Van Vossen rond met Rangers Van der Vleuten iedereen te snel af PZC Rangers in Schotland op eenzame hoogte Everaert/Mulder nog niet zeker van Spelen "Schotse kampioen wil aanvaller ruilen voor Oleg Salenko uitslagen (anonze verslaggever lichard Thannhauser ILASGOW - Het Schotse sensa- jeblad The Sun neemt vandaag een optie op de op handen ijnde transfer van Peter van teen. Van Vossen, die - als al ts naar wens verloopt- van- jiddag een contract tekent bij ilasgow Rangers, wordt van- aag aangeprezen door zijn roegere ploeggenoot en vriend rank Rijkaard. „Een prima ransfer voor The Rangers. Van teen past uitstekend in het ichotse voetbal", zou Rijkaard fn verslaggever van The Sun lebben toegefluisterd. Ilasgow Rangers wil de uit Zie- afkomstige Van Vossen !7), die nu nog onder contract bij het Turkse Istanbul- por, ruilen voor de Rus Oleg Sa- >nko. Topscorer wel I i iltie doet bod op lennis de Nooijer lonze verslaggever fJOST-SOUBURG - Celtic heeft jacht geopend op Dennis de lijer. De Schotse club is gis- met Sparta de onderhan- lingen begonnen. De Rotter- j" imse club is bereid mee te Jr" erken aan een tussentijdse lansfer, maar heeft daaraan 'leen prijs van ongeveer twee joen gulden gekoppeld. R HL Jt er jti i|j°e eltic wil zich nog dit seizoen jSÏJfrsterken, omdat het de jonge irbt oeg niet in staat acht de strijd jd ode landstitel met de Rangers nd kunnen volhouden. Daarom is P ploeg op zoek naar een erva- .(jst n spits, die topscorer Pierre Ta JiHooijdonk moet ontlasten. g Ik heb gehoord dat Celtic zich To gemeld", zei de spits van isrta gisteravond laat, „maar ie ver de besprekingen zijn rorderd, heb ik nog niet ge lord. Ik wacht op een telefoon van mijn zaakwaarnemer, larik heb nog niets gehoord." e zaakwaarnemer is Ton van ien, die eerder Pierre van aijdonk bij Celtic onder- ui acht. (Nooijer heeft wel oren naar oSchots avontuur. ..Enige tijd "r,ö :'^en had Celtic trouwens al ■ffesse in mij. Het lijkt me een We club. Samen met Van ooijdonk in de spits zie ik wel aanstalten maakte om de korte persmeeting te beeindigen. „Ik wil verder niet op de zaken voor uit lopen. Eerst moeten we overeenstem ming bereiken met Salenko en als dat lukt, moet Peter van Vos sen ook nog een medische keu ring ondergaan." Ook Sport-Promotions BV, het bedrijf van Van Vossens zaak waarnemer Rob Jansen, beves tigde gisteren dat de onderhan delingen in een vergevorderd stadium zijn en dat Van Vossen wellicht vandaag (vrijdag) al in Glasgow tekent. Uitgekeken lalenko, topscorer op het laat- te WK-voetbal, verruilde begin it seizoen Valencia voor Glas- ow Rangers. Hij had - mede om- at hij niet afkomstig is uit een ind van de Europese Unie - sen basisplaats in het team van lanager Walther Smith. Nadat 1 Europese Hof vorige maand ;ft bepaald dat een club uit de üeen onbeperkt aantal spelers it de Unie mag opstellen, denkt mith dat een spelersruil (met Bloten beurzen) het beste is porzijn club. Glasgow Rangers als Is- fcnbulspor zijn bereid tot een Ja lelersruil, maar het laatste oord is aan Salenko. Smith, de j lige die gisteravond bereid was epers - kort - te woord te