PZC kunst cultuur 11 uit in zeeland WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 John Kirkpatrick geeft zondagmiddag een concert in het Arsenaaltheater in Vlis- singen. foto Amy Dyke Erik van Muiswinkel speelt De Mensenvriend donderdagavond in Middelburg. foto Herman Poppelaars Woensdag Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de voorstelling Lieve Boom in het eigen theatertje in het Am bachtscentrum in Goes (14.30 uur). De voorstelling, bestemd voor 'volwasse nen vanaf ongeveer 6 jaar', is gebaseerd op een aantal poëtische dierenverhalen van Gouden Griffel-winnaar Toon Tellegen. Rond een levensgrote boom ontwikkelt zich een spannende, vrolijke en soms poë tische voorstelling. Als er wéér een blaad je van zijn boom is gevallen, is voor Be rend J. Boomwachter de maat vol. Hij schrijft dat vallen van de blaadjes toe aan het gehops en gehips van de eekhoorn. Dus die moet eruit... De rol van Berend Boomwachter wordt gespeeld door Hans van der Haar, die bovendien een zestal hand- en stokpoppen manipuleert en de techniek verzorgt. Elles Punt regisseerde. Toverdoos Het kindertheaterkwartaal in de ge meente Borsele heeft voor vanmiddag (woensdag) de theatergroep De Tover doos op het programma staan in het dorpshuis in Borssele (15.00 uur). In de voorstelling De Kist van Kalief heeft Binkje, de knecht van het circus, maai" één grote wens: beroemd worden. Als hij op een avond de piste veegt, ontdekt hij een geheimzinnige kist... Dansgroep De Rotterdamse Dansgroep brengt van avond (woensdag) nieuwe choreogra fieën van Ana Buitrago en Suzy Blok in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Buitrago baseerde zich bij het maken van MARes op het tegenstrijdige beeld van de mens die gejaagd op zoek is naar innerlij ke rust. Dobberend in hetzelfde schuitje dwalen vijf personen over de zeeën van hun .verbeelding. Pure dans en theater worden gecombineerd in een serie portret ten, scènes en ontmoetingen, die zijn ont staan in nauwe samenwerking met de dansers. In Unbunden Unbound confron teert Suzy Blok zes dansers (onder wie Raymond Esterhuizen, die zijn carrière begon bij de Zeeuwse Stichting Dansz) met elkaar en zichzelf. Haar dynamische bewegingstaal spoort de dansers aan risi co's te nemen, dwingt hen tot uiterste alertheid, laat hen. emoties uitdrukken zonder anekdotisch te worden en biedt ruimte aan persoonlijke inbreng. Djazzex Modern jazz dance company Djazzex danst vanavond (woensdag) in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur). Het programma vermeldt nieuwe choreo grafieën van Neel Verdoorn en Glenn van der Hoff. Verdoorn maakte Azul (Spaans voor blauw), op muziek van José-Luis Greco, voor zeven dansers. Het gegeven dat Glenn van der Hoff werd geboren in Indonesië en in Nederland opgroeide ligt ten grondslag aan zijn werk Darimana. op muziek van Albert van Veenendaal. Het contrast tussen de persoonlijkheden van de twee danseressen, in samenhang met de muziek van Cecil Taylor, vormt de bouwstenen voor Cell Walk van Van der Hoff. Introdans Introdans komt vanavond (woensdag) in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). De avond wordt gevuld met de choreogra- fiën Mijmering van Mirjam Diedrich, Scheidslijn van Ton Wiggers, A silent pla ce to rest van Conny Janssen en Chanson de Mélisande van Gian Franco Paoluzi. Plattelanders De West-Zeeuws-Vlaamse toneelvereni ging De Plattelanders speelt woensdag avond het toneelstuk Op hoop van zegen van Herman Heijermans in het Ledel- theater in Oostburg (20.00 uur). Het stuk heeft in deze versie Breskens als lokatie en wordt gespeeld in Cadzandse dracht, terwijl de spelers ook het dialect van de streek hanteren. Er zijn oude volks dansen in de voorstelling opgenomen en er worden negen liederen gezongen, muzi kaal ondersteund door een combo. Eric Wijffels deed de regie. Donderdag Schrabbekercke De toneelvereniging Schrabbekercke speelt donderdagavond het blijspel Ro- sageur