Het afscheid van nummer dertien Krajicek heeft in Antwerpen niets te klagen Capriati verplettert Boogert Goud redt seizoen Mare Girardelli Ivert van Benthem stopt als marathonschaatser Yassine Abdellaoui wil Nederlander worden jn onze verslaggever ob van der Heiden INT-JANSKLOOSTER - Num- er dertien stapt van het ijs. rert van Benthem, de man die geschiedenisboeken ingaat !s winnaar van twee achter volgende Elfstedentochten, jdt zaterdag in Assen zijn laat- wedstrijd als marathon- ihaatser. Gezin en werk krij- in nu voorrang. Een fenomeen lapt uit het peloton. Is het aan Van Benthem (37) ad gelegen, was zijn afscheid iet met toeters en bellen ge aard gegaan. Maar hij vond het aed dat sponsor Joep Nank- an vier journalisten op de jogte bracht. Maar nieuws aat snel en dus stond Van Ben- em gisteren, op de dag nauw- ïurig elf jaar na zijn eerste Elf eden-overwinning weer in het iddelpunt van de belangstel- ig. Tot zijn eigen verbazing, ant de kaasboer uit Sint- msklooster realiseert zich nog eds niet wat hij als sportman :ft betekend. Misschien onderschat ik wel it mijn afscheid losmaakt. Ik and het goed dat Joep een paar Kimalisten belde, zodat ze op iterdag wat extra aandacht ai de wedstrijd zouden beste en. Maar sinds vanmiddag heb aan de telefoon gehangen en «avond stond er nog een ca- )EN HAAG (ANP) - Evert van lethem won in zijn carrière als •6,, iarathonschaatser vier wed- 54 [rijden op kunst- en zeven op atuurijs. Het overzicht van ijn erelijst ziet er als volgt uit: iunstijs: 985: Assen, marathon KNSB üp- 386: Den Haag, finale KNSB ap. Heerenveen. marathon MSB Cup. 390: Alkmaar, marathon. ialuurijs: eizoen 1984/1985: Elfsteden- acht. eizoen 1985-1986: Driedaagse Ankeveen, Rottemeren- :cht, Noordwesthoek-rit, Elf- «lentocht. Alternatieve Elfsteden icht Rovaniemi (Fin). 391: Alternatieve Elfsteden icht Rovaniemi (Fin). relijst an Benthem mera-ploeg van de NOS in de stal ook. Daar had ik niet op ge rekend. Het is toch wel een apart gevoel, hoor." Dat zijn status een andere is dan die van de gemiddelde sportman wist Van Benthem natuurlijk wel. „Dat blijkt elke keer weer als er een Elfstedentocht gehou den dreigt te worden. Door alle aandacht wordt dan weer duide lijk dat je iets groots gewonnen hebt. Toen heb ik ook vaak moe ten besluiten om het antwoord apparaat in te schakelen. Puur uit zelfbescherming. Je kunt wel iedereen te woord staan, maar je moet ook zorgen dat je je rust krijgt. Dat heb je wel gezien aan Erik Huizebosch. Die wilde over al bij zijn, maar twee weken later had hij pap in zijn benen. Maar nu ligt het anders. Nu sta ik ie dereen te woord." Veertien jaar lang maakte Evert van Benthem deel uit van het marathonpeloton. Eigenlijk één jaar te lang om zijn geluksgetal dertien recht te doen. „Niemand wilde nummer dertien hebben, maar in de loop der jaren is het mijn geluksnummer geworden." Ongeluksgetal Inderdaad hebben de hoogte punten uit Van Benthems car rière te maken met het onge luksgetal. Zijn eerste overwin ning op kunstijs behaalde hij in Assen in de dertiende wedstrijd van het seizoen. Dat was op der tien januari en het vroor dertien graden. „Dat was de eerste en voor mij was het een hele grote overwinning." Zijn grootste overwinningen haalde Van Benthem in Fries land. Toen hij op 21 februari 1985 de Elfstedentocht won - de der tiende editie - en een jaar en vijf dagen later toen hij de Tocht voor de tweede keer op zijn naam schreef. „Sportief gezien was de tweede overwinning de mooiste. De eerste was schitte rend. Ik was onbekend en de ge voelens en de beleving waren prachtig. Maar toch werd er ge zegd dat het geluk was; en dat we alle vier even sterk waren. Daarom was de tweede uit spor tief oogpunt mooier. Ik ging als favoriet van start en