Schatzoeken in de Eifel PZC Dinant richt blik angstig omhoog Terug in geschiedenis van de aarde vrije tijd getipt Gevallen rots trekt duizenden dagjesmensen ZATERDAG 6 JANUARI 1996 39 De geoloog Manfred Sehmitz is niet alleen steengoed in zijn vak, hij is ook een kei van een verteller. Als we door de bossen rondom het Duitse stadje Hillesheim sjokken licht hij vol vuur de doopceel van de aarde. Hij vertelt over de oerknal, de helse barensweeën, vulkaanuitbarstingen en het gerommel diep onder de Vulkaaneifel dat nog steeds niet helemaal tot bedaren is gekomen. Als de geoloog vertelt verandert het landschap in een kolossaal plaatjesboek, waarin we wandelend bladeren. De excursie Geo für Kids brengt de deelnemertjes onder meer in de krater van een dode vulkaan. Plotseling staan we voor een ga pend gat in een steile berg wand. Een doodgewone tunnel. Maar Manfred Sehmitz heeft onze fantasie zo opgejut dat de duistere gang een tijdmachine wordt. We stappen miljoenen jaren terug in de aardgeschiedenis; een wande lingetje van krap honderd meter langs een erehaag van doorbui gend mijnhout. Water sijpelt langs de wanden. De geur van vochtige aarde en verrotting. De scheme ring hangt als spinrag tussen de bemoste steunbalken. Als de tunnel zich verbreedt en het daglicht ons weer omspoelt, ont vouwt zich een adembenemend schouwspel. We staan op de kra terbodem van een dode vulkaan: de Ahrendsberg 32 miljoen jaar geleden gevormd, toen Moeder Aarde een indigestie kreeg en de omgeving onder de kokendhete la va kotste. De krater lijkt een soep terrine met torenhoge wanden van pikzwart basalt en de blauwe lucht als. deksel. We voelen ons als mie ren in een hole van een golfbaan. Suizende stilte. Op plekken waar nijvere handen bouwmateriaal uit de krater krab den. glinsteren natroliet, calciet en andere juweeltjes van mineralen, gevormd in het helse braaksel van de vulkaan. Na afloop van de ex cursie leren we die omzettingsge steenten te determineren. Dat ge beurt in het Geologisch Mu seumpje van Hillesheim; een knus monumentje met popperige ka mertjes tot de hanebalken volge stouwd met gesteenten, mineralen en fossielen. Met als topper een drie ton wegend fossiel van een ko raalkolonie; 380 miljoen jaar oud. Maar bezoekertjes van de Jurassic Parc-generatie raken vooral in op perste staat van opwinding bij het zien van een versteende dino-drol. Epicentrum Het museumpje vormt het epicen trum van het geologie-toerisme in Hillesheim. Onder het motto 'Geo für Kids" nemen Manfred Sehmitz en zijn zeven collega's kinderen van 7 tot 14 jaar in groepjes mee op ontdekkingstochten door 400 mil joen jaar aardgeschiedenis. De ex cursies zijn al vier jaar zo'n groot succes, dat het aantal in 1996 wordt uitgebreid. Dan komen er ook rondleidingen in het Neder lands. Deelname kost zes mark. Tijdens de excursies ligt de nadruk vooral op het actief bezig zijn en op spelend leren: mineraalwaters proeven, door kloven en vulkanen banjeren, fossielen en gesteenten zoeken, om die vervolgens in het museum te slijpen en te prepare ren. Dat zoeken is overigens geen makkie. Want fossiele koralen, schaaldieren, zeelelies of poliepen hebben zich in de loop van miljoe nen jaren vermomd als doodge wone keien uit een grindpad. Maar Manfred Sehmitz weet ze feilloos te onderscheiden. Op de slijppla- ten in het museum veranderen de fossielen in glanzende hebbedin gen. De vrees dat het geotoerisme de schatkamer van Moeder Aarde uit put is volgens Manfred Sehmitz ongegrond. „We houden hier echt geen uitverkoop. Bovendien is er genoeg. Bijna iedere steen die je hier vindt is een fossiel. Hakken doen we niet, dat is verboden. We zoeken de fossielen in akkers. Vooral na het ploegen of een regen bui vind je ze gemakkelijk." Geo-pad Hillesheim vormt ook het vertrek punt van het Geo-Pad, een 125 ki lometer lange leer- en wandelroute langs dertig geologische hoogte punten. Ook de auto of fiets kun nen op het pad dienst doen als tijd machine. Onderweg geven kleur rijke informatieborden in woord en beeld uitleg over het vulkanisme en andere geologische processen. Een handig boekje (met onder meer een inleiding in het Neder lands) dient als wegwijzer. Het geo- programma vermeldt verder onder meer geo-excursies voor volwasse nen, geo-tochten per mountain-bi- ke en meerdaagse fietstrips met bagage-nabrengservice. Ook andere plaatsen in de Vul kaaneifel verhieven het geo-toeris- me tot een van de speerpunten van het toeristisch beleid. Zo biedt Ge- rolstein een geo-park met drie rou tes van zestien kilometer en een Natuurkundemuseum met veel aandacht voor geologie, mineralo gie en paleontologie. Vanuit Manderscheid beroemd om z'n fotogenieke dubbele ruïne - kronkelt een 140 kilometer lan ge route langs tientallen geologi sche klapstukken, met als abso lute topper het Eckfelder Maar. Deze voormalige bruinkoolgroeve is een