Nieuwe telling komt Hoek van pas Jos Boone grijpt zege in Valkenswaard Tanui en Pippig geven eeuwfeest Boston glans BHMhM «V Nieuw voetbaldistrict staat in de steigers Alleen Dallinga en Rottier op niveau Zeeuws-Vlamingen vanavond voor de beker thuis tegen SC Gastel uitslagen van onze verslaggever frits Bakker I10EK - De nieuwe regel in het toelbal dat een winnende club drie punten krijgt in plaats van mee. komt Hoek niet zo slecht De Zeeuws-Vlaamse eer deklasser in het zaterdagvoet- bal speelt de laatste twee sei- penen maar zelden gelijk en BOSTON (RTR/AFP/SID) - Mo- Tanui en Uta Pippig gaan als de winnaars van de honderdja rige marathon van Boston de ;eschiedenis in. Tanui leidde bij de mannen een Kenyaanse dans over 42 kilometer en 195 meter. Hij finishte in 2 uur, 9 mi- juten en 16 seconden voor vier landgenoten: Ezekiel Bitok, Cosmas Ndeti. Lameck Aguta tn Sammy Lelei. Abebe Mekonnen (winnaar in zijn rugnummer in deze jditie» was als zesde de eerste let-Kenyaan. Ook de zevende in achtste plaats werden bezet door lopers uit Kenya: Charles [angus en Paul Yego. i'Deti had voor de start nog vol tertrouwen aangekondigd dat lij op jacht ging naar zijn vierde ichtereenvolgende overwin ding, wat een record zou beteke nen. Aan de jubileumeditie, ge houden bij een temperatuur van tien graden en zonnig weer. na dien in totaal maar liefst 38.706 mensen deel. "ippig won voor de derde keer ip rij. Ze ging ruim anderhalve Hometer voor de eindstreep de [enyaanse Tegla Loroupe voor- lijom te eindigen in 2.27.12. De SO-jarige Pippig. die nog geen be sluit heeft genomen over haar leelname aan de marathon van Atlanta, is de eerste atlete die ine maal achtereen heeft ge- tonnen sinds de vrouwen in 972 officieel werden toegelaten. De beide voorgaande keren was ieBerlijnse beduidend sneller: 121.45 in 1994 en 2.25.11 in '95. Loroupe, tweevoudig winnares ranNew York en drie keer eerste heeft alle belang bij de opwaar dering van een winstpartij. De voorsprong die Hoek heeft op de nummer twee van de rangschik king (DOVO) bedraagt na zater dag vier punten. Met twee pun ten voor een overwinning - zo leert een snelle rekensom - was, die kloof slechts één punt ge weest. Het verschil zit in de gelijke spe- in de halve marathon van Eg- mond aan Zee, voelde haar krachten in de slotfase weg vloeien. Ze kon geen weerstand meer bieden aan Pippig. die juist vleugels leek te krijgen. Pippig, die met inbegrip van haar startgeld 300.000 dollar (cir ca een half miljoen gulden» in casseerde, moest na tien kilome ter wegens maagproblemen bij na de strijd staken. Ze zette ech ter ondanks een aanval van buikloop door. ..Overal elders zou ik hebben opgegeven, maar niet in Boston", zei Pippig. die zich in Colorado had voorbereid. ..Ik heb geen idee waarom ik zo in de problemen kwam. Het was mijn droom deze jubileum wed strijd te winnen." Tanui vond dat de Kenyanen el kaar goed hadden geholpen. „Dat is een traditie bij ons. Maar op een gegeven moment komt het punt dat ieder voor zich moet lopen. Dat was om en nabij de 35e kilometer." Tanui zal op de Olympische spelen van At lanta niet deelnemen aan de ma rathon. „Ik leg me toe op de tien kilometer. Het ontbreekt me aan voldoende tijd om me