'Kiesraad tegen gemengd stelsel Philips speelde geen dubbelrol in de Tweede Wereldoorlog PZC Pluche zeehondjes leggen loodje Philips werkt aan beperking pensioen SF Verdachte drugszaak irij door IRT-affaire Fors hogere premie ziekenfonds wekt bij 75-plussers onrust Dros schrijft geschenk Kinderboekenweek Kritiek van lokale PvdA-bestuurders op drugsnota kabinet 20-50% binnenland Segatief advies over wijzigingsvoorstellen kabinet -Claim na foute telefoontjes GROTE .OPRUIMING^ mmm SAROUK VRIJDAG 12 JANUARI 1996 ordijEN HAAG (ANP) - De Kies- mdi aad ziet niets in een gemengd 5 lift jesstelsel zoals het kabinet dat UW0 leeft voorgesteld en betwijfelt, en E if zo'n nieuw stelsel leidt tot or. en wezenlijke versterking van jdig e band tussen kiezer en geko- etj ene. /ati ie Kiesraad vindt dat het hui lde bge kiesstelsel voldoende mo- trice elijkheden biedt om de kiezer itsla en maximale invloed te laten blee inoefenen op de samenstelling ;eld an het parlement. Ook zullen ?nse estemmachines die nu in ruim vijl JO gemeenten staan, het ge- ;ene jengd stemmen niet aankun- jen. Dit stelt de Kiesraad in een dvies aan staatssecretaris (ohnstamm van binnenlandse de relatie tussen kiezer en m™i tkozene te versterken, beveelt e raad een minder ingrijpende rijziging aan: een verlaging van ira |e drempel voor de verkiezingen lgf net voorkeurstemmen van 50 laar 25 procent van de kiesdeler. lelfs een verdergaande verla- ing van deze voorkeursdrempel beter dan invoering van het emengde kiesstelsel, zo wordt Vohnstamm voorgehouden. '1 legionaal iosr, jij het door het kabinet voorge- lirep lelde gemengde kiesstelsel ste I rordt de ene helft van de Twee- naa |e Kamer gekozen via landelijke e ge jsten en de andere helft in vijf ïk.üstricten. De Kiesraad vindt hre jet. dat het huidige kiesstelsel a. oveel tekortschiet op het punt id (ri ran de invloed van de kiezer, dat ris a lit een ingrijpende wijziging nini Khtvaardigt. De raad wijst er- aar; ip, dat het huidige stelsel, met ij k en bijna volledige evenredige iftge vertegenwoordiging, regionaal georganiseerde kandidaatstel ling al mogelijk maakt. Voordat tot een ingrijpende wij ziging wordt overgegaan, moet volgens de raad eerst worden on derzocht, of er bij de kiezers daadwerkelijk behoefte bestaat aan een meer regionale verte genwoordiging in de nationale politiek. De Kiesraad verwacht niet. dat een indeling in vijf dis tricten, gelet op de omvang van die districten, leidt tot kandida ten waarmee de kiezers in de be treffende regio zich kunnen ver eenzelvigen. Daar komt nog bij, dat politici op provinciaal ni veau veelal een geringe bekend heid genieten. Kleine partijen Als de Kamerverkiezingen dan toch meer geregionaliseerd moe ten worden, dan geeft de raad de voorkeur aan een beperking van het aantal kandidaten per inge leverde kandidatenlijst, met be houd van het huidige stelsel. Uit berekeningen valt af te leiden dat invoering van het gemengde stelsel nadelig is voor de meeste politieke partijen met minder dan vijf Kamerzetels. Het kabinetsvoorstel doet wel afbreuk aan de evenredige verte genwoordiging, maar niet zozeer dat het in strijd zou zijn met de grondwet. De Kiesraad wijst er op. dat bij het gemengde kies stelsel de kiezer op een andere politieke partij kan stemmen dan bij de landelijke verkiezing. Ook zal de positie van politieke partijen worden beïnvloed. IERGAMBACHT (GPD) - De ..Atmeente Bergambacht heeft ttn schadeclaim van enkele luizenden guldens ingediend jé lij PTT Telecom, omdat zij als [y tvolg van de in oktober door- IV evoerde omnummerings-ope- atie maandenlang is gesteis- door 'verdwaalde' tele- mtjes. ilijks ontving Bergambacht itallen telefoontjes, die wa- bedoeld voor bedrijven in luda. Meestal betrof het be- jven, waarvan