Gerard Kemkers staat in dubio tv-.befld® van Krajicek niet gevoelig voor kritiek NOS verzekert zich Olympische Spelen Japanner Keiji Shirahata speelt verstoppertje Bondscoach Amerikaanse schaatsploeg verlangt terug naar Nederland Muster voert vanaf maandag ranglijst aan Europese bond steunt bokser Eddy Smulders uitslagen van onze verslaggever Renze Lolkema INZELL - Gerard Kemkers (28) staat in hevige twijfel. Diep in zijn hart verlangt hij terug naar Nederland, maar zijn interes sante baan als bondscoach van Amerika houdt hem voorlopig overzee. Kemkers vraagt zich echter enkele dagen voor het WK allround in Inzeil openlijk af of hij dat karwei wel wil af maken. „Iedereen praat over de prijs van topsport", aldus Kem kers in het Zuidduitse dorp. „En die wil ik niet langer meer beta len." Kemkers haastte zich erbij te zeggen dat dit geen openlijke sollicitatie is naar de baan van bondscoach in Nederland. Zijn collega Henk Gemser heeft na melijk al laten weten zijn plaats zonder tegensputteren af te staan aan de talentvolle schaat- strainer. Kemkers staat tot aan het einde van dit schaatsseizoen onder contract bij de Ameri kaanse bond. Als hij vervolgens bijtekent, is dat tot en met de Olympische Spelen in Nagano, over twee jaar. Volgens Kemkers heeft hij mo menteel één kandidaat voor een gouden plak in Japan, KC Bou- tiette. „Maar ik heb meer talen ten rondlopen. Die rijden dit jaar al World Cups. Voor Amerikaan se sporters zijn de Spelen heilig. Daar richten ze zich volledig op." Kemkers houdt van de Ameri kaanse sportcultuur. Maar dat is niet het echte Amerika, heeft hij na twee seizoenen ondervonden. „Amerikanen zijn oppervlakkig. Vrienden heb ik niet, alleen wat kennissen die ik af en toe be zoek. Ik mis Nederland, ik mis mijn Nederlandse vrienden. Als schaatser heb ik al veel van mijn jeugd verloren, heb ik mijn vrienden nauwelijks kunnen zien. Door deze baan stel ik dat contact opnieuw uit. En ik vraag me af of ik dat wil. Daar ben ik momenteel over aan het dub ben. Ik ben een gezelligheids mens. ik houd van mensen om me heen. Dat typisch Neder landse, dat kennen ze in Ame rika niet." „Ik vraag me ook af of ik schaat- strainer wil blijven. Ik zal dit ze ker niet altijd willen. Schaatsen is tot dusver het enige geweest in m'n leven en ik vraag me af of er niets anders is. Als het eventueel invloed zou hebben op m'n rela tie, deze ongelooflijk drukke Topper Sampras mogelijk present op toernooi Ahoy ROTTERDAM (ANP) - Elke dag is er één. Met elke dag die verjkt, lijkt de kans groter dat Pete Sampras naar Rotterdam komt. De 24-jarige Amerikaan staat op de voorlopige inschrij flijst voor het tennistoernooi in Ahoy', in de week van 4 tot en met 10 maart. Net als de Kroaat Goran Ivanisevic, Jevgeni Ka felnikov, Andrei Medvedev en Richard Krajicek. De voorlopige inschrijflijsten voor de ATP-toernooien hangen ook in de spelersruimten bij klei nere toernooien. Bij het ABN- Amrotoernooi in Rotterdam staan Sampras, die deze week van de eerste naar de derde plaats op de wereldranglijst zak te. Kafelnikov (zesde) en Ivani sevic (tiende) bovenaan het rijtje namen. Van de toernooileiding wil nie mand de mogelijke deelname van Sampras bevestigen. Dat