en Manusgein in het nieuwe dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke (19.30 uur). Het toneelstuk vertelt over Manus en Ro sa die samen een pension drijven. Tot ie ders tevredenheid. Totdat een ruzie het pension in twee kampen verdeelt. De regie was in handen van Rinus Minnaard. Mensenvriend Eric van Muiswinkel staat met zijn caba retprogramma De Mensenvriend donder dagavond in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). In deze voorstelling wordt een experiment bekeken door de ogen van een proefko nijn. De tekst werd geschreven door Jus tus van Oei, met wie Erik van Muiswinkel enkele jaren de cabaretgroep Zak en As vormde. Genio de Groot deed de regie. Antigone Theater Antigone speelt donderdag avond Kat op een heet zinken dak in de Concertzaal in Zierikzee (20.00 uur). Dit toneelstuk van Tennessee Williams (1911-1983) is een fel en ontluisterend me lodrama over leugens, hebzucht en sek suele verwarring. Centraal staat het con flict tussen illusie en werkelijkheid, tus sen leugen en waarheid. Op een katoen plantage in de Mississippi-delta wordt de verjaardag gevierd van de schatrijke eige naar Pollitt, alias Grote Va. Het zal zijn laatste zijn: de man heeft kanker en gaat dood. Iedereen weet dat, behalve hijzelf. De erfenis is dan ook de grootste zorg van de kinderen... Ignace Cornelissen regis seerde onder anderen Katelijne Verbeke, Koen De Sutter. Dries Smits en Marlies Hamelynck. Nynka Delcour Bezoekers van jazz-eetcafé Desafinado in Middelburg kunnen dnderdagavond luis teren naar het Trio Nynka Delcour (21.00 uur). Nynka Delcour wordt beschouwd als een aanstormend zangtalent. Zij studeert dit jaar af aan het Hilversums conservato rium. nadat zij haar theatrale kant reeds ontwikkelde aan de toneelacademie in Maastricht. Zij wordt begeleid door Ar nold Dooyenweerd ibas) en Wiek Hijmans (gitaar). Vrijdag Schrabbekercke De toneelvereniging Schrabbekercke speelt ook vrijdagavond het blijspel Ro- sageur en Manusgein in dorpshuis Ver svliet in 's-Heer Abtskerke (19.30 uur). Laura Fygi Laura Fygi Orkest doen vrijdagavond het Arsenaaltheater in Vlissingen aan (20.00 uur). Laura Fygi is een vocaliste met een jazzy stemgeluid die een repertoire brengt dat een breed publiek aanspreekt. Zij bezit het vermogen om emotie in zang om te zetten. Haar band bestaat uit Hans Vroo- mans (piano), Koos Serierse (bas), Marcel Serierse (drums), Jan Menu (sax), Maar ten van der Grinten (gitaar) en Eddy Co- nar (percussie). Humoreske Het amusements-orkest Humoreske geeft vrijdagavnd een concert in de Klo veniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Humoreske is onderdeel van de Juliana- korpsen Middelburg en heeft als doelstel ling het maken van gezellige muziek, waarbij geput kan worden uit een uitge breid repertoire van evergreens en swin gende dixieland tot pittige mars. Het or kest, dat uit een 25-tal muzikanten be staat, zal zich deze avond in een nieuw uniform presenteren. Sjongejongejonge In dorpshuis Ons Huis in Meliskerke gaat vrijdagavond de klucht Sjongejongejon ge door de toneelvereniging Serooskerke in première (20.00 uur). Dit toneelstuk van Aad Caspers speelt zich af in een pension, waar tal van vreem de figuren verblijven die voor komische si tuaties zorgen. Wim de Ronde deed de re gie. Reilanders Toneelgezelschap De Reilanders beleeft vrijdagavond de premiere van De groe ten uit Nice! in dorpshuis Luctor et Emer- go in Rilland (20.00 uur). De handeling van dit kluchtige blijspel van Dick van Maasland voltrekt zich in een vakantieverblijf van de El Soledo Ex press in Nice. Er blijken misverstanden te bestaan over het feit wie nu eigenlijk het appartement heeft gehuurd. En welke rol speelt een 'handelaar in blanke slavin nen'? De regie is in handen van Lia Wis- kerke en Ria Volkers, die professionele on dersteuning kregen door middel van de raamregie van provinciaal toneeladviseur Ron Lubbersen. Plattelanders De West-Zeeuws-Vlaamse