Hossen tussen de hoosbuien door PZC zeeland w MAANDAG 19 FEBRUARI 1996 1 0 Bijna duizend mensen trokken in polonaise door Leuwedorp. Ook in Sint-Jansteen dienden de praalwagens dit jaar tegen een (wind)stootje bestand te zijn. Fantasie, een paar oude kranten, en dit Zeeuwse meisje was klaar voor carnaval. van onze verslaggevers TERNEUZEN/GOES - De op tochten in Sas van Gent, Hulst en 's-Heerenhoek brachten als vanouds hele hordes op de been. Lewedorp mobiliseerde bijna duizend mensen om het Neder landse record polonaise te bre ken en in Goes werd het vijftig ste carnavalsjaar gevierd. Dat het weer niet meezat leidde al leen maar tot vollere cafés. De optochten werden er niet min der om bewonderd en de para plu's die bij de zoveelste stort bui omhoog gingen, maakten het geheel alleen maar kleurrij ker. In Zeeuws-Vlaanderen speelde het jaarlijkse zottenfeest zich vooral in de uitpuilende cafés af. Zaterdag viel het nog enigszins mee, maar zondag hoosde en ha gelde het tussen de windvlagen door. Bierbuiken vochten om een plekje aan de tap. De polo naise aan je voorbij laten gaan, was eenvoudigweg onmogelijk, wilde je niet onder de voet gelo pen worden. De kleinere optochten die zater dag gehouden werden in Philip pine. Sluiskil, Vogelwaarde, Kloosterzande (kinderen), Clin- ge. Sint-Jansteen en het wagen bouwersdorp bij uitstek Graauw waren in trek. Pech was er alleen in Vogelwaarde, waar de Prin senwagen het begaf en de Raad van Elf te voet verder ging. De Steense Ratten vierden hun 33- jarig jubileum in een bomvol ge meenschapscentrum, waar Va der Abraham het Rattenhol op z'n kop zette. Marie Louise De Aardenburgse Nachtuuln braken zaterdag een record. Dik tweehonderd mensen vormden 's ochtends op het Kaaiplein de 'Marie Louise'. Het menselijke schip mat op het juiste moment 68 meter, ruim twintig meter langer dan vorig jaar. Ook de op tocht in de Kikkerstad trok een record aantal deelnemers (bijna 400) en toeschouwers. In Hulst reikten De Vossen bur gemeester mr dr A. Kessen tij dens de zuurkoolmaaltijd het Grootkruis in de Orde van Ver diensten uit. als blijk van waar dering voor zijn stringente drugsbeleid. De stadhuistoren van het Vossenhol moest het dit jaar zonder de traditionele boe renkiel met pet doen. Harde windstoten maakten het werken met de kraan onmogelijk, zodat het hemd achterwege bleef. Bij de grote optochten in Sas van Gent en Hulst draaiden on danks harde windstoten ook de hoge wagens, waarvan er ver- Fantasievolle èn waterdichte kostuums in Vogelwaarde. Jubileum Zaterdagmiddag trok ook ee bonte carnavalsoptocht overè Grote Markt in Goes. Het was® vijftigste verjaardag van de G» se vereniging Arti Carnaval Prins Adrie, hoog bovenop a? wagen, keek toe hoe zijn Raai van Elf zakken vol papiersnip pers uistrooide over het publiek De optocht in 's-Heerhoek, traditiegetrouw het hoogtepunt van carnaval op de Bevelanden. De polonaise was nog niet ter, einde of een vliegtuigje vloog tot twee maal toe rakelings overhet kerkplein. De tweede keer werd de sleutel van het dorp eruit ge worpen. Burgemeester J. LM Mandos van Borsele stond er a! op te wachten. Plechtig over handigde hij de sleutel aan Prins Willem de Eerste. ,,Laat het op een goede manier uit de handlo pen". wenste de burgemeeste hem toe. schillende ver boven de huizen uittorenden, gewoon hun rondje mee. Wel hadden de Kanjers uit Philippine bij voorbaat hun reusachtige indianenkop van de stelling gehaald. Bij de bouw bleek de constructie al te zwak. De kop kreeg een plaatsje op een karretje achter de wagen. De meeste wagens doen morgen, dinsdag, om 14 uur weer mee aan 'de grootste optocht van Zee land' in Kloosterzande. In den- en noord-Zeeland spronga 's-Heerenhoek. Lewedorp Goes eruit, maar ook in dorpes als Kwadendamme, Oud-Vosse- meer, Serooskerke <S), Hans- weert en Kortgene werden dem de feestneuzen tevoorschijn ge haald. „Even aansluiten, men sen. Even aansluiten graag", klonk het zaterdagmiddag op het Kerkplein in Lewedorp, Jong en oud, verkleed of niet huppelden mee in een lange, he le lange polonaise. Met 96£ nemers lukte het echter niet hel Nederlands record te breken Polonaise Daarvoor waren een paar dui zend lolbroeken meer nodig ge weest. „Het was tóch een prach tig dorpsspektakel", oordeelde een van de organisatoren na al- loop. Kleurenfoto's Peter Nicolai, zwart/witfoto's Willem Mieras De stenen leeuwtjes op het bar- V des van het stadhuis werden voor de gelegenheid getooid mei een rode sjaal. Traditioneel hoogtepunt van het carnaval op De Bevelanden gg ondanks het gure weer, was de optocht zondagmiddag door 's [M Heerenhoek. Als vanouds ston- tw den de auto's tot ver buiten hei iai dorp geparkeerd. Dat de tore ïaj van Paerehat in slechte staa: m. verkeert kan geen toeschouw Da, zijn ontgaan. Diverse versierde aC( wagens verwezen ernaar. En in dianen en cowboys stonden ei- ge) kaar naar het leven rond een mc- biel wildwest-dorp. Ook de Dooc j"n van lepere was present. Als ge iaa raamte fietste hij door het dorp. var me gec ït 3] ie •ik no- te Kt me a; m -.2 «I >1 ie De

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 10