Covra hoeft niet alles te krijgen Een hese stem die boeit PZC Actie voor behoud gebouw kantongerecht Curiël centraal ijdens filmdagen DELTA zet vaart achter zuivering in Vlissingen-Oost zeeland 17 rovincie: opslag radioactief afval in Borssele geen automatisme kunst Zeeuws Museum brengt nieuwe aankopenlijst Platform Terneuzen wil boot voor opvang van verslaafden lezingen WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 ionze verslaggever MIDDELBURG - Het mag geen automatisme zijn dat alle toe komstige stromen radioactief afval in Borssele worden opge- ilagen. Naar de mening van het jagelijks provinciebestuur ioüdt de plicht van Covra in Borssele al het radioactief afval Nederlandse herkomst te opteren, geen blanco vol- jacht in. Voor sommige afval- itromen zou opslag op andere ■laatsen in Nederland moeten vorden overwogen. Seen reactie op de aangevraag- je vergunningswijziging voor Jet. verwerkings- en opslagcen- rnim voor radioactief afval Co- stelt het dagelijks provincie- testuur dat het op zichzelf een zaak is dat stralingsnor- ien strenger worden, waardoor neer afval onder de werking van je Kernenergiewet valt. In de lergunningsaanvraag gaat het bijvoorbeeld om laagradioactief ffal uit de olie- en gasproduktie s de ertsverwerkende en pro cesindustrie. Het stralingsni- teau van dit afval is zo laag dat igt eerder niet als radioactief ateriaal hoefde te worden be- iüideld. Gedeputeerde staten Enen dat zowel in kwalitatief is in kwantitatief opzicht een iövengrens moet worden vast- sesteld voor het afval dat in Borssele wordt opgeslagen. radioactief afval kan inhouden. Als mocht blijken dat aanvul lende maatregelen wenselijk zijn, dient volgens het dagelijks provinciebestuur een zelfde be schermingsniveau te worden aangehouden als voor het ge bouw voor hoogradioactief af val. Bovendien is in het provin ciehuis opgemerkt dat in het mi lieu-effectrapport informatie ontbreekt over de opeenstape ling van stralingsrisico's in Bors sele (door de aanwezigheid Co vra, de kerncentrale, een erts- verwerkende industrie en trans porten van radioactieve stoffen) en andere risico's door de indus trie in het Sloegebied en de transportstromen op de Wester- schelde. Het Zeeuwse college maant mi nister Wijers tenslotte in de pro cedure rond de Covra meer reke- ning te houden met de gevoelens van omwonenden. Die voelen zich gepasseerd en zelfs misleid, waardoor - zeggen gs - het maat schappelijk draagvlak verloren dreigt te gaan. Petten Bet dagelijks provinciebestuur erkent dat het rijksbeleid is radioactief afval uit Nederland Borssele te concentreren. De aag kan evenwel worden ge reld, menen gs, of dit ook geldt Kor tijdelijke vormen van op lag. Daarbij denken ze aan het (an hoogradioactieve bestraal- i splijtstofstaven uit de onder- sksreactoren in Putten en aft-zolang de bunker voor dit aart afval nog niet gereed is - Eipakt in transportcontainers rrueslaan in een loods voor laag- middelradioactief afval. Het gt volgens het dagelijks provin- Kbestuur ook voor de hand te sMjken of de tijdelijke opslag mogelijkheden in Petten en/of Delft kunnen worden verruimd. Risico's fc menen ook dat in het milieu- eectrapport voor de vergun- agswijziging moet worden dui- klijk gemaakt welke risico's sa mogelijke overstroming van 'loodsen voor laag- en middel- van onze verslaggever OOSTBURG - Het Cuypersge- nootschap heeft zich bij het gemeentebestuur van Oost burg en gedeputeerde staten van Zeeland sterk gemaakt voor het behoud van het voor malige kantongerecht annex belastingkantoor in Oostburg. Het genootschap vreest dat het door rijksbouwmeester G. Friedhoff en zijn assistent M. Bolten ontworpen pand bin nenkort wordt gesloopt, om dat NV Koninklijke Bijenkorf Beheer KBB op die locatie aan het Ledelplein een Hema-ves- tiging wil openen. Het