Conflict aasspitters duurt voort Gft-bak geroemd en verguisd i PZC Nog even respijt voor zwerfkatten zeeland 10 Ondernemer sluit huurpercelen af voor sportvissers Mosselverwerker wil vliegenplaag met eenden bestrijden Dit was je reinste piraterij Accentverschuiving bij OR Schelde Groep Roep om vragenuurtj en halvering aantal commissies in staten Scandinavisch luffeOn De Parel j VRIJDAG 12 JANUARI 1996 van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De soapserie die zich ai gedurende vijf jaar afspeelt op de Oosterschelde, is nog lang niet ten einde. De hoofdrolspelers: beroepsspit- ters van zeeaas en sportvissers, die spitten met een vergunning van de Deltafederatie, blijven voor verwikkelingen zorgen. Dat onlangs een rol uit de serie is geschreven, die van het con sulentschap Natuur, Bos, Land schap en Fauna (NBLF) van het Ministerie van Landbouw, maakt de intrige niet overzich telijker want de provincie is er voor in de plaats gekomen. Nu de provincie verantwoordelijk is geworden voor de uitvoering van de Natuurbeschermings wet. worden van deze overheid maatregelen verwacht die de eeuwigdurende ruzie tussen sport- en beroepsspitters moe ten oplossen. Inmiddels heeft beroepsspitter Johnny Meijer uit Yerseke een nieuwe knuppel in het hoender hok gegooid. Hij heeft met parti culiere grondeigenaars op Noord-Beveland en met een grondeigenaar op Zuid-Beve land overeenkomsten gesloten. „Ik huur nu percelen buiten dijks gebied, waarop gespit mag worden, direct van de eigenaars. Het spreekt vanzelf dat ik geen sportspitters op die percelen toelaat. Binnenkort ga ik bor den plaatsen met 'verboden toe gang' want ik ben niet van plan te gaan betalen voor de spitgele- genheid van de Deltafederatie." Het probleem tekende zich vijf van een medewerkster DEN HAAG/VLAKE - Mossel- verwerker W. van Oeveren uit Yerseke wil Muskuseenden in zetten om de vliegenplaag bij zijn opslagloods in Vlake te be strijden. Hij hoopt dat de Raad van State hem de kans geeft om de nieuwe bestrijdingsmethode komend voorjaar te beproeven. Dit bleek donderdag tijdens een rechtszitting in Den Haag. Inwoners van Vlake en melkvee houder B. Kole klagen al jaren over de mosselopslag van Van Oeveren. De mosselverwerker bewaart de schelpdieren, in te genstelling tot zijn concurren ten in de regio, in een gesloten loods. Volgens de omwonenden gaan de schelpdieren hierdoor rotten. Stank en een vliegen plaag zouden hiervan het gevolg zijn. Melkveehouder Kole stelt dat de vliegen zijn vee ziek ma ken en probeert daarom via al lerlei rechtsprocedures schade vergoeding te krijgen. De boer en de omwonenden vroegen gis teren aan de Raad van State om de milieuvergunning van Van Oeveren te vernietigen. Sluiting van het mosselbedrijf zou dan onvermijdelijk zijn. van onze verslaggever MIDDELBURG - „Ik kom hier al zeker vier jaar om mijn hond uit te laten, maar zwerfkatten heb ik nog nooit gezien." De wandeiaarster in het park Toor- envliedt woont zelf in de omge ving. maar lijkt geen last te heb ben van de zwervende dieren in de buurt. „Volgens mij wordt de hele zaak sterk overdreven." Sommige bewoners van het Toorenvliedtwegje. aan de rand van Middelburg, hebben al en kelejaren last van een groeiende slot van pagina 3 bij schadevaringen en een enke le veroordeling. Terwijl ik me si tuaties kan herinneren dat het echt kantje boord was. Ons grootste probleem is dat er bij die confrontaties haast nooit on partijdige getuigen te vinden zijn, zodat het moeilijk is tot ver volging over te gaan. Ik heb door de jaren heen verschillende