Ajax ziet licht aan einde tunnel PZC Trainer waakt voor jubelstemming sport WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 1 7 Goese zaalvoetballers op zoek naar andere sponsor Fontanelli wint eerste wielerrit Topberaad bij UEFA moet eenheid bewaren Monsterscore in eerste divisie Wereldkampioen bevecht in Zaragoza gelijkspel: 1-1 Protest Ajax na oerwoudgeluiden ZARAGOZA (GPD) - Ajax heeft in de rust van de Super Cup wedstrijd tegen Zaragoza een officieel protest ingediend bij scheidsrechter Harrel. Bij ac ties van donkere Ajacieden weerklonken vanaf de tribunes de zogeheten oerwoudgeluiden. De Franse arbiter deed daarop de toezegging dat hij het wange drag van de Spaanse toeschou wers aan de UEFA zou rapporte ren. „Het wordt nu toch echt tijd dat de UEFA hier eens tegen op gaat treden", zei Ajax-trainer Louis van Gaal na afloop. De laatste keer dat Ajax geconfron teerd werd met oerwoudgelui den, bij het Hongaarse Ferenc- varos, nam het bestuur de beslis sing bij de return geen fans van de bezoekende club toe te laten. Parma sluit aan in de rij bij Van Gaal ZARAGOZA(GPD) - De Europese topclubs staan in de rij voor Louis van Gaal. De tech nisch directeur zou vol gens de Zuideuropese media bij ongeveer alle toppers aan de slag kun nen. Na Real Madrid, Barcelona en Lazio Ro ma dingt ook het Ita liaanse Parma naar zijn gunsten. Van Gaal zal al zijn 'fans' nog minstens anderhalf jaar in de kou laten staan. Hij is vast besloten zijn contract bij Ajax uit te dienen. Pas op 1 juli 1997 is de technisch directeur vrij. Van Gaal kondigde afge lopen zondag al aan zijn verbintenis bij de we reldkampioen uit te die nen. Topclub Parma neemt eind dit seizoen afscheid van Nevio Sca la. Het contract van de trainer wordt na een dienstverband van ze ven jaar niet meer ver lengd. Scala nam Parma over als provincieclub in de serie C en bracht het naar de top. Parma bracht Ajax twee jaar ge leden ook de laatste ne derlaag (2-0) in het Euro pacup-toernooi toe. Sca la noemde de visie van Van Gaal toen 'erg naief De Italianen wonnen vervolgens de cup voor bekerwinnaars. Ajax pakte een seizoen later de cup voor landskam pioenen. Ivan onze verslaggever Ype Minkema ZARAGOZA - Met z'n allen be stormden ze de hemel, met z'n allen vielen ze de oneindige diepten in. En samen gingen ze door een wedstrijd vol ver schrikkingen. Collectief krab belen ze weer langzaam om hoog. Nagel voor nagel, voetje voor voetje. Ajax, de wereld kampioen, speelde gisteravond 1-1 tegen Real Zaragoza om de Super Cup. Het was een slechte wedstrijd. Maar het resultaat was zalvend voor een gekwelde wereldkampioen. En misschien wel helend. De Ajacieden stapten weer op hun fans af. Voorzichtig gingen de handen omhoog. Een waarde rend applaus kwam terug als be loning. Hoopvol, als een eerste teken dat de bodem van de put is bereikt. Het blijft nog een wens. Want terug in Nederland wach ten weer de verfoeide harde vel den, de vorst en tegenstanders zonder respect voor de erelijst. Toch, Van Gaal had eindelijk weer echt goede punten gezien. Hij klonk bijna ouderwets toen hij zei dat 1-1 internationaal ge zien een uitstekend resultaat was. „In de tweede helft hadden we het spel in handen", had hij gezien. Nog maar een maand geleden was alles belangrijk voor Ajax. Alle prijzen. En als er geen prijs meer te winnen viel, werd er een nieuwe uitdaging gezocht en ge vonden. De 'nul' voor Van der Sar, het ongeslagen record van het 'gouwe ouwe Ajax'. Of ge woon, alles winnen. De stem ming is inmiddels drastisch om geslagen. Alle ballast, alle luxe, moet overboord om de dalende en dolende kampioen in de lucht te houden. Een maand geleden zou Louis van Gaal nog om het hardst hebben geroepen dat ook de Super Cup een echte prijs was die gewonnen moest worden. In het nieuwe tijdperk is het niet meer dan een blijk van waarde ring. Een maand geleden had Ajax alles. De alleswinnaar hoopt nu aan het einde van de lange rit nog één prijs in handen te houden: de kampioensschaal. Boterham Maar in het nieuwe tijdperk moest er vooral geestelijk iets veranderen. De beroemde 'knop' moest om. Dat bleek de zwaar ste opgave voor trainer Louis van Gaal. 