toneelvereni ging De Plattelanders speelt vrijdag avond wederom het toneelstuk Op hoop van zegen van Herman Heijermans in het Ledeltheater in Oostburg (20.00 uur). Osdorp Posse Osdorp Posse en Uppercut staan vrijdag avond op het podium van 't Beest in Goes (21.00 uur). De BV-Popprijs 1995 was voorlopig de kroon op het werk van de Nederlandse rap- formatie Osdorp Posse, die zich in de Ne derlandse taal uitdrukt. Het voorpro gramma komt voor rekening van de Goese groep Uppercut, die zich beweegt op het terrein van de positieve hardcore. Zaterdag Workshop Arona Ndiaye geeft zaterdag een Djembé workshop in de Kloveniersdoelen in Mid delburg (11.00 uur). Deze workshop Afrikaanse ritmes en dans, die tot 14.00 uur duurt, wordt gehou den in samenwerking met balletschool Jo ke Louwerse. Arona Ndiaye is de zoon van de beroemde meesterdrummer Doudou Ndiaye Rose uit Senegal. Giselle Het balletgezelschap van de Staatsopera van Tatarstan danst zaterdagavond het klassiek academisch ballet Giselle in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Het sprookjesachtige Giselle geldt als het ballet der balleten. Als sinds de première in 1841 staat het onafgebroken op het in ternationale repertoire. Giselle is niet al leen een ballet over de fatale kracht van de illusie, de naïeve en spirituele liefde, maar ook over de hartstocht voor de dans. Wayang Wayang Detective presenteert zaterdag avond De dood van een glazenwasser, een raamvertelling in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Dit project van Cor Fuhler omvat scha- duwpoppenspel, improvisatiemuziek, de tectiveverhaal. gamelan-instrumenten en westerse instrumenten. Kleinkunst Twee finalisten van het Postbank Klein kunst Festival staan zaterdagavond op het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen (20.00 uur). De voorstelling van Eric Koller. die eerdei het Groninger Studentencabaret Festival won, lijkt te zijn opgebouwd uit cartoons. waarbij technische theatermiddelen wor den gebruikt. De geheel uit studenten be staande groep N'mbusi springt op een speelse manier om met de tijdgeest en geeft op een krankzinnige manier de op pervlakkigheid en ledigheid van haar ge neratie weer. Verder is er deze avond een gastoptreden van Rick Lorenzo Dros. De koning De Zeeuwse Komedie hervat zaterdag avond de reeks voorstellingen van De ko ning en de rest in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.30 uur). Dit toneelstuk is een bewerking door Roel Adam van Le roi se meurt van Eugène Io- nesco en gaat over een koning die met te genzin zijn levenseinde ziet naderen. Het stuk gaat over doodgaan, macht, status en jaloezie, maar wordt door de speelsters Reina de Groot, Mientje de Leeuw, Ma rianne Minnaard (gast) en Agnes Selei ge bracht als een komedie. Voor Mientje de Leeuw en Marianne Minnaard is deze voorstelling min of meer een première, want zij hebben de rollen overgenomen die vóór de jaarwisseling werden vertolkt door Myrthe en Alexandra Jansen. Aan vankelijk zou ook al in januari zijn ge speeld. maar dat kon door omstandighe den niet doorgaan. De regie was in handen van Josien de Graaf. Discipel De nationale tienergroep Discipel geeft zaterdagavnd een concert in de Bethel- kerk in Goes (20.00 uur). Het is Tijd heet een muzikaal programma met een spektakulaire combinatie van au dio- en visuele effecten waarin een hoop vol beeld voor de 21ste eeuw wordt ge schetst. Het gedeelte na de pauze wordt gevuld met swingende gospelsongs. Disci pel bestaat uit ongeveer vijfentwintig zin gende jongeren in de leeftijd van 16 tot 30 jaar. De groep verleent zondagochtend medewerking aan de gezinsdienst in de Bethelkerk die om 10.00 uur begint. Dood Paard Het toneelgezelschap Dood Paard speelt zaterdagavond Torquato Tasso in 't Beest in Goes (20.30 uur). Na hun afstuderen aan de Arnhemse To neelschool richtten Oscar van Woensel, Manja Topper en Kuno Bakker in septem ber het eigen gezelschap Dood Paard