be middelingspogingen gedaan, maar kennelijk zijn de commer ciële belangen zó groot dat men geen behoefte had daar serieus op in te gaan." Ad de Vries van Union/Muller wil niets liever dan 'als volwassen mensen proberen dit soort zaken in de toekomst te voorkomen'. „De deur staat al tijd open", verzekert hij. Ook Multraship toont zich het braaf ste jongetje van de klas. Kees Muller: ,,Je moet dit soort con flicten niet op het water uitvech ten, maar op directieniveau, aan de wal." Vooralsnog zijn de agenda's niet getrokken. Don derdag had trouwens ook nog niemand aangifte gedaan bij wa- terpolitie. Eigenlijk zijn het alle maal brave jongens op de Wes- terschelde. Tot de bel gaat voor het speelkwartier Of zoals die rot in het bergings vak het donderdag samenvatte: „Albert Heijn en Pietje de Gruy- ter beconcurreren elkaar van achter hun bureau. Wij, als ber gers. zijn in een vergelijkbare concurrentiestrijd gewikkeld. Met dit verschil dat wij elkaar treffen in het heetst van de strijd. Kijk ik naar voetbal en schoppen ze elkaar dood. dan maalt niemand daar om Maar als het in die bergingswereld een keertje fout gaat, is het kot te klein 't Is gewoon een harde we reld." groep wilde katten die zich in de buurt nestelt. Zo ook de man die op nummer zes woont. Hij heeft het probleem bij de gemeente aangekaart en heeft verder wei nig behoefte om commentaar te geven. „Ik heb het bij de ge meente aangezwengeld. Onze actie heeft succes gehad, want de gemeente begint deze week met het oppakken van de kat ten." Of hij de laatste tijd nog veel merkt van de zwerfkatten „Afgelopen weekend hadden we êr weer een in de garage. Die jaag je dan maar weer weg. Voor de rest valt het wel mee." De gemeente Middelburg heeft enkele weken geleden, in samen spraak met het dierenasiel aan de' Oostperkweg, besloten de overlast aan te pakken. Een in specteur van de Dierenbescher ming heeft een rapport van de si tuatie opgemaakt. Daaruit blijkt dat het om een groep van ongeveer twintig katten gaat, waarvan sommige infectieziek ten met zich meedragen. Het was de bedoeling dat de gemeen te vanaf 8 januari zou proberen de zwerfkatten te vangen. De ge meente wil in het park Tooren- vliedt en in enkele tuinen van bewoners van het Toorenvliedt wegje vangkooien plaatsen. De mensen van nummer tien lij ken het meeste last te hebben van de hele situatie. De man des huizes wil er weinig woorden aan vuil maken. „Iedereen heeft er last van. zelfs op de Koudekerk- seweg. Als ik in de tuin aan het werken ben, zitten mijn handen onder de kattestront." De vrouw wijst naar het aangrenzende huis. „Ga daar maar eens kijken. Daar worden die zwervers al ja ren gevoerd." De zwerfkatten werden de laat ste jaren verzorgd door me vrouw Polderman, die op de hoek van het Toorenvliedtwegje en de Koudekerkseweg woonde. Zij is overleden, maar de katten worden nog steeds gevoerd. De heer Van de Kreeke (85) is een vriend van mevrouw Polder man. Zijn werkster voert nog el ke dag de katten. Hij reageert geïrriteerd op de hele situatie. „Met zulke leugens laat ik me niet in. De katten die hier komen zijn stuk voor stuk gezond, ze vreten als delvers. Ik koop per week voor zo'n tachtig gulden aan kattevoer. Die mensen heb ben geen verstand, echt waar. Zelf hebben ze bijna allemaal een hond. Die beesten lopen ook bijna nooit aangelijnd. Laat de gemeente daar maar eens op let ten. Vroeger had je dierenvrien den. Nu lijkt het of de dieren er zijn om ruzie over te kunnen ma ken. Het is een schande dat de gemeente daar zo in meegaat." jaar geleden