kunst cultuur uit in zeeland WOENSDAG 17 JANUARI 1996 Woensdag Wintercircus Martin Hanson presenteert vanmiddag (woensdag) tweemaal zijn Wintercircus in de Stadsschouwburg in Middelburg (13.30 en 16.30 uur). Tot dit moderne circus in een nostalgi sche ambiance behoort de Engelsman Da vid Chipperfield met zijn elf tijgers. Ook uit Engeland komen de clowns Clare, Pe ter en Patrick Harrison. Afkmstig uit Duitsland is Althoff-Karl Corelli met zijn pony's en paarden. Acrobatiek is in vele vormen vertegenwoordigd, zoals een springplanknummer van de Troupe Cata- na uit Roemenië, de trapeze-acrobate Isa bella uit Denemarken en de hogeschool van de hoelahoep door de Ignatovs uit Rusland. Lidia en Leonid, eveneens uit Rusland, combineren jongleren en acro batiek en Miss Enoch heeft zich het schie ten met de kruisboog eigengemaakt. Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de nieuwe voorstelling Lieve Boom in het eigen theatertje in het Ambachtscentrum in Goes (14.30 uur). De voorstelling, bestemd voor 'volwasse nen vanaf ongeveer 6 jaar', is gebaseerd op een aantal poëtische dierenverhalen van Gouden Griffel-winnaar Toon Teilegen. Rond een levensgrote boom ontwikkelt zich een spannende, vrolijke en soms poë tische voorstelling. Als er wéér een blaad je van zijn boom is gevallen, is voor Be rend J. Boomwachter de maat vol. Hij schrijft dat vallen van de blaadjes toe aan het gehops en gehips van de eekhoorn. Dus die moet eruit... De rol van Berend Boomwachter wordt gespeeld door Hans van der Haar, die bovendien een zestal hand- en stokpoppen manipuleert en de techniek verzorgt. Elles Punt deed de re gie. Donderdag Vrijdag Zenga De muziekgroep Zenga presenteert vrij dagavond Musica Animalis in de Stads schouwburg in Middelburg (20.00 uur). Model voor deze voorstelling, waarin de fluitisten Peter Weekers en Annet Visser de boventoon voeren, staan de oerdieren uit de oude mythen en sagen. De griffioen (half adelaar, half leeuw), de eenhoorn die alleen door een maagd getemd kan wor den, de draak die met zijn verzengende adem de herfstkleuren maakt, de Egypti sche phoenix. Er wordt een fluitconcert gegeven op de horens van de minotaurus en de eieren van een struisvogel. De an dere muzikanten zijn Roland Stolk, Tho mas Dirks en Arthur Lijten. Studenten Lulu In het Vestzaktheater in Vlissingen is vrijdagavond de theatervoorstelling Lu lu, vrouw zonder vijgeblad te zien (20.00 uur). Theatermaakster Karina Holla nam het oorspronkelijk vijf uur durende repertoi restuk Lulu van Frank Wedekind als uit gangspunt voor haar vrije bewerking. Ze creëerde scènes die in het oorspronkelijke stuk verborgen blijven, maakte de voor stelling fysiek en sneed de tekst terug tot er een essentiële en beeldende voorstel ling overbleef. In deze versie ziet men al leen Lulu, haar grote liefde Ludwig Schön, zijn zoon Aiwa, de verliefde gravin Gesch- witz en Jack the Ripper ten tonele ver schijnen. Lulu is een oervrouw: ze is hoop en ondraaglijk verdriet, levenslust en le- venspijn. Maar Wedekind heeft ook een femme fatale geschreven die afhankeljk is van de mannen die zij gek maakt. Ze drinkt van het levenselixer en neemt het risico dat haar zelf fataal wordt. Karina Holla, die zelf meespeelt, regisseerde Jeannette Huizinga, Peter Kamphorst, Gerindo Kartadinata en Nathalie Smoor. De muziekgroep Zenga is vrijdagavond te beluisteren in Middelburg. Nelleke Burg staat donderdagavond in het Vestzaktheater in Vlissingen. Nelleke Burg Nelleke Burg brengt haar kleinkunstpro- gramma Solo donderdagavond