het telefoon- immer begint met de cijfers (5) langezien de Bergambachtse (STERDAM (ANP) - De peri- tlen rond de doorlating van higstransporten door Justitie ridden donderdag tot het stuk open van een drugszaak. De imsterdamse rechtbank ver harde het Openbaar Ministe- en ie niet ontvankelijk. Officier in dl anjustitie mr. L. Plas zei op de jpos itting dat het OM geen vertrou- t sief ten heeft in de processen-ver men 'aal die zijn opgemaakt door eviK 'oormalig RCID-chef Gooi- en ;rs i fechtstreek F. van der Putten, listisfijdens de parlementaire en- uête bleek dat Van der Putten etrokken zou zijn geweest bij van Ie omstreden doorlating van en aantal drugstransporten, oopi erder veroorzaakte de voorma ken i geCID-chef opschudding toen t bei ij officier van justitie J. Valente "'ai eschuldigde van het geven van rtije: oestemming hiervoor. fHet OM wenst voor de proces verbaal geen verantwoorde- Ijkheid te nemen nu Van der ■uttens geloofwaardigheid is angetast", aldus Plas. die ech- er geen concrete uitspraken hide doen over die twijfels, (an der Putten, inmiddels ont- even van zijn functie, kon niet ■ader aan de tand worden ge reld omdat hij ziek thuis zit. "otterdam igpdi - onder ®ensen van 75 jaar en ouder is flotc onrust ontstaan over de verhoging van ruim veertig gul- Jtn per maand van de zieken fondspremie per 1 januari. Bij Mrgverzekeraars, zoals het Zil- Jeren Kruis in Rotterdam, en "j de ouderenbond ANBO zijn Herover vele vragen binnenge- ~L --is een woordvoerster van Pöen Kruis in Rotterdam is toderdaad sprake van een for- e Premieverhoging maar krij- *n de 75-plussers die groten- rtIs gecompenseerd in hun ^-uitkering die zij halverwege maand krijgen. Alleen de *rep bejaarden van 75 jaar en betaalt zelf nog de zieken- ^dspremie. Bij de jongere ao- ers wordt de ziekenfondspre- automatisch ingehouden jan hun uitkering. Zij merken nauwelijks iets van de ver woordvoerster van de So- Naast de landelijke organen zul len ook de regionale organen van de partijen in sterkere mate worden betrokken bij de kandi daatstelling. Tijdrovend Partijen zullen volgens de raad bovendien minder mogelijkhe den hebben om ten behoeve van een evenwichtige samenstelling van de Kamerfractie aandacht te schenken aan andere dan re gionale aspecten. Het gaat hier bijvoorbeeld om specifieke des kundigheid en evenredige deel name van vrouwen en etnische minderheden. De Kiesraad heeft ook een prak tisch bezwaar tegen het kabi netsvoorstel. Want door het stemmen met twee stembiljet ten zal het stemmen zelf en het tellen van de stemmen meer tijd kosten. Dat leidt tot „filevor ming" op het stembureau en een aanzienlijke taakverzwaring voor de stembureauleden. Ook de stemmachines, die nu in ruim 230 gemeenten staan, zullen het nieuwe systeem niet aan kun nen. wegens de beperkte om vang van het stempaneel. Deze gemeenten zullen dan mogelijk moeten terugkeren naar het werken met stembiljetten. nummers sinds de omnumme ring beginnen met 65 én doordat PTT Telecom een computer- foutje had gemaakt, kwamen tal van telefoontjes voor de Goudse bedrijven terecht bij de telefoon centrale van het Bergambacht- se gemeentehuis. De PTT beriep zich aanvanke lijk op overmacht en kinderziek ten van de omnummerings-ope- ratie, maar de Bergambachtena ren wisten het telefoonbedrijf er van te overtuigen dat de fout bij het telecom-bedrijf zelf lag. Na derhand zou dat schoorvoetend zijn toegegeven door de PTT. De drugszaak draait om de 41-ja- rige G.H. uit Weesp. Hij zou in het afgelopen jaar in zijn woon plaats een amfetaminefabriekje hebben gerund en ruim 600 kilo gram hennep hebben opgesla gen. Ook zou hij in Hilversum een grote plantage hebben geëx ploiteerd. Bovendien werd de man verdacht van heling van twintig in België gestolen speel