SSGM buiten scholennetwerk PZC Tafeltje-dek-je voor vogels Sébastiaan wil doorbreken Op korte termijn °l planuitwerking voor Kanaalzone zeeland 16 I Middelburgse instelling was al met nieuwe aanpak bezig N-Beveland wil van pleziervaart hogere bijdrage Veerse Meer lezing lezers schrijven Klas 2000 WOENSDAG 31 JANUARI 1996 van onze verslaggever MIDDELBURG - De Stedelijke Scholengemeenschap Middel burg (SSGM) ziet bewust af van deelname aan het Netwerk Zee land. een samenwerkingsver band waarin Zeeuwse scholen gemeenschappen zich gaan voorbereiden op de ingrijpende veranderingen van het havo/ vwo-onderwijs. „Op onze school", zegt rector H. Koster, „is het veranderingsproces al in volle gang. We willen dat niet verstoren. Meedoen aan het Netwerk Zeeland zou beteke nen dat we onszelf in de wielen rijden." Binnen het Netwerk Zeeland proberen elf scholengemeen schappen nieuwe manieren van lesgeven op de rails te zetten voor hun bovenbouw-klassen (vanaf het derde leerjaar). Iedere school brengt een eigen project in dat er op is gericht leerlingen zelfstandigier) te laten leren. Be doeling is dat de scholen erva ringen uitwisselen, zodat ze van elkaar kunnen leren. De Hoge school Zeeland doet ook mee. Het Platform Nascholing van de Rijksuniversiteit Leiden zorgt voor ondersteuning. De SSGM vindt die opzet niet stroken met de eigen aanpak. „Bij ons is de trein al op gang", zegt SSGM-rector Koster. ..Wij zijn drie jaar geleden al begon nen. niet in de bovenbouw, maar in het eerste leerjaar, en werken van daaruit naar de examens toe. Dat betekent dat we er nu tot in de derde klassen mee zijn gevorderd." De methode houdt in dat leerlingen ieder lesuur een tijdlang zelfstandig werken. Vakoverschrijdend Op een aantal terreinen liep de SSGM al langer vooruit, ook in de bovenbouw. „Op het vlak van biologie en natuurkunde", zegt Koster, „doen leerlingen al jaren zelfstandig onderzoek. Onze deelname aan de Natuurkunde Olympiade is daar een uitvloei sel van. Juist omdat leerlingen gewend zijn zelfstandig te werken, boeken we daar goede resultaten." De SSGM speelt ook-in op een andere eis waaraan havo/vwo- scholen straks moeten voldoen: vakoverschrijdend onderwijs geven. Daartoe wordt nieuw di dactisch materiaal beproefd en ontwikkeld. In de klassen havo 4 en /wc 4/5 is de nieuwe werkwij ze al ingevoerd voor de vakken Nederlands en Engels. Komend schooljaar hoopt de SSGM een totaalpakket te introduceren voor de vakken Nederlands. Frans, Duits. Engels en geschie denis. Het betreft een initiatief van docenten die een bijscho lingscursus Europese literatuur volgen. De SSGM haalde die cursus naar Middelburg toe. Er doen ook docenten aan mee van de twee andere scholengemeen schappen op Walcheren. De SSGM steekt liever tijd en geld in dergelijke cursussen, dan in een Netwerk Zeeland. „We vinden het zonde daar mensen heen te sturen", zegt Koster. „We hebben geen behoefte aan eindeloze vergaderingen over projecten die niet in onze opzet passen. Dat zou onze docenten alleen maar frustreren. Er zal in het Zeeuws netwerk best wat wederzijdse beïnvloeding zijn. maar wij hebben dat nu al met andere scholen in het land." Zakelijk aspect De SSGM stak de afgelopen ja ren veel op van scholengemeen schappen in Arnhem en Hilver sum. En hoewel de SSGM van openbare signatuur is. maakt de school dankbaar gebruik van de kennis van het Katholiek Peda gogisch Onderwijs Centrum. Aan de houding van de SSGM kleeft ook een zakelijk aspect. Volgens docente R. van Akke ren. die betrokken is bij de ont wikkeling van het nieuwe les pakket over Europese litera tuur, speelt mee dat docenten hun auteursrecht beschermd willen zien. „Er is een uitgever in ons lespakket geïnteresseerd. Als anderen het willen gebrui