Eigen loods voor De Treffers m\ "-0I- PZC rui CDA lanceert leidraad voor fusiegemeente Kopers missen grote publiekstrekkers in winkelbestand Hulst zeeland 12 Schietvereniging vindt plaatsje naast tenniscomplex Woonzorgcentrum Arnemuiden komt er mogelijk pas in '97 Gemeente krijgt schild waterschap 47,50 LEKKER SLAPEN OP EEN POCKETVERINGMATRAS il RENAISSANCE DEZE WEEK UW VOORDEEL SLAGER ^r'Sming I st jacobspassage 29 Vlissingen DINSDAG 30 JANUARI 1996 van onze verslaggeefster VROUWENPOLDER - Als alles meezit kan Schietvereniging De Treffers uit Vrouwenpolder binnenkort beginnen met de bouw van een nieuwe accom modatie aan de Fort den Haak- weg. Donderdag 15 februari be slist de gemeenteraad van Vee- re over een krediet, een gemeen tegarantie en de overdracht van grond in erfpacht. De schietvereniging, nu geves tigd in Oranjezon, heeft de plan nen bijna twaalf jaar geleden voor het eerst aangekaart bij de gemeente. In 1994 bracht het college van burgemeester en wethouder hierover een positief advies uit. De bouw van de schietloods hangt samen met de uitbreiding van de tennisaccommodatie. De tennisvereniging gaat achter de huidige twee banen een derde, verlichte baan aanleggen. Oor spronkelijk zouden vier licht masten van 15,5 meter naast de baan worden geplaatst. Naar aanleiding van klachten van omwonenden zijn deze plannen Rijverbod voor drankrijder VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 27-jarige automo bilist uit Middelburg aangehou den wegens rijden onder in vloed. De man reed op de Nieuwe Vlis- singseweg. Uit een ademanalyse bleek dat de Middelburg 375 mi crogram alcohol had genuttig. De grens ligt op 220 microgram. De Middelburg kreeg een dag vaarding en een rijverbod van drie uur. Zondagavond hield de politie in Bossenburg een 18-jarige Vlis- singer aan. omdat hij in een auto reed zonder rijbewijs. De jonge man heeft een bekeuring gekre gen. De wagen was van een ken nis. Auto gestolen MIDDELBURG - Van de Mean derlaan in Middelburg is tussen zaterdag 16 uur en zondag 13.30 uur een rode Opel Kadett GT ge stolen. Het kenteken van de wa gen is NL-23-LF. De dagwaarde van de auto is drieduizend gul den. aangepast. De nieuwe tennis baan (dus ook de lichtmasten) wordt verder van de bebouwde kom aangelegd dan gepland. Daarnaast is gekozen voor mas ten van slechts 12 meter hoogte. De gemeente neemt de extra kosten voor het hekwerk, de be tegeling en het plantsoen voor haar rekening. Deze worden ge schat op 22.000 gulden. Tussen de bestaande banen en de nieu we tennisbaan blijft overigens voldoende ruimte over voor de aanleg van een vierde baan. De voorzitter van de tennisvereni ging J. Walraven verwacht niet dat de tennisbaan al in april, het nieuwe tennisseizoen, klaar is. Garant Voor de nieuwe loods van de Treffers, een overdekte baan van 12 bij 25 meter die ten zuiden van tennisbanen verrijst, wil het da gelijks gemeentebestuur een eenmalige bijdrage van 50.000 gulden uittrekken. Daarnaast zal de gemeente garant staan voor een banklening van een ton. De vereniging heeft zelf een bedrag van 22.000 gulden ge spaard voor de accommodatie. De Treffers zijn 41 jaar geleden ontstaan uit de plaatselijke fietsverenigïng De Trappers. Sindsdien heeft de schietvereni ging een loods op het erf van een van de oprichters van de schiet- Man bekoelt zijn woede op motorkap VLISSINGEN - Een onbekend gebleven man van ongeveer veertig jaar heeft zondagmid dag op het Bellamypark in Vlis- singen een deuk in de motorkap van een jeep geslagen. De bestuurder van de jeep, een 55-jarige