PZC kunst cultuur uit in zeeland WOENSDAG 31 JANUARI 1996 1 1 Woensdag Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de voorstelling Lieve Boom in het eigen theatertje in het Am bachtscentrum in Goes (14.30 uur). De voorstelling, bestemd voor 'volwasse nen vanaf ongeveer 6 jaar', is gebaseerd op een aantal poëtische dierenverhalen van Gouden Griffel-winnaar Toon Teilegen. Rond een levensgrote boom ontwikkelt zich een spannende, vrolijke en soms poë tische voorstelling. Als er wéér een blaad je van zijn boom is gevallen, is voor Be rend J. Boomwachter de maat vol. Hij schrijft dat vallen van de blaadjes toe aan het gehops en gehips van de eekhoorn. Dus die moet eruit... De rol van Berend Boomwachter wordt gespeeld door Hans van der Haar. die bovendien een zestal hand- en stokpoppen manipuleert en de techniek verzorgt. Elles Punt deed de re gie. Jeugdkomedie De stichting Jeugdkomedie Amsterdam speelt vanmiddag (woensdag) de familie voorstelling Wie heet er nou Bons? in de Prins van Oranje in Goes (15.00 uur). Het verhaal, dat werd geschreven door Ivo de Wijs, gaat over het meisje Bons dat in de hoogste klas van de basisschool zit. Ze woont aan een drukke verkeersweg, die te gevaarlijk is om over te steken. Daardoor is ze veel alleen en veroordeeld tot een zaam vermaak: telefoon, televisie en vi deo-spelletjes. De eenzaamheid van Bons bereikt een dieptepunt als plotseling haar kat verdwenen blijkt te zijn. Bons ver moedt dat het dier is doodgereden op de snelweg. Dan komt Bons in actie: ze vindt dat er een voetgangersbrug moet komen naar de overkant... De spelers zijn Anne- marie Henselmans, Marcel Maas, Aafke van der Mey, Hans Beijer, Rigtje Pas- schier en Smadar Monsinos. In deze voor stelling voor iedereen vanaf 7 jaar worden ook liedjes gezongen, waarvoor Joop Stokkermans de muziek componeerde. De regie was in handen van Rob van de Meeberg. Petteflet Pluk van de Petteflet is vanmiddag (woensdag) te zien in het Zuidlandthea- ter in Terneuzen (15.00 uur). Deze voorsdtelling is gebaseerd op het be kendste kinderboek van Annie M. G. Schmidt, met mevrouw Helderder, Aagje, de Heen- en Weerwolf, de Kluizenaar, de Stampertjes, Zaza de Kakkerlak, Dollie de Duif. enzovoort. Zeven acteurs en actri ces spelen meer dan 25 verschillende rol len. Pluk is als kind al zelfstandig op een wijze waarvan sommige volwassenen en kel kunnen dromen. Met een oorspronke lijke kijk op de wereld wandelt hij door een levensecht, maar tegelijkertijd zeer onwerkelijk verhaal. De regie was in han den van Paul Eenens. Giselle Balletleraar G. Serres houdt vanavond (woensdag) een lezing over het ballet Gi selle in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (19.00 uur). De lezing, ter voorbereiding op een uitvoe ring van het beroemde romantische ballet door het Ballet van de Staatsopera van Tatarstan op zaterdag 2 maart in De Maagd, wordt geïllustreerd met projek- ties, demonstraties, muziek en videofrag menten. De heer Serres is verbonden aan de Gemeentelijke Muziek- en Ballet school in Bergen op Zoom. Donderdag André Manuel Andre Manuel brengt zijn solocabaret donderdagavond in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.00 uur). Dit vierde theaterprogramma van Manuel is getiteld Krang. Het is dwars, zoiets als op het gras lopen, door het rode licht rij den. Maar ook gesubsidieerd de wereld verbeteren, vrolijk kwetsen. Kortom, de wereld op z'n kop. Antigone Theater Antigone speelt donderdag Kat op een heet zinken dak in het Zuidland- theater in Terneuzen (20.00 uur). Dit toneelstuk van Tennessee Williams (1911-1983) is een fel en ontluisterend me lodrama over leugens, hebzucht en sek suele verwarring. Centraal staat het con flict tussen illusie en werkelijkheid, tus