Jennifer Capriati stelt rentree uit Eindelijk goud Atle Skaardal PZC sP°rt Zaalvoetbalploeg boekt zege in topper Tennissers Terneuzen delen in de punten I Handballers HVSY schieten met scherp Rugblessure dwarsboomt plannen van tennisster, die door een diep dal ging Rechter heft startverbod bokstrio op Bedrijfsleven loopt warm voor het EK-voetbal sport op tv uitslagen WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 z 22 van onze verslaggever Rob van der Zanden PARIJS - Gisteren zou Jennifer Capriati haar rentree maken in het profcircuit. In Parijs, de stad waar ze zes jaar geleden de finitief doorbrak, wilde ze een nieuwe start maken. Capriati - overeen maand wordt ze 20 jaar - had een wild card voor het in- doortoernooi gekregen. Maan dag liep ze tijdens de training echter een spierblessure op in haar rug, waardoor ze zich moest terugtrekken. Desalniet temin hoopt ze op korte termijn terug te keren aan het tennis- front. In de eerste ronde zou de Belgi sche Sabine Appelmans haar te genstandster zijn. ..Ik wilde zo graag spelen dat ik me wellicht tijdens de training te zwaar heb ingespannen", zei de olympisch kampioene op de persconferen tie. ..Ik ga nu herstellen. Ik keer pas terug als ik me honderd pro cent fit voel." Jennifer Capriati had in Parijs willen laten zien, dat ze haar pro blemen heeft overwonnen. De Amerikaanse zegt een zwarte bladzijde in haar prille, maar nu al spraakmakende loopbaan te hebben afgesloten. Al op 13-ja- rige leeftijd werd ze tennismiljo- nair Als 14-jarige de jongste speelster in de historie die door drong tot de halve finale van een Grand SI am (Roland Garros 1990). Met 15 jaar: de jongste ooit bij de laatste vier op Wimbledon. Pas 16 en al winnaar van olym pisch goud na een finale tegen Steffi Graf. Met 17 jaar: de weg kwijt, aan de drugs, gestopt met tennis. Het Amerikaanse wonderkind zou de wereld gaan veroveren. Toen ze nog maar net met haar kruin boven de netband uit kwam. had ze al een sponsorcon tract van tien miljoen gulden binnen. Maar ze moest haar eer ste wedstrijd als prof nog spelen. Ze trainde met Chris Evert en diens broer John speelde een beetje manager. Toen ze als 15- jarige op het centre-court van Wimbledon, getooid met paar- destaart, won van Martina Na- vratilova kreeg ze de bijnaam 'Chrissie II'. Maar die koosnaam verloor ze snel. Vooral toen ze een paar j aar later met een foto stond afge beeld in een Amerikaans tijd- schritt. Capriati keek volkomen verdwaasd in de lens en oogde zo stoned als een garnaal. Door haar neus en navel zaten ringen ROTTERDAM (ANP) - De natio nale bokskampioenen Arthur Santana, Franklin Lopes en An tonio Medina zijn verlost van hun schorsing van drie maan den. De rechtbank in Rotter dam heeft gisteren het startver bod voor het amateurtrio met onmiddellijke ingang opgehe ven. In een kort geding dat maandag in de Maasstad dien de, hadden de drie daarom ge vraagd. De rechtbank wees wel de vorde ringen van het drietal op de Ne derlandse boksbond af. Het trio eiste onder meer een onmiddel lijke inschrijving voor het toer nooi om de Stranga Cup, dat donderdag in Sofia begint. Dat evenement is in principe de laat ste kwalificatiemogelijkheid voor het Europees kampioen schap. eind maart in Denemar ken. Bij het EK verzekeren alle kwartfinalisten zich van een startbewijs voor de Olympische Spelen in Atlanta. Na deze uitspraak in het