Romme is Veldkamp dankbaar Langste schaatser peloton ook de grootste John Vermeule favoriet in Goes Besmette paarden mogen naar Atlanta Schaatser profiteert van Belgisch avontuur Hagenaar Omroepen willen niet aan lijntje KNVB Bommelijn verrassend naar toernooiwinst uitslagen sport op tv van onze verslaggever Govert Wisse DEN HAAG - Toen Bart Veld kamp in juni '95 sehaats-Belg werd. lag geen Vlaming of Waal ook maar een seconde wakker van dat vreemde nieuws. In Ne derland daarentegen ging op twee plaatsen de vlag uit: bij de KNSB in Amersfoort en bij de familie Romme in Made. De schaatsbond was blij verlost te zijn van de kritische Hagenaar. Gianni Romme was om een an dere reden een gelukkig mens. Door het vertrek van Veldkamp kw am voor de 22-jarige Braban der toch nog een plaatsje vrij in de kernploeg. Twee maanden eerder was Made nog te klein, toen de KNSB de nieuwe kernploegen bekend maakte. De anders goedlachse Gianni Romme was boos en ver drietig De stayer had na enkele opvallende resultaten gerekend op een uitnodiging voor het keurkorps. De bond besliste an ders. Romme: „Ik snapte het niet. want ik had me toch bewe zen. Twee jaar achter elkaar reed ik me tussen de nationale toppers. Wat moest ik nog meer laten zien? Ik was op dat mo ment cynisch tegenover de kern ploeg. Ik dacht: wat zijn dat voor raar stelletje mensen daar. Ik was een paar dagen kwaad en heb me toen maar weer verzoend met het idee, dat ik gewoon net als anders in het gewest verder moest. Ik zat in juni in trainings kamp ergens in Nederland, toen mijn ouders op de motor langs kwamen met het nieuws over Veldkamp en de consequentie voor mij. Eindelijk gerechtig heid. dacht ik toen. Ik ben Bart er nog dankbaar voor. Toen ik hem een keer tegenkwam vroeg hij me. waar zijn taart bleef. Die moet ik "m nog geven." De eerste maanden in de kern ploeg zijn 'm goed bevallen. „Kwam ook. doordat ik de mees ten al kende. Ik zat dan wel niet in hun ploeg, maar ik heb veel met de jongens opgetrokken in het gewest of heb tegen ze gere den." Zooitje Romme keek wel raar aan tegen alle verwikkelingen rond de top- brigade. „Toen ik erbij kwam. was er nog geen trainer. Er werd een hoop afgepraat over structu ren en geld. Wat een zooitje. Ik had al zes keer met de KNSB vergaderd voor ik de eerste trai ning kreeg. Ik volg alle bestuur- sperikelen nu van grote afstand. Je kunt je er druk over maken, maar je bereikt toch niks. Ande ren nemen de beslissingen. Als ik in de krant een bericht over de ruzies tegenkom, sla ik het over. Laat mij maar voorlopig schaat sen. Aan al dat gedonder heb je niks." Voorlopig denkt Romme niet aan geld, maar aan schaatsen. Als hij het tweede goed doet. komt het eerst vanzelf. De Bra bander. die de'Haagse Uithof als thuisbaan heeft en daardoor al tijd voor het gewest Zuid-Hol land is uitgekomen, heeft overi gens nooit overwogen om net als Veldkamp de wijk te nemen. „Dat Bart dat doet, is oké. Hij heeft zich als olympisch en Euro pees kampioen laten gelden als topper. Maar ik vind het zielig, als je als nummer zes of zeven van Nederland niet aan de bak komt en dan voor een ander land gaat rijden. Dat is een wanhoop spoging. Dan heb je het gewoon niet in je en moet je accepteren datje het niveau niet aankan." Laatbloeier Romme heeft in zijn korte bestaan als