op. In Torquato Tasso van Goethe is de dich ter Tasso de centrale figuur in het conflict waarin de onvergelijkbare waarden, poli tieke vaardigheden en kunstenaarschap vergeleken worden. De strijd van de kunst om erkenning in een wereld die draait om macht en geld blijkt een strijd van alle tij den. Theo Maassen Theo Maassen doet zijn uiterste best, zo luidt de titel van het cabaretprogramma dat zaterdagavond te zien is in het Zuid landtheater in Terneuzen (20.00 uur). Theo Maassen. die bekend staat om de ho ge grapdichtheid van zijn voorstellingen, schreef zelf de tekst, maar liet zich regisse ren door Martijn Bouwman. Plattelanders De West-Zeeuws-Vlaamse toneelvereni ging De Plattelanders speelt ook zater dagavond het toneelstuk Op hoop van ze gen van Herman Heijermans in het Le deltheater in Oostburg (20.00 uur). Bedkwartet Theatergroep Zierik (voorheen Amateur Cqmedie Zierikzee) speelt zaterdag avond het stuk Bedkwartet in het Diek- huus in Middelharnis (20.30 uur). Deze vrolijke komedie met een ernstige ondertoon van de Engelse schrijver Alan Ayckbourn speelt zich af in drie verschil lende slaapkamers, waarin een jong echt paar zijn relatieknoop probeert te ontwar ren. Daarbij worden vrienden en familie, al of niet vrijwillig, ingeschakeld. De jon gelui buitelen van het ene bed in het an dere, wat tot de meest hilarische toestan den leidt. Cees Möhlmann deed de regie en had daarbij de beschikking over Marij ke Reuser, Henk Verhage, Rineke van de Wielen, Jan de Bil, Margaret van Veltho- ven. Nettie van Vossen en Piet Bodbijl. Birthday De Piek in Vlissingen vormt zaterdag avond weer het decor voor Bob's Birth day Party (21.00 uur). Traditiegetrouw viert de Vlissingse gita rist Bob Roganovic zijn verjaardag met een party in De Piek. De Vlissingse band Straight Johns, waarin Bob zelf speelt, is altijd een vast onderdeel. De groep speelt rock-covers uit de jaren zestig, zeventig en tachtig, zoals van The Rolling Stones, Ji- mi Hendrix, Doors, Black Crowes en Her man Brood. Bob nodigt ook altijd enkele gastmuzikanten uit. Marcel de Groot Marcel de Groot doet zaterdag met zijn begeleidingsgroep Brogum in Zierikzee aan (22.00 uur). In het voorprogramma staat de eveneens Nederlandstalige band Harde Smart. Marcel de Groot, zoon van Boudewijn de Groot, is onlangs landelijk doorgebroken met zijn hitsingle Mag ik naar je kijken, afkomstig van zijn tweede album Manen Kweken, Op deze schijf werd hij bijge staan door onder anderen Ernst Jansz. de ritmesectie van Sjako! en Pim Kops van De Dijk, Ook vergaarde De Groot bekend heid als presentator van het televisiepro gramma Music Scene. Harde Smart speel de eerder met De Dijk, de Tröckener Kecks en Van Dik Hout. Zondag Koperensemble Het koperensemble Paul van Belzen geeft zondagmiddag een koffieconcert in de Muziekschool aan de Van de Spiegel straat in Goes (12.00 uur). Het programma vermeldt werken van John Dowland, Scott Wilkinson. John Ca ble. Claude Debussy. Ian MacDonald. Gershwin en Th. Monk. Het ensemble, dat in 1970 begon als samenspelgroep van de Zeeuwse Muziekschool, bestaat momen teel uit Tiny van de Wijdeven (trompet). Ronald Baljeu (trompet), René Boogaars (hoorn), Leo Geelhoed (trombone) en Jos Mol (bastuba). Oprichter Paul van Belzen moest in 1991 om gezondheidsredenen af scheid nemen. Waterless Blue Waterless Blue is zondagmiddag te be luisteren in Celtic Pub The Duke in Mid delburg (15.00 uur). Deze uit County Cork in Ierland afkomsti ge. maar van oorsprong Nederlandse groep brengt een programma van gevoeli ge ballads en pittige pubfolk-nummers. Jassband De Storyvi 11e Jassband treedt zondag middag op in café 't Schuttershof in Mid delburg (15.00 uur). Dit befaamde Nederlandse gezelschap be weegt zich voornamelijk op het terrein van de oude-stijl-jazz en zorgt tevens voor de nodige humor in de presentatie. Baby Bruce De band Baby Bruce maakt zondagmid dag unplugged muziek in café Bommel aan de Vlasmarkt in