hockey Atlanta zoekt nog naar olympische ziel asketbal veel verder dan Revolutie in wereld van voetbalschoenen 'ranklin Dikmoet: leven draait om sfeer, emotie en gevoel VRIJDAG 5 APRIL 1996 sbw 31 Els Callens bij TV Ovezande OVEZANDE - Tennisvereniging Ovezande opent haar sport park én het nieuwe seizoen met een demonstratiewedstrijd tussen Els Callens, de nummer vier van België en de nummer 70 van de wereld en een Belgische speler van ongeveer gelijke sterkte. De wedstrijd begint om 9.30 uur en wordt zondag. Eer ste Paasdag, gehouden. Lejeune te gast in Vlissingen VLISSINGEN - De Mixed Hockey Club Vlissingen zet zijn 30- jarig bestaan luister bij met een demonstratietraining van He- leen Lejeune-Van der Ben. De training is bestemd voor leden, ouders, trainers en coaches. Vanaf 12.00 uur tot ongeveer 15.00 uur verzorgt de ex-international trainingen aan verschillende jeugdgroepen. Helen Lejeune-Van der Ben traint momenteel het eerste vrouwenteam van Alectro in Leiderdorp, dat uit komt in de hoofdklasse. Ook is ze zelf nog actief als speelster van de Liberoos. een club van ex-internationals en hoofdklasse speelsters. Als speelster van Oranje werd ze twee keer wereld kampioen. George Knobel terug bij RBC ROOSENDAAL (ANP) - De 73-jarige George Knobel is giste ren als technisch directeur aan de slag gegaan bij RBC. Op zijn eerste werkdag bij de Roosendaalse eerste divisionist, presen teerde de voormalige bondscoach meteen een nieuwe speler Edwin Grünholz van FC Den Haag is met ingang van het nieuwe seizoen voor drie jaar vastgelegd. Knobel begon ooit als speler bij RBC. Real verhoogt bod op Capello MADRID (SID) - Real Madrid geeft de strijd om trainer Fabio Capello niet op. De Spaanse club heeft de trainer van AC Mi lan. die bij die club wil vertrekken, gisteren opnieuw een aan bieding voor volgend seizoen gedaan. Voorzitter Lorenzo Sanz heeft zijn aanbod naar verluidt verhoogd tot ruim 4.1 miljoen gulden per jaar. Capello kan een vierjarig contract tekenen, en mag gratis een huis en een auto uitkiezen. De Italiaan reageer de gelaten op het nieuws uit Madrid. „Ik wil de voorwaarden eerst wel eens op papier zien." Daarnaast is hij benieuwd naar de spelers, die Real gaat aantrekken. Capello zou zelf graag Aron Winter en Gianluca Vialli naar een eventuele nieuwe werkgever meenemen. van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Nederland telt een miljoen voetballers. Van zes tot zestig jaar, allemaal lid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Het betekent dat er per seizoen ook bijna een mil joen voetbalschoenen over de toonbank gaan. Zwarte schoe nen, voorzien van rubberen, aluminium of kunststofnoppen. Al bijna een half eeuw is daarin weinig verandering geweest. Deze zomer wordt alles anders. De grote revolutie van de voet balschoen is begonnen. Neder land loopt straks op rode, witte, blauwe en groene voetbalschoe nen. En noppen? Die verdwij nen. Daarvoor in de plaats komt een futuristische zool met profie len, waarvan Pele of Johan Cruijff in hun hoogtijdagen nooit hadden durven dromen. Rotterdammer Piet Korteweg, topman bij Europa's grootste en waarschijnlijk meest bekende voetbalschoenenfabrikant, spreekt van een absolute door braak in de voetbalwereld Kor teweg kan het weten. Hij meette schoenen aan bij alle grote ster ren van Feyenoord en het Neder lands elftal. Van Coen Moulijn tot Gaston Taument en van Wim van Hanegem tot Ronald Koeman. Tegenwoordig laat hij zelfs gipsafdrukken maken voor de grote teen van Mare Over- mars of de topscorer van de ere divisie Luc Nilis. „De mensen denken dat wat er nu gebeurt, bedoeld is voor de topvoetballers. Maar het is juist voor de jeugd, voor het grote pu bliek heel interessant. Er zit een medisch verantwoord verhaal achter. De kleuren op de schoe nen is