rijkskantorengebouw heeft momenteel geen functie. Het kantongerecht werd op 1 januari 1994 verplaatst naar Terneuzen. Kort daarop ver huisde ook de belastingdienst naar de Scheldestad. Het Cuypersgenootschap - een vereniging tot het behoud van negentiende en twintigste eeuws cultuurgoed - heeft lucht gekregen van de voorge nomen sloop. Daarom heeft het zich met een brief tot de ge meente Oostburg en het dage lijks bestuur van de provincie gericht. Daarnaast hebben de voorzitter en secretaris een no titie gemaakt met informatie over het rijkskantorengebouw in Oostburg en het eveneens door Friedhoff ontworpen voormalige ministerie van On derwijs, Kunst en Wetenschap pen (OK&Wl in Den Haag, die beide in 1953 zijn gebouwd. Kenmerkend Volgens het genootschap zijn de gebouwen kenmerkend voor de wederopbouw-archi- tectuur van na de Tweede We reldoorlog. De materiële getui genissen boeien niet zozeer door overvloedig vertoon en rijke schoonheid, maar eerder -O jmm V.aéüL, Het gebouw van het voormalige kantongerecht in Oostburg voor het behoud waarvan actie wordt ondernomen. foto Peter Nicolai door soberheid, eenvoud en noodzaak. Het genootschap voert aan dat de huidige Monumentenwet niet voorziet in de bescher ming van de 'jongste' bouw kunst, omdat een leeftijds grens van tenminste vijftig jaar een dwingende voorwaar de is. Het gevolg is dat het voormaligeministerievanOK& W momenteel onder de slo pershamer valt en dat het rijkskantorengebouw in Oost burg wellicht hetzelfde lot wacht. Daarnaast wordt vol gens secretaris dr B. van Hel- lenberg Hubar door nieuwe planologische ontwikkelingen in Oostburg ernstig afbreuk gedaan aan de inrichting van de binnenstad na de Tweede Wereldoorlog. Scharnierpunt bij die planvorming was het stedebouwkundig plan van ir F. H. Klokke. In de brief vraagt men de ge meente Oostburg en gedepu teerde staten alles in het werk te stellen om de sloop van het voormalige rijkskantorenge bouw tegen te houden. Woordvoerder L. Polfliet van de gemeente Oostburg liet dinsdag weten da nog geen duidelijkheid is over de toe komst van het rijkskantoren gebouw. „Het gebouw is eigen dom van de Dienst der domei nen en wij hebben de eerste op tie om het te kopen", aldus Pol fliet. „De gemeente Oostburg heeft een bod uitgebracht. maar nog geen reactie gehad. Het is dus nog even afwach ten.'' Polfliet benadrukt dat als de transactie met de Dienst der domeinen doorgaat het nog lang niet zeker is dat de ge meente het rijkskantorenge bouw doorverkoopt aan KBB om een Hema-filiaal te openen. Daarnaast mag niet uitgeslo ten worden dat het gemeente bestuur zich sterk zal maken voor het behoud van het naoor logse pand. üna Hagen en Herman Brood in Cha Cha, één van de films van de ciKrabbendijke afkomstige Herbert Curiël. an onze verslaggever ÏDDELBURG - De Zeeuwse "■Indagen, die van donderdag februari tot en met zondag 3 ■urt in Middelburg en Oost- worden gehouden, beste en deze keer ruime aandacht MdeuitKrabbendijke afkom en filmmaker Herbert Curiél. iade 69-jarige regisseur wor- 131 vier films vertoond en hij is d tijdens talkshows in de ■'de festivalplaatsen, •■nel vertrok in de jaren vijftig Zweden, waar hij aanvan- als acteur werkte. Al snel ntpopte hij zich als een inven- schrijver van draaiboeken. zijn buitenlandse jaren in ïeden en Spanje, debuteerde in 1970 in Nederland met de Ktimentaire De Activist. Vijf flater presenteerde hij zijn ®-te speelfilm, Het Jaar van de re$. met Willeke van Ammel- °j en Rutger Hauer in de Parollen. Daarna volgden '--Cha (met Nina Hagen en ®nan Brood) en Rituelen. Vo- iiaar voltooide hij Krima-Ke- 't.Arke Noachs. een produk- daarvoor hij het scenario J?eef en tevens als regisseur producent optrad. In Middel- *8 worden alle speelfilms ge- in Oostburg staan alleen ^Noachs, Jaar van de Kreeft wa Cha op het