1 ,rdr- Laatste bouwfase wijk Rosenburg PZC PRIMEUR Auto Renault Dijkwel B.V. Brandkraan als fontein Uitbreiding van croissanterie niet volgens de regels Zuid-Beveland Glasaal kan via mobiele goot naar zeeland To SLAGERIJ BLANKENBURGH UW VOORDEEL SLAGER Drankrijder bestraft na botsing lezingen Project behelst 220 huizen en drie appartementencomplexen WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 w 14 W Gildeweg 16. 4383 NK Vlissingen. Tel 0118-417130. RENAULT Drive-in Service RENAlU Eerste kwaliteit Vers van het mes Altijd extra voordeel Korte Noordstraat 49-51 Middelburg, tel. 612914 g I EXTRA VOORDELIG DEZE WEEK 1 1 kilo varkensfiletrollade13,90 J 1 kilo kipfilet14,00 500 gram shoarmavlees7,50 500 gr. kant en klare kipvleugeltjes3,98 VOOR UW DIEPVRIEZER 1 5 kilo magere runderlappen75,00 J 5 kilo magere hamlappen59,00 a a 5 kilo mager rundergehakt56,00 a 5 kilo dikke riblappen64,00 SCHNITZELS GEPANEERD OF ONEEPANEERD DIVERSE SMAKEN Ikerriezigeuner, peper) 4 HALEN 13 BETALEN J 150 gram varkenslever1,29 a 150 gram palingworst1,49 J 100 gram cornedbeef1,30 J a 150 gram schouderham2,30 a 150 gram blik boterhamworst 1,89 1 WOENSDAG EN DONDERDAG 1 KILO HALF-OM-HALF GEHAKT 8,00 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging verpakt zoals u het wilt en thuisbezorgd. Bij besteding van iedere 25,' 1 kg verse kippebouten voor 10 cent Wij zijn geopend op woensdag, donderdag en vrijdag 9.00 uur -17.00 uur. Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74,0118-463091, Oost-Souburg van onze verslaggever VLISSINGEN - Bij de inspanningen om van het Bellamypark een ijsbaan te maken ging het dinsdag even mis. De aansluiting op de brandkraan schoot los, waardoor het ijskoude water met volle kracht - tot boven de daken - naar boven spoot. Oorzaak: een versleten rub beren ring, waardoor een leiding lostrilde. De horeca-ondernemers die de ijsbaan elke nacht besproeien slaagden er niet in de fon tein te stoppen. Dat lukte wel de brandweer, die te hulp was geroepen. Geluk bij een onge luk was dat de temperatuur boven nul lag, zo dat het water niet bevroor. Nutsbedrijf DEL TA heeft de versleten ring dinsdagavond ver vangen, zodat er afgelopen nacht weer kon worden gesproeid. foto Lex de Meester van onze verslaggever DOMBURG - Nadat in 1993 het Domburgse Restaurant Mon driaan werd berispt voor het il legaal verbouwen van een kle dingzaak tot een horecagele genheid, heeft de gemeente Domburg nu croissanterie Ver di op de vingers getikt. De eige naar van de croissanterie, S. Ay- din, heeft zijn zaak uitgebreid met de naastgelegen kleding zaak. Op dat gedeelte geldt ech ter een detailhandelsbestem ming en geen horecabestem- ming. Aydin is eigenaar van zowel de croissanterie als van de voorma lige kledingzaak. In november 1995 brak hij de muur tussen bei de zaken weg en maakte er één eetgelegenheid van. In een deel van de oude kledingzaak vestig de hij een galerie. Dat mag. want een galerie valt onder detailhan del. De extra tafels en stoelen die hij er zette, moeten echter weg. Ook het verdwijnen van de mum- stuit op bezwaren van de lokale overheid. Er is nu een vermen ging van functies ontstaan, al dus de gemeente, en dat staat het bestemmingsplan niet toe. Bovendien wordt Aydin verwe ten dat hij volledige maaltijden als pizza's serveert, terwijl hij slechts koffie met een kleinig heid op tafel mag zetten. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft een 21-jarige inwoner van het Bra bantse Heijningen veroordeeld tot 1500 gulden boete, zes maan den rijontzegging waarvan de helft voorwaardelijk en het vol gen van de alcohol-verkeerscur- sus (ave). De man botste op 15 juni rond half drie 's nachts te gen een boom aan de Hoogen- boomlaan in Renesse. Hij werd daarbij ernstig gewond en ook zijn passagier liep letsel op. Zijn auto was rijp voor de sloop. De man scoorde bij de bloed proef 1.61 promille, ruim drie maal zoveel als is toegestaan. Vanwege het hoofdletsel van de man kon er geen ademanalyse