Oranjecomité Zierikzee in nood PZC 1L Middelburg voert wijkbeheer in voor beter leefklimaat Markt Westkapelle wordt intiemer Stationsbuurt klem tussen spoor en weg Ondernemerskring Schouwen hekelt snelheidslimiet N59" Ex-automatenhal in Domburg wordt recreatiecomplex zeeland Ledental neemt af Vereniging geeft organisatie Koninginnedag uit handen College wil kerktoren Oosterland verlichten weekenddiensten kerkdiensten ZATERDAG 6 APRIL 1996 van onze verslaggever ZIERIKZEE - De Zierikzeesche Oranjevereniging zit in het slop. De animo onder medewer kers neemt af en het aantal con tribuanten loopt fors terug. Ge volg is dal de Oranjevereniging de organisatie van het Konin- ginnedagfeest dit jaar gedeelte lijk uit handen geeft. Volgend jaar zal de vereniging zich hier helemaal niet meer mee be moeien. aldus secretaris L. C. Mol-Sipman. De club wordt echter niet opgeheven, bena drukt ze. „Stel je voor dat er iets leuks gebeurt, dat Willem-Ale- xander trouwt bijvoorbeeld." Het grootste probleem waar de vereniging mee kampt, is het ge brek aan vrijwilligers. Dit geldt trouwens niet alleen voor de Oranjeverenging, meent de se cretaris. „Je ziet het ook bij an dere organisaties.'' Bijkomend nadeel is de meivakantie, waar Koninginnedag dit jaar midde nin valt. Veel mensen gaan op vakantie en kunnen niet helpen bij de activiteiten, aldus me vrouw Mol. Door deze omstandigheden heeft de Oranjevereniging beslo- Fort Rammekens gaat weer open RITTHEM - Fort Rammekens bij Ritthem wordt dit jaar op nieuw opengesteld voor publiek. Het zestiende-eeuwse fort. het oudste in West-Europa van dit type, is tot en met 30 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur open. Alleen op de maandagen is het dicht. Fort Rammekens is ook op eerste en tweede paasdag ge opend. WEMELDINGE Kledingbeurs - Speel-o- theek 't Ruil uus te Wemeldinge houdt donderdag 25 april de jaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs. Belangstellen den kunnen vanaf 8.30 tot 11.30 uur terecht in het Dorpshuis van Wemeldinge. Mensen die spul len beschikbaar willen stellen, kunnen die afgeven tijdens ope ningsuren van de Speel-o-theek. Deze is gevestigd aan de Irene- straat. ten dit jaar alleen een ochtend programma op poten te zétten. De invulling van de middag wordt overgelaten aan Stichting de Boompjes, een club die vorig jaar ook al enkele activiteiten op touw heeft gezet. De Boompjes bestaat onder meer uit een groepje horeca-ondernemers. „Zij pakken het wat professione ler aan", vindt mevrouw Mol. Volgend jaar krijgt deze stich ting het alleenrecht over de or ganisatie van Koninginnedag Afbouwen En de Oranjevereniging? „We zijn een beetje aan het afbou wen. we gaan meer op achter grond functionerenlicht me vrouw Mol de huidige stand van zaken toe. Stoppen is niet aan de orde. bezweert ze. Want de ver eniging is het aan haar stand verplicht de handdoek niet in de ring te gooien. „We bestaan al langer dan vijftig jaar. Dan is het toch zonde om te zeggen: kap pen met die handel?" En mis schien gaan ze nog wel eens een groot feest organiseren. Als Wil- lem-Alexander in het huwelijks bootje stapt. „Of als Beatrix de kroon overgeeft." van onze verslaggever NIEUWERKERK - Het college van Duiveland wil de oude kerktoren van Oosterland let terlijk en figuurlijk in de schijn werpers zetten. Voor de verlich ting is ruim acht mille nodig. Het voorstel wordt besproken in de commissie financiën van donderdag 11 april. Ook de verhuur van het voorma lige scoutinggebouw aan de Weststraat in Nieuwerkerk komt aan de orde. De Samen-op- Weg-gemeente Duiveland wil het pand gebruiken voor jeugd- activiteiten. De vergadering be gint om 16.30 uur in het