kernploeg schaatser al wèl aangetoond 'het' in zich te hebben. De part time zwemleraar - bijna gediplo meerd - werd in het voorseizoen tijdens de World Cups in Berlijn, Heerenveen en Oslo op de vijf ki lometer eenmaal derde en twee keer tweede. „Dat heeft me niet verbaasd. Het lijkt misschien gek voor iemand die net komt kijken, maar ik deed de laatste twee jaar op de langere afstan den al niet onder voor de Neder landse kernploeg-jongens. Als je dat kan. weet je dat je tot de we reldtop kan behoren." Behalve door goede resulaten als stayer viel Romme de laatste twee winters ook op door zijn ca priolen op het ijs. Hij ging een maal midden in een race a la Sjoukje Dijkstra in de rondte, struikelde een andere keer op het rechte eind over zijn eigen benen en finishte het NK in As sen liggend op zijn buik. „Die ra re fratsen waren bijna allemaal het gevolg van een probleem met een spier in mijn linkerdij been. De M. Iliopsoas, om het om zijn Latijns uit te spreken. Als ik een vijf kilometer moest rijden, werd die spier na een rondje of zeven afgekneld. De doorbloe ding was niet in orde. Ik had dan helemaal geen gevoel meer in mijn linkerbeen. Net een lam been. Op advies van Henk Gem- ser sta ik nu hoger met mijn bo venlichaam. Daardoor krijgt die spier meer ruimte. Die wijziging in mijn houding helpt enorm." De komende weken zal duidelijk moeten worden, wat Romme precies in zich heeft. Is hij meer dan een specialist op de vijf en tien kilometer? Staat hij er straks ook als allrounder op EK en WK? Die vragen worden het komende weekeinde in Den Haag al in grote mate beant woord. Op het NK gaan Ritsma, Postma, Zandstra, Hersman, Straathof en Romme in gevecht om drie startbewijzen op de gro te toernooien. „We zijn alle zes aan elkaar ge waagd. Ik heb net zo veel kans als de anderen. Ritsma stak er vorig jaar met kop en schouders bovenuit, maar nu niet. Men zegt dat mijn 500 meter te zwak is, maar ik heb wel 38,45 staan als persoonlijk record. Welis waar gereden in Calgary, maar je moet zo'n tijd wel rijden. Mocht ik me niet bij de top-drie schaat sen, dan is dat geen ramp. In maart wachten de WK afstan den in Hamar. Daar kijk ik naar uit. Als specialist moet ik daar het een en ander kunnen berei ken." HILVERSUM (ANP» - De televi sie-omroepen hebben zich ge keerd tegen de Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond (KNVB). In een gezamenlijke brief wijzen de publieke en commerciële omroepen op de journalistieke vrijheid die vol gens hen wordt aangetast als zij ingaan op de eisen die de KNVB in een zogenoemd bidbook heeft gesteld. In dit bidbook heeft de KNVB de regels voor uitzending van voet balwedstrijden in de toekomst vastgelegd. Zo moeten er aparte voetbalprogramma's op het scherm worden uitgezonden en wordt het verplicht de sponsor te noemen. De omroepen vinden dat te ver gaan. De Nederlandse Omroep Stichting, Holland Me dia Groep (RTL 4. RTL 5 en Ver onica) en SBS vinden dat de voetbalbond niet kan eisen dat uitzendingen voortaan een posi tief imago voor het voetbal moe ten waarborgen. De publieke (NOS) en commerciële omroe pen (HMG en SBSi vonden el kaar hierin vlak voor de start van de onderhandelingen over de voetbalrechten Secretaris H. Verploeg van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) juicht het