worden afgenomen. De officier van justitie had drie maanden rijontzegging meer geëist. De politierechter beperkte de rij ontzegging enerzijds omdat de jongeman zijn rijbewijs hard no dig heeft en anderzijds omdat hij door zijn verwondingen acht we ken uitgeschakeld was. De gemeente heeft Aydin elm november aangeschreven hem een boete van 250 guide per geconstateerde overtredim in het vooruitzicht gesteld, „e we controleren drie keer p> week", zegt R. Waverijn. „q een bepaald moment sturen i de deurwaarder om alle boeit te innen." Aydin laat zijn croissanterie t tussen zoals die nu is: inclua galerie en extra tafels. „Ik ht vorig jaar een bouwaanvraag e gediend. Het duurde nogal Far voordat ik iets hoorde, dus toe ben ik alvast begonnen met ve bouwen", legt hij uit. Hij is r bezig een bestemmingsplans: ziging te realiseren: horeca vo het hele pand. „Ik heb nog tst weken de tijd om alles op pap te zetten." Aydin vindt het overige vreemd dat collega-onderr; mers in de commissie econotr sche zaken over zijn uitbreidu moeten adviseren aan het col- ge van b en w. „Zij zien dit a concurrentie en letten nu opt; klein dingetje. Maar het komti lemaal wel goed", zegt hij v: vertrouwen. In de schuur van de Kapel vj Sint Maarten te Hoogelanden ven Tiny Polderman en Henri te Hashem zondag 11 febrn een presentatie over De li; geest in het Zeeuwse kostun Tiny Polderman schetst de o: wikkeling van het kostuum do de eeuwen heen aan de hand:: dia's van beroemde schilderij- Die tonen aan dat de Zeeu: klederdracht geen boerendrat is. maar direct afstamt van Hollandse mode van de gegot burgerij. Pianiste Henriê Hashem speelt daarbij compc ties uit de getoonde stijlper den. Ook worden diverse lite tuurfragmenten voorgedra? waarin de Zeeuw en zijn dra worden beschreven. De prest tatie begint om 14.30 uur. G. Doornbos, voorzitter vani Land- en Tuinbouworganisati Nederland houdt dinsdag 13! bruari in cultureel centrum I Halle in Axel een lezing oven toekomst van de land- en tin bouw. Doorbos spreekt op uitnodigi van het bestuur van de ar Zeeuwse landbouworganisab (ZLO) in Oost-Zeeuws-Vlaanc ren. De informatieve bijee komst, die wordt afgesloten m een discussie, begint om 15 uur. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Provincie en Wa terschap de Zeeuwse Eilanden willen op korte termijn een tweede aalgoot installeren - een mobiele deze keer. Op deze manier kan op verschillende plaatsen worden getest waar zich de meeste glasalen bevin den. De bedoeling is, volgens provinciaal medewerker A. van de Staat, de verplaatsbare goot eerst aan de Westerscheldekust op Zuid-Beveland neer te zet ten. „Dan kunnen we vergelij kingen trekken tussen de Oos- terschelde en de Westerschel- de." Krap een jaar geleden werd naast de Prommelsluis bij Kerkwerve de eerste aalgoot aangelegd. Van de Staat vermoedt dat de intrek van de glasaal op de Wes- terschelde wel eens groter kan zijn dan op de Oosterschelde. „In de Westerschelde heb je een behoorlijke zoetwaterstroom die uit de Schelde zelf komt. Langs de Oosterschelde heb je alleen zoet water in de polders." Blijkt de glasaal op een bepaal de plek veel gebruik te maken van de goot dan kan daar wel licht een 'definitieve' voorzie ning worden geplaatst, aldus Van de Staat, Hoewel 'de uitvoe ring nog niet is te overzien' moet de mobiele goot in maart al in werking worden gesteld. Tegelij kertijd wordt de aalgoot bij Kerkwerve weer in gebruik ge nomen. Provincie en water schap voeren dit project nog ge meenschappelijk uit, maar vol gens Van de Staat gaat het wa terschap de werkzaamheden langzamerhand overnemen. Het succes van 'Kerkwerve' was aanleiding een verplaatsbare uitvoering te maken, verklaart Van de Staat. Want de Schou- Schaatsen op de Bloemenlaan VLISSINGEN - Het speelter- reintje aan de Bloemenlaan in Vlissingen is weer omgetoverd in een ijsbaan. Bewoners van het Middengebied hebben het ter rein in de nacht van dinsdag op woensdag opgespoten. Vandaag kunnen de schoolkinderen op hun vrije