af, toen de Ooster schelde onder de Natuurbe schermingswet kwam te vallen. Besloten werd dat, om milieu schade te beperken, de droog vallende buitendijkse gronden nog maar beperkt betreden mochten worden. In overleg wer den spitvakken aangewezen waar. met een vergunning, zee aas mocht worden verzameld. De verdeling van de vergunnin gen werd gedelegeerd aan de Deltafederatie, die het zelf pri vaatrechtelijk in orde moest ma ken met de grondeigenaars Broodwinning Al snel rees er onvrede onder de beroepsspitters. De onderne mers - meestal mensen met een hengelsportwinkel - waren op dezelfde spitpercelen aangewe zen als de sportvissers en zagen hun broodwinning bedreigd doordat ze niet voldoende aas konden verzamelen. De beroeps spitters vroegen om aparte per celen, waarop ze de opdracht kregen eerst maar eens aan te to nen dat ze voor hun broodwin ning afhankelijk waren van het zeeaas-spitten. Toen dat ge beurd was veranderde er niets in de situatie. De beroepsspitters bleven op dezelfde percelen spit ten als de sportvissers met de zelfde vergunningen, uitgegeven door de Deltafederatie. In de afgelopen vijf jaar kwam het een enkele keer tot botsin gen tussen eigenaars van bui tendijkse gronden en spitters. Niet altijd bleken goede afspra ken gemaakt over het gebruik als spitlocatie. Het ministerie waste de handen in onschuld want ook al gaf NBLF de vergun ningen. de Deltafederatie was verantwoordelijk voor de ver dere regeling. In de praktijk liep het allemaal vrij redelijk maar in de regel werd er niet voor het spitten betaald. Nu Meijer kans heeft gezien een aantal spitpercelen te huren, wil hij dat de provincie, die na het vertrek van NBLF verantwoor delijk is geworden voor de uit voering van de Natuurbescher mingswet, de vergunningen in trekt en nieuwe maakt. Op de vergunningen staan ook de door Meijer gehuurde percelen als toegestane spitlocaties aange wezen. Bij de provincie ziet ambtenaar B. Bouwman nog geen aanlei ding om actie te ondernemen. „Ik wil die overeenkomsten eerst zien, want iedereen kan wel beweren een huurovereen komst, en dus het alleenrecht, te hebben. Ook als de bewijzen op tafel liggen, zal het nog niet van de ene op de andere dag geregeld zijn, want er is geen centrale re gistratie van wie er allemaal een vergunning hebben. Ook ie mand die in Groningen een gro te visakte koopt, heeft het recht op locaties in de Oosterschelde te spitten. Maar voorlopig maak ik me niet druk, want Meijer heeft geweigerd zijn stukken op tafel te leggen." Eigen manier „Inderdaad", zegt de Yersekse beroepsspitter. „6f ik dat gewei gerd heb. Ik kom pas met mijn overeenkomsten op tafel als de Deltafederatie ook laat zien wat ze allemaal met particulieren overeengekomen zijn. Daar heeft nooit iemand naar ge vraagd en die overeenkomsten zijn er ook niet. Als ik eerlijk ben, regel ik dit liever meteen bij de rechter want ik heb ervaren dat wij als beroepsspitters toch niet serieus genomen worden. De Deltafederatie maakt er een rommeltje van. de overheid ook en als wij dan iets volgens de re gels in orde willen maken, moe ten er ineens bewijzen op tafel. Dan doe ik dit óók wel op mijn eigen manier", aldus Meijer. Van Oeveren heeft op dit mo ment al zijn hoop gevestigd op het experiment met de Musku seenden. Deze eenden, die ook in Nederlandse parken voorko men, worden door Canadese veehouders ingezet bij het be strijden van vliegen. De dieren lokken de vliegen met hun geur naar zich toe. waardoor deze zich niet meer verspreiden. Om daarnaast het probleem van de stank op te