Bram de Hullu geeft teugels over Koeman twijfelt: doorgaan of stoppen Volhouders winnen duel vrouwentennis yionument in Zeeuwse paardensport stopt na zestien jaar bij KNF sport op tv uitslagen van pnze medewerker UüWVLIET - Bram de Hullu «eet het natuurlijk ook: de lob by is meestal de geëigende weg naar een plaats achter de be stuurstafel. De Zeeuvvs-Vla- ming, bekend in de paarden sportwereld en onlangs gestopt als secretaris-penningmeester van Provinciale Bond Zeeland van de KNF: „Ik heb dat nooit {Kocht, het is mij gewoon over komen." 3ram de Hullu, landbouwer in suste uit Nieuwvliet, bekleedde je functie ruim zestien jaar. Op Hgen verzoek trad hij terug. Niet dat hij genoeg had van 'het baantje', maar gewoon omdat ij] het tijd vond om de teugels in andere handen te geven. „Want i ben nu 67 en vind dat een U nooie leeftijd om op te stap le- pen" De Hullu zegt in al die ja- sk ren met veel plezier te hebben rewerkt. „Maar ik weet uit erva- yig- zo lang je het werk goed joet, sturen ze je zo maar niet "S-" Hoewel hij boer was. kwam Bram de Hullu niet uit de paar- 11! denwereld. „Velen waar ik mee heb samengewerkt, waren zelf actief als ruiter of deden iets in de fokkerij. Mij was dit alles vreemd. Daaraan zie je, datje in het leven niet alles kunt plan nen. Het rolt zoals het rolt. De kinderen beginnen op de kleu terschool'met ballet. Vervolgens doen ze aan tennissen en atle tiek. En op zekere dag komen ze thuis en blijken ze met het paar densportvirus besmet." En zo rolde hij later dus in de functie van secretaris-penning meester van de KNF. „De af gevaardigde van de kring Zeeuws-Vlaanderen, Johan van 't Westeinde, zegt op een zeker moment tegen mij: is dat iets voor jou. En wat moetje daar als leek op antwoorden. Maar zulke mensen hebben ze blijkbaar no dig. die niet direct weten wat ze met zo'n vraag moeten doen. Mijn voorganger, Kooistra, kwam even praten en toen was me alles duidelijk." Erebaantje Het leek wel een erebaantje. De Hullu: „Er was helemaal geen werk aan, alleen een paar keer per jaar vergaderen. En elk jaar een uitnodiging voor de Levade. Ik heb er geen spijt van hoor, dat ik in dat verkooppraatje van mijn voorganger ben getrapt. Maar dat er geen werk aan is, dat kan ik helaas aan mijn opvolger niet doorgeven." In zestien jaar heeft hij veel zien veranderen. „Vroeger ging je als club gezamenlijk naar het con cours. Iedereen is nu individueel op pad Voor mijn gevoel is er daardoor wel wat gezelligheid verloren gegaan, maar er zal wel iets voor in de plaats gekomen zijn, dat ik als oudere niet op merk." „De franje is er af', vervolgt De Hullu niettemin. „Het eerste wat mij als buitenstaander in het be gin opviel op een concours, was de discipline, het afdeling-rij den, de parade, de inspectie, de vaandels, het Wilhelmus en de juryleden in donker pak met bol hoed. Dan denk je: dit is tenmin ste een sport waar de vrij opge voede jeugd van tegenwoordig nog iets van orde en netheid wordt bijgebracht." Helaas, zegt hij, is dat alles afge schaft. „En is er op de concour sen voor de niet-kenner niets im- ponerends meer te beleven. Ja, dat is iets voor de beleidsbepa lers om over na te denken. Wat mij betreft worden de ouder wetse publiek/trekkers weer snel uit de