Dick Jol verbreekt stilzwijgen PZC Dopingprotocol loopt vertraging op bij NOCNSF Coach Pels wacht met samenstelling zeilploeg Atlanta Looman ontgaat nut gedragscode Goede generale voor Borst op ijs Finland Advocaat: Hof kan niet om uitkomsten getuigenverhoren heen sport op tv uitslagen SpOrt DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996 2 6 AMSTERDAM (ANP» - Dick Jol en zijn advocaten zijn ervan overtuigd dat uit de voorlopige getuigenverhoren de onschuld van de Haagse arbiter blijkt. Jol werd door de KNVB geschorst omdat hij ervan werd verdacht op door hem zelf geleide voet balwedstrijden te hebben ge gokt. „Nu we aangetoond heb ben dat dat onzin is, moet de KNVB Jol weer als scheidsrech ter aanstellen", aldus raads vrouwe C. Bottinga. Jol verscheen gisteren voor het Gerechtshof in Amsterdam, voor het hoger beroep in kort ge ding. In november 1995 was hij voor de arrondisemenstrecht- bank in Utrecht nog in het onge lijk gesteld. „Maar nu kan het hof niet om de uitkomsten van de getuigenverhoren heen", klonk Bottinga hoopvol. Bottinga eiste dat haar cliënt binnen vier weken na de uit spraak weer als arbiter aan het werk rrifcg. Daarnaast vroeg de AMSTERDAM (ANP) - De defi nitieve samenstelling van de olympische zeilploeg is pas 1 ju ni bekend. Tot die datum kun nen genomineerde kandidaten zich kwalificeren voor Atlanta. Dat deelde bondscoach Jeroen Pels gisteren mee tijdens een presentatie van het Koninklijk Nederlands Watersport Ver bond (KNWV) bij de Hiswa in Amsterdam. Het langgerekte kwalificatie- schema betekent in de praktijk dat de jaarlijkse Spa Regatta in Medemblik, eind mei, het laat ste olympische meetpunt is. Een plaats bij de eerste zes in het eindklassement van de wereld bekerwedstrijd levert voor kern ploegleden dan alsnog een start bewijs voor Atlanta op. Hetzelf de geldt voor de Olympische zeilweek in Hyères, eind april. Bij de Kieler Woche. eind juni, valt geen olympisch ticket meer te verdienen. Dat vermaarde toernooi gebruikt Pels wellicht voor de olympische deelnemers als voorbereiding op Atlanta. De Rotterdammer probeert echter zoveel mogelijk zeilers uit de olympische ploeg zo vroeg mo gelijk in Savannah, waar de zeil wedstrijden zijn geprogram meerd, te krijgen. „Een voorbereiding ter plaatse is de beste voorbereiding", liet Pels weten. „NOCNSF heeft voor ons een behoorlijk bedrag beschikbaar gesteld om te accli matiseren in Savannah. Maar het is nog onzeker of iedereen van onze verslaggever Pim van Esschoten ARNHEM/ROTTERDAM - Ach teraf gezien was het scenario wat al te voortvarend. Neder landse deelnemers aan de Olympische Spelen zouden van af december buiten de competi ties om worden gecontroleèrd op het gebruik van doping, zo kondigde chef de mission Andre Bolhuis begin oktober aan. Maar het noodzakelijke protocol is niet eerder dan half maart ge reed. zodat Atlanta-gangers op z'n vroegst vier maanden voor het begin van de spelen 'bij ver rassing' hun urine voor controle moeten inleveren. „Nee, niet te laat", vinden zowel Marcel Stur- kenboom, hoofd sector topsport van NOCNSF. als Emile Vrij man van het NeCeDo, het Neder lands Centrum voor Doping- vraagstukken. Vrijman: „Sporen van veel ana bolen