Steenen Beer nadert voltooiing PZC Provincie steekt geen cent meer in debacle Domburg Motorsportclub De Uitlaat mag op zondag crossen De koning van Terhole sluit het boek zeeland 16 Pannenbier voor bereiken hoogste punt koopcentrum Terneuzen gedronken activiteiten Kaartingen Bridge Koersbal Bingo Schieting Diversen WOENSDAG 17 JANUARI 1996 van onze verslaggever TERNEUZEN - Met een knal lend feest - 'we douwen er heel wat geld tegenaan' - wordt woensdag 1 mei het winkelcen trum Steenen Beer in Terneu zen in gebruik genomen. Feico Gerretsen, de man van de win- kelverhuur bij Johan Malser Projectontwikkeling BV, twij felt er niet aan dat bijna alle nieuwe winkels dan open zijn. Weliswaar is nog slechts de helft van de oppervlakte van de ongeveer 25 zaken op dit mo ment daadwerkelijk verhuurd, rnaar de komende twee maan den worden de twijfelaars over de streep getrokken, verwacht Gerretsen. Met twee lezingen van deskundi gen van het Instituut Midden en Klein Bedrijf en het adviesbu reau Kolpron werd dinsdag, aansluitend aan het drinken van het traditionele pannenbier voor het bereiken van het hoog ste punt van een bouwproject, al een offensief ingezet. De twee middenstandsgoeroe's moesten de plaatselijke middenstanders ervan overtuigen dat Terneuzen op Steenen Beer zit te wachten. De stad heeft tot nu toe eerder te weinig dan te veel winkels, be toogden zij. 'Distributie-planologisch' hoort een stad als Terneuzen een groot, gevarieerd winkelaanbod te hebben, zodat het publiek vol doende keus heeft. De zaken in Steenen Beer vormen dan ook een welkome aanvulling. Het vertrouwen van landelijke ke tens als Hema, Jamin. en Etos - die allen een vestiging in het nieuwe winkelcentrum openen - tonen dat aan. Vertrouwen Gerretsen vult aan: „Enkele van die landelijke ketens komen nu zelf naar Terneuzen. terwijl ze vroeger een franchise-vestiging hadden. Etos liep enkele jaren geleden nog gillend weg uit Ter neuzen. omdat ze op een locatie vlakbij het ABC-complex in de Noordstraat totaal niet uit de verf kwamen. Van het nut van een locatie midden in Steenen Beer, in de loop van het winke lend publiek van Noordstraat naar parkeerterreinen, waren ze nu wel overtuigd. Dat geeft toch wel aan dat het vertrouwen in het nieuwe winkelcentrum groot is." De trekker van Steenen Beer is de Hema. Geen nieuwe gezicht weliswaar, er is momenteel nog een vestiging in de Noordstraat, maar wel met een veel groter winkeloppervlak dan voorheen. Overigens hoeft de Scheldestad niet bang te zijn voor leegloop van de Noordstraat. Bedrijven als Marskramer en Halfords, au to- en fietsen-accessoires, vesti gen zich juist weer in die straat, laat Gerretsen weten. De invulling van de versmarkt is nog niet rond. Een visboer is bij voorbeeld nog steeds niet ge strikt. Gerretsen zou zich echter 'doodschamen' als hij er niet in slaagt om vóór mei een viszaak naar de Steenen Beer te halen. „Ondanks de ligging bij de Wes- terschelde blijkt het verkopen van vis nog niet zo makkelijk te zijn in Terneuzen. Een kraam aan het Schuttershof heeft het bijvoorbeeld niet lang volgehou