iniatitief van de omroepen toe. „De eisen van de voetbalbond zijn in strijd met de vrijheid van meningsuiting in dit land. Dat is een groot goed. Geen enkele zendgemachtigde kan dat ac cepteren. Op die manier wordt de vrijheid van de zendgemach tigde om vorm te geven aan die uitzendingen door de KNVB be paald." Verploeg liet weten dat de poli tiek de KNVB moet terugfluiten. „De overheid moet heel vaak po litiebegeleiding in de stadions verlenen", zei de NVJ-secretaris in het Radio 1 Journaal. „Als je op deze manier steun van de overheid ontvangt, kun je je niet als een puur commerciële orga nisatie opstellen." Het huidige contract van de KNVB met de NOS loopt eind juni af. De KNVB zal eind fe bruari beslissen over de verkoop van de rechten. Naar alle waar schijnlijkheid wordt het pakket (eredivisie, eerste divisie, beker en interlandvoetbal) over de kandidaten verdeeld. In totaal hebben tien kandidaten zich eind vorig jaar gemeld. De KNVB voert vrijdag de eerste gesprekken met NOS, HMG, FilmNet en SBS. r Gianni Romme, nieuwkomer in de kernploeg. Ruud Borst draait Van Benthems een loer in Oldambtrit van onze verslaggever Rob van der Heiden SCHEEMDA - Ruud Borst (23) is de langste man van het mara thonpeloton; gisteren was hij ook de grootste. De 2.02 meter lange jongste bediende in de Klerk's-ploeg haalde gisteren in de zeventiende Oldambtrit zijn eerste zege en liet zien dat hij in rap tempo bezig is een volwas sen marathonschaatser te wor den. Vorige week in Giethoorn reed hij de Hollands Venetiëtocht niet eens uit. maar in Eerne- woude werd hij tiende, in de Ve- luwemeertocht vierde en giste ren won hij de mooiste natuurijs- wedstrijd van het seizoen. Want de Oldambtrit droeg het predi kaat 'klassieker' met ere. De Oldambtrit is een Elfsteden tocht in het klein. Dat begint al bij de start, die niet op het ijs. maar in een loods plaatsvindt. Alsof ze in de inmiddels beruch te kooi in de Frieslandhal ver toefden stonden de rijders een half uur voor het startschot ze nuwachtig tegen de de enorme garagedeur te dringen. Het leek wel of ze het leuk vonden dat de eerste honderd meter klunend afgelegd moesten worden. Ook in het vervolg van de wedstrijd bleven vergelijkingen met de Tocht der Tochten zich opdrin gen. Door de hoeveelheid pu bliek, maar vooral door de aan wezigheid van echte stempel posten en kluunplaatsen. Winnaar Ruud Borst was er na afloop lyrisch over en ging zelfs zover dat hij de microfonist de microfoon ontfutselde om vanaf het erepodium de organisatoren welgemeend te complimente ren. „Want dit is pas een echte klassieker. Geen rondjes van een paar kilometer, maar echt rechtdoor schaatsen. Ik wist ab soluut niet hoever we nog moes ten. Wat was ik blij toen ik te ho ren kreeg dat we in de laatste ki lometers zaten." Klunen Het was voor de bloemenkweker uit Leiderdorp de allereerste keer in zijn loopbaan dat hij ken nismaakte met het fenomeen klunen. En de slungel bleek op de trajecten naast het ijs nog aardig uit de voeten te kunnen ook. Sterker nog, op de laatste kluunplaats, honderd meter voor de streep, besliste hij tegen de verwachtingen in de strijd de finitief in zijn voordeel. Borst stapte als eerste op de planken, stapte er als eerste weer af en toen waren zijn medevluchters Henk Angenent (tweede), Henk van Benthem (derde) en Henri Ruitenberg (vierde) geklopt. Henk van Benthem, volgens ve len favoriet, begreep na afloop nog steeds niet hoe dat kon ge beuren. „Ik wist dat ik als eerste op die kluunplaats moest zijn om te winnen. Maar Ruud stapte met die lange benen zo de kant op en ik was geklopt. Onbegrij pelijk. Dat stukje dat we daarna nog moesten schaatsen was te kort om iets te doen. Wat is dit jammer, want als ik ooit de kans had gehad om een klassieker te winnen was het nu wel. En dit was een echte klassieker. De mooiste tot nu toe." Broer Evert van Benthem streed mee aan het front en haakte pas in de slotfase af. Maar dat was omdat hij in het begin had ge smeten met zijn krachten. Dat gold ook voor Erik Huizebosch, die er dagwerk aan had om alle ontsnappingen te neutraliseren. Toen Henk van Benthem en Ruud Borst bij een stempelpost de beslissende ontsnapping plaatsten, was ook zijn energie opgebruikt. Volgens Ruud Borst was hij niet de enige: „Iedereen zat hartstik ke stuk. Daarom konden we wegblijven. Wat was ik blij toen van onze medewerker GOES - Dennis Bommelijn uit Hoek heeft gisteren in de finale ronde van het Interschelde- jeugdtennistoernooi verras send de hoofdprijs in de catego rie tot en met veertien jaar in de wacht gesleept via een zege in straight sets op de vanuit twee de positie gestarte Chiel Mara- nus. Bij de meisjes van dezelfde leef tijd stond de favoriete aan het eind van de middag wel op de hoogste trede van het erepo dium. Lenneke Clement, repre sentant van de Schelde, had voordien namelijk op resolute wijze de aanval van outsider Beatrix Verhaegen afgeslagen. Souburger Bram de Nijs was bij de oudste jongens de te kloppen speler geweest. Tot aan de voor laatste schifting wist hij zich in die rol staande te houden. De of fensieve acties van Dennis Bom melijn kon hij daarna evenwel niet meer afdoende pareren. Ge noemde afgevaardigde van Animo, die als vierde was inge loot, toonde zich na een in de tie break besliste openingsset na melijk heer en meester. Zijn afrondende tweekamp met Chiel Maranus kon er qua score verloop in grote lijnen mee ver geleken worden. Maranus bood in de eerste reeks nog redelijk te genstand, in de voortzetting van het duel nam Bommelijn de touwtjes strak in handen en hij stond zijn rivaal daarbij slechts het redden van de eer toe. Lenneke Clement hield in het deeltoernooi bij de meisjes de kleuren van de Schelde overtui gend hoog. Bij de laatste vier ge komen, gaf ze concurrente Kim Dijkstra geen enkele maal de kans een tegenstoot te plaatsen en in de slotpartij liet ze zich niet bedreigen door Beatrix Verhae gen. Toch gaf Verhaegen er in deze krachtmeting wel degelijk blijk van aardig te kunnen ten nissen. zoals ze eerder in de week ook al gedaan had door de als verliezend finaliste ingeschatte Nathalie de Paepe uit te schake len. In de resterende onderdelen werden de ereplaatsen keurig over de favorieten en de outsi ders verdeeld. Zo maakten Krijn de Vries bij de jongens niet ou der dan twaalf jaar en Silvana Bauer bij de jongste meisjes hun plaatsing volledig waar, en zorg den Annick van de Walle en Je roen Bakx in de zelfde klassen voor de opvallende resultaten. ik de streep zag. Ik zat steenka- pot. En dit was maar honderd ki lometer. Voor een echte Elfste dentocht ben ik geloof ik nog