opti maal op de marathon te prepare ren." Sinds 1991 is de overwinning bij de mannen naar een Kenyaan gegaan. Voor N'Deti zegevierde Ibrahim Hussein twee keer. Ta nui was vorig jaar op de tweede plaats blijven steken. Hij kwam niet toe aan de tijd die de Span jaard Martin Fiz eerder dit jaar leverde in de Zuidkoreaanse plaats Kyong-Ju. De Europese kampioen won toen in 2.08.25. len van de twee clubs. Hoek. dat vanavond (dinsdag om 20 00 uur» in de kwartfinale van de be ker op eigen veld tegen SC Gastel uitkomt, speelde zater dag tegen Spakenburg voor de tweede keer dit seizoen gelijk. DOVO heeft acht gelijke spelen op zijn naam staan. Het is aardig om die ontwikkeling te blijven volgen, want het zou best tot een interessante slotsom kunnen lei den. Hoek zou bijvoorbeeld best eens kampioen kunnen worden met een minimale voorsprong op DOVO, terwijl datzelfde DO VO volgens de vorige puntentel ling kampioen zou zijn geweest. De reacties van trainers op het nieuwe telsysteem blijven ver uiteen lopen. Johan Ballegeer (Hoek): „Voor mij is er weinig veranderd, omdat ik altijd aan vallend heb gedacht. Ik ben zelf aanvaller geweest, als trainer hebben ze mij moeten leren ver dedigen. Hoek heeft ook een elf tal. dat alleen tot zijn recht komt als het voor de volle winst speelt. Ik vraag dat de spelers ook voor elke wedstrijd. Maar natuurlijk: het ligt anders als we worden ge dwongen om achterin te blij ven." Mislukte poging Henk Hofstee van Spakenburg heeft een andere visie. Hij sprak zaterdag voor de wedstrijd tegen Hoek van een totaal mislukte poging om het voetbal aantrek kelijker te maken: „De bedoe ling van de KNVB was om aan vallend voetbal te propageren, omdat een overwinning hoger werd gewaardeerd. Ik stel eerder het tegendeel vast. Wij zijn van nature aanvallend ingesteld, dus voor ons verandert er niets. Maar veel tegenstanders krui pen nog meer achter de bal en spelen meer op de counter dan anders. Met die tactiek worden ze ook nog dikwijls beloond." Hoe dan ook. voor Hoek is het mooi meegenomen dat de telling is gewijzigd. Vorig jaar speelde de ploeg over een heel seizoen maar vier keer gelijk in 26 wed strijden. dit jaar nu dus twee keer in 19 wedstrijden. In totaal waren dat zes gelijke spelen in 45 wedstrijden Het toeval wil dat de Zeeuws-Vlamingen in de be kercompetitie juist wel grossie ren in gelijke spelen. Twee jaar geleden zorgde Yer- seke voor een sensatie, toen het de zaterdag eersteklasser met strafschoppen uitschakelde voor de strijd om de districtsbe ker. Voor de Amstel Cup speelde Hoek twee keer gelijk tegen RBC. een keer tegen RBC 2 en één keer tegen Veen. Vorig jaar moest de districtsfinale tegen Halsteren op het veld van Vlis- singen worden beslist vanaf de strafschopstip. Hoek verloor. Johan Ballegeer hield gisteren een lichte training in de voorbe reiding op de wedstrijd tegen SC Gastel. De trainer hield een slag om de arm met zijn opstelling. Davy Gijsel kan wellicht niet spelen, omdat hij zaterdag veel last had van een schouderbles sure. Mare Minnaert trainde gis teravond ook niet omdat hij een gesprek had met NAC in Breda. De rechterspits uit Eede kreeg een aanbod en beslist de komen de weken of hij erop ingaat. Trainer