kwam al leen aan. Wat wil je nog meer als sportman." Het dieptepunt in zijn loopbaan kwam snel daarna. In de winter van 1987 kreeg Van Benthem bij een valpartij op de Deventer ijs baan een schaats in zijn knie en stond hij een jaar buitenspel. „Dat was verschrikkelijk. Ook an onze verslaggever iric de Bie 1NTWERPEN - Aan de schande Jaipur willen de tennissers siet meer denken. Maar het Da- riscupteam likte de afgelopen uderhalve week zijn wonden; ieder op zijn manier. Al dan niet noodgedwongen. Zo zat Jacco Eltingh in Apel- ioorn bij zijn vriendin Hellas ter 'iet met zijn pijnlijke knie om- :oog en vertrok zijn maatje Paul Haarhuis alleen naar Memphis, faar hij inmiddels de derde ron- le heeft bereikt. Richard Kraji- ttk en de als grootste zondebok ;oor de nederlaag aangewezen ian Siemerink slaan sinds laandag iets dichter bij huis bn verdriet weg. Tijdens het iCC-toernooi in Antwerpen, bor Jan Siemerink was het van iorte duur. Hij verloor gisteren de tweede ronde met 6-4 7-6 bn de Italiaan Furlan. En hoewel het historierijke, maar (opnieuw) bijna failliete Sportpaleis niet echt een inspi- srende omgeving is. gaat Kraji- tek dat goed af. Hij bereikte gis- «rmiddag zelfs als eerste de frartfinales door een soepele *ge op de Tsjech Karol Kucera: H,6-4. Alleen de goed geplaat ste eerste service van de num ber 72 van de wereld, die dit Wekeinde het kwalificatietoer nooi in de Belgische havenstad herleefde, verraste Krajicek enigszins. •En soms kwamen de ballen nog norder terug dan ik ze over het net sloeg. Maai- verder ging het probleemloos", analyseerde de Hagenaar, die volgens eigen zeg- len veel zin heeft in het deze <eek begonnen indoorseizoen. "oor het eerst dit jaar bespeurt Erajicek immers iets in zijn spel iat verdacht veel op een stijgen- lijn lijkt. De toernee door Au- balie werd overschaduwd door Assures en het besluit van bndscoach Stanley Franker hem te passeren voor het Da- riscupduel met India was ook "iet bevorderlijk voor het zelf- 'ertrouwen van Krajicek. In de touwval in de Antwerpse wijk ^rksem, waar zijn portret als •rinaar van de 1992-^ditie in de bk hangt, krabbelt hij echter ®gzaam overeind. Vooruitgang ■Tijdens de laatste dagen in In- •b voelde ik gedurende de trai- ®gen al enige vooruitgang. Eenmaal terug in Nederland toen was het een strenge winter en terwijl iedereen het over een Elfstedentocht had, zat ik met mijn been op een stoel Het seizoen erop was Van Ben them weer van de partij en pakte hij ook direct een hoofdprijs. In maart 1988 won hij in het Finse Kuopio de Alternatieve Elfte- dentocht. De dertiende. Het was de vierde zege van de inwoner van Sint-Jansklooster in een 200- kilometerwedstrijd. „Na mijn blessure was dat een enorme op kikker. Ik stond toen ook echt te boek als een specialist op de 200 kilometer. Ik heb toch mooi vijf tig procent gescoord. Niet slecht, toch?" Percentage Dat. percentage blijft intact, want Van Benthem doet aan een volgende Elfstedentocht niet mee. „Tenminste niet. als wed strijdrijder. Ik denk dat ik lekker aan de toertocht meedoe. Je kunt niet ongetraind aan zo'n wedstrijd meedoen. Dan loop je nog de kans datje buiten de tijd binnenkomt ook. Dan mis ik mijn kruisje." Helemaal stoppen met trainen zal Van Benthem niet. „Dat kan niet. Ik heb een sporthart met een hartslag van 32. Ik zal toch een paar keer per week moeten sporten om daar geen proble men mee te krijgen. Bovendien heb ik wel wat aanleg om dik te worden. Dat is ook een argu ment." De loopbaan van Van Benthem is er één om in te lijsten. „Ik heb altijd verschrikkelijk genoten. De mooiste wedstrijd heb ik twee keer gewonnen, maar niet alleen daarom. Ik ben ook wel eens met een voldaan gevoel van het ijs gestapt met een twaalfde plaats in een