zijn met de technieken van nu ook nog in de laatste maanden voor de spelen te tra ceren." Maar. zegt Vrijman ook, voor een aantal anabolen steroï- den geldt dat niet. „Zo eerlijk moet ik wel zijn: het was beter geweest eerder te beginnen. En ideaal is natuurlijk als het per manent gebeurt." Maar hij prijst zich al gelukkig dat er nu dank zij NOCNSF een anti-dopingbe- leid serieus in gang wordt gezet. „Iets dat de bonden in de afgelo pen jaren hebben laten zitten." Sturkenboom en Vrijman bena drukken dat er sinds de aankon diging van Bolhuis in oktober bergen werk is verzet om het protocol rond te krijgen. „In En geland", zegt Vrijman, „is daar in het verleden twee jaar over ge daan. We hebben het hier in een paar maanden uit de grond ge stampt." De controles bij verrassing, ook tijdens de training, zijn alleen mogelijk als daarvoor rechtsba sis is, ofwel een getekende over eenkomst met de sporter. „Die overeenkomst hadden we nog voor de kerst klaar, maar zie maar eens van 360 sporters een getekend formulier terug te krij gen." Laboratorium Een andere tijdrovende zaak was het vinden van een labora torium. NOCNSF wilde daar voor een lab met IOC-accredita- tie. zodat er voor de sporters de garantie is van kwaliteit. Daar om viel Utrecht af. 'Keulen' lag als meest nabijgelegen lab voor raadsvrouwe president C. Wil- lems van het gerechtshof een voorschot op een schadevergoe ding van 10.000 gulden. „Maar dat geld is nu niet belangrijk. Ik wil gewoon weer fluiten", sprak Jol. Jol had zich maandenlang stil gehouden. Gisteren was de maat vol. „Ik heb genoeg van deze zaak, het heeft me dag en nacht beziggehouden. Ik ben door de KNVB als een stuk vuil in de hoek gezet. En ze zijn tegen me aan blijven schoppen. Ik ben on fatsoenlijk behandeld en daar heeft niemand het recht toe." Desondanks draagt hij liefst zo snel mogelijk weer een KNVB- badge op de borst. „Ik verwijt de KNVB niets. Het heeft geen zin daarover te praten. Ik heb er ook niet zo heel veel mee te maken. Mijn werkgever is de seheids- rechterscommissie en daar heb ik geen verstoorde relatie mee." Volgens Bottinga is tijdens de voorlopige getuigenverhoren het flinterdunne bewijs van de KNVB volledig afgebroken. „Er is geen enkele grond meer die ene anonieme tipgever, die een voor Jol belastende verklaring heeft afgelegd, te geloven. De KNVB had er rekening mee moeten houden dat die man uit rancune handelde. Maar nee, de KNVB heeft aan de andere kant juist alles gedaan om Jol verder te beschadigen door zijn echt scheiding erbij te slepen, te pra ten over zijn vermeende gok schulden en zijn ontslag. Zaken die niets met deze te maken heb ben. Als Jol niet van onbespro ken gedrag is, heeft de KNVB daar zelf voornamelijk schuld aan." KNVB-advocaat mr. H. Uter- mark betoogde dat Jol nog steeds niet van onbesproken ge drag is en dus niet aangesteld kan worden als arbiter. „Clubs, spelers en publiek mogen nooit het idee krijgen dat een scheids rechter een ander belang dient dan datgene waar hij voor is aan gesteld. Jol is er nog steeds niet in geslaagd te bewijzen dat hij niet heeft gegokt op eigen wed strijden." Maar Jol hoeft volgens zijn advo caten niet aan te tonen dat hij onschuldig is. „Wij