Medicijn voor hart Terneuzen Herrie verhindert lesgeven Commissie ziet geen alternatief voor sloop van flats Terneuzen PvdA biedt oplossing voor verkeerschaos door klanten Morres zeeland 18 Lokplan: leegstand bestrijden met huurpremie en aanpak Pastersbos evenementen Kaartingen Bridge Koersbal Bingo Schietingen Diversen WATERSCHAP HULSTER AMBACHT WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 van onze verslaggever TERNEUZEN - De Woning bouwvereniging Tern'euzen en het Bewonersplatform Binnen stad werken aan een 'lokplan' om de leegstand in het centrum weg te werken. Gedacht wordt onder meer aan het verstrekken van een huurpremie of aan het invoeren van een huurgewen- ningsperiode. Daarnaast be staat bij het platform de inten tie het Pastersbos te (laten) adopteren en te verfraaien, ten einde de woonomgeving aan trekkelijker te maken. Hoofd bewonerszaken A. Trap man van de woningbouwvereni ging benadrukt dat het voorlo pig nog niet meer is dan een ge- dachtenwisseling. Tegelijkertijd maken zowel Trapman als zijn directeur E. van Exter duidelijk 'zeer gecharmeerd te zijn' van de ideeën van de platformleden B. Kaiser en P. Clijsen. De corpora tie is bereid financieel haar steentje bij te dragen. In welke vorm die maatregel precies wordt gegoten, moet nog blij ken. Huurverlaging Het plan omvat onder meer een pleidooi voor één maand gratis wonen in één van de 39 leeg- Jongerenwerk krijgt gift Julianafonds OOSTBURG - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft aan de Stich ting Centrale voor Jeugd- en Jongerenwerk in West- Zeeuws-VIaanderen (SJC) in Oostburg een bijdrage toege kend van 15.000. Het geld is be stemd voor de omvorming van de SJC en de Stichting Welzijn Ouderen in West-Zeeuws- Vlaanderen tot een nieuwe re gionale welzijnsinstelling. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtingen en groepen hun plannen en projec ten uit te voeren. De activiteiten moeten liggen op het gebied van het maatschappelijk welzijn. Het fonds stelt jaarlijks ruim 20 miljoen gulden beschikbaar. Het ontvangt zijn geld uit onder meer de GiroLoterij-BankiLote- rij, de Lotto/toto en de Kraslote rij. Woensdag 14 februari Nieuw-Namen: KBO, De Kau- ter, 13.00 uur. Hulst: zaal de Kroon, 14.00 uur. Axel: Grego- riuscentrum. Ouderenwerk Axel 13.30 uur. Koewacht: De Lange Akkers, 13.30 uur. Clinge: KBO, Malpertuus, 13.30 uur. Donderdag 15 februari Kloosterzande: zaal De Kastan je, 19.30 uur. Heikant: KBO, 't Heike. 13.30 uur. Graauw: dorps huis KBO. 13.30 uur. Axel: Gre- goriuscentrum, 14.00 uur. Ter- neuzen: buurthuis aan de Ed. Grieghof, 20.00 uur. Vrijdag 16 februari St. Jansteen: zaal De Kroon, 14.00 uur. Terneuzen: diensten centrum De Veste. 13.30 uur. Axel. clublokaal Ons Genoegen, 20.30 uur. Spui: De Drie Gehug- ten 20.00 uur. St. Jansteen: Kan tine V.V. Steen, 20.30 uur. Ter- neuzen: Buurtvereniging Serlip- pens, 19,30 uur. Maandag 19 februari Terneuzen: dienstencentrum De Veste, 13.30 uur. Sas van Gent: St. Albert. 13.00 uur. St Jan steen: zaal De Kroon. 14.00 uur. Clinge: zaal De Landbouw, 20.00 uur. Dinsdag 20 februari St. Jansteen: zaal Zondagsver- maak. 14.00 uur. Nieuw-Namen: zaal St Cecilia. 20.00 uur. Kloos terzande: zaal De Reizende Man, 19.