Ballegeer: „De competi tie gaat op dit moment voor de beker, dus ik zal geen risico's ne men. Dat wil niet zeggen dat we niet voluit gaan. Ik wil altijd winnen." Behalve Hoek en SC Gastel zit ten in de kwartfinale van de be ker de volgende clubs- Geldrop. Gemert. DBS en Baronie (allen hoofdklassers). BW (eersteklas ser) en de zaterdagclub Achilles Veen. *4t Johan Ballegeer: competitie gaat voorde beker. (o Kasse komt niet verder dan vierde plaats 'an onze medewerker ALKENSWAARD - Jos Boone eeft op het Valkenswaardse Eurocircuit de klasse voor stan daard-auto's tot 1400 cc gewon nen. Regerend kampioen Ko Kasse kwam niet verder dan de vierde plaats. Dick Krijger zorgde bijna voor een Zeeuwse overwinning. Krijger leidde ge ruime tijd in de klasse voor op gevoerde auto's tot 1600 cc, maar viel twee ronden voor het einde terug naar de derde plaats. Jos Boone zette met zijn Citroen AX GTI twee keer de snelste tijd neer. De coureur uit Vrouwen polder verdiende daarmee de beste startpositie voor de finale race. Kasse, die beschikt over hetzelfde type auto als Boone, had het een stuk zwaarder. In de eerste manche werd hij zesde. „Ik kon Dirk Hansen niet inha len. Die vliegt van links naar rechts over het circuit", ver klaarde Kasse. In de tweede manche werd Kas se derde. Op weg naar de finale in de derde manche kreeg de in woner van Nieuwdorp een lekke band. waardoor hem kans op een goede startpositie in de fi nale was ontnomen. Kasse kwam op de tweede startrij aan de buitenkant te staan en dat is een slechte plaats voor een goede eindklassering. De Belg Etienne van de Branden nam de kop. „Hij reed me halver wege het rechte eind zomaar voorbij", zei Boone na de race. „Ik keek nog naar mijn rechter- »3n onze medewerker an Roovers EEDE - In het begin van de ja- *n lachtig kwam door een par- iculier initiatief de Zeeuwse Üljarttop voor het eerst bijeen een driedaags toernooi in Sluiskil. In eigen huis werd ■ouis Dallinga toen winnaar. Enthousiast over opzet en uit dring namen de drie Zeeuwse iistricten het initiatief over en wider de naam Scheldetop-toer- «oi werd het een jaarlijks eve- kment. In Eede werd zondag de «aalfde uitgave afgesloten 9fl een overwinning van Louis Dallinga die Johnny Rottier in ^finale versloeg, tossen die eerste en twaalfde ötie lag echter een wereld van ^tschil. Was destijds in Sluiskil complete Zeeuwse top pre- t. in Eede mochten alleen de finalisten zich daartoe re ien. De overige deelnemers taren - met alle respect overi- van tweede garnituur. De Volgen daarvan waren voor- laar: weinig of geen span- waar het om de toernooi- te ging. door de mindere kwa- *lt ook urenlange seances bij partijen, die in café De kastelein zowel vrijdag als za- *"J tot 'nachtbraken' dwon- 'i En tenslotte de verwachte ile tussen Rottier en Dallin- Beide spelers hadden in het hanteerde Avé-systeem nog enkele nederlaag geleden, laar omdat Louis Dallinga in vierde ronde tegen Peter Vos *t verder was gekomen dan remise, begon Johnny Rot- fr met licht voordeel aan de °tpartij. «n Rottier in de openingspar- Shet kader 38/2 met 100-42 (4 furten) naar zijn hand zette, het er ook naar uit dat de Wer van het Hulster De Smic- eindzege zou grijpen. Het "idschot van Dallinga