Ronald de Boer offert zich op Rini Boutens nog geen oude man Badmintonners tevreden met vijfde plaats op EK Ajax reist af zonder Kluivert Trustfull sukkelt nog Leeuwesteijn grijpt zege in Vlissingen Ajacied kijkt uit naar einde van een slopend seizoen Zware klus voor surfers ATHENE (ANP) - Het is over en uit met Ajax voor dit seizoen. Coach Van Gaal zei dat zater dag na de wedstrijd tegen RKC. „Mooie woorden", zegt Ronald de Boer, vanuit Athene. „Met (fn grote kern van waarheid, ffe zijn niet meer zo fris als we horen te zijn." Laten we er maar een paar mooie dagen van maken, zegt de speler ironisch. „Vorig jaar zijn ?e al eens in Athene op trai ningskamp geweest. Dat was tij dens Ajax' boycot van het Ne derlands elftal. Ik heb de Akro- polis nog bezichtigd. Prachtig. Dat zou ik graag eens willen zien n zijn oorspronkelijke vorm en oorspronkelijke omgeving. Of ik or voor de wedstrijd nog even ga Ik weet niet of dat de oedoeling is." seizoen was slopend en de tegenslagen talrijk. „Als het meezit is het allemaal gemakke lijker op te brengen. Vooral geestelijk. Ik zou blij zijn als we het even wat rustiger aan zou den kunnen doen. We hebben nog maximaal vijf wedstrijden te gaan en daarvoor moeten we alles opzij zetten." Hog vijf wedstrijden, zegt De Boer. En het EK in juni „Daar moet ik nou even niet aan den ken. Maar wees niet bang. als het begint staan we er ongetwijfeld. Ik neem aan dat de bondscoach in de voorbereiding rekening houdt met het zware program ma dat wij hebben afgewerkt." Toch vindt Ronald de Boer dit seizoen van vergelijkbare schoonheid als het vorige. „Na het winnen van de titel en de Champions League zeiden we 'Zo'n jaar krijgen we nooit meer'. En nu zijn we weer bijna kam pioen en kunnen we nog steeds de finale van het Europa Cup toernooi halen. Vergeet dat niet hoor. we zijn nog niet uitgescha keld." De international is ervan over tuigd dat de Amsterdammers in Athene vol gas zullen geven. „Voor zo'n wedstrijd kunnen we het nog wel opbrengen voluit te gaan. Dat moet gewoon. Het zou vreselijk zijn te worden uitge schakeld in de wetenschap dat we er niet alles aan hebben ge daan. Dan sla je je over tien jaar nog voor de kop." Dat Ajax dit seizoen niet meer de ongeslagen status heeft, vindt hij geen probleem. „Dat maakt me eigenlijk helemaal niet zoveel uit Verliezen hoort er gewoon bij. Al zullen we het nooit expres doen. Net zo goed als onze ongeslagen reeks op in ternationaal niveau niet tot in de eeuwigheid kon duren. Aan alles komt nu eenmaal een eind." De Boer heeft zich in de moeilijk ste tijden van Ajax moeten opof feren. Hij bezette alle posities in de aanval, op het middenveld en zelfs nog twee in de verdediging. Hij was alleen geen doelman, linksback en vrije verdediger. Ten koste van zijn spel is het nooit gegaan. „Vooral Europees heb ik vaak linksbuiten ge speeld. Tot de laatste keer tegen Dortmund ging dat goed. Het is aanpassen in het belang van het elftal. Ik heb er nooit een pro bleem van gemaakt." „Waar mijn voorkeur ligt? Rechts op het middenveld. Al thans bij Ajax. Mijn beste posi tie is waarschijnlijk achter de spits, maar dan niet hier. Bij Ajax vereist die plek te veel diepgang. Bij FC Twente heb ik ooit achter Youri Mulder ge speeld. In feite was dat de ideale plaats voor mij." AMSTERDAM (GPD) - Ajax is gistermiddag zonder Pa trick Kluivert naar Athene vertrokken voor de return in de halve finales van de Champions League tegen Pa- nathinaikos. De 19-jarige centrumspits verdraaide zondag tijdens een kopspel- letje in de trainingszaal van De Meer zijn knie. Een dag la ter wees medisch onderzoek uit dat de buitenmeniscus van Kluivert is beschadigd. Vandaag gaat de aanvaller voor nader onderzoek