kort ge ding overweegt het bondsbe- stuur de drie boksers toch nog een kans op het EK te geven. De technische raad en de bondscoa- ches Hennie van Bemmel en Ben Zwezerijnen voeren deze week spoedoverleg om het gerehabili teerde drietal in te schrijven voor een toernooi in Tsjechie. dat 21 februari van start gaat. De president van de rechtbank, mr R. van Boven, gelastte in zijn vonnis het bestuur van de Rot terdamse boksvereniging Hobo ken alle medewerking te verle nen om de drie boksers aan offi ciële wedstrijden te laten deel nemen. Dit betekent dat het trio vrij is om te verhuizen naar Gleason's Gym. Indien de club van voorzitter Aad Westerlaken in gebreke blijft, dient zij een dwangsom van 50.000 gulden per dag te betalen, met een ma ximum van een half miljoen gul den. De drie boksers vroegen vorige maand overschrijving naar Gleason's Gym. een nieuwe sportschool in Rotterdam-Zuid. Ze vertrokken omdat hun trai ners Vergouwe en Van den Driessche om uiteenlopende re denen niet meer welkom waren bij Hoboken. Een tussentijdse overstap is reglementair echter alleen mogelijk als de oude ver eniging een verklaring van geen bezwaar afgeeft. Dat weigerde het bestuur van Hoboken om verscheidene redenen. Het bondsbestuur sprak daarop de formele schorsing van drie maanden uit. Volgens de recht bank mag Hoboken in dit speci fieke geval echter geen beroep doen op deze sanctie, vastgelegd in artikel 34 van het huishoude lijke reglement van de NBB. en ze deed in weinig meer den ken aan Chris Evert op dat mo ment. De foto leek een trucage, maar het was de keiharde werke lijkheid. Capriati was 'van God los'. Langzaam maar zeker drong dat besef door toen er kleine nieuwsfeitjes doorsijpel den in de pers. Het tenniswonder van weleer was opgepakt bij diefstal in een juwelierszaak. La ter werd ze betrapt op het bezit van drugs en belandde in een af kickcentrum. Ze raakte steeds verder verwijderd van het hei lige gras van Wimbledon. Opgebrand Jennifer Capriati (29 maart 1976. New Yorki is het zoveelste foute voorbeeld uit het vrouwenten nis. Een typisch geval van te snel gekomen en te snel vertrokken. Een 'burn out' zoals Andrea Jae ger en Tracy Austin. Austin won op 16-jarige leeftijd met een beu gel en vlechtjes de US Open 1979). maar trok zich vijfjaar la ter terug uit het circuit Het moet gezegd dat het geval Austin te maken had met hard nekkige rugblessures, bij Ca priati waren de problemen voor al van psychische aard. Ze kon de sportieve druk en de dagelijk se aandacht van de pers niet aan. In 1993 op de US Open bleek ze volledig opgebrand te zijn en verloor in de eerste ronde tegen Leila Meskhi. Volgens Na- vratilova was voor de wedstrijd al zichtbaar dat Capriati overal wilde zijn. behalve op een tennis baan. ..Ze had veel eerder een poosje uit het tennis moeten stappen. Ze heeft jarenlang ge speeld zonder plezier en ande ren, maar ook zichzelf voor de gek gehouden", liet Navratilova optekenen in het Amerikaanse blad Tennis. Capriati trok zich na Flushing Meadow terug in de anonimiteit en verliet de ouderlijke woning- waar ze jarenlang in de gaten werd gehouden door moeder De- nise. maar meer nog door vader Stefano. De voormalige ama teurvoetballer en stuntman in B- films - opgegroeid in Italiè - had zijn dochter al die tijd aan een touwtje als coach en manager, maai- verloor nu de controle. Dochterlief vertrok. „Ik