Walcheren heerst op alle fronten PZC Swift is inzinking nog niet te boven De Bruin wint koppeltoernooi Degradatie dreigt voor korfbalteam Animo Dauwendaele houdt Kloetinge op 4-4 Basketbalsters van BC Vlissingen ruim langs Prisma College Toby Hage mist finale NK-dammen sport Indrukwekkende opmars Hans van de Griendt bezorgt Atletica tweede plaats MAANDAG 19 FEBRUARI 1996 sbw 14 van onze medewerker DORDRECHT - In de overgangsklasse van de lande lijke competitie zaalkorfbal is Swift uit Middelburg er zaterdag niet in geslaagd om de mindere periode een halt toe te roepen. Bij koploper Oranje Wit werd met 20-17 verloren. Aan de derde nederlaag op rij werd door de bezoekers overigens niet zo zwaar getild. Coach Floor Schreu- ders - die Hans Leeuwenhoek verving - constateerde namelijk dat 'zijn' achttal duidelijk tekenen van her stel vertoont en verwacht dan ook dat er nog een leuk slot aan de competitie gebreid kan worden. „We speel den vooral een goede eerste helft", karakteriseerde Schreuders de periode waarin Swift na een goede start 1-3 neerzette, daarna op een 6-3-achterstand kwam om die vervolgens om te buigen naar 6-7. Maar door tac tisch zwak verdedigen moesten de Middelburgers toch met een 11-10-achterstand gaan rusten. Twee po sitieve zaken tekende Schreuders in dat eerste part aan: Swift kon toen gemakkelijk mee in het hoge tem po ènRob Sanderse lijkt bijna uit de 'dip' die hem de laatste weken parten speelde. Tot een kwartier na de pauze ging de wedstrijd daarna - overigens in een minder hoog tempo - gelijk op. De stand bij het ingaan van het finale kwart gaf dat ook aan. 15-15. Het duel kon toen echt nog alle kanten op. Swift verloor de beslissende slag, deels door pech, voornamelijk echter door eigen schuld. „In de cruciale slotfase, maar ook al daarvoor, maakten we teveel ver dedigende fouten. Daarnaast beschikt Oranje Wit over specialisten die wel raad weten met vrije worpen. Daar verloren we op", keek Schreuders naar de 19-15- achterstand die de ploeg in een handvol minuten on deruit haalde. Swift haalde in het slotoffensief nog wel naar 19-17 op, maar de thuisploeg liet zich niet meer van de wijs brengen en speelde het spelletje uitge kiend naar de 20-17-overwinning. Swift-score: Rob Sanderse 4, Sjoerd Sanderse 4, Ralph Gillis sen 3, Daniëlle Krijger 2, Leon Kloet 2, Claudia Fritz en Mar- greet Rotte van onze medewerker VLISSINGEN - Van de voetbal clubs die een oefenwedstrijd speelden, maakte zaterdag-der deklasser Dauwendaele de meeste indruk. Op eigen veld bedwong de equipe van Ad Poortvliet zaterdag-eersteklas ser Kloetinge (4-4) en slaagde de ploeg er in een 3-1-achterstand om te buigen in een 4-3-voor- sprong. Hoek won met 5-0 van zondag-derdeklasser RCS. Dauwendaele-Kloetinge 4-4 - De wedstrijd leek gespeeld toen Kloetinge voor rust op een 3-0- voorsprong was gekomen door doelpunten van Paul Schipper. Alex Lourens en John Bent- schap-Knook. Maar nadat Henk de Nood vlak voor rust de aan sluitingstreffer voor Dauwen daele had gemaakt, viel de ploeg van Paul Telussa ver terug. Ed win Leonhart (2x) en Ronald Me- laard profiteerden van de onder schatting, die zich van Kloetin ge meester had gemaakt: 4-3. Het was Juriaan Maccow die vlak voor tijd een nederlaag voor Kloetinge voorkwam. RCS-Hoek 0-5 - Hoek domineer de de hele wedstrijd maar sprong slecht met de kansen om. RCS kwam slechts sporadisch in de buurt van het doel van Hoek-doelman Wim Verpoorte. Hoek kwam yijf keer tot scoren via Davy Gijsel, Benedikt van