loog er diter niet om; met 50-38 (8 *urteni haalde hij eerst het ^idstoten naar zich toe, 15-6 3 U beurten) in Dallinga's ^deel in de partij driebanden 'U vervolgens meteen goed ^ffle toernooiwinst. Leuk voor Dallinga natuurlijk, die daarmee eens temeer zijn klasse demonstreerde. Maar in een gedevalueerd toernooi was dat ook niet zó moeilijk. De dis tricten doen er dan ook goed aan om voor de uitnodigingen bij de dertiende editie de ranglijst van de districten te hanteren. Alleen dan kan er sprake zijn van een echte Scheldetop. Nu was het - heel lang - wachten op de finale tussen de twee eerdergenoemde Zeeuws-Vlaamse cracks. Zelfs districtsvoorzitter Cor Dïr- ven, toch een biljartfanaat in hart en nieren, vond de zondagse zitting (van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds) „aan de lange kant De districten moeten zich maar eens nader beraden hoe het verder moet", stelde Dirven een gesprek in het vooruitzicht. Jos Boone snelt naar de zege in valkenswaard. foto Henk de Winter voet, maar ik gaf toch echt plankgas. Ik kon niet harder Kasse zat na de start opgesloten tussen zijn concurrenten. Voor- an viel Van de Branden twee ronden later stil met een kapotte voorwielaandrijving. Op vrijwel hetzelfde moment ging Edwin van As uit Gouda over de kop met zijn Suzuki Swift. Jos Boone ging onbedreigd af op de over winning. Zijn tweede zege in het nog prille seizoen, want eerder had hij al in Maasmechelen gewonnen. Kas se. die volgende week in Oosten rijk start in de eerste van de twaalf races voor het Europees kampioenschap, werd vierde. In de divisie 2A, de klasse voor opgevoerde auto's tot 1600 cc. nam Dick Krijger met zijn snelle Opel Corsa direct na de start de leiding. Later kreeg de racende slager uit Wolphaartsdijk twee keer te maken met problemen met de versnellingsbak van zijn auto Henk van Warrenburg en de Brit Jim Cooke profiteerden onmid dellijk van de schakelproblemen van Krijger en stoven hem voor bij. Krijger werd derde, net voor Bram Dekker uit Kamperland, die met zijn VW Golf knap vierde werd. Tineke de Poorter uit Ter- neuzen reed met haar Lancia Delta naar de zevende plaats in de klasse auto's groep N. Vanavond eerste regiovergadering KNVB Zuid I in Kruiningen van onze medewerker VLISSINGEN - Het nieuwe dis trict Zuid I van de KNVB (de huidige afdelingen Dordrecht, Noord Brabant en Zeeland) staat aan de vooravond van de voorjaars-vergadercyclus, te beginnen met regio-meetings. Voor de verenigingen in de afde lingen Zeeland en Dordrecht is de opzet van de formele re giovergaderingen een nieuw fe nomeen. In Brabant werkt men al vele jaren op deze wijze. De regiovergaderingen - geleid door districtsvoorzitter Walther van Hirtum - zijn bestemd voor de verenigingsbesturen, die kunnen en willen meedenken over het beleid van het districts- bestuur De visie van de clubs wordt op zaterdag 11 mei in Ber- kel-Enschot) in de districtsver gadering verwoord door de in fe bruari gekozen regio-afgevaar digden. Op zaterdag 25 mei ten slotte is dan de algemene verga dering amateurvoetbal in Zeist, waarin de 12 districts-afgevaar- digden van Zuid I hun inbreng hebben. Johan Kroon en Johan Quaars vertegenwoordigen Zee land in de algemene