kast gehaald, want een concours zonder toeschouwers is heel ongezellig." Opvolger Het is niet het enige waarover de uitgetreden functionaris zich zorgen maakt. „De bond mag zich gelukkig mag prijzen met mijn opvolger Cor van de Werve. Maar met zijn benoeming is het dagelijks bestuur nu toch wel erg op Schouwen-Duiveland ge- 1 onze medewerker HOEK - In de Ador-tenniscom- («titie won Right Line met mime cijfers (11-1) van Cruson Coating. Onno van Quekelberg- ie versloeg in deze wedstrijd 'r. Mario Nelissen met 9-2. Kees Sommers was te sterk Charl iin Leeuwe (7-2). Harry Rie- Btns won nipt (7-6) van Rudy 112! joouwaert en Ton van der iZfijst speelde met 4-4 gelijk te- pnSjaak Flik weert, de dubbels liep Right Line ;r uit door overwinningen Van Quekelberghe/Riemens Kommers/Van der Zeijst op itereenvolgens Snouwaert/ :n (10-5) en Van Leeuwe/ /eert (9-4). iouders won dankzij een be- :gamesaldo van Boskreek 2 in vrouwencompetitie. Voor :ek wonnen Annie den ider/Yolanda Wisse hun ij tegen Anja de Jonge/Jan- Nouwen met 8-7. Voor Vol- touders waren Jeanne Vervaet/ An Van de Berg succesvol door met 8-6 te winnen van het koppel Bea Goppe/Marianne Haeck. Daardoor behaalde Volhouders vijftien games tegenover Bos kreek veertien. Boskreek 1 won in de mixed competitie met 7-5 van De Kreek. Joop de Rechter/Charl van Leeuwe waren te sterk voor Thijs Geuze/Manfred Tarant: 17- 6. Addie Carels/Natasje Adam versloegen Gemma van Tigge- len/Elly van Tatenhove met 10-5. Addie Carels/Charl van Leeuwe waren met 7-2-cijfers baas over Tiny van Zweeden/Daan van Ta tenhove en het koppel Natasje Adam/Jaap Carels behaalde een 5-5 gelijkspel tegenover Elly van Tatenhove/Thijs Geuze. Daarna kon De Kreek nog wat terugdoen doordat Tiny van Zweeden/Manfred Tarant met 13-3 Natasje Adam/Joop de Rechter terugwezen en Gemma van Tiggelen/Daan van Taten hove met 14-2 het koppel Addie en Jaap Carels versloegen. Bram de Hullu na zestien jaar besturen: „Er is voor de niet-kenner op concoursen weinig imponerends meer te beleven." foto Ruben Oreel concentreerd. Ik weet het: de se cretaris-penningmeester is een functionaris zonder stemrecht. Maar zijn adviezen worden toch in de besluitvorming meegeno men, is mijn ervaring. Het is dan ook aan overig Zeeland om allert te zijn op de zetelverdeling als volgend jaar Anton Hanse ver trekt." Bram de Hullu moet na zestien jaar meebesturen, waarin hij slechts één vergadering wegens ziekte heeft gemist, kennelijk nog even wennen aan de zijlijn. „Ach, het blijft natuurlijk trek ken Je zet zoiets niet zo maar opzij, maar ik heb geen spijt van die stap terug. Nu ik de informa tie uit de eerste hand moet mis sen. zal ik een beetje allerter op de bekendmakingen in de media moeten zijn. Maar ik blijf wel aardig op de hoogte." Problemen voor zeezeiler De Velde AMSTERDAM (ANP) - Zeezei ler Henk de Velde is in de pro blemen geraakt tijdens zijn po ging het wereldrecord non-stop solozeilen rond de wereld te verbeteren. Ongeveer 1480 kilo meter ten zuidoosten van Nieuw-Zeeland raakte de voor stag in de mast los. Aanvankelijk wilde de Neder lander koers zetten naar de Nieuwzeelandse haven Dune- din. Toen het licht werd is De Velde in de 26 meter hoge mast geklommen om te bekijken of hij de schade op