de Walle (beiden 2x) en Geert de Poorter. Colijnsplaatse Boys-'s-Heer Arendskerke 2-2 - Arendskerke had een overwicht maar dat bleef beperkt tot de eerste helft. De formatie van Jack Schipper kwam weliswaar tot twee keer toe op voorsprong (doelpunten Richard de Jager en Frank Goe- degebure), maar kon niet over tuigen. Voor Colijnsplaatse Boys vonden Arjan Snoep enP» ter Bakker (strafschop) het net Arnemuiden-Kruiningen 2-1 In de eerste helft was Kruim;; gen de betere ploeg en kwam op voorsprong door een treffer vaj Niels Meijer. Na de hervatten? stelde de formatie van Cees Hot tepen orde op zaken en bepaai den Jacky de Smit en Ronnif van Belzen de eindstand op 2-1 Serooskerke-Wemeldinge 5-0 Afdelings-eersteklasser Wentel- dinge werd door Serooskerfe volledig weggespeeld. De thuis ploeg kreeg legio kansen, maai de productie stokte bij vijf. punten werden gemaakt doei René Poortvliet (3x), Hans Wa< tel en Kees-Pieter Geschiere. Yerseke-Bruse Boys 3-2 - strijd ging gelijk op maar Yei seke trok uiteindelijk aan het langste eind. Voor Yersek' scoorden Johnny Christiaanse Wim Zoetewey en Martin vat Hekke. Voor Bruse Boys ware; Peter Willemse en Eric Bleij trefzeker. Saillant detail: Ak- xander van Keulen, die Boys volgend seizoen onder aj hoede neemt, miste namens Ye seke een penalty. Oostkapelle-Middelburg (za)H - Oostkapelle had meer moeit met het gebrek aan wedstrijdir- me dan Middelburg. De thuï ploeg speelde beneden nivea: en zag vierdeklasser Middelbos verdiend winnen door een trefe van Erwin Vrijenhoek. Har. Hazelaar miste voor rust een po nalty voor Oostkapelle. SSV'65-Brouwershaven 5-0 Voor Brouwershaven was tege SSV'65 weinig eer te behalen. Goese formatie combine® naar hartelust en trof vijf kee doel. Paul Bom en Stefan Pat- dekooper (beiden 2x> en Justa: de Corte maakten de doelpui- ten. van onze medewerker NIEUWERKERK - Ruud de Bruin van de biljartvereniging Zierikzee is zaterdag in café De Meebaal in Nieuwerkerk win naar geworden van de derde uitgave van het 'Invitatie kop peltoernooi driebanden' van Schouwen-Duiveland. In een spannende slotronde wonnen De Bruin/Monster met 25-11 van Stols/Koopman en dat was net genoeg om met voorsprong de toernooizege naar zich toe te ha len. Een verrassende ontknoping van een toernooi dat destijds be gon als een lolletje, maar der mate aansloeg bij organisatie, spelers en publiek dat het door De Meebaal jaarlijks op de toer- nooikalender werd geplaatst. Na de eerste schiftingen zag het er in deze uitgave vooral voor Ed win Fluit veelbelovend uit. In het eigen clublokaal had de spe ler van DOS uit Nieuwerkerk na acht ronden een voorsprong van vier punten opgebouwd op een kwartet achtervolgers en met nog drie ronden te spelen leek het gebakken te zitten. In dit koppeltoernooi speelt de factor geluk echter een woordje mee. Vóór elke ronde wordt na melijk geloot wie de volgende koppelgenoot is en Fluit trof in het afsluitende toernooigedeelie louter 'zware' tegenstanders. Na verlies in de negende partij de koploper de concurrente naar zich toekruipen en ra Fluits nederlaag in de voorlaat ste partij lag alles ineens wee open. Edwin Fluit leidde nogwti met 14 punten, maar Ruud te Bruin en Tonny van Beverei hadden de achterstand inmid dels tot één punt terug gebracht Leo Koopman was met 12 pui ten ook nog niet helemaal kan.' loos en de sterke finale van Ge Monster had de speler van DOS plots ook uitzicht op een pc- diumplaats gegeven. De beslissing moest vallen in te slotpartijen Stoutjesdijk/Fte