woensdagmiddag dus weer de schaatsen onderbinden. Het is de tweede keer deze win ter dat op het speelterrein kan worden geschaatst. In december 1995 lag er ook een ijsvloer. Jong en oud maakte er toen dankbaar gebruik van. wen-Duivelandse aalgoot. niet de enige in Nederland, maar wel de eerste die over een zeedijk loopt, heeft de proefperiode met glans doorstaan. Dit hulpmiddel is ontwikkeld om de intrek van de glasaal te bevorderen en daarmee de aalstand in Zeeland te verbeteren. Belangrijke oor zaak van de geringe hoeveelheid aal is het vervangen van sluizen do.or gemalen. Kon de paling vroeger door lekkages in sluis deuren het polderwater berei ken, door de komst van gemalen is dit onmogelijk geworden. Om de aaltjes te lokken, wordt door de goot een stroom zoet water gespoeld. Werkstraf voor uitkeringsfraude van een medewerkster MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft dinsdag een 55-jarige vrouw uit Goes veroordeeld tot 140 uur dienstverlening omdat zij van begin 1991 tot en met augustus 1994 naast haar werkloosheids uitkering ook inkomsten uit ar beid had gehad. De sociale dienst in haar woonplaats heeft berekend dat zij 81.500 gulden ten onrechte had ontvangen, maar politierechter mr M. A. Janssens-van Kampen tekende daarbij direct aan dat het frau debedrag veel lager was. De vrouw raakte eindjaren tach tig haar baan als verpleegster kwijt. Na verloop van tijd kwam zij op bijstandsniveau terecht en vulde zij haar inkomen aan door als gastvrouw te werken. Haar advocaat mr M. M. C. van de Kraats voerde aan dat de Goese er moeite mee had om aan de so ciale dienst op te geven waar mee zij geld verdiende. Dat zou zij als een sociale afgang hebben ervaren. De vrouw heeft nu weer een uit kering en moet maandelijks 135 gulden aflossen op haar schuld bij de sociale dienst. Tot verba zing van de rechter en de officier deelde de vrouw mee dat ze ook nu weer werkt naast haar uitke ring om het hoofd boven water te houden. Officier van justitie mr J. M. Valente informeerde waar om zij een uitkering had aange vraagd terwijl ze werkte. Hij kreeg daar geen bevredigend antwoord op. Het vonnis was overeenkomstig zijn eis van drie maanden gevangenis, te vervan gen door 140 uur onbetaalde ar beid. van onze verslaggever VLISSINGEN - De laatste fase van de Vlissingse nieuwbouw wijk Rosenburg is vooral be stemd voor de beter gesitueer den. De prijzen van de wonin gen liggen vrijwel allemaal bo ven de 250.000 gulden. De ko mendejaren worden in het laat ste open gebied van Rosenburg, het zuidwestelijke deel, zeker 220 huizen gebouwd. De plan nen worden zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur gepresenteerd op een markt in het stadhuis van Vlissingen. De nieuwbouw- is een project van de gemeente Vlissingen en vier Hoogste punt aanpassing kerncentrale van onze verslaggever BORSSELE - De bouwkundige werkzaamheden voor de aan passing van de kernenergiecen trale Borssele zijn bijna vol tooid. Dinsdag is het hoogste punt bereikt van de twee nieu we gebouwen die aan het cen tralecomplex worden toege voegd. In het ene worden de reactorbeveiliging en de reser- ve-regelzaal ondergebracht: in het andere de noodstroomvoor- ziening. Volgens de planning is de bouw in april klaar. Inmiddels is al een begin gemaakt met de aanleg van kabels en leidingen. De die selaggregaten in het nood- stroomgebouw worden deze zo mer geplaatst. In het najaar wor den ze uitvoerig beproefd. De aanpassing van de kerncen trale is in het voorjaar van 1995 begonnen. Het 467 miljoen gul den kostende project wordt uit gevoerd om de centrale aan te passen aan de nieuwe inzichten op het gebied van nucleaire vei ligheid. Op dit moment is de Borsselse kerncentrale net zo veilig als nucleaire stroomfa- brieken van recente datum. Doel van de zogenaamde modifi catie van de kerncentrale is de veiligheid op hetzelfde niveau te brengen als nieuw te bouwen centrales. De aanpassing, die zestien wijzigingen van installa ties en systemen omvat, moet