ken, dan zullen ze er voor moe ten betalen." Zierikzee Behalve de SSGM is er nog een tweede scholengemeenschap die niet aan het Netwerk Zee land meedoet: het Professor Zeeman College te Zierikzee. Ook daar wordt al langer aan dacht besteed aan mogelijkhe den leerlingen zelfstandiger te laten werken, De school stapte vorig jaar in een Zuidhollands netwerk, en volgt het Netwerk Zeeland vanaf de zijlijn. Ze is er vooralsnog louter als waarne mer bij betrokken. Het Netwerk Zeeland kan nog geen overzicht geven van de pro jecten die de elf deelnemende scholengemeenschappen willen van onze verslaggever KORTGENE - De Noordbeve- Iandse vertegenwoordigers in het recreatieschap Veerse Meer zullen vandaag (woensdag) pro beren de op handen zijnde lig- en parkeergeldregeling bij te schaven. Vooral de liggelden voor de pleziervaart moeten drastisch omhoog, luidt een raadsbrede opdracht. De ge meenteraad vindt dat namelijk de kosten voor het Veerse Meer door invoering van betaald par keren grotendeels op automobi listen wordt afgewenteld. Boot- bezitters ontspringen in hun ogen de dans. Nadat van verschillende zijden wijzigingen op de concept-rege ling waren geopperd, staken de fracties tijdens een schorsing de koppen bij elkaar. Uit dat be raad vloeiden duidelijke instruc ties voor de twee afgevaardig den in het Veerse Meerschap. L. Wisse van Gemeentebelangen en burgemeester M. L. Everaers. De raad wenst dat de liggelden, zowel de jaar- als de dagkaarten, in prijs verdubbelen. Op die ma nier draagt de recreatievaart zijn steentje bij aan de exploita tie van het meer. Ook eist zij een Auto gestolen VROUWENPOLDER - In Vrou wenpolder is dinsdagochtend een Opel Kadett gestolen. De auto. met het kenteken XL-74- FR, stond geparkeerd aan de Nieuwstraat. De politie kon dinsdagmiddag nog niet vertel len welke kleurde Opel had. Elders op Walcheren hadden au todieven de afgelopen dagen minder succes. Op de Troelstra- weg in Vlissingen hebben dieven vermoedelijk in de nacht van maandag op dinsdag gepro beerd een auto te stelen. De wa gen. die was opengebroken, werd enkele parkeervakken ver derop aangetroffen Hetzelfde gebeurde in de Van Raaltestraat in Vlissingen en op de Zuidsingel in Middelburg Prof S. J. Doorman, eerder al in Zeeland voor lezingen over Schopenhauer. Nietschze. Witt genstein en Popper. houdt dins dag 6 februari op uitnodiging van de werkgroep Aula Zeeland een lezing over Postmodernis me. De lezing wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en begint om 20.00 uur. iets lager tarief voor het parke ren op de terreinen aan de plas: per dagdeel vijf gulden. Het da gelijks bestuur van het Veerse Meerschap gaat uit van 7.50 gul den voor een middag (van 12.00 tot 18.00 uur). Ook zijn meer muntautomaten gewenst op de parkeerterreinen. Raadsleden ergeren zich aan het feit dat op sommige plaatsen straks alleen met de Zeelandkaart kan wor den betaald. Met moeite legde een ruime raadsmeerderheid zich neer bij de overname van gronden van Staatsbosbeheer door het re creatieschap Het gaat om 170 hectare. „Die terreinen zijn al verwaarloosd, dat beheer kun nen wij straks financieel niet aan. En feitelijk is het niet onze zorg". verwoordde A. C. G. Oudshoorn van de Kiesvereni ging Noord-Beveland de gevoe lens van meer raadsleden. De raad accepteert de overdracht als een minst slechte keus. „Niet overnemen betekent dat de ter reinen wellicht worden verwor ven door particulieren, die deze gronden te gelde wilde rnaken. Dan krijgen we mogelijk onge wenste ontwikkelingen lichtte burgemeester Everaers toe. De Kiesvereniging Noord-Beve land. Wisse van Gemeentebe lang en SGP-er A. G. Maas stem den tegen de overdracht. Overi gens wees Maas de gehele lig- en parkeergeldregeling