Handbal wacht nog een bizar slot Wolsink en Crum zijn geen vrienden PZC Toptrainers van de partij op clinic voor voetbalcoaches FC Groningen is koning van remise Guus Hiddink ziet weinig verrassingen sport DONDERDAG 21 MAART 1996 18 Kampioenskansen voor EMM, Delta Sport en reserves Saturnus van onze verslaggever Henk Stouwdam ARNHEM - De koning keert te rug naar zijn (sport)paieis. Erik Wolsink loodste de korfballers van Oost Arnhem voor de twee de keer op rij naar Ahoy', waar zijn ploeg het zaterdag opneemt tegen Blauw Wit. De trainer zelf stroomt over van vertrouwen, want hij is er van overtuigd dat Oost Arnhem de jaarlijkse korf bal-bedevaart zal afsluiten als de nieuwe kampioen. Erik Wolsink was ooit de beste korfballer van Nederland. Een geniale speler, vonden insiders. ..Bij tijd en wijle", nuanceert hij zelf. En mocht Oost Arnhem de pelgrimage naar Ahoy afsluiten met de heilige korfbalst&tus, dan is Erik Wolsink op basis van resultaten ook 's lands beste korfbal trainer. Maar niet ge niaal. vinden insiders. Zijn zwij gen spreekt boekdelen. Neem de korfbal-goeroe Ben Crum. Die ontpopte zich tot een voorname criticaster van trainer Wolsink. De venijnige pijlen van de oud-bondscoach troffen pijn lijk doel. want de Oost Arnhem trainer riposteerde door Crum een krakende en piepende radio te noemen. De conclusie ligt voor de hand: Wolsink en Crum zijn niet eikaars vrienden. „We zijn wel on speaking terms, hoor Als ik hem spreek, vraagt-ie of mijn hifi-apparatuur nog func tioneert", kan Wolsink de humor van die opmerking nog wel in zien. Ongenuanceerd Toch doet het dispuut Wolsink meer pijn dan hij openlijk wil toegeven. „Weet je wat het pro bleem met Crum is? Hij gaat zo vaak ongenuanceerd tekeer, vooral tegen mensen of vereni gingen die zich niet kunnen ver weren. En nooit rechtstreeks zijn kritiek spuien, hè. Ik heb veel respect voor de korfbalken ner Crum, maar verwijt hem nooit de consequenties van zijn opmerkingen te trekken." Wolsinks verdienste is dat hij Oost Arnhem tot een homogene ploeg heeft gesmeed. Bij zijn komst, twee jaar geleden, trof de trainer een gezelschap aan dat bijna rijp was voor de psychia ter. Degradatie uit de hoofdklas se werd ternauwernood afge wend, maar aan de hand van Wolsink werd Oost Arnhem het seizoen daarop een schier on- klopbare korfbalmachine. Pas in Ahoy' eindigde de succes story. De nederlaag in de finale was een bittere pil voor de 33-ja- rige trainer, omdat uitgerekend zijn oude club Deetos daar voor verantwoordelijk was. De reanimatie dankt Oost Arn hem. naast de komst van Wol sink. in belangrijke mate aan de terugkeer van twee dissidenten. Bandi Csupor en Frank van het Kaar waren na een conflict met de toenmalige trainer Frans Grotendorst uit de selectie ge stapt, om vervolgens door Wol sink gretig te worden terugge haald. Met Oost Arnhem-monu ment Ron Steenbergen vormen deze dertigers nog steeds de mo tor van het succesvolle team. „Het verraste mij ook niet dat wij vorig jaar in Ahoy' stonden. We hebben gewoon een heel goede ploeg", steekt de oefen- meester de loftrompet. Grillige types Csupor en Van het Kaar hebben de naam lastig te zijn. Voor Wol sink telt dat niet. Hij selecteert op kwaliteit en weet om te gaan met grillige types. Tenslotte was Wolsink als speler geen spat be ter. Hij nam het bijvoorbeeld toentertijd niet zo nauw met de discipline. Stappen tot het och tendgloren en de volgende dag een wedstrijd spelen. Wolsink weet proefondervindelijk hoe dat voelt. „Maar ik kende mijn verantwoordelijkheid", zegt hij zonder spijt. „Ik zorgde er wel voor om na een avondje stappen te presteren. Ik genoot met volle teugen van het leven, maar wil de voorkomen dat ik daarop zou worden afgerekend." Spelers die in hun vrije tijd de beest willen