lossen, wil Van Oeve ren de mosselen behandelen met ozon. De provincie Zeeland pleitte gis teren tijdens de rechtszitting bij de Raad van State voor koeling of bevriezing van de mosselen. Een technisch bureau uit Cu- lemborg heeft uitgezocht dat dit de beste methode is om stank en vliegen te bestrijden. Melkveehouder Kole en de inwo ners van Vlake verwachten wei nig van beide nieuwe oplossin gen. Zij vinden dat er geen ver gunning mag worden afgegeven voordat er een methode is ge vonden waarover meer zeker heid bestaat. De Raad van State doet binnen enkele maanden uitspraak. Zeeaas blijft een gewild artikel. Beroepsspitters en sportvissers zitten elkaar dan ook al jaren met enige regelmaat in de haren. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever VLISSINGEN - Eens in de twee weken rammelt de gft-bak over de klinkers. Ruim een jaar zit Zeeland nu aan de bak en in middels zijn alle aspecten van de groenverzamelaar al uitvoe rig voor het voetlicht geweest. Van stinkende bakken in de zo merhitte tot gele kaarten voor mensen die de bak verkeerd ge bruiken. Niets bleef onbespro ken. De maatschappij splitste zich in twee kampen. Aan de ene kant de mensen die beroepshalve met de gft-bakken te maken hebben. De directeuren van de reini gingsdiensten, de vuilophalers en de composteerders. Aan de andere kant de 'gewone burger' die elke twee weken met de bak moet sjouwen en in de tussentijd de dampende walmen uit het groene gevaarte achter in de tuin zag opstijgen. Na ruim een jaar komen de eer ste evaluaties los, want zo hoort dat in ambtelijk Nederland. Ook de gft-bak is aan een nadere be schouwing onderhevig. Van hoog tot laag bemoeide men zich er mee. Zo antwoordde minister De Boer (milieubeheer) in ant woord op vragen van de WD in de Tweede Kamer dat er nader onderzoek moet komen naar de gezondheidsrisico's van het om gaan met afvalbakken. Als de bakken eens per week worden opgehaald is er geen probleem. Maar eens in de twee weken en dat tijdens een warme zomer zo als het afgelopen jaar. kan tot gevolg hebben dat giftige stoffen vrijkomen. Een zeer beperkt aantal daarvan is voor zover be kend kankerverwekkend 'als ze althans oraal worden ingeno men'. Kwaliteit R. Breuer, beleidsmedewerker van het Openbaar Lichaam Af- valstoffenveriüijdering midden- en noord-Zeeland (Olaz): „De compost die wij produceren van het afval uit ons werkgebied is van goede kwaliteit. Overi gens wisselt het wel per gemeen te. Uit een gemeente als Middel burg komt kwalitatief minder goed gft-afval dan uit een lande lijker gemeente. Weliswaar heb ben in die landelijke gemeenten meer mensen een eigen compost- vat. maar je ziet toch dat in zulke gemeenten meer groen afval aangeboden wordt. Trouwens, als het aanbod kwalitatief wat minder wordt, zoals momenteel wanneer er weinig in tuintjes wordt gewerkt, mengen we ver snipperd groenafval van het openbaar groen van de gemeen ten bij voor een constante kwali teit. Anders zou je alleen keu kenprut verwerken en dat is te eenzijdig van samenstelling. De afzet loopt prima. Al het com- ln sommige gemeenten is de hoeveelheid aangeboden huisvuil dankzij de ingebruikname van gft-bak ken met de helft afgenomen. post dat we tot en met februari produceren is al verkocht. Het meeste gaat naar akkerbouwers en fruittelers en een klein deel in zakken naar de tuincentra." R. van Damme, hoofd van het bureau milieu van de gemeente Hulst: „We zijn de resultaten van het af gelopen jaar eens nagegaan en dan blijkt dat we vroeger zo'n 10.000 ton huisvuil hadden. Dat is dit jaar