Vlissinger, reed stap voets toen hij door een onbeken de jongen van ongeveer 12 jaar oud tot stoppen werd gedwon gen. omdat de knaap op de weg stond. Op de stoep stonden twee jongens van ongeveer dezelfde leeftijd. Vrijwel direct daarna stapte de onbekende man naar de jeep, begon tegen de bestuur der te schreeuwen en sloeg op de motorkap. De schade bedraagt rond de 1500 gulden. De automobilist heeft de man aangesproken, maar die was niet voor rede vatbaar. Hij was vermoedelijk de begeleider van de - gehandicapte - jongens. van onze verslaggever HULST - Ondernemend Hulst doet er goed aan het winkelbe stand uit te breiden met nieu we, grote trekkers. De Rey- naertstad legt het op dat vlak, vaker dan wordt gedacht, af te gen omliggende plaatsen als Terneuzen, Antwerpen en Bre da. Tevens moet actie worden ondernomen om meer jonger (Belgisch) publiek te bewegen de gang naar Hulst te maken, teneinde het uitsterven van het vaste klantenbestand tegen te gaan, zo concluderen de onder zoekers A. Wijffels en T. Huis man aan de hand van een door hen uitgevoerde bezoekersana lyse. De twee eindej aarsstudenten van de Hogeschool Zeeland on dervroegen augustus en oktober vorig jaar 340 passanten en 209 Hulstenaren. Dat gebeurde in opdracht van ondernemersver eniging Hulst Reynaertstad. Het resultaat is een tachtig pagi na's dik rapport, dat donderdag officieel wordt gepresenteerd. Vlissingers bij strijd reddend zwemmen eerste EINDHOVEN - De Vlissingse Stavermanbrigade heeft bij de internationale wedstrijden zwemmend redden in Eindho ven zondag hoge ogen gegooid. In de totaalklassementen junio ren, senioren en junioren en se nioren werd de eerste plaats be haald. Er is met een groot aantal ploe gen meegedaan. De senioren he ren en de junioren meisjes tot vijftien jaar behaalden een eer ste plaats Een tweede plaats was er voor de junioren jongens tot vijftien jaar en een vierde plaats voor de senioren dames. Het is de hoogste score uit het zestienjarig bestaan van de Sta- vermanbridgade. Uit Zeeland deed verder nog de Middelburgse Van Dixhoornbri- gade mee. Deze behaalde in het klassement heren een zevende plaats. Auto reed onverzekerd MIDDELBURG - De politie heeft maandagochtend op de Torenweg in Middelburg een au to in beslaggenomen van een 23-jarige Middelburger. De wa gen was onverzekerd. Verder ontbrak deel III. De man heeft een proces-verbaal gekregen. vereniging. Op dit moment telt de vereniging 39 leden. J. Rie- mens. voorzitter van De Treffers, verwacht de komende jaren een groei van het aantal leden. Met de werving van nieuwe, jonge le den wordt gewacht totdat de nieuwe accommodatie er staat. De huidige schietloods ligt voor jongelui die op de fiets moeten komen te ver van de kern Vrou wenpolder vandaan. Riemens hoopt dat zijn vereniging nog voor het einde van het jaar het nieuwe onderkomen in gebruik kan nemen. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - De bouw van het woon-zorgcentrum in Arne- muiden loopt wellicht verdere vertraging op. Wethouder J. van Belzen erkende maandag tij dens de raadsvergadering dat de kans bestaat dat het streven om nog voor de fusie met Mid delburg in 1997 het centrum te openen moet worden losgela ten. „Of het centrum dan in januari of februari 1997 is gerealiseerd maakt dan ook niet meer uit", aldus Van Belzen. Oorzaak van de vertraging is dit keer een brief van een inwoner die zijn beden kingen tegen de locatie aan de Nieuwla'ndseweg uit. Het woord is nu aan de provincie die een verklaring van geen bezwaar moet afgeven. Oorspronkelijk wilde de ge meente