sen leugen en waarheid. Op een katoen plantage in de Mississippi-delta wordt de verjaardag gevierd van de schatrijke eige naar Pollitt, alias Grote Va. Het zal zijn laatste zijn: de man heeft kanker en gaat dood. Iedereen weet dat. behalve hijzelf. De erfenis is dan ook de grootste zorg van de kinderen... Ignace Cornelissen regis seerde onder anderen Katelijne Verbeke, Koen De Sutter. Dries Smits en Marlies Hamelynck. Kamagurka De Kamiel Kafka Worldtour 96 van de Vlaamse komiek Kamagurka doet don derdagavond schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom aan (20.15 uur). Toen Kamagurka samen met Herr Seele de podia betrad, verscheen hij wel eens met pet en winterjas alleen op het toneel om Kamiel Kafka te spelen. Dat beviel hem zo goed. dat hij besloot er een avond vullend programma van te maken. In zijn nieuwe cabaretprogramma draagt de 'door en door onbegrepen' Vlaamse dich ter en performer voor uit eigen werk, dat bestaat uit gedichten, monologen, dag boekfragmenten, toneelstukken van 20 seconden en orismen (aforismen die nog niet af zijn). Tevens improviseert hij op reacties uit het publiek. Vrijdag Anne Azéma In de reeks oude muziek-concerten is vrijdagavond het Ensemble Anne Azéma te beluisteren in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg (20.00 uur). De sopraan Anne Azéma. die wel is gekali- fïceerd als de 'Callas van de Oude Muziek', verzamelde drie musici rond zich en con centreerde zich op muziek die in het Mid deleeuwse Frankrijk te horen was. Het themaprogramma De Eenhoorn biedt mythen en mirakels op muziek, zowel uit handen van de troubadours uit het zuiden tist Gerard Zuyderhoff en pianiste Marga ret Krill, bewerkte samen met actrice Loe- ki Wieringa een wereldberoemd en een gloednieuw verhaal tot twee mini-concer ten van ongeveer 30 minuten. Van Hans Christian Andersen is het klassieke sprookje De prinses op de erwt Klarinet tist Zuyderhoff schreef De kleine Juan en de Vier Kralen, een verhaal dat zich af speelt op de kleurrijke markt van Co- chamba met overal vrolijke muziek en schelle stemmen. Tussen de kraampjes van Indianenvrouwen uit de bergen be leeft de kleine Juan een spannend avon tuur. Salt Lake De Salt Lake Jazz Band fleurt zondag middag café-restaurant Bolsjoi aan de Grote Markt in Goes op met een concert oude stijl jazz (15.00 uur). Keith Dunn De Amerikaanse mondharmonicaspeler Keith Dunn toont zondagmiddag zijn ta lenten in café De Pompe in Goes (16.00 uur). Dunn trad in Amerika en Canada op met vele grote namen, zoals Jimmy Rogers. Fabulous Thunderbirds en Stevie Ray Vaughan In Europa speelde hij op tal van bluesfestivals, waaronder dat van Kwa- dendamme. veelal als duo met gitarist John Packer. In De Pompe wordt hij bege leid door Willem van Dullemen, bekend van de Groovetones. Dinsdag Carillon Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga be speelt dinsdagmiddag gedurende een uur het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). als van hun noordelijke collega's de trou- vères. Anne Azéma wordt begeleid door Shira Kammen (vedel, rebec), Jesse Lep- koff (fluit, blokfluit) en Cheryl Ann Fulton (harp). Mackintosh A lad.v sings the blues is de titel van het theaterconcert waarmee Lils Mackin tosh Band vrijdagavond naar het Arse naaltheater in Vlissingen komen (20.00 uur). Zangeres Lils Mackintosh beschikt over een stem met een sensuele dictie en een timbre dat het best te omschrijven is als 'smoky'. Al in 1972 stond zij in de musical Hair, ze werkte mee aan de roek-opera Ik Jan Cremer en vervulde een hoofdrol in de musical Barnum. Bijgestaan door haar band brengt zij tijdens dit intieme concert een hommage aan Billy Holiday. Het ge deelte na de pauze is opgebouwd uit een gevarieerde