staan. Et weten dat nog met Salenko loest worden onderhandeld ,e® per de ruil. „Als Salenko ja zegt i tot overeenstemming kómt ao® iet Istanbulspor, dan staat iets een spelersruil in de weg." agisch etails over het contract dat an Vossen is voorgelegd, wilde mith niet geven. Wel liet hij wrschemeren, dat het een eerjarige verbintenis zou wor st „Dat lijkt me na het afschaf- n van het transfersysteem lo- zei Smith, waarna hij Peter van Vossen, die in de afge lopen seizoen met John van den Brom Ajax verruilde voor Istan bulspor, was al een tijdje uitge keken op de Turkse club. Zeker nadat -het weinig succesvolle trainersduo Beenhakker/Kor- bach al na enkele maanden ver trok. Van Vossen, die in Turkije werd gepresenteerd als een spits, die per seizoen goed zou zijn voor zo'n twintig doelpun ten, scoorde slechts een handje vol treffers voor Istanbulspor. dat in degradatienood verkeert. Bespreekbaar De steenrijke voorzitter Qem Uzan stak zijn teleurstelling dan ook niet onder stoelen of ban ken. Uzan hoopte met het aan trekken van Nederlandse trai ners en spelers een topteam neer te zetten, maar de resultaten zijn ook na de trainerswisseling (Herbert Neumann loste Been hakker af) teleurstellend. Tij dens de winterstop liet Uzan Van Vossen weten, dat een tus sentijdse transfer wat hem be treft bespreekbaar zou zijn. In Glasgow zal Van Vossen felle strijd moeten leveren voor een basisplaats. Op zijn favoriete stek aan de lin kerkant speelt de Deen Brian Laudrup, die het afgelopen sei zoen nog werd gekozen tot beste speler van de Schotse competi tie. De publiekslievelingen Gor don Durie (dit seizoen topscorer met twaalf doelpunten) en Ally McCoist (tien competietiedoel- punten) staan vrijwel altijd in de basis. Peter van Vossen foto Lex de Meester van onze verslaggever GLASGOW - In Schotland staat Glasgow Rangers al jaren op eenzame hoogte. De club, die stadgenoot en rivaal Celtic naar het tweede plan heeft verwezen, verover de afgelopen seizoen de zevende landsti tel op rij. Ook dit seizoen voert Glasgow Rangers de Schotse ranglijst aan. Glasgow Rangers werd in 1873 opgericht door drie protestante families. Tussen 1885 en 1887 was de club uit de Schotse industriestad aangesloten bij de Engelse voetbalbond. In 1890 behoorde Rangers tot de stichters'van de Schotse league. Vroeger was Glasgow Rangers de bespe ler van het gigantische Hampden Park. dat met een capaciteit van 134.000 toe schouwers een van de grootste stadions ter wereld was. De laatste decennia speelt de club op Ibrox Park, dat 44.000 toe schouwers kan herbergen. Het grootste internationale succes van Glasgow Rangers werd behaald op 24 mei 1972. In Nou Camp, het stadion van Barce lona. legde de Schotse recordkampioen beslag op de Europa Cup II door Dynamo Moskou met 3-2 te verslaan. Het duel zou later nog een staartje krijgen, omdat Glas gow Rangers werd uitgesloten van deel name aan de volgende editie van het toer nooi om de Europa Cup H. Tijdens de fi nale in Barcelona raakten Schotse fans slaags met de Spaanse politie, waarbij een dode viel. De grootste tragedie in de ge schiedenis van