Arnemuiden het woon zorgcentrum, dat Te Mortiere moet vervangen, nog in 1995 ge realiseerd zien. Toen was de ge luidsoverlast een probleem. Om dat het centrum op geringe af stand van de A58 komt te liggen moest de provincie toestem ming verlenen. Gedeputeerde staten wilden eerst van Rijkswaterstaat een bevestiging dat de snelweg in de toekomst een geluidsarme as- faltlaag krijgt. Uiteindelijk ga ven gs pas eind vorig jaar groen licht. De bouwplannen werden op het stadhuis ter inzage ge legd. Reacties In totaal kwamen twee belang stellenden de plannen inzien, waarvan er één reageerde. Vol gens wethouder Van Belzen heeft het college van burgemees ter en wethouders nog eetwiifpiri over de manier waarop met de Dan wordt tevens een mogelijk vervolgtraject uitgestippeld. De inventarisatie bevestigt dat de Belgische bezoekers verre weg de belangrijkste doelgroep vormen voor Hulst. Ze trekken veelal de grens over voor bank zaken (15,4 procent van de on dervraagden», de weekmarkt (46.7 procent) en Morres Meubel (9,1 procent), of een combinatie van die drie factoren met een be zoek aan het centrum van de vestingstad. Met name de uitge breide schakering aan porno-ar tikelen. homeopathische pro- dukten en levensmiddelen is voor de Belgen een extra over weging naar Hulst te komen. Voor 20 procent van de Neder landse dagjesmensen is Morres de hoofdreden voor de tocht naar deze 'uithoek'. Openingstijden Een klein aantal van de Belgi sche respondenten zegt winkels te missen. Voor de Hulstenaren en overige Zeeuws-Vlamingen weegt dat manco aanmerkelijk zwaarder. Een aanzienlijk deel van het autochtone publiek geeft aan het een duidelijk zwak tebod te vinden dat Hulst grote re kledingszaken en warenhui zen (zoals C&A en V&D) ont beert. Ook klagen veel Hulste naren dat er geen uniformiteit is in de openingstijden van de win kels. Terneuzen, Antwerpen, Sint Niklaas en Breda zijn voor hen favoriete uitwijkplaatsen. Het drukke verkeer in de winkel straten wordt over de volle breedte als storend ervaren. Een volledige afsluiting van het win kelgebied voor auto's zou vol gens de onderzoekers worden toegejuicht. Wijffels en Huisman vonden dat de gemiddelde leeftijd van de Belgische gasten rond de vijftig jaar schommelt. De onderne mersvereniging doet er in hun ogen dan ook verstandig aan ac tie te ondernemen in de richting van een jonger publiek. Hoe, dat wordt in het rapport niet aange geven. Daarentegen zien ze de aanleg van de Westerschelde- tunnel eerder als een positieve dan als een negatieve impuls voor Hulst. Zeeuwen en Hollan ders zouden door de snellere ver binding meer dan nu geneigd zijn tot een dagtrip naar de Rey naertstad. Zondagen Hoewel de ondernemersvereni ging in diverse reacties te ken nen heeft gegeven de landelijke verruiming van de winkelopen stelling niet als een bedreiging te zien. denken Wijffels en Huis man daar minder lichtvaardig over. Het achthonderd kilo zware houten waterschapsschild blijft op Noord-Beveland. foto Willem Mieras Cadeau Zeeuwse Eilanden voor Noord-Beveland van onze verslaggever KORTGENE - Jarig is Noord- Beveland niet. Toch kreeg de gemeente maandagmiddag een bijzonder cadeau van het Wa terschap Zeeuwse Eilanden: een houten schild, ruim hon derd kilo zwaar, met de contou ren van het eigen eiland. Waar nemend dijkgraaf H. Eversdijk overhandigde het gisteren in Kortgene aan het dagelijks ge meentebestuur. Het nieuwe waterschap erfde het schild van het voormalige waterschap Noord- en Zuid-Be veland. Eversdijk: „Sommige erfstukken houden we zelf, bij voorbeeld