selectie jazz-standards, clas sics en eigen composities. Intermezzo Het close harmony kwintet Intermezzo brengt het theaterprogramma Still crazy vrijdagavond in de Concertzaal in Zie- rikzee (20.00 uur). De vijf zangers voeren een breed scala aan eigen repertoire uit. Naast eigentijdse liedjes worden covers niet geschuwd, va riërend van popsongs tot renaissance. De Verhuizing Josse de Pauw staat vrijdagavond met zijn solo-voorstelling De Verhuizing op het podium van 't Beest in Goes (20.30 uur). De Verhuizing, geschreven door regis- seuze Chantal Akerman, is het verhaal van een man wiens probleem het is zonder vertrouwen te zijn geboren. Schuchter, immer behoedzaam, gaat de Parijzenaar door het leven, totdat in de zomer van 1982 drie studentes naast hem komen wo nen. Dan verhuist hij naar een nieuw ap partement en denkt terug aan de drie meisjes. Hij was verliefd op alle drie en hoewel er eigenlijk niks 'gebeurde', blikt hij terug op één van de gelukkigste perio des van zijn leven. Nits De Nederlandsde popformatie Nits geeft vrijdagavond het theaterconcert Nest in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Tijdens dit optreden worden oude en nieuwe nummers gespeeld. Zaterdag Jeugdkomedie Jeugdkomedie Amsterdam speelt Wie heet er nou Bons? zaterdagmiddag in Den Dullaert in Hulst (14.00 uur). Zie woensdag. Tröckener Kecks De Amsterdamse groep Tröckener Kecks verzorgt zaterdagmiddag een toonban koptreden in de cd-winkel De Waterput in Bergen op Zoom (17.00 uur). Het vijftal geeft hiermee een onversterkt en intiem voorproefje van het concert dat 's avonds wordt gegeven in de Botte Hom mel. Nits De Nederlandse popgroep Nits brengt het theaterconcert Nest zaterdagavond in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). De inmiddels 21 jaar bestaande vijfmans formatie speelt zowel oud als nieuw mate riaal. Muziekkorps Het Middelburgs Muziekkorps (MMK) geeft zaterdagavond zijn jaarlijkse con cert in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg (20.00 uur). Naast de harmonie en het jeugdorkest tre den ook een hout- en een koperensemble op. Het programma vermeldt uiteenlo pende werken als Finlandia van Sibelius en de Huldigingsmars van Grieg naast composities van Vangelis, Keith Stra- chan en Duke Ellington. Pierre Courbois Het Pierre Courbois Kwartet geeft zater dagavond een jazzconcert in de Klove niersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Pump Boys De musical Pump Boys and Dinettes is za terdagavond te zien in de Prins van Oran je in Goes (20.00 uur). Danny de Munk en Laura Vlasblom spe len de hoofdrollen in deze originele En gelstalige Broadway-versie. Ergens in het zuiden van de USA langs Highway 57 wordt het leven en de liefde gevierd met energie en levenslustigheid. EMM De muziekvereniging EMM geeft zater dag de jaarlijkse winteruitvoering in Ons Dorpshuis in Kruiningen (20.00 uur). Lr vinden uitvoeringen plaats van zowel de harmonie als de slagwerkgroep. Ook is er een gastoptreden van het C-ensemble van de Zeeuwse Muziekschool. Vermandere Het programma Oud en Nieuw van Wil lem Vermandere staat zaterdagavond in het dorpshuis Luctor et Emergo in Ril land (20.00 uur). De Westvlaamse liedjeszanger, filosoof, beeldhouwer en verteller brengt, begeleid door zijn muzikanten, zowel oude als nieuwe liedjes ten gehore. Hij zingt niet al leen over het leven, personen en gebeurte nissen. want zijn conference-achtige tek sten nemen ook een belangrijke plaats in. Met zijn kritische kijk op de dingen weet hij de mensen wakker te schudden. Bedkwartet Theatergroep Zierik (voorheen Amateur Comedie Zierikzee) speelt zaterdag avond Bedkwartet in het Multi Functio neel Centrum (MFC) in Zierikzee (20.30 uur). Deze vrolijke komedie