op nieuw onder het scan-appa raat. Dave van den Bergh is als vervanger van Kluivert opgetrommeld. De blessure van Patrick Klui vert is een van de drie redenen waarom Ajax volgens trainer Louis van Gaal morgenavond als 'underdog' aan de kracht proef in Athene begint. Daar naast voerde Van Gaal de ge brekkige vorm van zijn ploeg en de 1-O-achterstand aan. „Daarom is dit de eerste wed strijd sinds hele lange tijd waarin wij underdog zijn, de druk ligt bij Panathinaikos". meende de technisch direc teur. gisteren weer enigszins bedaard na alle commotie rond zijn aanvaringen met de Nederlandse pers. „Het hele Griekse volk verwacht dat ze de finale halen. De vraag is of ze met die druk kunnen om gaan. Of Panathinaikos dat kan, zullen we woensdag mer ken. Maar wij kunnen dat in elk geval wel." Defensie Van Gaal heeft de Griekse kampioen niet meer zien spe len na de sensationele 0-1 winst op Ajax, twee weken ge leden. Dat was niet nodig, vond de trainer. „Ik verwacht dat de ploeg hetzelfde zal spe len als in Amsterdam, vanuit een gesloten defensie. Wij gaan ons volledig op de aan val richten. Ons staat maar één ding te doen en dat is mi- nimiaal twee doelpunten ma ken. Als dat lukt. maakt het voor het eindresultaat niet uit of Panathinaikos daar nog eentje tegenover stelt." Behalve Kluivert ontbreken bij Ajax, morgen gesteund door 1100 fans. de langdurig geblesseerden Overmars en Reuser, de overtollige buiten landers Santos en Demchen- ko en de Europees niet speel gerechtigde Hoekstra. Diens positie zal, in tegenstelling tot eerdere Champions League wedstrijden. in Athene niet worden ingenomen door Ro nald de Boer. De veelzijdige middenvelder verklaarde gis teren op zijn vertrouwde rechtshalfpositie te zullen spelen. Nordin Wooter is de belangrijkste gegadigde om de opengevallen plek op de linkerflank op te vullen. Louis van Gaal in duel met Kanu tijdens een van de laatste trainingen voor het duel tegen Panathinai kos. fotoToussaint Kluiters/ANP Ajax wil Seedorf terug ATHENE (GPD) - Ajax wil Clarence Seedorf te rughalen naar Amster dam. De allrounder ver trok eind vorig seizoen naar het Italiaanse Sampdoria. Na het af zeggen van aanvaller Gaston Taument zijn nu ook de pijlen gericht op de Deen Jon Dahl To- masson van Heeren veen. Net als Seedorf is Tomasson negentien. De twee kandidaten gaan Ajax miljoenen gul dens kosten. Seedorf te kende in Genua een drie jarige verbintenis bij Sampdoria. Tomasson staat nog een seizoen on der contract bij Heeren veen. Zij zouden de laat ste versterkingen wor den voor de Europese kampioen. Afgelopen za terdag werd verdediger John Veldman van Spar ta aangetrokken. Clarence Seedorf verliet Amsterdam omdat hij bij technisch directeur Louis van Gaal geen ba sisplaats kon bedingen. Hij vreesde opnieuw op de bank terecht te ko men. De international koos verrassend genoeg voor Sampdoria. De club had net een serie toppers zien vertrekken, speelt dit seizoen geen Euro pees voetbal en is ook voor volgend jaar nog niet zeker van een inter nationaal avontuur. Ook zou Seedorf in Genua minder verdienen dan in Amsterdam. Volgens het bestuur van Ajax. dat de belangstel ling in beide tieners be vestigde. heeft Seedorf nog niet positief gerea geerd op het voorstel van de cuphouder. Met name vader en zaakwaarne mer Johan Seedorf zou grote bedenkingen heb ben tegen een terugkeer naar Amsterdam. De in ternational krijgt nu echter wel een plaats bij de eerste elf voorgespie geld. Hij zou de opvolger moeten worden van Ed gar Davids. Richard Witschge van Bordeaux blijft voorlopig op de wachtlijst staan. De oud- Ajacied geldt als alterna tief voor Seedorf. Louis van Gaal zou al een eerste gesprek heb ben gevoerd met Tomas