hebben aan getoond dat de beschuldigingen die tot nu toe zijn geuit niet waar zijn." En dus moet de KNVB maar met nieuwe bewijzen ko men, vindt Bottjnga. Intussen kan Jol best weer aan het werk. De raadsvrouwe haalt daarvoor graag uitlatingen van trainers en bestuurders uit het betaald voetbal aan. „Reker, Advocaat. Van den Herik, Van Praag en zelfs Staatsen hebben gezegd dat Jol weer moet mogen fluiten als hij deze zaak wint." Jol is er klaar voor. Hij is afgeval len door de hele affaire. Maar hij is ook afgetraind. Hij wil weer te rugkeren in het voetbalwereldje. „De afgelopen maanden leek ik te leven in een spookstad. Ik ben belaagd door mensen die ik niet ken, van wie ik niets hoorde, die ik nooit zag. Spoken. Eén keer zag ik die anonieme getuige op tv. Ik zou niet weten wie het was. Hij had een hoed, een bril en een Donald Duck-stem." Uitspraak donderdag 28 maart. een paar weken vooraf al in het olympisch dorp terecht kan. Een flinke gewenningsperiode in Sa vannah zou geen overbodige lu xe zijn. De hitte, de luchtvoch tigheid, de lange reistijden en de krokodillen in de omliggende moerassen vergen enige aanpas sing." Pels wilde geen uitspraken doen over de finale-omvang van zijn olympische ploeg. Hij wilde nie mand van de nog hoopvolle kan didaten ontmoedigen of beledi gen. Maar hij sprak de verwach ting uit dat zeker in de 470-vrou- wen en in de Star-klasse nie mand aan de Nederlandse en Europese kwalificatie-eisen zal voldoen. Voor Roy Heiner (Finn), Serge Kats (Laser), de gebroeders Wil lem en Gerard Potma en Frank Hettinga (Soling). Martijn van Geemen (Mistral) en Margriet Matthijsse (Europe) breken be slissende tijden aan. Zij moeten zich of via een A-limiet (eerste acht landen en eerste vijftien plaatsen) en/of via een Europees kwalificatietoernooi alsnog ver zekeren van een olympisch tic ket. Dorien de Vries (Mistral), Ben en Jan Kouwenhoven (470) en Ron van Teylingen en Herbert Dercksen (Tornado) hoeven zich niet meer druk te maken. Zij hebben zich al geplaatst en kun nen derhalve de komende maan den helemaal toewerken naar de Olympische Spelen. de hand, „maar daar wordt een positief geval vaak eerst aan de krant gemeld en pas dan de op drachtgever. Dat hebben we laatst ook weer gezien bij schaatster Svetlana Fedot- kina", aldus Vrijman. Een contract is nog niet gete kend. maar het is waarschijnlijk dat NOCNSF kiest voor het do- pinglab van Los Angeles. ..Dat staat bovenaan ons lijstje", geeft Sturkenboom toe. „maar de be stuurlijke instanties moeten daarover nog een besluit ne men." Ook in de voorbereiding wat be treft controleurs, materiaal „en ogenschijnlijk iets simpels als het maken van een formulier", is veel tijd gaan zitten. Vrijman meent dat in de afgelopen maan den is bereikt waarvoor het Ne CeDo al jaren pleit. „Veel spor ters bellen ons nu met allerlei vragen. En de bonden zijn wak ker geschud." Roeien Het Nederlands anti-dopïngbe- leid loopt al jaren achter op de internationale ontwikkelingen. Slechts acht bonden beschikken momenteel over een reglement. Belangrijke olympische sporten als roeien en zwemmen ontbre ken nog op dat lijstje. Ze beho ren tot de grote groep van sport bonden dat nog bezig is met het