den. Voor een winkel liggen daarnaast de investeringslasten ook vrij hoog", zoekt Gerretsen naar een verklaring waarom Terneuzen als Scheldestad geen viswinkels meer heeft. Festiviteiten Tijdens de festiviteiten in mei is minstens één pand nog niet in bedrijf genomen. Het grand-café aan de Markt moet een paar maanden wachten voor het kan tongerecht verhuist naar de eer ste verdieping van het in aan bouw zijnde stadskantoor. De voorgevel met serre moet op 1 mei echter wel zijn gerealiseerd. Gerretsen gaat er dan ook van uit dat dat deel van het karakte ristieke pand gebruikt kan wor den bij de 'grandioze festivitei ten' die op woensdag 1 mei de opening van het winkelcentrum begeleiden. Optimistisch: „De ondernemers mogen niet eerder dan 1 mei hun winkel openen, is contractueel vastgelegd. Op die manier krijgt het winkelend publiek in één keer het hele winkelcentrum te zien en dan gaat het verhaal hoe mooi het allemaal is geworden via in het verjaardagencircuit snel verder." Op zaterdag 10 fe bruari kunnen belangstellenden al vast eens in de in aanbouw zijnde winkelgalerijen (en het nieuwe stadskantoor) rondwan delen. van onze verslaggever MIDDELBURG - De provincie wil geen cent meer stoppen in het vakantiepark Hof Dom burg. Volgens gedeputeerde sta ten is Domburg geheel zelf ver antwoordelijk voor de situatie waarin zij nu verkeert en moet de gemeente daar nu ook zelf voor opdraaien. Als Domburg voortvarender was begonnen met uitbreiding van het park of als het park al in 1993 was verkocht aan Room- poULoostad, waren de negatieve gevolgen ook kleiner geweest, aldus gs. De provincie weigert daarom de financiële risico's af te dekken. De gemeenteraad van Domburg besloot op 2 december 1995 de Stichting Badplaatsbelangen Domburg te adviseren Hof Dom burg te verkopen. In een motie eiste de raad dat het ministerie van Binnenlandse Zaken en de provincie hun financiële verant woordelijkheid zouden opne men. De raad vond namelijk dat hij onder zware druk van het mi nisterie en de provincie tot deze minst kwade van twee keuzes was gekomen en risico's moest opvangen. De andere optie was zelf doorgaan met de exploitatie van Hof Domburg. Verkoop van Hof Domburg le vert de gemeente 49 miljoen in eens op en 12 miljoen als de uit breiding van het park met 200 bungalows definitief doorgaat. Dan nog blijft er echter een te kort over van 5,4 miljoen, dat in 25 jaar wordt afgeschreven. Gaat uitbreiding echter niet door. dan loopt de gemeente ook die 12 miljoen mis. Bovendien leent Domburg 8.2 miljoen aan Roompot om de Kamperlandse Bedrijven doelwit inbrekers AXEL - De eigenaar van een huis aan de Frans Halsstraat, dat gebruikt wordt als kantoor, miste dinsdagochtend een tv Het pand was in de nacht was maandag op dinsdag door dieven bezocht Om kwart over vier dinsdagochtend ging het alarm af van een elektrobedrijf aan de Schependijk in Axel. De politie was binnen een minuut ter plaatse, maar de inbrekers waren al weg. De kans om iets mee te nemen hebben ze niet gehad. Uit een container aan de Zeedijk bij Nieuwvliet verdween in de nacht van maandag