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve, 13.30 uur. Woensdag 14 februari Kloosterzande: zaal De Reizen de Man. 19.30 uur. Donderdag 15 februari Terneuzen: dienstencentrum De Veste, 19.00 uur. Hulst: gemeen schapscentrum Den Dullaert, bridgecompetitie 19.30 uur. Woensdag 14 februari Clinge: ANBO. Groot Hulst zaal Malpertuus. 13.30 uur. St. Jan steen: KBO. zaal De Warande, 13.30 uur Axel: Ouderenwerk Gregoriuscentrum, 14.00 uur. Donderdag 15 februari Ossenisse: KBO. Hof ter Nesse, 14.00 uur. Zuiddorpe: 't Kaaike, 13.45 uur. Hulst: KBO, De Lieve. 13.00 uur. Zaterdag 17 februari Terneuzen: dienstencentrum De Veste, 9.00 uur. Maandag 19 februari Kloosterzande: KBO, 't Rozen hof. 13.00 uur. Heikant: KBO, 't Heike, 13.30 uur. Koewacht: de Vlaschaard. 13.30 uur. Woensdag 14 februari Clinge: zaal De Smidse. 20.00 uur. staande nieuwbouwwoningen in de binnenstad. Daarnaast wordt de mogelijkheid geopperd een tijdelijke huurverlaging toe te passen. Extra aantrekkingskracht zou bovendien kunnen uitgaan van contracten met schilderswin kels. tapijtzaken en verhuisbe drijven, die toekomstige bewo ners een gereduceerd tarief bie den bij de inrichting, zo is het idee. Van Exter bevestigt dat de cor poratie serieus denkt aan een bepaalde vorm van huurmati- ging om de strijd tegen de leeg stand een andere wending te ge ven. „Maar wij rijn niet van plan om de manier waarop we dat denken te doen publiekelijk te maken. De mensen moeten niet massaal gaan denken dat ze straks allemaal een tijdje gratis of lekker goedkoop kunnen wo nen in de binnenstad. Het moet een individuele benadering gaan worden. Het initiatief van het platform wordt door ons in elk geval nadrukkelijk onder steund". aldus de directeur. Pastersbos Eén en ander moet samenvallen met het opknappen van het Pas tersbos. Clijsen en Kaiser willen het parkje weer aantrekkelijk maken voor buurtbewoners. Dat kan volgens hen het beste door een deel van het groen als tuin in beheer te geven bij de aanwo- nenden. Een dergelijke adoptie van het bij drugsgebruikers geliefde stekje, moet vervolgens voorko men dat het park opnieuw in verval raakt, zo is het idee. Voor passanten wordt er dan alleen een doorgang gemaakt - door hekken omgeven - zodat het park voor hen toch ook 'beleef- baar' blijft, zei Clijsen woens dagavond in een toelichting voor het bewonersplatform. De bedoeling is het plan verder uit te werken en aan te melden voor het landelijke project 'Bu- renwerk'. Binnen dat kader zijn er door de rijksoverheid bepaal de subsidies te vergeven. Burgemeester drs R. Barbé staat niet bij voorbaat onsympa thiek tegenover het nieuwste of fensief van het bewonersplat form. Hij werd dinsdagmiddag door beide initiatiefnemers inge licht. Over de instelling van een eventuele huurgewenning en het plan Pasterbos volgt binnen kort een nader gesprek met de wethouder volkshuisvesting. Donderdag 15 februari Clinge: zaal 't Pleintje, geldbin- go 20.00 uur. Vrijdag 16 februari Axel: De Halle: 14.00 uur. Zaterdag 17 februari Axel: clublokaal Showband Axel, 20.00 uur. Axel: De Boeme rang, 20.00 uur. Zondag 18 februari Clinge: zaal Het Pleintje 20.00 uur. Dinsdag 20 februari Clinge: zaal De Landbouw 20.00 uur. Spui: De Drie Gehugten, 14.00 uur. Woensdag 14 februari St. Jansteen: KBO, De Waran de, 13.30 uur. Donderdag 