gemeen tehuis in Nieuwerkerk. van onze verslaggever MIDDELBURG - B en W van Middelburg willen de inwoners meer betrekken bij het oplossen van problemen. Daartoe intro duceert het college het wijkbe heer. Bewoners die actief zijn in het leefbaar houden van hun straat of wijk kunnen bijvoor beeld een actiezegel ter waarde van drieduizend gulden verdie nen. Dat bedrag kan ingewis seld worden bij de gemeente of bij instellingen die in ruil daar voor extra diensten leveren, zo als bijvoorbeeld de aanleg van extra verlichting, meer veeg- beurten in de wijk of het organi seren van een buurtfeest. Wijk beheer kost de gemeente per jaar ongeveer 300.000 gulden. In 1990 begon de gemeente Mid delburg met sociale vernieu wing. Sindsdien is een aantal projecten in gang gezet, zoals de stadswachten, de banenpool, een anti-vandalismeproject op scholen, het inhalen van taal achterstand. aanvullend ver- Deskundige begeleidt plan Spuikom van onze verslaggever VLISSINGEN - Stedebouwkun- dige Ashoh Bhalotra wordt su pervisor voor de ontwikkeling van het Spuikomgebied in Vlis- singen. Hij zal de opstelling van een stedebouwkundig plan in tensief gaan begeleiden. Het plan gaat de gemeente Vlissin- gen ruim 300.000 gulden kosten. Bhalotra. werkzaam bij Kuiper Compagnons in Rotterdam, was eerder onder meer verantwoor delijk voor de stadsvernieuwing in de Vlissingse wijk Paauwen- burg. Ook was hij nauw betrok ken bij de opstelling van de ont wikkelingvisie 'Ieder uniek en samen sterk' van het stadsge west Vlissingen-Middelburg. In het braakliggende Spuikom gebied moet een mengeling van woningbouw, detailhandel en parkeerruimte komen. Gedacht wordt aan vijftig procent huu- rappartementen en vijftig pro cent koopappartementen, met prijzen tussen de 220.000 en 300.000 gulden. De voornamelijk grootschalige detailhandel zou het aanbod in de binnenstad moeten aanvullen. Parkeer plaatsen zijn nodig om het te kort in het centrum op te lossen. voer voor ouderen, dagopvang en een klussendienst. In de wij ken kwamen wijkbemiddelaars, onderhoudsploegen en -onder- steuningspunten. Een aantal zaken kan nog beter, vindt het college. Daarbij denkt het vooral aan een beter woon- en leefomgeving. Met de invoe ring van wijkbeheer hopen B en W aan de kritiek uit de wijken te gemoet te komen. Wijkbeheer valt uiteen in twee soorten: fy siek en sociaal beheer Bij fysiek beheer gaat het om bijvoorbeeld extra snoeiwerk. losse stoepte gels of het snel opruimen van zwerfafval. Sociaal beheer gaat uit van een gezamenlijke aan pak van problemen tussen wijk bewoners. maatschappelijke or ganisaties en het gemeentebe stuur. De twee beheersvormen functioneren niet afzonderlijk van elkaar Verspreid Het college stelt de gemeente raad voor om wijkbeheer in te voeren, verspreid over de hele stad. Wijken waar nog geen so ciale vernieuwing was. moeten aansluiting zoeken bij wijken waar sociale vernieuwing al enige jaren een gevestigd begrip is. Nieuw- en Sint Joosland mag kiezen bij welke wijk ze wil ho ren: Amemuiden of Dauwen- daele De wijkondersteuningspunten krijgen een meer inhoudelijke functie. Het college wil daarvan wijkwinkels maken. Naast klachtenbureau moet de winkel ook een informatiepunt zijn en een kantoortje waar instellingen uit de wijk informatie kunnen verstrekken Het college wil 25.000 gulden uittrekken voor een betere, representatieve in richting van de winkels. De wij kondersteuningspunten werken nu met afgeschreven meubilair. Elke winkel krijgt in principe een fulltime wijkbemiddelaar, waar mogelijk in combinatie met vrijwilligers. Zij worden be geleid door een professionale coördinator. Actiezegels Ook nieuw is de zogeheten