Jennifer Capriati stelt rentree uit Eindelijk goud Atle Skaardal Provoost wint laatste marathon Den Haag Rugblessure dwarsboomt plannen van tennisster, die door een diep dal ging Rechter heft startverbod bokstrio op Bedrijfsleven loopt warm voor het EK-voetbal sport op tv uitslagen 6" van onze verslaggever Rob van der Zanden PARIJS - Gisteren zou Jennifer Capriati haar rentree maken in het profeircuït. In Parijs, de stad waar ze zes jaar geleden de finitief doorbrak, wilde ze een nieuwe start maken. Capriati - overeen maand wordt ze 20 jaar - had een wild card voor het in- doortoernooi gekregen. Maan dag liep ze tijdens de training echter een spierblessure op in haar rug. waardoor ze zich moest terugtrekken. Desalniet temin hoopt ze op korte termijn terug te keren aan het tennis- front. In de eerste ronde zou de Belgi sche Sabine Appelmans haar te genstandster zijn. „Ik wilde zo graag spelen dat ik me wellicht tijdens de training te zwaar heb ingespannen", zei de olympisch kampioene op de persconferen tie. „Ik ga nu herstellen. Ik keer pas terug als ik me honderd pro cent fit voel." Jennifer Capriati had in Parijs willen laten zien, dat ze haar pro blemen heeft overwonnen. De Amerikaanse zegt een zwarte bladzijde in haar prille, maar nu al spraakmakende loopbaan te hebben afgesloten. Al op 13-ja- rige leeftijd werd ze tennismiljo- nair. Als 14-jarige de jongste speelster in de historie die door drong tot de halve finale van een Grand Slam «Roland Garros 1990). Met 15 jaar: de jongste ooit bij de laatste vier op Wimbledon. Pas 16 en al winnaar van olym pisch goud na een finale tegen Steffi Graf. Met 17 jaar: de weg kwijt, aan de drugs, gestopt met tennis. Het Amerikaanse wonderkind zou de wereld gaan veroveren. Toen ze nog maar net met haar kruin boven de netband uit kwam, had ze al een sponsorcon tract van tien miljoen gulden binnen. Maar ze moest haar eer ste wedstrijd als prof nog spelen. Ze trainde met Chris Evert en diens broer John speelde een beetje manager. Toen ze als 15- jarige op het centre-court van Wimbledon, getooid met paar- destaart. won van Martina Na- vratilova kreeg ze de bijnaam 'Chrissie II'. Maar die koosnaam verloor ze snel. Vooral toen ze een paar jaar later met een foto stond afge beeld in een Amerikaans tijd- scnrut. Capriati keek volkomen verdwaasd in de lens en oogde zo stoned als een garnaal. Door haar neus en navel zaten ringen ROTTERDAM (ANP) - De natio nale bokskampioenen Arthur Santana, Franklin Lopes en An tonio Medina zijn verlost van hun schorsing van drie maan den. De rechtbank in Rotter dam heeft gisteren het startver bod voor het amateurtrio met onmiddellijke ingang opgehe ven. In een kort geding dat maandag in de Maasstad dien de, hadden de drie daarom ge vraagd. De rechtbank wees wel de vorde ringen van het drietal op de Ne derlandse boksbond af. Het trio eiste onder meer een onmiddel lijke inschrijving voor het toer nooi om de Stranga Cup. dat donderdag in Sofia begint. Dat evenement is in principe de laat ste kwalificatiemogelijkheid voor het Europees kampioen schap. eind maart in Denemar ken. Bij het EK verzekeren alle kwartfinalisten zich van een startbewijs voor de Olympische Spelen in Atlanta Na deze uitspraak in het kort ge ding overweegt het bondsbe- stuur de drie boksers toch nog een kans op het EK te geven. De technische raad en de bondscoa- ches Hennie van Bemmel en Ben Zwezerijnen voeren deze week spoedoverleg om het gerehabili teerde drietal in te schrijven voor een