op dinsdag een sonderingsapparaat. De dieven hadden de stalen deur met zwaar geweld geforceerd. Een ondernemer uit Zaamslag meldde dinsdag de politie dat onverlaten in de nacht met een bestelbus vol materialen aan de haal waren gegaan. Het voertuig stond geparkeerd in het Dok tersstraatje. Het hoogste punt van het project Steenen Beer werd dinsdag bereikt. foto Charles Strijd van een medewerkster DEN HAAG/RITTHEM - Motor sportvereniging De Uitlaat in Vlissingen mag op zondag blij ven crossen op het crossterrein aan de Engelandweg in Rit- them. De Raad van State in Den Haag heeft het verzoek van de wijkvereniging Nieuw- en Sint Joosland afgewezen om het crossen op zondag te verbieden. Omwonenden van het crosster rein vinden dat de motoren te veel geluidsoverlast geven. Vol gens de milieuvergunning van De Uitlaat mag er op elke woens dag, zaterdag en zondag op het terrein worden gecrosst. De om wonenden vinden dat teveel. De Raad van State heeft wel een winterstop voorgeschreven, waardoor het crossterrein tus sen 1 november en 1 februari niet mag worden gebruikt. Volgens de motorsportvereniging De Uitlaat bestond die winterstop in de praktijk al. Een deel van de overlast van het motorcrossen blijkt van illegale crossers te komen. De wijkver eniging heeft, daarom geëist dat een hekwerk van twee meter hoog om het crossterrein aange legd wordt om illegaal crossen tegen te gaan. De provincie Zeeland, die ver antwoordelijk is voor de milieu vergunning van de motorsport vereniging, voelt er niets voor om zo'n duur hekwerk te eisen. Volgens woordvoerster L. Wijg- man heeft een hek weinig zin, omdat er ook illegaal gecrosst wordt op het nabijgelegen in dustrieterrein Vlissingen-Oost. Bovendien zouden illegale cros sers vrij eenvoudig het hekwerk open kunnen knippen. Raad van State-rechter E. Berg stelde vast dat de provincie en gemeente Vlissingen er voor moeten zorgen dat aan het ille gale crossen een eind wordt ge maakt. Een hekwerk vond hij daarvoor op dit moment niet noodzakelijk. ondernemer aan het benodigde geld voor de koop te helpen. Deze risico's heeft Domburg vol ledig aan zichzelf te wijten, oor deelt het college van gs. Het bod van Roompot/Loostad uit 1993 liet een tekort na van vier mil joen; nu resteert 5.4 miljoen. Bo vendien hoefde de gemeente destijds niet 8,2 miljoen te lenen aan de koper. Gedeputeerde sta ten wijzen er verder op dat zij al jaren terug hebben aangedron gen op uitbreiding van het vakantiepark. Als de gemeente direct was begonnen met de uit breidingsplannen, had zij daar nu al duidelijkheid over kunnen hebben. Volgens burgemeester drs H. W. Hietkamp van Domburg komt de brief van gs niet geheel als een verrassing, maar hij is deson danks teleurgesteld. „Succes heeft vele vaders; mislukking is een wees. In 1989 was ook de pro vincie blij dat het project door ging, omdat het paste in het pro vinciaal beleid. De gedeputeer de kwam de vergunning zelf brengen. Maar nu het slecht af loopt, herkent en erkent men in eens de geschiedenis niet meer." Hietkamp verwijt de provincie 'gebrek aan ruggegraaf. „Er is