wilde al leen zijn, haatte alles en ieder een. Als ik in de spiegel keek vond ik mezelf dik en lelijk. Op heel slechte momenten dacht ik aan zelfmoord," bekende ze in die periode tegenover de New York Times. Ze ging terug naar de highschool in Tampa Bay, Florida. Via schoolvriendjes belandde ze in verkeerde circuits. De tennis- miljonaire werd een keer betrapt door een juwelier die zag dat Ca priati de zaak verliet met een niet afgerekende ring van veer tig gulden. Het incident werd wereldnieuws en de reactie van Capriati deed er kennelijk niet meer toe. „Ik was vergeten dat ik die ring om had. Toen ik het ont dekte was het al te laat," zei ze. Feit is dat haar vergeetachtig heid geen verzinsel is. Capriati stond als tennisster, buiten de baan, bekend als nonchalant en afwezig. Regelmatig vergat ze voor een wedstrijd reserverac kets mee te nemen en het ge beurde ook meer dan eens dat ze vlak voor aanvang ontdekte dat ze haar lenzen thuis vergat in te doen. Na het incident voelde ze meer dan ooit de ogen van de wereld op haar gericht en ze besloot on der te duiken in het 'partycir cuit' waai- de legale en illegale genotsmiddelen voor het opra pen lagen. In mei '94 werd ze gearresteerd omdat ze in een ho tel met vrienden was betrapt op het bezit van marihuana. Ver oordeling bleef uit omdat ze in stemde met een rehabilitatie programma. Capriati zei in de New York Times: „Ik was niet verslaafd aan drugs, maar je zou kunnen zeggen dat ik verslaafd was aan mijn eigen pijn. „Ik was sarcastisch over alles. Mijn geest was nogal zwart." Ze besloot in mei zelf tot opname en volgde een ontwenningskuur in Miami. Het blad Newsweek onthulde later dat het de tweede keer in '94 was dat ze een afkick programma volgde. In februari zou ze al geholpen zijn voor haar verslaving aan marihuana, vol gens het tijdschrift. Alcohol Intussen vertelde Brenda Schultz, gevraagd naar een reac tie op de problemen van Ca priati. dat ze zich niet verbaasde over de toestanden. „Toen ze vijftien was vroeg Capriati me al eens om een fles whisky te halen. Als wij met een ijsje op het terras zaten, kwam zij aanlopen met bacardi-cola. Ze drinkt de pro blemen weg." Bij de WTA, de spelersvakbond van de vrouwe lijke profs, wordt ontkend dat Capriati tijdens haar actieve loopbaan als speelster ook ge bruikte. „Er is geen enkele aan wijzing dat ze tijdens haar car rière al drugs gebruikte", aldus woordvoerder Anne Worcester van de WTA. In november '94 maakte Ca priati haar rentree in het toer nooi van Philadelphia. Ze ver loor in de eerste ronde van Anke Huber en het bleek dat de baseli- ner met de dubbelhandige back hand nog ver verwijderd was van de vorm waarmee ze in drie sei zoenen drie miljoen gulden aan prijzengeld verdiende en zesde van de wereld werd. Intussen had ze al meer nederlagen gele den natuurlijk, want ook haar hoofdsponsors Prince en Dia- dora hielden het voor gezien en stopten met het financieren van de 'tennisjunk'. Na Philadelphia trad opnieuw de stilte in. Maar Capriati liet in tussen weten dat haar loopbaan als topsporter nog niet over is. „Geef me een racket en ik laat zien dat mijn levensverhaal nog niet ten einde is. Het gaat nu al leen nog maar om mijn plezier. Ik zal niet meer huilen na een ne derlaag." Monica Seles stond snel na haar terugkeer alweer op het ereschavot. Met behulp van de vakbond die haar ranking be schermde. Capriati