Glasgow Rangers vond plaats op 2 januari 1971. Na een competi tieduel met Celtic brak er op Ibrox Park paniek uit, toen de toeschouwers het sta dion verlieten. Het drama eiste 66 levens, er vielen 140 gewonden. Glasgow Rangers is de club met de miljoe nen. De rijkste club van Schotland her bergt internationale sterren als de Deen Brian Laudrup (hij speelt momenteel als linksbuiten, de plaats waarvoor ook Van Vossen in aanmerking wii komen), de En gelsman Paul Gascoigne, de Russische Oleg Salenko (die als ruilobject dient voor Van Vossen) en Alexei Michailitsjenko uit de Oekraïne. Rangers trok onlangs ook de Braziliaan Jardel aan van Gremio, Ajax' tegenstan der in de finale van de wereldbeker. Ran gers probeert Jardel aan een Portugees paspoort te helpen, opdat hij tot de Euro pese Unie behoort. Waarschijnlijk is Jar del pas volgend seizoen speelgerechtigd voor Glasgow Rangers Manager van de Rangers is Walther Smith. De koploper van de Schotse com petitie wil dit seizoen de achtste titel op nj in de wacht slepen, maar moet voor het eerst in jaren rekening houden met de concurrentie van aartsrivaal Celtic. De stadgenoot van Glasgow Rangers heeft twee verliespunten meer. Vorige week woensdag troffen de twee Schotse titanen elkaar nog op Celtic Park. Het bleef 0-0. Celtic, de club van Braban der Pierre van Hooijdonk, en Glasgow Rangers zijn de topclubs in Schotland Het groen-wit van Celtic, symbool voor het katholicisme, veroverde 35 landsti tels. Het blauw van de protestanten van Glasgow Rangers eiste 45 landskam pioenschappen voor zich op, won 26 keel de Schotse beker en 19 maal de Schotse League Cup. Eerder dit seizoen werd Glas gow Rangers in de Champions League uit geschakeld door Juventus en Borussia Dortmund. De Schotten werden laatste in groep C met drie punten uit zes duels. Ook subtoppers weren zich bij Indoor Zeeland van onze medewerker Lucien Roelandt GOES - Indoor Zeeland mocht opnieuw een overwinnaar van faam begroeten. Hoewel de in ternationale rubrieken pas van- De Mos vecht ontslag aan DEN HAAG/BREMEN (ANP) - Aad de Mos eist zijn rentree als trainer bij Werder Bremen. Vol gens zijn advocaat mr. G. Knoops uit Amsterdam staan de koffers in Eindhoven gepakt en kan De Mos de training als het aan hem ligt spoedig hervat ten. De dinsdag ontslagen trainer nam inmiddels twee advocaten in de arm. die gespecialiseerd zijn in arbeidsrecht. Zij startten een civiele proce dure bij de rechtbank in Bre men. De eisen zijn: de rechter dient het ontslag nietig te ver klaren. De Mos moet worden aangesteld als trainer, met door betaling van salaris. Werder krijgt nog kans op de eisen te reageren, waarna de rechter bin nen twee weken uitspraak doet. Damclubs slaan hun slag. Met de Actie Clubkas kunnen sportverenigingen twee keer per jaar de kas van de club eens lekker spekken Sportverenigingen die zijn aangesloten bij NOC'NSF kunnen er aan deelnemen Zij hebben er onlangs informatie over gekregen van NOC'NSF Controleer dus de postbus! De PZC steunt de actie, onder andere ia een spel met prachtige priizen Heeft uw sportclub zich al voor de Actie Clubkas aange