alleen maar gezegd: 'verkopen'. Verder hebben gs niets gedaan. Ze moeten er begrip voor heb ben dat Hof Domburg politiek heel gevoelig ligt en nu niet doen alsof de neus bloedt. Formeel kunnen we ze nergens toe dwin gen, maar moreel hebben ze een verantwoordelij khel d Domburg had de andere ge meenten op Walcheren ge vraagd de motie te steunen, maar gs hebben nog geen officië le reacties gekregen. Hietkamp vindt het jamnier dat daarop niet is gewacht. Barry Bruggeman, 'de koning van Terhole', trekt zich op 72-jarige leeftijd terug uit het Oost-Zeeu ws-Vlaamse bibliotheekwezen. foto Charles Strijd van onze verslaggever TERHOLE - Pionieren, in de landbouw ergens in nie mandsland, de gemeentepoli tiek of in de wondere wereld van het boek, het is Harry Bruggeman om 't even. De 72- jarige Terholenaar houdt wel van een uitdaging, zo zegt hij zelf. Na zo'n veertig jaar actie ve dienst trekt hij zijn handen af van het Oost-Zeeuws- Vlaamse bibliotheekwezen. Tijd voor vers bloed in de or ganisatie, tijd voor weer an dere zaken vindt 'de koning van Terhole'. Volgende week donderdag neemt hij officieel afscheid met een receptie in Den Dullaert. Een ander hoog tepunt tijdens die bijeen komst: de officiële ingebruik name van de vernieuwde ba lie aldaar. De serre van de riante villa aan de rand van het dorp ademt zo in het flauwe winterzonnetje een serene rust uit. Het uit zicht op de akkers is groots Echt een plek om even lekker weg te kruipen met een goed boek. Bruggeman zal er vaker te vinden zijn. En daar is hij niks rouwig om. Een terugkeer in de Hontenis- ser politiek lijkt hem wel wat. maar - als hij er diep over na denkt - 'waarom zou je jezelf weer al die ellende en verant woordelijkheden op je nek ha len?'. Een niet onbelangrijke factor bij die afweging is Brug- gemans echtgenote. In de kor te momenten dat zij tegenover hem plaats neemt in de rieten tuinstoel, maakt ze duidelijk nimmer blij te zijn geweest met het wethouderschap (acht jaar en nog eens één periode als gewoon raadslid) van haar man. Nooit thuis, amper tijd voor huiselijke zaken. „En wat stelt zo'n functie in deze ge meente nou toch eigenlijk voor..." Pionieren Terug naar de kern van de zaak. de bibliotheek. Brugge man verkoos in de naoorlogse jaren Zeeuws-Vlaanderen bo ven de Noordoostpolder. Na vijfjaren pionieren vanuit een barakkenkamp aan het Zwar te Meer, haalde zijn 'kapitein' hem terug naar huis. „Ik had niks geen zin daar naartoe te verhuizen", vertelt mevrouw. „Zulke grote polders." Het bestuur van de Stichting Katholieke Openbare Biblio theken Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren-Oost in oprichting rook al snel z'n kans en betrok de landbouwer bij de plannen om voor de streek een overkoepe lende voorziening op te zetten. Los van de parochies, toegan kelijk voor iedereen. „Nadeel van die parochiebibliotheken was dat de collectie amper werd aangevuld. Het was alle maal te klein van opzet. Mees ter Kuypers <éen van de initia tiefnemers) wilde een profes sionelere organisatie, met een breder werkterrein ook, inclu sief studieboeken. De gemeen