antieke klokken uit Middelburg en Sint-Maartens dijk. Maar dit is zo typisch Kinderen spelen met vuur: brand SINT-MAARTENSDIJK - Twee met vuur spelende kinderen hebben maandagmorgen een brandje veroorzaakt in een wo ning aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Het tweetal, acht en elf jaar oud, zat met lucifers te spelen waar door een matras vlam vatte. De vrouw des huizes waarschuwde onmiddellijk de brandweer. Ook probeerde ze het vuur te doven, waarbij zij gewond raakte aan haar hand. De gevolgen van brand beperkten zich verder tot wat rook- en waterschade. Noordbevelands, dat we het ca deau geven." Wapens van het voormalige wa terschap Noord-Beveland, de toenmalige gemeenten Wissen- kerke en Kortgene en van de di verse ambachtsheerlijkheden sieren het object. Een eveneens in hout uitgesneden leeuw wor stelt zich omhoog uit de golven. 'Vis Unia Fortir', luidt de spreuk die het werk compleet maakt, of wel: door samenwerking sterker. De Haagse beeldhouwer Bizeau vervaardigde het schild ter gele genheid van de opening in 1966 van het polderhuis te Kortgene, het onderkomen van het voor malige waterschap Noord-Beve land. „We geven een cadeautje, maar eigenlijk hebben jullie al iets van ons", aldus Eversdijk. die doelde op de bel uit 1646 van het water schap oud Noord-Beveland. De bel werd vroeger gebruikt als voorzittershamer. Burgemees ter M. L. Everaers nam het schild dankbaar in ontvangst. „We zullen het een mooi plekje geven in het nieuwe gemeente huis. Zodat het zichtbaar is voor iedereen." Everaers hoopt dat het schild de belangstelling vergroot voor de geschiedenis van Noord-Beve land. En dat de spreuk 'Door Sa menwerking Sterker' ook zal slaan op de band tussen ge meente en waterschap. Verdachten van reeks inbraken Wissenkerke aangehouden van onze verslaggeefster GOES - De politie Rotterdam- Rijnmond heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf man nen uit Scherpenisse aangehou den die worden verdacht van inbraken in vakantiewoningen in De Roompot bij Wissenkerke. Dit hebben de collega's van het district Oosterscheldebekken maandag bekend gemaakt. De vijf zitten op dit moment in Goes vast voor verhoor. Het vijftal heeft bekend in de nacht van vrijdag op zaterdag geluidsapparatuur, televisietoe stellen en andere spullen te heb ben gestolen uit de vakantiewo ningen. Ze hebben daar voor en kele duizenden guldens schade aangericht. Ook verklaarden ze betrokken te zijn geweest bij een eerdere inbraak in De Roompot in de nacht van vijf op zes janua ri. Verder worden ze verdacht van een aantal diefstallen in Scher penisse. De jongste van het stel is 19 en de oudste 21 jaar oud. De verdachten worden vandaag (dinsdag) voorgeleid aan de rechter-commissaris. Wassen, knippen en modeldrogen en... het is toch bij van de sande haarverzorging intercoiffure - interbeauté haute coiffure francaise Vlasmarkt 35 telefoon 0118-612692 4331 PD Middelburg van onze verslaggever WESTKAPELLE - Het CDA-bc- stuur op het platteland van Walcheren heeft verenigingen, instellingen en stichtingen uit genodigd hun wensen op tafel te leggen voor het nieuwe gemeen teprogram. Dat programma vormt de leidraad voor het be stuurlijk handelen van de CDA-l'ractie in de nieuwe plat telandsgemeente. De christen democraten vinden dat in de nieuwe gemeente een duidelij ke rol is weggelegd voor organi saties. De gemeenten Domburg, Valke- nisse, Mariekerke, Veere en Westkapelle gaan per 1 januari 1997 op in een nieuwe platte landsgemeente. Voor de ge meenteraad van die gemeente zullen in november