zee kon repareren. Dat bleek het geval. De Velde heeft daarop zijn koers weer ver legd naar 60 graden zuid. ver be neden de grens van de ijsbergen. In dat gebied bevindt zich een hogedrukgebied. Bij rustig weer wil hfj dan het gebroken deel van een spanschroef provisorisch re pareren en zijn tocht rond de we reld vervolgen. Het aanlopen van Dunedin en een reparatie daar zou minimaal acht dagen duren. De noodreparatie vergt maximaal vier dagen. De Velde begon op 15 januari in Lissabon met zijn aanval op het wereldrecord dat met 109,5 da gen op naam staat van de Frans man Titouan Lamazou. Voordat hij problemen kreeg met de voorstag zat hij twee dagen on der het schema van Lamazou. Komende resultaten van Feyenoord zijn bepalend c van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM-De halve finale in de Europa Cup en de nationale bekerfi nale. Menige topclub in Europa zou ervoor tekenen. Voor Feyenoord is de belangrijkste periode van het seizoen aangebroken. De Rotterdamse club kan donderdag tegen Borussia Mön- chengladbach de halve finales van hel Europa Cup Il-toernooi binnen stappen. Begin april, tegen Sparta, ligt bovendien de eindstrijd van het KNVB-bekertoernooi binnen hand bereik. Waar de komende weken kleur kun nen geven aan het seizoen 1995/96, zul len ze ook bepalend worden voor. de toekomst van Ronald Koeman bij Feyenoord. De libero heeft in de Kuip weliswaar een contract voor twee jaar getekend, maar daarin is een ontsnap pingsclausule opgenomen. Koeman 133) heeft de mogelijkheid om na dit seizoen al te vertrekken zonder dat Feyenoord daar iets tegenin kan bren gen. En de realiteit is inmiddels, dat de ex-international is gaan twijfelen of hij zijn contract in Rotterdam zal uitdienen. In de Brasserie, het café-restaurant •an de Kuip, oogt de Groninger opge wekt en ontspannen. Hij kauwt een broodje kaas weg, lacht om de dingen die hij die ochtend is vergeten en praat nog altijd na over de ware inva sie van het supporterslegioen van Feyenoord in Düsseldorf. De aanwe- agheid van 15.000 fans blijkt zelfs op de man die alles in zijn voetbalcar rière heeft meegemaakt. Europa Cup- dnales heeft gespeeld in Stuttgart en °P Wembley, handenvol titels heeft gewonnen en alle prijzen al een keer in de wacht heeft gesleept, diepe indruk te hebben gemaakt. Voor Koeman zijn Europa Cup-duels de krenten in de pap. Na zes jaar Bar celona wist hij dat partijtjes tegen RKC en De Graafschap hem niet roeer in opperste staat van opwinding souden brengen. Voor een stevige con frontatie met Duitsers komt hij 's ®orgens graag wat vroeger uit zijn bed. Te meer daar hij onder druk zijn beste prestaties levert. „Ik merkte dat "torveel meer mee bezig was dan met andere wedstrijden." Weinig plezier Buiten die spaarzame momenten zegt WJ weinig plezier aan zijn eerste jaar jn Rotterdamse dienst te hebben be- jpL Onder Van Hanegem schoot K°eman begin dit seizoen geweldig 4 de startblokken. „Het begon echt leuk. Iedereen was enthousiast en de manier van spelen sloeg aan bij publiek. Daarna werd het allé- saai heel gauw minder. Toen ben ik de vraag gaan stellen: is dit nu ^ar je naar hebt uitgekeken? Wil je „Jj°S twee jaar voetballen aan het - d van je carrière? Die vraag stel ik mij nog steeds. Er