programma. •ostburg ■ijs voor het eerst dat de orga- van de filmdagen een gramma buiten Middelburg ®3t In Middelburg is het ^ttershoftheater de vaste lo- m Oostburg het Ledel- ater. roerend onderdeel van het •iaar voor de tweede keer friseerde festival is een se- v'an oude ameuteur- uit het Zeeuws Filmar- -~Deze keer gaat het om op- die in de jaren vijftig en jS werden gemaakt. In Oost- - wordt dat historische on derdeel gecompleteerd met de vertoning van de speelfilms Café Centraal - naar het gelijkna mige toneelstuk van de Bres- siaanders Bram Heijboer en Ri- nus Quaars - en Cor Schijve's Joantje. Heijboer verzorgt zater dag 2 maart een inleiding op 'zijn' film. Het historische programma be gint in Oostburg vrijdag 1 maart - na de officiële opening van het festival door wethouder me vrouw L. Cuelenaere - om 15.15 uur. Zaterdag worden de film pjes vanaf 14 uur vertoond. Het betreft opnamen van de waters nood in Breskens en dorpsleven in Breskens (1963) en Groede (1965). In Middelburg wordt donderdag 29 februari, een dag vóór de offi ciële opening van het filmfesti val. begonnen met een Curiël- film en -talkshow. Vrijdag 1 tot en met zondag 3 maart worden de middagen in het Schutters hof gevuld met historische film pjes, die impressies bieden van de watersnood op Walcheren en Zuid-Beveland. ringrijden op het Molenwater in Middelburg, de vakschool voor meisjes en het Middelburgse winkelcentrum in 1955. Jong talent De filmdagen besteden dit jaar voor het eerst aandacht aan jon ge, uit Zeeland afkomstige film makers. Van de Vlissinger Pa trick Lodiers wordt de korte film Victor vertoond, de uit Middel burg afkomstige Sander Cij- souw is vertegenwoordigd met Een nog ongeschreven verhaal door Wim Hofman, en de twee lingbroers Jozef en Martien Leenhouwers uit Middelburg la ten hun korte films Zeeland Mondriaan en Het onzichtbare zichtbaar gemaakt zien. Informatie over programma, toe gangsprijzen en reserveringen (van- Of 19 februari) Schuttershoftheater m Middelburg en LedeUheater in Oostburg. Zangeres Laura Fygi in Arsenaaltheater van onze medewerker Arnold Parre VLISSINGEN - Zangeres Laura Fygi (1955) maakt voor de tweede maal in korte tijd een lange theatertournee door Nederland. Negenen twintig theaters doet ze aan in de maanden februari, maart en april en een hoogte punt is haar optreden in het Amsterdamse Carré, zondag 3 maart. Maar aanstaande vrij dag al staat Laura Fygi in het Vlissingse Arsenaaltheater. Na onder meer Rita Reys, Lin da Hopkins, Pia Beck, Greetje Kauffeld, Deborah Brown en Lils Mackintosh is ze de zo veelste prominente jazz-zan- geres die in kort tijdsbestek de Scheldestad aandoet. Het stempeltje jazz-zangeres krijgt de in Amsterdam wo nende artieste overigens liever niet opgedrukt. Ze zingt meer middle of the roadvocale mu ziek die zichzelf geen experi menten of extreme opvattin gen toestaat, maar de midden weg houdt. Anders gezegd: muziek voor elk wat wils. Fygi brengt een gevarieerd reper toire dat in een wervelende theatershow wordt gebracht. Zij rekent af met haar imago van jazz-zangeres. Met haar hese, zwoele stem gaat ze niet eindeloos improviseren. Ze zet emotie om in zang, waarbij de melodie voor haar heilig is en blijft. Fygi groeide op in Uruguay als dochter van een Nederlandse industrieel en een Egyptische moeder. Die tijd heeft haar muzikaal gevormd, want in haar liedjes zijn veel Latijns- Amerikaanse invloeden te herkennen. Na het overlijden van haar vader komt Fygi naar Nederland. Haar zang carrière begint in de sexy pop groep Centerfold die mede door het fraaie uiterlijk van de drie zangeressen enige tijd enorm populair was. Op het hoogtepunt van hun roem nam het maandblad Playboy dit drietal op in haar uitklap- poster. Grote stap De overgang van de pop van Centerfold naar meer jazzy muziek was voor