uithangen, zal Wol sink geen strobreed in de weg leggen. „Voor mij part slapen ze helemaal niet. als ze er tijdens de van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Iedere zich zelf respecterende voetbal trainer zal aanwezig moeten zijn op de coach-clinic die vrijdag 7 juni wordt gehou den. Dat is de stellige over tuiging van Paul Telussa, een van de organisatoren. In het kader van het 75-jarige bestaan van de KNVB afde ling Zeeland zullen er op die dag op het sportpark van Kloetlnge allerlei voetbalac tiviteiten op het programma staan. „De werkgroep heeft echt aan alle coaches in Zee land gedacht. Een coach die op het hoogste amateurni veau bezig is. een trainer die in de afdeling veel werk ver richt of een keeperstrainer", reageert Telussa. Met de Zeeuwse voetbalselec ties zullen enkele „groothe den in de voetbalwereld aan de slag gaan'. „Voor Zeeuwse trainers en leiders van 5 tot en met 12 jarigen hebben we Jan Olde Riekerink bereid gevon den een voorbeeldtraining te verzorgen. John Metgod en Arno Pijpers van Feyenoord gebruiken de leeftijdscatego rie van 13 tot en met 18-jari- gen als proefkonijn. Willy van der Kuylen en Ernie Brandts vertegenwoordigen PSV. Zij zullen de thema's taaktrai- ning en teambuilding bij de senioren inzichtelijk maken." In de werkgroep, die een jaar geleden voor de eerste keer bijeen kwam, nemen verder zitting: Ad Roovers, Bart Die- rikx. Ronne Krockë. Jan van de Horst en Wies Kerckhove. „De samenwerking is heel goed verlopen. Een beter pro gramma hadden we de coa ches van Zeeland niet aan kunnen bieden. Frans Hoek verzorgt een keeperstraining Hij laat trainingsmogelijkhe den zien voor keepers van jong en oud." Met een forum-discussie over het opleidingsplan van een vereniging zal de dag worden afgesloten Sef Vergoossen van MVV geeft daarbij tekst en uitleg. Het opleidingsplan voor een amateurvereniging wordt uitgebreid besproken. De vraag of het opleiden van scheidsrechters een taak van de voetbalbond of de vereni ging is. gaat arbiter Jef van Vliet niet uit de weg. Spaanse pers looft Barcelona BARCELONA (SID) - De Spaanse kranten waren gisterenv< lof over de prestatie van FC Barcelona. Dat plaatst e zichduj dagavond in een spectaculaire wedstrijd ten koste van I voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker. Het blad Sport kopte boven het jubelende verslag: „In het lipsstadion vlogen de vonken er af." Marca was op slag dei* cente matige resultaten van de ploeg van coach JohanCrui' in de competitie vergeten: „Barcelona ook met tien manee superploeg." El Mundo Deportivo legde de nadruk op het beslissende dod punt van Sergi waardoor de Spanjaarden met 3-2 zegevierde „Dat was een magische treffer. Het was de wederopstandij van een klasseteam." u P» Weah van Milan breekt arm BORDEAUX (RTR) - George Weah heeft in het duel met Ba deaux zijn arm gebroken. De spits van AC Milan, verrassea door de Fransen met 3-0 uitgeschakeld in de kwartfinale va het UEFA-bekertoernooi, speelde de wedstrijd wel uit Hijfe daarbij zijn arm in een onnatuurlijke stand langs het lichae bungelen. Ook voorstopper Alessandro Costacurta hield aa de confrontatie een blessure over. Hij brak in de eerste helft2? b'J neus. Hij moest daaraan nog twee keer worden geholpen Venables roept drie debutanten op LONDEN (RTR) - De Engelse bondscoach heeft drie debuta;. ten opgenomen in de selectie van 26 voetballers voor de vneis schappelijke interland tegen Bulgarije. De wedstrijd, die to gende week woensdag op Wembley wordt gespeeld, staat igm teken van de voorbereiding op het Europees kampioenschi- Engeland zit in de groep met Nederland. Bulgarije is in andere poule ingedeeld. Voor Robby Fowler van Liverpon Phil Neville van Manchester United en Ugo Ehiogu van Asia Villa is het de eerste