zijn momenten waarop ik zeg: nee. dus niet. Maar er zijn ook weer momenten, dat ik denk: ik ben lekker bezig, het is leuk om bij Feyenoord te trainen en te spelen. Het wisselt elkaar heel erg af." Waar haal je het meeste plezier uit? Koeman: „In de kleedkamer en in de spelersgroep heerst een goede sfeer. Er mankeert echt niet veel meer aan. In zo'n sfeer heb ik het enorm naar mijn zin. Het meeste plezier heb je dan eigenlijk heel de week door lekker met elkaar bezig te zijn voor een goed re sultaat op zondag." Als je stopt ben je het contact en de gezelligheid met de spelers kwijt. Koeman: „Daarom moet je ook wat kanttekeningen plaatsen voordat je een beslissing neemt. Je moet voor je zelf bepalen wat de nadelen zijn. Er zullen dingen zijn die je echt gaat mis sen. Maar misschien zeg ik toch wel: het is een goed moment om te stop pen. Wie weet is het dat helemaal niet. Een hoop mensen zeggen dat ik moet voetballen totdat ik niet meer kan en het echt over is. Maar iemand die vijf tien jaar in Nederland heeft gespeeld kim je niet vergelijken met iemand die zes jaar in Spanje heeft meegedraaid in de top. Daar tellen de jaren zoveel keer dubbel." Je bent 90 minuten verwijderd van de halve finales Europa Cup en ook 90 minuten van een bekerfinale. Maakt dat niet veel goed? Koeman: „Dat is het leuke van voet bal. We kunnen met een internatio naal succes de slechte prestaties in de competitie goedmaken. Halen we ook nog eens de bekerfinale, dan is het in algemene zin niet zo slecht geweest. Raar eigenlijk dat je in een paar we ken een heel matig seizoen kunt recht zetten." Heel matig, zo vind je het allemaal dit seizoen? Koeman: „Ja. ik vind het echt een slecht seizoen. Misschien heb ik an dere normen, omdat ik altijd in de top heb gespeeld. Maar gezien de aanko pen die er zijn gedaan, gelet op de se lectie die we hebben, vind ik het alle maal erg tegenvallen. Daarvoor zijn oorzaken aan te wijzen. We hebben te maken gehad met het ontslag van Van Hanegem. met de komst van een nieuwe trainer en dat is natuurlijk al lemaal niet zo positief verlopen. Maar ook als je het over een bredere lijn be kijkt. blijft het in mijn ogen heel ma tig. Als je een straatlengte achterstaat op Ajax en PSV kun je ook niet anders concluderen." De ko77iende weken zijti dus 7iiet al- lee7i bepalend voor Feyenoord. r/iaar ook voor jouw beslissing o/n hier te blijven of te vertrekken? Koeman: „Dat denk ik wel. ja... Aan één kant zeg ik dat het niet van in- Ronald Koeman: „Ik ga in elk geval nergens anders meer voetballen dan bij Feyenoord." foto GPD vloed mag zijn. Aan de andere kant: ik weet hoe het wereldje in elkaar steekt. Als je wint is het allemaal wat makke lijker op te brengen dan wanneer je verliest. Daarom zullen de resultaten in de komende wedstrijden wel hun invloed op mijn beslissing hebben." Waarom komt het elftal tn de competi tie niet uit de verf? Koeman: „Ik heb er geen verklaring voor. Zwalken doet Feyenoord geluk kig niet meer. Het bewijs daarvan is dat we heel weinig tegengoals krijgen. Het elftal is veel degelijker geworden. Maar de franje ontbreekt. Het publiek krijgt zelden iets leuks voorgescho teld. In elk geval gebeurt het veel te weinig voor een ploeg van dit niveau. Ik vraag me alleen