is niet onlogisch, morgen (donder dag) is een persconferentie be legd. Het vroegtijdig uitlekken van namen wordt dan als hin derlijk ervaren. „We ontkennen en bevestigen nu niets. Ik kan al leen zeggen dat we met z'n allen nog steeds heel druk bezig zijn een echt grote te contracteren", verklapt woordvoerster Marian ne Bonthuis. „Als je de naam van Sampras op die lijst hebt zien staan, dan gaat- ie naar Rotterdam. Daar is die lijst voor", zegt een woordvoer der van het ATP-hoofdkwartier in Florida. „Alleen bij ziekte of een blessure kan daar vanaf ge weken worden." Ook hij mag verder niets zeggen. „Het is aan de toernooidirecteuren om het bekend te maken." Het is Buitendijk al jaren een doorn in het oog geen sterke Amerikaan naar Nederland te kunnen lokken. Dat komt door dat vlak na het toernooi in Rot terdam de wereldtop zich verza melt in Indian Wells ter voorbe reiding op de tweeweekse van Key Biscane. Misschien heeft hij dit jaar geluk. Hij telt de dagen af. Graf ziet af van Parijs PARIJS (AFP) - Steffi Graf heeft zich teruggetrokken voor het indoor-tennistoernooi in Pa rijs, dat van 13 tot en met 18 fe bruari wordt gehouden. De Duit se ondervindt nog teveel last van de blessure aan de linker voet. Graf, die om dezelfde reden ook het Grand-Slamtoernooi in Australië moest laten lopen, is 15 december in Essen geope reerd. Mary Pierce uit Frankrijk is nu als eerste geplaatst, voor de Kroatische Iva Majoli en de Duitse Anke Huber. Graf is titel verdediger in Parijs. baan, dan stop ik. Maar m'n rela tie zit wel goed. We kunnen dit aan. Zij woont in Italië en af en toe neem ik twee weken vrij om bij haar te zijn." Kemkers staat open voor de functie van bondscoach in Ne derland. „Hoewel de emtionele band met Amerika steeds ster ker wordt. Ik bedoel dan van wege m'n baan. We zijn toch met een mooi project bezig. We werken als een team. Daarom ben ik qua werk ook gelukkig in Amerika. Maar voor een baan als coach van de kernploeg sta ik open. Dat heb ik altijd gezegd. Maar daar moet over gepraat worden, ik zeg niet zomaar ja. Dat moet de KNSB zich beden ken. als ze me benaderen." De in Eelde geboren ex-schaat ser heeft een wensenpakket. „Het woord 'samen' staat niet groot genoeg geschreven in Ne derland. In Amerika doen we het samen. Daar stappen de schaat sers ook gewoon naar andere bondstrainers toe om hun me ning te horen. En dat wordt al tijd weer teruggekoppeld naar mij. We werken vanuit een team verband, daardoor kunnen we een eind komen." Maar wat als de top van Neder land nog meer versplintert Ritsma zal heus niet de enige blijven die in staat is alleen door te gaan „Ab Krook en Henk Gemser kunnen een belangrijke rol blijven spelen, in mijn ogen. Er moet een budget worden ge creëerd dat we kunnen samen werken. Welke rol dan voor is weggelegd, zien we wel. Met mij kun je alle kanten uit. Of ik Rits- ma terug zou halen naar de bond? Hahaha, daar wil ik het niet over hebben, ik weet niets eens of de bond wel geïnteres seerd is in mij. Maar ik wil het liefst niet werken met geschei den eenheden, dat weet ik wel. Ach, ik hoor het ook wel. Ik heb gewoon een contract en ik kom sowieso in Nagano. Of via Ame rika, of misschien via Neder