15 februari Lamswaarde: zaal de Lamsoren, ouderenschieting, 13.30 uur. Vrijdag 16 februari Clinge: zaal de Troubadour, car- navalsschieting, 19.30 uur. Maandag 19 februari Kloosterzande: zaal 't Laantje, 14.00 uur. Graauw: dorpshuis: carnavalsschieting voor jong en oud. 14.00 uur Dinsdag 20 februari. Walsoorden: Rue du Nord. schie ting voor ouderen 13.30 uur. Woensdag 14 februari Nieuw-Namen. KBO. De Kau- ter. biljart 13.00 uur. Nieuw-Na men: KBO. De Kauter, kaarten 13.30 uur. Heikant: KBO. 't Heike. biljart 13.30 uur. Heikant: KBO, t Heike. pieren 13.30 uur. Heikant: KBO, 't Heike, hand werken 13.30 uur. St. Jansteen: De Warande, KBO Groot Hulst kookcursus 19.30 uur. St. Jan steen: KBO. De Warande, gymnastiek 9.30 uur. St. Jan steen: KBO, De Warande, volks dansen 10.30 uur. Clinge: KBO. Malpertuus, handwerken, kaar ten en biljart 13.30 uur. Graauw: KBO. dorpshuis, handwerken en gymnastiek 14.00 uur. Hulst: KBÓ. De Lieve. Engelse les 9.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve. Zang. kaarten en biljarten 13.00 uur. Terneuzen: bovenzaal dien stencentrum De Veste, biljarten vrij en competitie 13.00 uur. Hulst: gebouw Thuiszorg aan de Tabakstraat, peutercursus 19.30 uur. Terneuzen: dienstencen trum De Veste, volksdansen 9.15 uur. Hoek: buurthuis De Hoekse Rakkers, kinderclub, groep 4,5 en 6 14.00-15.30 uur. Terneuzen: Rivierenhuis, kindercarnaval 13.30 uur. Westdorpe: zaal Con cordia, KVO voorlichtingsbij eenkomst produkten dr. Vogel 20.00 uur. Biervliet: Het Oude Raedhuis, spreekuur wijkagent 14.00-15.00 uur. Hoek: buurthuis Hoekse Rakkers, spreekuur wijkagent 9.00-10.00 uur. Donderdag 15 februari St. Jansteen: KBO, De Waran- De communicatie op de Clingse basisschool Sint Bernardus wordt bemoeilijkt door het langsdenderende verkeer, foto Peter Nicolai van onze CLINGE - Het is voor de kinderen en leer krachten van basisschool Sint Bernar dus in Clinge met de regelmaat van de klok onmogelijk elkaar te verstaan. Om de paar minuten dendert er wel een vrachtwagen voorbij. De onderwijzer moet tijdens de les 'begrijpend lezen' dik wijls even stilhouden, wanneer het ver keer naast de school gelegen doorgaande route hem overstemt. „Eén keer in de twee a drie minuten is het raak. Dat dit storend is, is wel duidelijk. Het bevordert het geven en ontvangen van de lessen niet", vertelt directeur K. Lansu. Een onmogelijke situatie, vinden school bestuur, team en ouders, al enkele jaren. Twee jaar geleden ondernamen ze zelf ac tie. Metingen wezen uit dat de geluid soverlast inderdaad niet mis was. De pro vinciale geluidshinderdienst bevestigde de klachten van de school. Gemiddeld re gistreerde de dienst een geluidsbelasting van 64 decibel, terwijl voor openbare ge bouwen een norm van 35 decibel geldt, al dus Lansu. Onderhoudsbeurt De geluidsbelasting ligt onder de sane ringswaarde, zodat de school aan de 's- Gravenstraat niet in aanmerking komt voor een rijksbijdrage. De gemeente Hulst is er echter van doordrongen 'dat de pro blematiek van dusdanige aard is dat een aanpak van de problematiek niet al te lang op zich kan laten wachten'. Omdat het er niet naar uitziet dat de verkeers drukte op de 's-Gravenstraat de komende tijd zal verminderen, is een ingrijpende onderhoudsbeurt geboden. Officieel krijgt