af waarom het in bepaalde wedstrijden, zoals tegen Gladbach, wel kan. Vier dagen later, tegen Utrecht thuis, was het weer een drama." Wat zijn de meest positieve di7igen va7i dit ene jaar bij Feye7ioord Koeman: „De ontwikkeling van Gio vanni van Bronckhorst. Een jonge jongen die bij Feyenoord de stap naar volwassenheid, naar die van vaste ba sisspeler heeft gemaakt. Dat is een groot compliment aan hem. In één adem noem ik dan meteen maar het publiek. Kom ik weer terug op wat er in Düsseldorf gebeurde. Voor mij grenst dat aan het ongelooflijke. Dat zal ik ook niet gauw meer vergeten. Ik hoop daarom dat we donderdagavond iets kunnen goedmaken. Als we ver der komen weet ik zeker dat iedereen een mooie avond heeft." Je eigen spel. is dat positief? Koeman: „Nou. ik heb mijn twijfels. Ik ben in het begin veel nadrukkelijker aanwezig geweest. Ik blijf nu te veel achterin. Voor mijn gevoel kan ik meer voor het elftal betekenen dan op dit moment. Ik heb mij opgeofferd voor de ploeg. Haan wilde eerst defen sief orde op zaken stellen. Daar had ik wel begrip voor. We zaten in een lastig pakket, we moesten dus voor de Eu ropa Cup meteen tegen Everton spe len. Op dit moment is het nog steeds zekerheid achterin. We geven inder daad weinig tegengoals weg. Maar ik zou wel graag de volgende stap willen maken. Want op deze manier door gaan heeft geen zin." „Ik ben niet van Barcelona naar Feye noord gegaan om hier nog twee jaar achter de verdediging te hangen. Daar ben ik te veel voetballer voor en daar ben ik ook te aanvallend voor in gesteld. Dat moet dus echt verande ren. Ik heb de laatste tijd ook hele maal niet meer gescoord. De enige ke ren dat ik nog naar voren kom is om een vrije trap te nemen. Maar ook die krijgen we niet veel. Ik heb mijn eigen prestaties dus op de achtergrond ge schoven. maar dat gaat me niet altijd even makkelijk af." Als je bij Feye7ioord stopt, is er dan 7log een ka7is dat je elders in Neder land gaat spelen? Koeman, grijnzend „Ab-so-luut uit- ge-slo-ten. Ik ga nergens anders meer spelen dan bij Feyenoord." In de Spaanse kra7iten wordt voort- dure7id ge77ield dat je bij Barcelona assistent-trai7ier kan worden. Koeman: „Ik weet dat de deur daar wagenwijd voor me openstaat. Op al lerlei manieren kan ik daar aan de slag. Maar daar ben ik nog niet aan toe. Ik ben nog maar net terug, zit am per een jaartje hier. Om nu al weer de stap daarheen te maken is mij een beetje vroeg. Maar ik sluit niets uit, ze ker niet in de toekomst. Want de liefde van mijn kant naar Barcelona en an dersom is nog steeds aanwezig." Maar je zult 07igetioijfeld hebben na gedacht over je toeko77ist als je besluit te stoppen. Koeman: „Het is nooit goed om pas te kijken wat je kan gaan doen na zo'n besluit. Ik weet op dit moment welke mogelijkheden er voor mij zijn. Je praat over televisiewerk en wat an dere dingen die raakvlakken hebben met de voetballerij. Maar nogmaals, ik wil eerst voor mijzelf bepalen of ik nog een jaar wil blijven voetballen of dat ik meteen na dit seizoen zal stop pen." Broers De Nooijer in Westkapelle VLISSINGEN - Woensdag komen de Zeeuwse profvoetballers Dennis en Gérard de Nooijer naar Westkapelle voor de zoge naamde 'Goalmasters'. een promotie-activiteit van de KNVB. Ruim