af. Twijfels De raad besefte dinsdag dat Noord-Beveland niet op alle fronten de hakken in het zand kan zetten. Voor de herindeling hebben de raden van Kortgene en Wissenkerke zich immers achter het streven geschaard om meer inkomsten uit het Veerse Meer te halen, na twee jaar een overlevingsscenario te hebben gevolgd Niettemin bestaan gro te twijfels over de praktische uit voering - controle op liggelden en het tegengaan van sluippar- keren - en de geraamde inkom sten. Daarom zal Noord-Beve land vandaag in het algemeen bestuur van het schap eisen dat half november een eerste tussen rapportage op tafel ligt Doel is de regeling per 1 april in te voe ren. Overigens kunnen Noordbe- velanders een jaarkaart voor de halve prijs krijgen: vijftig in plaat-s van honderd gulden. Het college had de prijs al omlaag ge bracht naar 85 gulden, maar dat vond de raad te mager. De inwo ners worden aan hun eigen kust toch al Hink beknot, was de te neur. De meerkosten van deze geste moet uit de pot toeristen belasting komen. uitvoeren. Volgens woordvoer der J. van Lakerveld van het Leids nascholingsplatform zijn veel projecten nog te pril om er mee naar buiten te treden. Scho lengemeenschappen als het Goese Lyceum maken echter geen geheim van hun plannen. De Goese school gaat zich con centreren op het scholen van do centen in het binnenhalen van lesmodules via computernet werken. Bedoeling is dat eerst de goede snelle leerlingen' met dergelijke modules gaan werken. Donderdag (morgen) komt het Netwerk Zeeland voor het eerst bijeen. De vertegenwoordigers van de deelnemende scholen praten dan over eikaars plan nen. Dat gebeurt achter geslo ten deuren. Brigadier A. Janse (r) van de Kruiningse politie en jachtopziener M. G. Megens (1) met een lading voeder voor de vogels bij de Kreekraksluizen. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever RILLAND - Door de aanhoudende kou kunnen dieren wat moeizaam aan hun dagelijkse kostje komen. De vogels in de gemeente Reimerswaal hoeven echter niet te wanhopen. De jachtopzieners van de Wildbeheereenheid Reimerswaal en de politie bieden de dieren al ruim een week de helpende hand. „En zo lang de vorst aanhoudt gaan wij door met bij voederen", zegt brigadier A. Janse van de Kruiningse politie. Vooral de water- en de zangvogels kunnen met het koude weer nauwelijks voldoende voedsel vinden. De politie en de jachtop zieners werpen de dieren op verschillende plaatsen in de gemeente eten toe. Janse: „De politie combineert het voederen met de surveillancediensten. Zo leveren wij als overheidsinstelling een bijdrage aan het welzijn van de dieren." Gisteren (dinsdag) bezocht Janse met jachtopziener M. G. Megens de Kreekrak sluizen in Rilland. „Dat is een gebied met veel watervogels. In totaal waren er wel vijfduizend. Van smienten en waterhoen tjes tot aan de grote zaagbek. Fantastisch om te zien", verklaart Megens. „En ze zijn absoluut niet schuw. Het lijkt wel of ze we ten wat er op hun afkomt", legt Janse uit. Andere 'voederplaatsen' in Rilland zijn het gebied van de Grensweg en enkele plaatsen langs het Spuikanaal. Het voedsel voor de hongerige dieren is veelzijdig. Zo zijn er appels en peren van de veiling in Kapelle, brood van verschil lende bakkers en suikerbieten van de Wildbeheereenheid Reimerswaal. De Stichting Wintervoedering Vogels, onder deel van de Vogelbescherming, leverde sa men met de gemeente de zaden. Sébastiaan van Putten heeftal elf plakboeken met verslagen van zijn optredens. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggeefster KRUININGEN - Wanneer de juf tijdens het kringgesprek op de kleuterschool vroeg naar zijn toekomstige beroep, antwoordde hij steevast 'zan ger'. Sébastiaan van Putten (19) uit Kruiningen weet als sinds zijn vierde dat hij een loopbaan ambieert in de mu ziek. De cd die hij binnenkort samen met zijn vader in eigen beheer wil uitbrengen, moet de doorbraak gaan vormen. „Toen ik een paar maanden geleden optrad op de Pasar Malam in Goes, verzekerde een vrouw me dat het binnen een jaar zou gaan lukken." Vader Bert van Putten be stempelt zijn zoon als een 'se- mi-prof. Net als hijzelf be schikt Sébastiaan over de ver eiste papieren om zijn brood te kunnen verdienen in de markthandel. Maar de negen tienjarige zanger probeert vooral voet aan de grond te krijgen in de artiestenwereld- Manager Bert van Putten heeft stapels brieven van boe kingsbureaus en platenmaat schappijen. Hoewel hij zijn toekomstige cd in eigen beheer moet uitbren gen en zijn vader nog steeds de optredens voor hem regelt, kan Sébastiaan niet klagen over gebrek aan belangstel ling. Hij deed bijvoorbeeld er varing op in de Nederlandse musical Grease. En ook is hij op televisie te zien geweest bij onder meer 'De Grote Meneer Kaktus Show' en bij Tineke de Nooy. Vorige week nog heeft hij auditie gedaan voor de mu sical Jeans. Bert van Putten laat trots een brief zien waarin Sébastiaan wordt uitgeno digd voor de tweede ronde. Plakboeken Alle verrichtingen van Sébas tiaan worden zorgvuldig gere gistreerd. Elf plakboeken heeft hij nu al, waarin al zijn optredens staan beschreven. „Ik ben nu elf jaar bezig, dus dat is voor elk jaar één." Het laatste plakboek vermeldt on der meer optredens tijdens de Kapelse Dag en op de Pasar Malam en het Festival Inter cultureel in Goes. Ook be schikt de familie Van Putten over een album met foto's van Sébastiaan als artiest. Vol zelfvertrouwen blikt hij rich ting camera, hier en daar ge flankeerd door mensen als Ben Cramer, Hennie Huisman en Lee Towers. Sébastiaan heeft geen voor keur voor een bepaalde soort muziek. „Ik luister naar Beet hoven, The Beatles en Bor- sato. Het maakt me niet zoveel uit. Het enige waar ik niet van houd is house." De vijftien nummers voor zijn cd zijn alle maal Nederlandstalige liedjes, een beetje in de trant van Mar co Borsato of Gordon. De me lodieën en de teksten zijn spe ciaal voor Sébastiaan ge maakt. De jeugdige zanger ontmoet de schrijvers en com ponisten op bijvoorbeeld ta lentenjachten. Zij hopen juist dat liedje te maken waar Sé bastiaan mee gaat doorbre ken. Intekenen De cd die vader en zoon willen uitbrengen, heeft volgens Bert van Putten als doel de promo tie van Sébastiaan. De vader wil met de verkoop van het schijfje overigens niet alleen zijn zoon helpen, maar indi rect ook zijn dochter. Deze heeft een agressieve vorm van reuma en daarom gaat van el ke vijfentwintig gulden die de cd kost, vijf piek naar het Reu mafonds. Wanneer vijfhon derd mensen op het schijfje hebben ingetekend, beschikt Sébastiaan over voldoende geld om de cd daadwerkelijk op te nemen. Hij heeft er in ieder geval alle vertrouwen in. „Elvis Presley is ook pas op zijn negentiende doorgebroken." van onze verslaggever TERNEUZEN - Voor de econo mische ontwikkeling van de Axelse Vlakte in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone is het noodzakelijk dat op zeer korte termijn wordt begonnen met een streekplanuitwerking. Ge deputeerde staten willen daar om vaart zetten achter die uit werking, zodat er bij snelle be drijfsvestigingen geen proble men hoeven te ontstaan bij het toepassen van een artikel 19- procedure. Dit besluit van gedeputeerde staten komt aan de orde in een notitie over de Intergemeentelij ke Structuurvisie Kanaalzone iIGS). Dit project voorziet in de sloop van verschillende buurt schappen en herhuisvesting van de bewoners, zodat ruimte kan worden geschapen voor de in dustriële ontwikkeling van de Kanaalzone. De