Kwetsbaar Ajax raakt alles kwijt Van Benthem sceptisch Gebrselassie zet na wereldrecord alles op Atlanta Noël Demeulenaere wil het wielrennen in Vlaanderen redden Cambuur stunt tegen wereldkampioen in bekertoernooi van onze verslaggever Ype Minkema LEEUWARDEN - Eerste divisieclub verslaat wereldkampioen. Het had een historische avond moeten zijn in de hoofdstad van Friesland. Iets van Cambuur-koorts in hel land van 'ijs- transplantaties', windwakken en rayonhoofden. Maar er was helemaal niets vreemds, niets sensationeels aan de 2-0 overwinning van Cambuur op Ajax. Want de wereldkampioen is in de eertste maand van 1996 alles kwijtge raakt. Het systeem, het zelfvertrou wen, de zelfbeheersing, de spelers, de uitstraling en de punten. Iedereen kan geschiedenis schrijven tegen Ajax. Daarom was het gisteren een heel nor male avond in Leeuwarden. Drie weken geleden, op 8 januari, stapte de selectie van Ajax in het vliegtuig naar Israel. Een weekje zon ter voorbe reiding op de tweede helft van de com petitie. Toen al moet Louis van Gaal onraad hebben geroken: de technisch directeur ontgaat immers niets. Dit was niet het Ajax van voor de winterstop, dit waren niet zijn godenzonen. In het midden-oosten verloor Ajax ook voor de eerste keer dit seizoen: een oefen duelletje, maar toch. Vijf wedstrijden later was de wereld kampioen een bijna weerloze prooi voor de nummer twee van de eerste divisie. Het beeld is natuurlijk vertekend. Er zijn te veel blessures: Santos, Over- mars, Reuser, Finidi, Kanu en Davids. Maar de beslissende fouten worden tel kens gemaakt door verdedigers. En juist de laatste lijn van Ajax is als enige onaangetast gebleven. Akkoord, de vel den zijn hard en hobbelig. Maar de tech nici van De Meer moeten toch onder al le omstandigheden beter uit de voeten kunnen dan de gemiddelde eerste divi- sie-voetballer. Drie weken heeft Van Gaal inmiddels kunnen werken aan systeem en zelfver trouwen. De technisch directeur ziet j zijn selectie tot dusverre alleen maar verder afglijden. Via Willem II (1-0 ver lies) en Sparta 1-1 naar de eerste divi- I sie: Heracles (3-0 winst zonder goed j spel) en Cambuur. Ook gisteravond repte hij weer van een goede wedstrijd 'gezien de toestand van het veld', van een uitstekend Cambuur en van een re delijke wedstrijd van zijn eigen ploeg. „tenminste in de eerste helft." Die positieve draai van een negatieve spiraal was eigenlijk het enige vreemde aan de avond. Want voor het eerst sinds zijn inhuldiging in september '91 staat de wondercoach Louis van Gaal onder druk. Want nog nooit was de oogst in een voetbalmaand zo schraal voor de volgers van Van Gaal. Juist omdat alles tegenzit, moet de technisch directeur zich op zijn best voelen. Er is werk aan de winkel. Cambuur viert de sensationele bekeroverwinning op Ajax. Richard Elzinga, Wim de Ron, Milko Pieren, Roscoe Viereck (van links n aanhang. bedanken de Friese foto ANP Ajax is kwetsbaar. Zells voor toppers in de kelder van het betaalde voetbal. Ajax is aangeschoten wild, opgejaagd door ploegen die graag geschiedenis willen schijven: de zege op de wereld kampioen. Iedereen krijgt zijn kans. Ajax had het ook tegen Cambuur zo ontzettend moeilijk met zichzelf. Zelfs de passjes over vijf meter of minder gin gen mis. De gewezen godenzonen sjok ten hoofdschuddend over het veld: dan weer boos, dan weer verdrietig. Een beetje medelijden was misschien op zijn plaats, een beetje begrip. Richard Goulooze haalde de bal over zijn eigen lichaam en dat van Peter Hoekstra, draaide zich om, en vervolgde zijn weg alsof de actie weinig om het lijf had. De hakjes van Arno Arts, de lobjes van Mil ko Pieren. Ze waren mooi, ze deden pijn bij de tegenstander. Misverstanden Maar echt