tijdens de jaarlijkse splijtstof wisseling in 1997 worden afge rond. ontwikkelaars: Proverko Vast goed bv, Zeeuwse Vastgoed Ont wikkeling bv (ZVO), Basco Stichting Projecten en Stienstra Projectontwikkeling bv. De vier ontwikkelaars bouwen elk enke le tientallen huizen, terwijl de gemeente Vlissingen in totaal 39 kav'cfes voor particulieren te koop aanbiedt. Proverko bouwt 19 opvallende twee-onderéén-kapwoningen aan de Suze Groeneweglaan, met prijzen tussen de 260.000 en 280.000 gulden. Daarnaast ko men er negen geschakelde villa's aan de Anna Blamanlaan. waar van de prijzen varieren van 350.000 tot 400.000 gulden. ZVO zit in de iets goedkopere klasse (225.000 tot 255.000 gulden) met 41 zogeheten 'ruimtewoningen' en 'split-levelwoningen'. Daar naast bouwt ZVO mogelijk een aantal 'milieuvriendelijke rijwo- ningen' aan de Grenswegeling. Politie pakt vandalen Goes van onze verslaggever GOES - Twee Goesenaren die een spoor van vernielingen trokken door en net buiten de binnenstad, zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangehou den op aanwijzingen van getui gen. De mannen, beiden 22 jaar oud, zijn ingesloten in het poli tiebureau Goes. Bij de politie werd rond 2.00 uur gemeld dat in de Lange Vorst- straat vitrines en winkelruiten waren vernield door baldadige jongelui. Ter plaatse stelden agenten vast dat een vitrinekast van een juwelier was kapotge slagen en een glazen wand van een nabije winkel in scherven lag. Ook straatmeubilair had het moeten ontgelden. De van dalen waren echter gevlogen. Kort daarna kreeg de politie een seintje dat werd huisgehouden aan het Rimmelandplein. net buiten het centrum. Daar werd tegen voordeuren van woningen getrapt en een lichtmast en re genpijp vernield. In de buurt van het plein kon de politie, mede op aanwijzingen van buurtbewo ners, de daders aanhouden. De twee hadden glassplinters in hun kleren, volgens de politie een duidelijke aanwijzing voor hun betrokkenheid bij de vernie lingen. Basco laat in totaal 52 huizen, verdeeld over vier typen, in Ro- senburg-Zuidwest neerzetten. De minst dure zijn de 12 vrij staande en geschakelde wonin gen aan de Anna Blamanlaan, die tussen de 260.000 en 287.000 gulden moeten opbrengen. Twaalf twee-onder-één-kapwo- ningen aan de westzijde van de Suze Groeneweglaan komen op minimaal 280.000 gulden. Aan de overkant komen 16 gescha kelde woningen met prijzen die oplopen tot 320.000 gulden. Meest opvallend zijn zes vrij staande "woningen, met een ge heel glazen tweede verdieping, waarvoor rond de 3.5 ton moet worden neergeteld. Stienstra wil drie appartemen tencomplexen aan de nog uit te graven waterpartij langs de Sloeweg neerzetten. Elk com plex gaat 13 appartementen tel len. die uiteenlopen in opper vlakte en indeling. Van éen com plex is zeker dat de appartemen ten in de verkoop gaan, met prij zen die liggen tussen 150.000 en 250.000 gulden. Hoe de andere twee blokken worden ingevuld is nog onduidelijk. Even verder op wil Stienstra 24 eengezinswo ningen realiseren met prijzen vanaf 250.000 gulden. Inmiddels wordt gewerkt aan het bouwrijp maken van de grond, waarbij rioleringen en straten worden aangelegd en het water langs de Sloeweg wordt uitgegraven. De verwachting is dat de bouw van de eerste wo ningen over enkele maanden kan beginnen. De bouwplannen passen binnen het geldende be stemmingsplan en zijn vastge legd in een uitwerkingsplan. Het ontwerp daarvan ligt nu ter inza ge op het stadhuis. Tot en met 13 maart is het mogelijk schriftelijk daarop te reageren. Vrouw betrapt autokraker MIDDELBURG - Op een par keerterrein aan de Kanaalweg in Middelburg is maandagavond een auto-inbreker op heterdaad betrapt. De egenaresse van de auto, een 49-jarig vrouw uit Mid delburg, trof de man zittend in de auto aan. Hij had toen de ra- diocassettespeler al uit het dashboard gehaald. De Middelburgse sommeerde de man direct te verdwijnen. Die nam het advies ter harte en nam de benen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 14