verkiezingen worden gehouden. Het CDA-bestuur van de nieuwe gemeente heeft een commissie ingesteld die op dit moment be zig is een gemeenteprogram te schrijven. Volgens de christen, democraten moete vereniginj gen, instellingen en stichtingen meer verantwoordelijk worden voor hun doen en laten. De nieu we gemeente moet dat respecte ren. ook al zijn de organisatie! voor hun financiering groten deels afhankelijk van die ge meente. In de praktijk komt het eroi neer dat het gemeentebestuui met de instellingen afsprakei maakt. Die contracten gaai over de financiering, het werl dat de organisaties doen, eer evaluatie op de resultaten ei vrijheid in de uitvoering van hel beleid gedurende de afgespro ken periode. Voor het CDA met de organisa ties afspraken wil maken, wil he eerst weten welke wensen er leJ ven. Verenigingen, instellingen en stichtingen kunnen tot 29 fe-! bruari reageren. Contactper soon van de CDA-programcom-j missie is oud-wethouder L. Wou] ters van Westkapelle. Schietvereniging De Treffers wil een nieuwe accommodatie bouwen bij het complex van de tennisvereniging in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel schriftelijke reactie moest wor den omgegaan. Dit omdat in de brief niet zozeer een bezwaar, maar een zienswijze werd aange kaart. De schrijver werd uitge nodigd voor een hoorzitting. Hij kwam niet opdagen. Pas als er een verklaring van geen bezwaar ligt kan de eerste paal van het centrum de grond in. Op zijn vroegst zal dat eind februari, begin maart gebeuren. Tenzij het college van gedepu teerde staten een reden ziet om de brief te onderzoeken. Van Belzen verwacht overigens niet dat het laatste gebeurt. „Naar onze inschatting stelt de brief inhoudelijk weinig voor. Wij nemen aan dat gs deze waar neming ook doen. Zo'n briefje kan toch onmogelijk een woon zorgcentrum nog eens drie maanden ophouden." VLISSINGEN Wandeltocht - De Vlis singse wandelsportvereniging Willen Is Kunnen houdt zater dag 3 februari de derde uit een serie van vier wandeltochten. Belangstellenden kunnen kie zen uit de afstanden 5,10,15, 25 en 40 kilometer. Deelnemers aan de twee langste afstanden ver trekken tussen 9.00 en 10.00 uur. De wandelaars op de overige af standen kunnen tussen 10.30 en 13.30 uur starten. Het vertrek punt voor de wandeltochten is het clublokaal van WIK aan de Adriaan Coortelaan in Vlissin- gen. ECHT SLAPEN DOE JE PAS OP EEN NIEUWE MATRAS Onze pocketveringmatras Windsor geeft u dat lekker slapen gevoel. Een kern van pocketveren, voorzien van een extra zachte schouderzóne De elastische tijk doorgestikt op zuiverschapewol, zorgt voor souplesse en een lekker slaapklimaal Combineert prima met een spiraal of boxspringboaem. - A IN VELE MATEN VERKRIJGBAAR Woninginrichting VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TEL.0118-412988 1 kg magere hamlappen 6,90 1 kg hamfricandeau ƒ7,90 1 kg kipfilet 9,90 4 kg kipkarbonade 1 kg varkensschnitzels 1 kg spare ribs 2 kg kippebouten 1 kg kalkoenfilet 1 kg rundo'biefstuK 1 kg rundèrbaklappen 1 kg gepaneerde schnitzels 1 kg lamsbout 1 kg magere rundernblappen 1 kg magere hamlappen 1 kg hamfricandeau 2 kg drumsticks 1 kg haas-ribkarbonade 1 kg rundersauciizen 1 kg paardebiefsfuk 7,50 13,90 16,90 14,90 12,90 10,90 12,90 10.90 11,90 8.90 9.90 6.90 14,90 Wij zijn geopend op woensdag, donderdag en vrijdag 9.00 uur -17.00 uur. Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74,0118-463091, Oost-Souburg VAN DER SLOOT MODESCHOENEN_ de goede stap in de richting van groot voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 12