'Hou 't simpel', schalt het al weken over het trainings veld. Toch hielden de gewezen godenzonen vast aan de luxe van het leven. Daarom is het moeilijk afscheid nemen van de lobjes en de hakjes. De wereld kampioen moet weer gewoon werken voor de boterham. Het leek een helletocht te wor den. De ene verschrikking volg de op de andere. Passjes over een afstand van niet meer dan drie meter gingen toch bijna twee meter naast de ontvanger. Kiki Musampa - kon hij er dan iets aan doen? - deed alles ver keerd. Arnold Scholten. de re serve - moest hij de kar dan trek ken? - liep voortdurend op plaat sen waar de bal niet kon komen. Maar de as van Ajax is ook in rook opgegaan. Litmanen was ook gisteravond onzichtbaar. Frank de Boer had handen en voeten nodig om spits Morientes tegen te houden. Ook captain Blind is geen aanvoerder in de strijd. Niets lukte. In de lijdens weg van de eerste helft. Die ene treffer, na een half uur van dicht bij door verdediger Aguado. was te weinig om het verschil aan te geven. Bezemstelen Ze bleven volharden. Werken, schoppen, gele kaarten 'pak ken', schelden, bidden, pijn lij den. Alles wat een Ajacied nu eenmaal niet doet. En zie, in die zeventigste minuut waren de be nen van Patrick Kluivert niet langer de bezemstelen waar hij zelf zo veel last van had. Ze wa ren ineens weer van rubber, met de elasticiteit die de tiener naai de top van Europa hadden ge dragen. Op de pass van invaller Nordin Wooter stak Kluivert zijn been weer uit. Hij nam de bal perfect aan en schoof hem langs de keeper in het Zaragoza-doel. Het zijn van die momenten, van die meevallers die een ploeg in problemen nodig heeft. En die een elftal verder kunnen helpen. Patrick Kluivert stond in de Nederlandse competitie al maanden 'droog'. Op zondag 19 november schoot hij voor de laatste keer raak. Gisteravond kreeg de spits het bericht dat hij het scoren niet is verleerd. Er was nog een meevaller. Frank de Boer trok Dani omver na een zware fout van Blind. Scheids rechter Harrel liet doorspelen. De twee momenten brachten de hoofden van de tobbers omhoog. Ronald de Boer en Michael Rei ziger waren al voorgegaan, de rest volgde. De voorzetten van Finidi waren soms weer scherp, Blind ver overde af en toe een bal. Er was bij vlagen weer iets van Ajax te herkennen in de wereldkam pioen die niet meer kan winnen, die zelfs een helft niet meer kon voetballen. Ajax had zelfs nog kunnen winnen. Van den Bergh, invaller en debutant, kopte maar net over, Kluivert kreeg na de voorzet van Finidi nog een grote kans. En Frank de Boer durfde zijn pantoffel weer tegen een vrije trap van zeker 35 meter te zetten. De bal ging maar net naast. Dat was al een hele verbe tering. Zaragoza (Spa) - Ajax (Ned) 1-1 (1-0). 29. Aguado 1-0, 71. Kluivert 1-1. Scheidsrechter. Harrel (Fra). Aantal toeschouwers: 17.500 Gele kaart Nayim, Solana (Zaragoza), Ronald de Boer, Wooter. Scholten (Ajaxi Zaragoza: Juanmi; Belsue. Aguado, Cuertero en Solana. Nayim. Oscar, Dani (77 Pardezai en Lopez (77 Ber- ti). Higuera en Morientes Ajax: Van der Sar. Reiziger. Blind, Frank de Boer en Bogarde; Scholten, Litmanen (66. Wooter) en Musampa (56. Van den Bergh), Finidi, Kluivert en Ronald de Boer Patrick Kluivert neemt de bal knap aan na een perfecte voor zet van invaller Nordin Wooter. De Ajacied zal zijn actie bekro nen met de gelijkmaker: 1-1. foto Toussaïnt Kluiters/ANP ZARAGOZA (GPD) - Louis van Gaal houdt nog maar bitter weinig spelers over voor het tweede duel om de Super Cup tegen Real Zaragoza. Ronald de Boer en Nordin Wooter zijn na de tweede gele