laatstgenoemde judoka's gaan niet - alleen nui mers eén en twee hebben zich geplaatst - naar de eindstrijd in Zwolle. ali Jt. A I ur, B TERNEUZEN - De mannen van basketbalvereniging Schelde sport zijn uit de overgangsklas se gedegradeerd. De laatste twee duels tegen Black Eagles en Ardito werden in Brabant met 81-57 en 78-60 verloren. Scheldesport eindigt daardoor op de voorlaatste plaats, wat degradatie inhoudt naar de eer ste klasse Zeeland/Brabant. De Terneuzense vereniging treurt er niet om dat het een ni veau lager uitkomt. Na dit sei zoen verlaten vaste basisspelers als Maarten Hozee (overschrij ving naar BC Vlissingen), Mar tijn van Eetveldt (werkzoeken de) en Mark Bruurs (studie) de club. Ook trainer-coach Peter Vaal houdt het voor gezien. De oplo* sing voor het trainersprobleen wordt intern gezocht. Volgent André Wissel is het de bedoelim dat er volgend seizoen nog keer per week wordt getraind „We zullen op recreatieve voel verder gaan", vertelt de topsco rer van Scheldesport. Rondom de ervaren André Wis sel en Willem van de Boogaan zal een team met jonge spelen worden geformeerd. Ie» lest )EN Biljarten Zwemmen Eede. Scheldetop-toernooi (kader 38/2, bandstoten, driebanden). Wedstr.pun- ten-partijpunten-prop.gemiddelde. 1. L. Dallinga (Z.Vlaanderen) 13-35-145.90, 2. J. Rottier (Z.VI.) 12-33-111.30, 3. J. de Maat (Z.VI.) 8-23-64.10, 4. C. den Boer (Schouwen-Duiveland) 7-22-61-70, 5. M. Lems (S-D.) 7-18-49.20, 6. C. Verlinde (Z.VI.) 5-16-66.30, 7. G. Monster (S-D.) 3- 12-45.90, 8. P. Vos (Walcheren De Beve- landen) 1-9-39.40. Bridge Bridgeclub Axel. Lentedrive: Van de Casteel/Esselbrugge 63.06, Moeiliker/' Vermunt 62.78, Maris/Schelleman 59.44, Van Bambost'Scheele 58.75, Jor- dens/Dooms 57.92, De Koning/Schreurs 57.08, Antheunis/Verlinde 56.83, Koek/ Pel 56.11, Keeman/Knöpker 54.86, Scheele/De Block 53.61, Kock/Lambert 52.22, Meijer/Pel 52.17. Tennis Mitsubishi Motors Competitie, afdeling mannenteams, eerste klasse, poule 600: Dijkzicht l-'t Halve Maantje 1 1-5. R. Kwakman-A. Jongsma 6-3,3-6,2-6, B. Tol-S. Carpentier 2-6,2-6, H. Kwakman- M. Schouw 6-7,4-6, H. Kwakman-H. Schipper 3-6,3-6, H. Kwakman/H. Kwak man-A. Jongsma/M. Schouw 2-6,1-6, R. Kwakman/B. Tol-S. Carpentier/H. Schip per 6-2,6-2. eerste klasse, poule 601Animo 1-Pola nen 1 0-6. B. Bïerings-M. Warzyniak 4- 6,2-6, J Verstraeten-J. Thorenaar 6-7,2- 6, D. Pieters-M. van Beek 6-2,5-7,3-6. B. van Quekelberghe-P. Niemeyer 3-6,2-6, F. Versluys/B. Bierings-M. Warzyniak/P. Niemeyer 