zeer deden de misverstanden en onzekerheden in Ajax' laatste lijn. Vijf winnaars, vijf internationals, maar vol twijfels, zonder samenhang. Ze maakten de fouten van de eerste divisie voetballer. In de bekerwedstrijd van het vallende Ajax en het stijgende Cam buur gaf dat de doorslag. Bij de eerste goal, na negentien minuten, keek Blind naar Reiziger en keek Reiziger naar Blind. De donkere verdediger nam de bal uiteindelijk maar op zijn hoofd. Re ne van Rijswijk maakte het handig af „Fouten van ons", oordeelde Van Gaal. Ver na rust. in de 77e minuut, trapte doelman Van der Sar een onschuldige terugspeelbal lukraak weg. Pieren gaf zichzelf een prachtig verjaarscadeau: 2- 0- Ajax kreeg de kansen, dat had Van (3aal goed gezien. Maar typerend stond steeds de verkeerde speler op de goede plaats. Moest de kleine Wooter kop duels uitvechten en Kluivert soms naar het andere doel rennen. En de Ajacie- den die wel op de goede plaats stonden. misten de overtuiging in de goede af loop. Litmanens lobjes waren bleekjes en Kluiverts knallen zaten alleen vol frustratie. Geen moment was Ajax ge vaarlijker of beter dan de eerste divisie- topper Er was helemaal niets af te din gen op deze overwinning. „En de Elfstedentocht er maar direct achteraan", nep iemand in het feestge druis. „We zijn nu toch bezig." Na de Cambuur-koorts is Friesland 'hot'. In De Meer krijgen voetballers en trainers het inmiddels behoorlijk warm. Het is een gevaarlijke vorm van koorts. Cambuur - Ajax 2-0 (1-0). 19 Van Rijswijk 1-0. 76 Pieren 2-0. Scheidsrechter' Van Vliet Toe schouwers: 11.500. Gele kaart: Kluivert. van onze verslaggever Fred Segaar WAREGEM - Het is een illuster gezelschap dat zich in het mid den van het Waregemse Beau- lieu-center aan de lunch heeft gezet. Vlaamse vedetten uit een ver (Rik van Steenbergen, Briek Schottel en een minder ver verleden (Eddy Merckx, Ro ger De Vlaeminck) aanschou wen de presentatie van Coll- strop. Ze zijn de gast van Noël Demeulenaere, de grootindus trieel uit Belgie die zijn liefde voor het wielrennen deelt met de Flandriëns van weleer. Voornoemd viertal hield - ieder in zijn tijd - de naam van het Vlaamse wielrennen hoog. Zulke renners zijn er heden ten dage niet meer. Het Belgische wiel rennen verkeert in een soortge lijke crisis als het Nederlandse cyclisme. Hier heeft Rabobank zeven miljoen gestoken in een profploeg die de tijden van toen moet doen herleven. In Vlaande ren zijn ze aangewezen op De meulenaere. fabrikant van po pulaire tuin-afzettingen. Met de franken die hij daarmee verdient houdt hij drie Belgische ploegen op de weg (Collstrop. Vlaande ren 2000 en Palmans) en is hij een niet te verwaarlozen sub sponsor van Mapei/GB. Rond de twee miljoen gulden trekt hij uit voor Collstrop. zijn lievelingskindje waarvoor gis termiddag een aantal vedetten van toen naar Waregem was ge reisd. Maar om nou te zeggen dat ze erg onder de indruk waren van de renners die op het toneel aan de oude garde werden voorgesteld Briek Schotte sprong niet met een op van enthousiasme toen Koen De Schuyter naar voren werd geroepen en Eddy Merckx, als materiaalsponsor aan het team verbonden, heeft betere renners voorbij zien fietsen dan Danny Daelman. Maar er is nu ook Johan Capiot, vorig seizoen vermoedelijk de meest bespro ken Vlaamse coureur. Capiot is een klasse coureur, maar dat is niet de reden dat hij in België over de tong ging. In dienst van het Italiaanse Refin bewees hij in de finale van het Belgisch kampioenschap zo nadrukkelijk zijn diensten aan zijn vriend Wil- fried Nelissen van Lotto, dat de Belgische Wieier Bond hem voor het leven uit nationale kam pioenschappen trachtte te we ren. Capiot vocht de schorsing met succes aan. waardoor hij eind juni tijdens de Belgisch ti telstrijd weer alle ogen op zich gericht weet. Ploegleider Willy Teirlinck hoopt dat het premiesysteem dat hij in samenspraak met De meulenaere hanteert, zijn kop man aanzet tot winnen. „Johan staat erom bekend dat hij nog wel eens een koerske verkoopt. We proberen dat op deze manier te voorkomen.