te jong". Boateng wordt niet vervolgd ROTTERDAM (GPD) - Justitie in Rotterdam ziet af van rechts vervolging van voetballer George Boateng. Volgens het Openbaar Ministerie is er on voldoende bewijs om de 20-ja- rige Feyenoorder voor de rech ter te dagen. De verdediger werd ervan beschuldigd op 14 oktober twee portiers van Dan- ceclub Colors met een vuurwa pen te hebben bedreigd nadat hem de toegang tot de disco theek was geweigerd. Boateng heeft steeds gezegd onschuldig te zijn. De affaire kwam medio novem ber aan het rollen nadat de poli tie er bij discoheek-eigenaar C. Petrus en de twee portiers op had aangedrongen aangifte te doen. De twee portiers houden onveranderd vast aan hun visie. Zij zeggen die zaterdagavond recht in de loop van een pistool te hebben gekeken. Dat was een gevolg van de weigering om Boa teng en enkele vrienden binnen te laten, omdat de discotheek vol zou zijn. Even later was Boateng langs gereden en had hij volgens de portiers vanuit zijn auto met een vuurwapen gedreigd. De Feye- noord-speler heeft dat altijd ont kend. van onze medewerker GOES - John Vermeule uit Middelburg is vandaag (zaterdag) de te kloppen man in de 35e Wallenloop te Goes. Vermeule kan tegenstand verwachten van Niels Koole (Sporting Walcheren), die na zijn over winning op Mauricio Gonzales, vorige week in de Pallandtloop te Middelharnis, is staat moet worden geacht Vermeule te genstand te bieden. Mauricio Gonzales was aanvankelijk ook van plan om mee te doen aan de Wallen loop. De winnaar van vorig jaar kreeg deze week echter een lucratieve aanbieding uit Duitsland, die hij accepteerde. Aanvankelyk zal Edwin de Leeuw AV'56), lopend op eigen terrein, zich bij de kop groep ophouden in de hoop dit keer de mentale klap van de man met de hamer te ontlopen. Achter dit geweld gaat de strijd voor een plaats bij de top tien tussen de AV'56-atleten Jan Guiljam en Wilko de Vos. Onder de grote Belgische afvaardi ging uit Duffel schuilen mogelijk nog en kele sterke lopers die voor een verrassing kunnen zorgen. In het lopersveld van de veteranen, onge veer twee maal zo. groot als bij de senioren, is John Overweel (Dynamo) na zijn over winning van vorig jaar. de te kloppen man. De Belgische Karin Wilms (AC Duf fel) is de belangrijkste kandidate voor de zege na 3800 meter over de geasfalteerde Goese Wallen. Vorig jaar moest ze nog de eer laten aan Carhen Harms (Sporting Walcheren i die dit jaar niet op de startlijst voorkomt. Karin Bastian (Sporting Wal cheren) moet in staat zijn het langst bij Karin Wilms in het spoor te blijven. Veteranen-winnares van vorig jaar Jopie Daane, toen nog lopend voor Atletica zal na een kortstondig verblijf bij Sporting Walcheren nu in de groen-witte kleuren van Dynamo haar overwinning trachten te prolongeren. Start en finish van de Wallenloop is gele gen in de Voorstad te Goes. Programma: 13.00 uur: pupillen; 13.45 uur junioren: 14.45 uur: vrouwen 3900 meter; 15.00 uur: mannen 7800 meter: 15.45 uur: prestatie loop 3900 meter of 7800 meter. ATLANTA (RTR) - Paarden die zijn besmet zijn met piroplas- mose, een infectieziekte overge bracht door teken, mogen dit jaar deelnemen aan de Olympi sche Spelen in Atlanta. Dat heb ben officials van de staat Geor gia, waar de olympische stad deel van uitmaakt, vrijdag be kendgemaakt. De