automaten. Officier van justitie Plas tracht te de zaak tegen H. op de zitting te redden door een wijziging in de tenlastelegging. Hij trok alle drugsbeschuldigingen in, maar handhaafde de gokkaste- naanklacht. Op dit punt staat Van der Puttens geloofwaardig heid volgens Plas niet op het spel. De rechtbank kwam echter na mr. Plas' toelichting tot de slot som dat de basis voor de hele strafvervolging was weggeval len. „Zonder al deze drug saanklachten was het waar schijnlijk helemaal niet tot een strafzaak gekomen", aldus voor zitter Bartels. H.. die ruim tweehonderd dagen in voorarrest heeft gezeten, is di rect op vrije voeten gesteld. Hij overweegt een schadevergoe dingsclaim in te dienen. Verzekeringsbank, de in ktte die de aow-uitkeringen verzorgt, bevestigt dat de 75- plussers inderdaad compensatie krijgen in hun maandelijke uit kering. De netto-aow van allen- staande 75-plussers gaat met bijna achtenvijftig gulden om hoog van 1294,47 per maand vorig jaar naar 1352,18 vanaf deze maand (beide exclusief vakantietoeslag). Voor gehuw den zijn er evenredige verhogin gen. Van dit aow-bedrag moeten deze mensen dus nog wel hun ziekenfondspremie betalen. Bij het Zilveren Kruis in Rotterdam is die premie (de basispremie, zonder aanvullende verzekerin gen) per 1 januari gestegen van 21.18 naar 62.05. De netto-aow voor alleenstaan de jongere bejaarden (jonger dan 75 jaar), bij wie de zieken fondspremie dus al wordt inge houden. gaat halverwege deze maand omhoog van 1273.25 naar 1290.13. Gehuwden krij gen deze maand samen netto 1858,12 tegenover 1834.32 vo rig jaar. Leden van het comité Bont voor dieren knuppelden gisteren pluche zeehondjes 'dood' op de stoep van de Noorse ambassade in Den Haag. foto ANP DEN HAAG (GPD) - Welgeteld vijf plu che zeehondjes legden gistermiddag voor de Noorse ambassade in Den Haag het loodje. Als Viking verklede actievoer ders van het comité Bont voor dieren knuppelden de beestjes tot de ketchup er uit spoot. Met de actie protesteerde het comité te gen de aangekondigde jacht op zeehond jes. De Noorse regering wil vanaf maart zo'n 17.000 jonge zeehondjes doden. Vol gens de Noren vreten de zeehondjes zoveel vis op dat de eigen Noorse visvangst in ge vaar komt. Het actiecomité bestrijdt dit argument en wijst erop dat de zeehondjes de zondebok zijn voor een falend visbe- leid. Daarnaast worden vooral heel jonge diertjes doodgeknuppeld vanwege de handelswaarde van de vacht. Vooral Ja pan is gek op het jonge zeehondenbont, aldus het comité. De eerste secretaris van de ambassade, Erling Skjonsberg, nam 25.000 protes thandtekeningen tegen de voorgenomen jacht in ontvangst. Hij beloofde de handtekeningen in Oslo aan de regering te overhandigen. Volgens Skjonsberg is het voor de Noren kiezen uit twee kwaden. „Als we niks doen groeit hun aantal zo snel, dat ze sterven in de vis- sersnetten." DEN HAAG (GPD) - Frits Phi lips (90) heeft na een halve eeuw zwijgen gisteren open heid van zaken gegeven over de rol die zijn electronicacon- cern in de Tweede Wereldoor log heeft gespeeld. De grootin dustrieel die in de oorlog als enige van de familie in Neder land bleef om over de fabriek en de werknemers te kunnen waken, stelde dat 'iedereen die Philips van een dubbelrol beschuldigt, niet ter zake kundig is'. 