Pre- mie-Op-Actie. Alle straten of groepen van bewoners die zich extra inspannen voor het leef baar houden van hun straat of buurt, kunnen actiezegels ver dienen. De plannen worden beoordeeld door de wijktafel, die uiteindelijk ook bepaalt welk plan voor een actiezegel in aan merking komt. Daarvoor is per jaar rond de vijftigduizend gul den beschikbaar. Door de herinrichting van de Markt in Westkapelle wordt de maatverhouding van het plein meer in balans gebacht. foto Gjeltema van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Eenheid, meer groen en minder ver keer. Die elementen staan centraal in het plan dat de ar chitecten Bosch en Slabbers voor de herinrichting van de Markt in Westkapelle hebben opgesteld. De bedoeling is dat het plein een meer intieme en uitnodigende sfeer krijgt en dat de ruimte zo goed moge lijk wordt benut. Wel blijft er plaats voor festiviteiten zoals de kermis en het ringrijden. De Markt wordt nu verdeeld in een noord- en zuidkant, door dat de Zuidstraat erg breed is. Bosch en Slabbers willen deze opdeling ongedaan maken. Door aan beide kanten goten te maken, lijkt de weg smaller, wat ook het verkeer afremt. Het gemotoriseerde verkeer moet ondergeschikt worden aan voetgangers. Ook het beeld van De Dijkwer ker deelt het plein op. De ar chitecten willen het daarom in een schuine positie voor het Verenigingsgebouw zetten. Het voorstel is de dijkwerker op een smalle dijk te laten staan, met aan de voet een be tonnen zitrand. De maatverhoudingen van het plein zijn nu uit balans. De lengte is niet in verhouding met de breedte. De ruimte is ook te groot ten opzichte van de historische gevelwanden. Daardoor is er weinig sprake van intimiteit. Bosch en Slab bers hebben dit opgelost door aan de kant van de kerk een bomenblok te plaatsen. Daar door lijkt de Markt minder lang. Het bomenblok geeft de markt ook een groenere uit straling. die wordt versterkt door smalle hortensia-tuinen langs de woonhuizen. Dit on derstreept ook het dorpse ka rakter van Westkapelle. Onder de bomen zijn parkeer plaatsen voorzien. Op de rest van het plein zou niet meer ge parkeerd kunnen worden, be halve aan de zuidzijde van de Zuidstraat. Nu mag aan beide kanten van de straat gepar keerd worden. De gemeente hoopt dat meer mensen hun auto naast de kerk zetten. Om te verhinderen dat auto's op de stoep worden geparkeerd, willen de architecten de trot toirband hoger maken dan ge bruikelijk is. Eenheid Aan de voetgangers wordt te gemoet gekomen door het trottoir te verbreden. De stoep loopt op één hoogte door, waardoor een drempel wordt gevormd voor het verkeer uit de Utrechtsestraat en de Kloosterstraat. De architecten willen rust en eenheid op het plein realiseren door veelal dezelfde materia len te gebruiken. Voor de be strating is gekozen voor ge bakken gele klinkers. De rij baan. de parkeerplaatsen en het plein krijgen dezelfde ste nen, maar worden alledrie in een ander patroon bestraat. Aan de noordkant van het plein komt een zeven meter brede strook van ander mate riaal die aangeeft waar de ter rassen moeten staan. Ook is het de bedoeling dat (je onder nemers dezelfde luifels en de horeca dezelfde terrasmeube len gaan gebruiken. Om het geheel aan te kleden zijn er in de grond verzonken spots gepland die het plein verlichten en een rij met vlag genmasten. De afronding is een getijdeklok aan de gevel van het stadhuis om de relatie van Westkapelle met het water te benadrukken. De kosten van de herinrichting ramen Bosch en Slabbers op ruim een mil joen gulden. Een rijksweg voor de deur: voor de één een gruwel, voor de ander puur vertier. foto Willem Mieras van onze verslaggever RILLAND - Zijn hele huis