ongeveer 45 procent minder, dankzij het gescheiden ophalen van gft. Dat wil dus zeg gen in één klap de helft minder. Een hele stap, want landelijk wil men uiteindelijk van de 100 pro cent van enkele jaren geleden naar 10 procent. Het gaat dus goed, ook al hadden we met die warmte een slechte zomer om met gescheiden afval ophalen te beginnen. Toch merk je dat mensen wel leren om er mee om te gaan." Gele kaart W. Taekema, van het bureau rei niging van de gemeente Goes: „Wij delen inderdaad nogal eens een gele kaart uit aan mensen die niet goed met de rolcontai ners omgaan. Maar dat wil niet zeggen dat ze de verkeerde din gen in de containers gooien. We zijn bezig met een operatie om de mini-containers en de rolcon tainers op verzamelplaatsen te laten neerzetten. Als mensen dat niet doen krijgen ze ook een gele kaart. We geven die plaat sen aan met een gele afbeelding van een mini-container op de be strating. Over het algemeen ge dragen de Goesenaren zich goed. We hebben van de zomer wel eens klachten gehad over stank, maar alles bij elkaar ge nomen valt dat erg mee. Mis schien in totaal een twintigtal op een aantal van 12.500 gft-bak- ken in de gemeente Goes. De mensen weten ook niet allemaal hoe ze met de bakken moeten omgaan. Als ze stank willen voorkomen moeten ze de bak een beetje open laten staan, dan kan hij ventileren en dat voor komt condensatie, wat weer een schimmelproces in werking kan zetten. En ze kunnen natuurlijk ook altijd de bakkenwassers in schakelen." C. Dobbelaar, medewerker van het woonconsumentenbureau in Terneuzen: „Wij krijgen nogal eens klachten over de bakken. Vooral van men sen in flats zonder lift. Waar moeten die met zo'n bak blij ven? Zet hem met dat warme weer maar eens in een schuurtje, daar is toch al zo weinig plaats. Het is gewoon een stankbak. De gemeente zou het probleem eva lueren aan het eind van vorig jaar. Daar hebben we nog niets van gehoord. De woningbouw vereniging is in ieder geval niet van plan een cent te investeren. Ik heb bijvoorbeeld in Veenen- daal wel eens gezien dat ze van die bakken van gewassen grind- tegels hadden gemaakt. Dat zag er wel netjes uit. Daar mochten ook vuilniszakken in. Misschien dat dat een oplossing is." W. Savonije, van C. C. G. contai nerreiniging in Goes: foto Dirk-Jan Gjeltemé „Ik ben al geruime tijd bezig met het verzamelen van informatie over kankerverwekkende stof fen in de gft-bak. Vooral in Duitsland wordt daar veel on derzoek naar gedaan en ook in Nederland is al iemand op dat onderwerp gepromoveerd. Offi cieel ontkent de overheid in Ne derland het probleem nog. Maar al in 1992 zijn er vragen gesteld in de Tweede Kamer. Natuurlijk is het mijn eigenbelang als men sen vaker de bakken laten reini gen om er geen kankerverwek kende stoffen in te krijgen. Maar aan de andere kant. ik hang ook hele dagen met m'n hoofd boven die bakken en ook de vuilnisop halers kunnen daar achter de wagens mee te maken krijgen. Het zou goed zijn als dat eens precies uitgezocht wordt." van onze verslaggever VLISSINGEN - „Ja", zegt de gaande man, „er zijn leukere momenten om je terug te trek ken" „Ja", zegt de komende man, „je kunt je minder woelige tijden voorstellen om aan te tre den." Bij de ondernemingsraad van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) in Vlissingen een wisseling van de wacht plaats gehad. R. de Jonge (44) is J. Kou- wijzer (48) opgevolgd als voor zitter. Geen ingrijpende veran dering, haasten beiden zich te verklaren: wel een die een dui delijke accentverschuiving met zich mee zal brengen. De