land." INZELL (ANP) - Praten met Japanse schaatsers bezorgt nieuwsgierige wes terse journalisten vooral gemakkelij ke antwoorden op te moeilijke vragen. Of Keiji Shirahata in Inzeil denkt kans te maken op de wereldtitel, bij voorbeeld „Nee." Volgende onder werp graag. Dit weekeinde moet blij ken of er sprake was van valse beschei denheid of van bewust ontwijkend ge drag. Toru Aoyanagi gaf een hint dat de laat ste veronderstelling wel eens de juiste zou kunnen zijn. Nadat teamgenoot Shirahata zich had verstopt, lachte Aoyanagi veelzeggend. Wat die reactie van de derde schaatser in de Japanse hiërachie had te betekenen, werd via de tolk gevraagd. Had Shirahata de waar heid gesproken? „Nee", klonk het di rect uit de mond van Aoyanagi, in onbe rispelijk Nederlands zelfs. Shirahata speelde dus verstoppertje, de Japanner wil zich niet voor de late zondagmiddag uitlaten over zijn kan sen. Titelverdediger Ritsma is groot en sterk, meldt de nummer twee van het wereldkampioenschap in 1995. Hoewel Shirahata ook voorzichtig meldde dat hij soms een wat mindere vorm bij zijn grootste concurrent had geconsta teerd. „Hij lijkt mij niet geheel fit te zijn." Niet Ritsma, maar Johann-Olav Koss is dan ook het idool van Shirahata. De tweede Japanner, Hiroyuki Noake, heeft een zwak voor zijn buurman Aoyanagi, niet toevallig uitkomend voor hetzelfde fabrieksteam. Aoyanagi noemt Eric Heiden als inspiratiebron, en Falko Zandstra. „Omdat de tech niek van de Nederlandse schaatsers mij goed bevalt", aldus Aoyanagi, die de vormcrisis van Zandstra Jammer" vindt. De drie Japanse deelnemers aan de WK in Inzeil zijn volgens hun coach Akira Kuroiwa van een uitstervend ras. „Ie mand over zowel 500 als 10.000 meter la ten schaatsen is nonsens", zo stelt hij opmerkelijk openlijk. Ook Kuroiwa in teresseert zich voor de discussie dat all round-schaatsen wel eens de langste tijd kan hebben gehad. „Het WK all round gaat een zware toekomst tege moet, de WK afstanden zullen belang rijker worden." Het eerste toernooi af standen is in maart in Hamar. Shirahata wil zich vooralsnog niet echt op specifieke afstanden richten. Het WK allround volgend jaar heeft plaats in Nagano, een jaar later decor voor de Olympische Spelen. Een wereldtitel voor eigen Japans publiek zou Shira hata direct tot de rijen der bekende per soonlijkheden promoveren. „Nu kent niemand mij in Tokyo", zegt hij. In de Japanse hoofdstad bewoont Shi rahata een studentenflatje. Hij is er te weinig naar zijn zin. Voor het schaatsen is hij de helft van het jaar onderweg, naar Canada, naar Europa. Naar lan den, waar hij de mensen niet herkent en waarvan hij de taal niet spreekt. „Je went aan eenzaamheid", zo vindt hij. Met computerspelletjes. Eurosport kij ken en veel slapen wordt de tijd gedood. Het zeer grote potentieel aan Japanse schaatsers is een bedreiging voor Shira hata die als allrounder niet zeker is van olympische deelneming. Akira Ku roiwa, zijn privé-trainer, meldt dat er thuis vele talenten staan te springen om internationaal door te breken. „Maar namen geefik jullie niet, die hou den we nog even geheim, dat zien we wel bij de Olympische Spelen." Tennisser lijkt klaar voor Davis Cup-duel met India van onze