son, Ontslagen volleyballer zegt bij voorbaat geen nee tegen Hulst van onze verslaggever ZEVENHUIZEN - Rini Boutens zag het helemaal zitten. De der de plaats in de eredivisie van de volleybalcompetitie was boven verwachting. Met een nieuwe trainer en een nieuwe spelver deler zou zijn club Rentokil/ ZVH volgend seizoen een se rieuze gooi kunnen doen naar de landstitel. Vorige week kreeg de 30-jarige voormalige Goese- naar samen met Rob Grabert (32) echter te horen dat hij niet meer welkom was in Zevenhui zen. Er moest verjongd worden, vond het bestuur. Twee jaar geleden haalde ZVH met veel toeters en bellen een aantal topspelers binnen. Pres taties bleven echter uit. omdat de individuele klasse niet in een goede teamprestatie omgezet kon worden. Het afgelopen sei zoen begon ZVH daarom met. een aantal kwalitatief minder sterke spelers. „Maar er stond wel een team", weet Boutens. Boutens moet erkennen dat de mededeling dat hij kon vertrek ken voor hem kwam als een don derslag bij heldere hemel. „Ik wist niet of ik moest lachen of kwaad moest worden, toen het bestuur het mij vertelde. De re den waarom wij weg moeten.... Heel Nederland lacht erom." Investeren Het bestuur van de volleybal club uit Zevenhuizen wil ko mend seizoen twee talentvolle jeugdspelers. Martijn Dieleman en Jochem de Gruyter, in het team passen. Saillant detail: Dieleman komt uit 's-Graven- polder. „Het zijn twee aanko mende internationals", meent voorzitter Arend van der Knaap. „Die moeten spelen. Wanneer zij niet aan de bak komen, zijn ze een seizoen later vertrokken. We moeten investeren in de toe komst." Dat er geïnvesteerd wordt in de toekomst vindt ook Boutens niet meer dan logisch. Iedere zichzelf respecterende club doet dat. Maar de manier waarop Ze venhuizen te werk gaat. is hem wat te rigoureus. „Die jongens zijn 16. 17 jaar oud. Ze zijn heel goed. maar kunnen dit niveau nog niet aan. Maar ze staan wel in de basis, er zijn geen ervaren spelers meer die ze kunnen ver vangen. Dat legt een enorme druk op die gasten. Het is de we reld op zijn kop. Je moet talen ten juist rustig brengen." De druiven zijn zuur. maar Rini Boutens kan niets anders doen dan zich bij de beslissing van het bestuur neerleggen. De club waarvoor hij zich vijf jaar met hart en ziel heeft ingezet, heeft hem als een oude man in de hoek gezet. „Ik ben dertig jaar. maar nog niet oud", vindt hij. „Ik ben fysiek nog helemaal in orde en kan bij elke Nederlandse top club mee." Datzelfde geldt overi gens voor Rob Grabert. Hij maakt nog kans op een plaats in het volleybalteam voor Atlanta. Daarom is het wachten op aan biedingen van andere clubs. Binnenkort begint de carrousel, waarin de naam Boutens vijf jaar ontbrak, weer te draaien. „Ik wacht gewoon af en neem geen overhaaste beslissingen. Het is allemaal nog zo vers, ik moet geen domme dingen doen." Is Morres Hulst geen leuke ploeg voor Boutens? „Ik neem elk voorstel serieus. Ook van Morres Hulst, als die club interesse zou hebben. Het zou in elk geval een goede zaak zijn als Hulst spelers aantrekt. Stel je voor wanneer spelers als Werner Tak, Quinten van de Vrie, Martin Roodzant en Rini Boutens in één team zou den spelen. Dan heb je een reële kans door te stoten naar de top." Zo ver is het nog niet. In principe kan Rini Boutens alle kanten op. Hij blijft bij zijn sponsor Ren tokil werken en zal daarom vrij wel zeker in Zevenhuizen blijven wonen. HERNING (ANP) - Het Neder landse badmintonteam is tij dens de Europese titelstrijd in de Deense plaats Herning vijfde geworden. Dat resultaat werd bereikt door een maximale overwinning op Duitsland: 5-0. Nederland verbeterde zich ten opzichte van de EK van 1994 in Den Bosch één plaats. Zweden raakte de