Heerma ligt opnieuw onder vuur 1 PZC t Burgerbevolking plukt wrange vruchten strijd tegen Hezbollah Kamer zout 'Van Traa' op tot mei T ransplantatiegrens weer stukje verlegd Bij WBL-echec wijst iedereen naar omstreden CD A-fractieleider Leidse hoogleraar vindt 'geweldchip' armoedige oplossing De parlementaire commissie die onderzoek doet naar de miljoe nenschuld van Woningbeheer Limburg rondt ivoensdag haar openbare verhoren af met de ge tuigenissen van oud-staatsse cretaris Heerma en diens opvol ger Tommei Vooral huidig CDA-leider Heerma krijgt het moeilijk. Een reconstructie. door Koos van Wees Op 29 maart 1991 tekende En- neus Heerma namens het rijk een overeenkomst over de sanering van de armlastige wo ningstichting SBD1. I)e stem ming was uitgelaten. Eindelijk, zo dacht de toenmalige staats secretaris. zou er definitief een begin worden gemaakt met de gezondmaking van dit pro bleemgeval in de Limburgse huisvestingswereld. De huidige fractieleider van het CDA zal dezer dagen nog wel eens met spijt terugdenken aan- de deal die hij toen sloot met een aantal Limburgse corporatiebe stuurders Want op dit moment is de schuld van de opvolger van de SBDI. de stichting Woning- beheer Limburg (WBLi. opgelo pen tot ruim 100 miljoen gulden en wijzen de meeste betrokke nen Heerma aan als één van de hoofdschuldigen Juist nu de rust rond zijn om streden fractieleiderschap van het CDA wat leek terug te keren, begint de erfenis van zijn vorige functie Heerma parten te spelen Heerma trok zich destijds wei nig aan van waarschuwingen dat SBDI de twee andere wo ningbouwverenigingen die de overeenkomst ondertekenden, wel eens mee naar beneden kon trekken. De deal ging uit van overname van SBDI door die twee andere, met een eenmalige financiële bijdrage van VROM van 10 miljoen gulden. Het accountantskantoor Coo pers en Lybrand had eerder al geconcludeerd „dat op bedrijfse conomische gronden negatief over de overname moet worden geadviseerd". In de Tweede Ka mer had de VVD'er Van Rey ge waarschuwd dat de „kolos die nu ontstaat, over enkele jaren opnieuw een financiële bijdrage nodig heeft". Goed bestuur De staatssecretaris zag het an ders. Hij ging ervan uit dat als CDA-fractieleider Heerma zit opnieuw in de problemen. aan een aantal voorwaarden werd voldaan, en onder kracht dadige leiding van een goed be stuur. de 'kolos' zich wel degelijk zou kunnen bedruipen. Nog geen anderhalf jaar bleek dat anders te liggen. Toen be landde er een aanvraag voor 25 miljoen gulden steun van de in middels tot Woningbeheer Lim burg (WBLi gefuseerde instellin gen bij het Centraal Fonds Volkshuisvesting, waarop cor poraties in nood een beroep kun nen doen. Dat het WBL zijn zaken niet erg op orde had kwam nog eens en kele maanden later aan het licht, toen de aanvraag plotse ling bleek verhoogd tot 112 mil joen gulden. Kon Heerma toen alleen nog een verkeerde inschatting van de ri sico's worden verweten, nu over heerst vooral de vraag waarom hij vervolgens niet als een razen de werkte aan een oplossing van het probleem. Tussen de eerste steunaanvraag van de WBL en de verhoren zit drie jaar. en nog is er onzeker heid over de vraag of die steun er komt en er definitief een einde komt aan het probleem. In de tussentijd is nauwelijks iets ge daan om het oplopen van de te korten te voorkomen. Heerma heeft volgens de getui genverhoren van de parlemen taire commissie die onderzoek doet naar het WBL-echec. niets gedaan om de corporatie de hel pende hand toe te steken. Hij wilde blijkbaar hoe dan ook voorkomen dat VROM finan cieel zou moeten bijdragen aan de schuldsanering. De schuld was een zaak van WBL zelf. meende hij, en die moest dus ook zelf maar de problemen oplos sen. Wat hem betreft was het Centraal Fonds Volkshuisves ting daarvoor de geeigende in