-' Capiot neemt de plaats in van Jo Planckaert. die het gat opvult dat Capiot bij Re- fin achterliet. Naast Capiot hoopt Teirlinck op de valreep nog een renner te con tracteren die FICP-punten mee brengt. Zijn gedachten gaan daarbij uit naar Armand de las Cuevas, de Fransman van wie een paar jaar geleden zo veel werd verwacht. Niet in het minst omdat hij deel uitmaakt van het patiëntenbestand van de Ita liaanse 'wonderdokter' Ferrari. Teirlinck: „De las Cuevas brengt deelname aan de Tour dichter bij." Paaien Om de kans op deelname te ver hogen. heeft Teirlinck al drie Fransen in dienst. De oud-sprin ter wil Leblanc daarmee paaien, al heeft hij tot op heden 'nog geen geluiden ontvangen' dat de Tour-directie overstag is. Tegen over vier Fransen staan drie Hol landers. Rob Mulders en de neo- profs Paul Konings en John den Braber. Zij vervangen de Neder landse inbreng die Gert-Jan Theunisse en Adrie van der Poel vormden. Teirlinck hoopt op revanchege- voelens bij Mulders, die eind vo rig jaar door Jan Raas werd afge dankt, alsmede op de ambitie van Den Braber. De ploegbaas heeft hoge verwachtingen van de Rotterdammer, die in de open Ronde van Zweden de top- sprinters Blijlevens en Planc kaert heeft verslagen. „En heel gemakkelijke hè. Met twee vin gers in de neus." Teirlinck krijgt dit seizoen assis tentie van Wal ter Planckaert ex- Post) en Hilaire VanderSchue- ren die na jaren van trouwe dienst kon vertrekken bij Raas. De loyale Belg paste niet in de visie die de Rabobank op wiel rennen heeft. Raas noemde de dag dat hij zijn lakei de wacht moest aanzeggen „de zwartste" uit zijn carrière als ploegleider. De deeltijd-belastingambtenaar is veel beter op zijn plaats bij Collstrop. Demeulenaere- „Hier gaan we heel gemoedelijk met elkaar om. Deze ploeg is een fa milie. Al verwacht ik natuurlijk wel dat er prestaties worden ge leverd voor het geld dat ik geef." Hi Stickers, petjes, etiketten, vlaggen en t-shirts. De Friese ondernemers zijn helemaal klaar voor een Elfstedentocht. fotc Elfstedenkoorts woekert niettemin onverminderd voort LEEUWARDEN/BALK (ANP /GPD) - Evert van Benthem heeft gisteren in een groepje van zes man, onder wie Jos Niesten en Andries Kasper. de Elfstedentocht gereden. Dat viel de tevoudige winnaar van het mega-evenement niet mee. Na ruim tien uur pas seerde hij de „finish" op de Bonkervaart in Leeuwarden. Het dappere gezelschap kwam onderweg vele moeilijkheden tegen. Vooral de vele wind- wakken leverden problemen op. Honderden meters moes ten lopend afgelegd worden. Twee man van het groepje kwamen in een wak terecht, maar konden de tocht wel uit rijden. „Het parkoers was veel zwaarder an ik had verwacht", zei Van Benthem. „De Elfste dentocht is nog ver weg. Pas als het nog tien dagen flink vriest, kan de wedstrijd door gaan. denk ik. Transplanteren Ijsmeesters in Friesland gaan de komende dagen proberen op meer plaatsen ijs te trans planteren. Daartoe is besloten na de succesvolle ijstrans- plantatie' bij de brug in Balk. Op de elfstedenroute liggen nog ruim honderd wakken, als gevolg van de aanhoudende oostenwind De meeste zwak ke punten liggen bij Sneek. Birdaard en Bartlehiem. In het wak bij de Sneker Wa tertoren - een stempelplaats - zullen vandaag (woensdag) blokken ijs uit het verderop gelegen Prinses Margrietka naal worden gestort Ook in Birdaard en Kimswerd is de bevolking bezig geweest met vervoer