verslaggever Eric de Bie AMSTERDAM - „Zeg, jij bent toch Jan Siemerink?", onder breekt een heer op leeftijd het potje bridge in de kantine van het Frans Otten-stadion. De door de Australische zon ge bruinde tennisser knikt beleefd en wordt meteen verzocht uit te leggen hoe „zo'n Brenda Schultz in hemelsnaam van een vijftienjarig meisje" kan verlie zen. Tot grote opluchting van Siemerink komt Richard Kraji cek op dat moment binnen en heeft hij een mooie reden zich te verontschuldigen. Gistermiddag verzamelde het Nederlandse Davis Cup-team zich in Amsterdam voor de eer ste gezamenlijke training ter voorbereiding op de wedstrijd tegen India, die van 9 tot en met 11 februari in Jaipur wordt ge speeld. Voordat de Oranje-kara vaan zaterdag naar India afreist, achtte captain Stanley Franker het nog noodzakelijk minstens twee keer bij elkaar te komen. Hoewel de Nederlanders bij de Australian Open snel werden uitgeschakeld, was daarvoor pas gisteren de eerste gelegen heid. Paul Haarhuis rustte met zijn vriendin immers nog een week uit bij de Great Barrier Reef. Jan Siemerink kwam wel meteen terug naar Nederland, maar had last van onstoken teennagels, terwijl Jacco El- tingh en Richard Krajicek de planten in hun appartement in Monaco water gaven. Mooi leven De kopman van de Davis Cup- ploeg nam gisteren voor het eerst weer een racket in de hand. na zijn opgave in Melbourne. Krajicek trok zich in de derde ronde van de Australian Open terug met een rugblessure en kreeg vervolgens een flinke la ding kritiek over zich heen. Zo zei Andrë Agassi dat „Krajicek al geblesseerd raakt als hij aan tennis denkt" en ook hapto- noom Ted Troost spaarde zijn vroegere 'patiënt' voor de ca mera van Studio Sport niet. „Krajicek moet eens tegen een boom gaan zitten en goed over zichzelf nadenken. Denken over wat hij écht wil: tennissen in de top. of het mooie leven", waren zijn woorden. Een uitspraak waarmee Kraji cek volgens eigen zeggen weinig kan. „Ik zie in elk geval geen re den zijn raad op te volgen. Als ik nu elke dag met tegenzin de baan op zou stappen, misschien wel. Maar ik tennis nog steeds met veel plezier en ik ben nog ambitieus. Ik heb Ted ook niet gevraagd waarom hij dit heeft gezegd. Ach, iedereen heeft, recht op zijn eigen mening. Dat geldt ook voor Agassi. Al vind ik het wel fiauw om zoiets over een collega te zeggen. Ik had hem daar in Australië graag over wil len aanspreken. We zaten in het zelfde hotel, maar helaas heb ik hem niet meer gezien." In Melbourne werd je vergele ken met Thomas Musterdie tij dens een partij door zijn enkel ging en gewoon doorspeelde. Jouw pijngrens zou te laag lig gen, je zou te snel opgeven. Kra jicek: „De vergelijking met Mus ter vind ik onterecht. Een lichte enkelblessure is eenvoudig zo te behandelen dat je in staat bent door te spelen. Een enkel kun je met tape vastzetten. Dat geldt niet voor een knie, schouder of rug. Ik heb regelmatig met dikke Richard Krajicek in gesprek met bondscoach Stanley Franker tijdens een training in het Frans Otten- stadion. foto G PD WENEN (DPA) - Thomas Muster is vanaf maandag de nummer één op de wereldranglijst. De Oostenrijkse tennisser gaat An dre Agassi voorbij. De 28-jarige Muster