stantie. Aanvechtbaar Dat besluit was volgens de ge tuigen om een aantal redenen aanvechtbaar. Zo vertelde de oud-directeur generaal volks huisvesting Koopman, de hui dig voorzitter van het Centraal Fonds, dat zeker zestig miljoen van de schuld het gevolg was van het volkshuisvestingsbeleid van Heerma, de zogenoemde bru tering. foto Mart Jan Bakker/GPD Bovendien stond in de overeen komst tussen VROM en WBL de bepaling dat bij onvoorziene omstandigheden opnieuw over legd zou worden. Dat beleid van Heerma. dat radicaal anders was dan dat van zijn voorgan gers, vond pas zijn uitwerking na de ondertekening van de over eenkomst. Een ander uitvloeisel van dat be leid was dat woningcorporaties meer eigen verantwoordelijk heid kregen. Heerma kwam daarmee al heel snel in conflict. Hoewel hij het bestuur van de WBL in een brief links en rechts met eigen falen om de oren sloeg en het verweet zich niet aan de voorwaarden te houden, weiger de hij echt in te grijpen. „De nieuwe ordening was net van kracht- We wilden bena drukken: jullie zijn zelf verant woordelijk", verklaarde een ho ge ambtenaar van VROM tij dens de verhoren. Aanmodderen De staatssecretaris liet het WBL-bestuur dus gewoon aan modderen. terwijl de schulden groeiden. Het bestuur bleek niet in staat tot het maken van een voor het Centraal Fonds Volks huisvesting aanvaardbaar sane ringsplan. Toen het daar wel in leek te sla gen stuitte het opnieuw op de ge volgen van Heerma's beleid. Die waren dermate ingrijpend, dat het Centraal Fonds driekwart jaar nodig had om zijn eigen po sitie te bepalen. Opnieuw werd de schuldsanering vertraagd. Niet alleen Heerma. ook de an deren op het departement van VROM pakten de problemen met WBL weinig slagvaardig aan. Zo bood het bestuur van WBL aan op te stappen, als het ministerie bereid was een aan vaardbaar saneringsplan te ma ken. Hoewel de ambtenaren re gelmatig blijk hadden gegeven van hun irritatie over de on macht van het bestuur, lieten ze de kans voorbij gaan. Maar niet veel later werd alsnog overwo gen de rechter maar in te scha kelen om het bestuur weg te krij gen. Aanvankelijk leek Heerma's op volger Tommei evenmin erg en thousiast voor een aanpak van het WBL-probleem. Dat veran derde toen de Tweede Kamer hem onder leiding van de PvdA'er Duivesteijn en huidig commissievoorzitter Hofstra on der druk begon te zetten. Toen deed hij wat Heerma ver zuimde: hij zette het WBL-be stuur buitenspel door de aan stelling van een bewindvoerder, die in korte tijd een aanvaard baar saneringsplan op tafel leg de. Inmiddels heeft het Centraal Fonds, drie jaar na de eerste alarmbrief, laten weten daar po sitief op te reageren. Dat Tommei daarmee kan aan tonen de problemen te hebben aangepakt is niet de enige reden dat hij minder te vrezen heeft dan Heerma. De regeringscoali tie van PvdA, VVD en D66 heeft allicht minder moeite met het af branden van de leider van de grootste oppositiepartij, dan met een aanval op een eigen be windsman. Heerma kan zijn borst dus natmaken. Een armoedige oplos sing. Zo noemt de Leid se hoogleraar pedagogiek T. van der Voort het idee om televisietoestellen uit te rusten met een 'geweld- chip': een elektronische schakeling die het beeld op zwart zet zodra zich geweld dadige scènes voordoen. Zo kunnen kinderen daarvoor behoed worden. Het idee komt uit de Verenigde Sta ten. Met de opkomst van ge welddadige kinderseries als Power Rangers gaan er ook hier steeds meer stemmen op om zo'n chip toe te pas sen. Professor Van der Voort heeft er echter zijn beden kingen bij. Van der Voort heeft onder andere onder zoek gedaan naar de invloed van televisie op het leesge drag van kinderen. Hij deelt weliswaar de bezorgdheid over geweld waar kinderen aan worden blootgesteld, maar vindt ook dat de aan dacht wel erg eenzijdig is ge richt