Wissel woningen voor rolstoelers PZC Sloop huizen Bruinisse begonnen Valkenisse geeft voor wielerronde subsidie van vijf mille Dienstverlening voor man die materiaal baas verduisterde Raad Domburg kiest A. D. de Best als nieuwe wethouder Dief rijplaten moet twee weken zitten Milieuvergunning installatiebedrijf vernietigd zeeland 18 Goes zoekt tijdelijke oplossing voor gegadigden aangepast huis WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 van onze verslaggever GOES - Goes wil tijdelijke huisvesting voor rolstoelers scheppen. Het gaat om twee aangepaste huurwoningen waarin gehandicapten kunnen vertoeven zolang ze nog geen definitief huis hebben. Rol- stoelvriendelijke woningen zijn op dit moment niet voorra dig in Goes. Het college van b en w verwacht dat de wisselwoningen nodig zijn om toekomstige spoedge vallen onderdak te geven. Her haaldelijk wordt de gemeente verzocht in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) een aangepast huis toe te wijzen. Een 'tussenstation' in de vorm van een wisselwoning biedt het voordeel dat een ge handicapte die plotseling op een rolstoel is aangewezen, niet on nodig lang in een revalidatiecen trum. ziekenhuis of ongeschikte woning moet verblijven. Hij of zij kan zich rustig beraden op woonmogelijkheden. Deze aan pak bespaart de gemeente waar schijnlijk geld. omdat een wo ningaanpassing niet geforceerd hoeft te worden. Huur De gemeente wijst de twee wis selwoningen toe. Geïnteresseer den moeten zich straks aan het gemeentelijk loket vervoegen. De Regionale Woningbouw Sa menwerking (RWS). waarmee de gemeente samenwerkt, int de huur. Bij de selectie van de huur woningen zal uitdrukkelijk wor den gekeken naar betaalbaar heid voor de bewoner. van een medewerkster MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Heinkenszand is door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot tachtig uur dienstverlening en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf voor het verduisteren van goederen van zijn werkgever. Hij had zo'n tien keer materia len en gereedschappen wegge nomen en die spullen aan een kennis verkocht. Hij had ten minste eenmaal een pakbon vervalst door er op te schrijven 'materiaal contant voldaan'. De man is na het ontdekken van het bedrog ontslagen. Op de vraag van politierechter mr C. Kool hoe het zo ver was ge komen antwoordde hij: „Uit ge makje doet het één keer en daar is een vervolg op gekomen." Er zouden financiële problemen in zijn gezin zijn geweest. De man is intussen gescheiden en heeft an der werk gevonden. Zijn advocaat mr M. P. Kapteijn wees erop dat de verduisterin gen uitsluitend hadden plaats gevonden in de periode dat de van onze verslaggever DOMBURG - Het Domburgse college van b en w bestaat weer uit drie mensen. Dinsdagavond is A. I). de Best (CDA) met zes stemmen voor en vijf tegen tot nieuwe wethouder benoemd. De Best kreeg alleen de steun van CDA en Christelijke Groe pering. Dat was echter net vol doende om zijn tegenkandidaat - de WD'er M. de Kam - te ver slaan. De Kam was naar voren geschoven door VVD en D66. Hij kreeg bovendien de stemmen van de twee PvdA-raadsleden. Aan alles komt een eind - zelfs aan een wethouderscrisis. Gis teravond was het dan zover in Domburg. De climax van het 'drama', zoals menig raadslid de vertoning van de afgelopen zes weken noemde, werd echter niet bereikt zonder dat alle hoofdrol spelers zich verbaal uitleefden. Verwijten vlogen over en weer, partijen stonden lijnrecht tegen over elkaar en handhaafden hun stellingen. Burgemeester drs H W. Hietkamp restte niets an ders dan hen te laten uitrazen Ervaring CDA-fractievoorzitter J M. M. Kuhler-den Hollander blikte als eerste terug. De PvdA heeft vol gens haar de coalitie zonder blikken of blozen in de steek ge laten en daarvoor geen reden ge geven. Omdat PvdA'er J. Geldof nu definitief heeft geweigerd wethouder te worden, stelden CDA en CG De Best kandidaat. Haar VVD-collega P. Overmeen volgde. Veel geruchten en wei nig daden, was zijn oordeel over het optreden van de coalitie. Domburg heeft voor de komen de maanden tot de herindeling een ervaren wethouder nodig, vonden VVD en D66. en zij stel den De Kam voor. L. van der Hoest (D66) vulde dat nog aan. „Wij hebben gevraagd aan het CDA om zakelijk te werk te gaan. We zijn helaas een roe pende in de woestijn geweest. Het is beschamend wat er is ge beurd." Gezien de tijd van