keer dat ze tot het keurkorps van Venafej behoren. Hans Segers voor rechtbank EASTLEIGHT RTR- In het Zuid-Engelse Eastleightisgir* ren het onderzoek begonnen naar de omkopingspraktijk ta waarbij Hans Segers is betrokken. De komende tien dager.2 ta de rechter-commissaris moeten uitmaken of er voldoer.s grond is een rechtszaak te beginnen tegen Segers en zijn mek verdachten Bruce Grobbelaar en John Fashanu. Het trios* f geld hebben aangenomen om wedstrijden expres te verheze: Grobbelaar, die momenteel bij Southampton speelt was gist*, ren de eerste die arriveerde bij de rechtbank. Hij lachte, mg weigerde commentaar te geven. Grobbelaar (38) wordt k schuldigd van corruptie. Hij zou 100.000 gulden hebben gear cepteerd van Fashanu (32) voor het beïnvloeden van uitsla van de wedstrijd Newcastle United - Liverpool, de club waarc Gs toen keepte. Fashanu wordt verder beschuldigd van het ore Én handigen van 50.000 gulden aan Segers. De Nederlander wore hi alleen verdacht van het accepteren van het bedrag. Samenwerking KNVB en DFB AMSTERDAM (ANP) - De KNVB en de Duitse voetbalfaoK DFB hebben gisteren in Amsterdam afgesproken gezamenlijt plannen te ontwikkelen om de negatieve effecten van de i schaffing van het transfersysteem tegen te gaan. De leiders van de delegaties, de bondscoaches Guus Hiddiri en Berti Vogts, lieten na de bijeenkomst weten zich vooralza gen te maken over de jeugdopleiding van de clubs. „Menleic spelers op die straks voor niets vertrekken. Het gevaar beste dat verenigingen gaan denken, waar doen we het voor ia Hiddink. Concrete voorstellen hadden de afgevaardigden nog nw Vogts: „Maar er moet een bepaalde solidariteit onder de clubs komen. Wie een kind van acht jaar aan zich bindt en het üe jaar opleidt, heeft recht op een vergoeding wanneer zc'nspel? vertrekt. Ik wil dat geen transfer noemen, maar meer eensch deloosstelling. Ook politici moeten meedenken over een opto sing." Si GRONINGEN (ANP) - FC Gro- schutter Bombarda (zijn twaalf ningen is in het betaald voetbal de van het seizoen) en Sions de remiseschuiver bij uitstek. een overvol strafschopgeb# De helft van de 26 Groningse het net. De gelijkmaker viel ad competitieduels eindigde onbe- minuten voor het einde. slist. Tegen FC Twente bleef de Kort daarna kreeg FC Twera ploeg gisteren voor de dertien- de enige mogelijkheid in i de keer dit seizoen op een gelijk- tweede helft. Bruggink moei: spel steken, omdat aanvoerder vrÜ °P Lodewijks af. De doelma Koeman er in de slotfase niet in won het onderlinge duel. Eend slaagde uit een strafschop 3-2 te nuut later kreeg Koeman ded scoren. In het andere competi- gelezen kans de wedstrijd in M tieduel overklaste Roda JC FC voordeel van Groningen tel* Utrecht met 3-1. slissen. Ter Avest trok Beerü FC Groningen is al elf wedstrij- onderuit, scheidsrecht den ongeslagen. Ontzettend Schaap legde de bal op de sD? veel punten leverde die impo- De ervaren aanvoerder leaf santé reeks niet op. Naast één zijn volle gewicht in het schot a overwinning staan tien gelijke zag de bal huizenhoog over ls( spelen. De laatste in de serie, te- doel vliegen. gen FC Twente, was een gevolg R0fIo If van een dramatische eerste helft >NUUd en een sterke tweede periode, Met de zakken vol mededog Omdat FC Groningen passief en verder niets is FC Utrechte begon aan het midweekse duel teren uit Kerkrade naar huis Ei- had de ploeg bij rust een achter- gaan. Roda JC was genadigaoJ stand van twee treffers. FC slechts met 3-1 te winnen M» Twente creëerde in de eerste pe- eet1 klein beetje meer trefceke- riode twee kansen. Beide keren heid had het na één helft ai ól was het raak. Na een half uur gestaan. kon Ellerman ongehinderd in- Roda JC - FC Utrecht 3-1 (14U4 konnen na een vriie t ran van Kock 1"°- 71 Senden 2 0- '9 Grii koppen, na een vrije trap van vurens 3-1 Scteï Ajoepov. Zeven minuten later recKhter Uilenberg. Toeschouw betekende een misverstand tus- 4500 sen doelman Lodewijks en ver- fc Groningen - FC Twente WiM dediger Van Wattum 2-0 via Pe- 30 Ellerman 0-1. 