3-6,2-6, D. Pieters/J. Verstrae ten-J. Thorenaar/M van Beek 2-6,3-6. Tweede klasse, poule 603: Aalburg 1- Ador Sport 1 5-1. afdeling mixedteams, derde klasse, poule 24: Souburg 1-Roo- sendaal 1 6-2. R. van den Broek-F. Ver meer 1-6,4-6, A. van Bockel-S. Heynen 6- 4,6-4, N. de Kramer-M. Bartels 7-5,7-5, L. Sigmond-A. Nagtzaam 6-2,3-6,6-4, M. Sanderse/A. van Bockel-F. Vermeer/S. Heynen 1-6,4-6. N de Kramer/L. Sig- mond-M. Bartels/Ch. van Nieuwlaat 6- 2,6-4, N. de Kramer/R. van de Broek-A. Naglzaam/F. Vermeer 6-3,6-1. L. Sig- mond/M. Sanderse-Ch. Nieuwlaat/S. Heynen 6-2,7-6. MLTC 1-SBOZ 1 5-3. D. de Jong-R. Hop penbrouwers 6-4,6-1, J. Rlius-E. Doo rnen 6-2.6-4, E. Labrujère-C. Kaan 1-6,4- 6,1. Leenhouwers-M. Kaan 6-2,6-2, D. de Jong/J. Filius-E. Doomen/J. Mathïesen 3-6,6-7, M. Heeringa/I. Leenhouwers-C. Kaan/M. Kaan 2-6,2-6, M. Heeringa/D. de Jong-M. Kaan/R. Hoppenbrouwers 6- 1.0-6,6-1, E. Labrujère/J. Filius-C. Kaan/ J. Mathiesen 1-6,6-4,7-6. Loon op Zand 1-de Schelde 1 3-5. B. van Berg-8. Meyer 5-7,6-2,2-6, H Pullens-V. Greeve 2-6,6-4,0-6, P. Engel-M. Ganse man 6-4,6-3, E. Mulder-M. Meulenberg3- 6,4-6, B van Berg/H. Pullens-B. Meyer/V. Greeve 6-3,7-5, P. Engel/E. Mulder-M. Ganseman/C. Davidse 6-3,6-3, E. Mulder /B. van Berg-C. Davldse/B. Meyer 2-6,6- 2,4-6, D van de Linde/H. Pullens- M.Meulenberg/V. Greeve 2-6,3-6. vierde klasse, poule 49: de Schelde 2-de Zoom 1 2-6, MLTC 2-BLTV 2 3-5. vierde klasse, poule 50: de Schelde 3-de Lob- belaer 2 0-8 Districtscompetitie, afdeling mannen- teams, hoofdklasse: 't Halve Maantje 1- Duiveland 1 5-1. M. Wisse-H.J. Goede- gebure 6-3,6-2, Ch. Versteeg-E. Ver braak 2-6,6-3,6-3, M de Rave-P. Weyer- mans 6-2,6-4, W. de Meulmeester-J. Folmer 7-5,4-6,5-7, M. Wisse/Ch. Ver- steeg-H.J. Goedegebure/E. Verbraak 6- 3,6-2, J. Oranje/W. de Meulmeester-P. Weyermans/J. Folmer 6-3,6-1. MLTC 1-de Eikenhof 1 3-3. R van Hous- selt-M. de Brouwer 7-6,6-1, B. Bierma-R. de Witte 2-6,6-0,6-2, W. Labru)ere-G. Sa- man 6-3,6-2, R. Vroegop-R. Martens 2- 6,2-6, B, Bierma/W. Labrujère-M. de Brouwer/R de Witte 6-1,6-6, w.o. M. de Brouwer'R. de Witte, R. van Housselt/R. Carol-G. Saman/R Martens 4-6,2-6. Souburg 1-Philten 1 4-2. E Bakker-K van den Akker 7-6,3-6,6-4, D. Rempt- P.Cortvriendt 2-6,2-6, S. Kats-N. d'Hert 7- 5.1-6.2-6, W. de Waal-P. van Hurk 6-2,6- 1. E. Bakker A de Böck-P Cortvriendt/N. d'Hert 7-5.6-4. D. Rempt/S. Kats-K. van den Akker P. van Hurk 7-5,6-2. de Boskreek 1-Game '78 1 3-3. P. van Waterschoot-M J de Jonge 0-6,3-6. T. Seen-N. de Koster 