kunstijswedstrijd. Ik hoefde niet te winnen voor een goed gevoel Ik heb alles meegemaakt: de tijd dat het ma- rathonschaatsen in opkomst was, de grote bloei na de Elfste dentochten en het, dal daarna. Ik heb nog in een vol Thialf gere den. En dit is een mooi moment om te stoppen. Het marathon- schaatsen wint weer aan popula riteit en we hebben net een prachtige natuurijs-periode ge had. Jammer dat er geen Elfste dentocht geweest is. Dat zou de allermooiste afscheidswedstrijd geweest zijn." ging het ook niet slecht, maar het spelen van wedstrijden is toch anders. Over de eerste twee hier in Antwerpen heb ik echter weinig te klagen. Ik ben vooral tevreden over mijn volley's. Ik voel me op m'n gemak aan het net en dat was in Australië wel anders." Voor Krajicek wordt het ook langzaam tijd dat hij in vorm raakt, want de komende weken heeft hij een berg ATP-punten te verdedigen. Vorig jaar was hij in de maand februari immers ach tereenvolgens de sterkste in Stuttgart en Rotterdam. Kraji cek. die vaak tot zijn beste spel komt als hij niet wordt gehin derd door zon en wind. werd er de succesvolste indoortennisser van 1995 door en was de rest. van. het seizoen verzekerd van een ranking net onder de top-tien. Omdat het ECC-evenement nu echter de plaats heeft ingeno men van het sterk gedoteerde toernooi in Stuttgart, dat naar oktober is verschoven, moet Krajicek, twaalfde op de jongste computer-uitdraai, rekening houden met een aardige duike ling. Parachute „Ik heb de parachute al be steld", deed hij er gisteren luch tig over. Veel anders kan hij ook niet, meent (nog altijd) Neer- lands tennishoop. „Het heeft geen zin om daar voortdurend aan te denken. Ik krijg namelijk geen kans om mijn punten van Stuttgart te verdedigen. Daar door ben ik er al zo'n zevenhon derd kwijt. Ik moet nu proberen die in Antwerpen en Milaan (vol gende week) een beetje terug te winnen. En in Rotterdam mijn titel te prolongeren Ik ben ech ter niet zo met die wereldrang lijst bezig. Ik bekijk het van wed strijd tot wedstrijd en op dit. mo ment sta ik met veel zelfvertrou wen op de baan." In vooruitkijken heeft Krajicek geen zin meer. Daarvoor heeft zijn lichaam hem al te vaak te leurgesteld. Zijn programma tij dens komende zomer, waarin de Olympische Spelen worden ge houden, is dan ook nog niet rond. Pas na Rotterdam neemt Krajicek een besluit over een eventueel bezoek aan het ko mende spektakel in Atlanta, dat bij de meeste tennissers niet echt leeft. „Na het indoorseizoen ga ik er met mijn coach eens rus tig over nadenken. Het ligt er aan hoe ik me dan voel." Jennifer Capriati speelt weer als vanouds. foto Michael Urban/Reuters Nederlandse schrikt van returns van voormalige Miss Sunshine ESSEN (ANP) - Jennifer Capriati was een junk. Verslaafd aan drugs, drank en dol lars. Op haar dertiende was ze miljonair, op haar zeventiende een emotioneel wrak. Woensdag, 38 dagen voor haar twintigste verjaardag, was Jennifer Ca priati terug. Na winkeldiefstal, house party's met crack, heroïne en marihuana, drankorgies en ontwenningskuren stond de voormalige Miss Sunshine voor het eerst in vijftien maanden weer op de ten nisbaan. In Essen joeg ze Kristie Boogert uit Zuid- Beyerland, 22 jaar en 32e van de wereld, in 51 minuten van het taraflex in de Gruga- halle 6-1 6-2. Haar returns hadden de snel heid van laserstralen. „Ik werd overdon derd". zei een asgrauwe Boogert gisteren. „Ik wist niet wat ik moést verwachten, wat ik kon verwachten van iemand die vijftien maanden geen wedstrijd speelde. Dit sloeg echter werkelijk alles. Het leek wel alsof ze niet weg was geweest." De afstraffing was pijnlijk voor Boogert, voor Capriati onwerkelijk ..Dit was een droom", zei ze timide voor zes camera ploegen. een batterij fotografen en horden