is dan de 13e prof die de ATP-ranking aanvoert. Muster. vorig jaar goed voor twaalf toernooizeges, is maandag de eerste Europeaan bovenaan de wereldranglijst sinds Boris Bec ker, in 1991. Sindsdien was het de beurt aan de Amerikanen Jim Courier, Pete Sampras en André Agassi. De internationale tennistop heeft na het Grand-Slamtoernooi, van Melbourne vrij genomen. Alleen Agassi verliest daardoor punten. Vorig jaar haalde hij vlak na de Australian Open 204 punten in San José. In het rijtje van veertien beste toernooien maakt San José daarom maandag plaats voor het toernooi van Hamburg, waar de showman uit Las Vegas 88 punten haalde. Agassi heeft maandag 4379 punten, Muster blijft op 4474 staan. Ilie Nastase was de eerste nummer één van de ATP-ranglijst, in 1973. Daarna volgden John Newcombe, Jimmy Connors, Björn Borg, John McEnroe, Ivan Lendl, Mats Wilander, Stefan Edberg, Boris Becker, Jim Courier, Pete Sampras, André Agassi en maandag Muster. GENEVE (RTR/ANP) - Het In ternationaal Olympisch Co mité heeft gisteren in Genève een contract afgesloten met de European Broadcast Union (EBU) over de televisierechten van de Olympische Spelen tus sen 2000 en 2008. Het contract heeft een waarde van 1,442 mil jard dollar, ofwel 2,3 miljard gulden. Het IOC wees hiermee een hoger bod - twee miljard dollar - van een consortium onder aanvoe ring van Rupert Murdoch's News Corp af. Het IOC gaf de voorkeur aan de gezamelijke pu blieke omroepen boven de com- merciëlen. In de EBU zijn 65 pu blieke omroeporganisaties uit 49 landen uit Europa, het Mid den-Oosten en Noord-Afrika verenigd. Het contract betekent ook dat voor Nederland de uit zendingen bij de NOS blijven en de commerciële stations buiten spel staan. De IOC-marketingcommissie bracht deze week de onderhan delingen met de EBU tot een goed einde. In de eindfase van de besprekingen bemoeide IOC- voorzitter Samaranch zich hoogstpersoonlijk met de mil jardenzaak. „Het is het moeilijk ste besluit geweest dat het IOC ooit op financieel gebied heeft moetennemen", verklaarde IOC- vertegenwoordiger Thomas Bach. „De EBU kon als enige de uitzending in alle landen van Europa garanderen. En dat is voor de olympische beweging van groot belang." De onderverdeling van het nieuwe EBU-contract is: 350 mil joen dollar VOOR2000 Sydney (zo merspelen), 120 miljoen voor 2002 Salt Lake City (winter), 394 miljoen voor 2004 (zomer), 135 miljoen 2006 (winter) en 443 mil joen 2008 (zomer). De EBU heeft sinds 1960 (Rome) de olympi sche uitzendingen in Europa verzorgd. In een gezamenlijke verklaring lichtten de EBU en het IOC hun verdere samenwerking toe. „We hebben deze beslissing genomen op basis van de kennis en erva ring bij de EBU en in het belang van de olympische beweging en van alle kijkers in Europa, Noord-Afrika en het Midden- Oosten. De uitzendingen van de EBU zijn van hoge kwaliteit, vooral op produktiegebied. Daarnaast heeft de EBU veel toewijding getoond en een be langrijke bijdrage geleverd aan de voortdurende promotie van de olympische beweging en alle olympische sporten." Bovenop het bedrag van 1,442 miljard dollar ontvangt het IOC 50 procent van de winst die de EBU via reclame-inkomsten en samenhangende sponsoring