37 Petrov 02 trov. Bombarda 1-2, 82. Sion 2-2 Scte* De tweede helft was opwinden- rechter. Schaap. Toesctaurt der. Door toedoen van de thuis- 3^7 Gele kaart. Huia"^ club. die een schrikbewind van ^^Ter ZTuFcnf^ 4o minuten beloond zag met Koeman schiet m twee treffers. In de stormloop op minuut sirafSChop voor FC Gnö het Twentse doel vonden top- gen over AMSTERDAM (ANP) - Bonds- wikkeling van PSV'ers oj coach Guus Hiddink verwacht voet. Cocu. maar ook Faber! weinig verrassingen in de selee- Zenden zijn zeer goed vooruit? Ad tie voor de Europese titelstrijd gaan. Ik heb met Advocaatfc in Engeland. Hiddink hoort de sproken dat we na de serie J Sc laatste tijd voortdurend dat hij wedstrijden van PSV uitgebr» Sa meer PSV'ers zou kunnen op- zullen praten." PSV speelt i tti roepen, niet in de laatste plaats komende week uit tegen van PSV-lrainer Advocaat. Groningen. FC Twente en Ti- maar blessures en ernstig vorm- lem II. verlies daargelaten zal bij put- Hiddink zegt dat hij voor ten uit de groep die de kwalifi- terland tegen Duitsland op fc catie bewerkstelligde. april normaliter niet veelöl' .*3 De laatste weken reageert Advo- wijken van de selectie voor»! caat nogal narrig als het Neder- afgelaste duel met de Beiges® lands elftal ter sprake komt. februari, mits blessures en Hiddink zou vooral contact zoe- tende vorm uitblijven. In y ken met Louis van Gaal. trainer wedstrijd was PSV alleen van de hofleverancier in Amster- genwoordigd door Numan -1^ dam. Dinsdag, na de wedstrijd der wil ik me niet vastpinnw# PSV - Barcelona, zei Advocaat namen." te hopen dat Hiddink goed had Cocu zei dinsdag dat hij voor» gekeken naar de vorm van som- nog niet rekent op selectie- mige PSV'ers. deed ik wel een beetje voor® Hiddink woensdag, vóór Ajax - wedstrijd tegen Belgie. 0©^ Borussia Dortmund in de Cham- Davids toen geblesseerd pions League: „Ik volg de ont- Maar toen zat ik er niet bij. Oost-Arnhem weer in Ahoy' van onze verslaggever VLISSINGEN - Aan de handbalcompe titie in de tweede divisie moet zondag een eind komen, maar na de bizarre ontwikkelingen van de laatste weken zit het er dik in dat de strijd nog niet gestreden is. Het Middelburgse EMM, Delta Sport uit Zierikzee en de reser ves van Saturnus uit Ridderkerk be ginnen alle drie met 23 punten uit 17 wedstrijden aan de laatste competitie ronde. Dat het competitieslot zo spannend is. mag vooral op het conto van EMM wor den geschreven. De Middelburgers had den vijf wedstrijden voor het einde in de thuiswedstrijd tegen Delta Sport een beslissende bres van vijf punten kun nen slaan. Ze gingen echter aan de spanning ten onder en verloren: 19-20. Na nog een aantal misstappen van de hoofdstedelingen en een verliespartij van Delta Sport mocht Saturnus 2 zich zondag plotseling ook tot de titelkandi daten rekenen. Rob de Vos. trainer van EMM. ..Eigenlijk hadden we veertien dagen geleden al moeten feesten." Maar hoe zit het met de kampioensaspi raties bij de verschillende ploegen? Aan het begin van het seizoen liet men bij Delta Sport weten tevreden te zijn met de plaats in de tweede divisie, omdat het inpassen van jeugdspelers in de ver grijzende equipe in de eerste divisie een moeilijk karwei zou worden. Voor het net gepromoveerde EMM gold zo*n beetje hetzelfde En uit het kamp van de reserves van Saturnus - net als EMM gepromoveerd uit de derde divisie - klonken ook zulke geluiden Nul komma nul Jan Weerden, oefenmeester van Satur nus. windt er geen doekjes om. „De animo om in de eerste divisie te spelen is