Jonge was de afgelopen drie jaar vice-voorzitter van de KSG- ondernemingsraad; Kouwijzer gaat deze functie nu bekleden. Samen met secretaris D. de Leeuw hebben ze in de vorige OR-periode opgetreden als de trojka die de dagelijkse gang van zaken binnen de onderne mingsraad leidde: gedrieën blij ven ze dat de komende jaren doen. Waarom dan die voorzit terswisseling? Kouwijzer: „Dat heeft te maken met bloedgroe pen. De Industriebond FNV is veruit het sterkst vertegenwoor digd binnen onze onderne mingsraad. Toch ben ik, als lid van de Unie BLHP, de laatste zes jaar voorzitter geweest. Nu de Industriebond FNV in De Jonge een goede kandidaat voor het voorzitterschap heeft, is het niet meer dan normaal dat ik een stapje terug doe." De ondernemingsraad van de Schelde Groep heeft naar de stellige overtuiging van Kouwij zer ook een ander type voorzitter nodig dan hij zelf is. „Ik ben zelf echt een kantoorman. De Jonge is van Scheldepoort. Die komt recht uit het dok. We hebben de voorbije jaren enorm veel ge daan aan overleggen, plooien en weer gladstrijken. Dat was naar ons idee de beste manier om zo veel mogelijk werkgelegenheid bij De Schelde overeind te hou den. Wel, we hebben gezien waar dat allemaal toe heeft geleid. Bo venop de paar honderd banen die de afgelopen jaren zijn ge schrapt, moeten nu nog eens 425 banen verdwijnen." Kouwijzer kan zich voorstellen dat de ondernemingsraad in de toekomst een hardere opstelling kiest. Hij acht De Jonge beter geschikt die uit te dragen. De Jonge: „We krijgen te maken met een nieuwe raad van be stuur en een voorzitter daarvan die bij het bekend maken van de reorganisatieplannen al duide lijk maakte dat hij de hardere lijn niet schuwt. Daar moet de ondernemingsraad op inspe len." De Jonge heeft de indruk dat ook de werknemers van de Schelde Groep een vierkantere houding van de ondernemings raad verlangen. „We konden ons als ondernemingsraad in het verleden zo plooibaar en vaak ook meegaand opstellen, om* er meestal nog wel wat te regé viel bij dreigend banenverl Binnen en buiten De Sché waren vaak nog wel wat te vinden. Die mogelijkhej zijn nu helemaal uitgeput werknemers van de KSG zuil straks geconfronteerd won met het verschijnsel dat ene kant banen verdwijnen, wijl aan de andere kant men. moeten worden ingeleend het werk te doen. Leg dat m eens uit. En hoe groot zal de reidheid zijn in te leveren op stuk van arbeidsvoorwaarii Ik sluit niet uit dat we op een geven moment zelf als onde: mingsraad de werknemers een zullen roepen om de me gen te peilen." De belangrijkste taak voor ondernemingsraad van Schelde Groep is volgens Jonge het vertrouwen van werknemers in de toekomst; het bedrijf te versterken. „Dï een van de dingen waar ik grote zorgen over maak: mensen geloven er niet mee Samen met raad van bestuui management zullen we mot proberen dat geloof te hers len." Bonden peilen mening leden bij KSG over sociaal plan VLISSINGEN - De bonden de Koninklijke Schelde Gn praten begin volgende iii met hun leden over de rich! die een sociaal plan voor reorganisatie van het bed uit dient te gaan. Het gaatdi bij onder meer om de vraagt de onderhandelingen over sociaal plan de nadruk c worden gelegd op aanvulle uitkeringen voor werknen wier baan komt te verv op al dan niet tijdelijk binnen of buiten de Sche Groep. Bij die laatste mogelijki gaan de gedachten bij de b den uit naar een arbeidsp. Overweging is dat een deel i de functies die worden schrapt, in piekperioden d moeten worden uitgevoerd.! zou dan kunnen gebeuren v, uit een organisatie die