het jaar vergeleek hij de Domburgse raad met de Raad van Elf en sprak van een carnavaleske si tuatie. „Jammer, want dat ver dienen de inwoners van Dom burg niet." J Geldof, fractievoorzitter van de PvdA. haalde zijn gram op het CDA en beschuldigde de partij van intriges, bestuurlijk onbenul en het verdraaien van feiten. Hij begreep niet waarom het CDA hem had gekozen op 26 januari, terwijl De Best 'van meet af aan dé kandidaat was'. Bij leegstand betaalt de ge meente de huur aan de RWS. Na een jaar gaat Goes na of deze aanpak werkt. Is dat niet het ge val, dan komen de woningen weer in het gewone huurbestand terecht. Momenteel wordt ge zocht naar voor het project ge schikte huurhuizen. Die moeten bij voorkeur vlakbij voorzienin gen staan, dus kort bij het stads hart of een winkelcentrum. Op welke termijn ze beschikbaar komen, is nog niet bekend, maar Goes wil er wel vaart achter zet ten. Heinkenszander getrouwd was. Hij is met zijn voormalige baas overeengekomen dat hij 1500 gulden schade vergoedt. De eis van officier van justitie mr J. J. A. Groen was twee maan den gevangenisstraf, te vervan gen door honderd uur dienstver lening. Kamperlandse ramt trekker WISSENKERKE - De auto van een 80-jarige vrouw uit Kamper land is dinsdagochtend geheel vernield, toen zij ter hoogte van Wissenkerke op een trekker met oplegger botste. Het ongeluk ge beurde om 10.45 uur op de krui sing Oost-Westweg/N255. De 80- jarige wilde, komend vanuit de richting Wissenkerke, de N255 oprijden, maar zag de trekker over het hoofd. Het is volgens de politie 'een wonder' dat het bij materiële schade bleef. De trek ker werd bestuurd door een 26- jarige man uit Culemborg. Rolstoelvriendelijke woningen zijn in Goes momenteel niet voorradig. foto Willem Mieras va~n een medewerkster MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van Dirksland is door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf voor het stelen van een aantal rijplaten die toe behoorden aan een transportbe drijf in Zierikzee. Dat gebeurde op 16 juni om half vijf in de och tend. Een 30-jarige man uit Sommelsdijk, die hem assis teerde bij het opladen van de platen, kreeg een boete opge legd van 2000 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. De man uit Dirksland ontkende de diefstal. Een zekere Jan, met wie hij geregeld zaken deed, zou hem hebben gevraagd de rijpla ten naar het Sloegebied bij Vlis- singen te vervoeren. Omdat J an' wist dat de Dirkslander een vrachtwagen met een kraan had kreeg deze de opdracht, aldus de verdachte. Daags voor het trans port hadden de Dirkslander en de man uit Sommelsdijk de pla ten bekeken op een terrein in Zierikzee. Politierechter mr C. Kool vond het vreemd dat dat het tweetal de platen in het holst van de nacht had opgehaald, terwijl het 's avonds nog tot elf uur licht was. Onwaarschijnlijk Kool merkte op dat het werk op het terrein waar de platen lagen zoals Kühler gisteren zei. Hij hield het op 'bestuurlijk onver mogen'. De breuk in de coalitie was echter niet definitief, aldus Geldof. „Wij komen terug in de coalitie als de VVD een wethou der levert. Dan hebt u de raads- brede steun die u wilt." CDA en CG zagen echter niets in het voorstel. De stemming leverde een nipte overwinning op voor De Best. Die realiseerde zich dat hem een zware taak wacht. De herinde ling is over krap tien maanden, gedeputeerde staten hebben de gemeentebegroting nog niet goedgekeurd en er staat nog een aantal heikele punten op de agenda: de speeltuin in Oostka- pelle. het structuurplan voor die kern en de uitbreiding van Hof Domburg. Vereniging Croatia krijgt 15.000 van Julianafonds VLISSINGEN - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Ver eniging Croatia in Vlissingen een bijdrage toegekend van 15.000. Het geld is bestemd voor activiteiten en voor de ver bouwing en inrichting van de verenigingsruimte. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtingen en groepen hun plannen en projec ten uit te voeren. De activiteiten moeten liggen op het gebied van het maatschappelijk welzijn. Het fonds stelt jaarlijks ruim 20 miljoen gulden beschikbaar. Het ontvangt zijn geld uit onder meer de GiroLoterij-BankLote- rij. de Lotto/toto en de Kraslote rij. foto Pieter Honhoff Acht woningen in de Prinses Marijkestraat maken plaats voor nieuwbouw. Tarwestraat en Prinses Marijkestraat locatie voor nieuwbouw van onze verslaggever BRUINISSE - De sloop van twaalf woningen in Bruinisse, vier in de Tarwestraat en acht in de Prinses Marijkestraat, is on langs begonnen. De ruimte die hierdoor vrijkomt, wil de wo ningbouwvereniging Beter Wonen benutten voor de bouw van elf seniorenwoningen. In de naastgelegen wijk Riekusweel zul len nog eens zes huizen worden gebouwd die deel uitmaken van hetzelfde project. Binnen vijf tot tien jaar gaan ook de overge bleven woningen in de Prinses Marijkestraat tegen de vlakte. P. R. Bambelt van Beter Wonen schat dat de sloop zo'n vier we ken in beslag zal nemen. De woningbouwvereniging probeert momenteel de nieuwbouwplannen met de daarbij behorende subsidie-aanvragen rond te krijgen. „Als alles meezit, kunnen we in april beginnen met de bouw", aldus Bambelt. De bewoners, die niet allemaal stonden te trappelen om te vertrekken, hebben in middels vervangende woonruimte in Bruinisse of de nabije om geving aangeboden gekregen. De sloopwoningen stammen uit 1962. ..Ze waren bedoeld voor kleine gezinnetjes", licht Bambelt toe. „Maar de laatste jaren werden ze vooral bewoond door jonge ren." van onze redactrice DEN HAAG - De Raad van Sta te heeft de milieuvergunning van installatiebedrijf Francke in Grijpskerke vernietigd. Ver schillende voorschriften over het voorkomen van geluidhin der kloppen niet, stelt de Raad. Omwonenden van het bedrijf hadden ook op andere gronden bezwaar aangetekend. De Raad vindt het niet nodig zich daar over uit te laten. Geluidsaspec ten wegen zwaar mee bij het ver lenen van een milieuvergun ning. Als die volgens de Raad niet voldoen, is dat al genoeg om de beschikking te vernietigen Zo schrijft de gemeente Marie- kerke in de vergunning voor hoe veel decibel het bedrijf op welke tijden mag maken. Van zes uur 's morgens tot zeven uur 's avonds was dat 50 decibel. Daarmee is afgeweken van de gebruikelijke dagindeling, aldus de Raad Normaal wordt het be gin van de dagperiode op zeven uur 's morgens gesteid. De Raad heeft geen reden kunnen vinden voor die vervroeging. Rapport Uit een geluidsrapport blijkt bo vendien dat vrachtwagens die af- en aanrijden meer geluid ma ken dan volgens de vergunning is toegestaan. Het betekent dat dit transport is verboden waar door een normale bedrijfsuitoe fening niet mogelijk is. aldus de Raad. Naar zijn oordeel heeft de gemeente met het instellen van dit voorschrift de gevraagde ver- RENESSE Toneel - De geplande premiè re op zaterdag 17 februari van de toneelvoorstelling 'De kat. op het spek' van de toneelvereni- van onze verslaggever KOUDEKERKE - B en w van Valkenisse willen bijna vijf tienduizend gulden uittrekken voor vijf toeristische evene menten. Het hoogste bedrag, vijfduizend gulden, wil het col lege bestemmen voor de wieler ronde De Ster van Valkenisse. De wielerkoers wordt op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni verre den door de gemeentes Valke nisse en Mariekerke. Op de vrij dag vindt in Zoutelande de indi viduele tijdrit plaats. Met de or ganisatie is een bedrag van ruim twintigduizend gulden gemoeid. Dit jaar is sprake van een nieuwe opzet van de ronde. De Ster van Valkenisse is namelijk uitge breid met een driedaagse voor Dames Elite Internationaal. De derde dag vindt plaats in Kloos- terzande. Voor de zomeravondconcerten (negen concerten verspreid over de periode 13 juni tot en met 18 oktober) in de Catharinakerk in Zoutelande wil het college 3450 gulden uittrekken. De commis sie die de concerten organiseert, zit dan nog met een tekort van 1275 gulden. B en w vinden dat de organisatie dat bedrag maar ergens anders vandaan moet ha len. Run-bike-run De Stichting Sportevenemen ten Zoutelande kan wat het col lege betreft rekenen op een be drag van 2295 gulden. Het comi té is van plan om op 4 mei een run-bike-run te organiseren voor de jeugd van Zoutelande en voor KNAU-atleten. Op 3 juli vindt een stratenloop plaats door de kern van Zoutelande en over de boulevard, op 25 juli de Zeeuwse Rivièra zee-zwemloop en op augustus de zesde Zomid-triati Ion. Voor de vier sjezenwedstrijda trekt het college 2200 gulden ié De wedstrijden worden geha den in Biggekerke (2 augusfe Zoutelande (29 juni en 24 jullie Koudekerke 12 juli). De Recreatieraad moet zich ia buigen over de subsidievoorsté len. Omdat het een jaarlijks rugkerend voorstel is. heeft h- college de leden gevraagd sclej telijk in te stemmen. Vergunning verbouwing restaurant