de basisschool Sint Ber nardus uit 1958 pas na veertig jaar, dus in 1998, geld voor 'algehele aanpassing en in grijpend onderhoud', maar de gemeente vindt dat de vervanging van de voorgevel niet tot dat jaar kan worden uitgesteld. Het college wil daarom - vooruitlopend op de decentralisatie van het huisvestings beleid voor basisonderwijs en voortgezet onderwijs - 622.000 gulden beschikbaar stellen voor de noodzakelijke maatrege len. De vervanging van de buitengevel is niet het enige wat moet gebeuren. De renova tie wordt aangegrepen om tegelijkertijd een nieuw buffet te plaatsen, een lokaal tot personeelsruimte te verbouwen, een aparte kopieerruimte en de gangen in te richten. Ook wordt een aparte ingang voor de kleuters gemaakt. Lansu geeft aan dat de 160 leerlingen van de school zo weinig mogelijk last van de verbouwing mogen hebben. De directeur hoopt dan ook dat de werkzaamheden in de zomervakantie kunnen gebeuren. Of een bedrijf bereid is in de bouwvak te ko men werken, is nog niet bekend. de, biljart 13.30 uur. Clinge: zaal Malpertuus, biljart 13.30 uur. Clinge: zaal Malpertuus, gymnastiek 15.00 uur. Terneu zen: dienstencentrum De Veste, soosmiddag 13.30 uur. Hulst: Houtenkwartier, computercur sus ouderen 13.30 uur. Terneu zen: dienstencentrum De Veste, handwerken 13.30 uur. Terneu zen: dienstencentrum De Veste, koormiddag 16.30 uur. Hulst: KBO, De Lieve, Engelse les en gymnastiek 9.30 uur. Terneuzen: Bovenzaal dienstencentrum De Veste, biljarten vrij en competi tie 13.00 uur. Hulst: KBO, De Lieve, Engelse les en gymnas tiek 9.30 uur. Hulst, KBO De Lieve: handwerken, kaarten en biljarten 13.00 uur. Oostburg: Den Hoekzak, hobby-handwerk - middag ouderensoos 14.00 uur. Kloosterzande: St. Martinus aan Groenendijk, cursus teke- nen/aquerelleren van de Zeeuw se Volks Universiteit 19.30 uur. Nieuw-Namen: KBO, De Kau ter, gymnastiek 19.00 uur Hulst: Hof van Vlaanderen, bridgecur- sus Zeeuwse Volks Universiteit 19.30-22.30 uur. Clinge: zaal Mal pertuus, ANBO. Anton Pieck hobbymiddag 13.30 uur. Vrijdag 16 februari Terneuzen: dienstencentrum De Veste, volksdansen 9.00 uur. Terneuzen: dienstencentrum De Veste, soos voor mindervaliden 13.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve, kaarten en biljarten 13.00 uur. Terneuzen: Bovenzaal diensten centrum De Veste, biljarten vrij en competitie 13.00 uur. Kloos terzande: zaal Molenhof.' Darts toernooi 19.00 uur. Kloosterzan de: De Kastanje, Tafelvoetbal toernooi 19.30 uur. Walsoorden: Rue du Nord, Bouwersbal 20.00 uur. Sluis: stadskantoor, spreek uur wijkagent 9.00-10.00 uur. Axel: Moskee, kennismakings bijeenkomst 19.30 uur. IJzendij- ke: zaal Les Amies, kindercarna val en limonadebal 18.30-22.00 uur. Zaterdag 17 februari Spui: De Drie Gehugten, carna valsdisco 19.00 uur. Koewacht: De Vlaschaard, dansavond KBO 20.00 uur. Breskens: zaal 't Zonneke, dartstoernooi 19.00 uur. Breskens: Napoleonhoeve, zwemavond Stichting Tieners Breskens 19.30 uur. Walsoorden: Rue du Nord, gaaibolling en bal 20.00 uur. Terneuzen: Scheldo- rado, open doe dag aqua- en bo- dycentre 11.00-17.00 uur. Aar denburg: zaal Tramricht, carna valsbal 20.00 uur. Terneuzen:'t Schelpenhoekje, vertrek wan deltochten De Vrijbuiters (5. 