Internationale Hippische Fe deratie (FEI) ging op haai' beurt akkoord met de strenge veilig heidsvoorschriften van de land bouw- en veeteeltspecialisten van Georgia. Volgens de FEI staan er momenteel 23 paarden geregistreerd die het virus onder de leden hebben en kandidaat zijn voor de hippische onderde len van de spelen. De organisatie gaat er vanuit dat uiteindelijk tussen de veertien en twintig paarden met piroplasmose naar Atlanta gaan. In totaal worden er circa 260 paarden verwacht. De Amerikanen hebben enige tijd geleden al hun vrees uitge sproken voor verspreiding van de virusziekte die in de Verenig, de Staten zelden voorkomt, D. infectie ontstaat door teken dj; vooral in grote hitte welig tieren In juli, als de Olympische Spel» worden afgewerkt, is het door gaans bijzonder warm in Geor gia. Volgens de veiligheidsinstruc ties van de Amerikanen dienet paarden die besmet zijn met he virus direct na aankomst op he vliegveld van Atlanta in quaran taine te worden gezet. Het voor die paarden niet tot staan zijn te grazen en ze moet» om de acht uur een serie contra les ondergaan. Geïnfecteerd! dieren mogen niet meedoen aa: de military. Met de extra voorzieningen te voorkoming van de verspreidin van de ziekte is een bedrag va ruim een miljoen gulden gt moeid. De Amerikanen denke dat bedrag te kunnen verhale op de nationale hippische fede raties die besmette paarden a vaardigen. Autosport Rally Granada - Dakar. Zevende etappe Zouéreat - Atar, 374 km. Motoren: 1. Magnaldi (Fra) KTM 4.40.56, 2. Gallardo (Spa) Cagiva 0.16, 3. Arcarons (Spa) KTM 2.47, 4 Sotelo (Spa) KTM 5.02. 5. Orioli (Ita) Yamaha 5.24, 12. Jimmink KTM 30.48. Klassement: 1. Orioli 28.07.21, 2. Arca rons 41.56, 3. Trolli (Ita) Cagiva 53.56, 4. Magnaldi 1.36.04, 5. Gallardo 1.50.03, 10. Jimmink 3.56.52. Auto's: 1. Vatanen /Picard (Fin/Fra) Citroën 4.10.17, 2. Saby /Serieys (Fra) Mitsubishi 1.05, 3. Wam- bergue/Gallagher (Fra/GBr) Citroen 2.46, 4. Masuoka/Schulz (Jap/Dui) Mit subishi 2.47, 5. Lartigue/Périn (Fra) Ci troën 10.29. Klassement: 1. Lartigue/Pé-' rin 25.20.18, 2. Wambergue/Gallagher 34.23, 3. Vatanen/Picard 1.25.35, 4. Ma suoka/Schulz 1.57.49, 5. Servia/Puig (Spa) Citroën 2.04.09. Angenent 55,5. Henk van Benthem, Kr mer 54. Vrouwen, 60 km: 1. Seinstra (St. Joha nesga), 2. Bron (Hoornsterzwaag), 1 Pasveer (Groningen). Skiën Maribor. Wereldbeker vrouwen. Re zeslalom 1. Ertl (Dui) 2.18,23, 2. Con I pagnoni (Ita) 2.18,55, 3. Seizinger (Ou 1 2 18,90, 4. Panzanini (Ita) 2.19,35, Wachter (Oos) 2.19,82, 6. Hansst (Zwe) 2.19,87. Klassement WB reuza LOl lalom: 1. Ertl 300 pnt., 2. Panzanin 3. Wachter 150. Klassement WB algt meen1Ertl 553 pnt., 2. Wachter 549,1 Meisnitzer (Oos) 503, 4. Seizinger (Du 473, 5. Dorfmeister (Oos) 375. 15 ger wij: dat sch Sportprijsvragen Handbal Kaunas. Internationaal t nen. eerste dag: Nederland - Estland 26- 25 (15-10). Doelpuntenmakers Neder land: Nijdam 6, Van Dijk 6. Portengen 5, Van Mierlo 2, Ter Mors 2, Hölscher 2, Nusser, Schmetz, Van der Zanden 1. Litouwen A - Litouwen B 32-21. Lucky Ten, trekking van vrijdag 5 nuari: 5-15-19 - 25 - 28 - 30 - 34 - 37 -41 42-50-52-55-57-59-60-61 -62-71 76. (onder voorbehoud). Tennis ipen grot zijn beel borc dels Paardesport Goes, Indoor Zeeland, dressuur, Inter national Grand Prix: 1. Frank Lamontag- ne/Duphar (Duitsland), 65.00%; 2. Jo- han Rockx/Dakota (Ned.), 64,53%; 3. Vicky Thomson/Enfant (Engeland), 64.27%; 4. Frans Stokkermans/Zwingly (Ned.), 63.73%; 5. SEth Bosman/Darwin (Ned.), 62.20% International Prix St. Georges: 1. Kebie van der Heijden/Korenbloem's Chopin, 67.91%; 2. Seth Boschman/Flinstone, 67.60%, 3. Barbare Koot/Berkenhorst Controversy, 67.29%; 4. Karin Nijvelt/ Crafty, 65.74%; 5. Piet Thijssen/Hippo's Dollar, 63.88%. ZZ-zwaar, ring A: 1. Carla Wouters/Cre- tic, 63.67%; 2. Corina Verbocht/Equa- dor, 61.67%; 3. Anita Klip/Farijn, 58.50%; 4. Judy de Winter/Winter's Ex tra, 58.17%; 5. Jolanda Visser/Wel- bergh's Fabian,57.67%. ZZ-zwaar, ring B: 1. Judy de Winter/Winter's Extra, 63.83%; 2. Carla Wouters/Cretic, 62.83%; 3. Quintina Klop/Casanova O, 62.33%; 4. Anita Klip/Farijn, 62.17%; 5. Jolanda Visser/Welbergh's Fabian, 60.50%. ZZ-licht, ring A: 1. Micha Koot/Berken horst Discovery, 65.50%; Micha Koot/ Berkenhorst Giotto, 64.67%; 3. Kirsten Beckers/Humberto, 62.83%; 4. Wendy de Gelder/Grafiet G, 61.83%; 5. Lizet van de Enden/Classic H, 61.67%. ZZ-licht, ring B: 1. Micha Koot/Berkenhorst Giot to, 64.83%; 2. Micha Koot/Berkenhorst Discovery, 64.00%; 3. Kirsten Beckers/ Humberto, 61.67%: 4. Marion Molen- graaf/llgnor, 60.00%; 5. Lizet van de En- den/Clasicc H, 58.83% Z1. ring A. 1 Louise Vader/Bijou (Oude- lande), 192; 2. Hans Arends/I. Vincken- burgh (Maartensdijk), 188.5; 3. Marion de Bruin/Gallagher's Glamour (Roosen daal), 183.5; 4. Nina de Leeuw/Geralita (Kattendijke), 181, 5. Dinie Mouwen/Fi garo (Breda), 177.5. Z1, ring B: 1. Miran da Weijermans/Venus (Grijpskerke), 190; 2. Suzan Malcorps/Houston (Cad- zand), 190; 3. Flora Schilt/lsmarl (Zeven bergen), 189; 4. Ellie Provoost/Gambit P (Burg-Haamstede), 188.5; 5. Christian van Dorsselaer/Harvy (Heikant), 186. Schaatsen Dit Doha. Mannen, 1 miljoen guld< nee Kwartfinales: Prinosil (Dui) - Pere; (Ven) 6-7 6-2 6-1, Al-Aynaou. (Mar) - F ius oux (Fra) 6-2 6-3, Korda (Tsj) - Larss:i. (Zwe/5) 6-2 6-3, Muster (Oos/1) - Voiri (Roe) 6-2 6-2. cel Perth. Hopman Cup, 960.000 guldt Poule B: Nederland - Australië 1 HOdi Schultz - Bradtke 5-7 7-5 6-0, Krajicelm Philippoussis 6-7 2-1 Krajicek geble enig seerd, Schultz/Krajicek - Bradtke/Phili; poussis w.o. Zwitserland - Duitsland 3-0. Hingis -H ber 2-6 6-2 6-1, Rosset - Sinner 6-2 6- Hingis/Rosset - Huber/Sinner 6-1 6-3. Eindstand: 1. Zwitserland 3-6, 2. Dut land 3-4,3. Australië 3-2,4. Nederland 0. Adelaide. Mannen, 525.000 guldt Kwartfinales: Black (Zim/8) - Vacek (T 7-6 6-7 6-4, Damm (Tsj) - Holm (Zweli blessure Holm, Kafelnikov (Rus/1) - I sedski (Eng/7) 6-3 6-3, Frana (Arg) - R lan (Ita) 7-6 6-3. Auckland. Vrouwen, 180.000 guldt Halve finales: Paulus (Oos/2) - Li Fï (Chn) 6-3 6-4, Cacic (VSt) - Labat (Argi 3 6-4. Goes, Interschelde jeugdtoernooi, H E /m 14, halve finales: D. Bommelijn-8 Nijs 6-5,6-2, C. Maranus-D. de Waal 6,6-3,6-3. Finale: D. Bommelijn-C, Mai nus 6-3,6-1. Om 3e plaats: B. de Nijs de Waal 6-5,5-6,6-4. M.E. t/m 14, hal finales: L. Clement-K. Dijkstra 6-0,6- Verhaegen-J. Verhaegen 6-3,6-2. nale: L. Clement-B. Verhaegen 6-2,6 Om 3e plaats: J. Verhaegen-K. Dijkstra 6,6-5,6-3. J.E. t/m 12, halve finales: K. de Vries te Boekhorst 6-5,1-6,6-1, F. IJzermar Dijkstra 6-3,4-6,6-5. Finale: K. de Vries IJzerman 6-4,6-5. Om 