4-6.1-6, H. Riemens- P. Vervaet 1-6,2-6, A. Risseeuw-E. van Remortel 6-2,6-4, T. Seen/H. Riemens-N. de Koster P Vervaet 6-1.7-6, P van Wa terschoot/A Risseeuw-M.J. de Jonge'E. van Remortel 2-6,6-2,6-3. eerste klasse- A- de Bongerd 1-Slagvast 13-3, Animo 1- Kapelle 1 2-4, Westerschouwen 1-Game '78 2 5-1. Yerseke 1-Kruiningen 1 3-3. eerste klasse-B. Smash 1-de Bru-ten 1 2- 4, de Schelde 1-Sluiskil 1 3-3, Sint Anna- land 1-Souburg 2 1-5. Waarde 1-Zierik- zee 1 0-6. Oostburg, einduitslag eerste klasse:I Scheldestroom B 2978,2 (12501,1). 2 Bevelanders 3040,9 (12883 6), 3 Luctu 3061,9 (12453,8, 4. Bruinvis 3102,3 (12500.1). (tussen haakjes de totaal stand). Individueel Vrouwen: 200 rug M. Weimar (ZVS) 2.40,1, 2. W. Velgen dijk (BRU) 2.46,3, 3. E. de Visser (ZVS! 2.47.4. 100 vrij 1982 el' 1. I Baijing; (BRU) 1.14,9, 2. I. van Bruinessen (ZVS! 1 16,7, 3. E. Ferket (ZVS) 1.21,1. 10) school 1980 el: 1. T. Claeys (BRU) 1.31,7, 2. E. Wisse (BEV) 1.34,0, 3. L. Takken (ZVS) 1.36,3.100 vlinder all in: I.W.Vel gersdijk (BRU) 1.13,1, 2. M. Weinw 1.14,0, 3. C. den Dekker (ZVS) 1.23, school 1978 el: 1. T. Claeijs 1.32,2, 2. A Passieux (BEV) 1.32,6, 3. M Barkhuijsen (LUC) 1.34,5.100 wissel 1982 el: 1.1. van Bruinessen 1.27,4, 2.1. Baijings 1.27,7,3 E. Ferket (ZVS) 1.28,9. 100 wissel el: 1. E. Wisse 1.20,4, 2. E. de Vissei (ZVS) 1.23,9,3. T. Claeijs 1.25,7. 5x50 vn] est all in- 1. Bruinvis 2.49,7, 2. Luctoi 2.50.5, 3. Scheldestroom 2.51,3. Mannen: 200 rug all in: 1. R. Holswildei (LUC) 2.25,9, 2. A. van Oord (LUC) 2.30,7, 3. M. Weimar (ZVS) 2.37,5. 100 P vrij 1982 el: 1. A. Polderman (LUC) 1.08,7, 2. N. Groosman (ZVS) 1.11,3,3 R. Riemeijer (BEV) 1.11,7. 100 rug 1980 el: 1. M. de Zeeuw (ZVS) 1.15,1, 2. A Haemers (BRU) 1.20,4, 3. J. de Koste (ZVS) 1.20,5. 100 vlinder all Holswilder 1.09,1, 2. D. de Boe (BEV 1.12,5, 3. A. van Oord 1.13,7. 100 1978 el: 1. R. Holswilder 57,9, 2. A. Oord 59,1, 3 T. Roeb (BRU) 1.01,2 IOC wissel 1982 el: 1. A. Polderman (LUC, 1.18,3, 2. N. Groosman (ZVS) 1.21,9,1 K. Bins (BEV) 1.25,7. 100 wissel 1980 el 1. G. Ramondt (BRU) 1.10,9, 2. T Roe: 1.13,0, 3. A. Haemers (Bru) 1.19,2. 5x& vrij est all in: 1. Luctor 2.16,6,2. Bruinvs 2.34,5, 3. Bevelanders 2.34,9. Terneuzen. einduitslag tweede klasse 1. de Ganze (Goes) 2621,8 (10308,11.1 Stormvogel B (Vlissingen) 263U (10687,2), 3. Onderdak (Zierikzet 2638,9 (10854,9), 4. Zeelandia (Renners waal) 2877,5 (10925,5), 5. De Braakma- (Hoek) 2955,1 (11643,4), 6. De Zuidwe* ter (Middelburg) 3119,6 (11924,1) (tus sen haakjes