'Mijnheer Frits' kreeg gisteren in Den Haag uit handen van de Israëlische ambassadeur Yos- si Gal, de Yad Vashem-onder- scheiding uitgereikt 'voor de hulp die hij in de oorlog aan ve le joodse werknemers heeft ge geven'. In reactie op de twijfels die vooraanstaande onderzoekers hebben over de rol van Philips in de oorlog, stelde de oud-top man: „We moesten inderdaad doen wat de Duitsers ons ver telden. Wat kon je anders met een pistool in je rug? We heb ben wel zo veel mogelijk ver tragingstactieken toegepast. Ja, zelfs sabotage gepleegd, door een kleine hoeveelheid zuur in de radiobuizen te gie ten, zodat de toestellen aan het front dienst zouden weige ren". „Ik bestrijd dat Philips, zoals dr Lou de Jong stelt in 'Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog", in de oorlog volop militaire or ders kreeg en diensten ver leende aan de Duitsers waar aan veel geld is verdiend. Het is allemaal gelogen. We heb ben bijvoorbeeld vlak voor het uitbreken van de oorlog onze wapendivisie naar Amerika verplaatst. Ik ben in 1943 zelfs gearresteerd en moest later onderduiken. De Duitsers hadden me met rust gelaten als ik met hen had meege werkt. Ik heb een schoon ge weten". Volgens De Jong gingen na de oorlog stemmen op om Philips te straffen voor de dubbelrol. Dr ir F. J. Philips (rechts) ontving gisteren in Den Haag de Yad Vashem-onderscheiding van de Israëlische ambassadeur Yossi Gal (links). foto ANP „De onderneming was echter te waardevol voor de wederop bouw, zodat daarvan werd af gezien". schrijft hij. Schindler Frits Philips, een Nederlandse equivalent van Oskar Schind ler? Heeft Mijnheer Frits werkelijk zelf joodse werkne mers van de vernietigings kampen gered, of kan hij, als leidinggevende van een con cern dat voor miljoenen gul dens radars, zoeklichten en ra dio's aan het Duitse leger le verde, juist van collaboratie worden beschuldigd? Hoewel vooraanstaande onderzoekers als historicus Lou de Jong, so cioloog A. Teuling en Pieter Lakeman van de Stichting Onderzoek Bedrijfsinforma tie, grote twijfels hebben over de rol van Philips in de oorlog, overheersten gisteren louter positieve gevoelens tijdens de Yad Vashem-ceremonie. Niet alleen ambassadeur Gal. maar ook rabbijn A. Soetendorp en enkele overlevenden van de Duitse vernietigingskampen schreven de oud-president van het electronicaconcern juist een heldenrol toe. De gevangenen van Ausch witz en Birkenau excuseerden zich voor het late tijdstip waarop ze in staat waren om Frits Philips te eren. „Geluk kig zijn we niet te laat", zei H. Noach, namens de overlevers. „Dank zij de heer Philips heb ben wij de zwarte bladzijde uit de geschiedenis overleefd. Frits Philips was bereid zijn nek uit te steken. Ik ben blij dat hij nu, vijftig jaar na dato. de Yad Vashem-medaille in ontvangst kan nemen, die wij voor hem hebben aange vraagd". Een van de belangrijkste op drachten die Philips in de oor log heeft gegeven, was het op zetten van een afdeling die de portatie van joodse Philips- werknemers naar vernieti gingskampen moest voorko men. In Vught werd daarvoor een speciale produktie-een- heid opgezet. Niet met het doel mensen te misbruiken door hen hard te laten werken, maar hen op die manier juist als 'onmisbaar' te bestempe len, zodat zij niet konden wor den afgevoerd. Philips eiste bovendien dat al zijn werkne mers dagelijks een warme hap kregen en stelde verder dat het concern zelf de werkne mers mocht aanwijzen. Hoewel Frits Philips tot twee maal toe deportaties vanuit Vught kon voorkomen, stond ook hij in juni 1944 machte loos. In één keer werd toen 's nachts de gehele Philips- groep. 91 mannen. 398 vrou wen en zeventien kinderen, vanuit Vught naar Auschwitz gedeporteerd. Van deze groep overleefden 382 de oorlog doordat zij, na bemiddeling van Philips, te werk werden gesteld bij Telefunken. AMSTERDAM (ANP) - Imme Dros schrijft dit jaar het Kinderboe kenweekgeschenk. De week, die van 2 tot en met 12 oktober duurt, draagt Heksenketel als titel. Centraal staan de boeken met sprook jes, mythen, sagen, legenden, fabels en volksverhalen. Dat maakte de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) donderdag bekend. Dros (1936) is onder meer schrijfster van Odysseus Een man van verhalen, waarvoor