meld bij NOC'NSF? Dal kan nog tot uiterlijk 15 februari 1996 Bel voor meer informatie op werkdagen tussen 9 30-14.00 uur. telefoonnummer: 0118-i8 i266 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT daag (vrijdag) van start gaan, gaf Eric van der Vleuten giste ren in de Zeelandhallen zijn vi sitekaartje af. De international uit Mierlo stuurde in de Snel heids- en Wendbaarheidswed strijd klasse ZZ de jonge talent rijke viervoeter Vink Graetz het snelste en foutloos rond. Met zijn tijd van 50.31 seconden bleef hij de Oostenrijker Robert Puck met Bollvorm's Corraddo een halve tel voor. Ook de subtop liet zich in Goes niet onbetuigd. Jack Neefs eiste voor de derde keer op rij de hoog ste eer voor zich op. De stylist uit Etten-Leur reed in de klasse Z. groep B, met Blom's Viona twee vlekkeloze rondjes. Wil Schellekens won in deze ru briek de Snelheid- en Wendbaar heidswedstrijd. De ruiter uit Es- beek realiseerde, met de bruine merrie Hollywood van fokker Dirk Maris uit Grijpskerke. een tijd van 67.81 Schellekens bleef daarmee in ternational Peter Geerink met met LBH Farah Dibah ruim twee tellen voor. De overige ru brieken in de klasse Z werden een prooi van Bart Bons en Leon Thijssen. Namen die de sterke bezetting nog eens extra onder streepten. In de klasse ZZ van het klassieke parcours eiste Leon Thijssen met een overwinning, een derde en achtste plaats een duidelijke hoofdrol op. Met Garavello toon de de ruiter uit Sevenum zich de sterkste van de zeven barrage klanten. Als laatste starter in de beslissende rit stuurde hij de de Nimmerdor-dochter ruim een seconde sneller naar de finish dan Ben Schroder, die met Can tate eveneens hét houtwerk on aangeroerd liet. Thijssen had in de barrage ook nog een tweede ijzer in het vuur. Jack Neefsstuurt Blom's Viona foutloos rond. Als eerste starter stuurde hij de kort wendende en ruim gallope- rende Elias in de supersnelle tijd van 31.84 seconden naar de fi nish. Daarmee werd hij de snel ste vierfouter wat hem ook nog de derde stek opleverde. De eerste Zilveren Mossel van de zeventiende uitgave werd een prooi voor Miranda Aerts met Jurrien. De 21-jarige apothekers assistente uit Rijsbergen toonde in de barrage dat snelheid niet ten koste hoeft te gaan van de stijl. Getuige de 70 punten voor de wijze waarop de Brabantse de Emmilion-nazaat. over het hout werk stuurde. Miranda Aerts. voor het eerst op Indoor Zeeland aanwezig: „Fantastisch. Ik ben met dit paard pas deze zomer be gonnen met springen en dan zo'n concours winnen, daar kan je alleen maar van dromen. Ik moest hier twee ATV-dagen voor opnemen, maar dat had ik er graag voor over. Het is een ge weldig evenement, jammer dat er niet meer wedstrijden van dit niveau voor basisruiters worden gehouden. En die stijl van mij. dat is een stokpaardje van mijn trainer Jack Neefs. Daar blijft hij foto Willem Mieras steeds op hameren en je ziet dat- ik daar nu de vruchten van pluk." De Lewedorpse Krista Pluimers was in deze finale met een vijfde plaats de beste Zeeuwse. In de barrage tikte ze met de schim mel Jamie een balk uit de lepels. Ook de Middelburger