op tv-programma's. „Het gaat ook om videoban den, bioscoopfilms en com puterspelletjes waar veel ge weld in voorkomt. De Power Rangers zijn sinds kort na gesynchroniseerd en wel op video verkrijgbaar. Daar hoor je helemaal niets over." Filmkeuring In plaats van een chip in het televisietoestel te bouwen, zouden ouders beter moeten worden geïnformeerd over wat ze kunnen verwachten van bepaalde films en televi sieprogramma's. „In Ame rika wil men een keuring in voeren voor televisiepro gramma's. Die zouden onze tv-gidsen kunnen overne men. Juist in Amerikaanse programma's is het geweld nogal uitgesproken. Nu is het bovendien vaak vol strekt onduidelijk wat er te zien is in kinderprogram ma's. Dat zijn nogal eens blokken, die niet nader be schreven worden. Daar ligt een taak voor de tv-gidsen Van der Voort wijst er daar naast op dat het vorige kabi net heeft besloten de film keuring af te schaffen zonder dat duidelijk is wat daarvoor in de plaats komt. Een keu ring van films en videoban den met leeftijdsindicatie zou juist een grotere rol moe ten spelen als het gaat om de selectie van films voor kin deren. Videobanden worden nu alleen door de distribu teur zelf gekeurd. Ongenuanceerd Aan de geweldchip kleven ook nog eens praktische be zwaren. „Hij schakelt onge nuanceerd ieder geweld uit Die chip houdt er geen reke ning mee dat kleuters de Po wer Rangers heel realistisch naspelen, maar dat kinderen van twaalf het allemaal als nogal lachwekkend ervaren. Voor hen is het niet bezwaar lijk om naar Power Rangers te kijken, terwijl andere pro gramma's ook voor hen on geschikt zijn." De chip in het televisietoe stel kan overigens ook gede programmeerd worden. De ouders willen natuurlijk 's avonds zelf ongestoord naar hun favoriete western kun nen kijken. Afgaande op de gang van zaken zoals die zich nu voordoet bij het pro grammeren van video en te levisie voorziet Van der Voort al hoe dat gaat. „Dan moeten die ouders hun kin deren te hulp roepen om de chip uit te schakelen." De chip is bovendien in op voedkundig opzicht een on ding, vindt de Leidse hoogle raar. „Het is een motie van wantrouwen tegen je kinde ren. Kennelijk ga je ervan uit dat ze zich niet aan gemaak te afspraken over tv-kijken houden, dat moet die chip af dwingen. En reken er maar op dat ze binnen de kortste keren doorhebben hoe ze die chip moeten deprogramme ren Als ze het zelf niet uit vinden, horen ze het wel van een vriendje."GPD van onze correspondent in Metulla Ad Bloemendaal Alles verloopt precies vol gens plan. In het begin van onze operatie kon de Hezbollah nog een flink aantal katjoesja- raketten afvuren. Maar door on ze beschietingen krijgen ze de kans niet meer." Het is zater dagmiddag. In een zaaltje in een van de gastenloze hotels in Me tulla, pal aan de grens met Liba non, vertelt kolonel Reuven de verzamelde pers hoe het staat met operatie 'Druiven der gramschap'. Hij is commandant van de Israëlische artillerie eenheden in het grensgebied met Libanon. Reuven maakt een voldane in druk. Niet alleen is de Hezbollah niet meer in staat massale raket- aanvallen uit te voeren, zegt hij. maar ook weten artillerie en luchtmacht 'met chirurgische precisie' posities van de shi'iti- sche verzetsbeweging te raken. De 155 en 175 mm houwitzers van de landmacht hebben tot dat moment drieduizend grana ten afgeschoten. En ze gaan verder, met een ge middelde van 100 tot 150 stuks per uur. Samen met de lucht macht heeft de artillerie al drie 'raketlanceerinrichtingen' van de Hezbollah - in feite niet meer dan pickup-trucks - uitgescha- keld. Hoeveel heeft de Hezbollah er? „Niet zo veel", zegt de kolonel. „Maar ze hebben de trucks ei genlijk niet nodig", relativeert hij vervolgens. „Je kunt een Kat- joesja desnoods vanaf de grond lanceren, met een tijdontsteker. Raketten