ten zaten daar ook achteraan natuurlijk, als subsidiegever." Omwille van de slagvaardig heid is een afzonderlijk biblio- theekbestuur voor de gemeen ten Hontenisse en Hulst nooit een serieuze optie geweest, al dus Bruggeman. De organisa tie vleide zich onder de vleu gels van de Zeeuwse Biblio theek en opende vestigingen in verschillende kernen, te be ginnen met een voormalig winkelpand aan de Bonte- hondstraat in Hulst. Die loca tie werd in 1974 verruild voor de huidige stek in Den Dul laert. Bibliobus De bibliobus bedient de meest afgelegen gebieden. Nog wel, want Bruggeman verwacht niet dat de bus nog veel langer door de polders zal karren. „Het is een hele dure voorzie ning. De bibliotheek op zich zal de toekomst met al die computers wel overleven, maar wat de bus betreft, heb ik meer moeite om erin te blijven geloven." Thuis het boekenbe stand op je pc doorspitten, een bestelling plaatsen en ophalen na het boodschappen doen. is volgens hem slechts nog een kwestie van tijd. Mocht het inderdaad zover ko men, dan moet het bestuur meegaan in die ontwikkeling, vindt Bruggeman. Alleen dan overleef je als organisatie. Hij noemt de 'plezierige en zakelij ke' samenwerking met de bi bliotheek in het Vlaamse Kiel- drecht en de installatie van een kleurenkopieerder als twee typische voorbeelden van vooruitstrevendheid in de negen jaar dat hij voorzitter was. „De instandhouding van een bibliotheek kost de ge meenschap best veel geld. Dus moet je blijven zorgen voor die meerwaarde. Ik hoop dan ook dat ik een goede opvolger krijg, iemand met veel erva ring in dit wereldje, want dat is hard nodig." Bruggeman veert op wanneer z'n vrouw de ruimte weer be treed. Ze heeft haar dagelijkse rondje voor Tafeltje-dek-je ge daan. „Hier. heb ik alvast voor je ingeschonken." Hij houdt haar een borreltje voor, ze nipt en geeft het glaasje terug. Ze genieten daar in de serre op Terhole. de stuurman,en zijn kapitein. Woensdag 17 januari Nieuw-Namen: KBO. De Kauter. 13.00 uur. Hulst Zaal de Kroon. 14.00 uur. Axel: Gregoriuscentrum. Oude renwerk Axel 13 30 uur. Koewacht: De Lange Akkers. 13.30 uur. Clinge: KBO. Malpertuus. 13.30 uur. St. Jan steen KBO. de Warande, jokeren 13.30 uur Donderdag 18 januari Kloosterzande: zaal De Kastanje, 19.30 uur. Heikant: KBO. 't Heike. 13.30 uur. Graauw: Dorpshuis KBO, 13.30 uur. Axel: Gregoriuscentrum, 14.00 uur. Terneuzen: Buurthuis aan de Edv. Grieghof', bieden en jokeren 20.00 uur. Vrijdag 19 januari Sint Jansteen: zaal De Kroon. 14.00 uur. Terneuzen: Dienstencentrum De Veste, 13.30 uur. Spui: De Drie Ge- hughten. 20.00 uur. Axel Clublokaal Ons Genoegen aan de Noordstraat. 20.30 uur Zaterdag 20 januari Graauw: kantine voetbalvereniging Graauw, 20.00 uur. Maandag 22 januari Terneuzen: Dienstencentrum De Veste. 13 30 uur. Sas van Gent: Sint Albert. 13.00 uur. SintJansteen: Zaal De Kroon. 14.00 uur. Clinge: Zaal De Landbouw. 20.00 uur. Dinsdag 23 januari Sint Jansteen: Zaal Zondagsver- maak, 14.00 uur. Nieuw-Namen: Zaal Sint Cecilia, 20.00 uur. Kloosterzan de: Zaal De Reizende Man, 19.