een mode-verhaal, maar het vervangen van noppen door de zogenaamde 'Traxion-zool' is heel bewust gedaan. Noppen doen vroeg of laat zeer aan je voeten. Die drukken dwars door je zool heen. De nieuwe zool voorkomt dat en biedt zelfs grip onder alle weersomstandighe den." Gaston Taument bevestigt het verhaal van Feyenoord-aanhan- ger Korteweg. ..Ik heb op alle schoenen in mijn leven gespeeld, maar dit is zo fantastisch dat je het bijna niet kunt geloven. Het is net of je op zaalvoetbalschoen tjes loopt. Ik speel ermee als het vriest, als het regent of als de grasmat kurkdroog is. Mijn bes te Europa Cup-wedstrijden speel ik op die schoenen." Ook Luc Nilis, de vriendelijke Belg die onlangs werd gekozen tot beste voetballer van Neder land, zegt tegenwoordig te zwe ven over de 'pistes' in de eredivi sie. ..Ik kan een aardig balletje trappen, maar het is wel heel toevallig dat ik in de winter maanden topscorer van Neder land werd. Iedereen liep. toen de velden bevroren waren, op gra- velschoenen. Ik stapte nog vro lijk rond op schoenen zonder noppen maar met die nieuwe dingen eronder. Daar wist nie mand wat van af." De werkgever van Korteweg zag 42 jaar geleden al in dat de voet balschoen het belangrijkste ge reedschap was voor de spelers. Korteweg: ..Tijdens de finale van het wereldkampioenschap in 1954 in het Zwitserse Bern (tussen West-Duitsland en Hon garije) kwam het water met bak ken uit de hemel. De Hongaren speelden op leren schoenen die 600 gram wogen en waar nog sta len neuzen op zaten. Als ze nat werden, wogen die dingen een kilo per stuk! De Duitsers speel den op schoenen die 350 gram wogen. Toch zakten ze diep weg in de modder. In de rust ging Adi Dassier. de oprichter van Adidas die toen al voetbalschoenen maakte, de kleedkamer in en liet de spelers lange schroefnoppen onder hun schoenen zetten. Duitsland won vervolgens voor het eerst in de geschiedenis de wereldbeker." Bijna veertig jaar veranderde er vervolgens nauwelijks iets aan de voetbalschoen. Twee jaar ge leden kwam de Australiër Craig Johnston, speler van Liverpool, op het idee rubberen schubben aan te brengen op de buitenkant van de schoen. De fabrikanten zagen er geen brood in. totdat Johnston zijn ideëen bij de inge nieurs van Adidas liet zien. Korteweg: ..Johnston was na zijn carrière bij Liverpool terug gegaan naar Australië, waar hij jonge voetballertjes ging trai nen. Toen kwam hij er achter dat bijna alle kleine ventjes klaag den over pijn in hun voeten als ze een harde leren bal schoten. Bo vendien konden ze de bal niet zo ver weg krijgen. Hij is toen gaan experimenteren met het rubber van tafeltennisbatjes. Uiteinde lijk heeft dat na miljoenen inves teringen geleid tot de ontwikke ling van de 'Predator', de schoen waarmee Ronald Koeman van 25 meter ballen in de kruising knalt en waarop nu een groot deel van de jeugd loopt te 'bal len'. Iedereen is nog steeds laai end enthousiast." Tussen alle bedrijven door ver dween bij het grote publiek al leen de interesse voor de voet balschoen met de schroefnop pen. Een fijnzinig filmpje, ge toond door de toenmalige con sumentenman Frits Bom. deed heel Nederland verstijven. Kor teweg: „Dat was leuk van die Frits. Meneer liet een filmpje zien waarop je een paar bekende voetballers, zoals de Duitser Ewald Lienen. met decimeters grote vleeswonden in hun benen op het veld zag liggen. Een hoop bloed erbij, 'getverderrie' nep ie dereen. Daarna was iedereen er van overtuigd dat schroefnop pen gevaarlijk waren, zeker bij de jeugd." Volgens de Rotterdammer had en heeft de afschroefbare nop wel degelijk een functie. „Voet ballers moeten hun schoeisel aanpassen aan het terrein. In Nederland regent het heel vaak Dus zou je op natte velden lange noppen moeten dragen. Maar wie verandert die dingen nu? Bijna niemand. Met