Wim Flikweert/Van Beverene De Bruin/Monster-Stols/Koop- man. In een bijzonder spanner- de partij wonnen Flikweert'VE Beveren van Stoutjesdijk'Fte! (25-23). Ruud de Bruin konnac- overwinning in zijn partij (25-lt het zegegebaar maken. De we: strijdleider PK (Persoonlijs: Kampioenschappen i van te' district Schouwen-Duivelar: eindigde mét Tonny van Beu ren gelijk in wedstrijdpunte (15), maar de gemaakte caram boles (260 om 257) wezen Rute de Bruin als winnaar aan. VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen boekten een knappe overwinning op Prisma College. De basketbalsters wonnen in Utrecht met 48-62. Ook de man nen van BC Vlissingen boekten uit tegen Virtus winst: 71-84. Vrouwen: Prisma College-BC Vlissingen 48-62: BC Vlissingen ging goed van start en scoorde regelmatig tegen de man-to- manverdediging van de Utrecht se vrouwen. Dit resulteerde in een 2-8-voorsprong voor Vlissin gen. Doordat er erg streng werd gefloten, kwam er veel ruimte in de aanval voor beide partijen, maar door dit strenge optreden van de arbiters stonden beide teams ook heel wat keren op de vrije-worplijn. Voor Vlissingen pakte dit zeer gunstig uit. want het percentage aantal benutte vrije worpen was zeer hoog. BC Vlissingen had halverwege elf punten voorsprong. In de tweede helft ging de thuis ploeg een wat hoger tempo spe len. Vlissingen leek zich hier door. vooral in de eerste minu ten. te laten opjagen, waardoor het spel wat slordig werd. Pris ma College maakte hiervan dankbaar gebruik en kwam even terug in de wedstrijd. On der leiding van Ilse Caljouw wist Vlissingen de aanvallen weer wat rustiger te spelen en liep daardoor weer wat verder weg van Prisma College: 42-56. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 21 punten, Annemiek Arendse 14. Danielle Bollebakker 6. Inge Van- dewynckel 5, Linda Verhage 5, Ilse Caljouw 5. Linda van Eenennaam 4 en Ietje Boerma 2. Mannen: Virtus-BC Vlissingen 71-84: Virtus, de enige ploeg die totnutoe de Vlissingse formatie op eigen bodem had verslagen (72-73), had in eigen huis weinig in te brengen tegen het incom plete BC Vlissingen: 71-84. De ploeg van coach Wim Elvt kwam goed uit de startblokken- Mede door de felle full-courtver- dediging van BC Vlissingen leed de thuisploeg Virtus veel balver lies en raakte hierdoor uit af spel. BC Vlissingen bleef in eer hoog tempo spelen en kwam vu scores van onder anderen Roö Vandewynckel en Clifton Tuin- fort op een ruime voorsprong bil rust: 31-46. In de tweede helft kende te thuisploeg een opleving, «aar door de achterstand werd gere duceerd tot twee punten. Mede door toe doen van uitblinker Julian var der Maas sloeg BC Vlisisnger opnieuw een kloof. In de sloti# probeerden de Brabanders dor-' het maken van enkele gro;e overtredingen de bezoekers nog over de knie te leggen. Vlis singen bleef echter koel en be sliste door enkele scores van Jor dy de Nooyer de wedstrijd: 71-84 Scores BC Vlissingen: Julian var.o= Maas 25 punten. Jordy de Nooyer-) Rob Vandewynckel 11, Clifton Tui fort 11. Arno Franke 9. Ramon te Blok 6 en Pim van Eikeren 4. Meisjes: Landslake Lions-Bf Vlissingen 85-36: De meisjesP nioren van BC Vlissingen moe ten in Landsmeer opnieuw zo- der de zieke Yolanda Joossesp^ len. Binnen enkele minute" keek BC Vlissingen tegen te- grote achterstand aan. A11*; Anna Steutel (21 punten)e Quintana Pattima (9) kond# voor wat tegentreffers zorgte- Landsmeer behaalde via een j; 18-ruststand gemakkelijk een» 36-overwinning. Tjoba sluit slechte periode