toernooi in Tsjechië, dat 21 februari van start gaat. De president van de rechtbank, mr R. van Boven, gelastte in zijn vonnis het bestuur van de Rot terdamse boksvereniging Hobo ken alle medewerking te verle nen om de drie boksers aan offi ciële wedstrijden te laten deel nemen. Dit betekent dat het trio vrij is om te verhuizen naar Gleason's Gym. Indien de club van voorzitter Aad Westerlaken in gebreke blijft, dient zij een dwangsom van 50.000 gulden per dag te betalen, met een ma ximum van een half miljoen gul den. De drie boksers vroegen vorige maand overschrijving naar Gleason's Gym. een nieuwe sportschool in Rotterdam-Zuid. Ze vertrokken omdat hun trai ners Vergouwe en Van den Driessche om uiteenlopende re denen niet meer welkom waren bij Hoboken. Een tussentijdse overstap is reglementair echter alleen mogelijk als de oude ver eniging een verklaring van geen bezwaar afgeeft. Dat weigerde het bestuur van Hoboken om verscheidene redenen. Het bondsbestuur sprak daarop de formele schorsing van drie maanden uit. Volgens de recht bank mag Hoboken in dit speci fieke geval echter geen beroep doen op deze sanctie, vastgelegd in artikel 34 van het huishoude lijke reglement van de NBB. en ze deed in weinig meer den ken aan Chris Evert op dat mo ment, De foto leek een trucage, maar het was de keiharde werke lijkheid. Capriati was 'van God los'. Langzaam maar zeker drong dat besef door toen er kleine nieuwsfeitjes doorsijpel den in de pers. Het tenniswonder van weleer was opgepakt bij diefstal in een juwelierszaak. La ter werd ze betrapt op het bezit van drugs en belandde in een af kickcentrum. Ze raakte steeds verder verwijderd van het hei lige gras van Wimbledon. Opgebrand Jennifer Capriati (29 maart 1976, New York) is het zoveelste foute voorbeeld uit het vrouwenten nis. Een typisch geval van te snel gekomen en te snel vertrokken. Een 'burn out' zoals Andrea Jae ger en Tracy Austin. Austin won op 16-jarige leeftijd met een beu gel en vlechtjes de US Open 11979). maar trok zich vijfjaar la ter terug uit het circuit. Het moet gezegd dat het geval Austin te maken had met hard nekkige rugblessures, bij Ca priati waren de problemen voor al van psychische aard. Ze kon de sportieve druk en de dagelijk se aandacht van de pers niet aan. In 1993 op de US Open bleek ze volledig opgebrand te zijn en verloor in de eerste ronde tegen Leila Meskhi. Volgens Na- vratilova was voor de wedstrijd al zichtbaar dat Capriati overal wilde zijn. behalve op een tennis baan. „Ze had veel eerder een poosje uit het tennis moeten stappen. Ze heeft jarenlang ge speeld zonder plezier en ande ren, maar ook zichzelf voor de gek gehouden", liet Navratilova optekenen in het Amerikaanse blad Tennis. Capriati trok zich na Flushing Meadow terug in de anonimiteit en verliet de ouderlijke woning waar ze jarenlang in de gaten werd gehouden door moeder De- nise, maar meer nog door vader Stefano. De voormalige ama teurvoetballer en stuntman in B- films - opgegroeid in Italië - had zijn dochter al die tijd aan een touwtje als coach en manager, maar verloor nu de controle. Dochterlief vertrok. „Ik wilde al leen zijn, haatte alles en ieder een. Als ik in de spiegel keek vond ik mezelf dik en lelijk. Op heel slechte momenten dacht ik aan zelfmoord," bekende ze in die periode tegenover de New York Times. Jennifer Capriati: „Ik zal niet meer huilen na een nederlaag." foto Jacky Naegelen/Reuters Ze ging terug naar de highschool in Tampa Bay, Florida. Via schoolvriendjes