Kees Mo lenbroek wist tot de barrage door te dringen. De hoofdstede lijke ruiter behoorde met zijn 67 punten voor stijl bij de top drie. Icerole haalde echter twee bal ken naar de grond, wat de Wal- cherse combinatie op de achtste plaats deed belanden. PAPENDAL (ANP) -Het NOC/NSF heeft het dreigement van de wereldvolleybalbond FIVB zowel de Nederlandse zaal- als beacli- vol ley bal teams uit te sluiten voor de Olym pische Spelen van Atlanta afgewend. Hier voor moest de nationale olympische orga nisatie in samenspraak met de NeVoBo wel akkoord gaan met alle door de FIVB gestel de kwalificatie-eisen ten aanzien van het spel op het strand. De wereldvolleybalbond was het niet eens met de voordracht van de NeVoBo. NOC' NSF het duo Michel Everaert en Sander Mulder af te vaardigen. Deze twee mannen lopen, met wisselend succes, de grote toer nooien af De FIVB wilde dat Nederland Marco Klok en Michiel van der Kuip in schreef. Dit tweetal veroverde vorig jaar de Europese titel, op een toernooi dat nogal ge devalueerd was. Mulder en de uit Hulst af komstige Everaert mogen alleen naar de Spelen als zij in de komende maanden vol doende punten scoren op de toernooien. NOC/NSF zullen zich schikken naar de eisen van de overkoepelende organisatie De voor dracht vindt nu plaats op basis van de defi nitieve ranglijst die na afloop van het WK in Brazilië (februari) wordt samengesteld. De Europese kampioenen zullen daarop vrijwel zeker hoog genoeg staan. Aanvankelijk wa ren de kwalificatie-eisen van NOC/NSF en NeVoBo aanmerkelijk zwaarder dan die van de FIVB. De FIVB had gedreigd bij het beachvolley- bal zowel een mannenteam Everaert/Mul der i als een vrouwenduo (Van de Ven/ Schoon) van verdere kwalificatietoernooien uit te sluiten. Deelname van de formaties aan het WK in Brazilië is door de laatste ont wikkelingen gegarandeerd. Ook liep het zaalteam van bondscoach Alberda, dat zich onlangs in Japan voor Atlanta kwalificeer de. de kans te worden geboycot. De situatie ontstond nadat in de loop van het afgelopen seizoen de internationale beachvolleybalfederaties de status van het Europese beachvolleybalkampioenschap aanmerkelijk opwaardeerden. In het belang van de betrokken sporters gingen het NOC/ NSF alsmede de NeVoBo overstag. Niet van harte, Beide instanties lieten weten de gang van zaken in feite onacceptabel te vinden. Om bij de volgende Olympische Spelen, in 2000 in Sydney, een herhaling te voorkomen zullen de organisaties via internationale vertegenwoordigers de situatie ter discussie stellen. Leeuwenhoek blijft bij Swift MIDDELBURG - Hans Leeuwenhoek blijft trainer van korf- bal-overgangsklasser Swift. De ex-international, die zijn trai nersfunctie combineert met spelen bij landskampioen Deetos, tekende voor één seizoen bij. „De spelersgroep en het bestuur van Swift zijn zeer tevreden over de samenwerking met Leeu wenhoek", aldus Beb Huybregtse. praeses van de technische commissie. „Het is jammer, dat hij door de verplichtingen bij Deetos dit seizoen een aantal duels Swift niet kan coachen Misschien komt darain het komend seizoen verandering, want Leeuwenhoek