vergade ring. Het district Zuid I bestaat uit zes regio's, voor zowel veld- als zaalvoetbal. Een regio heeft tien afgevaardigden voor het veld- voetbal en vijf voor het zaalvoet bal. Vanavond (dinsdag) start de vergadercyclus met de Zeeuwse regiovergadering (Dorpshuis in Kruiningen). Woensdagavond volgt dan regio 2 (west Brabant) in Sint Willebrord. donderdag avond regio 3 (Dordrecht) in Go- rinchem, maandag 22 april regio 4 (midden Brabant in Ooster hout. dinsdag 23 april de zaal voetbalregio's 4,5 en 6 in Eindho ven, donderdag 25 april regio 5 (noord-oost Brabanti in Den Bosch, zaterdag 27 april de zaal voetbalregio's 1.2 en 3 in Roo sendaal en tenslotte donderdag 2 mei regio 61zuid-oost Brabant) in Mierlo. Uit de eerste begroting voor '96- '97 blijkt, dat het nieuwe district een gezonde start maakt. Als de prognoses de werkelijkheid be naderen. zal er aan het einde van het eerste boekjaar in elk geval zoveel overblijven dat de vereni gingen geen extra bijdrage be hoeven te leveren aan het zoge heten weerstandsfonds. Het dis trict kan dan uit eigen over schotten twee gulden per lid (418.000 guldeni aan het door de KNVB in Zeist beheerde fonds toevoegen. Mogelijk moet dat vijf jaar achter elkaar gebeuren. Het districtsbestuur vindt, dat omwille van een goede commu nicatie, het commissiewezen deels gekoppeld moet worden aan het computer-netwerk op het districtskantoor in Breda In de begroting is voorzien in de aanschaf van de benodigde faci liteiten Er wordt ook verwacht, dat in het begrotingsjaar kan worden begonnen met een ge deeltelijke implementatie van on-line-verbindingen met de verenigingen. Binnen het district zijn stem men opgegaan om te komen tot de oprichting van een vereni ging van gedecoreerden. De or ganisatie telt een groot aantal vrijwilligers met een onderschei ding als bondsridder. erelid of lid van verdienste. Het districtsbe stuur wil de activiteiten voor de gedecoreerden stimuleren en neemt in de begroting voor dat doel een bedrag van vijftien mil le op. Voetbalfestijn De start van het nieuwe district Zuid I zal in de herfstvakantie worden opgeluisterd met onder meer een internationaal jeugd- toernooi. waaraan zal worden deelgenomen door de nationale jeugdelftallen van Polen, België, Luxemburg. Nederland en Floor Lamoen opnieuw sneller TILBURG - Bij nationale snelwandelwedstrijden in Tilburg heeft Floor Lamoen tAV'56i een Zeeuws record gelopen op de 20 kilometer De atleet uit Kloetinge. die een maand geleden het officieuze wegrecord op deze afstand reeds verbeterde, kwam in Tilburg tot een eindtijd van 1.38.21 Met deze tijd werd hij vierde. De Belg Dirk Nicque won in 1.27.57. Romario op schot in Brazilië RIO DE JANEIRO t RTR) - Romario blijft op schot in de Brazi liaanse competitie. In het duel met Madureira voegde de aan valler van Flamengo weer twee doelpunten aan zijn totaal toe In de laatste zeven wedstrijden scoorde hij tien maal. Flamen go versloeg Madureira met 3-0. Romario maakte de eerste twee treffers en bereidde de derde voor. De ploeg behaalde de zeven de overwinning op rij. Volleyballers Argentinië naar OS BUENOS AIRES AFP) - De volleyballers van Argentinië heb ben zich geplaatst voor de Olympische Spelen in Atlanta. De