opstellen van zo'n reglement. De KNAU is een van de weinige bonden die ook buiten competi tie om controleert. Het controle programma van NOCNSF over lapt dat van de atletiekunie dan ook. Uitgerekend deze twee in stanties hebben nog geen over eenstemming over het protocol. „Op een haartje na", aldus Mar cel Sturkenboom. Het 'haartje' betreft volgens Bert Paauw, technisch directeur van de KNAU, het voorstel van de atletiekunie om de NOCNSF- controles te laten uitvoeren on der auspiciën van de atletieku nie. „Want wij hebben al een reglement en voeren al controles uit. Dus hebben wij gezegd: con centreer je op de andere bonden, waar dat niet zo is." De bijzondere positie van de at letiekunie betekent overigens wel dat er sprake is van verschil lende strafmaten. Een positieve sporter die bij een NOCNSF- controle tegen de lamp loopt, mag niet mee naar Atlanta. Een betrapt lid van de KNAU mist niet alleen de Spelen, maar wordt (afhankelijk van het ge bruikte produkt) voor langere tijd geschorst. Dick Jol (rechts „De afgelopen maanden leek ik te leven in een spookstad." Naar buiten brengen affaire-Oomsgoede zaak van onze verslaggever Mare Hoeben ARNHEM - Als het moest, zegt Anita Staps, zwaaide Pe ter Ooms met een gummi knuppeltje van de politie. Bij wijze van grap, maar toch. Het was typerend voor de machtsspelletjes die de Til- burgse judoleraar met zijn pupillen speelde. De oud-judoka heeft samen met Irene de Kok en Monique van der Lee. samen goed voor drie wereldtitels, een aan klacht bij de tuchtcommissie van de Judo Bond Nederland neergelegd. Ooms zou nog ver der zijn gegaan dan machts misbruik. Hij wordt ook be schuldigd van seksuele intimi datie en ongewenste intimitei ten. Van der Lee, de enige nog ac tieve judoka van het drietal, wendde zich maanden geleden tot olympische sportkoepel NOCNSF, waar psycholoog Jan Looman haar begeleider is. „Dit gebeurt als mensen klein worden gehouden", zegt deze, „en zich niet verweren zoals zij dat kunnen. Ze wor den uit balans gebracht, wat vrij typerend is in dit soort si tuaties met een coach. En dan met name over een langere pe riode." Ooms liet volgens Staps bij voorkeur haar achter het stuur van de auto plaatsne men. op weg naar de verschil lende toernooien Op die ma nier had hij de handen vrij voor andere zaken. Hij kroop Aanklacht tegen Peter Ooms door JBN bevestigd NIEUWEGEIN (GPI)) - De Ju do Bond Nederland heeft gis termorgen de aanklacht tegen judocoach Peter Ooms ont vangen. De Tilburgse sportschoolhou der wordt door zijn voormalige pupillen Anita Staps. Irene de Kok en Monique van der Lee beschuldigd van seksuele inti midatie. ongewenste intimi teiten en machtsmisbruik. De tuchtcommissie van de JBN. bestaande uit vier juristen, zal zich over de zaak buigen. Ui terste sanctie kan het intrek ken van de lesbevoegdheid van Ooms zijn. Tol gistermor gen was de bond officieel nog niet op de hoogte van de aan klacht. in bed bij haar, zegt Staps, en begon onder de dekens aan haai' te plukken. „Alleen tot het laatste, de daad, is het nooit gekomen. Maar som mige dingen zijn echt te sme rig om naar buiten te brengen. Die doen getrouwde stellen waarschijnlijk niet eens met elkaar." Het verschil tussen