heeft nog niet beslist of hij blijft korfballen." Blinker en Witschge verbannen ROTTERDAM (GPD) - Regi Blinker en Rob Witschge zijn in een ernstig conflict met Feyenoord geraakt Beide spelers zijn gistermiddag definitief uit de selectie van de Rotterdamse club verwijderd. Trainer Arie Haan maakte hen voor de training op het bijveld van de Kuip duidelijk dat hij geen zin heeft om nog langer met beide 'heren' samen te werken en dat hij hen ook niet meer zal opstellen. Blinker en Witschge arriveerden rond half twee bij het stadion, waar om twee uur de eerste training na het verblijf in Marokko - dat ook al aan hun neus voorbij ging - zou plaats hebben. Het duo ging niets vermoedend naar de kleedkamer en stond om vijf minuten voor twee klaar om met de overige spelers het veld te betreden. Assistent-trainer Marcel Bout vertelde Blinker en Witschge echter namens Haan dat er op hun aanwezigheid geen prijs meer wordt gesteld. Twee Nederlandse clubs in Intertoto ZEIST (ANP) - De KNVB mag twee clubs inschrijven voor het toernooi om de UEFA Intertoto Cup van 1996. Aan het evene ment doen zestig clubs mee. De drie beste plaatsen zich voor het toernooi om de UEFA-beker. De KNVB heeft de clubs gevraagd voor 19 januari hun belang stelling te tonen. Voorwaarde is dat de uiteindelijke deelne mers tenminste op de zevende plaats zijn geëindigd in de eredi visie. Vorig jaar waren Heerenveen en FC Groningen van de partij in het opgewaardeerde zomertoernooi. Wereldrecord Chinese zwemster PEKING iRTR) - De 14-jarige Chinese zwemster Han Xue heeft opnieuw het wereldrecord op de 50 meter schoolslag ver beterd. In Beijing finishte ze bij een wereldbekerwedstrijd na 30,98 seconden. Vier dagen eerder al bracht Han Xue de toptijd op de afstand voor de eerste keer op haar naam. Bij een wereldbekerwed strijd in Hongkong was haar tijd 31.11. Autosport Rally Granada-Dakar, twaalfde etappe Kiffa-Kayes Motoren. 1. Trolli (Ita) Ca- giva 294 km in 3.19.46, 2. Arcarons (Spa) KTM 7.44, 3. Sainct (Fra) KTM 11.43, 4 Meoni (Ita) KTM 13.20, 5. Orioli (Ita) Ya maha 14 10, 6. Jimmink (Ned) KTM 19.08 Algemeen klassement: 1. Orioli 60.27.34, 2 Arcarons 37.57, 3. Trolli 3.25.01. Biljarten Barendrecht. Open NK. Kwalificaties Derde en laatste ronde: Verkijk (Ned) - Leppens (Bel) 3-1 (15-7 15-7 5-15 15-7/ 1,041-0,765), Breur (Ned) - Habraken (Ned) 3-0 (15-11 15-1? 15-14/0,957- 0,804), Merckx (Bel) - Wilkowski (Ned) 3- 0 (15-3 15-2 15-5/1.956-0,454), Caudron (Bel) - Gieskens (Ned) 3-2 (4-15 1-15 3-15 15-3 15-8/1.040-0,840), Van der Smissen (Ned) - Arnouts (Ned) 3-0 (15-7 15-5 15- 11/1,730-0,920), Van Uum (Ned) - Van Manen (Nedl 3-1 (15-10 12-15 15-11 15-3 /1,676-1,181), Thijssen (Ned) - Nieuwen- burg (Ned) -3-1 (15-6 15-9 11-15 15-10/ 1,166-0,851De Vries (Ned) - Koen Ceu- lemans (Bell 3-0 (15-7 15-12 15-10/1,216- 0,828), Sayginer (Tur) - Suu (Fral 3-0 (15- 5 15-5 15-3/1.500-0.464), Kuhl (Dui) - Vis- kil (Hol) 3-0 (15-4 15-13 15-10/1.097- 0,675), Van der Looy (Ned) - Heller (Dui) 3-2 (15-2 7-15 9-15 15-12 15-11/0,910- 0,833), Burgman (Ned) - Ohagen (Dui) 3- 0(15-7 15-11 15-12/1.406-1,000). Rechtstreeks geplaatst voor hoofdtoer nooi: Blomdahl (Zwe), Jan Ceulemans (Bel), Sang Lee (VSt) en Jaspers (Nedl. Dammen Heerenveen. Grandmasters '96, WK- Match Barrage: Tsjizjov (Rus) - Baljakin (WRu) 4-2. Tsjizjov is uitdager van de Let Valne- Paardesport Indoor Zeeland springen paarden klas se ZZ (n b.