Fygi een gro te stap, die niet van de ene op de andere dag verliep. Ze trouwde en stopte een tijdje met zingen. Maar toen haar voormalige manager haar een maal in contact had gebracht met easy listening muziek, lag een solo-carrière in het ver schiet. In 1991 maakte ze haar debuutcd Introducing Laura Fygi, die in 1992 met een Edi son werd bekroond. In 1993 volgde de cd Bewitched, in 1994 The Lady Wants To Know en in november 1995 haar vier de cd Turn Out The Lamplight. Met haar hese stem werkte ze met grootheden als Clark Ter ry, Johnny Griffin. Toots Thie- lemans en Michael Franks. De muziek is niet te overheersend en dient eigenlijk als een vriendelijk soort achtergrond. Zelf vergelijkt ze zich met zan geressen die het American Songbook goed kunnen ver tolken. En dan kom je uit bij Julie London en Peggy Lee. zangeressen die in de jaren vijftig en zestig populair wa ren. Dit genre spreekt ook nu, gezien de verkoopcijfers, een groot publiek aan. Het hoogtepunt van haar nieuwe carrière was een tour nee door Japan. Verleden jaar trad ze daar met veel succes in 22 Blue Note-clubs op. In Ja pan geniet ze grote bekend heid sinds een nummer van haar werd gebruikt in een soapserie. Aan haar zijde speelde de Zeeuwse saxofonist J an Menu. In deze concerttour staat hij haar weer bij. Menu is een mo derne blazer pur sang, die de improvisatie niet schuwt. De voormalig inwoner van Kloos- terzande erkent dat hij bij Fy gi aan de leiband van het ar rangement ligt. Maar daarte genover staat het speelplezier met de bandleden die, zoals hij tevreden constateert, steeds beter op elkaar ingespeeld ra ken en om beurten een so- lootje pakken. Uit Menu's eigen groep Dig d'Diz treffen we gitarist Maar ten van der Grinten, een leer gierig musicus die tijdens zijn studietijd menig voetstap in de New Yorkse jazzclubs heeft gezet. In een speciale feature is Van der Grinten samen met Fygi te horen in het nummer 'Till there was you'. Maarten van der Grinten is een leerling van de onlangs overleden Wim Overgaauw. die nog meespeel de op Fygi's CD The Lady Wants To Know. Standards De nestor van de band is bas sist Koos Serierse, die onlangs in Vlissingen te horen was bij zangeres Deborah Brown. Koos neemt nu zijn zoon, slag werker Marcel Serierse, mee. Eddie Conard kleurt met zijn percussie de Latijns-Ameri kaanse muziek in. Hans Vroo- mans tenslotte is de pianist. Naast standards uit het Ame rican Songbook en veel La tijns-Amerikaans repertoire staat werk van Lionel Richie op het repertoire en ook een tamelijk onbekend stuk als 'How I Suppose to Live Wi thout You". In de spotlight staat de brenger van dit alles: de mooie zangeres die alle blikken op zich weet gericht en die met haar zwoele, hese stemgeluid de oren weet te strelen van een breed publiek. Laura Fygi, Concert Tour, vrijdag 16 februari, Arsenaaltheater Vlis singen, Aanvang 20 uur van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum be reidt de uitgave voor van een aanvullende catalogus met aankopen van beeldende kunst door de provincie Zeeland. De eerste catalogus verscheen in 1990 onder de titel '1975-1989; 15 jaar aankopen beeldende kunst provincie Zeeland'. Het vervolg, dat eind dit jaar moet verschijnen, beval een overzicht van de kunstaankopen van 1990 tot en met 1995. Sinds 1992 beheert het Zeeuws Museum de provinciale kunstcollectie en breidt zij deze uit Daarvoor deed de provincie dat zelf. Zij gaf dan ook de vorige catalogus uit. Na het verschijnen daarvan is de provincie jaarlijks een bedrag blijven reserveren voor de uitga ve van een vervolg, hoewel de kunstcollectie dus overging naar het Zeeuws Museum. Er is inmiddels 8000 gulden gespaard. Het dagelijks provinciebestuur heeft nu be sloten dit bedrag op de rekening van het Zeeuws Museum te storten als bijdrage aan de nieuwe catalogus