zeventig jeugdleden van De Noormannen en De Meeu wen krijgen van de De Nooijers negen Goalmaster-spelen voor geschoteld. De besten van hen verdienen ondermeer een be zoek aan een wedstrijd in de PTT-Telekom-competitie en plaatsen zich voor de halve finales van de Goalmasters. waarin ze uitkomen tegen winnaars van wedstrijden uit andere delen van het land. De Goalmasters worden woensdag gehouden op het veld van De Noormannen aan de Domineeshof te Westka pelle en beginnen om 18.30 uur. Oost Arnhem wint bijna alle prijzen HOOFDDORP (ANP) - Ron Steenbergen is gekozen tot beste korfballer van het jaar. Jitte Bukkens tot beste korfbalster. Beide spelers komen uit voor Oost Arnhem, de kampioen van de hoofdklasse B zaalkorfbal. Erik Wolsink werd de beste coach, zijn ploeg Oost Arnhem de spectaculairste ploeg van het jaar. Beste debutant werd Leon Simons van PKC. beste debutante Susanne van Groeningen van Die Haghe. De prijzen werden gisteravond op het gala van het korfbalverbond in Hoofddorp uitgereikt Matthaus daagt Klinsniann uit MUNCHEN i RTR- Lothar Matthaus heeft Jurgen Klinsmann uitgedaagd voor een televisiedebat. De twee spelers van Bayern München zijn in conflict geraakt over het Duitse elftal. Volgens Matthaus blokkeert Klinsmann zijn terugkeer in het nationale elftal. Matthaus wil zijn plaats als libero terug. De 34- jarige verdediger verdenkt zijn ploeggenoot, de huidige aan voerder van Duitsland, ervan zijn rentree tegen te houden. „Ik voel me een bokser die tegen een klap is opgelopen Er zijn mensen die me knock-out willen slaan." Het rommelt bij Bayern Munchen niet alleen in spelerskringen. Voorzitter Bec- kenbauer heeft zich laten ontvallen dat. hij zijn persoonlijke vriend Johan Cruijff wil benaderen voor de functie van trainer Afkoopsom voor Bernd Schuster LEVERKUSEN (DPA) - Bayer Leverkusen betaalt Bernd Schuster een afkoopsom van 2,8 miljoen mark. Met die over eenkomst is een einde gekomen aan de juridische strijd tussen speler en club over de beëindiging van het contract. Leverku sen schorste Schuster op 8 november voor wedstrijden en trai ningen omdat hij zich kritisch had uitgelaten over het bestuur. In januari dwong de 36-jarige aanvoerder via de rechter de club het trainingsverbod in te trekken. Daarop deelde Leverkusen mee de tot 30 juni 1997 doorlopende verbintenis met de speler te willen afkopen. Zaterdag 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten. 13.15-18.30 BBC 1: Grandstand, met voetbal, cricket, boksen, rugby en voetbaluitslagen 14.25-18.59 Ned 2: WK Afstanden schaatsen rechtstreeks verslag van de 500 en 1500 m mannen en 1000 en 5000 m vrouwen in Hamar 16.00-17.30 BRT 2: Sport extra: hand bal, Beker van Belgie in Charleroi, fi nale mannen 17 30-18.00 BRT 2: Sport extra hand bal. Beker van Belgie in Charleroi, fi nale vrouwen 17.30-18.02 Did 1: Sportschau- 18.45-19.10 RTL Sport 18.45-19.15 BBC 1: Big break: snook er-spelshow 19.10-19.50 Did 1: Sportschau' met Bundesliga-voetbal. 19.30-19.57 BRT 1: Sport. 20.05-20.20 BBC 2: Sport 21.00-22.45 BRT 2L Sport extra: bas ketbal, Beker, van België in Charle roi, finale mannen en vrouwen. 