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve. 13.30 uur. Woensdag 17 januari Kloosterzande: Zaal De Reizende Man. 19.30 uur. Donderdag 18 januari Terneuzen: Dienstencentrum De Veste. 19.00 uur. Hulst: Gemeen schapscentrum Den Dullaert, brid- gecompetitie 19.30 uur. Woensdag 17 januari Clinge: ANBO, Groot Hulst zaal Mal pertuus, 13.30 uur. Sint Jansteen KBO, zaal De Waran de, 13.30 uur. Axel: Ouderenwerk Gregoriuscentrum, 14.00 uur Donderdag 18 januari Ossenisse KBO. Hof ter Nesse, 14.00 uur. Zuiddorpe: 't Kaaike. 13.45 uur. Hulst: KBO. De Lieve, 13.00 uur. Zaterdag 20 januari Terneuzen: Dienstencentrum De Veste. 9.00 uur. Maandag 22 januari Kloosterzande- KBO, 't Rozenhof, 13.00 uur. Heikant: KBO. 't Heike. 13.30 uur. Woensdag 17 januari Clinge: zaal De Smidse, 20.00 uur. Donderdag 18 januari Clinge: Zaal 't Pleintje, geldbingo 20.00 uur. Vrijdag 19 januari Kloosterzande: Rozenhof, 13.30 uur. Zaterdag 20 januari Spui: De Drie Gehughten, 20.00 uur. Axel: Clublokaal showband aan de Tuinstraat, 20.00 uur. Dinsdag 23 januari Clinge: Zaal De Landbouw 20 00 uur. Donderdag 18 januari Lamswaarde: zaal de Lamsoren, ou- derenschieting 13.30 uur. Woensdag 17 januari Nieuw-Namen: KBO, De Kauter, bil jart 13.00 uur. Nieuw-Namen: KBO. De Kauter, kaarten 13.30 uur. Hei kant: KBO. 't Heike. biljart 13.30 uur. Heikant: KBO. 't Heike. pieren 13.30 uur. Heikant: KBO. 't Heike, hand werken 13.30 uur. Sint Jansteen: De Warande. KBO Groot Hulst, kook cursus 19.30 uur. Sint Jansteen: KBO. De Warande, gymnastiek 9.30 uur. Sint Jansteen: KBO. De Waran de, volksdansen 10.30 uur. Clinge: KBO, Malpertuus. handwerken, kaarten en biljart. 13.30 uur. Graauw: KBO, Dorpshuis, handwerken en gymnastiek, 14.00 uur. Hulst: KBO, De Lieve, Engelse les 9.30 uur. Hulst: KBO, De Lieve, Zang, kaarten en bil jarten 13.00 uur. Sluis: Raadskelder. Schilderijen Rogette Jonckier 13- 17 uur. (expositie loopt tot en met 25 ja nuari). IJzendijke: Streekmuseum, Kunst rond Kerst, 10-12 uur en 13.OO IT.00 uur (expositie loopt tot en met 3 februari). Terneuzen: Weekmarkt 8.30 uur. Oostburg: Weekmarkt cen trum 8.30 uur. Terneuzen: Porgy Bess, filmvoorstelling 06 van Theo van Gogh 20.00 uur. Terneuzen: Bo venzaal Dienstencentrum De Veste, biljarten vrij en competitie 13.00 uur. Hulst Gebouw Thuiszorg aan de Ta bakstraat. peutercursus 19.30 uur. Oostburg Den Hoekzak, expositie 'Kunst te Gast' (expositie loopt tot en met 29 januari) geopend op werk dagen van 10.00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur). Biervliet: Oude Raedhuis, spreekuurwijkagent 14.00- 15 00 uur. Hoek: buurthuis Hoekse Rakkers, spreekuur wijkagent 9.00- 10.00 uur Axel: Nederlands Her vormde Kerk, schrijfavond Amnesty International 20.00-22.00 uur. Hoek: Buurthuis De Hoekse Rakkers, kin derclub groep 4,5 en 6 14.00-15.30 uur. Terneuzen: centrale hal Ter Schorre, expositie aquarellen en karakter poppen van papydou van mevr, Van Nieuwenhuyzen 9.00-21.00 uur (expo sitie loopt tot en met 31 januari) Donderdag 18 januari Sint Jansteen KBO. De Warande, biljart 13.30 uur. Clinge: zaal Malper tuus. biljart 13.30 uur Clinge: zaal