precies nul komma nul bij ons", laat hij weten. Sterker nog: van het bestuur van de club mag Saturnus 2 helemaal niet promoveren „Als wij in de eerste divisie zouden moeten spelen, gaan we failliet." Jan Weerden rekent even voor: „Het eerste team speelt ook op dat ni veau. De reiskosten rijzen dan de pan uit. Wat denk je dat een paar reisjes naar Limburg gaan kosten? Bovendien hebben we vier spelers die per se niet op dat niveau willen spelen. Die willen dan naar het derde en dan moeten we vier nieuwe spelers aantrekken. Ook dat is onbetaalbaar." Van Saturnus hebben de twee Zeeuwse kanshebbers zo op het oog dus weinig te vrezen. Is Delta Sport wèl een serieuze kandidaat voor de eerste divisie? De Belgische trainer Alex de Brouwer is voorzichtig: „Wij hoeven niet zo nodig. Veel jongens van onze ploeg hebben op hoog niveau gespeeld en hebben het daar wel gezien Maar we hebben deze competitie nog geen wedstrijd cadeau Rob de Vos (EMM): „We hadden eigenlijk twee weken geleden al moeten feesten." foto Willem Mieras gedaan en zullen dat zondag ook niet doen. Als we de titel behalen zal het bij ons feest zijn. Pas daarna bekijken we hoe we het volgende seizoen de zaken zullen aanpakken." Van het trio kanshebbers lijkt EMM het meest gebrand op het kampioenschap. Rob de Vos: „We willen graag, maar daarin ligt ook het probleem. Toen er nog weinig op het spel stond, handbal den we als een speer. Door de spanning schiet de ploeg in oude fouten. Er wordt dan te individueel gespeeld. Dan scoren we bijvoorbeeld niet meer uit de hoe ken. We hebben daar nog een paar keer op getraind. 'Dubbele punten bij doel punten uit de hoeken', zei ik dan. Maar in een wedstrijd zag je daar niets van terug. De spanning hè." Op papier lijkt EMM dus zondag de makkelijkste te genstander te treffen. In Middelburg komt DWS op bezoek, dat slechts veer tien punten bij elkaar speelde. „Maar die ploeg is veilig, kan onbevangen spe len. Je weet absoluut niet wat je daar van kan verwachten." Delta Sport speelt ook in eigen hal: te gen Aalsmeer 3. Die ploeg is nog niet he lemaal kansloos, want kan bij een over winning in Zierikzee en nederlagen van Saturnus 2 en EMM ook op 23 punten komen. Saturnus 2 treft in eigen huis het sterke Snelwiek, dat zondag Delta Sport een geweldige aframmeling gaf: 23-12. Het is gebruikelijk dat in de laatste competitieronden de wedstrijden op hetzelfde tijdstip beginnen, maar die re gel geldt tegenwoordig' alleen nog voor de ere- en eerste divisie. Daarom krijgt de laatste competitieronde in de twee de divisie nog extra cachet. Saturnus begint al om 12.25 uur, Delta Sport om 13.15 en EMM om 14.45 uur. PTT Tele com zal er zijn voordeel mee kunnen doen. Wanneer Saturnus 2 per se niet wil pro moveren, ligt het in de lijn der verwach tingen dat de ploeg tegen Snelwiek niet op winst zal spelen. Zeker is dat niet he lemaal, want er bestaat ook nog een mogelijkheid dat Saturnus - als de ploeg onverhoopt toch kampioen wordt - gewoonweg zal afzien van de promo tierechten. Trainer De Brouwer van Delta Sport is geïnteresseerd in de ontwikkelingen in Ridderkerk, maar zal zijn spelers tij dens de wedstrijd niet inlichten over tussen- of eindstand. „Wij gaan gewoon lekker handballen en trekken ons ner gens wat van aan." Aalsmeer 3 heeft een ervaren, sterke ploeg, maar Delta Sport is favoriet. De ploeg uit Zierikzee was eerder in Aalsmeer al sterker. Nadeel is dat Peter Lefèvre niet zal spelen. Hij brak in de wedstrijd tegen EMM een middenhandsbeentje. Het meedoen van Bert de Vos is nog onzeker vanwege een knieblessure. Na deze wedstrijd kan de grote uittocht richting Middelburg beginnen. Wie op schiet. kan de tweede helft van EMM- DWS nog meepikken. Bovendien zijn de kaarten dan al een eind geschud en is bekend waar EMM