Argentijnen wonnen in de finale van het kwalificatietoernooi in Buenos Aires met 3-1 van Venezuela, 15-5 11-15 15-6 15-6 Chili en Peru waren al uitgeschakeld. Berti Vogts nomineert 25 spelers HAMBURG (SID/DPAi - Berti Vogts heeft voorde oefeninter land tegen Nederland, 24 april in de Kuip. een voorlopige groep van 25 spelers samengesteld. De bondscoach van Duitsland krimpt na het competitievoetbal in het komende weekeinde zijn selectie in. Andreas Moller (Borussia Dortmund) en Tho mas Strunz (Bayern Munchen) ontbreken wegens blessures. Martin Spanring (Freiburg) is gepasseerd. De Duitse selectie- doel: Kahn (Bayern). Klos (Dortmund). Köpke (Frankfurti; verdediging: Babbel. Helmer (Bayern). Kohier. Reuter. Sam- mer (Dortmund). Schneider (Rostock). Wörns (Leverkuseni: middenveld: Albertz (HSV). Basler. Bode. Eilts (Bremen). Beinlich (Rostock). Freund iDortmundi. Hassler iKarlsruhe). Scholl, Ziege (Bayern), Todt (Freiburg): aanval: Bierhoff (Udi- nesei. Bobic (Stuttgart). Kirsten (Leverkuseni. Klinsmann (Miincheni. Kuntz iBesiktasi. Jochemsen langer bij Vitesse ARNHEM (ANP) - Arco Jochemsen beeft zijn contract bij Vi tesse tot medio 2000 verlengd. De oude verbintenis van de 25- jarige middenvelder liep tot zomer 1997. Bestuur en technische staf van de Arnhemse club zijn dermate tevreden over de ont wikkeling van de nieuwkomer, dat hij een sterk verbeterde aanbieding kreeg. Jochemsen, die vorig seizoen overkwam van amateurclub SDVB uit Barneveld, is blij met zijn nieuwe con tract. „Daar spreekt waardering uit", zei hij. „Het gaat alle maal boven verwachting goed met mij. Ik voel me bovendien volledig thuis bij Vitesse." De Arnhemse clubleiding heeft maandag tevens een principe-overeenkomst bereikt met CSKA Moskou over de overgang op huurbasis van de 18-jarige Evgeni Levsjenko. Nick Faldo wint US Masters AUGUSTA (ANP) - De Engelse golfer Nick Faldo heeft in Au gusta (Georgia) het US Masters gewonnen. Het was zijn derde overwinning in dit toernooi na '89 en '90. In de vierde en laatste ronde speelde Faldo zich voorbij de Australiër Greg Norman, die de eerste drie dagen iedereen overklaste. Norman verspeel de tijdens de eerste elf holes zijn zes slagen voorsprong. Kasparov leider wereldranglijst HAARLEM (ANP) - Gary Kasparov voert weer alleen de we reldranglijst van de internationale schaakbond (FIDE) aan. Medekoploper Vladimir Kramnik zakte terug naar de derde plaats. Jan Timman is de beste Nederlander. Hij staat 78e. Loek van Wely één positie lager. foto Charles Strijd Atletiek Boston, 100e marathon. Mannen 1 Ta nui (Ken) 2.09.16, 2. Bitok (Ken) 2.09.26, 3. N'Deti (Ken) 2.09.51, 4. Aguta (Ken) 2.10.03, 5. Lelei (Ken) 2.10.11. 6 Mekon nen (Eth) 2.10.21, 7. Tangus (Ken) 2.10.28, 8. Yego (Ken) 2.10 49, 9. Grisa- les (Col) 2.11 17, 10 Moneghetti (Aus) 2.11.17. Vrouwen: 1 Pippig (Dui) 2.27.12, 2 Lo roupe (Ken) 2.28.37, 3. Fujimura (Jap) 2.29.24, 4. Krolik (Dui) 2.29.24, 5. Zoezko (Rus) 2.3106, 6. Rochat-Moser (Zwi) 2.31.33, 7 Biktagirova (WRu) 2.31.38, 8 Moller (NZe) 2.32.02. 