hebben ze genoeg en ze kunnen altijd nieuwe aanvoe ren. Het gaat erom hen de moge lijkheid tot lanceren te ontne men." Arrogantie Reuven wordt bijna lyrisch als hij het materieel beschrijft waar over zijn eenheden kunnen be schikken. De modernste radar bedient de modernste compu ters, die de digitale informatie weer op de modernste manier doorgeven aan de batterijen. Binnen enkele seconden zijn de granaten, uiteraard gericht 'met chirurgische precisie', onderweg naar de plaats waar de niets ver moedende Hezbollah-strijders nog in hun handen staan te bla zen. In het nauw gebracht vuren ze steeds vaker vanuit het cen trum van dorpen. „Alleen in die gevallen beschie ten we dorpscentra, en dat is nog maar een paar keer gebeurd", zegt Reuven. „We schieten nooit op mensen die de dorpen verla ten in een auto. op weg naar het noorden of naar de veiligheids zone in het zuiden". De kolonel heeft de hele zondag de gelegenheid zijn woorden op te eten. Want de Hezbollah blijkt aanzienlijk beter in staat terug te slaan dan hij een dag eerder voor mogelijk hield. Vele tiental len Katyusha-raketten bereiken in de loop van de dag het noor den van Israel. En wat de precisie van de Israëli sche aanvallen betreft, is er al kort na zijn persconferentie slecht nieuws. Bij een wegver sperring van de VN, even ten noorden van de door Israel be zette 'veiligheidszone', schiet een luchtmachthelikopter een geïmproviseerde ziekenauto van de weg. Vier kinderen en twee vrouwen komen op afschu welijke wijze om het leven. Ver slaggevers staan er met hun neu zen bovenop. Verlegenheid De woordvoering van het Israë lische leger is duidelijk in verle genheid gebracht. Wie opschept over 'chirurgische precisie', ge baseerd op 'betrouwbare inlich tingen', kan moeilijk melden dat de aanval op een vergissing be rust. Maar de arrogantie wint het op nieuw van het gezonde verstand. De chauffeur van de ambulance was een Hezbollah-aanhanger. heet het. En de burgers hadden zich op een afstand moeten hou den in plaats van in een auto te stappen met een terrorist aan het stuur. Tijdens de Golfoorlog vielen in miljoenen huiskamers overal ter wereld de monden open van ver bazing als generaal Schwarz kopf zijn toelichting gaf bij de verrichtingen van de nieuwste laser-geleide wapens. Sinds het. begin van operatie 'Grapes of Wrath' kopieert de Is raëlische luchtmacht de brie fings van generaal Schwarzkopf. Op door het leger vertoonde vi deobeelden, gemaakt met aan boord gemonteerde camera's, zien we een dichtbevolkte shiiti- sche wijk van Beirut. Dan de wa zige omtrekken van een fiatge bouw. Vervolgens verschijnt het vizier op een verdoemd apparte ment. Een lichtflits en een rook wolk bekronen de actie. Maar werden er in het aan puin geschoten appartement werke lijk plannen gesmeed voor de on dergang van de joodse staat? Of is de luchtmacht afgegaan op dubieuze informatie van een wraakzuchtige collaborateur? Misschien is er een ramp voorko men, maar de televisiekijker moet het leger op zijn woord ge loven. En als het mis gaat, is er altijd wel een excuus voorhanden. Als een verwoest gebouw een bakke rij huisvestte, is er een woord voerder die weet te vertellen dat De grens is weer een stukje verlegd. Als team zijn we trots dat deze operatie is ge slaagd. Een leverlransplantie is altijd een moeilijke operatie. Als je daarbij ook nog zieke nie ren moet vervangen is dat extra gecompliceerd. Deze patiënt was heel ver heen. Als je ziet dat hij nu weer voorzichtig begint te lopen, is dat een enorme voor uitgang." Prof. dr. M.J.H. Slooff, coördinator van het levertrans- plantatieteam van het Acade misch Ziekenhuis Groningen, is blij nu voor de eerste maal, bij een 17-jarige jongen, succesvol vrijwel gelijktijdig de lever en de nieren zijn getransplanteerd. De gecombineerde