titel kwijt door in de finale tegen Denemarken een voorsprong van 2-0 te verspelen (2-3). Ook in de badmintonsport heeft een treffen tussen Nederland en Duitsland een speciaal karak ter. Veel Nederlandse topspelers nemen deel aan de Duitse com petitie. Bovendien leed de Duit se mannenploeg anderhalve maand geleden in Praag bij de WK een nederlaag tegen de Ne derlanders. Bij die gelegenheid betichtten de Duitsers hun te genstanders van een onspor tieve wisseling in de opstelling. Ron Michels en Dennis Lens stonden in de eerste partij tegen Kuhl/Siegemund de eerste game af met 15-11. Daarna herstelde het nationale duo zich fraai. Met 15-4 en 15-5 was het eerste punt binnen. De Duitsers kwamen deze tegen slag niet meer te boven. Eline Coene. na een blessure deze week voor het eerst in actie, en haar vaste partner Erica van den Heuvel wonnen vervolgens met 15-6 18-16 van Schmidt/Ubben. Ook Chris Bruil kwam voor het eerst in actie nadat een duim- blessure hem aan de kant had gehouden. Hij begon tegen de Duitse kampioen Oliver Pon- gratz onzeker. Bruil kwam snel met 8-1 achter te staan. Daarna hervond hij ineens zijn ritme waarna hij over de Duitser heen denderde: 15-10 15-9. Daarmee had Nederland een beslissende voorsprong van 3-0 genomen. De overige twee partijen waren alleen nog van belang voor de statistiek. Brenda Beenhakker was oppermachtig tegen Heike Schönhartig (11-8 11-3) en Mi- chels/Van den Heuvel bracht het vijfde punt binnen door Keek' Stechmann met 15-8 15-8 te ver slaan. Bondscoach Van Dooremalen maakte gisteren in de kleine hal voor het eerst in de landenwed- strijd gebruik van het Olym pisch dubbel Coene/Van den Heuvel en Chris Bruil in de single. „In de aanloop hebben we moeten afrekenen met wat kleine blessures. Daarom zijn we rustig met de spelers omge gaan." De bondscoach zag de vijfde plaats in de eindrangschikking als normaal. Niet goed. niet slecht. Dat zijn ploeg in het duel tegen de Engelsen met 4-1 werd afgescheept, zinde hem echter niet. „Vooral tegen de Engelsen, waarin de beslissing viel over de tweede plaats in de groep, had ik verwacht meer tegenstand te kunnen bieden. Alleen Been hakker speelde goed. Ze heeft onderstreept dat haar Olympi sche aanvraag van onze kant bij NOCNSF niet onverantwoord is geweest." ROTTERDAM (ANP) - Behalve Henk Eraser had coach Arie Haan gisteren tijdens de middagtraining de voltallige A-selectie van Feyenoord tot zijn beschikking. Ook Orlando Trustfull, die zondag de competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles (0-3) miste wegens een oogontsteking, was weer van de partij. Maar de fijngevoelige middenvelder kon zijn trainer nog niet overtuigen. „Hij was aanwezig, maar deed nog niet veel", zei Haan. „Op mij maakte Trustfull zeker nog geen fitte indruk." Haan beslist dinsdag (vandaag) na de training met welke spelers hij een dag later naar Oostenrijk vertrekt voor de Europa-Cupreturn tegen Rapid Wien. De Groningse coach sloot niet uit dat hij al zijn (achttien) spelers uit de A-selectie, zonder afvallige Rob Witschge. voor de driedaagse trip uitnodigt. Atlanta ver weg voor Toonstra UTRECHT (ANP) - Atlete Christine Toonstra beschouwt de Olympische Spelen in Atlanta als „heel ver weg" en ze bedoelt dat niet letterlijk. Toonstra. die de tien kilometer liep in Barce lona. maakte afgelopen weekeinde tijdens het WK Ekiden in Kopenhagen haar rentree na ongeveer tien maanden afwezig heid door mysterieus leed. Ze had verwacht beter te lopen dan ze deed. Nederland eindigde in de Deense hoofdstad als der tiende op de marathon voor zes loopsters. Ze legde haar deel. vijf kilometer, af in 16.55 en dat was veertig seconden langza mer dan verwacht. Verzachtende omstandigheid