van bevroren water. Assistent-rayonhoofd Auke Hylkema sprak van een gewel dig resultaat. „Het geheel is nog niet sterk genoeg voor dui zenden schaatsers, maar met nog een paar nachten vorst ko men we heel ver." Er zijn weliswaar voor vrijdag oplopende temperaturen ver wacht. maar daarna gaat het nog even volop vriezen. Ijs meester Piet Venerna acht het in elk geval uitgesloten dat nog deze week de tocht wordt uitgeschreven. „Dat kan ik mij niet voorstellen." Gunstig Gisteren heeft het bestuur van de Elfstedenvereniging verga derd en hebben Kroes en Ve nerna overleg gehad met direc teur Andries de Jong van de Frieslandhal in Leeuwarden om de organisatie te perfec tioneren. De weersvoorspellin gen voor de langere termijn lij ken gunstig voor de tocht. Ze veranderen weliswaar van dag tot dag. maar de grote lijn wijst in de goede richting. Werd gisteren nog gesproken over een dooiaanval in het weekeinde, vanmorgen waren die verwachtingen al weer bij gesteld. Weerman Johan Habekothê uit Hurdegaryp bevestigt dat het actuele beeld voor de ko mende dagen niet funest hoeft te zijn voor het ijs. De tempe raturen zullen vooral overdag wat oplopen, maar tot en met het weekeinde zal er van ijs verlies nauwelijks sprake zijn. Ondernemers Stickers, petjes, etiketten, vlaggen en t-shirts. De Friese ondernemers zijn helemaal klaar voor een Elfstedentocht. Op het moment dat de voorzit ter van De Fnesche Elfsteden. Henk Kroes, een eventuele tocht bekendmaakt, gaan de drukpersen in Friesland op volle toeren draaien. Bij de ge meentes langs de route stro men de aanvragen voor een stand aan het ijs binnen. De horeca-ondernemers begin nen zo langzamerhand aan ex tra bestellingen te denken Om als het zover is de dorstige bezoekers te voorzien van een opkikker. De Elfstedentocht zal naast een sportief succes, ook vooral een commercieel succes worden. Bij het relatiegeschenkenbe- drijf Jurjen de Vries in Leeu warden liggen ontwerpen klaar voor ongeveer honderd artikelen. De drukproeven zijn klaar. Pennen, sweaters, stic kers, stropdassen, theelepel tjes en zelfs een elfsteden- koortsthermometer. „Het is nu alleen nog wachten op de magische woorden van Kroes", vertelt pr-functionaris Erik Zandberg. Koopmannen Ook koopmannen grijpen de Elfstedentocht aan om hun waar aan de man te brengen Het FEC. de voormalige Fries landhal. heeft al ongeveer twintig aanvragen binnen van koopmannen die een stand willen bij het vertrekpunt „We zetten ze gewoon op een lijst, en als het zover is. nemen we contact met hen op. Meer kunnen we niet doen ver klaart de woordvoerster van het FEC. Nieuwe speeldata afgelaste duels ZEIST* ANPi - De KNVB heeft voor het merendeel van de afge lopen weekeinde afgelaste voetbalwedstrijden een nieuwe speeldatum gevonden. De meeste clubs wijken uit naar woens dag 7 februari en mijden daarmee het carnavalsweekeinde Voor drie duels in de eredivisie (De Graafschap-Fortuna. Wil lem II-NAC en Ajax-GA Eagles) is nog geen inhaaldatum ge vonden. De kwartfinales van het toernooi om de Amstel Cup zijn eveneens vastgesteld. FC Twente-PSV is zaterdag 17 fe bruari. Sparta-Cambuur op 18 februari en MVV-Feyenoord en VVV-Roda op woensdag 28 februari. Voor de vierde kwartfinale houdt de KNVB twee dagen vrij. Inhaalprogramma eredivisie. 7 februari: Rocla-Volendam. NEC-Spar- ta, RKC-FC Twente 16 februari: Groningen-Heerenveen. 18 februari Feyenoord-FC Utrecht. 21 februari: FSV-Vites.se. Eerste divisie. 7 februari Cambuur-TOP, FC Den Bosch-Eindhoven. Excelsior-Haarlem, MVV-RBC. AZ-Helmond Sport, FC Den Haag-He- racles. 