defc den voorlopig met termen 'flexibele schil', 'vliegende! gade' en 'reserve gemeenst pelijke personeelsdienst' duiden. Voelen de werknemers Schelde Groep het meest een sociaal plan met het ai op behoud van werkgele heid, dan kunnen de bon zich ook sterk maken voor b I leiding en bemiddeling naar Ü9 vangend werk buiten de on neming. se, van onze verslaggever MIDDELBURG - De helft van de provinciale commissies schrap pen. Instellen van een vrage nuurtje. En in één week de alge mene beschouwingen houden en de begroting vaststellen. Dat zijn de belangrijkste punten uit een voorstel van de fractie van Delta Anders in provinciale sta ten van Zeeland. Met dat voor stel wordt ingehaakt op een al jaren voortslepende discussie in de staten over de vraag hoe beter en vooral interessanter en met meer politieke diepgang ge discussieerd kan worden. Het debat moet weer terug in de staten. Het zijn ondertussen ge vleugelde woorden in de provin ciale vergaderruimten. Tijdens de laatste begrotingsvergade ring kondigde F. H. van Kollem van GroenLinks in een motie aan dat hij met een initiatief voorstel zou komen om dat pro bleem op te lossen. De fractie voorzitters spraken in december af dat ze zich in de loop van ja nuari over de kwestie zouden buigen. Het definitieve voorstel van GroenLinks laat nog even op zich wachten, terwijl het kers verse statenlid M. Wiersma van Delta Anders tijdens de kerstda gen niet stil heeft, gezeten. Zo wil hij het aantal commissies terugbrengen van zes naar drie. Die drie nieuwe commissies moeten sporen met de drie nieuwe directies die de provincie sinds de reorganisatie van de provinciale griffie kent. Dat zijn de directie Welzijn, Economie Bestuur, de directie Ruimte,! lieu en Water en de directie en frastructuur en Vervoer, i iet e voordelen hiervan zijn volg! jr' Delta Anders dat het bel jcht meer integraal beoordeeld 1 Iteen worden, dat de politieke ken lagd meer in de vergaderingen) ein) provinciale staten vallen ent le sk de tijd die de statenleden i iet vi commissievergaderingen be.[ den afneemt. let b Niets nieuws Wiersma in een toelichting: je ziet dat er nu zes commis.'ède zijn die gemiddeld 4 uur ver ijk e: deren, dat is 24 uur, dan moe! oong les toch wel gezegd zijn. Da fat het toch geen wonder dat eri: e all statenvergaderingen w ntge' nieuws meer naar voren konl em. Voor eventuele (detail)vras die bij de statenleden lever Wiersma een maandelijks v::C nuurtje instellen zoals de "Dt de Kamer dat ook - al is quenter - kent. Het kan vo^ hem ook een stuk spanne: worden als gedeputeerden een fris van de lever moeten: woorden. Wiersma: „Het debat moei derdaad terug in de staten geef toe dat het ook aan des u tenleden kan liggen dat hetr nu toe nogal eens ontbreekt! politiek inhoudelijke disci maar het heeft ook te ms met de manier van werkettj heb ik bijvoorbeeld zelf wel' wachtingen van zo'n vrager' tje." Advertentie Een uitgebreid koud en warm buffet met overheerlijke Scandinavische specialiteiten staat voor u klaar op zaterdag 13,20,27 januari en 3,10,17 en 24 februari van 18.00-21.00 uur. U kunt o.a. kiezen uit Gravlax, verschillende soorten haring, garnalen, mosselsoep, zalmforel, Labskov, Dopskov, Oxbringer en nog vele andere gerechten. Prijs 39,50 p p Kinderen tot 12 jaar betalen halve prijs. Combineert u dit buffet met een partijtje bowlen, dan betaalt u slechts 42,50 f? Reserveer tijdig om teleurstellingen te voorkomen op tel nr. 0118-58 32 30 ^VRUeUiOSCtNTfiuM SOUASH6AN6*. SAUNA. KUMCENT*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 10