transplanta tie was nodig omdat de oorzaak van de ernstige nierziekte waar aan de jongen leed een klein de fect in de werking van de lever was. Volgens de behandelend kinderarts dr. C.M.A. Bijleveld maakte het lichaam van de jon gen één enzym te weinig aan, waardoor de lever een van de honderden afbraakprocessen niet uitvoerde. Als gevolg daar van sloeg er voortdurend oxa- laat, een soort kalk, neer in de nieren die daardoor ernstig ver vuild raakten. Het bloed van de jongen moest voortdurend wor den gespoeld. Nadat er een nieuwe lever was ingebracht moest de jongen eerst tien uur worden gedyali- seerd voordat de zieke nieren door gezonde konden worden vervangen. Beide operaties, die binnen 24 uur plaats hadden, werden uitgevoerd door de Gro ningse chirurg dr. K.P. de Jong, in nauwe samenwerking met de Hongaarse chirurg dr. L. Kobon die gedurende twee jaar in hei AZG werkt om hier de gecomph ceerde transplantatietechniel: onder de knie te krijgen. De ernstige nierziekte waaraan de jongen leed, heeft ook sporen in andere delen van zijn lichaam achtergelaten. Zijn spieren zijn ernstig vervuild met oxalaat Om te voorkomen dat dit lang zaam vrijkomende oxalaat de gezonde nieren opnieuw aan tast, zal hij gedurende langere tijd veel moeten drinken zodat hij de stof in een lagere concen tratie kan wegspoelen. Voorlo pig zal de jongen vijf tot zes liter vocht per dag moeten drinken Het volledig herstel zal nog ze ker een jaar duren, verwacht prof. Slooff. Chirurg De Jong zegt dat in dit geval de transplantatie van de lever gemakkelijker was dan ge bruikelijk omdat dit orgaan nier was aangetast. „De lever kon al leen een van de vele chemische processen niet aan, maar op ach was de lever niet ziekProl Slooff zegt dat het een voordeel was dat de lever en de nieren var. één donor konden worden ge transplanteerd. „Dat is gunstig omdat de kans op afstotingsver schijnselen van met name de nieren dan kleiner is." De patient verblijft nog in het AZG. Kinderarts Bijleveld dat binnenkort een beslissing wordt genomen over wat er met hem moet gebeuren. „We doen dat in overleg met een revalida tiearts omdat de jongen hele maal opnieuw moet leren bewe gen." GPD door Harm Harmkema Vandaag, morgen en over morgen debatteert de Tweede Kamer met de parle mentaire enquêtecommissie opsporingsmethoden. Vele uren zijn er voor uitgetrokken. Maar veel vuurwerk wordt er niet verwacht. De Kamer bewaart dat tot in mei. Dan is het debat met de regering en worden poli tieke conclusies getrokken. Wat de VVD betreft, behelst het debat met Van Traa deze week „een globale toetsing". VVD-vi- ce-fractievoorzitter Ben Kor thals: „Kijken of de commissie haar werk goed heeft gedaan, of hun conclusies geschraagd wor den door de analyse." Daar valt natuurlijk een heleboel over te zeggen, en dat zal de Kamer dan ook zeker doen. Maar het eind van dit liedje wordt ongetwijfeld dat de groot ste partij, de PvdA, een motie mag indienen waarin de Kamer in globale termen het werk van de commissie looft. „Nou, zo'n motie kunnen we wel onder schrijven", aldus Korthals. Ove rigens komt zelfs deze motie pas in mei definitief aan de orde. Voorzitter Vincent van der Burg van de Kamercommissie voor justitie, noemt het de traditio nele „bedankmotie". Een motie met de strekking: „Bedankt voor uw vele werk commissie, u heeft voor ons voldoende feiten verzameld zodat wij tot nadere oordeelsvorming kunnen over gaan." Waarbij deze week ongetwijfeld aan de orde komt of Van Traa in derdaad voldoende feiten heeft verzameld. „Witte vlekken zijn er wel natuurlijk", weet Van der Burg. „De commissie heeft bij voorbeeld geen inzicht kunnen krijgen in de werkzaamheden van de Amerikaanse en Duitse inlichtingendiensten in Neder land." En CDA-woord voerder Hans Hillen mist in het rapport een