1 Geen sporthal voor Grijpskerke Auto Renault Dijkwel B.V. PZC GroenLinks is tegen stadskantoor Vlissingsestraat is gedreun beu de Mégane *3 PRIMEUR w Veere wil gevonden voorwerpen zelf gaan registreren zeeland WOENSDAG 31 JANUARI 1996 w 18 re Raad Mariekerke kiest voor renovatie deel dorpshuis DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT RENAULT Drive-m Service Verzet tegen lokatie bij station Middelburg van onze verslaggever MIDDELBURG - Nieuwbouw van een stadskantoor in het stationsgebied is volgens GroenLinks in Middelburg niet nodig. De fractie is voor stander van uitbreiding van het bestaande gementehuis aan de Stadhuisstraat/Lange Noordstraat/Bodenplein eventueel met het zoveel mo gelijk in stand houden van de Helm. Dat lijkt GroenLinks een veel beter en vermoede lijk ook goedkoper alterna tief. De fractie vraagt zich bo vendien af of het nodig is de diensten stadsbeheer/stads ontwikkeling te betrekken bij de plannen voor herhuisves ting. Het college presenteerde on langs zijn plannen voor de ont wikkeling van het stationsge bied. B en w willen daar een nieuw stadskantoor, kantoren en woningen laten bouwen. Daarmee hoopt het college dat Middelburg-zuid en de binnenstad beter op elkaar aansluiten. GroenLinks daar entegen denkt dat nieuwbouw van een stadskantoor in het stationsgebied alleen aantrek kelijk is voor projectontwikke laars en weinig risico met zich meebrengt. GroenLinks is het eens met de visie van het college dat de barrière tussen Middelburg zuid en het centrum moet ver dwijnen. Volgens de fractie is het voor de hand liggend en eenvoudiger om de verbinding tussen het station en de bin nenstad aantrekkelijk te ma ken. Dat kan door de Stations straat te reconstrueren. „Als de verbinding binnenstad - stationsgebied aantrekkelij ker is voor fietsers en voetgan gers dan is de barrière al ver kleind", aldus GroenLinks in een korte notitie aan het colle ge. Verplaatsing van het gemeen tehuis naar het stationsgebied heeft twee nadelen. Door het gebied te bebouwen ontstaat volgens GroenLinks inder daad een duidelijke verbin ding tussen de twee stadsde len. „Na kantoortijd levert een gesloten gemeentehuis geen bijdrage aan een levendig sta- tionseebied. De sociale deso laatheid die ongebruikte kan- toorgebieden opleveren, zal u niet onbekend zijn." Eerder uitte de PvdA-fractie ook al haar bezwaren tegen het vol bouwen van het stationsge bied met kantoren. Groen Links is bang voor een verla ten plein in de avonduren. Een ander nadelig effect is voor de raadsfractie de ver plaatsing van driehonderd ar beidsplaatsen uit de binnen stad naar de rand van de stad. Dat komt de levendigheid en de leefbaarheid van het cen trum niet ten goede. „Het lijkt ons een klap voor de toeleve rende detailhandel en horeca om driehonderd winkelende ambtenaren te missen." Schouwburg In haar notitie wijst de fractie op het grote aantal al verdwe nen arbeidsplaatsen uit de binnenstad, zoals van het be lastingkantoor en straks de kazerne. In de notitie pleit GroenLinks ervoor om in het stationsge bied bijvoorbeeld een schouw burg annex zalencomplex met een provinciale functie te rea liseren in combinatie met ho- recavoorzieningen. Dan is, al dus de fractie, wel sprake van een sociale functie in het ge bied, ook buiten de kantoortij den. Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. RENAULT EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN Deze maquette toont de geplande invulling van het Middelburgse stationagsbied. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster VEERE - Dat de politie kosten in rekening brengt voor de ad ministratie en de opslag van ge vonden voorwerpen kan de ge meente Veere volgen. Maar dat de gemeenten ook moeten beta len voor de aangiften die hun in woners doen van verloren of ge stolen voorwerpen vindt ze te ver gezocht. Als de poitie niet met een andere regeling over de brug komt, wil Veere de regi stratie van verloren en gevon den voorwerpen in eigen beheer uitvoeren. Op dit moment wacht de ge meente op een reactie van de po litie. Veere beseft dat zelf de regi stratie van verloren voorwerpen bijhouden geen fluitje van een cent is. Hoe dat precies zou moe ten plaatsvinden is nog niet dui delijk. Eerst zou er een onder zoek moeten komen naar de or ganisatie en de extra kosten. Zo zal een ambtenaar een spe ciaal loket moeten