begint ge woon op nul. DEN HAAG (ANP) - Het com merciële circus rondom het Eu ropees Kampioenschap voetbal komende zomer in Engeland lijkt levendiger te worden dan ooit tevoren. Het merchandi- singbureau ILP uit Amsterdam, dat de belangen van de voetbal bond KNVB vertegenwoordigt, heeft de indruk dat het EK-voet bal meer leeft bij het bedrijfsle ven dan bijvoorbeeld het we reldkampioenschap anderhalf jaar geleden in de VS. Dutchy de leeuw, de mascotte van de KNVB, prijkte twee jaar geleden op de produkten van zestig bedrijven. Nu al hebben zich 35 bedrijven gemeld bij ILP. Volgens een woordvoerder van ILP zullen deze zomer belang rijk meer dan zestig bedrijven zich mogen tooien met Dutchy. Dat is mede te danken aan de in middels grotere naamsbekend heid van het leeuwtje, zo denkt men bij ILP. De komende maan den verschijnt Dutchy op hon derden artikelen, zoals kleding, horloges, schoenen, wandklok ken, zonneweringen en stoelen. Ook bij winkeliers en super markten bloeit het Oranjege voel weer volop. Uit een onlangs gehouden onderzoek van het vakblad Distrifood blijkt dat de meeste winkeliers tijdens de kampioenschappen hun winkel een oranje uitstraling gaan ge ven. Voetbal is volgens hen een belangrijk verkoopwapen dat de omzet kan stimuleren. Ontel bare acties en een veelheid aan activiteiten staan op stapel. Veel bedrijven melden allerlei plannen te hebben om de consu ment te plezieren tijdens het EK. maar willen dat op dit mo ment vanuit commerciële over wegingen nog niet openbaren. Philips, een van de sponsors van het EK. gaat vooral in Engeland het publiek extra benaderen. Zo start Philips daar voor de schooljeugd een grote wedstrijd, waarvoor vele prijzen beschik baar zijn. 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal. 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL -: Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.50-20.25 Veronica: Sportfreaks: programma met uiteenlopende sportvragen ondersteund met beeld materiaal 20.35-22.00 Ned 2: Studio Sport. 22.00-23.00 NBC: Golf: Dimension Data Pro-Am 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-23.35 RTL 4: Sport 23.35-01.05 BBC 1: Sportsnight van onze medewerker HULST - De zaalvoetballers van Q-Utility bevestigden hun uitstekende vorm van na de winterstop door in een recht streeks duel om de eerste plaats GTI met 8-3 te kloppen. Daar door heeft het Terneuzense team de koppositie in de tweede klasse regio Zeeuws-Vlaande- ren weer overgenomen. Met Patrick de Meijer en Hubert van den Hemel in een voortrek kersrol werd GTI onder de voet gelopen. De thuisclub kon Q- Utility voor de rust nog bijbenen (2-2), maar daarna was er geen houden meer aan. De vlotte combinaties werden bekroond met doelpunten van Patrick de Meijer (3). Mirko Tomic (2), Da niël Dobbelaar (2) en Hubert van den Hemel. Voor GTI scoorden Jurgen Vermeulen en Bennie Maes (2). Rons Hair Fashion-Maas Af bouw 8-7: Vlak voor tijd maakte Bert Knol de winnende treffer. Rons Hair Fashion had eerder in de wedstrijd - mede door vijf goals van Robert van de Kévie al met 5-1 voor gestaan, maar Maas kwam sterk terug. In de slotfase was de stand gelijk: 6-6. De gelijkwaardige partij viel in het voordeel uit van de ploeg uit van onze medewerker TERNEUZEN - In de Belgische competitie wonnen de teams van HVSV met speels gemak. De vrouwen klopten GBSK 2 (30-4) en de mannen