journalisten. „Ik wist dat ik klaar was, maar ik voelde me nerveus," Maar niet zo zenuwachtig als op de perconferentie. Ze frunnikte aan haar t-shirt, sloeg de ogen regelmatig neer en haar giechel riep herin neringen op van vijf. zes jaar geleden. Wonderkind In die tijd was Capriati de Shirley Temple van het tennis. Een wonderkind. Voordat Boogert in juli 1991 tot de rijen der profes sionals toetrad, had Capriati in achttien maanden drie keer de halve finale van een Grand Slam bereikt, drie toernooien ge wonnen. op de covers van Newsweek en Sports Illustrated gestaan en een miljoen dollar aan prijzengeld verdiend. Voordat ze haar eerste profbal sloeg, vier weken voor haar veertiende verjaardag, had ze tien miljoen dollar op de bank aan sponsorcontracten. Jenny Darling had de toekomst, helemaal na de olympische ti tel in 1992, was Chris Evert II en broodwin ner van de Capriati BV. Ze was het tennis- produkt van haar vader Stefano, een ex- stuntman uit Brindisi. Een klassieke mee dogenloze tennisvader zoals Peter Graf. Karolj Seles, Roland Jaeger. Jim Pierce Jenny Baby kon amper lopen of haar va der dwong haar tot sit ups. Ze was nog geen vier of haar vader dwong haar tot ral ly's van honderd en meer slagen. Het rac ket verdween nooit uit haar handen. Kind was ze nooit, naar school ging ze niet. Ste fano was haai' onderwijzer, haar tennisle- raar en financieel manager. Tot zijn doch ter in opstand opkwam, en zich Jen-Jen liet noemen. Jen-Jen de rebel, de punk- kid. Na de US Open 1993 verdween ze uit het zicht. Ze zwijmelde op de muziek van Nir vana, laafde zich aan de opruiende raps van Ice Cube, vrat zich tien kilo dikker, verfde haar haar pikzwart, deed ringen door neus en navel, werd opgepakt voor het stelen van een ring van veertig dollar en in mei 1994 wegens het bezit van mari huana. Het was haar vorm van protest. een aanklacht tegen haar verloren puber tijd. De ringen waren het symbool voor een vrije wereld voor vrije teenagers. Ze was amper zeventien, maar vroeg oud. Het vrouwentennis had haar eigen Jeanne d'Arc. Gesloopt door een tirannieke va der. Verloren voor het tennis. Ze dacht aan zelfmoord, zo zwart was haar wereld. Een wereld zonder vrienden, vriendinnen, met drank en drugs voor de uren dat het leven onleefbaar was, een hel. Die Capriati vond heel langzaam de weg terug. Via afkickcentra, via een tijdelijke verhuizing van Florida naar Califorme. Ze verzoende zich met haar ouders en hervat te de training. Essen was woensdag haar tweede comeback. In Philadelphia, no vember 1994 zocht ze na haar eerste, ne derlaag m drie sets tegen Huber, direct weer de anonimiteit. Ze was toen nog niet 100 procent fit. droeg kilo's overgewicht mee. kon nog niet met alle vingers van de drank en drugs afblij ven en was de financiële speelbal in de scheiding van haar ouders. „Ik was toen niet klaar", vertelde de Amerikaanse. Gis teren wel. Ze zag er afgetraind uit. Zonder een grammetje vet aan haar lichaam. Vra gen over haar privé-leven waren verbo den. Zes bodyguards hielden al te opdrin gerige fotografen weg. „Absolute top-tien". wist- Boogert na haar nederlaag. Voor Capriati was het „zoals vroeger". De goede oude tijden wel te ver staan. De jaren dat ze verslaafd was aan tennis. In Essen was Jennifer Capriati weer de tennisjunk van weleer. Aanmeldingen talenten sportgala VLISSINGEN - Het zevende Zeeuwse sportgala wordt dit keer op 10 mei gehouden in sport- en evenementencentrum de Vlaanderen te Sas van Gent. De verkiezing voor de winnaars van de Zeeuwse sportprijzen staat weer centraal op dit gala, dat een initiatief van de Zeeuwse Sportraad is. Kandidaten voor de categorieën: sportman/sportvrouw, jong sporttalent, sportploeg en sportvrijwilliger kunnen tot 15 maart aangemeld