3e plaats: B P stra-A. te Boekhorst 6-2,6-4. M.E. t/m 12, halve Finales: F. Bosch Oranje 6-2,6-1, A. van de Walle-S Witte 6-1,6-1. Finale: A. van de Walle Bosch 0-6,6-2,6-3. Om 3e plaats Oranje-S. de Witte 6-3,6-3. J.E. t/m 10, halve finales: S. van Doe laar-M. Franken 6-3,6-2, J. Bakx-M.Ku 6-1,6-4. Finale: J Bakx-S. van Doeseli 6-2,6-3. Om 3e plaats: M. Franken Kuijk 6-3,6-5. Finale verliezersronde Sonnemans-K. Pokorni 6-0,6-4. M.E. t/m 10, halve finales. S. Bauer Verdonck 6-0,6-1, L. van Helmond Boes 6-0,6-4. Finale: S. Bauer-L. vanH mond 6-2,6-0. Om 3e plaats: K. Boes Verdonck 6-1,4-6,6-1. Finale verlies ronde: S. Maenhout-B. Schijveaars 0,6-1. Scheemda. Oldambtrit. Mannen, 100 km: 1. Borst (Hoogmade), 2. Angenent (Alphen aan den Rijn), 3. Henk van Ben them (Ens), 4. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 5. Stam (Sprang-Capelle), 6. Ku- per (Exloo). 7. Huizebosch (Gramsber- gen), 8. Kramer (Oudeschoot), 9. Krom kamp (Wolvega), 10. Zandstra (De Tike). KNSB-klassement natuurijs: 1. Huize bosch, Kromkamp 59 pnt., 3. Stam 56. 4. Volleybal Bremen. Olympisch kwalificatie» nooi, vrouwen, tweede dag. Rusland - Nederland 3-0 (15-11 15-3 3), Duitsland - Kroatië 3-0 (16-14 1' 15-5). Stand: 1. Duitsland 2-4 (6-0' Rusland 2-4 (6-2), 3. Kroatië 2-0 (2-6 Nederland 2-0 (0-6). Zaterdag;: 08.30-02.00 EURO: Diverse takken van sport 09.25-10.55 Did 1: Sport extra: skiën, 10.03-10.45 Did 2: Sport extra; volley baltoernooi vrouwen. 10.55-12.25 Did 1: Skiën. 11.55-17.01 Ned 2: Schaatsen: recht streeks verslag NK allround vanuit Den Haag 12.25-13.15 Did 1: Skiën. 13.15-15.30 Did 1: Schansspringen. 13.15-18.20 BBC 1: Grandstand 16.55-18.45 BRT 2: Sport extra: voet bal. rechtstreeks verslag van de vriendschappelijke wedstrijd Ander- lecht-Feyenoord. 17.25-19.15 BBC 2: WK darts. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 18.42-18.50 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 19.10-19.50 Did 1: Sportschau. 19.30-19.57 BRT 1: Sport. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 21.45-22.45 RTL 5: De ballen 21.55-22.15 BBC 1: Sport 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio 22.45-23.39 Ned 3: Studio sport. 23.15-23.35 BRT 1: Sport op zaterdag 23.45-00.55 BBC 1: Match of the day. duels FA-Cup. Zondag: 08.05-09.15 BBC 1: Match of the d voetbalmagazine. 08.30-01.30 EURO: Diverse takl van sport. 10.15-11.30 Did 2: Sport extra' stof 12.10-16.55 Ned 2: Studio sport. 12.47-14.35 Did 2: Sport extra: s 15.05-17.00 Did 1: Sport extra s zaalvoetbal. 15.55-18.15 BBC 1: Match of thee rechtstreeks verslag FA-Cup-' Chelsea-Newcastle United. 16.20-16.55 BRT 2: Sport extra 16.55-18.45 BRT 2: Sport extra bal, toernooi Marokko. 17.20-17.55 BBC 2: Ski Sunday J gazine. 17.20-18.15 Did 2: Die Sport-Ref tage 17.55-18.55 BBC 2: Rugby special 18.08-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.00 Ned 2: Studio sport 18.55-21.10 BBC 2: WK darts, final 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-T' gramm. 19.50-20.17 BRT 1: Sportweekenc 22.10-23.00 Ned 2: Studio sport 1 tenlands competitievoetbal 22.15-22.30 Did 2: Sport am Son:/^^^ 22.30-23.00 RTL 5: Sport de lente F1 jaren 1973-1980. Ruud Borst troeft Henk van Benthem (rechts) en Henk Angeinent (links) af. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 52