Malpertuus. gymnastiek 15.00 uur. Terneuzen: Dienstencentrum De Veste, soosmiddag 13.30 uur. Hulst. Houtenkwartier. computercursus ouderen 13 30 uur. Terneuzen: dien stencentrum De Veste, handwerken 13.30 uur. Terneuzen: Dienstencen trum De Veste, koormiddag 16.30 uur Hulst. KBO. De Lieve. Engelse les en gymnastiek 9.30 uur. Terneu zen: Bovenzaal Dienstencentrum De Veste, biljarten vrij en competitie 13.00 uur. Clinge: Zaal Malpertuus, Anton Pieck hobbymiddag van de ANBO 13.30 uur. Hulst: KBO. De Lieve, Engelse les en gymnastiek 9.30 uur; handwerken, kaarten en biljar ten. 13.00 uur. Oostburg: Den Hoek zak, hobby-handwerkmiddag oude- rensoos 14.00 uur, Kloosterzande: Sint Martinus aan Groenendijk, cur sus tekenen/Aquerelleren van de Zeeuwse Volks Universiteit 19.30 uur. Clinge: Zaal Malpertuus,-Perga- mano hobbymiddag ANBO 13 uur. Nieuw -Namen: KBO. De ter. gymnastiek 19.00 uur Tera zen: Porgy en Bess, voordracht n aura door Ronald van de Pe» 20.00 uur. Clinge: galerie Esprit, 1 jecten Karien Froeling en schilög en Robbert Fortgens t donderdag en met zondag van 13.30-17.30 uê donderdag avond van 19 00-21 uur. expositie loopt tot en met 25 bruari) Vrijdag 19 januari Groede: Jeugdsoos The YoungQs houdt filmavond in het Dorpshi- 19.00 uur; Terneuzen: Dienstens trum De Veste, volksdansen 9 00® soos voor mindervaliden 13.30 Hulst: KBO, De Lieve, kaartenen'j jarten'13.00 uur. Axel: Foto en rei museum aan de Bastionstraat,esp sitie oude toestellen 19 00-21.00 Terneuzen: Bovenzaal Dienster,:» trum De Veste, biljarten vrij en cc petitie 13.00 uur Sluiskil: 't Mea» gat, 20.30 uur Hypnoseshow 15 mensen vanaf 18 jaar door Prafe voor Toegepaste Hypnose uit H- len. Nieuwvliet Dorpshuis De fe lijekheijt. Bonte Avond 19.30 Terneuzen: Opstandingskerk ae Bellamystraat. Zeeland Vreugde 19.30 uur. Ternes Buurthuis aan de Edv. Grieghot; co voor de jeugd van 12-16 jaar !i uur. Koewacht: openbare bibiotfe i aan de Nieuwstraat, in het kader; het 5-jarig bestaan van bibioth* vestiging presentatie Zeeuws cv mentatiecentrum 14.00-17.00 uw 18.00-20.00 uur Terneuzen: Spi centrum Foaks aan de Patent squash marathon tbv Artsen Zore Grenzen 19.00 uur (zaterdag ve 10.00 uur de hele nacht door-tots dagmiddag 15.00 uur) Zaterdag 20 januari Axel: foto- en radiomuseum aas Bastionstraat, expositie oudes stellen 13.00-17.00 uur. Terrea Dienstencentrum De Veste, koa 9.00 uur. Axel: Weekmarkt 830® Nieuwvliet: Dorpshuis De Heerr. heijt. Bonte Avond 19.30 uur.Tea zen: 't Schelpenhoekje, wandellj Wandel Sport Vereniging De Vin ters 5.10 en 15 kilometer start as 10.00-14.00 uur. Hulst: Den Duts toneelvoorstelling 'Rijen en Vq van camere van Rhetorica al ten Steene uit Sint Jansteen uur. Terneuzen: Zuidlandte nieuwjaarsconcert Vliegende E lander 20.00 uur. Westdorpe Com dia, nieuwjaarsconcert Eikels ïi den Bomen 20.00 uur. Kloostea de: Hotel van Leuven, nieuwia concert Sint Cecilia en Vrijheids dracht uit Lamswaarde 19.30 e Sint Jansteen: De Warande, see mix playbackshow en verkiezuir: het carnavalslied 1996, 1330 Sint Jansteen: Zaal De Kroon,c valeske soundmix plavbafe