worden bij de Sportraad in Middelburg. Voor de klasse sporttalent geldt dat de kandidaten niet ouder dan 20 jaar mogen zijn. Arbiter Krug fluit en piept FRANKFURT (SID/ANPi - Scheidsrechter Hellmut Krug heeft vrijdag (morgen» de primeur in de Bundesliga. Tijdens hetduel Leverkusen-Borussia Mönchengladbach testde FIFA- arbiter met zijn twee grensrechters een elektronisch communi catiesysteem. Het gaat om hoor- en voelbare piepsignalen. Het is (nog) niet mogelijk via de installatie met elkaar te spreken. De moderne apparatuur moet het onderlinge contact tussen de drie arbiters op het veld aanzienlijk verbeteren. Zonder oog contact kunnen ze via de techniek toch met elkaar in verbin ding komen, bij voorbeeld om elkaar attent te maken op be paalde situaties. Oranje blijft zesde op ranglijst ZURICH i AFPi - Nederland blijft op de zesde plaats op de we reldranglijst in het voetbal. De FIFA presenteerde gisteren het bijgewerkte klassement. Opvallend is dat Frankrijk is terugge keerd in de top-tien. De voormalig Europees kampioen steeg zes plaatsen en kwam op zeven. De stand: 1. Brazilië 69,08, 2: Italië 61.52, 3. Duitsland 61,35. 4 Spanje 60,08, 5. Rusland 59,89, 6. Nederland 57.52, 7 Frankrijk 56,57. 8. Argentinië 55,47, 9. Denemarken 55,02. 10. Mexico 54,38. Graham Taylor naar Watford LONDEN (RTR) - Graham Taylor heeft een nieuwe baan. De voormalige bondscoach van het Engelse elftal wordt manager bij eerste-divisieclub Watford. Taylor is bij de club de opvolger van Glen Roeder. die dinsdag vertrok. Taylor was werkloos sinds november 1995. toen Wolverhamp ton niet meer met hen verder wilde. Watford bevindt zich mo menteel in de onderste regionen van de eerste divisie. Taylor was eerder werkzaam bij zijn nieuwe werkgever. Na zijn aantre den in 1977 leidde hij Watford met de miljoenensteun van pop ster Elton John in vijf seizoenen van de vierde divisie naar de hoogste klasse. Taylor vertrok in 1987 naar Aston Villa en volg de in 1990 Bobby Robson op als trainer van het Engelse elftal. Het Nederlands elftal hield Engeland en Taylor vervolgens weg van de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten. Eerste nederlaag West-Indië GWALIOR (ANP) - De hoog aangeslagen cricketploeg van West-Indië heeft bij het wereldkampioenschap voor A-landen de eerste nederlaag geïncasseerd. Het team van captain Richie Richardson ging gisteren zwaar onderuit tegen het gastland India. In de andere wedstrijd van groep A won Sri Lanka royaal van Zimbabwe. Na een gewonnen toss besloot Richardson eerst te batten in het duel met India. De runmachine kwam geen moment echt goed op gang. Richardson gaf met een produktie van 47 nog wel het goede voorbeeld, maar hij kreeg van zijn teamgenoten nauwelijks steun. Zabel wint etappe Ruta del Sol MALAGA (ANP) - Erik Zabel heeft de Duitse wielerformatie Telekom aan de tweede opeenvolgende dagzege in de Ruta del Sol geholpen. Zabel, vorig jaar goed voor twee sprintzeges in de Ronde van Frankrijk, maakte gisteren in de derde etappe deel uit van een kopgroep van een twintigtal renners, die dertig ki lometer voor het einde ontstond Een dag eerder had Zabels ploeggenoot Olaf Ludwig de tweede etappe gewonnen. Ludwig raakte gisteren de leiding in het algemeen klassement kwijt aan de Australiër Neil Stephens. Stephens bemoeide zich in de straten van Torrox na 117 kilo meter niet met de strijd om de dagzege. Die kreeg Erik Zabel. na voortreffelijk voorbereidend werk van zijn ploeggenoot Al- dag. Er moest zelfs een finishfoto aan te pas komen om de volg orde van de twee Telekom-renners te bepalen. In de kopgroep zaten twee Nederlanders: Maarten den Bakker en Michael Boogerd. Den Bakker eindigde als achtste, Boogerd was tien de. SIERRA NEVADA (RTR) - Marc Girardelli