heeft hij gerenoveerd, J. W. J. Goossens uit de Stations- buurt bij Rilland. Maar of het herstel stand houdt is nog even de vraag. „Dendert 's nachts een goederentrein langs dan staat het hele huis. te schudden. De tegels van mijn bad komen los, de voe gen in de muur trillen eruit." Vanuit zijn woonkamer heeft Goossens zicht op de twee grootste lawaaimakers van Rilland. Aan de voorzijde raast de trein voorbij, aan de achterzijde de auto's op de Rijksweg A-58. Maar al neemt het verkeer toe, drastische maatregelen van de overhe den blijven uit. De Stationsbuurt, een ge hucht rond het station Rilland- Bath; het is weinig meer dan een rij keurige huisjes langs de Haltestraat. De inwoners zou den er heerlijk rustig wonen temidden van akkers en boomgaarden, ware Tiet niet dat het spoor en de rijksweg op steenworp afstand liggen. Tot voor twee jaar woonde Goos sens in het dorp Rilland zelf, waar hij geen last had van ver keerslawaai. Dat de trein niet geruisloos rijdt had hij kunnen weten. „Natuurlijk, van het personenvervoer overdag heb ik ook geen last. Die treinen minderen vaart, we horen ze nauwelijks. Maar dat goede rentreinen 's nachts zoveel herrie maken heb ik me nooit gerealiseerd. Ze rijden keihard en worden steeds langer. Vaak schrik ik half drie in de nacht wakker. Dat is niet leuk als je 's ochtends half vijf weer op moet." Van Goossens hoeft het goederenspoor echt niet te verdwijnen. Reden de treinen maar wat langzamer, dat zou al heel wat schelen. Heeft Goossens vooral last van het spoor. L. Blok verder op in de Haltestraat onder vindt in de eerste plaats hin der van de rijksweg. Niemand die beter kan weten dan hij dat het verkeer is toegenomen. Blok woont al 68 jaar in het huis waarin eens zijn wieg stond. „Vooral 's nachts rijdt er meer verkeer Wij slapen bo ven op zolder. We hebben de ramen voorzien van dubbel glas, dat scheelt. Maar moet je op een warme zomerdag alles dichthouden, dan is het niet om te harden." Blok denkt dat een geluidswal al heel wat zou schelen. E. Tauecchio is het daarmee eens. Liever dat dan geluids- werende maatregelen treffen aan de huizen zelf. „Dan met selen ze alles zo'n beetje dicht." Tauecchio woont aan de Kapucynenweg, langs de rand van Rilland. „Ik moet m'n raam dicht doen om mij door de telefoon verstaanbaar te kunnen maken", moppert hij. En de A-58 zal drukker worden, luidt zijn voorspel ling. De Zoomweg en straks de Westerschelde Oeververbin ding (WOVi, het trekt alleen maar extra verkeer aan. Na mens de buurt is Tauecchio woordvoerder richting ge meente waar het de geluid soverlast betreft. „We hebben al heel wat brieven gestuurd", klinkt het een tikje moede loos. De overheden hebben wel metingen verricht, maar afdoende maatregelen blijven uit. De rijksoverheid trekt on voldoende middelen uit, en de gemeente ziet het niet als haar taak. Burgemeester A. Verbree van Reimerswaal is alles behalve tevreden met de situatie. Hij erkent de problemen. Maar een geluidswal uit eigen zak betalen zoals de gemeente Borsele bij Lewedorp deed. dat gaat Verbree toch wat te ver. „Het is een taak van de Rijksoverheid. En treffen wij voorzieningen in Rilland dan kunnen ook andere dorpen aanspraak maken. In Gawege en Krabbendijke spelen de zelfde problemen." Vertier Of de Stationsbuurt nu een on gelukkig woonoord is? Het echtpaar M. Herreijgers uit de Haltestraat wil daar niets van horen. Er zijn maar enkele mensen in de wijk die zo dicht bij de rijksweg wonen als zij. „Wie hier kwam wonen na de aanleg van spoor- en autobaan heeft geen recht tot klagen. En dat gaat op voor zeventig pro cent van de inwoners", zegt zij. Zelf wonen ze 'als vorsten'. In '88 verruilde het