af met winst bij Avanti, TOP doet stap terug van onze medewerker VLISSINGEN - In de landelijke competitie zaalkorfbal zijn de eerste beslissingen gevallen. Langzaam maar zeker werd de afgelopen weken de vrije val van TOP uit Arnemuiden inge zet, na de 16-17-nederIaag tegen GKV was de degradatie zater dag een feit. Voor de tweede de gradatieplaats in de eerste klas se G staat - na het gelijke spel tegen Excelsior - Animo uit Oost-Souburg 'met stip' geno teerd. Op de elfde speeldag leed over- gangsklasser Swift de derde ne derlaag op rij. kwamen Zuidwes ters en Ondo winnend uit de re gionale derby's tevoorschijn en stuntten Tjoba en Stormvogels. Eerste klasse Avanti-Tjoba 10-16. Voor coach Erik Buizer van Tjoba kwam de overwinning tegen deze titel kandidaat niet eens als een ver rassing. „De ploeg is de laatste weken zichtbaar weer naar een goede vorm gegroeid. Het zat er aan te komen dat we een keer moesten oogsten. Dit was gran dioos, echt subliem van uitvoe ring", haalde Buizer een paar su perlatieven uit de kast. Na de eerste verkenningen nam Tjoba het initiatief en maakte bij 3-5 en de 5-7-ruststand een paar gaatjes die de thuisploeg nooit meer dicht zou krijgen. Avanti deed er echt alles aan. maar werd tactisch uitstekend gecounterd. Vooral de vrouwen van Tjoba - met Anita Valstar als uitblinkster - speelden een hoofdrol: tien doelpunten scoor de Buizers' vrouwenviertal, hun tegenstandsters bleven 'droog' staan. Na 9-10 haalde Tjoba uit voor de beslissende punch. Tjoba-score: Anita Valstar 3. Karin Blommaard 3. Margot Jansen 3, Jo- landa Kole 1, Wilco Fokke 2, Arnold Glaser 2, Mark de Schipper 2 Animo-Excelsior 15-15. Weer een mindere beurt van Animo, dat de tweede competitiehelft goed begon, maar inmiddels al weer is stilgevallen. Coach Ad Vos constateerde in de eerste helft vooral een gebrek aan agressie en na een moeilijke start en een - helaas te korte - op leving (6-4) had dat 6-8 bij de rust tot gevolg. Zowel Vos als aanvoerder Sjaak Baas 'bedelden' bij de ploeg om een scherper vervolg, maar pas bij 6-9 (9-91 en 9-12 werden de mouwen echt opgestroopt. In dat krachtige verweer stoomde de thuisploeg op naar de aan sluiting bij 15-15 en had toen dui delijk de beste winstkansen. Die konden niet worden benut om dat de arbiter van dienst ruim een halve minuut te vroeg af floot. Ad Vos noemde echter ook de twee gemiste 'stippen' van aanvoerder en topscorer Sjaak Baas èn het gemis aan scorend vermogen van zijn vrouwen be palend voor de puntendeling. De degradatie is nu wel heel erg dichtbij. Animo-score: Sjaak Baas 6, Jack de Waal 4. Chaim Koole 3, Wilma de Vis ser en Leonard Debbaut. TOP-GKV 16-17. Met een alles zins redelijke wedstrijd heeft TOP afscheid genomen van de eerste klasse. „En dat geeft toch weer het nodige vertrouwen voor de toekomst", ziet coach Ko Crucq alweer betere tijden aanbreken. Tegen GKV zat TOP de hele eerste helft aan de goede kant van de score. Het gat van drie doelpunten dat de bezoe kers direct na de pauze sloegen (9-12) kon echter nooit meer he lemaal worden gedicht. „Op beslissende momenten kwamen we net dat beetje kwali teit tekort dat beslist over winst of verlies had Crucq ook ge zien. Maar bij TOP heerst na de degradatie zeker geen grafstem ming, wantwe komen terug". durfde de coach wel aan. TOP-score: Ramon van de Gruiter 6. Jantine Meulmeester 4. Ria de Rid der, Samantha Schutte en Paul Be- zemer (allen 2) Derde klasse Merwede-Stormvogels 17-18. Vóór het begin van de competi tie had