de nieuwe zolen zijn we van alle problemen af. Het loopt lekker, het glijdt niet en je krijgt er geen blessures door." Nu is het dan zover. Taument loopt op rode schoenen, zijn col lega bij Feyenoord Henk Vos op witte met rode strepen. Pierre van Hooijdonk, de Nederlands topscorer in Schotland, heeft groene voetbalschoenen be steld. Die passen bij de kleur van zijn shirt. Het lijkt het begin van een rage. Want een miljoen jonge voetballertjes willen allemaal dezelfde schoenen als hun grote idolen. Aston Villa wil McGrath houden BIRMINGHAM (RTR) - Aston Villa wil routinier Paul McGrath voor de club behou den. De club uit Birmingham zal de 36-jarige verdediger dan ook een nieuw contract voorleg gen. McGrath heeft twee versleten knieën en last van de rug. Maar hij heeft een clubhart van goud. Elke training moet hij laten lo pen, omdat de Ierse internatio nal haast niet meer kan lopen. Maar tijdens de wedstrijden is hij niet bij te houden. Dat ervoer Oranje nog in december, tijdens het (gewonnen) EK-beslissings- duel in Liverpool. McGrath is aan zijn zevende sei zoen bij Premier League-club Aston Villa bezig. Hij miste de afgelopen jaren niet alleen trai ningen wegens zijn versleten le dematen, maar was ook een tijd je uit de roulatie door een alco holprobleem. Het aftellen is begonnen voor de 'beste Spelen ooit' bonze verslaggeefster liline Blom [REN - Franse chansons kun- Ihem raken. Tot tranen toe. ft verhaal over een verloren |f(ie, de eerste pogingen een jouw vast te houden. Diepe thten, beluisterd via een kra- tjge langspeelplaat, maken jel in Franklin Dikmoet los. [en je dat gevoel? Een bepaal- tekst die je raakt, een sfeer je herkent. Daar ben ik ont- Itend vatbaar voor. Muziek iets met je doen, iets Jois." ïklin Dikmoet wil best ver- llen. Over zijn 'vorige leven' als Bketballer, hoe belangrijk jer voor hem is. Praten kan, r wel zonder onrust op te eken bij 'zijn' door blessures feisterde hockeymannen van Jen, die hij de komende weken fcrde hoofdklasse wil loodsen, ïdaarna is Bloemendaal aan ■beurt, de volgende, logische jp op de carrière-ladder van T 53-jarige gevoelsmens uit nster. ronnen als coach van de mi- I in Rijswijk doorliep de le- ir lichamelijke oefening ach- ïenvolgens de 'leerscholen' B Hurley. HGC (mannen en puweni. de nationale vrou- selectie (als assistent van |elant Oltmans), Amsterdam aren (vrouwen en mannen), moet. kind van Surinaamse hers, was in die periode goed br twee Nederlandse titels. ■Europa Cup en een wereldti- n leven draait om sfeer, ge- 1, emotie. Zijn grootmoeder, li kranige vrouw', bracht hem |ajn geboorte-eiland Curagao angrijke levenslessen bij. Als vrouw bij de marine sprak ze jl mensen, hoorde en zag ze j het er in het leven aan toe jat 'Als ergens een grote boom lat, groeit er niets omheen, ar als je die boom kapt, kan er 3 doodgaan.' De Grote, De Ire, De Sportman. Daar is Dik- let altijd naar op zoek. „Zo ie- Ind kan in de weg staan, net die boom. Maar hij kan ook Jcherming bieden. Dat moet ■p waarde kunnen schatten." St leven op het Caraïbische ei- d beviel hem. De zon, het ipo. „Ik ben heel erg verne- landst. Ik haast me zelfs", ht Dikmoet om zijn gedaan- erwisseling. Maar in zijn hart ft Curasao speciaal. Het was plaats waar hij zijn grote lief de ontdekte: het basketbal. „Met pa aan de hand ging ik naar wedstrijden. Na de film 'Go men go', over het ontstaan van de Harlem Globetrotters, was ik verkocht. Ik liep de hele dag met een bal rond. Mijn moeder werd er gek van. Maar voor mij was het de ultieme jongensdroom." Suvrikri Lang mocht het dromen niet du ren. Na de middelbare school wachtte begin jaren zestig het kille Nederland, de plek waar Dikmoet het studentenleven in dook. En de sporthal. De Dra gons van het eiland werden het Amstelveense AMVJ. Later, tij