boekt. Een soortgelijke overeen komst sloot het IOC eind vorig jaar met het Amerikaanse net- 1 werk NBC af. Dat internationale tv-station tekende een contract voor een bedrag 2,3 miljard gul den voor de Amerikaanse rech ten van de Olympische Spelen in 2004, 2006 en 2008. Ook de NBC moet de helft van alle winst uit reclamezendtijd, na produktie- kosten. afdragen aan het IOC. Officials van de EBU spraken na de ondertekening van het mil jardencontract van een overwin ning voor de publieke omroe pen. „Wij zien sport als een pu blieke zaak", zei Jean-Pierre Ju- lien. woordvoerder van de EBU. „We proberen er geen geld aan te verdienen. Dat spreek het IOC aan waarschijnlijk." Julien benadrukte het verschil in doelstelling tussen de EBU en bijvoorbeeld het consortium van Rupert Murdoch. „Wij gaan met de beelden niet de markt op. We kopen de tv-rechten zo goed koop mogelijk. Als onze leden eenmaal hebben ingestemd met de vastgestelde prijs, komen de uitzendingen automatisch op de publieke kanalen. Murdoch I daarentegen koopt tv-rechten om ze weer door te verkopen en op die manier geld te verdienen. Wij weten dan niet wat er met de beelden gebeurt en waar ze uit eindelijk terecht komen." enkels gespeeld én partijen ge wonnen. Ik geloof dus niet dat ik een te lage pijngrens heb. Mijn blessure in Melboure had ook niet zoveel met pijn te maken. Het ging om een geblokkeerde zenuw. Bij ieder stap die ik met mijn rechterbeen naar voren zet te, leek het wel of ik een klap in mijn knieholte kreeg. Ik zakte steeds door mijn hoeven, als het ware. Op die manier had ik die wedstrijd nooit kunnen win nen." Hoe gaat het met je rug? Kraji cek: „Redelijk. Een paar dagen geleden voelde ik het nog. Daar na heb ik me opnieuw laten be handelen door Jan Naaktgebo ren. Dat heeft geholpen. Van daag kon ik in elk geval voluit trainen." Twee jaar geleden heb je vijf maanden buitetispel gestaan vanwege ontstekingen in je knieën, begin dit seizoen had je last van je arm en daarna speel de je rug op. Word je langzamer hand niet een beetje moe van al die blessures? Krajicek: „Soms is het ontmoedigend. Steeds moet je weer de energie kunnen opbrengen om terug te komen. Die blessures halen je ook zo uit je ritme. Het begin van dit sei zoen was niet grandioos, maar tijdens de trainingen ging het wel lekker. In Melbourne kwam dat er eindelijk uit. Door die rug stokt het ritme echter weer." „Aan stoppen denk ik in elk ge val nog niet. Ik ben pas 24, dat vind ik nog een beetje te vroeg. Ik heb me nu voorgenomen van week tot week te leven. Ik doe de dingen die ik denk te moeten doen en dan zie ik wel. Als het niet gaat, neem ik gewoon een weekje rust en begin daarna weer opnieuw. Inmiddels ben ik er wel in getraind om terug te ko men na een blessure." Ga je vlammen op het gras van Jaipur? Krajicek, met een grijns: „Eerst maar eens veilig in India aankomen. Daarna ga ik me pas over andere dingen zor gen maken." ZANDVOORT (ANP) - Het be stuur van de Europese boksunie (EBU) heeft de uitslag van het gevecht tussen titelhouder Ed dy Smulders en uitdager An drea Magi, 20 januari op Sicilië, officieel bekrachtigd. Het col lege wees bovendien de Ita liaanse eis voor een revanche- partij