met een ernstige ondertoon van de Engelse schrijver Alan Ayckbourn speelt zich af in drie verschil lende slaapkamers, waarin een jong echt paar zijn relatieknoop probeert te ontwar ren. Daarbij worden vrienden en familie, al of niet vrijwillig, ingeschakeld. De jon gelui buitelen van het ene bed in het an dere, wat tot de meest hilarische toestan den leidt. Cees Möhlmann deed de regie en had daarbij de beschikking over Marij ke Reuser, Henk Verhage. Rineke van de Wielen, Jan de Bil, Margaret van Veltho- ven, Nettie van Vossen en Piet Bodbijl. Van Zweden De violist Jaap van Zweden en The Am sterdam Saxophone Quartet zijn zater dagavond te beluisteren in het Zuidland- theater in Terneuzen (20.00 uur). Deze ongebruikelijke combinatie komt met verrassende uitvoeringen van An American in Paris van George Gershwin, de Duke Ellington Suite en West Side Sto ry van Leonard Bernstein. Kaarslicht De muzikanten Patrick Beuckels en Guy Penson geven zaterdag een kaarslicht concert in de dorpskerk van Sint Kruis (20.45 uur). Beuckels speelt traverso, een soort barok- dwarsfluit, en Penson klavecimbel. Het duo brengt werken van Bach, Handel. Te- lemann en Kirnberger. De Piek De gruncy gitaarrockband GOMeR PYLe speelt zaterdagavond in De Piek in Vlis singen (22.00 uur). Deze Westbrabantse vijfmansformatie brengt eigen nummers ten gehore, waarin invloeden zijn terug te vinden van grunge, punk. rock en pop. De teksten van zanger Mark Brouwer zijn beschouwend en be handelen allerlei persoonlijke en sociale onderwerpen. De muziek is nog het beste te vergelijken met die van Kam Je Haar uit Goes. Brogum Brogum in Zierikzee heeft zaterdag avond Belgian Asociality op bezoek (22.00 uur). Deze groep draait verschillende genres als hoempapa, ska, blues. rock. metal en zelfs house door de punkmolen, wat resulteert in plezante hardcore. Het voorprogram ma komt voor rekening van Undeclinanle Ambuscade, welke formatie zorgt voor snelle, vrolijke punkrock met stukjes ska, reggae en country Kalashnikov De Rotterdamse metalband Vanity 4 en de Gentse groep Feed geven zaterdag een dubbelconcert in het jongerencentrum Kalashnikov in Terneuzen (22.00 uur). Vanity 4 speelde in het verleden samen met onder meer Motorhead, Gorefest en Godflesh en kreeg positieve recensies in bladen als Metalhammer en Aardschok. Feed brengt meeslepende grunge. Botte Hommel De band Tröckener Kecks kijkt in het concert van zaterdagavond in de Botte Hommel in Bergen op Zoom terug op vijf tien jaar hard werken op diverse podia in den lande (22.00 uur). Rick de Leeuw en consorten zingen num mers als Kom terug Rosa. Nu of nooit en Met hart en ziel. die ook terug te vinden zijn op de meest recente cd Hotel Nostal gia. Zondag Sprookjes De familiematinée van het Key Ensemble omvat zondagmiddag in het Arsenaal theater in Vlissingen twee muzikale sprookjes (15.00 uur). De prinses op de erwt en De kleine Juan en de Vier Kralen zijn bestemd voor iedereen vanaf 5 jaar. Het Key Ensemble, bestaan de uit violiste Christel Postma, klarinet Evita De musical Evita neemt dinsdag (en woensdag en donderdag) bezit van de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). De hoofdrollen is deze musical van Sir An drew Lloyd Webber, op tekst van Tim Ri ce, worden gespeeld door Pia Douwes en Bill van Dijk. Het verhaal is gebaseerd op het turbulente leven van Eva Perón. die trouwde met de Argentijnse president Juan Perón en een grote populariteit wist te bereiken Op 26 juli 1952. slechts 33 jaar oud, overleed zij. Het bekendste lied uit de musical is Don't cry for me Argentina. Een belangrijke rol is weggelegd voor de revo lutionair Che Guevara (Bill van Dijk), die commentaar geeft op de gebeurtenissen in het leven van Evita. Verantwoordelijk voor de vertaling zijn Seth Gaaikema en Koen van Dijk. 