in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.00 uur). Met haar veelzijdige zangstem geeft zij in de meest uiteenlopende stijlen en muziek vormen een eigen visie op alles wat haar zoal bezighoudt. Nelleke Burg schreef zelf de teksten en wordt aan de piano begeleid door Paul Diekmann. Verdwaald Het Haarlems Toneel speelt donderdag avond Verdwaald in New York in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Dit toneelstuk van Neil Simon, die daar voor zowel de Tony Award als de Pulitzer Prize ontving, is een ontroerende komedie over volwassen worden en overleven. In New York, in 1942, moeten twee jonge jon gens na de dood van hun moeder zien te overleven bij hun harde en strenge groot moeder. Ze worden betrokken bij een aan tal verwarrende gebeurtenissen. Pieter Loef regisseerde Nelly Frijda, Hein van Beem, Arnoud Bos, Paul Gieske, Metta Gramberg, Joris van den Heuvel en Teun- tje de Klerk. Theatergroep Zierik (met Marijke Reuser en Henk Verhagen) speelt zaterdagavond Bedkwartet in Zierikzee. De voorstelling Lulu is vrijdagavond te zien in het Vestzaktheater in Vlissingep. foto Diana Blok Baudeloo Bas en Elze Nemo De Belgische popgroepen Nemo en Metal Molly geven vrijdagmiddag een toon bank-optreden in de cd-winkel De Water put in Bergen op Zoom (17.00 uur). Het Houthalense trio Nemo maakt eigen wijze gitaarsongs met een scherp kartel randje. Het trio Metal Molly, afkomstig uit Tremelo, bewandelt de paden van de In- dië-gitaarrock. De nieuwe produktie Bas en Elze dansen van Cas Enklaar en Ingeborg Smits is vrijdagavond te zien in 't Beest in Goes (20.30 uur). Het betreft een vervolg op Bas en Elze kij ken terug uit 1992, waarin ze terugkeken op een carrière van vijfenzeventig jaar. In 1996 gaan ze over tot actie. Ze zijn acteurs van minstens honderd jaar oud en ze gaan dansen. Wies Merkx maakte de choreo grafie voor de dansgedeelten. Crivits De Botte Hommel in Bergen op Zoom heeft vrijdagavond de band Crivits op het programma staan (21.30 uur). Deze straigt edge hardcore-band uit Schiedam telt vijf leden die al zo'n acht jaar bij elkaar zijn en drie cd's maakten. De groep speelt zowel hardcore met een harde en positief agressieve rand als een soort harde en melodieuze surfpunk. Alles met een heel eigen smoel, inventief gitaar- werk en gevarieerde zang. Tevens geeft Crivits aanleiding tot stagediven. Rhythm Pigs De Texaanse band Rhythm Pigs treedt vrijdagavond op in het jongerencentrum Kalashnikov in Terneuzen (23.00 uur). Het trio uit El Paso werd in 1983 opgericht en brengt een bruisende cocktail van punk, hardcore, jazz, funk, metal en rock. De groep heeft drie cd's uitgebracht en toerde vijf jaar geleden ook al door Eu ropa. Snertconcert Muziekvereniging Veere's Genoegen geeft zaterdagmiddag haar Snertconcert in verenigingsgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat in Veere (15.30 uur). Op het programma staan populaire werken zoals muziek uit de film The Lion King en beroemde walsen van Strauss. In de pauze krijgt het publiek een kop erw tensoep. Deborah Brown Deborah Brown Trio Rein de Graaff zorgen zaterdagavond in het Arsenaal theater in Vlissingen voor een bebop jazz programma (20.00 uur). Deborah Brown is een Amerikaanse jazz zangeres die sinds 1988 in Nederland woont. Ze is hoofdvakdocente zang aan het Hilversums Conservatorium. Het re pertoire van haar programma stamt uit de periode van de bebop, vermengd met Tin Pan Alley-evergreens zoals My foolish heart, Stella by starlight en Love is here to stay. Het begeleidend trio bestaat