was dat vrij wel iedereen onder haar niveau bleef, mede door het weer. Fortes nog een jaar Spartaan ROTTERDAM (GPDi - Carlos Fortes heeft zijn contract bij Sparta met een jaar verlengd. De bijna 22-jarige linkerspits, die een driejarig contract bij PSV afwees, is de voorlaatste basis speler die contractverlenging is aangegaan op het Kasteel. Op John Veldman na, die naar Ajax vertrekt, moet alleen nog met de doelmannen Edward Metgod en Frank Kooiman tot een ak koord worden gekomen. Tien Ajacieden genomineerd AMSTERDAM (ANP) - Tien Ajacieden zijn genomineerd voor de beste ploeg die is samen te stellen uit voetballers in de Champions League. Gekeken is naar wedstrijden tot en met de kwartfinales. De in totaal 33 voetballers, drie voor elke positie in het elftal, zijn uitverkoren door verslaggevers Na de halve finales blijven elf van hen over. In de jury zit straks ook de voor malige Engelse voetbalster Bobby Charlton De sterrenploeg is een initiatief van Eurocard-Mastercard. dat die gewoonte de laatste jaren telkens heeft bij grote evenementen. Elke speler die uiteindelijk in het favoriete team wordt gekozen mag onge veer 1600 gulden besteden aan een goed doel. De tien genomi neerde Ajacieden zijn: Doel: Van der Sar. Verdediging" Reizi ger. Blind. Frank de Boer en Bogarde; Middenveld: Litmanen. Ronald de Boer en Davids. Aanval: Kluivert en Finidi. Europese commissie verbaast zich BRUSSEL (DPAi - De nieuwe regeling die de UEFA voorstelt inzake de opstelling van buitenlanders in een voetbalelftal is strijdig met de uitspraak in de zaak Bosman Dat geluid was maandag te horen in kringen van de Europese Commissie. De Belgische voetballer Bosman kreeg gedaan dat spelers in de Unie na afloop van hun contract vrij zijn te gaan en staan waar ze willen. Ook aan het aantal buitenlanders bij clubs binnen de EU mag geen limiet zitten. De UEFA opteert echter voor een maximum van vijf in Europese competities, waarvan de Eu ropa Cup de belangrijkste is. Dat is twee meer dan dit seizoen. Het bestuur van de UEFA neemt vrijdag een besluit over het voorstel. Feyenoord op matje bij KNVB ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet zich bij de KNVB ver antwoorden voor wanordelijkheden onder de eigen aanhang bij twee competitieduels Zowel bij de uitwedstrijd tegen Ajax op 24 maart als een week eerder bij De Graafschap maakten Rotterdamse fans zich schuldig aan verbaal geweld. In Am sterdam moesten supporters van Ajax het ontgelden, in Doe- tinchem was scheidsrechter Temmink na een rode kaart voor Feyenoorder Vos het doelwit van beledigende spreekkoren. De waarnemer van de KNVB heeft van beide incidenten rapport gemaakt. Op basis daarvan is de Rotterdamse club in staat van beschuldiging gesteld. Het bestuur moet zich in beide za ken nog schriftelijk verweren. van onze medewerker VLISSINGEN - In de derde wedstrijd om het clubkam pioenschap van MSV De Uit laat, die meetelde voor de West Brabant Cup, had ruim 130 cou reurs naar het Sloehavencircuit getrokken. In de 125cc junioren werd be heerst door één rijder. Roland Jacobs wist beide manches te winnen voor Robin Janse. Je roen Geleyns werd met een vijf de en een derde plaats totaal derde vóór Patrick van Loon, die na een zesde plaats in de eerste manche sterk terugkwam met een derde plaats in de tweede omloop. Een waar spektakel stuk vormde de junioren 250/ 500cc-klasse, waarin maar liefst 38 rijders van start gingen. Nadat de rook- en stofwolken enigszins waren opgetrokken bleken de 'veteranen' hun jon- Ronaldo keert zondag terug EINDHOVEN (ANP) - Ronaldo heeft PSV beloofd dat hij aan staande zondag zal terugkeren in Eindhoven. Dat is ongeveer twee weken later dan aanvan kelijk de bedoeling was. De