versloegen Ber- lare (33-9). De vrouwen van HV Hulst klopten DB Gent. het Hul ster mannenteam ging onder uit. De HVSV-vrouwen waren nog lief voor GBSK 2, dat halver wege al tegen een 14-3-achter- stand aankeek. Na rust speelde HS VS geconcentreerder. De 30-4- eindstand was een logisch ge volg. Ook het mannenteam van HVSV kwam traag op gang. Ber- lare kon echter geen moment overtuigen. Zelfs zonder Patrick Verburg in de gelederen liepen de Terneuzenaren uit naar een 33-9-zege. De vrouwen van HV Hulst speel den een goede partij tegen DB Gent. Colinda Boon was voor TERNEUZEN - In de bcdrijfs- competitie in het Racketcen trum speelden de teams van Smit Sportprijzen en Roctus Verzekeringen tegen elkaar ge lijk. Smit Sportprijzen ging goed van start. Mattie Harms/Judith de Dobbelaere wonnen met 8-6 van Marleen Blanckaert/Monique Roctus en Kees van Tiel/Huib Van de Akker behaalden een knappe 8-5 overwinning op Geert Saman/Rudy Martens. Daarna was het de beurt aan Roctus, dat via de gemengddub- bels de stand gelijk trok. Moni que Adriaansen/Rudy Martens waren met 10-5 te sterk voor Mattie Harms/Huib Van de Ak ker, terwijl Marleen Blanckaert/ Geert Saman met dezelfde cij fers de baas bleven over Judith Sportprijsvragen Lucky Ten, dinsdag: 4- 5- 7- 9-18 19-30-32-34-36 38-44-47-48-53 54-63-66-74-77 (onder voorbehoud) Toto 6. Eerste en tweede prijs geen winnaars. Derde prijs: drie winnaars bruto f. 9458,60. Tennis Hoek, dat verder doeltreffend was via Ko Neels en Jeroen Pjj. pelink. Bij Maas Afbouw was Jean Dooms topscorer met vijf doelpunten. Jan Cornelissen en Frans Scheele scoorden beiden ëén keer. O.Z.-Van Haperen 8-6: Hekke- sluiter O.Z. wenst zich nog nie: neer te leggen bij de degradatie Door de overwinning tegen Var Haperen staat HKC nu onder aan. Jaap Buijze (3), Mels Ver- helst, Frans Riekwel (2), Paulce Kort en Peter van Langevelde scoorden voor O.Z., terwijl fe Van Haperen Robbert Koole 13! Manfred Dekker, André de Re?, en Erwin Thomas de doelpuj tenmakers waren. IZV-Wentzler Pauwels 2-6: Ee afgetekende zege voor de ploer uit Hulst, dat afstand nam vas de onderste plaatsen. Voer Wentzler Pauwels scoorden Ed ward Tieleman, Wim Delaeree Mark Staal allen twee keer. IZT kwam niet verder dan doelpui- ten van Evert Emans en Pa? van Hove. De Gravin-HKC 6-1: De Wes- dorpenaren wonnen eenvoudig Manfred Swagemakers (3), jan de Meij (2) en Gemel Nout maakten het halve dozijn vol Hans Stoffijn zorgde voor enige Terneuzense treffer: 6-1. rust (8-4) met vier treffers de su: cesvolste aanvalster. Voor Boo: sloeg in de tweede helft echte het noodlot toe. Bij een spronj- schot werd ze uit haar evenwicli gebracht, waardoor ze ongelui kig neerkwam op de vloer. H« trieste resultaat: een gescheir- de enkelband en minstens ach weken uit de roulatie. HV Hult was even aangeslagen, ma? won desalniettemin probleem loos met 13-8. Trees Biesbroeö scoorde zeven maal. De mannen van HV Hulst verlo ren van Evergem 2, dat al sne! een voorsprong van twee puntea had genomen. Vlak voor fel rustsignaal konden de beze kers via enkele snelle break-ouï verder uitlopen (7-11maar indi tweede helft kwam Hulst goed terug. Bijna wist de Zeeuws- Vlaamse ploeg de balans 11 evenwicht te brengen, maartij 14-15 nam Evergem het initiatie! over. Het werd uiteindelijk M voor de Belgen. de Dobbelaere/Kees van Tiel. De Keyzer en Tolhoek verdeel den ook de punten