voor buurten en verenigingen l uur. Aardenburg: Loods famifet Overloop, dolle dwaze jeugtipns schuurbalmiddag met verbs van jeugdprins en prinses 14.00: Aardenburg: Loods familie Overloop, schuurbal carnavals) ting De Nachtuuln met verlas carnavalslied 1996 20.00 uur. Tens zen: Grote Kerk, uitvoering barer kest II Fondamento 20.00 uur. X: wacht: De Vlaschaard, dansaw KBO Koewacht voor 50 pte 20.00 uur. Kloosterzande: Oudpapil ophaalactie V.V. Hontenisse 8,30 uu Zondag 21 januari Kieldrecht: Feestzaal Sint Michiei ruildag Kieldrechtse Verzam&b vrienden 8.30-12.00 uur. Terns® Porgy en Bess, optreden Nat Ai? ley Quintet 16.00 uur. Terns Zuidlandtheater, thee-dansan's sinstituut Adrie Hamelink 5 16.45 uur. Maandag 22 januari Axel: sporthal 't Sportuus. spÉ stuif vanaf 16 jaar 13.30 uur Ss Namen: KBO. De Kauter, fê 13.30 uur Terneuzen: diensiö trum De Veste, Engelse les otfi 9.30 uur. Oostburg: Zaal De Va? mers, bijeenkomst schietverec? De Treffers 20.30 uur. Hulst. KBO. Lieve, kaarten en biljart 13.00: Axel: Gregoriuscentrum, cursus! ligrafie Zeeuwse Volks Univeia 19.00 uur. Terneuzen: Sportlui Zwaantje, gymnastiek voor oud? 9.00 uur. Hulst: Weekmarkt E Grote Markt 8.30 uur. Terneuzed venzaal Dienstencentrum De Ts biljarten vrij en competitie 13 Ws Zaamslag: Kruisgebouw. cursus: ter Slapen 19.30 uur. Terne: Scheldorado. Bruidshuis Fiests: deshow 20.00 uur. Dinsdag 23 januari Terneuzen: dienstencentrum Veste. Engelse les ouderen 9.301 Heikant: 't Heike, volksdansend uur. Hulst: Zwembad De Dri£ zwemmen voor ouderen 15.00-2 uur. Hulst: KBO. De Lieve, volkss sen 9.30 uur; prijskaarten en bifS 13.00 uur; stijldansen gemengd uur. Terneuzen: Locatie Stijn S: velsstraat 31a, cursus Handen au Knoppen voor 55 plussers 13 00: Oostburg: Scholengemeenst Zwin, basiscursus PatchworS Quilten Zeeuwse Volks Univeré 19.30 uur. Hulst: Gemeenschap» trum Den Dullaert, Open nat bridge. Bridgepartner 13.30 uur. Terneuzen: Dienstencentrum De Veste, bi!? Vrij en competitie 13.00 uuij Jansteen: KBO, de Warande a ten 13.30 uur. Terneuzen: Diö centrum De Veste, gymnast] uur: soos 13.30 uur. Hulst: C-a Klavertje Vier aan de JansenS® cursus handen aan de knop??" ouderen 9.00 uur. Clinge sju pertuus. ontspanningscursusj Tao 20 30 uur. Terneuzen: Bit aan de Edv. Grieghof. V& buurtvereniging Oudelandse 2 14 00 uur. Clinge: KBO. zaal)® tuus, biljart en volksdansen uur; zang 15.30 uur. Iets te melden? Schrijf, fax 0$ redactie van de PZC in Terne» Axelsestraat 16,4537AK;po$tM 4530 AB: fax 0115-620951i tttö 0115-694457 jai Burma Shave in Brogum ZIERIKZEE - De HaaTs matie Burma Shave spee-1 terdag januari in Brof^ Zierikzee. Het voorprogt wordt verzorgd door W Het concert begint om22>"' de zaal gaat een half uuri open. Burma Shave baarde en&? ren geleden opzien roet de? 'Hippies'. Dit nummer komstig van het debuut uit 1992. Deze schijf werd™ in Frankrijk een groot s® Onlangs werd de twee® 'Zeal' uitgebracht. Dj®0! gon met het spelen van» folk. Inmiddels omsclW zijn stijl als 'jazz, space. W-1 experimenteel'. te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 30