belandde ze in verkeerde circuits. De tennis- miljonaire werd een keer betrapt door een juwelier die zag dat Ca priati de zaak verliet met een niet afgerekende ring van veer tig gulden. Het incident werd wereldnieuws en de reactie van Capriati deed er kennelijk niet meer toe. „Ik was vergeten dat ik die ring om had. Toen ik het ont dekte was het al te laat." zei ze. Feit is dat haar vergeetachtig heid geen verzinsel is. Capriati stond als tennisster, buiten de baan, bekend als nonchalant en afwezig. Regelmatig vergat ze voor een wedstrijd reserverac kets mee te nemen en het ge beurde ook meer dan eens dat ze vlak voor aanvang ontdekte dat ze haar lenzen thuis vergat in te doen. Na het incident voelde ze meer dan ooit de ogen van de wereld op haar gericht en ze besloot on der te duiken in het 'partycir cuit' waar de legale en illegale genotsmiddelen voor het opra pen lagen. In mei '94 werd ze gearresteerd omdat ze in een ho tel met vrienden was betrapt op het bezit van marihuana. Ver Atle Skaardal op weg naar zijn eerste grote overwinning in zijn loopbaan. De Noor werd gisteren wereldkampioen op de Super G. Noorse skiër uit schaduw landgenoten Kjus en Aamodt SIERRA NEVADA (ANP) - Hoofdprijzen ontbraken nog op zijn erelijst. Atle Skaardal was tot gisteren een van de wei nige Noorse alpineskiers zonder een kam pioenschap achter zijn naam. In Sierra Nevada kwam daar een einde aan. Tij dens de WK sloot hij een onfortuinlijk tijdperk af waarin hij in de schaduw stond van zijn landgenoten Kjetil-André Aamodt en Lasse Kjus. Vier dagen voor zijn dertigste verjaardag veroverde hij als eerste Noor de wereldti tel op de Super G in 1.21,80. Vóór de zilve ren Zweed Patrik Jarbin (1.22,09) en land genoot Kjetil-Andre Aamodt (1.22.11). Voor de laatste was het de vierde medaille tijdens een mondiale titelstrijd. Drie jaar geleden in Morioka veroverde de 24-jarige sportman zowel goud op de reuzeslalom en slalom alsmede zilver op de combina tie. De Fin Jane Leskinen completeerde de Scandinavische heerschappij in het zonnige Andalusië door als vierde te finis hen. De Nederlander Harald de Man einig- de als 51e in 1.27.03. Bram van Es werd ge diskwalificeerd. Skaardal droeg zijn wereldtitel op aan zijn grootvader, die vorige maand overleed. De gelukkige winnaar bedankte zijn opa voor de vele steun en hulp tijdens zijn loopbaan. Driejaar geleden in het Japan se Morioka gold Skaardal als favoriet voor de Super G. De race werd echter afgelast wegens slechte weersomstandigheden. Hij diende toen genoegen te nemen met het zilver op de afdaling. „Ik was knap ze nuwachtig", gaf Skaardal toe. „Mijn grootse zorg was het snijden van de poor tjes en hoe snel ik de bochten zou nemen. Daarmee kun je veel tijd winnen, maar ook tijd verliezen." Geen verrassing Een verrassing was de wereldtitel van de altijd lachende, blonde viking met het ba byface, die zijn vijfde WK skiede, niet. Na zijn zege in Val d'Isere dit seizoen werd hij tot de kanshebbers gerekend. Tot dinsdag achtervolgde het onfortuin de sympa thieke Noor telkens. Tijdens de WK van 1989 en 1991 bleef hij op een zesde plaats steken, in Morioka behaalde hij op de af daling verrassend het zilver. De winter spelen in eigen land verliepen teleurstel lend: een zesde plaats op de Super G en een negende op de afdaling. Skaardal won in zijn loopbaan zeven we reldbekerraces. zes op de afdaling en een op de Super G. De in Oslo geboren alpi neskiër heeft lang moeten wachten op zijn eerste grote succes. Zes