structuurvisie lag in de zo mer van 1995 ter inzage bij de ge meenten Axel. Terneuzen en Sas van Gent, en de provincie. In de binnengekomen reacties werd vooral gesteld dat er in het IGS belemmeringen zijn opgewor- van o pen voor agrariérs. Verder wer^lIDE aandacht gevraagd voor de uitknelp breidingsmogelijkheden mqwegei woningen in de kernen in d»Sluisl Zeeuws-Vlaamse kanaalzone, en Ri Gs lieten dinsdag echter wetefuit. D geen aanleiding te zien om disluis IGS op hoofdlijnen aan te pastweei sen. Wel is advies gevraagd aatZand de Provinciale PlanologischjRege! Commissie (PPCi. Deze commisoppei sie adviseerde gs de ecologisch(pakk zone in het gebied wat concretetmees aan te geven. Daarnaast wordl aangeraden een koppeling u leggen tussen de IGS en de planr nen voor het bergen van baggei specie in Koegorspolder. Ooi pleit de PPC voor maatregele: ter bescherming van het langza me verkeer en vracht- en perso nenvervoer. De antwoorden van gs op de inj spraakreacties en diverse aan bevelingen zijn opgenomen ii een nota. Deze antwoordnota ei de Intergemeentelijke Struc tuurvisie worden door gs vastge steld. Met de streekplanuitwer king voor de Axelse Vlakti wordt binnenkort volgens de ge bruikelijke procedure een begin gemaakt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichtei artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brievei oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voot inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Autovrij De gemeente Middelburg houdt in samenwerking met de Kamer van Koophandel een enquête onder vijftig Middelburgse win keliers en zevenhonderd man winkelend publiek over de ge volgen van het autovrij maken van de Markt in Middelburg (PZC 25-1). De uitslag wordt eind maart, be gin april verwacht. Wat de mid denstanders betreft mogen de enquêteurs wel opschieten, wat het winkelend publiek betreft wat langer de tijd nemen. Het fa lende parkeerbeleid, de fat soensnormen overtredende werkwijze van de parkeerpolitie en het ontbreken van behoorlij ke openbaar-vervoervoorzienin- gen knuppelen het winkelend publiek en daarmee de onderne mers de binnenstad uit. Bewijs: ga tijdens winkeluren op de Markt in Middelburg staan en je hoort de winkeliers in de buiten wijken, Oost-Souburg en Kou- dekerke schateren van de lach. Peter van Giezen Prinses Marijkeplein 23 Middelburg Hulde Woensdagmorgen, 24 januari. Het is stil op ons pleintje: geen auto, fiets of wandelaar te zien. Om 12 uur loopt de postbesteller op anti-slipijzers langs. Het is dan ook spiegelglad op straat. Maar als ik om half acht de brie venbus open. ligt daar, als ge woonlijk, de krant in. Voor dag en dauw, weer of geen weer, zes dagen in de week, meestal voor ze hun gewone dagtaak begin nen, voorzien de krantenbezor gers ons van ons dagblad. Niet alleen de werkgever, maar de klanten, wij lezers, mogen daar over wel eens onze waardering uitspreken. Hulde! M. van der Zee Lisztlaan 11 Vlissingen Je zus komt? Mispoes! 'Jezus komt', dat is de religieuze bood schap die KL 2000 deze boze we reld inslingert. In de PZC (27/1. pag. 26) mon stert een frisse meid van kenne lijk eigen bodem - laten wij haar Lolita noemen - de hopelijk nog ontvankelijke buitenwacht. Met een vermoedelijk zelf gemaakt houten kruis ter hoogte van de zogenaamde 'zonnevlecht' en een veerkrachtig netwerkje om de lendenen gegord, lijkt zij op dringerige 'jonkheren' en andere vampiers (waaronder satani, op voorhand buiten de deur te wil len houden. Voor prepubers met de baard net in de keel en nog rondzwal kend in de zogenaamde 'identi teitsgevoelige' levensfase, moet de presentatie van deze Lolita een ware uitdaging en een tanta- luskwelling tezelfder tijd zijn. 'Who is she?' 