af. „We zijn winnaar op alle fronten", zei manager Henk Ruhling, die gisteren per fax de uitspraak van de EBU uit Rome ontving. Het Italiaanse promotorsduo Spagnoli/Sabbatini heeft- van het bestuur de opdracht gekre gen deze week de gage van Smulders (55.000 gulden) uit te betalen. Het tweetal heeft het geld achtergehouden uit protest tegen de uitslag van het duel om de Europese titel in het half- zwaargewicht. „Als Eddy begin volgende week zijn geld nog niet heeft, ontvangen, trek ik weer bij de EBU aan de bel", liet Ruhling weten. De Engelse arbiter Vann riep Smulders tot winnaar uit nadat Magi aan het einde van de twee- I de ronde weigerde de strijd te hervatten. De Italiaan simuleer- de een knock out en hoopte daarmee op diskwalificatie van de Brabander wegens een incor- recte stoot. De beslissing van de scheids rechter, die steun kreeg van de drie juryleden en de supervisor, leidde tot groot tumult in het Palasport-centrum. Onder strenge politiebewaking ging het Nederlandse gezelschap naar de catacomben en later naar het hotel. Er deden zich ver der geen incidenten voor. Schaatsen Weissensee. Ronde van Oostenrijk, af- valwedstrijd: 1. Borst (Hoogmade), 2. Stam (Sprang-Capelle), 3. Huitema (Ro den). 4. Henk van Benthem (Ens), 5. Pie- terse (Diemen). Tijdrit, 1 kilometer: 1. Kramer (Oude- schoot) 1.32.8, 2. 8orst 1.33,3, 3. Hui tema 1.34,5, 4. De Vries (Heerenveen) 1.35,2, 5. Van Kempen (Nieuwveen) 1.36,2. Schietingen In De Korenbeurs te 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggende wip, er waren 28 schutters. De uitslag is: eerste hoofdvogel, A. Pikkaart: twee de hoofdvogel, E. Nutzman beiden Zorgvlied: eerste zijvogel: R. Verdonk Concordia; tweede zijvogel: H. de Jon ge Soranus: derde zijvogel: A. Dekker Doel naar Hoger: vierde zijvogel: E. Nutzman Zorgvlied; eerste kal: H v. Leeuwen Ravenstein; tweede kal: A. de Jonge Soranus; derde kal: R. Verdonk Concordia; vierde kal: J Bos Soranus. Meeste kleine vogels (7) P. Maat Zorg vlied. De vliegende vogelprijs was voor J. de Jonge Soranus. Op 6 feb. is er weer een schieting. Koning schieting' In Walk-Inn in 's-Hee- renhoek hielden de verenigde sociëtei ten hun jaarlijkse koningschieting op de liggende wippen, er waren 21 deelne mers: algemeen koning werd M. J. Ver donk van Concordia na een kamp met Sj. v. Eijkeren, R. v. Eijkeren, A. Boon man, M. Wisse en M. Rijk die schoten in de vijf ronden één maal de blokvogel af; koning van VIOS werd H Moison van Vrije Schutters werd R. v. Eijkeren ko ning; van Eensgezindheid werd J. v. d. Dries koning; en van Concordia was het Ruud. Verdonk die de titel behaalde; voorzitter H. v. d. Dries reikte de bekers uit. Uitslag prijzen schieting: 1e R. v. Eij keren 11 punten, 2e R. Wisse 10 punten, 3e Ruud. Verdonk ook tien punten. Ook werd de jaarvergadering gehouden, in een record tijd werden alle 15 agenda punten binnen één uur afgewerkt. Sportprijsvragen Toto 4 Eerste prijs- 44 winnaars elk f. 1035,10, tweede prijs. 1317 winnaars f. 7,10, derde prijs. 