21.45-22.45 RTL 5: De ballen met beelden uit de Engelse en de Duitse voetbalcompetitie 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio 22.35-22.55 BBC 1: Sport 22.45-23.40 Ned 3: NOS-SLudio sport 23.05-23.25 BRT 1: Sport op zaterdag 23.25-00.30 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine, o.a Liverpool- Chelsea. 01.10-02.40 Did 2: Sport extra: tennis, ATP-toernooi van Indian Wells (VS), halve finale. Zondag 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten. 11.55-14.00 BRT 2: Sport extra vol leybal. Beker van België in Charleroi. 12.10-13.25 Ned 2: Studio sport: met een overzicht van de PTT-Telecom- petltle en de eerste divisie. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag 13.25-18.00 Ned 2: WK Afstanden schaatsen rechtstreeks verslag van het WK Schaatsen. 1000 en 10 000 m mannen en 1500 m vrouwen In Ha- mar 14.55-18.00 BRT 2: Sport extra vol leybal, Beker van Belgie (finale man- 15.45-17.00 Did 2: Sport extra: o.a schansspringen, wereldbeker in Os lo, finale 17.05-18.15 Did 2: Die Sport-Repor tage o.a. Bundesliga-voetbal, ijshoc key (Duitse Kampioenschappen) en biathlon (wereldbeker in Hochfilzen) 17.55-18.55 BBC 2: Rugby Special. 18.08-18.40 Did 1: Sportschau 18.45-19.10 RTL -tSport 18.45-20.00 Ned 2: Studio sport: o.a. samenvattingen van de PTT-Tele- competitle en de eerste divisie 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm 19.50-20.17 BRT 1: Sportweekend. 20.15-20.45 Ned 2: Studio sport over zicht van het betaald voetbal 22.15-22.35 Did 2: Sport am Sonntag: Bundesliga-voetbal. VfB Stuttgart- Borussia Dortmund. 22.15-23.00 Ned 2: Studio sport Ita liaans en Spaans competitievoetbal. 23.10-00.10 BBC 2: Cricket: wereldbe kerfinale in Lahore. 23.35-01.00 Did 2: Sport extra tennis. ATP-toernooi van Indian Wells <VSi. finale. Biljarten Wijchen. EK bandstoten, eerste ronde, groep A: Zenkner (Dui) - Buscher (Dui) 2-0, Arenaza (Spa) - Bongers 0-2. Groep B: Horn (Dui) - Van de Berg (Dui) 2-0, Grethen (Lux) - Forton (Bel) 2-0 Groep C' De Backer (Bel) - De Bruijn (Ned) 2-0 (75-49 75-16/10,0-4,642), Massé (Fra) - Grossjung (Dui) 2-1 Groep D; Horvath (Oos) - Garcia (Spa) 1-2, Adrichem (Ned) - Van Silfhout (Ned) 1-2, Garcia (Spa) - Van Silfhout (Ned) 2-0, Horvath (Oos) - Adrichem (Ned) 2-0. Adrichem uitge schakeld. Schaatsen Hamar. WK afstanden, vrouwen, Ie 500 meter: 1Zjoerova (Rus) 39,73, 2 Okaza- ki (Jap) 39,81, 3. Shimazaki (Jap) 39,90, 4 LeMay (Can) 39,94, 5. Schenk (Dui), Ravilova (Rus) en Auch (Can) 40,07, 40,07, 10. Aaftink (Ned) 40,35, 14. Nuyt (Ned) 40.89, 20. Zwolle (Ned) 41.27 2e 500 meter: 1. Zjoerova en Shimazaki 39.57, 3. Okazaki 39.75, 4 Schenk 40,04, 5. Ravilova 40.17, 12. Aaftink 40,73, 16. Nuyt 40,97, 20. Zwolle 41.65. Eindstand: 1 Zjoerova 1.19,30, 2 Shimazaki 1 19,47, 3. Okazaki 1 19.56. 4. Schenk 120,11, 5 LeMay 1.20,17. 11 Aaftink 1.21.08. 13. Zummack 1.21,52. 14 Nuyt 1.21,86, 20. Zwolle 1.22,92 3000 meter: 1. Niemann (Dui) 4.13,83. 2. Pechstein (Dui) 4.18.17, 3. Prokasjeva (Kaz) 4.20,90. 4 Friesinger (Dui) 4.21.16. 5. Uehara (Jap) 4.21,89. 6. Bazjanova (Rus) 4.22,32, 7. Zijlstra (Ned) 4 23.18. 8. Belci (Ita) 4.23.32. 9 Thomas (Ned) en De Jong (Ned) 4 23.42 Mannen, 5000 meter. 