coach Rolf Kamphuis van Stormvogels zich een paar doelen gesteld: Niet degraderen en van de favoriete ploegen pun ten pakken. De eerste opdracht is na de overwinning op Mer- wede zo goed als gehaald, titel kandidaten Zuidwesters en On do wacht bij hun uitwedstrijd te gen Stormvogels een warm ont haal. Na in deze wedstrijd bijna steeds achter hun tegenstander aan te hebben gelopen (7-7, 12-8 bij de rust, 16-14 bij het ingaan van het laatste kwart) bleken de bezoekers in de finale echter het meest over te hebben. Met Jo- rien Kastelein in de hoofdrol (doelpunten bij 16-17 en 16-18) haalde Stormvogels toen de vol le buit binnen. Blauw Wit-Zuidwesters 7-14. Een duidelijke overwinning voor Zuidwesters dat zijn tegenstan der agressief en - volgens Blauw Wit-coach Harry van de Broeke - ook fysiek afblufte. Na een snelle 0-2 viel bij de thuisploeg boven dien Karin Deurloo met een spierscheuring al vroeg uit en de ploeg had daarna veel moeite om het ritme weer op te nemen. Blauw Wit slaagde er ook niet in om de meerlengte van de tegen stander te ontregelen en werd via een 4-7 ruststand en 6-9 een kwartier voor tijd kansloos naar de nederlaag gespeeld. Coach Peter Crucq van Zuidwesters wilde van een teveel aan fysiek niet weten: „We hielden de sco rende mensen van de tegenstan der uit de wedstrijd. Dat. was cruciaal", aldus Crucq. ONDO-Togo 20-11. De bezoeken de ploeg is er in deze wedstrijd nooit aan te pas gekomen. Een in hoog baltempo en met vloeiende combinaties gestart Ondo had van begin tot eind het initiatief. In het eerste part tikte het overwicht nog niet echt aan (9-5), na de pauze werd de tegen stander gedold en liep een be weeglijk Ondo-achttal met uit blinkers Ronald Coppoolse - met 6 doelpunten ook topscorer en Thea van Schaick via 17-7 naar 20-11. van onze medewerker ELLECOM - Toby Hage is er in de halve finale van het Neder landse damkampioenschappen niet in geslaagd zich te verzeke ren van deelname aan de finale ronde van het toernooi. De stu dent uit Vlissingen had in Elle- com via een gelijkspel tegen Odin Mol uit Doetinchem een barrage kunnen afdwingen, maar zag zijn kansen door een nederlaag in rook opgaan. Hage was met een gezonde aan- valsstand uit de opening geko men. maar vertrouwde de stel ling niet en zocht de rand van het bord op. Zijn tegenstander nam het initiatief over en con fronteerde de Zeeuw met een aantal gevaarlijke dreigingen. Via een mooi zetje maakte de speler uit de Achterhoek het karwei af. Arjo Kousemaker uit Yerseke sloot het toernooi in stijl af. Te gen de Fries Taeke Kooistra kwam een Keiler-opening op het bord. In een ingewikkelde stand had Kousemaker de keus uit een dure damcombinatie en een an dere voortzetting. Hij koos voor de laatste optie en raakte vervol gens door een combinatieve wending een schijf achter. Door zwaktes van zijn opponent kon Kousemaker orde op zaken stel len en wast hij alsnog een pun tendeling te forceren. Bij de vrouwen was Daniella de Vos al zeker van een finale plaats. De speelster uit Tholen kwam al in een vroeg stadium re mise overeen tegen de Tilburgse Nicole Kokx. De Vos verzekerde zich daarmee van een gedeelde eerste plaats in haar voorronde- groep Een speler van Zuidwesters (rechts)zoekt een afspeelmogelijkheid. foto Willem Mieras van onze verslaggever Martijn Krabbendam VLISSINGEN - De kenners had den het ai voorspeld. Sporting Walcheren zou het Zeeuwse kampioenschap veldloop-esta fette wel even gaan winnen. En ze kregen gelijk, de kenners. Want Sporting