is het skiën nog niet verleerd. De vaak door blessures geplaagde 32-jarige „veteraan" redde bij de wereld kampioenschappen in Sierra Nevada zijn seizoen met een gouden medaille op de combi natie. Hij won als eerste skiër zijn derde wereldtitel op dit on derdeel, voor de Noor Lasse Kjus en de Oostenrijker Gün- ther Mader. Girardelli heeft met zijn over winning laten zien dat hij nog al tijd één de grootste skiers van de wereld is. De voor Luxemburg uitkomende Oostenrijker be haalde door blessures niet al te veel successen in zijn zeventien de wereldbekerseizoen. „Daar om is het fantastisch dat ik deze combinatie heb gewonnen", zei Girardelli. „Ik had het goud niet verwacht, maar de medaille heeft mijn seizoen goedge maakt. Het is te vroeg om te zeg gen dat ik terug ben. maar het is beter dan het was." De routinier, vijfvoudig winnaar van de wereldbeker, heeft in de loop der jaren een enorme ere lijst opgebouwd. Girardelli be haalde in Sierra Nevada zijn elf de plak bij een wereldkampioen schap. Hij won eerder drie keer goud. vier keer zilver en drie keer brons. Bovendien veroverde hij twee zilveren plakken bij de Olympische Spelen. Zijn laatste gouden medaille bij een wereldtitelstrijd dateerde van 1991 toen hij de slalom won. Na dit onderdeel van de combi natie. dinsdag afgewerkt onder kunstlicht, had Girardelli 2,42 seconden actiterstand op leider Mario Reiter. Met de beste tijd op de afdaling stelde hij de over winning veilig. Slalom-specia list Reiter zakte terug naar de vierde plaats. „Het is jammer, maar Girardelli verdient het goud. Hij is nog steeds de beste", aldus de Oostenrijker. BREDA (GPD) - Yassine Abdel laoui, de 20-jarige linkerspits van NAC, laat zich zo snel moge lijk naturaliseren tot Nederlan der. Abdellaoui, die in Neder land is geboren maar over een Marokkaans paspoort beschikt, hoopt met die stap in de toe komst in aanmerking te komen voor Jong Oranje. Hij denkt met de Nederlandse nationaliteit ook gemakkelijker aan de slag te kunnen bij clubs in Europa. Op dit moment is er interesse van Nottingham Forest. Abdel laoui zou maandagmorgen op uitnodiging van manager Alan- Hill een paar dagen naar Enge land gaan. Hij worstelde met zijn auto door de sneeuw om op tijd het vliegtuig te halen, maar kwam uiteindelijk niet verder dan Schiphol. Daar werd ont dekt dat hij geen geldig visum had om Engeland binnen te ko men. Teleurstelling Voor Abdellaoui was het niet- doorgaan van het uitstapje een enorme teleurstelling. „Het zit nou niet bepaald mee als er be langstelling voor mij is. Begin dit. jaar was de transfersom te hoog toen Al Hilal me wilde heb ben en nu dit weer. De papieren om een Nederlands paspoort aan te vragen heb ik inmiddels al in huis. Die gaan een dezer da gen de deur uit. Ik weet alleen niet hoe lang die procedure duurt. Mij is verteld dat het kan variëren van zes maanden tot twee jaar. maar omdat ik in Ne derland ben geboren kan het waarschijnlijk korter. Dat hoop ik tenminste, want Hill liet wel doorschemeren dat ik alleen maar interessant ben voor Not tingham als ik Nederlander ben." Tot nu toe kon Abdellaoui met z'n Marokkaans paspoort nog in aanmerking komen voor de na tionale Marokkaanse ploeg. Hij werd vier keer opgeroepen voor het A-team en hij kwam een keer uit voor het Olympisch elftal. „Dat paspoort heb ik zolang aangehouden omdat er nog een kans was dat Marokko zich voor de Olympische Spelen in Atlan ta zou kwalificeren. Maar dat is jammer genoeg niet gelukt Ook dat maakt het nu voor mij een stuk eenvoudiger om definitief voor de Nederlandse national- teit te kiezen." Evert van Benthem in het midden, vlak na zijn overwinning van de laatste Elfstedentocht 26 februari 1986. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 19