16 februari: Dordrecht-VVV. FC Zwolle-Telstar 17 februari Em- men-Veendam Sievinen zwemt wereldrecord MALMO AFP) - Jani Sievinen heeft gisteren het wereldrecord op de 100 meter wisselslag verbeterd De Fin zette tijdens de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Malmo de tijd van 53.10 neer. Het oude record stond op 53.78 Die tijd zwom de 21-jarige Fin twee keer: op 21 november 1992 en vorige week in Sheffield. De Fin Petteri Lehtmen eindigde dinsdag als tweede in 55.89. gevolgd door de Kroaat Milos Milosevic (56.00). Dat Sievinen in grote vorm is. bewees hij het afgelopen weekeinde al. Hij miste in Zwitserland op een halve seconde zijn eigen wereldrecord op de 200 meter wisselslag. In Zweden lukte het hem gisteren op de 100 meter wel. De 400 meter wisselslag won hij weliswaar, maar een recordtijd zat er met in. Met 4.13.00 bleef hij 6 secon den verwijderd van zijn beste tijd. Oldenkamp hekelt beleid KNSB WAGENINGEN (GPDi - Leffert Oldenkamp heeft zich terug getrokken als kandidaat voor het voorzitterschap van de KNSB. „Ik pas niet meer bij wat ze bij de bond voor ogen heb ben. Het deugt daar van geen kant. Het spel dat wordt ge speeld, is niet eerlijk. Er wordt binnenskamers heel wat afge rammeld", aldus de Wageninger, die enige tijd geleden werd gepresenteerd als voorzitter van een alternatief KNSB-be- stuur met daarin onder meer ook Ard Schenk. Nadat de bonds vergadering van de KNSB was uitgemond in een grote chaos, werd besloten dat het zittende bestuur en het alternatieve be stuur met elkaar om de tafel moesten. Dat leverde niets op. Oldenkamp is vooral verbolgen over wat er sindsdien is ge beurd. „Er zijn keuzeheren uit alle gewesten. Die mogen er met niemand over praten! Die heren willen met elkaar een bestuur formeren zonder ruggespraak met wie dan ook. niet met de ge westen en niet met de KNSB. Zonder overleg komt er uit een groep van oorspronkelijk tien kandidaten -nu nog vijf- een nieuw bestuur. Wat hier gebeurt, heeft met democratie niets meer te maken." UEFA in conclaaf met EU BRUSSEL (RTRi - Vertegenwoordigers van de UEFA hebben morgen (donderdag) een gesprek met de Europese Commissie over de gevolgen van de uitspraak in de zaak-Bosman De bij eenkomst volgt op de verbale ruzie van de afgelopen weken De UEFA en de Europese Commissie leven in onmin sinds 15 de cember, toen het Europese Hof in Luxemburg besliste dat het transfersysteem in het voetbal niet rechtsgeldig is. De commis sie gaf de UEFA 19 januari zes weken de tijd om een einde te maken aan het systeem. van onze verslaggever Frans Dreissen UDEN - Een doodgewoon rij tjeshuis in Uden. Tijdelijk 'op vangcentrum' en uitvalsbasis voor zwevende zwervers. Rusteloze topatleten als Haile Gebrselassie, Addis Abebe of Josephat Machuka. Het onder komen is zeer sober ingericht. „Luxe maakt zwak." Je hoort Haile Gebrselassie (22) niet kla gen. De sympathieke Ethiopiër, die de atletiekwereld vorig jaar shockeerde met waanzinnige wereldrecords op de 2 mijl, 5 en 10 km en zijn schrikbewind dit jaar onverdroten door lijkt te zetten, heeft zijn nederigheid nimmer verloren. De hemelbe stormer heeft altijd bodemcon tact gehouden. „Brrrr. Vreselijk die kou. Niks voor mij," klappertandt Haile Gebrselassie. De snijdende oos tenwind en bittere vrieskou ma ken zijn kortstondig verblijf in Nederland er niet aangenamer op. „Ik verlang weer naar huis. Naar mijn familie, mijn vrien den, de bossen, de ongerepte na tuur.