beschouwing over de georgani seerde criminaliteit op Aruba en de Nederlandse Antillen, die toch ook deel uitmaken van het Koninkrijk Nederland. En alle - nu al deels omstreden- aanbevelingen van Van Traa dan? Zoals de inzet van crimi nele burgerinfiltranten of het doorlaten van drugs? Er zal uitgebreid met Van Traa over worden gesproken. Maar juist hiervoor geldt: definitieve conclusies in mei. Hillen: „De Tweede Kamer heeft de com missie-Van Traa gevraagd on derzoek te doen en feiten te ver zamelen. Over aanbevelingen gaat de Kamer." Mede om die reden snapt Van der Burg niet zo goed waarom Van Traa de afgelopen dagende Kamer heeft opgeroepen zich deze week achter de aanbevelin gen van de enquêtecommissie te scharen. D66-woordvoerder Boris Dit- trich: „Ik begrijp wel dat Van Traa deze week een zo politiek mogelijk debat wil. Maar hei gaat er nu boven alles om of de commissie haar opdracht naar behoren heeft vervuld. Politieke zaken spelen vooral later een rol." de bakkersknecht wel eens brood heeft bezorgd bij het gezin van een Hezbollah-leider. Israel wil de Hezbollah straffen, maar is daartoe niet in staat. De beweging - in kleine cellen ope rerend, zonder grote bases en commandocentra - is ongrijp baar als kwikzilver. Daarom straft Israël anderen, in de hoop dat die wel in staat zijn de Hezbollah in te tomen. Niet de Hezbollah, maar de Libanese burgers en de Libanese regering zijn op dit moment de belang rijkste slachtoffers. De Libanese regering, hard werkend aan de wederopbouw van het land en tuk op Westerse investeringen, heeft groot be lang bij een vreedzaam imago. De Israëlische gevechtshelikop ters boven Beirut schieten daar letterlijk gaten in. De druk op het kabinet van mil jardair Rafik Hariri is dan ook ongekend groot. In het propa- gandaspel heeft de Libanese re gering een belangrijke troef in handen: Israels bezetting van het zuiden. Die zou tot de aan vallen van Hezbollah leiden. Woordvoerders van het Israëli sche leger weigeren op deze sug gestie in te gaan. De kwestie zal ooit ter sprake komen bij offi ciële vredesonderhandelingen. In de komende twee weken - de officiële schatting voor de duur van de strijd - gaat het erom de operatie 'Grapes of Wrath' te winnen. Maar wat is winnen? Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F van de Velde. Hoofdredactie: A L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51. 4331 LK Middelburg Tel. (0118) 681000. Goes: Voorstad 22-24, 4461 KN Goes. Tel. (0113)231800. Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen. Tel. (0115) 694457 Hulst: Servicepunt Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. (0114) 314058. Axel: Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41. 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111)415380 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel (0118)484000; Redactiefax- (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de venwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 91,00, franco per post 119,00: per maand 33,00; per jaar 350,00: franco per post 460,00; bij automatische afschrijving per termijn f 1.50 korting, losse nummers maandag t/m vrijdag 1,60. zaterdag 2.50 p st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek Vlissingen. Advertentietarieven: 176 cent per mm; minimumprijs per advertentie 26,40; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 7.- meer Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V Vlissingen PZC-ombudsman: C van der Maas. Telefonisch spreekuur maandag t/m vrijdag 9.30-12.00 uur Tel (0118) 484401 Auteursrechten voorbehouden Uitgave PZC Een dokter ruimt de ravage op die ontstond toen het Israëlische leger het hospitaal van de zo goed als verlaten stad Nabativeh onder vuur nam. fotoEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 2