paar een wo ning boven de Hema in het centrum van Bergen op Zoom voor een groot huis met flinke lap tuin te Rilland. Natuurlijk, ook zij hebben dubbel glas la ten inzetten. En is het wegdek nat op de vierbaans dan neemt het lawaai toe. „Maar wij sto ren ons daar niet aan", zegt zij. „Integendeel, dat uitzicht op de weg geeft vertier. Ik moet er niet aan denken dat ze er bo men voor zetten." van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Het verla gen van de maximumsnelheid op de N59 van 100 naar 80 kilo meter per uur is een foutieve maatregel die moet worden te ruggedraaid. Het onderscheid tussen de hoofdweg en de paral lelweg is vertroebeld, waar door gebruikers van de paral lelweg, die drukker is gewor den, meer gevaar lopen. Dit con cludeert de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland na een bliksem-enquéte onder een kleine veertig bedrijven op Schouwen-Duiveland. De ondernemersclub stelt dat het bedrijfsleven gediend is met een hoofdroute waar een goede en veilige doorstroom voorop staat. Als oplossingen om dit te bereiken noemt de onderne merskring onder meer: het rea liseren van een 'echte autoweg' met een aquadact bij Bruinisse en het verdubbelen van bepaal de rijstroken op de route. Ook ziet de club wel wat in het ver dubbelen van de rijstroken op de Zeelandbrug. Zeventig procent van de bena derde bedrijven heeft mee^jn daan aan het onderzoek: een; wijs dat het N59-probleem lif,s bij ondernemers, meent de dernemerskring. Er zijn vier if gen gesteld. De vraag of de 801 lometer-maatregel een juiste lossing is. werd door het me- deel van de respondenten nt tief beantwoord. De neiging de parallelweg te gaan njü wordt er alleen maar gro door, zo blijkt uit de enquj Ook zou de doorstroom op hoofdrijbaan belemmerd g den. De vraag of de sluis bij B; nisse een knelpunt is. werd ie niem bevestigd. Verder zieti grootste deel van de onoï j vraagden de gewijzigde kr. punten bij Oosterland en Ni werkerk eveneens als een bleem. Oplossingen die wore genoemd varieren van ongel vloerse kruisingen tot stopli ten. Tenslotte stellen nagen alle ondernemers dat de lelwegen gevaarlijk zijn in huidige situatie. Het veri neemt er toe en er wordt ten gereden. De parallelwegen den vooral onveilig zijn voori sers. van onze verslaggever DOMBURG -BenW van Dom- burbben overeenstemming be reikt met Lovago bv over de verbouwing van de voormalige automatenhal The Game in acht recreatie-appartementen. Het buurtcomité Weverijstraat blijft fel tegenstander. Zij wil dat er permanente woningen komen. De gemeente Domburg probeert al enige jaren een oplossing te vinden voor de oude gokhal. Vo rig jaar nog blokkeerde de com missie ruimtelijke ordening de bouw van elf recreatie-apparte menten. De speelhal werd enige jaren geleden gesloten op last van de gemeente met de toezeg ging dat het college zich zou in zetten voor de realisering van een appartementencomplex. De buurt, die vreest voor aantas ting van de leefbaarheid, heeft bij voortduring permanente be woning geëist. Lovago wil daar mee akkoord gaan als het ge meentebestuur met een half mil joen gulden over de brug komt. Gelet op wankele financiële po sitie van Domburg, is die eis on haalbaar. Recentelijk overleg met Lova heeft geresulteerd in een nieu opzet. De gemeente koopt 1 complex voor 560.000 guld Tegelijkertijd verkoopt de meente het pand door aan df Van Garderen in Oostkape Door die constructie hoeft gi overdrachtsbelasting te woni betaald. De gemeente verbi: zich bovendien geen leges!: ten (25 mille) in rekening te to gen voor de verbouwing' ens: peltjes om te gaan met en tuele bodemsanering. Uit bodemonderzoek, betaald dl Lovago, bleek