de eindstand). Individueel: Vrouwen: 100 rug T. de Munck (ZEEL) 1.16,0, 2. J. Pieten (GAN) 1.16,5, 3. A. Tax (STV) 1.18,2 10' vrij 1982 el: 1. M. Smeding (STV) 1-13,5 2. A van 't Westende (OND) 1 16,9,3.S Arloff (STV) 1.17,4 100 school 1980 el 1. A. Tax 1.28,8, 2. S. van Dijk (ONO 1.28,8, 3. D. van de Meer (OND) 1.29.C 100 vlinder all in: 1. T. de Munck (ZEEL 1.16,3, 2. D. van de Meer 1.23,3, 3.J Stoel (OND) 1.25,2.100 rug 1978 el. 1 3 Wagenaar (ZEEL) 1.21,2, 2. S. Vermev len (GAN) 1.23,5, 3. A. Schaafsnti (ZEEL) 1.25,7. 100 wissel 1982 el Arloff 1.30,3, 2. M. de Regt (BRA) 1.32,6 3. A. van 't Westende 1.32,9. 100 wisse 1980 el: 1. A. Tax 1.20,2, 2. D. van dl Meer 1.20,2,3. C. Mol (OND) 1.23,0.5x50 vrij est all in: 1. Ganze 2 49,5, 2. Onde'- dak 2.52,0, 3. Stormvogel B 2.53,4. Mannen: 100 rug all in: 1. R. Kluvrëf (GAN) 1.08,8, 2. F. van Hese (STY 1.10,8, 3. W. Baijens (BRA) 1.13,0. IK vrij 1982 el: 1. J. Vermeulen (GAN 1,02,8, 2. M. Buijs (GAN) 1.04,4, 3._E Schiettekatte (OND) 1.12.2.100 rug el: 1. J. Vermeulen 1.16,0, 2. J. Castf (STV) 1.17.7, 3. P. Vlaming (STV) 1 187 100 vlinder all in: 1. R. Kluwen 1.03,3,2 F. van Hese 115,2, 3. E. Voerman (GAN 1.15,6. 100 vrij 1978 el: 1 C van Berle (GAN) 1.01,8, 2. E. Voerman 1.01,8,3.11 Vroonland (Zeel) 1.07,1 100 wissel el: 1. E. Schiettekatte (OND) 1.22,9,2.1 Verhage (GAN) 1.24,3, 3. M. Tax (STV! 1.27,3. 100 wissel 1980 el' 1. M. Bui 1.12,6, 2 J. Vermeulen 1.15.1, 3. P.VIk ming (STV) 1.18,8. 5x50 vrij est all in Ganze 2.14,6, 2 Stormvogel B 2.41,3," Onderdak 2.49,3. Kapelle. einduitslag derde klasse Dolfijn (Tholen) 2651,3, 2. De Honn (Kloosterzande) 2814,2, 3. De Schelde! (Terneuzen) 2839.1, 4 Stelleduike* (Heinkenszand) 2978.0, De Otters (Axt 2986,8. Individueel rug all in 1. S. Apers (HONI 1.23,3, vrij 1982 el. 1 M Asselman (HON 12 15.8,2.100 school 1980 el 1 S.Hirt man (HON) 1 37,5, 50 vlinder all in Bouten (DOL) 37,7, 100 rug 1978 el Apers 1.27,6, 50 rug 1982 el 1 S Ta* he (SCH) 40.9, 100 wissel 1980 el ij Apers 1.25,6, 4x100 vrij est all in. 1 W fijn 5.40,2. Winnaars mannen: 100 rug all in V* de Viet (DOL) 1.14,7, 100 vri| 1982 el W. de Viet 1 10,1. 100 rug 1980 el T de Viet (DOL) 1.15,4, 50 vlinder all in R. de Viet (DOL) 34,3. 100 vrij 1978 e! R Ruytenberg (Otters) 1.06.7, lOOwisS 1982 el 1 W de Viet 1.17,8, 50 vrij 1* el 1 R. Ruytenberg 29,9, 4x100 vrij f" all in 1.Dolfi|n 4.49,2. ing ani eid foto Lex de Meester Luciënne Sigmond in actie voor TC Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 30