10 en 15 km.) 10.00-14.00 uur. Nieuw-Namen: gemeenschapscentrum De Kau ter. play back en songfestival voor jong en oud 13.30 uur. Zondag 18 februari. Kieldrecht: feestzaal St. Mi- chiel, ruildag Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden 8.30-12.00 uur. Maandag 19 februari Axel: sporthal 't Sportuus, spor- tinstuif vanaf 16 jaar 13.30 uur. Nieuw-Namen: KBO, De Kau ter, biljart 13.30 uur. Terneuzen: dienstencentrum De Veste. En gelse les ouderen 9.30 uur. Oost burg: zaal De Vier Emmers, bij eenkomst schietvereniging De Treffers 20.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve, kaarten en biljart 13.00 uur. Axel: Gregoriuscentrum, cursus kalligrafie Zeeuwse Volks Universiteit 19.00 uur. Terneuzen: Sporthal 't Zwaan tje, gymnastiek voor ouderen 9.00 uur. Terneuzen: Bovenzaal dienstencentrum De Veste, bil jarten vrij en competitie 13.00 uur. Zaamslag: Kruisgebouw, cursus Beter Slapen 19.30 uur. Dinsdag 20 februari Terneuzen: dienstencentrum De Veste, Engelse les ouderen 9.30 uur. Heikant: 't Heike, volksdan sen 13.30 uur. Hulst: Zwembad De Driehoek, zwemmen voor ouderen 15.00-15.45 uur. Hulst: KBO, De Lieve, volksdansen 9.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve, prijskaarten en biljarten 13.00 uur. Hulst: KBO. De Lieve, stijl dansen gemengd 18.30 uur. Ter neuzen: locatie Stijn Streuvels- straat 31a, cursus Handen aan de Knoppen voor 55 plussers 13.00 uur. Oostburg: scholenge meenschap 't Zwin, basiscursus Patchwork en Quilten Zeeuwse Volks Universiteit 19.30 uur. Hulst: gemeenschapscentrum Den Dullaert. Open namiddag bridge. Bridgepartner aanwezig 13.30 uur. Terneuzen: bovenzaal dienstencentrum De Veste, bil jarten Vrij en competitie 13.00 uur. St. Jansteen: KBO. de Wa rande. biljarten 13.30 uur. Ter neuzen: dienstencentrum De Veste, gymnastiek 9.30 uur. Ter neuzen: dienstencentrum de Veste, soos 13.30 uur. Hulst: ge bouw Klavertje Vier aan de Jan- seniuslaan, cursus handen aan de knoppen voor ouderen 9.00 uur. Clinge: zaal Malpertuus. ontspanningscursus Taï-ji Tao 20.30 uur. Terneuzen: buurthuis aan de Edv. Grieghof, biljarten buurtvereniging Oudelandse Hoeve 14.00 uur. Clinge: KBO. zaal Malpertuus. biljart en volksdansen 13.30 uur. Clinge: zaal Malpertuus. zang 15.30 uur. IJzendijke: zaal Les Amies, cur sus videofilm monteren 19.30 uur. Sas van Gent: kantoorunit aan Keizer Karelplein. spreek uur wijkagent 10.00-11.00 uur. Hulst: Houtenkwartier: opfris cursus 1996 sector basiseducatie en vorming 9.00-11.30 uur. Ter neuzen: Zeldenrustcollege. cur sus tuinaanleg en -onderhoud 19.30 uur. Breskens: Brandweer kazerne, spreekuur wijkagent, 19.00-20.00 uur. Terneuzen: Zel denrustcollege, cursus tuinaan leg en -onderhoud 19.30 uur. Axel: De Boemerang, creatieve activiteiten 19.30 uur. Iets te meldenSchrijf, fax of bel de redactie van de PZC in Ter neuzen, Axelsestraat 16. 