jaar geleden in Kitzbühel schreef hij geschiedenis op de beroemde Streif. Als eerste Noor won hij in het Oostenrijkse skiparadijs. Zijn op mars werd in 1992 gestuit. Hij scheurde bij een tuimeling in Garmisch Partenkirchen zijn kruisbanden. De winterspelen in Al- bertville miste hij. „Ik heb een perfecte race gereden", zei hij een open deur intrappend. „Het kon ge woonweg niet beter. Deze wereldtitel maakt veel goed. doet de ellende van de afgelopen jaren vergeten." oordeling bleef uit omdat ze in stemde met een rehabilitatie programma. Capriati zei in de New York Times: „Ik was niet verslaafd aan drugs, maar je zou kunnen zeggen dat ik verslaafd was aan mijn eigen pijn. „Ik was sarcastisch over alles. Mijn geest was nogal zwart." Ze besloot in mei zelf tot opname en volgde een ontwenningskuur in Miami. Het blad Newsweek onthulde later dat het de tweede keer in '94 was dat ze een afkick programma volgde. In februari zou ze al geholpen zijn voor haar verslaving aan marihuana, vol gens het tijdschrift. Alcohol Intussen vertelde Brenda Schultz, gevraagd naar een reac tie op de problemen van Ca priati. dat ze zich niet verbaasde over de toestanden. „Toen ze vijftien was vroeg Capriati me al eens om een fles whisky te halen. Als wij met een ijsje op het terras zaten, kwam zij aanlopen met bacardi-cola. Ze drinkt de pro blemen weg." Bij de WTA. de spelersvakbond van de vrouwe lijke profs, wordt ontkend dat Capriati tijdens haar actieve loopbaan als speelster ook ge bruikte. „Er is geen enkele aan wijzing dat ze tijdens haar car rière al drugs gebruikte", aldus woordvoerder Anne Worcester van de WTA. In november '94 maakte Ca priati haar rentree in het toer nooi van Philadelphia. Ze ver loor in de eerste ronde van Anke Huber en het bleek dat de baseli- ner met de dubbelhandige back hand nog ver verwijderd was van de vorm waarmee ze in drie sei zoenen drie miljoen gulden aan prijzengeld verdiende en zesde van de wereld werd. Intussen had ze al meer nederlagen gele den natuurlijk, want ook haar hoofdsponsors Prince en Dia- dora hielden het voor gezien en stopten met het financieren van de 'tennisjunk'. Na Philadelphia trad opnieuw de stilte in. Maar Capriati liet in tussen weten dat haar loopbaan als topsporter nog niet over is. „Geef me een racket en ik laat zien dat mijn levensverhaal nog niet ten einde is. Het gaat nu al leen nog maar om mijn plezier. Ik zal niet meer huilen na een ne derlaag." Monica Seles stond snel na haar terugkeer alweer op het ereschavot. Met behulp van de vakbond die haar ranking be schermde. Capriati begint ge woon op nul. DEN HAAG (ANP) - Het com merciële circus rondom het Eu ropees Kampioenschap voetbal komende zomer in Engeland lijkt levendiger te worden dan ooit tevoren. Het merchandi- singbureau ILP uit Amsterdam, dat de belangen van de voetbal bond KNVB vertegenwoordigt, heeft de indruk dat het EK-voet- bal meer leeft bij het bedrijfsle ven dan bijvoorbeeld het we reldkampioenschap anderhalf jaar geleden in de VS. Dutchy de leeuw, de mascotte van de KNVB, prijkte twee jaar geleden op de produkten van zestig bedrijven. Nu al hebben zich 35 bedrijven gemeld bij ILP. Volgens een woordvoerder van ILP zullen deze zomer belang rijk meer dan zestig bedrijven zich mogen tooien met Dutchy. Dat is mede te danken aan de in middels grotere naamsbekend heid van het leeuwtje, zo denkt men bij ILP. De komende maan den verschijnt Dutchy op hon derden artikelen, zoals kleding, horloges, schoenen, wandklok