ongewen ste intimiteiten en seksuele in timidatie kan Looman simpel verwoorden. „Ongewenste in timiteiten wil zeggen: je wordt aangeraakt, maar je wil het niet. Bij seksuele intimidatie zijn het aanrakingen waarbij ook angst wordt ingeboezemd. Dat kan doordat iemand macht op je heeft. En dingen zegt als: ze geloven je toch niet. Of: ik weetje te vinden, ik ben machtiger dan jij." Tijdens het verwerkingspro ces ligt er volgens Looman een belangrijke taak voor beken den van het slachtoffer. „Ou ders, familie en kennissen mo gen niet accepteren dat in een sportrelatie andere normen gelden. Die zijn overal hetzelf de. Je moet op je eigen intuïtie afgaan. Zo van: geeft het een onbehaaglijk gevoel of niet Door de aanklacht tegen Ooms is er een discussie losge barsten over het eventueel op stellen van een gedragscode, waarvan een preventieve wer king moet uitgaan. In vragen aan VWS-staatssecretaris Erica Terpstra stuurde PvdA- lid Mieke Sterk daar deze week nog op aan. Looman heeft zo zijn twijfels. „Mijn per soonlijke mening is dat een ge dragscode weinig nut heeft. Dat wordt toch meer een be zweringsritueel. Dan staat het bij iemand in een boek, ergens in een kast, en is het veilig op geborgen. Ik heb er geen ver trouwen in dat van een ge dragscode een preventieve werking uitgaat." Het spraakmakende karakter van de affaire heeft het nodige stof doen opwaaien. Volgens Looman kan al die aandacht geen kwaad. „Als je ermee naar buiten komt, werkt dat ontlastend. Deze mensen le ven toch met angst, met een geheim. Elke openbaring voelt als een bevrijding aan. Boven dien heeft topsport een be langrijke functie als voor beeld. Iedereen zal erkennen dat het moedige vrouwen zijn, waaraan andere slachtoffers zich kunnen optrekken." Veel gebeurt er achter geslo ten deuren, vaak in de inten sieve relatie tussen coach en pupil. Slechts in een enkel ge val worden de geheimen aan de openbaarheid prijsgege ven. „Het is altijd het topje van de ijsberg. Loop je een boerenschuur in, zie je maar één muis. Maar je weet wel dat er dan vijftien zitten." Volgens psycholoog Jan Looman kan de aandacht van de 'affairre Ooms' geen kwaad. „Als je ermee naar buiten komt, werkt dat ontlastend." De judocoach werd door onder anderen Monique van der Lee (links) en Irene de Kok beticht van seksuele intimidatie en ongewenste intimiteiten. foto archief PZC ROVANIEMI (ANP) - Ruud Borst heeft gisteren op de 70 centimeter dikke ijsvloer van de Ounasjoki-rivier in het Finse Rovaniemi de traditionele voorproef van de alternatieve elfstedentocht op zijn naam ge bracht. De schaatser uit Leider dorp, die zaterdag de finalerace van de KNSB-competitie won, toonde zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van negen man. Richard van Kem pen en Lammert Huitema wer den respectievelijk tweede en derde. Het schaatspeloton had het zwaar te verduren in Finland. De rijders werden op het 12,5 kilo meter lange parkoevs geconfron teerd met een stormachtige wind en stuifsneeuw. Op last van scheidsrechter Heikki Ala- Louko werd de wedstrijd van 100 naar 75 kilometer ingekort. „Een geschenk", noemde Borst de be slissing van de Finse arbiter. „Schaatsen was bijna onmoge lijk." De kopgroep van