4537 AK; postbus 51, 4530 AB. fax: 0115-620951telefoon 0115- 694457. van onze verslaggever TERNEUZEN - De sloop van ze ven flatgebouwen in en om de Alvarezlaan in Terneuzen wek te dinsdagavond weinig en thousiasme bij de leden van de commissie financiën. De verte genwoordigers van de meeste fracties lieten-echter weten zelf ook geen andere oplossing te zien. J. van Mil (D66) was echter de enige die zonder meer zei dat een gemeentelijke bijdrage van 2,5 miljoen gulden voor het sa neren van 176 flatwoningen te veel is. B en w van Terneuzen stellen voor de helft van de sloop- en verdere kosten te dragen. De Woningbouwvereniging Terneu zen (eigenaar van de flatgebou wen) draagt de vrijkomende grond, zonder wegen en trottoirs zo'n anderhalve hectare, in ruil daarvoor over aan de gemeente. De commissieleden leken over tuigd van de argumenten voor sloop. De. ietwat versluierde, mededeling van wethouder K. van der Hoofd dat sommige dak loze verslaafden het bijna afge broken voormalige Grand Hotel Rotterdam al hebben ingeruild voor een appartementje aan de Alvarezlaan zal daar niet vreemd aan zijn geweest. Onderbouwing Van Mil vroeg nog wel om een fi nanciële onderbouwing van een deskundige van de corporatie. Zijn voorstel om de woning bouwvereniging eventueel om hogere verhuisvergoedingen te vragen (voor de te ontruimen 93 Eén afdeling GroenLinks voor Walchers platteland SEROOSKERKE (W) - De vijf plattelandsgemeenten op Wal cheren krijgen één afdeling van GroenLinks. Op maandag 19 fe bruari vindt vanaf 20 uur in het verenigingsgebouw De Zand- put in Serooskerke de oprich tingsvergadering plaats van GroenLinks Walcheren. De af deling hoopt bij de komende raadsverkiezingen minimaal één zetel te bemachtigen in de nieuw te vormen plattelandsge meente. Tijdens de oprichtingsbijeen komst wordt de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen samengesteld. Voorts komt de organisatie van verkie zingsactiviteiten aan de orde. ZAAMSLAG Granaat gevonden op kerkhof IJZENDIJKE - De dienst gemeentewerken van de gemeente Oostburg trof dinsdag bij graafwerkzaamheden op het kerkhtf in Ijzendijke een granaat aan. De granaat is veilig weggelejr en zal worden opgehaald door de Explosieven Opruiming! Dienst. Bon voor dronken bestuurder SLUIS - Een 25-jarige bestuurder van een personenauto u$ Driehuis kreeg dinsdag bij een controle op de Zuiddijkstraati: Sluis een proces-verbaal en dagvaarding. De man bleek bijiu twee keer meer gedronken te hebben dan wettelijk is toege staan. Overtredingen binnenstadverbod TERNEZUEN - Drie mannen, een 18-jarige man uit Terneu zen, een 25-jarige en 24-jarige man zonder vaste woon- of vet. blijfplaats. werden maandag en dinsdag in de binnenstad va: Terneuzen aangehouden omdat zij een binnenstads verbod re geerden. De mannen kregen een proces-verbaal. Bouwmaterialen gestolen CADZAND-BAD/BRESKENS/AXEL - Van een bouwplaat aan Boulevard de Wielingen werd maandag een partij luxe te gels gestolen. Het bouwbedrijf werd gedupeerd voor een b-. drag van 2500 gulden. Ook een timmerfabriek in Breske:: werd maandag door dieven bezocht. Hier werd een stapel ho; weggehaald. Het hout lag op de oprit bij het bedrijf aan de Dé tahoek en had een waarde van driehonderd gulden. Van een woonerf van een 38-jarige man uit Axel werd maanfy een zogeheten paardendresseerkar ontvreemd. De kar van 1.5 bij 1.25 meter is bedoeld om paarden te leren voor een rijtuigï lopen. Niet bekend is welke waarde de dresseerkar vertege woordigde. Geld en sieraden weggenomen SLUISKIL/WATERLANDKERKJE/HOEK - Uit een wonr- aan de Visaertstraat in Sluiskil werden maandag een stereote ren, videorecorder, geld en sieraden gestolen. Niet duidelijk: hoe de inbrekers de woning zijn binnengekomen. Geld