aan toe is. „En dat is volgens mij niet gunstig voor EMM", meent Alex de Brouwer. Als wij winnen, moet EMM ook winnen. En dat legt dan natuurlijk druk bij EMM. We weten al lemaal hoe ze daar mee omgaan." Rob de Vos: „Voor buitenstaanders is het misschien merkwaardig dat die andere ploegen niet zo nodig hoeven te pro moveren. Voor ons zou dat juist wel eens het probleem kunnen zijn." Rampscenario Opvallend is trouwens dat zowel De Brouwer als De Vos een situatie schetst waarin vier ploegen aan een nacompeti- tie moeten beginnen. Volgens hen is het goed mogelijk dat ook Aalsmeer 3 zich nog in de strijd gaat mengen. Rob de Vos betitelt deze gang van zaken als 'een rampscenario'. Eén ding is in dit geval zeker: niets is zeker. De kans dat er zondagmiddag omsteeks vier uur er gens in Zuid-West-Nederland het glas geheven wordt, omdat een handbal- ploeg kampioen is geworden van de tweede divisie C, is net zo groot als een verlengde competitie tussen vier ploe gen. wedstrijd maar staan. Controle ren? Je denkt toch niet dat ik gek ben. Overigens hebben wij geen team van stappers, zij zoe ken hun vertier meer in huiselij ke kring." Naast zijn ervaring als oud-spe ler brengt Wolsink als pre zijn kennis van Oost Arnhem mee. Hij heeft tenslotte voor de club gespeeld en kent de cultuur van de vereniging. Ooit stuwde de liefde hem richting Arnhem. Groot gebracht bij Deetos in Dordrecht reisde hij zijn toen malige vriendin achterna die in Nijmegen studeerde. Samen deelden zij gedurende vier jaar een kamer van 4 bij 5 meter. En Wolsink met een openbaar-ver voerkaart maar op een neer trei nen tussen Nijmegen en Dor drecht. Toen hij daar na twee jaar de buik van vol had, besloot- ie gehoor te geven aan de lo kroep van Oost Arnhem. De toenmalige international had echter buiten de waard gere kend, want trainer Grotendorst meldde simpelweg Wolsink niet nodig te hebben. Een jaar later - toen Grotendorst was vervan gen door Jan Wals - kwam het alsnog goed tussen Wolsink en Oost Arnhem. Dat gold niet voor DVO. de club waar Wolsink een rampzalig de buut als trainer beleefde. De veel geroemde speler werd in Benne- kom nooit echt gepruimd en na anderhalf jaar op straat ge schopt. Wolsink denkt er nog steeds met afgrijzen aan terug. „Het betekende toch een aan slag op mijn zelfrespect", doet de trainer zich niet groter voor dan hij is. „Bovendien liep mijn status een deuk op. En daar was ik als beginnend trainer niet zo blij mee." Wolsink voelt zich overigens niet te groot om de hand in eigen boezem te steken. Achteraf vindt hij zich de spreekwoorde lijke olifant die door de porse leinkast wandelde. „Ik wilde veranderingen te rigoreus door voeren. Het ware beter geweest de weg van de geleidelijkheid te volgen." In zijn DVO-flashback stelt Wol sink vast dat de vrouwen van de ploeg als eersten aan zijn stoel poten begonnen te zagen. Waar mee hij die sexe - zegt hij - niet met een vooroordeel heeft opge zadeld. „Maar toch houd ik in benadering onwillekeurig reke ning met het verschil in sportbe leving tussen man en vrouw. Vrouwen zijn nu eenmaal gevoe liger en emotioneler dan man nen. Wat mij wel opvalt is dat mannen sneller met conflicten naar buiten komen dan vrou wen. Zij breken een zaak eerder open, terwijl vrouwen proble men langer met zich meedragen. Overigens heb ik bij Oost Arn hem weinig te klagen. Het team is een mix van 'oude' mannen en 'jonge' vrouwen, een combinatie die goed werkt." Tegenstander Blauw Wit is dus gewaarschuwd. Ook door Wol sink die stellig is zijn voorspel ling: „Wij winnen de finale, sim pelweg omdat Oost Arnhem de sterkste ploeg van Nederland is." Erik Wolsink staat voorde tweede keer op rij met Oost-Arnhem in Ahoy'. foto Ronald de Bruin/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18