uit Rein de Graaff (piano), Koos Serierse (contrabas) en Eric Ineke (drums). Volharding het Multi Functioneel Centrum (MFC) in Zierikzee (20.30 uur). Deze vrolijke komedie met een ernstige ondertoon van de Engelse schrijver Alan Ayckbourn speelt zich af in drie verschil lende slaapkamers, waarin een jong echt paar zijn relatieknoop probeert te ontwar ren. Daarbij worden vrienden en familie, al of niet vrijwillig, ingeschakeld. De jon gelui buitelen van het ene bed in het an dere, wat tot de meest hilarische toestan den leidt. Cees Möhlmann deed de regie en had daarbij de beschikking over Marij ke Reuser, Henk Verhage, Rineke van de Wielen, Jan de Bil. Margaret van Veltho- ven, Nettie van Vossen en Piet Bodbïjl. II Fondamento Het barokorkest II Fondamento concer teert zaterdagavond in de Grote Kerk in Terneuzen (20.00 uur). Bevriende Vlaamse musici die allen inte resse hadden in het uitvoeren van oude muziek op authetieke instrumenten lagen aan de basis van dit orkest, dat sinds 1991 ook over een eigen koor beschikt. Onder leiding van dirigent Paul Dombrecht brengt II Fondamento minder bekend, maar muzikaal diepzinnig repertoire uit de achttiende en negentiende eeuw. Zaterdag Het Orkest De Volharding Podiumtrio staan zaterdagavond op het podium van Nieuwe Muziek in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Beide gezelschappen spelen composities van Guus Janssen, waaronder zeer recent werk. De Volharding en het Podiumtrio besluiten het concert gezamenlijk met een compositie uit Improvisatieproject (april 1995). Harmonie De harmonie De Vliegende Hollander geeft zaterdagavond een concert in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Pump Boys Het Nederlands Studenten Orkest geeft vrijdagavond een concert in de Concert zaal in Middelburg (20.00 uur). Onder leiding van Nicolette Fraillon (mu zikaal leider en dirigente van Het Natio nale Ballet) speelt het orkest Symphonic Dances (uit The West Side Story) van Leo nard Bernstein, de opdrachtcompositie voor sopraansaxofoon en orkest Cri et Gloire du Monde van Bernard van Beur den en Symphonie fantastique van Hec tor Berlioz. De saxofonist Roy Hovens treedt op als solist. Panenka Kindertheater Panenka treedt zaterdag middag op in De Burcht In Kwadendam- me (14.00 uur). Met deze voorstelling begint voor de ze vende keer het Kindertheaterkwartaal Borsele. een initiatief van de gezamenlijke jeugdclubs en jeugdsozen in de gemeente Borsele, in samenwerking met het Borsels Orgaan voor Samenlevingsopbouw. Ook de culturele raad van Borsele heeft zich dit jaar aangesloten. In de voorstelling Wachten op regen vertellen een muzikant en een poppenspeler het verhaal van een oude woestijnvos, die voor hij sterf nog eenmaal regen wil zien. Via de melkweg komt hij in ons vol-met-dingen-land, waar het bijna altijd zou regenen. Dan ontmoet hij het meisje Ester dat beweert de ze alles durft. Wensconcert Verschillende muziekgezelschappen werken zaterdagmiddag mee aan een Wensconcert in dorpshuis De Griend in Hoedekenskerke (14.00 uur). Het concert wordt gegeven ter gelegen heid van de 75e verjaardag van J. Kruijs- Voorberge, die tevens 65 jaar lid is van de KNF. Het Senioren Orkest Zeeland, onder leiding van de heer Kruijs-Voorberge. opent de middag met composities varië rend van Offenbach tot Abba. Dit orkest treedt vervolgens voor het voetlicht met Con Affezzione, drumband Con Affezzione en Con Amore. Na de pauze zijn Con Affez zione en Con Amore gezamenlijk te beluis teren. Kleinkunst De Stenge in Heinkenszand vormt