en sieraden werden ook buitgemaakt bij een inbraak: een woning aan de Narcissenlaan in Hoek. Het slot van de ach terdeur was geforceerd. De eigenaar van de woning kon nes niet zeggen of er nog meer was weggehaald. Een woning aan de Molenstraat werd afgelopen weekeindt eveneens bezocht door inbrekers. De dieven waren de woniE aan de achterzijde binnengedrongen door een deur te forcers Het is niet bekend wat er is weggehaald. Onbekenden strippen auto TERNEUZEN/OOSTBURG - Een personenauto is maands door onbekenden van sierstrips, stootstrip en antenne ont daan. De auto, eigendom van een 21-jarige Terneuzenaa stond geparkeerd aan de Jan van Rompusstraat in Hulst. Een 48-jarige man uit Terneuzen deed die dag aangifte van va nieling van zijn auto. De antenne van zijn auto, geparkeerdac de Narcisstraat, was afgebroken. Ook de ruitenwisser en tenne van een auto in Oostburg moesten het ontgeldea auto van een 48-jarige bewoner van Oostburg stond vlak zijn woning in de Helsinkistraat. appartementen wordt vier mille per stuk aan vergoeding gege ven) lag niet op de weg van de gemeente, vond Van der Hoofd. De wethouder voegde er overi gens aan toe dat zijn collega J. van Rooijen (volkshuisvesting) ongetwijfeld in de gaten zal hou den dat de verhuizing op bevre digende wijze verloopt. Vragen over het grondgebruik en de toekomstige woonsituatie van Alvarezbewoners dienen tij dens de commissie volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en verkeerszaken te worden ge steld. Die commissie vergadert morgen, donderdag, vanaf 19.30 in de burgerzaal van het stad huis. Gemeentefonds Van der Hoofd meldde de leden van de commissie financiën dat hij vandaag, woensdag, in Den Haag meer medestanders pro beert te vinden voor een lagere korting op het Gemeentefonds dan het kabinet voorstelt. Ter neuzen zou vanaf volgend jaar fors minder geld tegemoet kun nen zien. In 1997 een miljoen gul den minder, in '98 twee miljoen en vanaf '99 structureel drie mil joen gulden minder. Voor een re latief kleine gemeente met een grote industrievestiging is die korting oneerlijk, wil Terneuzen i samen met onder meer Velsen, Geleen en Born) aantonen. De wethouder heeft een extra ar gument gevonden om dat aan te tonen. Terneuzen is door de aan wezigheid van grote bedrijven jaarlijks zo'n anderhalf miljoen gulden meer kwijt aan onder houd en beheer van wegen dan gemeenten met een vergelijk baar aantal inwoners zonder grote bedrijven. Van der Hoofd hoopt Tweede Kamerleden en beleidsambtenaren van het mi nisterie vandaag van die onge lijkheid te overtuigen. van onze verslaggeefster HULST - Een rotonde pal tegen over de ingang van Morres, een voetgangerstunnel onder de rijksweg N60 door, en een bus verbinding tussen het parkeer terrein van de meubelzaak en de Stationsweg moeten de ver keersafwikkeling van dagjes mensen in de Hulster binnen stad voortaan in goede banen leiden. Met dit voorstel stapt de PvdA- afdeling Hulst binnenkort naar Morres, Rijkswaterstaat en de gemeente. De PvdA'ers denken de oplossing te hebben voor de zondagse verkeerschaos in en rond het centrum en het kruis punt Beneluxweg/Grote Kreek- weg, die voortduurt zolang van de aanleg van een nieuwe rijks weg westelijk van de stad Hulst nog geen sprake is. In de