heerste zater dagmiddag op alle fronten. Hoever gaat een atleet om te winnen? Ver. heel ver. bleek za terdag. Ramses Bekkenk, slotlo- per van de succesvolle atletiek- formatie, was bezig aan z'n laat ste èn beslissende ronde toen het noodlot toesloeg, Bekkenk passeerde een achterblijver net voor een sloot, moest opsprin gen en kwam verkeerd terecht. Zijn enkel klapte dubbel. En dat is schrikken, zeker voor Bek kenk die net hersteld is van een blessure aan hetzelfde gewricht. Toch wilde de jonge atleet met paardestaart niet opgeven. „Nee, tuurlijk niet, je loopt toch voor je club. he Als het geen be langrijke wedstrijd geweest was had ik allang opgegeven Na die eerste keer ging ik er nog een paar keer doorheen. Vooral de laatste ronde had ik echt pijn maar ik dacht: gewoon doorlo pen." Zo rondde Bekkenk het voorbe reidende werk van zijn ploegge noten Gonzales, Louwerse en Ramsteijn prima af. Achter het superieure Sporting eindigde Atletica. verantwoordelijk voor de geoliede organisatie zater dag. op de tweede plaats. Een knappe prestatie, want na twee series lag de Vlissingse club een behoorlijk eind achter op het verrassende AV'56, dat met Ed win de Leeuw en de 'beul uit We- meldinge'. Jan Guiljam. voort varend uit de startblokken schoot. Nadat Theo Rabout al een flink stuk van de achterstand had af geknabbeld. maakte Hans van de Griendt het karwei af. En de atleet had het nog zo voorspeld. „Rammen en beuken", ging-ie. Twee ronden had Van de Griendt nodig om het gat met AV'56-loper Jan de Bart te dich ten. „Ik lag 56 seconden achter, geloof ik", keek Van de Griendt terug op zijn spectaculaire in haalrace, „Aan het eind van de tweede ronde zag ik hem al lo pen, toen was de achterstand een seconde of dertig. In de laat ste ronde, aan het einde van het bos, had ik hem te pakken. Hij zag dat ik er aan kwam en ver snelde. Toen ben ik nog sneller gaan lopen en haalde hem vlak voor de finish in Nou, dan is het beuken en rammen èn hopen dat je niet eerder kapot komt te zitten dan hij", aldus Van de Griendt die dik tevreden was met de tweede plaats. „Het hoogst haalbare, denk ik. Wij waren niet compleet dus dat scheelt. Zijn we wel volledig dan weet ik het zo net nog niet. Bij de weg-ekiden hebben we ze ook verslagen en niet zo zuinig ook. Daarom is het jammer dat we niet compleet waren. Maar ja, het is niet anders." Ook bij de vrouwen was het sce nario vooraf al geschreven. Sporting Walcheren heerste en verdeelde. Slechts in de eerste 'manche' moest de Walcherse veelvraat tevreden zijn met een tweede positie, maar toen Karin Bastian het schitterende par cours werd opgestuurd, waren de rollen snel omgedraaid. De jeugdige Bastian maakte met succes de achterstand goed op Jopie Daane en plaveide zo de weg voor Willy de Nooijer en Jo- lien Bekkenk. die het karwei kundig klaarden. Voor de tweede keer werd het kampioenschap gehouden op het parcours rond restaurant De Vijgheter. En het traject door het bos nèt onder de duinen be viel de deelnemers prima. „Een prachtig parcours", vond Hans van de Griendt. „Vooral die bochten hè. Die waren niet zo scherp, hepen lekker mee dus daar kon je vol inknallen. Daar naast was het ook leuk omdat je steeds iedereen voorbij zag ko men. Ik denk dat de toeschou wers daardoor hebben genoten." Ramses Bekkenk, die aan zijn enkel geblesseerd raakte, liet zich direct na de finish behandelen door Niek Knol. foto Lex de Meester Daniella de Vos: geplaatst voor NK. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 14