in de vrou wencompetitie. Voor De Kejie: waren Jeanine Ysebaert/Peo line de Keyzer succesvol dc« een 13-4 zege op Jetty van Dors se/Lenie Tenbroek. Tolhoei kwam langszij door een 9-6 ove 1 winning van Ann Walravei Thea Verdoorn op Mattie Hams /Maria Willems. Bij de mannencompetitie we het team Audenaerd/Van Bfe met 4-2 van De Rechter® Waal. Bram van Dijk versies Guido de Rechter met 641- Eric Audenaerd won met 7-3 te koste van Toine de Waal. ft dubbel werd gewonnen door ft Rechter/De Waal, die met8-5!t sterk waren voor Audenaerc Van Dijk. Schipper-Agterhuis/Van Kerkhoven Poule 7: Balzereit/Meyer-OostvoK' Wijland 0-6. Poule 8: Simpelaar/Vsr.* Peijl-Leeuw/Van Aalst 3-3, Doeselwü Jonge-BC 95 6-0. Poule 9: BroomS mie-Dobbelaar/Gelissen 3-3. HerreW Everts-Van de Velde/Visser 2-4. Beri Poule 1: Smit Sportprijzen-Roctos ft zekeringen 4-4. Poule 2 HCG 1-BP 2-6. Poule 3: Gevos-LoodgietersW Kint 4-4. Poule 4: 8 In de olie-Bsf Dieke 2-6. Wielrennen Manacor. Ronde van Mallorca' D*? etappe: Manacor-Manacor: I Leeuw (Ned) 163 km in 3.53.27 (49* km/u), 2. Aldag (Dui), 3. ColonnaiÖ1 Zabel (Dui). 5. Hunt (Eng). 7. Ve* ten, 10. Wiebren Veenstra, 1'- J Louw, 12. Blijlevens, 14. Van Steen- Cordes, 36. Boogerd, 38. Talen. 39. kamp. 41. Bouwmans, 46. Dekten' Meys, 60. Moerenhout, 61. Va" Meulenhof, 67. Den Bakker, 89 Njtf 94. Van Heeswijk, 100. Van der SS 101. Van den Akker, 106. BreukinU; Boven. 121. Nelissen, 164. Smeets-- Algemeen klassement: 1. Cabellot» 7.16.47. 2. Garcia (Spa), 3. CuestaS- 0.05, 4. Zabel 0.36, 5, Edo ISp»' Boogerd, 13 Voskamp, 18 Van» Meulenhof. 20. Bouwmans. 40 Bakker, 50. Breukink, 68. Smests:- 70. De Louw 14.55, 77 Talen, Leeuw, 79, Veenstra, 82. Vierhout*» Moerenhout, 92. Meys, 98. Nijboet. Dekker, 106. Van den Akker, 107* Heeswijk, 109. Boven, 114. N*® 124. Van der Steen. Zaalvoetbal- Tweede klasse regio Zeeuws-V"?' ren: GTI-Q-Utility 3-8, Rons Ha* hion-Maas Afbouw 8-7, O.Z.-Van ren 8-6, IZV-Wentzler Pauwels 2* Gravin-HKC 6-1. Stand: Q-Utility - (106-88), GTI 15-28 (78-73), De Graf 24 (78-60), De Gravin 14-24 l** Rons Hair Fashion 15-23 (96-84t^ Afbouw 15-23 (88-77), IZV 14-191» Van Haperen 14-18 (78-82), Pauwels 14-17 (67-71), O.Z. 15-'- 73), HKC 15-12 (67-89) Atle Skaardal op weg naar zijn eerste grote overwinning in zijn loopbaan. De Noor werd gisteren wereldkampioen op de Super G. Noorse skiër uit schaduw landgenoten Kjus en Aamodt SIERRA NEVADA (ANP) - Hoofdprijzen ontbraken nog op zijn erelijst. Atle Skaardal was tot gisteren een van de wei nige Noorse alpineskiers zonder een kam pioenschap achter zijn naam. In Sierra Nevada kwam daar een einde aan. Tij dens de WK sloot hij een onfortuinlijk tijdperk af waarin hij in de schaduw stond van zijn landgenoten Kjetil-André Aamodt en Lasse Kjus. Vier dagen voor zijn dertigste verjaardag veroverde hij als eerste Noor de wereldti tel op de Super G in 1.21,80. Vóór de zilve ren Zweed Patrik Jarbin r 1.22.09) en land genoot Kjetil-Andre Aamodt (1.22,11). Voor de laatste was het de vierde medaille tijdens een mondiale titelstrijd. Drie jaar geleden in Morioka veroverde de 24-jarige sportman zowel goud op de reuzeslalom en slalom alsmede zilver op de combina tie. De Fin Jane Leskinen completeerde de Scandinavische heerschappij in het zonnige Andalusië door als vierde te finis hen. De Nederlander Harald de Man einig- de als 51e in 1,27,03. Bram van Es werd ge