negen man ontstond al na een paar minu ten. De ruim twintig achterblij vers reden goed samenwerkend in groepjes verder om de barre tocht te volbrengen. „In feite hebben wij het ook zo gedaan. We probeerden met zijn allen de finish te halen. Iedereen heeft kopwerk moeten verrichten. Niemand heeft een demarrage geplaatst. Ik vond het vandaag meer een prestatietocht dan een wedstrijd", aldus de 2 meter lan ge Borst. Tweehonderd meter voor de eindstreep trok Richard van Kempen de eindsprint aan. Die uiteindelijk door Borst werd ge wonnen. Dit seizoen won de Klerk's rijder eerder op natuu rijs de Oldambtrit en twee etap pes in de ronde van Oostenrijk. 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 18.41-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 22.00-23.00 RTL 4: Barend Van Dorp. 22.15-23.00 Did 2: Der Sportspiegel. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-23.35 RTL 4: Sport. Badminton Basel. Open Zwitserse. Mannen, kwali ficatie, eerste ronde: Bruil (Ned) - Schla- witz (Zwi) 15-5 15-5, tweede ronde: Bruil - Lia (Noo) 18-14 15-2. Hoofdtoernooi, eerste ronde: Van Dijk (Ned/9) - Aalto (Fin) 9-15 15-12 15-12, Knowles (Eng/16) - Bruijstens (Ned) 16- 17 15-11 15-9, Van Soerland (Ned) - So- gaard (Den) 15-7 17-15. Tweede ronde: Van Dijk - Hendra (Ino) 15-11 15-11Van Soerland - Magnusson (Zwe) 7-15 15-9 15-12, Bruil - Olsson (Zwe/8) 15-10 18- 15, Pelupessy walk over tegen Permadi (Tail. Indeling achtste finales van don derdag o.a.: Van Dijk - Hoyer-Larsen (Den/1), Van Soerland - Susanto (lno/2/ 3), Bruil - Nielsen (Den/9), Pelupessy - Johansson (Zwe/9). Vrouwen, eerste ronde: Beenhakker (Ned) - Thomsen (Den/8) 9-11 12-10 11-7 Gemengd dub belspel, eerste ronde: Michels/Van den Heuvel (Ned/4) - SjamovfTjerniavskaja (WRu) 15-2 15-5. Basketbal Ankara. EK kwalificatie mannen. Turkije - Nederland 68-54 (37-34). Toeschou wers: 6500. Scores Nederland: Van der Sluis 17, Nahar 15, Huybens 12, Duy- velshoff 3, Te Velde 3, Ackermans 2, Derks 2 Turkije: Ene 19, Türkcan 16, Kutluay 10. Schaatsen Rovaniemi. Marathon. Mannen: 1. Borst (Leiderdorp) 75 km in 2.30.42, 2. Van Kempen (Nieuwveen), 3. Huitema (Roden), 4. Mulder (Groningen), 5. Bak ker (Wijnjewoude). Schietingen In Bar R2 in Ovezande hield de vereni ging Zeelandia een schieting op de lig gende wippen. Er waren 33 schutters. Eerste wip: hoofdvogel J. Boelen, Wil lem Teil: eerste zijvogel W. Fijaerts, tweede zijvogel Van Beers, eerste kal W. Fijaerts, tweede en derde kal Van Beers, vierde kal F. Koens, allen Spes Nostra; eerste klep P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; tweede klep E. Maat, Zorgvlied; derde klep R. de Jonge, Doel naar Ho ger. De vliegende vogelprijs was voor H. Koens, Spes Nostra. Meeste kleine vo gels, acht, J. Priem, Zeelandia. Tweede wip: eerste hoofdvogel W. Fijaerts, Spes Nostra; tweede hoofdvogel H. Franse, Willem Teil; eerste zijvogel Van Beers, Spes Nostra; tweede zijvogel R. Klippel, Doel naar Hoger; derde zijvogel F. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel H. Koens, eerste kal, C. Breugel- mans, beiden Spes Nostra; tweede kal B. Vermeule, Zeelandia; derde kal Van Beers, Spes Nostra. Meeste kleine vo gels, tien, D. Boonman, Willem Teil. In café De Barbier in Oudelande hield de vereniging Juliana een schïeting op de liggende wippen. Er waren veertig schutters. Eerste wip: hoofdvogel C. Je- remiasse, Zorgvlied; eerste zijvogel J. Braam, Ons Genoegen; tweede zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; derde zijvogel A. Dekker, Sint Sebastiaan; vierde zijvo gel H. van Leeuwen, Ravenstein; eerste kal A. Schouwenaar, Edele Handboog; tweede kal R. Bax, Juliana; derde kal C. Dirx, Edele Handboog. Meeste kleine vogels, acht, N. Schouwenaar, Juliana. De vliegende vogelprijzen waren voor Ria Breemer, Juliana en Bianca Ver meulen, Zorgvlied. Tweede wip: de beide hoofdvogels waren voor J. Ver meule, Edele Handboog; eerste zijvogel P. Platschorre, Zorgvlied; tweede zijvo gel J. Vermeule, Edele Handboog; eer ste kal Joh. Repkes, Victoria; tweede kal P. Platschorre, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, negen, Sjoerd van de Horst. Sportprijsvragen Duitse midweeklotto. Trekking A: 2 - 7 - 10-28-31 - 42. Reservegetal: 37. Trek king B: 24 - 25 - 27 - 38 - 39 - 40. Reserve getal: 12. Supergetal: 3 0, Spel'77: 998 2412, Super 6: 053 587. Belgische midweeklotto: 10-15-16 -26 - 28 - 34. Reservegetal 19 Joker: 718 3045. (onder voorbehoud). Lucky Ten van woensdag 28 februari: 8- 14-16-22-23-27-29-38-39-43-46-48-49-61 - 62-67-70-75-76-79. (onder voorbehoud). Toto 9A 1 Sparta - Cambuur X 2 FC Twente - PSV X 3 Graafschap - Heerenv X 4 Volendam - RKC X 5 Haarlem - Emmen X 6 Veendam - Den Bosch X 7 Dordrecht'90 - Telstar X 8 Heracles - Helmond Sp X 9 VVV - Roda JC X 10 MVV - Feyenoord X 11 Inter - Fiorentina X 12 Karlsruhe - Fortuna I). X Winnende kolom: 1-2-3-2-2-3-2-2- 2-2-2-1. (onder voorbehoud). Skiën Kuopio. Wereldbeker schansspringen. 90 m: 1. Savolainen (Fin) 252 punten (93,5+94,5 m), 2. Sakala (Fin) 245 (96,5+88,5), 3 Vaatainen (Fin) 243 (93,5+90,5), 4. Goldberger (Oosl 236 (92,5+88,5), 5. Ahonen (Fin) 233 (92+88). Stand wereldbeker: 1. Nik- kola (Fin) 1258 punten, 2. Goldberger 1199, 3. Ahonen 881, Tennis Philadelphia. Mannen, 925.000 gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/1) - Edberg (Zwe) 5-7 6-2 7-5, Stoltenberg (Aus) - Ferreira (ZAf/3) 5-7 6-1 6-2. Draper (Aus)- Wilander (Zwe) 6-4 3-6 6-4, Rios (Chl/4) - Wheaton (VSt) 6-4 6-3. Tweede ronde: Woodruff (VSt) - Philippoussis (Aus/5) 7- 5 4-6 6-4, Rios - Stafford (ZAf) 4-6 6-4 6-4. Milaan. Mannen, 1.35 miljoen gulden- Eerste ronde: Pescosolido (Ita) - Wibier (Ned) 6-7 6-4 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Sin ner (Dui) 7-6 6-3, Ulihrach (Tsj) - Becker (Dui/2) 6-4 6-2, Stich (Dui/7) - Volkov (Rus) 6-3 6-4. Tweede ronde: Vacek (Tsj)- Krajicek (Ned/6) 6-4 6-4, Rosset (Zwï/8) - Boetsch(Fra) 3-6 6-3 6-0. Linz. Vrouwen, 270.000 gulden. Eerste ronde: Carlsson (Zwe/7) - Schwartz (Oos) 2-6 6-3 6-4, Novotna (Tsj/2) - Probst (Dui) 6-2 6-1. Tweede ronde: Courtois (Bel) - Magdalena Maleeva (Bul /Iwalk over, Halard-Decuigis (Fra/3) - Medvedeva (Oek) 7-5 6-1. Voetbal KNVB-beker, kwartfinales: MVV - Feye- noord 1-2, FC Twente - PSV 1-3, VVV - Roda JC 0-2, Sparta - Cambuur 1-0. Eredivisie: GA Eagles - NEC 2-2, De Graafschap - Heerenveen 2-2, Volen- dam - RKC afgelast. Ajax 21 18 2 1 56 71-12 PSV 22 17 3 2 54 75-13 Feyenoord 23 11 7 5 40 46-29 Sparta 23 9 8 6 35 34-37 - Willem II 21 8 9 4 33 39-27 NAC 22 8 9 5 33 34-23 I Vitesse 22 9 6 7 33 35-32 Heerenveen 22 8 9 5 33 37-40 Roda JC 21 7 8 6 29 23-23 RKC 22 8 5 9 29 26-30 j Groningen 21 6 9 6 27 26-31 FCTwente 21 7 5 9 26 26-33 FortunaS. 