zij vorig jaar haar negende Zilveren Griffel kreeg. De auteur, die in 1971 debuteerde, kreeg vooral bekendheid door haar vertaling van Homeros' Odysseia. Het prentenboekje voor de kleinsten wordt getekend en geschreven door Annemarie van Hae- ringen. Nederland zonder naamborden NEDERLAND (ANP) - Het dorpje Nederland in het noordwes ten van Overijssel moet het al enkele maanden doen zonder naamborden. De gemeente IJsselham, waartoe Nederland be hoort. nam aan dat degene die de borden had 'geleend", ze na gebruik voor een optocht of iets dergelijks wel weer aan de grenzen van het gehucht zou terugzetten. Nu dat niet het geval is, neemt de gemeente aan dat een verzamelaar de borden aan zijn verzameling heeft toegevoegd. IJsselham zal daarom op korte termijn voor nieuwe exemplaren zorgen. Nederland telt veertien inwoners. Overigens is het verschijnsel voor Zeeland heel vertrouwd omdat de borden van Boerenhol. bij Breskens. met de regelmaat van de klok verdwijnen Actrice Lies Franken overleden ROTTERDAM (ANP) - De actrice Lies Franken is. naar giste ren bekend werd. zondag in Rotterdam overleden. De toneel speelster werd 65 jaar. In 1971 kreeg ze de Theo d'Or voor haar rol als Blanche Dubois in Tramlijn Begeerte van Tennessee Williams. Franken begon haar carrière in 1953 bij toneelgroep Theater. Later speelde ze bij het Rotterdams Toneel en de Haagse Co- medie. Ook was ze te zien in televisieprogramma's en in speel films. Franken volgde na de MMS een opleiding tot secretares se. Toch koos ze niet voor het kantoor, maar de toneelschool, waar ze in 1953 eindexamen deed. Lichte stijging abortussen UTRECHT (ANP)-Het aantal abortussen bij in Nederland wo nende vrouwen is gestegen van 19.568 in 1991 naar 20.811 in 1994. Het gaat hierbij steeds vaker om vluchtelingen en asiel zoekers. Toch heeft ons land nog steeds het laagste abortuscij fer ter wereld. Dit blijkt uit gegevens van Stimezo Nederland. De belangrijk ste oorzaak is de toename van risicogroepen, met name van allochtone vrouwen. Het percentage allochtone clienten groeide tot ruim 40 procent in 1992. Volgens Stimezo gaat het hierbij vooral om vrouwen uit het Caribisch gebied en in mindere mate om Turkse en Marok kaanse vrouwen. De meest opvallende stijging valt te bespeu ren bij de groep vrouwen die afkomstig is uit andere landen. Steeds vaker gaat het hier ook om vluchtelingen en asielzoe kers. Man vast na gijzeling ex-vriendin AMERSFOORT (ANP) - Een 34-jarige man uit Amersfoort is in voorlopige hechtenis genomen, nadat hij zijn 43-jarige ex- vriendin dagenlang in haar huis had gegijzeld, zwaar had mis handeld en haar seksueel had misbruikt. Hij heeft bij donder dag een gedeeltelijke bekentenis afgelegd De politie trof de vrouw maandag ernstig gewond aan in haar woning. Kort daarvoor had haar ex-vriend naar het politiebu reau gebeld met de mededeling dat hij haar had toegetakeld. De vrouw had ernstige uitdrogingsverschijnselen en was ver wond over haar hele lichaam. Zij is in kritieke toestand in het ziekenhuis opgenomen. De man meldde zich maandag vrijwil lig bij de politie en werd toen meteen aangehouden. DEN HAAG (GPD) - Philips werkt aan een beperking van de pensioenen. Het huidige sys teem gaat nog uit van een pen sioen dat 70 procent bedraagt van het laatst verdiende loon. Daarvoor zou een pensioen in de plaats moeten komen dat geba seerd is op het loon dat men ge middeld in het concern heeft verdiend. Dat zal in het alge meen lager zijn. Met de wijziging wil Philips de loonkosten beperken. In de mid delloon-regeling zou jaarlijks 2 procent van het loon gereser veerd worden voor het pensioen. Nu vergt de pensioenregeling veel meer, vooral doordat bij loonsverhogingen - in het bij zonder bij carrièremakers die fikse