bemensen. Daarnaast moet er een aparte ruimte worden gevonden voor de opslag van de" gevonden goe deren. Nog moeilijker zal het zijn bekendheid te geven aan de nieuwe werkzaamheden van de gemeente. De inwoners zullen eraan moeten wennen dat ze voor de aangifte van verloren voorwerpen bij de gemeente en niet bij de politie moeten zijn. Tijdens de raadsvergadering van oktober 1995 weigerde de raad Veere unaniem om geld uit te trekken voor de registratie van gevonden en verloren voor werpen. Sinds 1994 berekent de regiopolitie de kosten door aan de gemeenten. Voor Veere was dat 3500 gulden. Veere is tot nu toe overigens de enige gemeente die de regeling heeft aangekaart. „We staan wel achter de ge meente Veere, maar onderne men zelf geen actie. We hebben besloten een beslissing over de registratie in eigen beheer over te laten aan de nieuwe platte landsgemeente", bemerkt J. de Voogd, staffunctionaris in Dom burg. Jaarlijks is Domburg dt politie nu maar zo'n 1500 guldef schuldig. In principe is de gemeente Dom.' burg met de enorme stroom toe! risten in het zomerseizoen een veelvoud kwijt van het bedrag dat Veere in rekening wordt ge bracht. Dit valt allemaal mee omdat Domburg in het toeris tisch seizoen op eigen kosten hel politiebureau openhoudt. Daai wordt in de zomermaanden oolj de registratie van gevonden eii verloren voorwerpen bijgehoui den. Hier hangt wel een prijs! kaartje van 10.000 gulden aan. Snorfiets weg VLISSINGEN - In Vlissingen ij maandagavond tussen 19.15 en 20.45 uur bij de sporthal aan de President Rooseveltlaan een snorfiets gestolen. Het ging onj een blauwe Gilera Citta. De snorfiets is ongeveer 800 gulden waard. VEERE NIEUWERKERK Oranjevereniging - De oranjevereniging Nieuwerkerk houdt op maandag 12 februari haar jaarvergadering. Deze be gint om 20.15 uur. Kandidaten die zitting willen nemen in het bestuur kunnen zich een kwar tier voor aanvang van de verga dering melden bij de secretaris. Rommelmarkt - Wijkver eniging Zanddijk in Veere houdt zaterdag 10 februari een rom melmarkt in het Praetuus aan de Frans Naereboutstraat. De opbrengst van de markt, die duurt van 10.00 tot 14.00 uur, is bestemd voor de nieuwe inven taris voor de uitbreiding van het verenigingsgebouw. VVD-Tholen organiseert politiek café SINT-ANNALAND - De VVD afdeling Tholen/Sint-Philipsj land houdt voortaan elke eerste donderdag van de maand polij tiek café. Burgers kunnen dan •met raadsleden, statenleden en bestuursleden van de afdelingj spreken. De politieke sessies vinden plaats in café Havenj zicht in Sint-Annaland en van-j gen aan om 20.30 uur. Plaats uw familie berichten in de PZC van onze verslaggever MELISKERKE - Grijpskerke krijgt geen nieuwe sporthal. Het initiatiefvoorstel van de raadsleden W. Louwerse (CDA) en J. W. Bartels (Gemeentebe lang) voor een gymzaal van ruim acht ton kreeg dinsdag avond tijdens de raadsvergade ring geen enkele steun. De ne gen overige raadsleden van Ma riekerke - dus inclusief de twee fractiegenoten van Bartels - ko zen voor het voorstel van het college van b en w: renovatie van het dorpshuis. „Te optimistisch", noemde P. Davidse van de SGP/RPF-frac- tie de financiële onderbouwing van de initiatiefnemers. „Wij voelen er niets voor terug te ko men op vorige besluiten", zei P. A. Dekker van Gemeentebe lang. Immers, het plan van Bar tels en Louwerse kan alleen wor den betaald als eerdere uitgaven worden teruggedraaid en be schikbare potjes worden ge leegd. stelde het college van b en w. De raadsleden hadden meer Drankrit goed voor boete en rijontzegging van een medewerkster MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft een 50-jarige man uit Ellewoutsdijk 1250 gulden boete, een rijont zegging van negen maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk, en verplichte deel name aan de alcohol-verkeers- cursus opgelegd. De man was 11 november aange houden in zijn woonplaats met 795 microgram, drieeneenhalf maal de hoeveelheid alcohol die maximaal is toegestaan. Hij moest direct zijn rijbewijs inle veren. De Ellewoutsdijker zei dat hij al leen maar een stukje had gere den om zijn hond in de polder uit te laten. Hij zou niet meer ge bruikt hebben dan drie bier en een borrel. Dat hij zo'n hoge uit slag bij de blaasproef had schreef hij toe aan de drank die hij de avond tevoren had ge bruikt. Justitie is niet geïnteres seerd hoe het