9020 winnaars f. 2,60. Lucky Ten van 30 januari: 2 - 8 - 19 - 23 - 24 - 25 - 26 - 30 - 34 - 43 52 - 54 - 57 - 60 - 63 - 64-65 - 71 - 77 - 79 (onder voorbe- Tennis Tokyo. Pan Pacific Open, 1,525 miljoen gulden. Eerste ronde- Schultz (Ned) - Strandlund (Zwe) 7-6 6-4, Sugiyama (Jap) - Endo (Jap) 6-2 6-4, Gi- gi Fernandez (VSt) - Hiraki (Jap) 6-4 4-6 6- 3, Hingis (Zwi) - Sabatini (Arg/6) 6-3 6-4, Spirlea (Roe) - McNeil (VSt) 6-3 6-0, Ray mond (VSt) - Stubbs (Aus) 6-3 7-6, Na- gatsuka (Jap) - Kamio (Jap) 1-6 6-3 6-3, Sawamatsu (Jap) - Kruger (ZAf) 6-3 6-3, Bradtke (Aus) - Zvereva (Wru) 6-2 6-3. Zagreb. Mannen, 600.000 gulden. Eer ste ronde- Van Herck (Bel) - Davids (Nedl 2-6 6-3 6-3, Sinner (Dui) - Jarryd (Zwe) 6-1 3-6 6-3, Voinea (Roe/8) - Musil (Tsj) 7-6 7-5. Shanghai. Mannen. 500.000 .gulden. Eerste ronde: Baur (Dui) - Shelton (VSt) 6-3 6-4, Ho (VSt/8) - Dier (Dui) 7-6 6-1, Tarango (VSt/1- Bates (GBr) 6-4 7-6, Ol- hovsky (Rus/6) - Behr (Isr) 4-6 6-3 6-4, Knowles (Bah) - Wayne Black (Zim) 6-2 6- 2, Sapsford (GBr) - Nydahl (Zwe) 6-1 7-6, Caratti (Ita) - Xia (Chn) 6-4 6-2. .ippstadt (Dui). Mannen, challenger. 2erste ronde Winnink (Ned) - Rikl (Dui 1) 6-1 6-4, Van Scheppingen (Ned) - Vinck (Dui) 7-6 6-3. Voetbal Frankrijk, kwartfinale bekercompetitie: Cannes - Le Havre 1-0, Guingamp - Mar seille 1-0, Lyon - Monaco 1-0, Niort - Metz 0-2. Schotland, derde ronde FA Cup: Mot herwell - Aberdeen 0-2. Spanje, kwartfinale bekertoernooi, eer ste wedstrijd: Sevilla - Valencia 1-1. Eindhoven. Oefenduel: EVV Eindhoven- MVV 1-2 (0-1). Joordens 0-1 (straf schop). De Getrouwe 1-1, Van As 1-2 Zwemmen Malmó. Wereldbeker kortebaan. Man nen. 50 m school: 1. Schmid (VSt) 28,51, 2. Johansson (Zwe) 28,58, 3. Robertsson (Zwe) 28,61. 200 m school: 1. Moerk (Noo) 2.12,16, 2. Penicaud (Fra) 2.13,74, 3. Aronsson (Zwe) 2.15,55.100 m rug: 1. Siembida (Pol) 54,32, 2. Nikolaitsjoek (Oek) 54,89, 3. Braun (Dui) 55,66. 100 m wissel: 1. Sievinen (Fin) 53,10 (w.r.), 2. Lehtinen (Fin) 55,89, 3. Milosevic (Kro) 56,00. 400 m wissel: 1. Malinski (Pol) 4.13,00, 2. Lundin (Zwe) 4.14,62, 3. Lehti nen 4.16,31. 100 m vrij: 1. Fydler (Aus) 48,82, 2. Wallin (Zwe) 49,22, 3. 8ruck (Isr) 49,25. 400 m vrij: 1 Hoffman (Dui) 3.45,03, 2. El.asson (Zwe) 3.50,38, 3. Car- stensen (Den) 3.50,78 50 m vlinder: 1. Silantijev (Oek) 24,51, 2. Akesson (Zwe) 24,53, 3. Hanski (Fin) 24.54. 200 m vlin der: 1. Hanski (Fin) 1.56,56, 2. Silantijev (Oek) 1.56,61, 3. Bremer (Dui) 1.58,21. Vrouwen, 50 m vrjj: 1. Olofsson (Zwe) 25,15, 2. Karlssón (Zwe) 25,78, 3. Aaberg (Zwe) 26,11. 200 m vrij: 1. Zachariassen (Den) 1.59,43, 2. Johncke (Zwe) 1.59,53, 3. Nilsson (Zwe) 1.59,78. 800 m vrij: 1. Dalby (Noo) 8.28,64, 2. Jung (Dui) 8.31,48, 3. Zachariassen (Den) 8.44,04. 50 m rug: 1Kennedy (Aus) 28,96, 2. Kej- zar (Slv) 29,44, 3. Alshammar (Zwe) 29,61. 200 m rug: 1. Kejzar 2 11,59, 2 Simcic (NZe) 2.12,22, 3. Frostholm (Zwe) 2.15,35. 100 m school: 1. Peczak (Pol) 1.08,82, 2. Miller (Noo) 1.08,87, 3. Oestling (Zwe) 1.08,92 100 m vlinder 1. Jacobsen (Den) 59,90, 2. Kennedy 1.00,15, 3. Skou (Den) 1.01,08. 200 m wissel: 1. Overton (Aus) 2.12,11, 2. Ves- tergaard (Den) 2.14,71, 3. Kejzar 2,16,39, Gerard Kemkers, 28 pas, zoals bijna niemand hem meer kent, als nationale schaatstopper op het EK van 1989. „Als schaatser heb ik al veel van mijn jeugd verloren." foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22