dens diensttijd, meldde hij zich aan bij Suvrikri, de Surinaamse vriendenkring. „De Surinaamse gemeenschap was destijds nog klein, contacten werden snel ge legd." De show, daar ging het om. Ook in de eredivisie. „We speelden een aardig partijtje basketbal. Het zat altijd stampend vol. Ik zelf? Van m'n snelheid moest ik het niet hebben. Ik was een har de werker, balvast, met over zicht. Soms te dominant. Ik wil de graag controleren, de wed strijd sturen, invloed hebben op het resultaat." Basketbal werd hockey, aange wakkerd door oud-klasgenoten van de Academie voor Lichame lijke Opvoeding. Frank Litjens, broer van levende legende Paul, haalde hem naar Rijswijk. Eerst voor het verbeteren van de con ditie. „Maar dan is het leuk. ge zellig, weet ik veel. Dan vragen ze meer." Dikmoet aarzelde ('ik wist er geen moer van, vond het niks, dat gedoe met zo'n dom stokkie'), maar schreef zich uit eindelijk in voor een coachcur- sus. „Toch ambitieus, hè." Taktieken De belangrijkste taktieken nam hij mee uit zijn eerste liefde, het basketbal. „Die sport is tactisch en statistisch gezien veel ver der", vindt Dikmoet nog steeds. „Waarom zou je het wiel op nieuw uitvinden? Alles komt, in welke teamsport ook, altijd neer op driehoekjes maken. Het gaat altijd om die drie of vier spelers. Dat is de kern. Aanvallend intro duceerde ik destijds bij Amster dam de ball-defence, het pressie spelen. Dat was iets nieuws, maar in het hockey goed toepas baar. Het gaat bij een balspel immers altijd om het bezetten van de po sities ten opzichte van de bal. Verdedigend moet je het gebied zo klein mogelijk houden, aan vallend zo groot mogelijk. Dat lijkt simpel, maar is het moei lijkste wat er is." De jaren hebben hem milder ge stemd, al komt de melancholie soms bovendrijven. Bij de herin nering aan verloren wedstrijden, stroef verlopen trainingen. „Daar kan ik nog steeds heel ver drietig om worden." Met vallen en opstaan leerde Dikmoet dat het tonen van emoties in de Ne derlandse maatschappij als zwakte werd beschouwd. „Een kerel mag niet huilen." Dus houdt hij zich geregeld in. Naar buiten toe, want van bin nen borrelt het nog steeds. Wan neer iemand weigert respect te tonen, niet groet, niet luistert. „Het 'ja-maar-effect' noem ik dat. Je ziet het steeds meer bij de jongere generaties. Er wordt niet geluisterd, er wordt direct gereageerd: 'Ja, maar...' De ware, de grote sport man doet dat anders. Die luis tert. probeert iets uit en komt daar later op terug." Groot gezin Zijn overeenkomst met Bloe mendaal geldt in principe voor éen jaar. „Als ik niet deug. moet ik opkrassen. Het is toch prettig als je dat na een jaar gewoon te gen elkaar kunt zeggen. Zonder afkoopsommen of wat voor ge zeik dan ook." De club heeft hij bij voorbaat al in zijn hart gesloten. „Ik ben heel sfeergevoelig. En mijn indruk van Bloemen daal is dat het één groot gezin is. Als je alleen al kijkt naar hoe ze zo'n Europa Cup-toernooi orga niseren. Iedereen helpt mee, dat tekent de club. Ik weet uit erva ring dat het een vereniging is waar je na afloop van een wed strijd niet makkelijk wegkomt." Hij lacht. „Op Bloemendaal is het altijd plezierig toeven." Zijn beeld van de ploeg is voorin genomen. „Ik ken aardig wat spelers, heb een beeld van het elftal. Maar welke rol ik daarin ga spelen, bepalen de spelers. Ik pas me aan. Als ik bij jou thuis kom en je eet met je handen, eet ik ook met mijn handen. Zo werkt het." Franklin Dikmoet: „Ik ben heel erg vernederlandst. Ik haast me zelfs" foto GPD van onze verslaggever Willem Schouten ATLANTA - Nog zo'n honderd dagen totdat die jonge Griekse god met zijn borst vooruit het Olympische stadion van At lanta binnendraaft. Fakkel hoog boven het bezwete ge licht getild. Iets meer dan drie maanden nog, dan wordt de Olympische vlam bejubeld in het hart van het oude zuiden. Daar waar Coca Cola en CNN ïetelen en de barbecue altijd Daar zag advocaat Billy Payne z'n eigen licht: hij zou de Olympische Spelen binnen halen. Het lukte nog ook. Maar nu de fakkel op het punt staat ontstoken te worden, weet de stad niet wat ze er mee aan moet. Atlanta is nog niet klaar met de Olympische Spelen. 