die daar wordt samen gesteld. van onze verslaggever MIDDELBURG - DELTA Nuts bedrijven zet vaart achter de voorbereidingen voor de bouw van een afvalwater-zuivering in Vlissingen-Oost, hoewel de onderhandelingen met het fusie waterschap Zeeuwse Eilanden nog bezig zijn. „We kunnen ech ter niet blijven wachten", aldus J. E. Haarlem, plaatsvervan gend hoofd gas/water bij DEL TA. Al geruime tijd praten water schap en DELTA met elkaar. Ze willen wel samen een zuivering bouwen in Vlissingen-Oost en daarvoor een besloten vennoot schap (BV) oprichten, maar ze verschillen van mening over de positie van de BV. Het waterschap huivert bij de gedachte dat de nieuwe, geza menlijke BV ook het afvalwater van bedrijven buiten het Sloege bied gaat zuiveren. Daarmee zou Zeeuwse Eilanden zichzelf con currentie aandoen. Het water schapsbestuur wil het werkter rein van de BV dan ook beper ken tot Vlissingen-Oost, DELTA denkt breder. „In voorkomende gevallen moet de doelmatigste oplossing worden gekozen", oor deelt Haarlem. Met andere woorden: bedrijven in de omge ving van Vlissingen-Oost moe ten zich kunnen aansluiten. DELTA-medewerker Haarlem raadt het waterschap aan 'snel te beslissen'. „Wij gaan in elk ge val door en gedane zaken nemen geen keer. Het liefst gaan we met het waterschap in zee, want door samenwerking sta je sterker Inmiddels heeft DELTA voor de nieuwe taak een dochter opge richt, DELTA Afvalwater. De besprekingen over contracten met bedrijven in Vlissingen- Oost bevinden zich in een afron dend stadium vertelt Haarlem. „Als alle vergunningen vlot bin nenkomen. kunnen wij in april of mei met de bouw beginnen. De installatie kan dan in maart 1997 operationeel zijn." Secretaris mr drs J. A. de Visser van waterschap Zeeuwse Eilan den laat weten dat er nog geen definitief standpunt is ingeno men. Hij speelt de bal terug naar DELTA. „Wij hebben een voor stel gedaan", meldt De Visser, zonder verder uit te wijden. Vergunningen Rijkswaterstaat heeft zich in middels ook in de discussie ge mengd. Het is de vraag of een niet-waterschap de vergunnin gen kan krijgen voor een zuive ringsinstallatie. Het antwoord op die vraag is voor de verhou dingen tussen DELTA en water schap van cruciale betekenis. Want het waterschap staat ster ker als Rijkswaterstaat conclu deert dat DELTA niet voor een lozingsvergunning in aanmer king kan komen. Vlissingen-Oost is zo ongeveer het laatste gebied in Zeeland, waarvoor een zuiveringsinstal latie wordt gebouwd. Dit komt door de speciale positie van het bedrijventerrein. Het ligt bui tendijks en valt niet direct onder een waterschap. Het voormalige waterschap Noord- en Zuid-Be veland heeft daarom ook geen werk gemaakt van de bouw van een zuivering. DELTA Nutsbe drijven is in dat gat gesprongen. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Terneuzen- se Bewonersplatform Binnen stad vindt dat er een boot moet komen voor de dag- en nachtop- vang van dakloze verslaafden en thuislozen met psycho-so- ciale problemen. In de buurt van scheepswerf Swets bij het sluizencomplex is nog een keu rig plaatsje voor een dergelijke voorziening, zo heeft het plat form uitgezocht. Het plan wordt vandaag (woens dag) voorgedragen aan burge meester en wethouders. De ini tiatiefnemers denken de opzet te financieren met het mogelijke extra geld dat minister Sorgdra- ger van justitie vorige week in het vooruitzicht stelde voor op waardering van de Terneuzense binnenstad. Met een boot voor de dag- en nachtopvang van verslaafden en 'gewone' zwervers (vergelijk baar met de inmiddels vertrok ken asielzoekerboot in Zierik- zeei slaat de gemeente naar de mening van het bewonersplat form twee vliegen in één klap: de hulpverleners krijgen hun lang bevochten 24-uursvoorziening en de overlast in de binnenstad wordt teruggedrongen. Kortom, voor