overigens da grond licht verontreinigd is. Het college stelt in een ras voorstel dat tijdens het oved met Lovago/Van Garderen p manente bewoning andera aan de orde is geweest. Dei wikkelaars blijven bij in standpunt dat de gemeente? met een bijdrage over de alk moet komen. De commissie volkshuisves# ruimtelijke ordening en nu* bespreekt het plan maandaaW april tijdens een vergadering» om 20 uur begint in het gen&pf tehuis. .j, WEEKENDDIENSTEN 6, 7 en 8 APRIL 1996 (Pasen) CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-zon. 12.00 uur: C.H.G. Danils. Kievitstraat 2, Zierikzee. tel. (0111) 413410. zon. 12.00-din. 08.00 uur: J.B. Visser, Zierikzee, tel. (0111) 413965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach ën S. W. H. M. Simons, tel. 0111-461280: Burgh-Haamstede: G. van Beek- Verbeek en P. Keulers, tel. 0111- 651861: Brouwershaven en Scharendïjke: L. A. M. Bruel en J.J. Roth. tel. 0111-691280; Spreekuur 11.30-12.00 en 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu werkerk, vrij. 18.00-zon. I uur: R. Smits. Molenweg Oosterland. tel. (0111) 64iaf. zon. 13.00-ma. 08.00 uur: M.L Berg. Weth. van Klinkensttj 10. Nieuwerkerk. tel. 641810. Tandartsen: Zaterdag tot en met rnaam P. van Malland, Oude Moo'f 32, Renesse, tel. (0111)4619-- Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dan tel. 0111-412906. Geopend 09.00-12.30 en 16.30-17 30 zon. 12.00-12.30 en 18.00-1 uur. Wijkverpleging: Voor geheel Schouwen-D"J land tel. 0113-251177. Dierenartsen: Vanaf zat. 09.00 uur: S. Bergs Zierikzee, tel. (0111)412180 Zondag 6, zondag 7 en maandag 8 april 1996 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven zon. 10 ds. Buijs en ds. Spaa; Bruinisse zon. 10-17 ds. Smit: Burgh zon. 10 ds. v. d. Deijl; Eikerzee (Scharendijke) zon. 10 da. Graafland. 19 ds. De Jong; Haamstede zon. 10 ds. Kansen. 19 idem; Kerkwerve zon. 10 dhr. Schipper; Noord- gouwe zon. 10 ds. Eekhout: Noordwelle zon. 11 dhr. Lem- son; Oosterland zon. 10 kand. Verduin, 18 dhr. Rouw; Ouwer- kerk zon. 10 ds. Bijl; Renesse zon. 9.30 ds. Grootjans; Seroos- kerke zon. 10 kand. Reehorst, 19 ds. De Hartog; Sirjansland zon. 10 ds. Boer, 18.30 ds. Groenen- berg: Zierikzee: Gasthuiskerk zon. 11-18.30 ds. v. d. Pol, zon. 9.30 ds. v. 't Lindenhout; Zweeds R. Kr. Z.huis zon. 11.15 ds. Kö- ther-Middelhoek. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven zat. 21.30 ds. Eek hout, zon. 10 ds. Buijs, 18.30 ds. Out; Bruinisse zon. 10 ds. Ver meulen, 17 ds. Koops; Haamste de zat. 21 dienst, zon. 6 dienst, 10 ds. Lingen; Nieuwerkerk/Oos- terland zon. 10 ds. Knoop; Zie rikzee zat. 21.30 dr. Jobsen, zon. 10 dr. Jobsen, 18.30 ds. Vermeu len. SWO Gemeente. Nieuweri zon. 10 ds. Knoop. Gereformeerde Gema Haamstede zon. 10 leesd.. ds. Kattenberg; Nieuwer! zon. 9.30-15.30 leesd.; 0c*' land zon. 10.14.30-18.30 lees Oud-Gereformeerde Gemei Oosterland zon. 9.30, 11 4 leesdienst; Zierikzee zon '-V leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede zon. ÏO-'J ds. Hardeman; KerkwerveI 10-18 ds. Korving; Zierikzee1 10 ds. Oosterbroek. 18 ds >j ma, ma. 9.30 ds. Oosterbroelj' Gereformeerde Kerk 'rit maakt). Brouwershaven9.H Roose, 17 ds. Overweg. i Gereformeerde Gemeentetim derland. Bruinisse 10 en Hl dienst; Nieuwerkerk 94M 15.30 leesdienst; Zierikzee! 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzeei 10 samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk M stede zat. 21, zon. 10 en lj Zierikzee zat. 21, zon. 10- f 9.30; Renesse zat. 21, zon. 101 Pinkstergemeerite. ZierfJ (Meelstraat) 10, woensd. £1 menkomst. Evang. Lutherse Gemeentel- rikzee zat. 20 ds. Baan. dhr. Sijp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 62