'Atlanta gaat de beste Spelen ooit organiseren'. Alle lectuur die over de hoofdstad van Georgia voor handen is meldt het, tot vervelens toe. Opper hoofd Bob Brennan van de stoet olympische persvoorlich ters, laat ook geen gelegenheid onbenut het dogma te herha len. Of hij zich niet realiseert hoe pompeus dat klinkt? ,.Mmm, ja... Op Europeanen zal dat misschien best raar over tomen. Maar we bedoelen er niet mee dat andere steden het niet goed gedaan hebben. Maar liet is onze manier je zo in te stellen dat je er het beste van Wie de Amerikaanse psyche een beetje kent, weet dat Bren nan hierin oprecht is. Ze zijn nu ienmaal zo. Maar de indruk blijft toch hangen dat ze het IMer in Atlanta om het hardst 'Pen omdat ze er zelf het !"ninst van overtuigd zijn. At- anta zoekt nog zijn olympi- Öie geest. Van de oppervlakte staat alles het teken van de Spelen, wnsorborden tellen de dagen i oogverblindend neon af. Bij te benzinepomp tegenover het Dg altijd niet voltooide olym- sch stadion heerst onder het 'arte personeel onverschillig- 'id. „Best leuk hoor. die Spe- a. We zien het wel", zegt het -isje plichtmatig, „koop je wat of niet?" «Zwarte ijken l^et enthousiasme bij de Ex- |*on aan de rand van Summer- Tjlle, een van de vele arme Jwarte wijken die het centrum van Atanta rijk is. is hartver warmend vergeleken bij de stemming in het blanke noor- Bouwvakkers bij de bouwput voor het Olympisch Centennial park in Atlanta. foto GPD/Wim Schouten den van de stad. De mid denklasse aldaar vindt het vooral maar lastig, die Spelen. Bij restaurant Shoney's is de stemming onverdeeld negatief. „Ik verdwijn gewoon drie we ken als die Spelen worden ge houden. De wegen kunnen al dat verkeer toch niet aan. Er komen hier geloof ik twee mil joen mensen op bezoek. Nou, mij niet gezien. Ik ga de bergen in", aldus de man met het Bra- ves-petje op en een portie pruimtabak hangend in de lin kerwang. „We krijgen er alleen maar last van. Bovendien is het allemaal niet op tijd klaar." De ongevraagde toevoeging is van een goede luistervink die de Shoney's wat te vaak frequen teert De pronte dame heeft het alle maal in de kranten gelezen. Die staan er vol van. Er is een balk gevallen van een bouwstelling bij het Aquatic Center, het zwembad. „Veel gedoe om niks", zegt perschef Brennan. Misschien. Maar dat is niet het enige. Neem de hockeyvelden die nog niet klaar zijn voor ge bruik. En het nieuwe hart van de stad, het pronkstuk van het eeuwfeest van de olympische gedachte, het Centennial Pare, is nog een grote bouwput. Geen sprietje groen of zelfs nog maar begin van een klaterende fon tein te bekennen. Brennan wijst alle voorbijwaai- ende journalisten er onver moeibaar op hoe veel er al wel gedaan is. Er is voor 500 mil joen dollar aan faciliteiten neergezet. Enorm, inderdaad. Nooit eerder vertoond in de ge schiedenis van de Spelen. Het idee achter de bouw was ook goed. In een cirkel van enkele kilometers doorsnee moesten de meeste Olympische sta dions plus het olympisch dorp neergezet worden. De compac te Spelen, heette het. Boven dien moest en zou de typisch Amerikaanse metropool, met z'n centrum vol wolkenkrab bers en zonder winkel- woon- en uitgaansgebied, een com plete metamorfose krijgen. En de getto? Tsja, dat moest ook aangepakt, het hele centrum moest toonbaar zijn. De krot ten die in de schaduw van die zielloze kantoortorens wegval len, konden zo ook een opknap- beurtje krijgen. Het steekt an ders zo af