zater dagavond de locatie voor het derde Bor- selse Kleinkunstfestival (20.00 uur). De avond wordt geopend door Leonie van der Klein, finaliste van het Amsterdams Kleinkunstfestival 1995. Deze 'doorge draaide' vrouw, die zichzelf op gitaar be geleidt, brengt een cabaretprogramma met 'ideeën over het leven'. De tweede gast is Frank van Pamelen, die de pu blieksprijs ontving tijdens het laatste Am sterdamse festival. Deze Tilburgse ple zierdichter speelt met taal. Na de pauze is het duo Ajuinen en Look aan de beurt. Dit Utrechts/Rotterdams tweetal won het Groninger Cabaretfestival in 1991 en het Amsterdams Kleinkunstfestival in 1992. De voorstelling De fiets van Marleen draait om liefde, seks en spiritualiteit, maar niet van harte. Ons Genoegen De muziekvereniging Ons Genoegen geeft zaterdagavond haar traditionele Nieuwjaarsconcert in De Vroone in Ka- pelle (20.00 uur). De harmonie, onder leiding van Nico Dijk stra, en de slagwerkgroep, onder leiding van Ronald de Roo. brengen een afwisse lend programma. Solistische medewer king verleent de altsaxofonist Jacques Claessens. De musical Pump Bovs and Dinettes is za terdagavond te zien in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Danny de Munk en Laura Vlasblom spe len de hoofdrollen in deze originele En gelstalige Broadway-versie. Ergens in het zuiden van de USA langs Highway 57 wordt het leven en de liefde gevierd met energie en levenslustigheid. Botte Hommel De Nederlandse bands Crapjam en Prodi gal Sons zijn zaterdagavond te beluiste ren in de Botte Hommel in Bergen op Zoom (21.30 uur). De uit Meppel afkomstige groep Crapjam bijt het spits af met pure gitaarpop met psychedelische uitstapjes. Het lijkt alsof de gitaarpop van de jaren zestig gemixed wordt met de stampende gitaarrock uit de jaren zeventig. Het repertoire van The Prodigal Sons bestaat uit bloedstollend en goudeerlijke songs, waarbij de zang naadloos aansluit bij de ouderwets en har monieus klinkende rock van deze jongens uit Zwolle. Burma Shave Brogum in Zierikzee heeft zaterdag avond de Haagse band Burma Shave op de planken staan (22.00 uur). Deze groep zoekt het in de ultieme ver strengeling van ijzersterke songs en on weerstaanbaar groovende gitaarrock. Burma Shave bestaat uit Paul Martin (zang), Remco Prins (gitaar/zang), Nelis Gobel (gitaar). Michel Devos (bas.'zang) en Bess Tara Singh (drums/percussie/zang). In het voorprogramma staat de solist Dy- zack, die zijn muziek zelf omschrijft als jazz, space, house en dan experimenteel. Stuffed Babies De Piek in Vlissingen biedt zaterdag avond onderdak aan de Stuffed Babies On Wheels (SBOW) uit Gent (22.00 uur). Deze zesmans funk-metal-jazz-rock-latin- rap-formatie is bezeten van sf-toestanden en Japanse comics en probeert naast de muziek een eigen sfeer te creëren. Met dat doel liep men alle fs-beurzen plat om ob scure filmpjes op de kop te tikken. Deze draaien ze tijdens hun optreden af. waar bij de beelden geïntegreerd zijn in de show. Zondag Njava De muzikale familie Njava neemt zater dagavond bezit van 't Beest in Goes (21.30 uur). Het zuiden van het eiland Madagaskar is de bakermat van deze band. die sinds 1972 optrad onder de naam Dadofile, onder lei ding van vader Njava. Na diens dood gin gen zijn zonen en dochters door onder de naam Njava, Ze worden geïnsprireerd door de Antandroy-muziek. Deze traditio nele en rituele muziek van Madagaskar lijkt in de verte op Zaïrese muziek, maar heeft meer overeenkomsten met de opge wekte blues van Tanzaniaanse en Ke- niase bandjes. Met een traditioneel