Middelburg (15.00 uur). De groep keert terug naar de basis van het repertoire, met ruim baan voor de meer stemmige zang De koning De Zeeuwse Komedie speelt ook zondag middag De koning en de rest (een bewer king door Roel Adam van Le roi se meurt van Eugene Ionesco) in het Vestzakthea ter in Vlissingen (15.00 uur). Kirkpatrick John Kirkpatrick bespeelt zijn accor deon zondagmiddag in het Arsenaalthea ter in Vlissingen (15.00 uur). Deze folk-muzikant maakt zijn optredens tot een combinatie van stijl, humor en briljant spel. Hij is tevens een opmerkelij ke songwriter en een goede zanger. Workshop Arona Ndiaye geeft ook zondag een Djem bé workshop, in samenwerking met bal letschool Joke Louwerse, in de Klove niersdoelen in Middelburg (18.30 uur). Giselle Het balletgezelschap van de Staatsopera van Tatarstan danst zondagavond nog maals het klassiek academisch ballet Gi selle in de Stadsschouwburg in Middel burg (20.00 uur). Dinsdag Carillon Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga be speelt dinsdagmiddag gedurende een uur het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). Afgelast De premiere die de toneelvereniging Op Drift zaterdagavond zou geven van De kat op het spek in het dorpshuis in Renes- se kan wegens ziekte van één van de hoofdrolspelers geen doorgang vinden. De voorstelling van dit stuk van John Do le, in de regie van Mara Groenenboom, is verzet naar zaterdag 16 maart, ook in het dorpshuis van Renesse, aanvang 20.00 uur. Verwacht WOENSDAG 21 FEBRUARI: Poppen theater Sim Bolus met Lieve Boom in het Ambachtscentrum in Goes 114.30 uur) Blijspel Zeg, kan ik je man even lenen door de PJZ in het Trefpunt in Axel (19.30 uur Anne-Wil Blankers en Gees Linnebank met Chin-Chin in Stadsschouwburg in Middelburg 20.00 uum Cabaretier Jos Schuring in Concertzaal in Zierikzee (20.00 uum DONDERDAG 22 FEBRUARI: Robert Long met zijn theatershow Nu in de Stads schouwburg in Middelburg 20.00 uum Finalisten Kleinkunst Festival in Arse naaltheater in Vlissingen (20.00 uur) Anne-Wil Blankers en Gees Linnebank met Chin-Chin in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) VRIJDAG 23 FEBRUARI: Dans en acro batiek uit China in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uum Concert Johannes Leertouioer en Leen de Broekert in Engelse Kerk in Middelburg 120.00 uur) Toneelstuk Orgeade Overzee in het Vest zaktheater in Vlissingen 20.00 uum Theaterconcert Stef Bos in het Arsenaal- theater in Vlissingen (20.00 uur) Theaterconcert Hans Visser Friends in de Prins van Oranje in Goes 20.00 uum Toneelstuk In de eenzaamheid van de ka- toenvelden in 't Beest in Goes (20.30 uum De Berini's in De Meulvliet in Tholen (20.15 uur) Madame Butterfly door het Roemeens Staatsopera Gezelschap in het Zuidland theater in Terneuzen (20.00 uur) ZATERDAG 24 FEBRUARI: Walk In Con cert in de aula van het Goese Lyceum in Goes 16.30 uur) Koorzangavond in Nieuwe Kerk in Mid delburg il9.30 uum Zeeuwse Jazzdag in Stadsschouwburg in Middelburg 20.00 uur Ensemble Novocento en stemkunstenaar Jaap Blok in de Klocveniersdoelen in Mid delburg (20.30 uum Théatre a la Carte met Duette Siglette en Het Herenleven in het Arsenaaltheater in Vlissingen <20.00 uuri Duo Yvert en Mayoud in Razzmatazz in Oost-Souburg 21.00 uuri De Nieuwe Snaar in het Zuidlandtheater in Terneuzen <20.Q0 uum ODI met De Grote Versierder in De Halle in Axel (20.00 uur) Flairck met De Gouden Eeuw in schouw burg De Maagd in Bergen op Zoom 20.15 uur) ZONDAG 25 FEBRUARI: Docenten Jazz in Desafinado in Middelburg 15.00 uum Open Haard Concert door Het Gabriel Trio in Porgy Bess in Terneuzen 115.00 uur) Orgelconcert Mark Heerink in Gertrudis- kerk in Bergen op Zoom <16.00 uur) Bulgaarse Staatsopera met II Trovatore in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uuri DINSDAG 26 FEBRUARI: Het Neder lands Kamerkoor in de Concertzaal in Middelburg 20.00 uum

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 11