ken. zonneweringen en stoelen. Ook bij winkeliers en super markten bloeit het Oranjege voel weer volop. Uit een onlangs gehouden onderzoek van het vakblad Distrifood blijkt dat de meeste winkeliers tijdens de kampioenschappen hun winkel een oranje uitstraling gaan ge ven. Voetbal is volgens hen een belangrijk verkoopwapen dat de omzet kan stimuleren. Ontel bare acties en een veelheid aan activiteiten staan op stapel. Veel bedrijven melden allerlei plannen te hebben om de consu ment te plezieren tijdens het EK. maar willen dat op dit mo ment vanuit commerciële over wegingen nog niet openbaren. Philips, een van de sponsors van het EK, gaat vooral in Engeland het publiek extra benaderen. Zo start Philips daar voor de schooljeugd een grote wedstrijd, waarvoor vele prijzen beschik baar zijn. 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal. 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten 18.43-18.51 N'ed 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.50-20.25 Veronica: Sportfreaks: programma met uiteenlopende sportvragen ondersteund met beeld materiaal. 20.35-22.00 Ned 2: Studio Sport. 22.00-23.00 NBC: Golf: Dimension Data Pro-Am. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-23.35 RTL 4: Sport 23.35-01.05 BBC 1: Sportsnight. Trapattoni vertrekt bij Cagliari CAGLIARI (Rtr) - Giovanni Trapattoni heeft gisteren ontslag genomen als trainer van Cagliari. Hij was minder dan een sei zoen in dienst van de club uit de Serie A, die in de lagere regio nen van de ranglijst staat. Trapattoni nam zijn beslissing na de nederlaag met 4-1 zondag tegen Juventus. Dat was de vierde verliespartij op rij. na 4-0 tegen zowel Inter, AS Roma en Lazio Hij had al eerder te kennen gegeven te willen vertrekkea „Daarop kwam helemaal geen reactie. Toen heb ik maar beslo ten mijn voornemen uit te voeren", zei de 56-jarige Trapattoni. Trapattoni is een van de beroemdste Italiaanse trainers, wiens naam vooral aan Juventus is verbonden. Hij behaalde bij de Oude Dame zeven landstitels in de jaren tachtig, alsmede Eu ropese bekers. In totaal won hij zeventien prijzen. Vorig jaar werkte hij bij Bayern München. Zeilduo houdt kans op Spelen PORTO ALEGRE (ANP) - De gebroeders Ben en Jan Kouwen- hoven houden hoop op Atlanta. Het zeilduo plaatste zich giste ren ternauwernood voor het hoofdtoernooi van het wereld kampioenschap in Porto Alegre, Brazilië. Het 470-koppel ein digde na zes races in de voorronde op de achttiende plaats in groep B. Dat was net voldoende voor kwalificatie. De voorma lige wereldkampioenen (1994) moeten bij het WK aan de A-li miet voldoen om nog in aanmerking te komen voor een olym pisch startbewijs. Die norm schrijft een plaats bij de eerste vijf tien teams en bij de eerste acht landen voor. Indien de gebroe ders Kouwenhoven slagen in Brazilië neemt het NOCNSF uit eindelijk een beslissing over uitzending naar Atlanta. Nieuwe data voor afgelaste duels ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor een aantal afgelaste duels in het betaalde voetbal een nieuwe datum vastgesteld. He: gaat onder meer om wedstrijden die in het afgelopen weekein de niet doorgingen. Ajax haalt de thuiswedstrijd tegen NAC op 28 februari in. Het uitduel met Fortuna is naar 13 maart ver schoven. De nieuwe data: 17/2: AZ-Eindhoven. 