een dergelijk 'eigen Terneu zen project' moeten er wel vol doende (financiële) middelen ge vonden kunnen worden, stelt het platform. De gemeente en de Agogische Zorgcentra Zeeland hadden de binnenstadbewoners gevraagd mee te denken over een goede lo- katie voor een slaaphuis voor thuis- en daklozen. Gezien het bereikte akkoord over de ope ning van een sociaal pension in het centrum (Klaassenstraat), was afgesproken dat in eerste in- Drankrijder in Goes betrapt KLOETINGE - Een 20-jarige automobilist uit Kloetinge is dinsdag omstreeks 01.40 uur in de Piet Heinlaan in Goes be trapt op het rijden onder invloed, van alcohol. Hij kreeg een boete van 350 gulden en een rijverbod van één uur. stantie zou worden gezocht naar een lokatie buiten het hart van Terneuzen. Als mogelijkheden vond het platform een pand aan de Ko- ninginnelaan. een loods bij scheepswerf Swets. het te slui ten kantoorgebouw van het GAK aan de Axelsestraat. de met sluiting bedreigde Trini- teitskerk, de voormalige school- panden van De Leeuwtjes en het ROC aan de Leeuwelaan en con tainers aan de Binnenvaartweg. Nu echter wordt gedacht aan combinatie van het slaaphuis met een dagopvang, beperkt het platform zijn aanbeveling aan de gemeente tot de boot in de ka- naalarm aan de Schependijk. „We denken dat het immers veel beter is alle plannen van ge meente, hulpverlening en politie te bundelen in één goede voor ziening". aldus voorzitter J. Hae- rick van het bewonersplatform. Domburg stelt oud-directeur bassisschool schadeloos van onze verslaggever DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg heeft dinsdag avond bijna twee ton uitgetrok ken voor een schadevergoeding aan de oud-directeur van basis school De Golfslag in Domburg, J. Moens. Die werd in 1993 ont slagen omdat er een onwerkba re situatie was ontstaan op de school. Een rechter erkende dat, maar stelde de gemeente daar voor mede verantwoordelijk. Een schadevergoeding was daarom op zijn plaats. De gemeente heeft onlangs met de voormalige directeur een re geling getroffen. Daarin is vast gesteld dat Moens twee ton krijgt en die ging op 29 januari van dit jaar akkoord. Hij had echter al twintigduizend gulden gekregen. Dat werd met de over eenkomst verrekend, evenals een teveel aan salaris dat Moens in het verleden had ontvangen. Per saldo krijgt Moens daarom nog 190.000 gulden. Aura-lezer Ronald van de Peppel houdt morgen (donder dag) in Porgy Bess in Terneu zen een lezing over karma en reïncarnatie. De bijeenkomst begint om 20 uur. Dr B. W. Henson van Estec in Noordwijk houdt, op uitnodi ging van het Natuurkundig Ge zelschap, vrijdag 16 februari in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg een lezing over de Hub ble Ruimte Telescoop, één van de grootste ooit door NASA ge lanceerde ruimte-observatoria. De Hubble Telescope werd in april 1990 in haar baan om de aarde gebracht Het Europese Ruimte Agentschap kreeg in 1977 een aandeel van 15 procent in het project. Aanvang van de lezing: 20 uur. De Franse kunsthistorica Marlène Delsouiller houdt vrij dag 16 februari een lezing over Toulouse, de roze stad. De bij eenkomst wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 20.00 uur. De Arpsterdamse auteur Kees van Beijnum houdt vrijdag avond 16 februari in het 'literair café' van scholengemeenschap Het Goese Lyceum een lezing over zijn boek 'Dichter op de zee dijk'. Vorig jaar kwam het boek uit en werd het genomineerd voor de AKO-literatuurprijs. Die ging echter aan Van Beij- nums neus voorbij. De lezing be gint om 19.30 uur. Rabbijn Van der Kamp uit Rotterdam geeft dinsdag 20 fe bruari een lezing over Messiaan se toekomstverwachtingen in het Jodendom. De lezing wordt gehouden in de Synagoge aan de Herenstraat in Middelburg en begint om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 27