kaart geschorst. „Maar", zei de technisch directeur, „het is niet zozeer de kwanti teit die me de meeste zorgen baart, maar de vorm van degenen die nog over zijn." Van Gaal keek na 'Zaragoza' door het re sultaat heen. Zelfs het begin van een ju belstemming wilde hij er mee onderdruk ken. Want. zo weet natuurlijk ook de tech nisch directeur, zijn ploeg rammelt nog steeds. Er zit alleen weer een beetje bewe ging in. Louis van Gaal had al iets eerder een posi tieve kentering binnen zijn elftal be speurd. „In het eerste half uur vergaten we kort te dekken, vooral in de defensie, en dan met name Winston Bogarde. Toen hij door had wat-ie anders moest doen, kon den we Kiki Musampa het evenwicht op het middenveld weer laten herstellen. Vanaf dat moment konedn we het spel naar ons toetrekken. En de invallers, ja, toen Wooter en Van den Bergh invielen kwam er inderdaad wat meer 'schwung' in ons spel. Want Litmanen en Musampa brachten niet wat ik van ze verwacht." Gisteravond kregen drie Ajacieden een gele kaart. Voor Ronald de Boer en Nordin Wooter betekende dat een automatische schorsing voor de return, dinsdag 20 fe bruari in het Amsterdamse Olympisch Stadion Zij mogen daardoor straks weer meedoen tegen Borussia Dortmund, in de kwartfinales van de Champions League. „Maar daar was het ons natuurlijk hele maal niet om te doen", zei Van Gaal. Scholten staat nu op één kaart. Net als Frank de Boer, Finidi en Kluivert. Zij mo gen er in de return tegen Zaragoza niet nog een ontvangen om Borussia Dort mund mee te kunnen maken. Van Iersel volgt Booy op MIDDELBURG - Afdelings-eersteklasser Zeelandia heeft Tonnie van Iersel vastgelegd als nieuwe trainer voor het ko mende seizoen. De Middelburgse voetbalclub kwam een ver bintenis van één jaar overeen met de 46-jarige Domburger. Van Iersel - in het dagelijks leven gymnastiekleraar - volgt de hui dige trainer Gert Booy op, wiens contract na zeven seizoenen niet werd verlengd. Van Iersel heeft als voetballer een indruk wekkende staat van dienst opgebouwd. Hij speelde meer dan 500 wedstrijden in de hoofdmacht van Domburg. Van Iersel, momenteel actief als oefenmeester van de A-junioren van Domburg, sloot zijn carrière in het eerste van Domburg op 43- jarige leeftild af in 1993. Asprilla toch naar Newcastle PARMA (RTR) - De Colombiaanse aanvaller Faustino Aspril la verhuist toch van Parma naar Newcastle United. De transfer leek van de baan omdat de koploper van de Premier League niet bereid leek de ruim zestien miljoen transfergeld te betalen. Newcastle wilde korting omdat Asprilla niet volledig fit zou zijn. Volgens Parma's advocaat Leandro Cantamessa kan de 26-jarige international al vandaag naar Engeland vertrekken. De problemen over de fitheid zijn opgelost. „De Engelse club heeft toegegeven een fout te hebben gemaakt. Natuurlijk zal er geen reductie in prijs zijn.' Parma eist nog een verklaring van Newcastle waarin de club de vergissing toegeeft. Daardoor kan het nog een paar dagen duren voor de overgang helemaal is afgerond. Nieuwe speeldata betaald voetbal ZEIST (ANP) - De KNVB heeft gisteren voor een aantal afge laste wedstrijden in het betaalde voetbal nieuwe speeldata be kendgemaakt. Landskampioen Ajax haalt op 17 februari, de zaterdag voor het carnaval, de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in. Een dag later speelt Volendam voor eigen publiek tegen RKC. FC Twente ontvangt PSV op 28 februari. De nieuwe speeldata: 17'2Ajax - Go Ahead Eagles; 18 2: Volen dam - RKC. 21/2: Go Ahead Eagles - De Graafschap. Heeren veen - Willem II, Haarlem - Emmen. Veendam - Den Bosch, Cambuur L. - TOP Oss; 282: Go Ahead Eagles - NEC. FC Twen te - PSV. Telstar - Heracles. FC Zwolle - Dordrecht'90. Velten nog drie jaar bij Heracles ALMELO ANP).