ledenvergadering spraken de PvdA-leden zich maandag avond uit voor de aanleg van een rotonde voor de ingang van Mor res. Zij gaan daarbij uit van het plan van Morres om een tweede parkeerterrein aan de overkant van de rijksweg aan te leggen. De rotonde - a la de rotonde te genover tuincentrum Terra No va - zou automobilisten vanaf de parkeerterreinen rechtstreeks op de rijksweg brengen en de twee knelpunten - de kruisingen met de Abdaalseweg en met 4 Grote Kreekweg - o Ook bestaat het idee een voei gangerstunnel onder de lijkt weg te maken, zodat bezoekt? van het meubelcentrum veils kunnen oversteken. Niet duur Volgens fractievoorzitter Hegger hoeft dit alles nie duur te zijn en kunnen de ma' regelen er tevens toe bijtte ie dat de parkeerdruk in de nenstad wordt verlicht. De na van een regelmatige pendel':: tussen dit parkeerterrein ene? bushalte in de Stationsweg^ ten dit ondersteunen, meent dat deze bus hete niet in het centrum hoeft te te men en dus niet het geva loopt, onderweg vast te kor* In zitten in een file, zoals wette der G. van de Voorde vreesï „Vanaf de Stationsweg is maar een klein stukje lopennü j® de binnenstad. Tegelijker!!; mis je de horeca op Statie nie'-' Hegger vindt het idee van ft de Voorde om het verkeer i Clinge naar de Belgische E pressweg te leiden, onaanvatf baar. „Dat is absoluut nieu oplossing. Daarmee verschil?'; het probleem alleen maar *- Kapellebrug naar andere b nen." Slechthorendheid - In ver zorgingshuis De Molenhof in Zaamslag worden woensdag 21 februari en donderdag 7 maart themabijeenkomsten gehouden over slechthorendheid. Beide in formatiemiddagen vinden plaats met medewerking van vertegenwoordigers van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden en van een be kende hoortoestellenfabrikant. De bijeenkomsten beginnen tel kens om 14 uur. Aan de orde komt onder mee hoe om te gaan met slechthorendheid van me demensen en welke hulpmidde len er allemaal zijn. BEKENDMAKING VERKEERSBESLUIT Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht maakt bekend dat door het bestuur op 31 januari 1996 het volgende verkeersbesluit is ge nomen: Sluiting wegen op 27 april 1996 van 11.00 tot 19.00 uur i.v.m. autosportevenement. Op zaterdag 27 april 1996 worden in verband met een autosportevenement de toegangswegen tot de olgende wegen en deze wegen zelf gesloten voor bestuurders van 11.00 tot 19.00 uur: - de Kleine Dijk. de Oudelandsedijk. de Scha- persdijk. de Boudeloodijk. de Roverbergse- straat en de Roverbergse Dijk. alle gelegen in de gemeente Hontenisse; - de Paalseweg, de Dwarsstraat, de Middelweg, de Willem Hendrikstraat, de Beerweg, de Hoge Straat, de Statenboom Weg en de Kielweg, alle gelegen in de gemeente Hulst. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage op het waterschapskantoor. Hogeweg 6 te Hulst, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tegen het besluit kan door een belang hebbende een bezwaarschrift ingediend worden bij het dagelijks bestuur van het waterschap Hul ster Ambacht, Postbus 6, 4560 AA Hulst, binnen een termijn van 6 weken na heden. Hulst, 14 februari 1996. Het dagelijks bestuur voornoemd, K. J. A. Baron Collot d'Escury. dijkgraaf J. O. R. Alberda van Ekenstein, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 34