bij die fris gekleurde atleten. Voorbeeld Het blijkt allemaal al te hoog gegrepen. Een voorbeeld. Het olympisch stadion doet niet al leen tijdens de Spelen dienst, het moet vervolgens omge toverd kunnen worden tot een nieuw stadion voor de nu nog aan de overkant van de straat wonende Atlanta Braves, we reldkampioen honkbal. Een rechthoekige atletiekarena is echter niet zo maar om te tur nen in een diamantvormig honkbalstadion. Dus moeten er allerlei tijdelijke voorzienin gen getroffen worden. Juist die leveren nu de grote problemen en vertragingen op Iedereen, van Brennan tot de werkers die indringend op het gapende gat in het stadion sta ren, zegt het echter in koor: 'het stadion is op tijd klaar' Wat minder zeker klinken de stem men van de werklui in het Cen tennial Pare. Dat dit tafereel uit Apocalypse Now in drie maanden tot een fraai park ver anderd kan worden, tart ook elk voorstellingsvermogen. Het park is nu nog een zand vlakte van zo'n vierkante kilo meter met middenin de woes tenij één boom Stoere bouw vakkers in groezelige overalls sloffen er rond Zij zijn hèt ac tuele gezicht van olympisch Atlanta. „Weetje, die boom verplaatsen heeft al 125.000 dollar gekost", buldert Scott James, een van de blanke bouwvakkers aan de rand van de woestenij. „Nee. natuurlijk krijgen ze het niet af. Dat krijgje er van als je zo'n op dracht in handen geeft van zwarten. Nee. ik blijf ook niet tijdens de Spelen. Ik ga vissen met m'n vrienden. Ver weg van dit gedoe." Hij lacht nog een keer hard en kijkt fier. Dat heb ik toch maar durven zeggen, staat er op het gezicht te lezen. Het is er nog. de rassenhaat. De stoere uitspraken doen denken aan een controverse tussen de organisatie van de Spelen en de 'Zonen van de Confedera tie'. Die paramilitaire groep eiste dat de vlag van de staat Georgia in het logo van de Spe len in Atlanta verwerkt zou worden. Die staatsvlag is na melijk nog altijd vrijwel iden tiek aan de driekleur die de zuidelijke staten tijdens de burgeroorlog van anderhalve eeuw geleden met zich mee droegen. Vooral voor zwarten een gehaat symbool van onder drukking. De 'Georgia commander' van die Zonen van de Confederatie. Tim Reynolds, wil het nog wel een keer vertellen. Zijn betoog komt er op neer dat de organi satie van de Olympische Spe len zich schaamt voor de ge schiedenis van de eigen stad en staat. Hoe dubieus zijn achter grond wellicht is, Reynolds lijkt wel op het goede spoor te zitten. Jerry Walker, de zwarte politieman die met de uitspra ken van de bouwvakker en Reynolds geconfronteerd wordt, erkent dat ook. „De ras sen? Als het goed gaat werken die met elkaar, daar blijft het meestal bij. Het leven is hier verder gescheiden. Natuurlijk ben ik blij dat ze de vlag van de Confederatie niet in het olym pische logo verwerkt hebben. Die vlag is een belediging voor alle zwarten, dat is mijn over tuiging. Maar ja, met zo'n ge schiedenis is het inderdaad moeilijk pronken voor de orga nisatie van de Spelen. De men sen zijn hier wel gastvrij, daar moeten ze wat mee doen." Don Mischer, de producer van de openings- en sluitingscere monie van de Spelen, zit er ook mee. De organisatie heeft 200 mensen uit de regio geïnter viewd over de culturele the ma's die ze graag in de show te rug willen zien Er bleek geen concensus te vinden. „Dat is het moeilijkste deel van ons werk. Niet de cast van 8.000 man. maar wat we nu eigenlijk van onze eigen geschiedenis naar voren willen brengen." Olympisch Atlanta heeft nog veel te doen. Bouwen aan sta dions van beton en parken vol gras. Bouwen aan bruggen tus sen de bevolkingsgroepen. Zoeken naar een ziel in de Olympische gedachte. Dan zou Atlanta een echt bijzondere Olympische stad blijken. Nog ruim honderd dagen, we tellen af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 31