1 Postma (Ned) 6.47.09, 2. Shirahata (Jap) 6.47,20, 3. Romme (Ned) 6 48,21, 4. Veldkamp (Bel) 6 49,57, 5. Dittrich (Dui) 6.50,08, 6. Bou- tiette (VSt) 6.52,28, 7. Itokawa'' (Jap) 6.52,79, 8. Ritsma (Ned) 6.53,14, 9. Tam- burrino (VSt) 6.55,29, 10 Baumgartel (Dui) 6.56,41. Sportprijsvragen Lucky Ten van vrijdag 15 maart: 2-5-9-22-23-24-26-27-30-32-34-38-41- 43-51-55-66-72-77-79 (onder voorbehoud) Tennis Indian Wells. Mannen. 3,5 miljoen gul den, derde ronde Haarhuis (Ned) - Fur- Ian (Ita) 6-3 6-4, Chang (VSt/5) - Boetsch (Fra/12) 6-1 6-3. Agassi (VSt/31 - Martin (VSt/14) 7-6 2-6 7-6, Rios (Chl) - Voinea (Roel 6-3 4-1 opgeven Voinea Kwartfi nales: Ivanisevic (Kro/6) - Carlos Costa (Spa) 6-4 6-4, Haarhuis (Ned) - Sampras (VSt'1)7-5 6-7 6-1 Vrouwen. 950.000 gulden, halve finale: Graf (Dui/ll - Davenport (VSt/7) 6-7 7-6 6-4. Kopenhagen. Mannen. 365 000 gulden. kwartfinales Henman (GBr) - Sinner (Dui) 7-5 6-1. Van Herck (Bel) -Dewulf (Bel/4) 6-3 7-5, Carlsen (Den,7) - Gustafs- son (Zwe) 6-3 4-6 7-6, Pioline (Fra/3) - Tillström |Zwe/5) 6-3 7-6. Vrouwencompetitie Den Dullaert Hulst. poule A: Tefrent-Axel United 5-3, Vogel vlucht 1-Doorzetters 1-7 Poule B Vlas bloem-Spagaat 2-6. Dropshots-Veertig Plus 2-6. Poule C Vogelvlucht 2-Team '86 5-3, Graauwse Meppers-Acclivity 4- Waterpolo Nancy. Europese beker landskampioe nen, vrouwen, groep A: ZWV Nereus (Ned) - Hungerit Szentes (Hon) 10-8. Ne reus naar halve finales. Wielrennen Tirreno - Adriatico. Derde etappe. Santa Marinella - Santa Fiora 1 Fontanelli (Ita) 206 km in 5 40.14 (gem.36.328 km. u), 2 Pianegonda (Ita) 0 50. 3. Massi (Ita) 1 46, 4 Francesco Casagrande (Ita), 5. Gonisjenkov (Oek), 15. Boogerd (Ned), 28 Den Bakker 11.53. 37 Hoffman 13 14, 68. Van Bon 25.32, 82. Van der Poel 28.34. 85. Nijboer, 90 Breukink. Algemeen klassement 1. Fontanelli 13.37 39, 2. Pianegonda 0.51, 3. Massi 1.50,4. Coppolillo 1.51, 5 Francesco Ca sagrande. 14. Boogerd 5.35. 28. Den Bakker 11.58,36. Hoffman 13.19, 66. Van Bon 25.30. 92 Breukink 28 39. 105. Van der Poel 32 13, 130. Nijboer 39.35 Parijs-Nice Zesde etappe. Vitrolles - Saint Tropez: 1 Ts|mil (Mol) 199.5 km in 5.27,50 (gem 36.568 km/u), 2 Board man (GBr), 3. Sciandri (GBr). 4 Bro- chard (Fra), 5. Laurent Jalabert (Fra). Algemeen klassement 1 Laurent Jala bert (Fra) 27.07 43, 2. Armstrong 0.47, 3. Leblanc 1.10, 4. Boardman 1.15, 5. Van- denbroucke 1.19. Zaalvoetbal Hoofdklasse mannen: El Toro ll-Jonge- pier Sport 6-11, De Landbouw-De Rid der/Video Kiss 10-3, Zavio/Sporthuis De Cocq-Lagoon 12-2, Zuidwest Negen- ZVH/Morres 5-4, SVSW/Klaassen 2- wielers-Kloetinge 3-8. Jong Ambon-Bie- zentrappers 10-1. Stand- Zavio/Sporthuis De Cocq 19-50, Parbo/Windhoek II 20-45, De Landbouw 22-44, Kloetinge 23-40. SVSW/Klaassen 2-wielers 20-32. Lagoon 22-31. El Toro II C*l 20-29. ZVH/Morres 19-28, Jonge- pier Sport C( 20-23. Biezentrappers 22- 19, Zuidwest Negen 20-17, Jong Ambon 20-9, De Ridder/Video Kiss ("I 19-3. 3 punten in mindering, ("I 6 punten in mindering. Hoofdklasse vrouwen. Biezentrappers Gerka Sport ll-DW 13-2, Karwei ll-Jong Ambon 2-6. Zeeland Sport-Pubbels 4-4 Stand: Karwei 19-57. Biezentrappers Gerka Sport I 19-49. Kloetinge I 18-42. Biezentrappers-'Gerka Sport II 18-42. Pubbeis 18-28. Zeeland Sport 20-24. Jong Ambon 19-20. Karwei II 19-13, Bij ou Lederwaren 19-11. Kloetinge II 20-9. DW 19-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 53