snaar instrument. drums, akoestische gitaar en bas ondersteunen de broers de vocalen van hun twee zussen. Swingband Bedkwartet Theatergroep Zierik (voorheen Amateur Comedie Zierikzee) speelt zaterdag avond de première van Bedkwartet in De stichting Back to the dixies heeft Wil ly Aelvoet's New Orleans Swingband ge contracteerd voor een optreden zater dagavond in jazzcafé Porgy Bess in Terneuzen (21.30 uur). Deze Belgische band werd in 1976 opge richt en wil de zwarte New Orleans stijl in ere houden. Hun laatste cd is de vrucht van een reis naar de Amerikaanse muziek- stad en heet Take us back to New Orleans. Jean Pennings Het derde koffieconcert van dit seizoen in de Muziekschool in Goes komt zondag middag voor rekenming van het saxo foonensemble Jean Pennings (12.00 uur). Het ensemble wordt gevormd door saxo fonisten die hun opleiding volgen of ge volgd hebben aan het Brabants Conserva torium in Tilburg, waar Jean Pennings hoofdvakleraar saxofoon is. Het reper toire bestaat uit werken voor zes tot twaalf saxofoons, van sopranino- tot bas saxofoon. Zondag staan composities op het programma van Victor Legley, Mau rice Ravel. Isaac Albëniz. Kees Schoonen- beek en Claude Debussy. Olleke en Bolieke Jeugdtheater Het Appeltje uit Antwer pen speelt zondagmiddag de kindervoor stelling Olleke en Bolleke op het Schatte- neiland in schouwburg De Maagd in Ber gen op Zoom (14.30 uur). De twee meisjes Olleke en Bolleke. een tweeling, hebben toen ze nog baby's wa ren toverkracht gekregen. Soms halen ze daar héél stoute dingen mee uit, maar op het Schatteneiland gebruiken ze hun to verij alleen nog om leuke en prettige din gen te laten gebeuren. Zo helpen zij hun vriendje Lukas bij het zoeken naar een verborgen kist vol goud en juwelen. Ivon- ne Lex deed de regie. In de Baudeloo Kamermuziekcyclus in Hulst zijn zondagmiddag Liesbeth Nies ten (dwarsfluit) en Hans Eysackers (piano) te beluisteren (15.00 uur). Liesbeth Niesten werd in 1968 geboren in Hulst en studeerde fluit aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. Zij so leerde inmiddels met tal van orkesten en kamermuziekensembles. Haar vaste pia nist Hans Eysackers in 1967 geboren in Den Haag. werd in 1991 winnaar van het EEG-pianoconcours in Luxemburg, Het programma vermeldt composities van W. A. Mozart. F. Poulenc. L. Boulanger. C. Reinecke en H. Hermandez. Nat Adderley Het Nat Adderley Quintet treedt zondag middag op in Porgy Bess in Terneuzen (16.00 uur). Tijdloze bluesy hard-bop en pittige anec dotes vormen de bouwstenen voor een op treden van dit quintet, een stukje jazz-his- torie met drie legendarische zestigers en twee jonge leeuwen: Mat Adderley (cor net). Walter Booker (contrabas). Jimmy Cobb (drums). Rob Bargad pianoi en Ant- nio Hart (altsax». Orgelconcert Marijn Slappendel uit Boskoop geeft zon dagmiddag een orgelconcert in de Ger- trudiskerk in Bergen op Zoom 16.00 uur). Het koororgel (uit ongeveer 1700) klinkt in achttiende eeuwse werken van C. Ph. E. Bach en J. S. Bach, terwijl het Ibach- hoofdorgel (uit 1864) bespeeld wordt voor de vertolking van romantische orgelwer ken van Max Reger, Felix Mendelssohn en Eugène Gigout. De in 1973 geboren Ma- rijn Slappendel is organist van de her vormde Immanuëlkerk te Waddinxveen en cantor van de So W-gemeente in Nieu- wegein-Zuid. Dinsdag Carillon Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga geeft dinsdagmiddag gedurende een uur een concert op het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). Women Als eerste in de serie van vijf internatio