21/2: Sparta-Go Ahead Eagles. FC Groningen-FC Twente, 28/2: Excelsior-WT, Dordrecht'90-Telstar, Heracles-Helmond Sport. Ajax-NAC,De Graafschap-Heerenveen, 12/3: Roda JC-FC Utrecht, 13/3: FC Den Haag-TOP Oss, FC Twente-PSV, Fortuna Sittard-Ajax, Willem II-NAC, 20/3: Roda JC-Volendam. Chemp in conflict met NeVoBo ARNHEM (GPD) - Het Arnhemse organisatiebureau Chemp heeft de Arbitrage Commissie Sportsponsoring ingeschakeld in het conflict met NeVoBo/TVN. De advocaat van Chemp, nu Frans Lomans, heeft een verzoekschrift ingediend bij de com missie die zetelt in Amsterdam. De advocaat verwacht data over enkele weken een zitting plaatsvindt. Het conflict tussen beide partijen dateert van een paar maanden geleden. Chemp dat voor de NeVoBo enkele evenementen organiseerde (de World Volleyball League en het EK volleybal voor vrouwen», beweert ruim drie ton van NeVoBo/TVN tegoed te hebben Daarvan heeft de volleybalbond inmiddels één ton overge maakt. De NeVoBo zou hebben toegezegd 150.000 gulden ove te maken op de rekening van Chemp. Fortuna Sittard naar Cyprus SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard vertrekt morgen (donder dag) voor een week naar Cyprus om de slechte velden in Neder land te ontvluchten. De ploeg van Pim Verbeek ontloopt dan tevens het gedruis van carnaval. Voorlopig heeft de club uitde eredivisie geen wedstrijd in Nederland. De thuiskomst is 22 fe bruari, waarna twee dagen later het thuisduel tegen Sparta is Het veld van Fortuna was dinsdag nog onbespeelbaar voord? interland van Jong Oranje tegen de leeftijdgenoten van Belgie DEN HAAG - Adriaan Provoost heeft maandagavond de laatste van zes schaatsmarathons in Den Haag gewonnen. Op kunst ijsbaan De Uithof in de residen tie was de Domburger concur rent Leon van der Wielen in de finale te snel af. Jacco Luteijn uit Kapelle sloot de cyclus van marathons van het gewest Zuid Holland/Zeeland af met de ne gende plaats. Provoost kreeg de overwinning cadeau van Van der Wielen, die alleen hoefde te starten om zich het eindklassement van de ge westelijke schaatsmarathon Skiën Sierra Nevada. WK, Super-G mannen. Skaardal (Noo) 1.21,80, 2. Jarbyn (Zwe) 1.22,09,3. Aamodt (Noo) 1.22,11,4. Les kinen (Fin) 1.22,37, 5. Wirth (Oos) 1.22,48. Sportprijsvragen Lucky Ten, dinsdag: 4- 5- 7- 9-18 19-30-32-34-36 38-44-47-48-53 54-63-66-74-77 (onder voorbehoud) Tennis Marseille. Mannen, 825.000 gulden: Eerste ronde: Ulihrach (Tsj/5)-Agenor (Hai) 4-6 7-6 7-6, Henman (GBr)-Fleurian (Fra) 7-6 6-3, Vacek (Tsj/3)-Delaitre (Fra) 3-6 7-5 6-2. Moya (Spa)-Bjorkman (Zwe/ 4) 6-3 7-6. DeWulf (Bel)-Mantilla (Spa) 6- 4 6-2, Damm (Tsj)-Apell (Zwe) 4-6 7-5 6- 0, Bruguera (Spa/2)-Raoux (Fra) 6-7 6-3 7- 6, Schalken (Ned/8) - Leconte (Fra) 6-4 6- 3. San Jose. Mannen, 515.000 gulden: Eer ste ronde: Kroslak (Slw)-Washington (VSt/4) 6-4 6-3, Reneberg (VSt)-Gumy (Arg/8) 4-6 6-1 6-0. Agassi (VSt/1)-Wol- ters (VSt) 6-2 6-2, Rostagno (VSt)-Luke Jensen (VSt) 6-4 6-4. Dubai. Mannen, 1,65 miljoen gulden: Eerste ronde: Karbacher (Dui)-Pescariu (Roe) 6-4 6-4, Berasategui (Spa)-Courier (VSt/3) 7-5 7-6. Parijs. Vrouwen, 720.000 gulden: Eerste ronde: Oremans (Ned)-De Swardt (ZAf) 6-1 6-7 6-2, Farina (Ital-Boogert (Ned) 6- 1 6-4, Begerow (Dui)-Courtois (Bel) 6-4 7- 5, Wiesner (Oos)-Novotna (Tsj/5) 1-6 7-5 6-3, Van Roost (Bel)-Makarova (Rus) 6-4 6-3, Dechy (Fra)-McNeil (VSt) 6-3 4-6 6-4, Appelmans (Bel)-Capriati (VSt) w.o., Hingis (Zwi/6)-McGrath (VSt) 6-2 6-2. van deze winter op zijn naam te schrijven. De schaatser uit Zie- rikzee had zich in vier van dezes marathons de sterkste getoond Van alle marathons viel de slechts klassering af. Van der Wielen, die eindigde op 49 punten, had een grote vooi- sprong op