- Folkert Velten, sinds jaar en dag topschut ter van SC Heracles, heeft zijn contract bij de club uit Almelo met driejaar verlengd, tot medio 1999. Dat betekent vermoede lijk dat de 31-jarige aanvaller zijn loopbaan in het betaalde voetbal afsluit bij de eerste-divisieclub die hij altijd trouw bleef. Zijn collega's riepen Velten vorig jaar nog uit tot beste speler van de eerste divisie. Hij scoorde dit seizoen al acht keer maar is daarmee voor de verandering eens niet topscorer van de club. Dat is oud-international Hendrie Kruzen. met elf tref fers. In voorgaande seizoenen scoorde Velten 124 keer in 201 competitiewedstrijden. Hulshoff ontslagen bij Westerlo WESTERLO (ANP) - Het bestuur van de Belgische tweede klasser Westerlo heeft gisteren trainer/coach Barry Hulshoff op staande voet ontslagen. De 49-jarige oud-Ajacied en oud-inter national was aan zijn derde seizoen bezig en had nog een con tract tot de zomer van 1997. Hoewel Westerlo op de ranglijst derde van onderen staat met negentien punten uit 22 wedstrij den, kwam het ontslag van Hulshoff toch onverwacht. De ploeg won namelijk de laatste drie duels. Zondag versloeg Westerlo mede-degradatiekandidaat Tongeren met 3-1. Als opvolger van Hulshoff is de 37-jarige Belgische oud-international Erwin van den Bergh benoemd. Eind vorig jaar kreeg hij zijn ontslag bij Tongeren. Getekend door het slechte weer gaat Fabio Fontanel li als winnaar over de streep. foto EPA AUBAGNE (AFP/RTR)- De Italiaan Fabiano Fon tanelli heeft gisteren de openingsrit van het pro fessionele wielerjaar gewonnen. De 30-jarige cou reur kwam aan het einde van de Grand Prix de la Marseillaise alleen over de finish. Hij had een voorsprong van een halve minuut op de Tsjech Jan Svorada, die de sprint van het peloton won. Andrei Tsjmil eindigde als derde. Steven de Jongh (negende) en Servais Knaven (tiende) wa ren de beste Nederlanders. De eerste wedstrijd van het nieuwe jaar voerde 128 renners van Gardanna naar Aubagne over een af stand van 135 kilometer. De weersomstandighe den waren slecht in Zuid-Frankrijk. Regen en sneeuw teisterden het peloton. De Fransman Luc Leblanc was één van de uitvallers. De wereldkam pioen van 1994 moest wegens een hongeraanval in de slotfase afstappen. Onder aanvoering van de Belg Wilfried Nelissen deden zich tijdens de koers vele ontsnappingspo gingen voor. De neo-prof Steven de Jongh was zelfs twintig kilometer alleen vooruit. Daarna kreeg de TVM-coureur gezelschap van een drietal andere renners, onder wie de Fransman Richard Viren- que. De maximale voorsprong van het kopgroepje be droeg bijna drie minuten. Tien kilometer voor de finish vond de hereniging met het peloton plaats. Fontanelli plaatste uiteindelijk de beslissende de marrage. GENEVE (RTR/ANP) - De ko mende dagen staat in Geneve de toekomst van de Europese voet balwereld centraal. Het hoofd bestuur van de UEFA ontvangt vanaf vandaag delegaties van twaalf lidstaten en 33 topclubs. De KNVB vaardigt directeur Harry Been, voorzitter Jeu Sprengers en manager Wil van Rhee af. Vertegenwoordigers van Ajax (voorzitter Michael van Praag). PSV (voorzitter Bill Maeyer en manager Frank Arneseni en Feyenoord (bestuurslid Jan Huijbregts) zijn eveneens aan wezig bij het topberaad in Zwit serland. De oprichting van een Europese superliga, de hervorming van de drie Europa-Cuptoernooien en de gevolgen van de uitspraak in de zaak-Bosman zijn de belang rijkste gespreksthema's. Ook komen de tv-rechten en de inter nationale kalenders aan de orde. Het bestuur van de UEFA hoopt met de diverse besprekingen de snel afbrokkelende eenheid bin nen het Europese voetbal te be waren. Vaststaat dat de toernooien om de UEFA-beker en de Europa Cup voor bekerwinnaars meer deelnemende teams krijgen. Hiermee wil de UEFA meer clubs laten profiteren van de ex tra inkomsten uit onder meer de tv-rechten. Het EC-toernooi voor bekerwinnaars gaat waar schijnlijk uit evenveel ronden bestaan als het toernooi om de UEFA-beker. Nu