nale theatervrouwen die het komedie festival Women Go Wild gestalte geven, komt Cristina Xiklison dinsdagavond naar het Arsenaaltheater in Vlissingen (20.00 uur). Deze van oorsprong Argentijnse actrice liet zich voor haar solo-optreden inspire ren door het thema tweeslachtigheid en door haar verleden als speelster in klas siek en fysiek theater, circus en comedy. Verder baseert Cristina zich op de roman Orlando van Virginia Woolf, de biografie van Isabelle Eberhart en eigen ervarin gen. Verwacht WOENSDAG 24 JANUARIPoppenthea ter Sim Bolus met Lieve Boom in Am bachtscentrum in Goes 14.30 uur) Zuidafrikaanse musical Sikulu. the Jour ney in Stadsschouwburg Middelburg 120.00 uur Het Valerius Ensemble in de Concertzaal in Middelburg (20.00 uur) Women Go Wild: Liz Aggiss in Arsenaal theater in Vlissingen (20.00 uur) Orkater met Wie vermoordde Mary Ro gers? in Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) Komedie Amphitryon van Molière in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) DONDERDAG 25 JANUARI: Orkater met Wie vermoordde Mary Rogers? in Stads schouwburg Middelburg 20.00 uur Women Go Wild: Maria Cassi in Arsenaal- theater in Vlissingen <20.00 uur Zuidafrikaanse musical Sikulu. the Jour ney in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uuri John Lanting met Jubileumhotel in Zuid landtheater in Terneuzen 20.00 uur) VRIJDAG 26 JANUARIWomen Go Wild: Rosemie Warth in Arsenaaltheater in Vlis singen (20.00 uur) Zeeuwse Komedie met De koning en de rest in het Vestzaktheater in Vlissingen 20.30 uur) Grieks koningsdrama Polyneikes in 't Beest in Goes 20.30 uuri Cabaretier Vincent Bijlo in De Pompiveie in Kortgene 20.00 uur Monoloog door Agaath Meulenbroek in Brogum in Zierikzee 20.30 uum Kleinkunstenares Kiki Heessels met Kiek Uut in De Vossenkuil in Oud-Vossefneer 120.15 uur) Zuidafrikaanse musical Sikulu. the Jour ney in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) Hans Visser Friends in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Klucht Het Hemels Veulen in 't Wagenhuis in Nieuw-Vossemeer 120.00 uur.) ZATERDAG 27 JANUARI: Mechels Stads- poppentheater met Het Jungleboek in Den Dullaert in Hidst 14.00 uum Jeugdtheater Mega Moes in dorpshuis 's- Heer Abtskerke (15.00 uuri Hopak in Zuidlandtheater in Terneuzen 18.00 uur) The Pasadena Roof Orchestra m Stads schouwburg Middelburg 20.00 uuri Ensemble Syncope in Concertzaal Mid delburg (20.00 uur) Sosa met Misha Mengelberg in de Klove niersdoelen in Middelburg (20.30 uur) Woman Go Wild: Guandaline Sogliocco in Arsenaaltheater in Vlissingen (20.00 uur) Zeeuwse Komedie met De koning en de rest in het Vestzaktheater in Vlissingen 20.30 uur) Jazzconcert door Good-Time Revival in foyer Stadsschouwburg Middelburg (21.00 uum Toneelgroep Platogo met Het regende die dag in de Prins van ranje in Goes <20.00 uur) Theatergroep Zierik met Bedkwartet in het MFC in Zierikzee <20.30 uur Muziekgezelschap Apollo in het Zoute Vestje in Sluis 20.00 uum Klucht Het Hemels Veulen in 't Wagenhuis in Niemo-Vossemeer (20.00 uur) The Gain en Sure as hall in De Piek in Vlis singen (22.00 uuri ZONDAG 28 JANUARI: Koffieconcert in dorpskerk in Heinkenszand 12.30 uur) Davey Arthur Brian McNeill in Arse naaltheater in Vlissingen <15.00 uum Riga String Quartet in Porgy Bess in Terneuzen <15.00 uuri Jossche Monitzs en Ronnie Verbiest in De Molenhoek in Hoek <15.00 uum DINSDAG 30 JANUARIDansgroep Krisztina de Chatel in Stadsschouwburg in Middelburg 20.00 uuri

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 9