|: 1. Leon Thijssen/Garavola (Sevenum), 0/37.37; 2. Ben Schroder/ Cantate (Dinteloord), 0/38.53; 3. Leon Thïjssen/Elias, 4/31.84, 4. Eric van der Vleuten/Vink Graetz (Mierlo), 4/36.52; 5. Cleo Lenger/Garfield 4/40.83. ZZ. Snelheid en Wendbaarheid 1. Eric van der Vleuten/Vink Graetz (Mierlo), 50 31; 2. Robert Puck/Bollvorm's Corrado (Din teloord), 50.77; 3. Mischa van der Kraats Bergschenhoek, 51.52; 4. Luc Steeghs/ Grandioos (Veulen), 51.56; 5. Johan Kerstens/Enduro (Heerle), 51.91. Z. klassiek, groep A (n.b.): 1. Bart Bons Edinburgh (Rotterdam), 0/35.10; 2. Jan Verellen.'Madeline van 't Paradijs (Val- kenswaardl, 0/36.80. 3. Eric Willems Geeroms/Grand Cru (Aarle Rixell, 0/ 37.39; 4 Peter GeerinlüLBH Heart Brea ker (Gelselaar), 0/41.20; 5 Leon Thijssen /Dutch Capitol Z, 4/34.81. Z, klassiek, groep B (n.b 1 Jack Neefs/Blom's Viona (Etten Leur), 0/35.74; 2 Hanneke Mols/Molca's (Breda), 0/40.89; 3. Patri cia Severin/Dee Jee (Rucphen), 0/40 89: 4. Jan Verellen/Splash (Valkenswaard), 0/43,77; 5. Luc Steeghs/Gerommo (Veulen), 4/38.10. Z, Snelheid en Wend baarheid, ring A; 1 Leon Thijssen/Lief- hebbers Acteur, 64.48; 2. Robert Puck/ Bollvorm's Honneur (Dinteloord), 69.45; 3. Wil Schellekens/Aerobic (Es- beek), 69.95; 4. Luc Steeghs/Geronimo, 70.43; 5. Johan Kerstens/Leading Ie Sur- saut (Heerle), 71.64. Z, Snelheid en Wendbaarheid, groep B I. Wil Schelle- kens/Hollywood, 67.312. Peter Geerink /LBH Farah Dibah, 69 90; 3. Leon Thijs- sen/Goldsee Giralda, 70 30, 4. Wil Schellekens/lris K, 71.22, 5 Jan Verellen /Madeline van 't Paradijs, 72 16. Finale klasse B, om de Zilveren Mossel (n.b 1 Miranda Aerts/Jurrien (Rijsber gen), 0/70; 2. Adrienne Raaijmakers/Hit- parade (Oudenbosch), 0/58: 3. Monique Sweep/Tatrichta (Schijf), 4,57; 4. Jolan- da van den Berg/Balde (Rijsbergen), 4/ 715. Krista Pluijmers/Jamie (Lewe- dorp). 4/64 Sportprijsvragen Lucky Ten. trekking 11 januari 1 -2-5-6-20-21-22-25-27-34-36-37-38-45- 47-51-57-72-74-75. (onder voorbehoud). (21-15 21-9 14-21 21-141 Hooman en Keen naar tweede ronde Mannen, groep 3: Trinko Keen (Ned) - Tsjetsjenine (WRu) 3-0 (21-15 21-14 21- 15). Groep 10: Heister (Ned) - Surbek jr. (Kro) 3-0(21-11 21-11 21-10), Heister-Karaka- sevitsj (Joe) 3-1 (19-21 21-10 21-13 21- 19). Keen naar tweede ronde; Heister af hankelijk van vierde wedstrijd. Tennis Melbourne. Colonial Classic. Mannen Troostronde. Rafter (Aus) Krajicek (Ned) 4-6 3-1 Krajicek trekt zich terug wegens armblessure Ferreira (ZAf) - Edberg (Zwe) 6-2 3-6 7-6 Halve finales Chang (VSl/2) - Courier (VSt/4) 6-4 6-0. Sydney. 