'Je sus tells you...', werft KL 2000. Natuurlijk moet religie dodelijk serieus genomen worden, anders wil niemand meer naar Bosnië! Het gaat hier toch om die ene zoon van 'our only boss, a jewish carpenter'. Als zeer gematigd in trovert-protestant, met een nog onlangs verworven 'dyslexie', zou zelfs ik gediend zijn met een versobering en hernormering van het hedendaags religieus jargon. De tijd is er rijp voor! Het pleit overigens voor KL 2000 dat alle BO/VO-scholen zonder onderscheid kunnen rekenen op een eigentijds, religieus voor lichtingspakket. waarin alles nog eens netjes op een rijtje ge zet wordt. Fijn toch... T. Steendam P. Krugerstraat 22 Nisse Verzekeringen II De heer Schipper schrijft dat ge pensioneerden en vutters niet meer mee kunnen in de produk t.iemaatschappij (PZC 27-1). Dat is beledigend voor al die men sen. Want vutters moeten niet zij mogen zelf kiezen of zij nog actief willen deelnemen aan de ze maatschappij. Waarom willen ze weer een flexibel pensioen in voeren? Juist, omdat ze deze mensen vanwege hun kwaliteit; niet willen missen. Waarom mo gen deze mensen geen auto meer rijden en daarvoor verzekerd zijn? mevr. A. Verhoef-Markenlioj Vrijlajidstraat 12 Middelburg Verzekering ni Als reactie op het stuk van de: heer Schipper (PZC 27-1) het vol gende: 1. niet alle personen ouder dan zestig jaar kunnen reeds in de vut of met pensioen; 2. diegenen die dat wel kunnen, j doen dit beslist niet omdat zij niet meer mee kunnen in het ar-| beidsproces, maai- omdat zij het maximum aantal jaren hebben gewerkt of noodgedwongen' moeten vertrekken wegens zo genaamde reorganisatie enzo voort; 3. niet overal in Nederland is. goed openbaar vervoer voorhan-' den; 4. de onveiligheid wordt niet al leen veroorzaakt door 60-plus-1 sers. Zie hierover de berichtge-j ving van de afgelopen week inj deze krant (meisje op fiets ge-j dood; figuren met te veel alcohol] op, enzovoort). Tot slot: een 60-plusser is niet] per definitie seniel, versleten.ofi weet ik veel. A. E. Minnaert (FLO'eril Diepenbrockstraat 315 Terneuzen Fokker - Veere In de PZC van 27 januari schrijft i Ab van der Sluis dat Veere nietj blij was met de komst van An-i thony Fokker. Dit is echter on-j juist, want de gemeente Veere, j die al sinds de Franse tijd metj ernstige financiéle problemen te kampen had, heeft Fokker met' open armen ontvangen. Het wa ren organisaties van buitenaf, j zoals de in het artikel genoemde Bond Heemschut, die zich tegen de komst van dit bedrijf verzet i hebben. De vliegtuigfabriek ver schafte aan ettelijke tientallen j Veerenaren werk, terwijl de Duitse werknemers in het stadje i bij particulieren ondergebracht werden. „In oktober '24 besloot j Fokker de vestiging Veere te sluiten", schijft Van der Sluis. Het bedrijf had reeds in 1923 de meubel- en vleugelbouw overge plaatst naar de fabrieksgebou wen van Werkspoor in Utrecht. Ook in 1924 werd er weer een deel van het personeel overge plaatst. doch van sluiting was er gezien de grote bloei van het moederbedrijf vooralsnog geen i sprake. De definitieve sluiting j kwam pas in 1926, toen er min der orders binnen kwamen, waarop Fokker zich genood zaakt zag om begin juni van dat j jaar de poorten van de Veerse vestiging te sluiten. Nog datzelf de jaar werd de inventaris pu- i bliekelijk verkocht en in 1927 j werd de uit golfplaten vervaar- digde montagehal afgebroken. De achterste loods werd in 1946 afgebroken, zodat nu nog slechts het hoofdgebouw rest. Tot slot: waar de gemeente Veere niet blij mee was was de j aanwezigheid van de Marine Luchtvaartdienst (1919-1922). I waar de plaats alleen maar de lasten en niet de baten van on dervond. J. H. Midavaine Warivijksestraat 9 Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 16