't Kliekske De Vlaamse volksmuziekgroep 't Klieks ke komt dinsdagavond met 't Estaminet naar het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Deze voorstelling gaat over muziek en spel in en om het café, een 'plezant' pro gramma met drink-, caféchantant- en an dere liederen uit de typische cafésfeer. Herman Dewit geeft commentaar op mu ziek en spel. In de pauze en na afloop wor den oude caféspellen gespeeld, onder het genot van een pint Belgisch bier. Pat Travers De bluesgitarist Pat Travers geeft dins dagavond een concert in de Stadsdans- zaal in Middelburg (21.30 uur). De in Canada geboren muzikant liet zich in zijn beginjaren inspireren door gitaris ten als Jimi Hendrix en bands als Cream en The Yardbirds. Later maakte hij onder meer deel uit van de band van rocker Ron nie Hawkins. In Engeland formeerde hij zijn eigen Pat Travers Band. Verwacht WOENSDAG 7 FEBRUARI: Poppenthea ter Sim Bolus met Lieve Boom in het Am bachtscentrum in Goes 14.30 uur) Musical Evita in Stadsschouivburg in Middelburg (20.00 uur Cabaretvoorstelling De Types in de Prins van Oranje in Goes <20.00 uur) Herman van Veen in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) DONDERDAG 8 FEBRUARI: Musical Evita in Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Carmen Gomes in jazzcafé Desafmado in Middelburg (21.30 uur) Herman van Veen in schouwburg De Maagd in Bercjen op Zoom (20.15 uur) VRIJDAG 9 FEBRUARI: Concert EMM in De Zandput in Serooskerke (19.30 uur) Compagnie Philippe Genty in Stads schouwburg in Middelburg (20.00 uur) Iain Flitcroft bespeelt theaterorgel in Concertzaal in Middelburg (20.00 uur) Programma rond de componist György Kurtag in Kloveniersdoelen in Middel burg 20.30 uur) Frank Boeijen Groep in het Arsenaal theater in Vlissingen 20.00 uur) Purna Das Baid in 't Beest in Goes <21.30 uur) Cabaretier Reinder van der Naait in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer (20.15 uur) ZATERDAG 10 FEBRUARI: Jeugdkome die Amsterdam met Wie heet er nou Bons? in Stadsschouivburg in Middelburg (15.00 uur Borsels Artiesten Gala in De Stenge in Heinkenszand 19.00 uuri Het Orlando Kwartet in Concertzaal in Middelburg 120.00 uuri Caoutchouc en Pianoduo in Kloveniers doelen in Middelburg 20.30 uur) Helmert Woudenberg in Vestzaktheater in Vlissingen 20.00 uur) Soft Parade Benjamin B in 't Beest in Goes (21.00 uuri Cabaret met Jaap Mulder en Schudden voor Gebruik in Zuidlandtheater in Ter neuzen (20.00 uur) De Plattelanders met Op hoop van zegen in het Ledeltheaterin Oostburg 20.00 uur) Zuidasfrikaanse musical The Journey in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Concert in de Exoduskerk in Sommels- dijk (20.00 uuri ZONDAG 11 FEBRUARI: Het Zeeuwse kostuum in de schuur van de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande <14.30 uuri Piet Noordijk Kwartet in theatercafé Stadsschouwburg in Middelburg (15.00 uur Familievoorstelling Carmen door Frank Groothof in Zuidlandtheater in Terneu zen '15.00 uuri DINSDAG 13 FEBRUARI: De Berinïs in Stadsschouwburg in Middelburg 20.00 uuri Marlies Helder in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom 20.15 uur) André Manuel treedt donderdag op in het Vestzaktheater in Vlissingen. foto Adri Karsenberg De Nits komen vrijdag naar Bergen op Zoom en zaterdag naar Middelburg. foto Wim van de Hulst Intermezzo Group doet vrijdagavond Zierikzee aan. De Jeugdkomedie Amsterdam speelt Wie heet er nou Bons? vanmiddag (woens dag) in Goes en zaterdag in Hulst. De sopraan Anne Azéma is vrijdag te beluisteren in het stadhuis in Middelburg. em van Dullemen maken zondag muziek in De Pompe in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 11