loonsverbeteringen berei ken - moet worden bijbetaald over de jaren waarin men min der verdiende. Philips onderhandelt met de vakbonden over de veranderin gen die het bedrijf nastreeft. De pensioenleeftijd zou bij Philips op 62,5 jaar komen te liggen met de mogelijkheid om pas met 65 met pensioen te gaan (met een hogere uitkering) dan wel al met 60 jaar maar dan tegen een lager bedrag). Nieuwe werknemers zouden di rect onder de nieuwe regeling komen te vallen Degenen die nu al bij Philips werken, zouden kunnen kiezen tussen de twee systemen. Zij kunnen ook kiezen voor deeltijdpensioen tussen hun 60ste en 65ste De discussie over omzetting van pensioensystemen in middel loon-regelingen is enige jaren ge leden aangewakkerd in een pen sioennota van de staatssecreta ris van sociale zaken. Philips lijkt nu de eerste te worden die haar in praktijk brengt. DEN HAAG (ANP) - Lokale PvdA-bestuurders hebben be hoorlijk wat kritiek op de drugsnota die het kabinet vorig jaar heeft uitgebracht. Bijna 40 procent van de burgemeesters, wethouders en raadsleden vindt dat de voorgestelde maat regelen in de nota onvoldoende aansluiten op de praktijk. In de grote steden ligt dat percentage zelfs op 55. Slechts één op de tien lokale bestuurders onder schrijft de stelling dat de nota goed aansluit op het gemeente lijk beleid. Dat blijkt uit een onderzoek van de PvdA onder 550 lokale sociaal democratische bestuurders uit het hele land. De resultaten wer den donderdag gepresenteerd op een door de partij georgani seerd drugsdebat in het Haagse stadhuis. Een meerderheid van de onder vraagden (53 procent) denkt dat de voorgestelde verlaging van de hoeveelheid hasj die verkocht mag worden van 30 naar 5 gram het drugstoerisme niet zal te gengaan. Slechts één op de tien bestuurders denkt dat de in de nota aangekondigde verlaging wel effect heeft. Een grote meerderheid (82 pro cent) is voorstander van een lan delijke richtlijn van het Open baar Ministerie waarin naast de verkoop ook de aanvoer naar koffieshops en teelt van soft drugs wordt gereguleerd. Zestig procent is voorstander van een gedoogbeleid op die terreinen. Driekwart van de ondervraag den is het oneens met de stelling dat softdrugsgebruikers harder moeten worden aangepakt. Opvang Bijna tweederde meent dat in de gemeenten opvang van verslaaf de drugspatiënten noodzakelijk is. Ook een controleerbare klein schalige gebruikersruimte is volgens een kleine meerderheid (54 procent.) nodig. In de grote steden gaat het om bijna 70 pro cent. De in de drugsnota aangekon digde experimenten met ver strekking van heroïne aan ver slaafden in een hopeloze situatie krijgt de steun van ruim 83 pro cent. Tweederde steunt een der gelijke verstrekking aan jonge ren die aan harddrugs verslaafd zijn. Een groot gedeelte van de ondervraagden (88 procent) meldt dat de gemeente geen be leid heeft ontwikkeld ten aan zien van synthetische drugs als XTC. In de grote steden is daar meer aandacht voor. Een meer derheid (55 procent) meent dat deze relatief nieuwe drug in aan merking moet komen voor ge controleerde verkoop. PvdA-Kamerlid Oudkerk zei te leurgesteld te zijn dat lokale be stuurders en ook de mensen uit de praktijk die aan het drugsde bat meededen onvoldoende uit de voeten kunnen met de nota. Zijn fractie moet nog een defini tief standpunt innemen over de nota, die binnen enkele weken in de Tweede Kamer wordt bespro ken. D66-kamerlid Van Boxtel con stateerde dat het kabinet met de nota balanceert tussen de druk die de buurlanden uitoefenen op Nederland om een strenger be leid te voeren en de overlast op straat die door een strenger be leid waarschijnlijk toeneemt. JZJSCHE- EN OOSTERSE TAPVf KONINGSTRAAT 9 GOES TELOT13-227101

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 3