1,2 miljoen gulden Vrouwen Tweede ronde: Schultz (Ned /5) - Raymond (VSt) 6-4 6-7 6-3, Date (Jap/2) - Spirlea (Roe) 6-4 6-3. Rubin (VSt /6) - Jecmenica (Joe) 6-0 2-1 Jecmemca trekt zich terug wegens beenblessure, Bradtke (Aus) - Sawamatsu (Jap/8) 6-4 6- 2. Kwartfinales Seles (VSt/1) De Swardt (ZAf) 6-3 6-2 Mannen. Kwartfinales Ivanisevic (Kro/ 11 - Woodforde (Aus) 6-4 7-5, Rusedski (GBr) - Draper (Aus) 6-4 4-6 5-3. Wood- bndge (Aus) - Stoltenberg (Aus) 6-3 5-7 6-2, Martin (VSt/5) - Fromberg (Aus) 6-3 6-2. Hobart. Vrouwen. 175.000 gulden. Tweede ronde Halard (Fra) - Singer (Dui) 6-2 6-0, Ruano (Spa) - Hack (Duil 6- 4 4-1 Hack geeft het op. Farina (Ita) - Ba- suki (Ino) 6-3 6-4, Labat (Arg) - Miyagi (Jap) 6-4 4-6 6-0. Auckland. Mannen 524.000 gulden: Tweede ronde: Gumy (Arg) - Corretja (Spa/6) 6-3 6-2, Rikl (Tsj) - Adams (VSt) 6- 2 3-6 6-3, Steven (NZI/5) - Ruud (Noo) 6-3 6-4, Frana (Arg) - Matsuoka (Jap) walk over. Jakarta. Mannen. 550.000 gulden: Tweede ronde: Haarhuis (Ned/1) - Wil kinson (GBr| 6-1 3-0 Wilkinson geeft op wegens zonnesteek, Emilio Sanchez (Spa) - Eltingh (Ned/4) 7-6 7-5, Raoux (Fra/7) - Wilsching (Dui) 6-3 6-1, El Ayna- oui (Mar) - Tsjesnokov (Rus) 7-6 6-2. Voetbal Spaanse beker Achtste finale, Ie wed strijd. Espanyol - R Madrid 4-1 Oefenduels: TelAviv Maccabi Haifa (Isr) - Ajax 2-1 ri ll. 3. Revivo 1-0, 15 Litmanen 1-1, 89. Silvas 2-1. Scheidsrechter Livkovitsj (Isr) Toeschouwers 11 000 Bijzonder heid Inval-doelman Grim stopt in 87e minuut strafschop, debuut Hoekstra EHC (Ie klassel - Roda JC 0-1 (0-1). RIOS (2e klasse) - Fortuna Sittard 0-6 (0- 21. Eindhoven - RKC 3-2 (2-1). FC Barbados - FC Groningen 1-3. Zeilen Brisbane. WK Tornado. Vierde race: 1 Clevenot/Quernec (Fra), 2. Van Teylin- gen/Dercksen (Ned): vijfde race: 1 Leon /Ballester (Spa), 2. Leonard/Doyle (VSt). Van Teyltngen/Dercksen gediskwalifi ceerd wegens te vroege start; zesde ra ce: 1. Mourniac/Mourniac (FRa), 2. Van Teylingen/Dercksen. Stand na zes wed strijden: 1. Gabler/Parlow 23 pnt, 2 Leon/Ballester 32,75, 13. Van Teylingen /Dercksen 57,0. Zwemmen Tafeltennis Manchester Olympisch kwalificatie toernooi. Vrouwen, groep 5: Hooman (Ned) - Pa- vlotivkh (WRu) 3-0 (21-9 21-14 21-14). Groep 12: Keen (Ned) - Stofblat (Isr) 3-1 Peking. WB kortebaan. Mannen 200 vrij. 1, Troeger (Dui) 1.47,42, 2 Porvali (Fin) 1.50,92 100 school: 1. Ding Chujin (Chn) 1.00,98, 2. Zeng Qiliang (Chn) 1.01,26. 100 vlinder: 1 Jiang Chengji (Chn) 52,79, 2. Silantiev (Oek) 52.86 50 rug 1. Wei Xing (Chn) 25,18, 2 Theloke (Dui) 25,63 200 wissel. 1. Shang Heng- qing (Chnl 2.02,37. 2 Zhang Xiao (Chn) 2.03,09. 50 vrij 1 Jiang Chengji (Chn) 22,23, 2 Ivan (Roe) 22.30 1500 vrij: 1 Deng Qinsong (Chn) 15.12.70. 2 Hirano (Jap) 15.20,88 200 rug 1 Theloke (Dui) 1 57.60, 2. Wang Wei (Chn) 1.57,83. Vrouwen 100 vrij: 1 Le Jingyi (Chn) 53,63, 2. Nian Yun (Chn) 55,39. 50 school 1 Han Xue (Chn) 30,98 (wereld record). 2 King (GBr) 32,06 400 wissel 1. Chen Yan (Chnl 4.45.07. 2 Li Yi (Chn) 4.48,58. 100 rug: 1 Jia Yuanyuan (Chn) 59,93, 2. Inada (Jap) 1.00,51 200 vlin der 1 Liu Limin (Chn) 2.08,47, 2. Bo- heme (Dui) 2.14,78. 400 vrij 1 Zhang Changying (Chn) 4.12.59, 2. Luo Ping (Chn) 4 13,55. 200 school 1. Lacusta (Roe) 2.26,56, 2 King (GBr) 2.29.43 50 vlinder 1 Cai Huiyu (Chn) 26,92, 2. Liu Limin (Chn) 27.07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 25