is dat nog één schifting minder. Enkele vermaarde clubs in Eu ropa. waaronder AC Milan, Bayern München. Barcelona en Manchester United, willen ook de Champions League uitbou wen. Zij verlangen van de UEFA een soort garantie dat ze nor maal gesproken elk jaar in het prestigieuze toernooi van de partij zijn. In feite sturen deze clubs min of meer aan op de in voering van een Europese super liga. waarvoor bij de diverse zendgemachtigden ongetwijfeld grote belangstelling zal bestaan. Indien een dergelijke hervor ming uitblijft, dreigen de top clubs buiten de UEFA om een supercompetitie te beginnen. En dat is nu net wat het bestuur van de Europese voetbalunie wil voorkomen. De UEFA zal tijdens het topbe raad ook aandringen op een soort solidariteitspact tussen al le clubs die dit seizoen nog in één van de drie Europese bekertoer nooien actief zijn. Als gevolg van de zaak-Bosman zou elke ploeg elf buitenlandse spelers, welis waar afkomstig uit de staten van de Europese Unie. kunnen op stellen. In een zogenaamd he renakkoord wil de UEFA vast leggen dat tot aan het einde van dit seizoen de oude regeling (ma ximaal drie buitenlanders plus maximaal twee „geassimileer de" spelers) van kracht blijft. De meningen over dit onder werp lopen binnen de Europese voetbalwereld nog sterk uiteen. De Italianen willen met onmid dellijke ingang de nationaliteits clausule in de reglementen schrappen. De Duitse clubs daarentegen zijn voorstander van handhaving tot zeker het einde van dit seizoen. Indien de UEFA hierover een akkoord sluit met de topclubs, is de kans groot dat de Europese Commis sie ingrijpt. Vóór 1 maart moet de UEFA de reglementen heb ben aangepast aan de Europese wetgeving, anders volgen er juri dische maatregelen. Dit ver klaarde een woordvoerder van de Europese Commissie onlangs na een onderhoud met het be stuur van de UEFA. van onze medewerker GOES - De sponsor van het ge lijknamige zaalvoetbalteam El Toro stopt met sponsoring aan het eind van de landelijke com petitie. De beslissing van de Goese sponsor kwam niet onverwacht Elk jaar blijkt weer hoe moeilijk het is om een representatief zaal voetbalteam op de been te bren gen Dat strookt ook niet met de opvatting van Armand Does burg over het zaalvoetbal. De Goese coach vindt desalniette min het terugtrekken van El To ro spijtig. „Dit zou weieens verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor de toekomst van het Zeeuwse zaalvoetbal op landelijk niveau. Als er geen nieuwe Zeeuwse sponsor komt, dan is het ge beurd met dit team. Dat is jam- jner. Ik heb het al vaker gezegd Als ik het hele seizoen over mijn spelers had kunnen beschikken, dan had dit team binnen korte tijd in de eredivisie gespeeld", betreurt Doesburg de gang van zaken. van onze medewerker GOES - Het zaalvoetbalteam El Toro trof in FC Weert de ideale tegenstander om met scherp te schieten. De hekkesluiter in de eer ste divisie van het landelijk zaalvoetbal werd in het Goese Sport- punt op een zware nederlaag (10-2) getrakteerd. Bij de rust was de stand al 5-0 in het voordeel van El Toro. Toen was het verzet van de Limburgers, dat pas in de slotfase kon tegenscoren, al gebroken. Michael Boedhoe nam de helft (5) van de Goese productie voor zijn rekening. De overige treffers werden ge scoord door Serge Berrevoets (2), Ferry Kotta, Ron Brusket en Pearl Doesburg. El Toro neemt door dit resultaat wat meer afstand van de onderste plaatsen. Manou Design is specialist in manou, rotan, pitriet en grenen interieurs. Op 2500 M' vindt u een gevarieerde collectie van exclusieve meubelen voor uw woonkamer, eetkamer, slaapkamer of serre. Voor mensen die prijs stellen op hoogwaardige kwaliteit en actuele designs. WOONBOULEVARD BREDA (VLAKBIJ HOTEL P RI N C E VI L L E KRUISVOORT 30. TEL. 076 - S 210 424 DONDERDAG KOOPAVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17