vernietigd van een medewerker DEN HAAG/BURGH-HAAÏ STEDE - Exploitant Chan kt J voorlopig zijn Chinese rests rant Dan en de daarboven a» wezige woning aan de Noor, straat in Haamstede niet ve bouwen. Dat heeft de Raadr: State in Den Haag bekend maakt. Een buurman had di, in hoger beroep de bouwre gunning aangevochten, door de gemeente voor de ie bouwing was afgegeven. Behandelend rechter C. vanZ; ben van de Raad van State hee: nu laten weten dat hij de boa vergunning heeft verniet? Zijn motivering volgt later D buurman vreest dat het van Chan door de verbouwinr, massaal wordt en daardoor:? storend werkt in de omgevim nog niet klaar was, zodat het on waarschijnlijk was dat iemand opdracht had gegeven ze weg te halen. De politie hield de vracht wagen kort na de diefstal aan. Officier van justitie mr J. J. A. Groen geloofde niets van het verhaal dat 'Jan', van wie de Dirkslander niet eens de achter naam kende, opdracht had gege ven voor het transport. „Jan be staat niet", was zijn conclusie. De vonnissen waren conform de eis van de officier. ^jr\ KAPELLE r~y^] bloesem van Zeeland De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door de heer W. P. de Pundert, Postweg 24 te Ka pelle, melding als bedoeld in artikel 42 van de Wo ningwet is gedaan van de voorgenomen bouw van een dierenverblijf op het perceel, kadastraal be kend gemeente Kapelle, sectie P nummer 370, plaatselijk bekend Postweg 24. De betreffende bouw is evenwel in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 2 van het Besluit meldingsplichtige bouwwerken een vrij stelling te verlenen waardoor de voorgenomen bouw van het dierenverblijf alsnog mogelijk wordt. In verband hiermede ligt de melding van het bouwplan met de daarop betrekking hebbende bescheiden van donderdag 15 tot en met woens dag 28 februari 1996 voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling Bestuurszaken. Gedurende deze termijn van twee weken kan een ieder bij burgemeester en wethouders schriftelijk bedenkingen indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 14 februari 1996. De burgemeester voornoemd, G. C. de Groot gunning eigenlijk geweigerd. Ook is volgens de Raad de ge luidsbelasting van de achterge vels van de huizen te hoog. ging Op Drift gaat niet door. om dat een van de hoofdrolspelers ziek is geworden. De uitvoering is verzet naar zaterdag 16 maart en vindt plaats in het dorpshuis te Renesse. De aanvang is om 20.00 uur. GEMEENTE Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 01 I I 481251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01 II 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Hoorzitting Aquadeltp Al weer enige tijd geleden heeft Aquadelta Beheer B.V. II bij de gemeente een plan ingediend voor een upgrading van een deel van het Recreatiepark Aquadelta. Het plan betreft onder andere het op knappen van het centrumgebied, het realiseren van een appartementengebouw voor 95 vakantie appartementen aan de Hageweg en het realiseren van 170 recreatiewoningen nabij de Groeneweg. Nadat het concept van het ontwerp-bestemmings- plan is opgesteld, is het wettelijk vooroverleg ge voerd. Nu dit overleg is afgerond hebben wij inge volge de Inspraakverordening een hoorzitting ge pland. Deze hoorzitting is bedoeld voor alle belang hebbenden en belangstellenden. De hoorzitting zal worden gehouden op maandag 4 maart 1996 om 19.30 uur in het Dorpshuis, Molenstraat 52 te Bruinisse U bent daar van harte welkom. Tijdens deze hoorzitting zal het plan door gemeente en Aquadelta worden toegelicht. Daarnaast is er voldoende ruimte vragen en/of opmerkingen te maken. Het plan ligt vanaf 15 februari tot en met 14 maart 1996 voor eenieder ter inzage op de ge meentesecretarie van de gemeente Bruinisse, afde ling algemene zaken. Aldaar kunt u het plan inzien. Nadat de hoorzitting is gehouden zal de voorge schreven vaststellingsprocedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijk Ordening worden gevolgd. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze monde ling (tijdens de hoorzitting van 4 maart a.s.) of schriftelijk naar voren brengen binnen de hiervoor genoemde termijn van terinzagelegging. Uw schrif telijke zienswijze moet u richten aan het college van burgemeester en wethouders te Bruinisse, postbus 50, 431 I AB Bruinisse. 14 februari 1996, Burgemeester en wethouders van Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 28