9. Jiliaeva (Rus) 2.32.32, 10 Enaki (Mol) 2.33.58. Badminton Herning. EK landenteams. Om de vijfde plaats Nederland - Duits land 5-0 Michels/Lens - Kuhl/Siege- mund 11-15 15-4 15-5, CoeneA/an den Heuvel - Schmidt/Ubben 15-4 18-16. Bruil - Pongratz 15-10 15-9, Beenhakker - Schónhartig 11-8 11-3, Michels/Van den Heuvel - Keck/Stechmann 15-8 15-8 Finale Denemarken - Zweden 3-2. So- gaard/Olsen - Jonsson/Crabop 3-15 15- 11 5-15, Hoyer-Larsen - Olsson 9-15 13- 15. Holst-Christensen/Lund - Jonsson/ Axelsson 15-5 15-10, Martin - Magnus- son 11-3 11-0, Olsen/Kirkegaard - BengtssorvBorg 15-6 15-6, om de derde plaats Engeland - Rusland 5-0, om de zevende plaats Schotland -Polen 3-2 (Polen degradeert naar de tweede cate gorie), om de negende plaats Oekraïne- Wales 4-1 (Oekraïne promoveert naar de eerste categorie) Park Sung-Hee (ZKo) 6-2 6-3, Studenni- kova (Slw) - Saeki (Jap) 6-3 6-0, Kschwendt (Dui) - Wang Shi-ting (Tai/6) 6-2 6-2, Miyagi (Jap) - Appelmans (Bel/2) 7-6 4-6 6-0. Barcelona Mannen, 1,3 miljoen gulden Eerste ronde: Martinez (Spa) - Kucera (Slw) 6-2 6-2, Ulihrach (Tsj/16) - Göllner (Dui) 6-0 6-2. Burillo (Spa) - Clavet (Spa) 7-5 6-2, Moya (Spa) - Alonso (Spa) 6-4 6- 2, Truyol (Spa) - Noszaly (Hon) 7-5 6-2, Alberto Costa (Spa/11- Dosedel (Tsj) 6- 3 6-2, Gustafsson (Zwe) - Carlos Costa (Spa/13) 6-1 6-3, Carretero (Spa) - Javier Sanchez (Spa) 6-1 6-3, Maggi (Ita) - Pes- cosolido (Ita) 6-2 6-4, Blanco (Spa) - Ar- rese (Spa) 7-5 6-2. Sendin (Spa) - Tsjes- nokov (Rus) 6-3 3-6 6-4, Vicente (Spa) - Emilio Sanchez 6-4 7-6. Ranglijst: Mannen 1 Sampras (VSt) 4431 punten, 2. Muster (Oos) 4251, 3. Agassi (VSt) 4006, 4. Chang (VSt) 3875, 5 Becker (Dui) 3698, 6. Ivanisevic (Kro) 3377, 7 Kafelnikov (Rus) 2416, 8 Enq- vist (Zwe) 2298, 9 Courier (VSt) 2188, 10 Ferreira (ZAf) 2031, 23. Siemennk 1136, 25. Haarhuis 1128, 27. Krajicek 1099, 60 Schalken 726, 65. Eltingh 674, 159. Winnink 252 Vrouwen: 1. Graf (Dui)/Seles (VSt) 296,21. 2 Sanchez (Spa) 230,22, 3. Mar tinez (Spa) 229,42.4. Majoli (Kro) 194,67. 5. Huber (Dui) 153.86. 6. Rubin (VSt) 130,84, 7 Sabatini (Arg) 126,46, 8. Mag- dalena Maleeva (Bul) 116,40, 9. Date (Jap) 112.37. 10 Davenport (VSt) 111,60, 12. Schultz 104,08, 37. Oremans 35,18, 57. Boogert 25,99, 93. Kamstra 16,33. 121. Rottier 11.96, 171. De Weille 7,54. 181. Vis 6,99 Voetbal Arsenal-Totten- Boksen Wielrennen Tokyo. WK-titelgevecht lichtgewicht (WBA-versie) Nazarov (Kir/titelverdedigerl wint van Taroreh (Indo) na een knock out in de vierde ronde Schaken Ronde van Nedersaksen. Zesde etappe Konigslutter - Duderstadt: 1. Bauer (Can) 183.6 km in 4 23.35. 2 Randolph (VSt). 3 Stafiej (Pol). 4 Gottschling (Dui), 5. Weissmann (Dui) 0.50 Klassement 1. Gottschling 23.46.16, 2. Rich (Dui) 0.42. 3. Trkal (Tsj) 1.32. Duitsland. Initiator en mede-or- ganisator is Kees Blomaard. de erevoorzitter van de afdeling Zeeland. Tijdens de districtsvergadering zal een groot aantal benoemin gen plaatsvinden. In de dis trictsvergadering van 1 februari werd reeds voorzien in de benoe mingvan een voorzitter en 2 vice- voorzitters van de tuchtcommis- sie. Voorzitter is Henk Kuik uit Oudenbosch. vice-voorzitters zijn Fred van Dongen uit Dor drecht en Piet Hendriks uit Heesch. Voor regio 1 (Zeeland) worden Leo van Halen. Cees Kamp. Jan de Koning. Han Maat. Jos Nijs- kens en Marien Simonse kandi daat gesteld voor de tuchtcom- missie. Als voorzitter van de commissie van beroep wordt Chris de Graaf uit Kloetinge voorgedragen Vanit Zeeland zijn tevens Bert Boonstra en Ri- nus Everaers genomineerd voor een zete in deze commissie. Monte Carlo. 