nummer 2 Jurgea Stoutjesdijk. De Rotterdammei bleef op 35 punten steken. Arc, Neven uit Capelle aan den IJsei eindigde als derde met een to taal van 34 punten. Provoos klom na zijn zege van dinsdago; naar de achtste plaats met punten, één punt meer dan num mer 9 Luteiin. Meulenhof, 20. Bouwmans, Bakker, 50. Breukink, 68. Smeels 3.1' 70. De Louw 14.55, 77. Talen, Leeuw, 79. Veenstra, 82. Vierhouten, Moerenhout, 92. Meys, 98. Nijboer. Zaalvoetbal Voetbal Engeland, FA Cup: Vierde ronde: Ips- wich-Walsall 1-0, Wimbledon-Midd- lesbr. 1-0, Oxford Un.-Nottingham F. 0- 3, Crewe-Southampt. 2-3. Schotland: FA Cup: derde ronde Gree nock M-Montrose 1-1. Competitie: Mot herwell-Aberdeen 1-0. Frankrijk: beker, halve finales: Guin- gamp-FC Metz 1-2, Lyon-AS Cannes 1-0. Wielrennen Manacor. Ronde van Mallorca: Derde etappe: Manacor-Manacor: 1. De Leeuw (Ned) 163 km in 3.53,27 (41,893 km/u), 2. Aldag (Dui), 3. Colonna (Ita), 4, Zabel (Dui), 5. Hunt (Eng), 7. Vierhouten, 10. Wiebren Veenstra, 11. De Louw, 12. Blijlevens, 14. Van Steen, 23. Cordes, 36. Boogerd. Algemeen klassement: 1. Cabello (Spa) 7 16.47, 2. Garcia (Spa), 3. Cuesta (Spa) 0.05, 4 Zabel 0.36, 5. Edo (Spa), 12. Boogerd, 13. Voskamp, 18. Van den fif Zai Regio Walcheren: Eerste klasse: Ster Mar.-EPZ 4-3, VOC Tymps* Schinkel Ass. 3-5, Westkapelle-SfV Profile 3-4, TCV-Toma 9-4, Dau«f daele-Tah Xin/Da Xin/BI.W. 10-3, Af* muiden-Sinar 6-4. Stand: Gr. Ster Ms 16-41, Dauwendaele 16-37, VOCTy» paan 16-35, Tah Xin/Da Xin/BI.W lM> Schinkel Ass. 16-30, Sport Profile 16-25 Arnemuiden 15-19, TCV 16-19, Sinar-i 15, Westkapelle 16-11, EPZ 16-8, To"1 15-4. Tweede klasse: Emergo-Concurrent.* 4, Hoppit-Bijou Led. 8-3, Middelt»-? Vanuus 5-6, Inst. Middelburg-VOM.^ Stand: Amgas 15-42, TramzichM^ Emergo 16-35, VOM 15-25, Hoppd 23, Welsinge 15-22, Vanuus 15-22. M* delburg 16-22, Concurrent J. 16-18.'* tin Middelburg 15-13, Laurens 15-6,5' Led. 16-2. Rayon Vlissingen. Derde klasse: VAA- Uiterton 4-2, PSVW-Vlissingen Schinkel Ass. Il-Schinkel Ass. Ill VOC Tympaan ll-DVV I 3-1, Westtó*» fci II-Vanuus II 2-3, Reproba-EPZ I1146 10] Stand: Reproba 18-40, Schinkel As j,. 18-40, VOC Tympaan II 17-36, DW r, 31. PSVW 17-30, Schinkel Ass. "I VAW 18-27, Westkapelle 17-21, Vis; gen 18-18, EPZ III 17-15, VanuusII1» - Uiterton 18-5. Vierde klasse: SSVW-De Sloep Schinkel Ass. IV-VAW II 6-5, SC Ter:; De Westkapelle III 9-1. Stand: De Sloe: ran 46, PKCZ 16-43, VAW II 17-38, SSVA 25, Pechiney 16-23, Schinkel Ass 23, Westkapelle III 17-20, Torna II5lfi Prov. Zeeland 16-17, BW 16-15.9* ton II 16-12, Twaalf 17-7, Vijfde klasse: De Pauw-EPZ I" 6-'<C tan-DVV II 2-2, Hoechst B.-WestkS» tok IV 5-4, Valkenisse-Toma III H-3. Tympaan IV-VAW III 8-8, VOC TyiK» en III-PGV 8-6. Stand: Valkenisse 17-5 Pauw 17-38, VOC Tympaan III Hoechst B. 17-28, Torna III 17-2T L Tympaan IV 17-20, DVV II 17-18,5'-, 17-17, Westkapelle IV 17-17, PGV: VAW III 17-9. Rayon Middelburg. Vierde kki» title Hoechst B.-Draadkrabbers II 4-4. Set klasse: Snelbinders-PKCZ 2-3,; Ijj) VPV 7-7, Dauwendaele lll-SVSW" jq( Recreatieklasse Middelburg: star Dauwendaele I 1-10, SchoonenEk*; Eiland B. 5-6, Euromaster-BijouLeJ' «n 0, FC Dorst-Dauwendaele 2-6, «n* I.S,-Paardekracht 4-2. Stand: Euro™ 4q ter 20-48, Eiland B. 19-45, Dauwe"^ fe 120-39, Brasil/I.S. 20-37, Bommel» 8^ 32, Paardekracht 17-30, Dauwend;;, j.,. 19-28, Schuttershof 19-20, EPZ Sranang 18-16, Schoonen El. 19"'c' ou Led. 19-13, FC Dorst 19-6. Van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22