Bra ziliaanse tiener en topschutter herstelt in Rio de Janeiro van knieblessures. Mogelijk komt hij dit seizoen nog in actie. Volgens manager Frank Arne- sen is Ronaldo vrijwel fit en traint hij onder begeleiding twee keer per dag. „Hij sprint weer en doet aan krachttraining. Het is de bedoeling dat hij volgende week meteen weer met de groep kan meedoen." Ronaldo is sinds januari uitge schakeld. Door snelle groei had hij last van de knieën. Misschien kan hij dit seizoen nog spelen. PSV haalt mogelijk de» bekerfi nale op 16 mei tegen Sparta. Eerst moet de ploeg van trainer Advocaat dan nog winnen van Roda JC. Arnesen: „We moeten bekijken hoe het tegen die tijd met hem is." gere collega's toch nog te snel af. Floor van Dommelen kwam als winnaar tevoorschijn na felle duels uitgevochten te hebben met Raymond van Reeuwijck (tweede) en Jan Bouten (derde). Bij de superklasse 125cc had re gerend kampioen Piek Cruson zijn handen meer dan vol aan de 'Belgische' invasie. BMB cou reur Henk Thijs gaf iedereen het nakijken. De superklasse 250/500cc stond in het teken van de revanche van de 'bonds'-rijders. MCB-BLB rij der Erik van de Wekken voerde in het eerste bedrijf lange tijd het veld aan. Na acht ronden was het echter KNMV-rijder Ri chard Leeuwesteijn die een op mars vanuit zesde stelling af sloot met een overwinning. Bij het ingaan van de laatste ronde glipte ook 'amateur' Kees den Hollander nog langs Erik van de Wekken naar de tweede plaats. In de tweede manche bevestigde Richard Leeuwesteijn zijn stij gende vorm door op kop te ver trekken en met grote voor sprong te winnen. Sacchi blijft coach tot WK '98 ROME (AFP/SID) - De Italiaan se voetbalbond heeft haar ver trouwen in bondscoach Arrigo Sacchi bevestigd door hem een nieuw contract tot 31 december 1998 te laten tekenen. De 50-ja- rige trainer, die met Van Bas ten, Gullit en Rijkaard succes sen vierde bij AC Milan, is sinds 13 november 1991 in dienst van de Italiaanse bond. De verlenging houdt in dat Sac chi bondscoach is tot bijna een halfjaar na het WK van 1998 in Frankrijk. Onder zijn leiding haalde Italië in 1994 in de Ver enigde Staten de WK-finale, die Brazilië won. Italië is een van de zestien deelnemers aan de Euro pese titelstrijd in Engeland. Het salaris van de trainer die vorige week nog te gast was in Neder land bedraagt ongeveer 1.8 mil joen gulden per jaar. Rini Boutens: heel Nederland, lacht erom. van onze medewerker HELLEVOETSLUIS - Het nieuwe surfseizoen voor het district Zuid-West Nederland is geopend met een zware wedstrijd op het Haringvliet. Afnemende wind en een grote baan vergde het uiterste van 45 deelnemers. Alex Noordegraaf uit Vlaardingen en Robert Verhage uit Wissenkerke waren vooraf al favoriet en deden wat van hen werd verwacht. Noordegraaf won beide manches voor Ver hage. De districtscompetitie van Zuid-West Nederland is de grootste van Nederland qua aantal deelnemers. Zeventig surfers hebben zich in geschreven. Er komen steeds meer surfers uit omringende districten naar Zuid-West Nederland vanwege het mooie open water en de. meestal, betere windomstandigheden. In het begin van de dag leek dit helemaal uit te komen. Het beloofde een spectacualire wedstrijd te worden door de krachtige wind, maar na de eerste start zakte de wind al zover in dat er zonder fors pomp werk al niet goed meer gevaren kon worden. Na deze manche haakte een aantal deelnemers af, door de slechte windcondities. In de tweede manche werd dit nog erger en moesten de surfers tot het uiterste gaan om binnen de tijd te kunnen finishen. In beide man ches zette Noordegraaf en Verhage de toon en de rest kon alleen maar op afstand volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 19