diskwalificeerd. Skaardal droeg zijn wereldtitel op aan zijn grootvader, die vorige maand overleed. De gelukkige winnaar bedankte zijn opa voor de vele steun en hulp tijdens zijn loopbaan Driejaar geleden in het Japan se Morioka gold Skaardal als favoriet voor de Super G. De race werd echter afgelast wegens slechte weersomstandigheden. Hij diende toen genoegen te nemen met het zilver op de afdaling. „Ik was knap ze nuwachtig". gaf Skaardal toe. „Mijn grootse zorg was het snijden van de poor tjes en hoe snel ik de bochten zou nemen. Daarmee kun je veel tijd winnen, maar ook tijd verliezen." Geen verrassing Een verrassing was de wereldtitel van de altijd lachende, blonde viking met het ba byface, die zijn vijfde WK skiede, niet. Na zijn zege in Val d'Isere dit seizoen werd hij tot de kanshebbers gerekend. Tot dinsdag achtervolgde het onfortuin de sympa thieke Noor telkens. Tijdens de WK van 1989 en 1991 bleef hij op een zesde plaats steken, in Morioka behaalde hij op de af daling verrassend het zilver. De winter spelen in eigen land verliepen teleurstel lend: een zesde plaats op de Super G en een negende op de afdaling. Skaardal won in zijn loopbaan zeven we reldbekerraces. zes op de afdaling en een op de Super G. De in Oslo geboren alpi- neskièr heeft lang moeten wachten op zijn eerste grote succes. Zes jaar geleden in Kitzbühel schreef hij geschiedenis op de beroemde Streif. Als eerste Noor won hij in het Oostenrijkse skiparadijs. Zijn op mars werd in 1992 gestuit. Hij scheurde bij een tuimeling in Garmisch Partenkirchen zijn kruisbanden. De winterspelen in Al- bertville miste hij. „Ik heb een perfecte race gereden", zei hij een open deur intrappend. „Het kon ge woonweg niet beter. Deze wereldtitel maakt veel goed, doet de ellende van de afgelopen jaren vergeten." Marseille. Mannen, 825.000 gulden: Eerste ronde: Ulihrach (Tsi/5)-Agenor (Hai) 4-6 7-6 7-6, Moya (Spa)-Bjorkman (Zwe/4) 6-3 7-6, DeWulf (Bel)-Mantilla (Spa) 6-4 6-2, Damm (Tsj)-Apell (Zwe) 4- 6 7-5 6-0, Bruguera (Spa/2)-Raoux (Fra) 6-7 6-3 7-6. San Jose. Mannen, 515.000 gulden: Eerste ronde: Kroslak (Slw)-Washinglon (VSt/4) 6-4 6-3, Reneberg (VSt)-Gumy (Arg/8) 4-6 6-1 6-0, Agassi (VSt/1 (-Wol iers (VSt) 6-2 6-2. Dubai. Mannen, 1,65 miljoen gulden: Eerste ronde: Karbacher (Dui)-Pescariu (Roe) 6-4 6-4, Berasategui (Spa)-Courier (VSt/3) 7-5 7-6. Parijs. Vrouwen, 720.000 gulden: Eerste ronde- Oremans (Ned)-De Swardt (ZAf) 6-1 6-7 6-2, Farina (Ita)-Boogert (Ned) 6- 1 6-4, Begerow (Dui)-Courtois (Bel) 6-4 7-5, Wiesner (Oos)-Novotna (Tsj/5) 1-6 7- 5 6-3, Van Roost (Bel)-Makarova (Rus) 6- 4 6-3, Dechy (Fra)-McNeil (VSt) 6-3 4-6 6- 4, Appelmans (Bel)-Capriati (VSt) w.o., Hingis (Zwi/6)-McGrath (VSt) 6-2 6-2. Competitie Racketcentrum Terneuzen, vrouwen, poule 1: Racket Jack-Blok kade 2-2, Moerbeke-De Kort 2-2. Poule 2' Everling-De Meisjes 2-2, De Keyzer- Tolhoek 2-2. Poule 3: Dooms-Nouwen 4- 0, Van der Starre-Van der Zeijst 2-2. Poule 4: Jansen-Autoschade de Vin 1-3, Jaeriloha-Dees 2-2. Poule 5: Bommelijn- Hokke 4-0, Van Steenberge-Van Kuylen- burg 4-0. Mannen, Poule 2: Oppeneer/Erpelinck- Hamelink/Houg 1-5. Poule 3: Aude naerd/Van Dijk-De Rechter/De Waal 4-2. Poule 4- Hamelink/Grob-Van der Zeijst/ Korner 0-6. Poule 5: Aarts/Vennix-Mi- chielsen/Bommelijn 1-5, Poule 6 Bac/ Colinda Boon scheurt enkelband

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 36