5c AMBER-toernooi, blind en rapidschaak Vierde ronde: Judith Polgar (Hon) - Lju- bojevic (Joe) 1-0,1-0 (2-0), Sjirov (Spal - Xie (Chn) 1/2-1/2. 1/2-1/2 (1-1). Piket (Ned) - Kramnik (Rus) 0-1^)-1 (0-2), Ni- kolic (Bos) - Kamsky (VStl 1-0. 0-1 (1-1). Anand (Ina) - Lautier (Fra) 1-0, 1/2-U2 (1 1/2-1/2), Karpov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2.0-1 (1/2-1 1/2). Stand 1. Kramnik 7 1/2 punten, 2 Anand 6, 3. Ivantsjoek, Polgar 5. 5 Sjirov 4 1/2, 6. Karpov. Lau tier. Piket. 3 1/2, 9. Kamsky, Nikolic 3, II.Ljubojevic 2, 12. Xie 1 1/2. Sportprijsvragen Lotto 15: Eerste prijs geen winnaar tweede prijs geen winnaar: derde prijs 26 winnaars, f 1000,00; vierde prijs: 81 winnaars, f 250.00; vijfde prijs 1403 winnaars, f 25,00, zesde prijs 3024 win naars, f. 10,00, zevende prijs 31400 winnaars, f 5,00. Lucky Ten. trekking van maandag 6 11 13-22-23-30 36-38-39-41 50- 58-62-63-64-71 -73-75-76-78. Tennis Tokyo. 1,9 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde- Kroslak (Slw) Kaneko (Jap) 6-2 7-5. Dreekmann (Dui) - Karba- cher (Dui) 6-2 6-4, Rusedski (G8r) - Steeb (Dui) 6-2 6-1, Lareau (Can) - Knowles (Bah) 6-1 6-2, Tarango (VSt) - Henman IGBr) 6-1 6-4. Campbell (VStl - Nestor (Can) 4-6 7-5 6-3, Magnus Norman (Zwe) - Ogorodov (Oez) 2 6 6-3 6 4. Carlsen (Den) - Yamamoto (Jap) 5-7 6-4 6-2, Ren- zenbrink (Dui) - Dick Norman (Bel) 6-2 3- 6 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Sawamatsu (Jap/5) - Porun (VSt) 7-5 6-3, Endo (Jap) - Dechy (Fra) 7-5 6-4, Grossman (VSt) - IJshockey Eindhoven. B-WK. Nederland - Japan 2- 1 (0-0 1-1 1-0). 21. Matsura 0-1. 36 Har- togs 1-1. 40 Livingston 2-1. Scheids rechter Bervenski (WRu). Toeschou wers 1500 Strafminuten Japan 14, Nederland 22. Polen - Wit-Rusland 3-6 (3-2 0-2 0-2). Scheidsrechter Murphy (VSt). Toe schouwers 350. Strafminuten Polen 16. Wit-Rusland 22 Denemarken - Zwitserland 1-10 (0-1 0-3 1-6). Scheidsrechter Karas (Pol). Toe schouwers 1000. Strafminuten Dene marken- 18. Zwitserland' 14 Stand: 1 Letland 4-8 (21-10), 2. Wit- Rusland 4-6 (14-111, 3. Zwitserland 4-6 (26-9), 4 Groot-Brittannië 4-4 (17-17), 5. Polen 4-3(12-16), 6. Denemarken 4-2 (10- 19). 7 Nederland 4-2 (6-13), 8 Japan 4-1 (7-181. Zeilen Murcia Olympische kwalificatie. Euro pese zone. Vrouwen Europe, vijfde race 1. Matthijsse (Ned), 2. Roug (Den), 3. Montilla (Spa) Zesde race 1 Robertson (GBr), 2. Matthijsse. 3. Roug Stand 1 Matthijsse 15 punten, 2. Roug 22, 3. Montilla 30. 470-klasse. stand na zes races 1Zabell /Via Dufresne (Spa) 13. 2. Taran/Pahols- Iik (Oek) 13. 3 Salva/Bossi (Ita) 14 Mannen Finnjollen. vijfde race: 1. Spil- zauer (Oos). 2. Heiner (Ned). 3. Makila (Fin). Zesde race 1 Loof (Zwel, 2. Ma kila, 3. Presti (Fra), 9. Heiner. Stand' 1 Spitzauer 10. 2. Van der Ploeg (Spa) 17. 3 Presti 29, 10. Heiner 48 Simonstowri (ZAf) WK Laser. Stand na acht races 1. Scheidt (Bra) 20 punten, 2. Aisnlie (GBr) 28, 3. Warkalla (Dui) 29. 4. Suneson (Zwe) 30, 5. Percy (GBr) 59, 6. Kats (Ned) 59.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21