23 5 8 10 23 17-36 NEC 24 4 7 13 19 25-55 Graafschap 22 3 7 12 16 27-47 FC Utrecht 21 3 6 12 15 16-39 Volendam 21 3 5 13 14 16-48 GA Eagles 20 2 7 11 13 24-42 Programma. Zaterdag: PSV - Roda JC, Heerenveen - NEC, GA Eagles - Fortuna Sittard, Willem II - Volendam. Zondag: Vitesse - Ajax, Sparta - NAC, FC Gronin gen - Feyenoord, FC Utrecht - RKC, FC Twente - De Graafschap. Eerste divisie: Dordrecht'90 - Telstar 1- 2, Heracles - Helmond Sport 2-3, Haar lem - Emmen 2-4, Veendam - FC Den Bosch afgelast. Emmen 23 14 7 2 49 51-24 AZ 23 13 7 3 46 42-21 Cambuur L. 22 12 9 1 45 35-12 Den Bosch 23 12 7 4 43 41-26 Veendam 21 11 6 4 39 28-18 Heracles 22 9 5 8 32 38-32 VW 22 8 8 6 32 28-25 Telstar 21 8 7 6 31 22-20 Dordr. '90 23 7 8 8 29 35-35 Haarlem 23 9 2 12 29 32-40 TOP 21 5 11 5 26 32-31 MW 23 5 9 9 24 24-28 RBC 24 6 6 12 24 21-37 FCZwolle 22 5 8 9 23 28-28 Excelsior 23 6 3 14 21 25-50 Helm.Sport 23 6 2 15 20 26-43 Eindhoven 24 3 11 10 20 34-51 Den Haag 23 4 4 15 16 24-45 Cambuur en Heracles periodekampioen Derde periode, stand aan kop: Emmen 6 5 0 1 15 16-6 Cambuur L 5 4 1 0 13 9-2 Haarlem 6 4 0 2 12 10-8 AZ 6 3 2 1 11 11-4 Telstar 4 3 1 0 10 5-1 Den Bosch 6 3 1 2 10 10-7 VVV 5 2 3 0 9 4-2 Excelsior 6 3 0 3 9 9-7 Programma. Zaterdag 2 maart: Cam buur - RBC, FC Den Bosch - VVV, Emmen - FC Zwolle, Excelsior - Dordrecht'90, MW-Telstar, Helmond Sport - TOP, He racles - Eindhoven, AZ - Haarlem, zon dag 3 maart: FC Den Haag - Veendam. Engeland, vijfde ronde FA Cup: Liver pool - Charlton Athletic 2-1, Southamp ton - Swindon 2-0, Wimbledon - Hud- dersfield 3-1, Nottingham Foorest - Tot tenham Hotspur 2-2, Chelsea - Grimsby Town 4-1. Engeland, competitie: Aston Villa - Blackburn 2-0. Duitsland, halve finales beker: Karls ruhe - Dusseldorf 2-0 Italië, halve finale beker: Inter Milan - Fiorentkia 0-1. Frankrijk, achtste finales beker: Caen - Sochaux 5-0. Spanje, halve finales beker: Espanyol - Barcelona 2-3. Buenos Aires. Olympische kwalificatie, Zuidamerikaanse zone, groep A: Bolivia - Paraguay 4-1, Brazilië - Uruguay 0-0. Stand: 1. Brazilië 4-10 (11-3), 2. Uruguay 4-10 (9-4), 3. Bolivia 4-3 (6-9), 4. Para guay 4-3 (8-12), 5. Peru 4-3 (7-13). Wielrennen Ronde van Valencia, tweede etappe, Calpe-Javeva: 1 Cipollini (Ita) 174 km in 4.28.58 (39,484 km/u). 2 Jalabert (Fra), 3. Frattini (Ita), 4. Werner (Dui), 5. Konis- jev (Rus), 6. Van Steen (Ned), 7. Baldato (Ita), 8 José Rodriguez (Spa), 9. Fon- driest (Ita), 10. Simon (Fra), 27, Den Bak ker, 61. Van der Steen 2.27, 132. Blijle- vens 19.35. Algemeen klassement: 1 Jalabert 8.18.46, 2. Armstrong (VSt) 0.02, 3. Dufaux (Zwi) 0.03, 4. Garmendia (Spa) 0.06, 5. Rojas (Spa) 0.09, 6. Cuesta (Spa) 0.10, 7. Sierra (Spa) 0 13, 8. Cipol lini 11.02, 9 Werner 11.03, 10. Frattini 11.06,13. Van Steen, 23. Den Bakker, 58. Van der Steen 13.33, 133. Blijlevens 35.32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 26