alcoholgehalte tot stand is gekomen, alleen in de hoogte ervan. De man is al gerui me tijd voor zijn alcoholpro bleem in behandeling. vertrouwen in de visie van b en w dan in die van de initiatiefne- mers. Het Mariekerkse college had voorgerekend dat de plannen van Louwerse en Bartels finan cieel niet haalbaar zouden zijn. Met name de grondkosten zou den hoger uitvallen dan in hun voorstel beraamd. Bovendien zou de exploitatie duurder zijn en moesten de kosten voor een paalfundering nog worden mee gerekend. Al met al zou de zaal geen 813.00 maar 966.000 gulden gaan kosten. Dan nog het dorps huis renoveren zou een totale in vestering vergen van zeker 1.2 miljoen gulden. Mariekerke haalt zich volgens het college met zo'n uitgave grote proble men op de hals. Nonchalant „De hakken staan in het zand en het heeft weinig zin verder te trekken aan dit dode paard", constateerde Louwerse na een korte schorsing. Hij riep vervol gens de toorn van burgemeester mr B. J van Putten over zich af toen hij zei het jammer te vinden dat zo 'nonchalant' is omge sprongen met de cijfers uit het initiatiefvoorstel. „Dat doet geen recht aan onze beraadsla gingen", repliceerde Van Put ten. „Wij hebben gezegd dat het kan wat u voorstelt, als de raad het hele investeringsprogram ma dan maar omgooit. De raad maakt die keuze blijkbaar niet." De Grijpskerkenaren op de pu blieke tribune reageerden hoof- schuddend op wat zich voor hun ogen voltrok. De teleurstelling over deze 'gemiste kans' was van de gezichten af te lezen. Zij wa ren massaal naar de vergadering gekomen om Louwerse en Bar tels te steunen, maar het bleek niet genoeg. Bij hoofdelijke stemming kozen negen raadsle den voor een opknapbeurt van het huidige dorpshuis. De voorzijde van het dorsphuis wordt in ieder geval gereno veerd. Met de achterzijde - het sportgedeelte - wordt op initia tief van de meerderheid van de fractie Gemeentebelang ge wacht tot bekend is waar het nieuwe gemeentehuis voor de plattelandsgemeente Walche ren komt. Valt de keus op Grijpskerke, dan wordt het ach terste deel van het gebouw niet opgeknapt. Gaat het gemeente huis aan Grijpskerke voorbij, dan wordt dat deel wel aange pakt. Bewoners van de Vlissingsestraat in Oost-Souburg klagen al jaren over trill ingen en lawaai van zwaar verkeer, foto Lex de Meester van onze verslaggever OOST—SOUBURG-De bewoners van de Vlissingsestraat in Oost-Souburg zijn de verkeersoverlast in hun straat meer dan beu. Mevrouw M. Cujé, die spreekt na mens de bewoners: „De gemeente Vlissin gen gaat miljoenen uitgeven aan het mid dengebied en Bossenburg. Wanneer komt de Vlissingsestraat eens aan de beurt? Onze huizen zijn er niet op gebouwd om zoveel verkeer langs de deur te krijgen." Bewoners van de Vlissingsestraat klagen al meerdere jaren over het vele verkeer dat door hun straat rijdt. Cujé: „Begin 1995 is er contact geweest- met de gemeen te over de situatie, maar dat leidde tot niets. Maar wij blijven met de lasten zit ten. De riolering in de straat is zo rot als een mispel. Veel van de huizen in de straat trillen uit hun voegen als er weer een vrachtwagen of ZWN-bus langsrijdt. Wet houder Meijers belooft koeien met gouden horens, maar er komt niets van terecht." Volgens wethouder T. R. K. Meijers gaat het om een koppeling van problemen. „De riolering is slecht en de weg is aan vernieu wing toe. Als de gemeente dit aanpakt, moet het in één keer goed gebeuren. Wij erkennen dat er een probleem is, maar de gemeente kan alleen roeien met de riemen die zij heeft." Voor de gemeente is geld het grootste probleem. De aanpak van de Vlissingsestraat gaat ruim eén miljoen gulden kosten en dat is er momenteel niet. Meijers: „De aanpak van de Vlissinge- straat staat gepland voor 1998, maar we doen ons uiterste best het te vervroegen." Veel bewoners klagen ook over de hoge snelheid van auto's in de straat. Meijers voelt er weinig voor om de maximumsnel heid in de straat te verlagen van vijftig naar dertig kilometer per uur. „Wij heb ben metingen verricht naai- de snelheid van auto's in de straat en die week niet veel af van de maximumsnelheid. De bele vingswaarde van de bewoners wijkt toch af van de realiteit. We moeten niet verge ten dat de Vlissingsestraat een belangrij ke functie vervult in de aan- en afvoer van verkeer in Oost-Souburg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18