*" Buiten is het guur. Binnen zit Gebrselassie er warmpjes bij. Spelcomputer op de venster bank. The Music Factory op te levisie, een grote mok thee bin nen handbereik. Hij zoekt zijn heil voorlopig indoor. Afgelopen zaterdag Sindelfingen, met een wereldrecord op de 5000 meter, komend weekend Stuttgart, met een wereldrecord op de 3000 meter? Allemaal voorspeld in een seizoen dat uiteindelijk moet culmineren in olympisch goud en onsterfelijke roem. „We reldtitels en -records zijn in Ethiopië 'peanuts' vergeleken met goucTtijdens de Spelen." Zijn fabuleuze prestaties vorig jaar ontketenden nochtans tal van festiviteiten in Addis Abeba. „Ik heb na het seizoen dagenlang feest gevierd. Veel re cepties. Veel mensen thuis over de vloer gehad. Veel gelachen ook." Een presidentiële ont vangst bleef uit, maar dat mocht de pret niet drukken. „Ik heb me een paar dagen heerlijk kunnen uitleven." De plaatselijke politiecomman- dant bevorderde zijn 'papieren' diender van luitenant tot kapi tein. „De enige band die ik met de politie heb is de videoband. Police Academy, deel 1 tot en met 6." verraadt Gebrselassie met een gulle lach. Spontaan zet hij de videorecorder aan, leunt achterover op de bank en amu seert zich kostelijk. Stampvoe tend van vreugde soms. „Ik heb die banden nu al zo vaak gezien, maar kan er steeds opnieuw om lachen. Net als om Charlie Cha plin. een geniale komiek. Simpel en toch briljant." Als de atleet rust. wordt het kind in hem wak ker. Gebrselassie heeft een hectisch jaar achter de rug. Een hete, sportieve zomer. Met louter overwinningen. De blijde gezich ten in eigen land vervulden hem van trots „Voor de zomer was ik nog betrekkelijk onbekend. Ik kon nog over straat zonder her kend te worden. Dat is nu wel an ders. Mensen houden me aan en beginnen spontaan een gesprek Ik vind het prachtig." De voortdurende aandacht, de drukte, de gezelligheid. „De mensen begrijpen en waarderen dat ik voor Ethiopië loop. Voor volk en vaderland. Maar de laat ste tijd vragen de mensen me ook waarom ik niet meer in de uitslagen voorkom. Dan moet ik altijd uitleggen dat ik de afgelo pen maanden alleen thuis heb getraind. Dat kunnen ze soms maar moeilijk vatten." Thuis is in Addis Abeba. Een doorsnee woning die wordt ge deeld met broers en zussen. „Mijn vader woont met twee broers in een dorp buiten de hoofdstad. Ze hebben daar een boerderij en leven hoofdzakelijk van de landbouw." Gebrselassie is de koning van de eenvoud. Hij verdiende vorig sei zoen naar schatting een slordige miljoen gulden. Maar voor de monnik van de lange afstand heeft geld weinig betekenis. „Geld is niet belangrijk, het gaat mij om de eer." Dat kan hij mak kelijk zeggen, hij heeft zijn bank rekening immers voldoende ge spekt. Maar was hij een echte geldwolf geweest dan had Ge- breselassie beslist meer munt uit zijn wereldrecords geslagen. De atleet wiens marktwaarde in middels is gestegen tot circa 50.000 dollar per optreden, wil zich evenwel niet over de kling jagen. „Ik moet nog heel wat jaartjes mee." Gebrselassie kent geen comple xen, stress of respect voor re cords. Hij levert toptijden des noods op bestelling. Maar het is niet allemaal hosanna. Gebrse lassie heeft ook tegenslagen le ren incasseren. Hij voelde zich onlangs zelfs gekrenkt bij de toch al omstreden IAAF-verkie- zing tot sportman van het jaar. Hinkstapspringer Jonathan Ed wards werd gekroond tot beste atleet van 1995. Gebrselassie moest genoegen nemen met de tweede plaats. Dat is'zoiets als een belediging. „Maar ik ben nog lang geen Abebe Bikila of Miroeth Yifter. Dat zijn onsterfelijke groothe den in Ethiopië. Monumenten. Daarvoor moet je eerst iets ge presteerd hebben. Olympisch goud. Daarom maak ik dit jaar ook alles ondergeschikt aan At lanta." Gebrselassie is haast nooit bang of nerveus voor een race. „Alleen als ik denk dat ik niet goed of genoeg getraind heb." Niemand die er aan twijfelt of Gebrselassie het heilige doel in Atlanta zal verwezenlijken. Aan de horizon gloren titels op zowel de 5 als de 10 km. „Al gaat mijn voorkeur in eerste instantie naar de iets langere afstand uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21