schatkamer. Drie jaar gele den stuitten paleontologen er op fossiele resten van het enige oer- paardje dat ooit is gevonden. Het zwangere diertje was nauwelijks langer dan haar wetenschappelij ke naam: Propaleotherium voigti. Het Eckfelder Maar is overigens verboden terrein voor de grijp grage handen van amateurs en verzamelaars. Zij mogen uitslui tend spitten in de afvalberg naast het opgravingsterrein. Maar ook daar liggen tussen het puin nog wel eens prachtige fossielen; leg puzzelstukjes van krokodillen bij voorbeeld, die bewijzen dat de tro pen ooit stukken noordelijker la gen. Vulkaanmuseum De stad Daun biedt geo-toeristen een Geologisch Centrum. In de herfst van 1996 komt er een Vul kaanmuseum bij, gewijd aan de 250 uitbarstingen die in de loop van miljoenen jaren de Eifel boet seerden. Vanuit de lucht lijkt het landschap op een Emmenthaler kaas. De grote gaten zijn zogehe ten 'maare vulkanen'. Die ontston den toen grondwater het kokende magma bereikte. De reusachtige stoomexplosies die volgden blie zen 75 cirkelvormige kraters in de Eifel. Sommige hebben een door snede van een kilometer of meer. De meeste 'explosiemeren' zijn zo lek als een mandje: acht zijn tot de rand met water gevuld en vormen zo de betraande ogen van de Eifel. Geotoerisme biedt méér dan een verzetje; er zit ook een boodschap in verpakt, benadrukt Manfred Sehmitz. „Wij willen laten zien dat het milieu de basis is voor de aan wezigheid van plant, mens en dier. Maar dat resultaat van een haast onvoorspelbaar lange geologische geschiedenis wordt op het spel ge zet. De mens is het eerste levende wezen dat er in geslaagd is de aar de te verstoren. Daarom heeft de mens de plicht een einde aan die verstoring te maken, zodat het le ven op aarde voor de toekomst be houden blijft. Met initiatieven als het Geo-Pad en Geo für Kids wil len wij het milieubewustzijn sti muleren. Want alleen wie de na tuur goed kent kan haar ook werkelijk beschermen." Dat is ook de gedachte achter het ecologisch Gaytalpark in Neuer- burg (in de Zuid-Eifel). Dat cen trum voor natuur- en milieube scherming gaat met een flinke Europese subsidie in de loop van 1996 officieel open. Balancerend op een adembenemend vergezicht kunnen bezoekers er op speelse wijze kennismaken met zaken als alternatieve energie, het levensbe lang van een schoon milieu en de ontstaansgeschiedenis van het landschap. Voor kinderen zijn er tal van doe-dingen en drukknop pen. Het nieuwe Gaytalpark gaat een grensoverschrijdend drieluik vor men met twee toeristische attrac ties in Luxemburg, krap drie kilo meter verderop: Europa's grootste waterkrachtcentrale en het schit terend gerestaureerde Slot van Vianden, waar onze eigen Willem de Zwijger en zijn broers in 1566 de beslissing namen de wapens op te nemen tegen de Spanjaarden; wat twee jaar later ontaardde in de Tachtigjarige Oorlog. Aderlating Met de geologische, natuur- en mi lieuprojecten hoopt de Eifel nieuwe bronnen van inkomsten aan te boren. Die zijn hard nodig, omdat de sluiting van diverse Amerikaanse legerbases en het vertrek van tienduizenden militai ren en hun gezinnen een fikse ader lating voor de regionale economie betekende. Ook de horeca liep daarbij rake klappen op. Diverse hotels staan nagenoeg leeg. Tot overmaat van ramp zakte ook het wintersporttoerisme door het ijs. De afgelopen driejaar sneeuwde het namelijk nauwelijks in het ge bied dat zich vroeger graag affi cheerde als de 'Sneifel' (Sneeuwei- fel). Daarom lonkt de Eifel nu ook in de winter naar wandelaars, gastrono men, cultuur- en natuurliefheb bers. Mogelijkheden zijn er volop, bijvoorbeeld een Romeinse wan deling door Bitburg, de Godfried van Bouillonroute (een toeristi sche kruistocht langs 61 kastelen en abdijen in Frankrijk. België, de Luxemburgse Ardennen en de Ei fel) en de Duitse Wildstrasse, een 180 kilometer lange route langs vier grote wildparken: het arend en wolvenpark Kasselburg in Ge- rolstein, het herten- en wilde zwij- nenpark in Daun, het wildpark Klotten en het Eifelpark in Gon- dorf, met z'n uitgestrekte berenra vijn en het Vogelmuseum waar alle Europese vogelsoorten te zien zijn. Opgezet staren ze de bezoekers met glazen knikkertjes ontzet aan. Het lijkt een boze droom alsof de Ark van Noach schipbreuk leed. Aad Struijs Meer informatie. Eifel Info Centrum, Haringvliet 543, Rotterdam. Muiden herdenkt Floris V De VW Gooi en Vechtstreek her denkt dit jaar in Muiden en Mui- derberg de dood van Floris V in de ochtend van 27 juni 1296. Een musical op het binnenplein van het Muiderslot moet een dei- hoogtepunten worden. Ook zal een Florisdag worden gehouden, waarop iedereen met de naam Floris wordt uitgenodigd. De middenstand organiseert Floris V-wandelingen, er komt een spe ciale postzegel en men zet allerlei evenementen voor de jeugd op touw. 'Der keerlen god' werd door ede len op 23 juni 1296 tijdens een jachtpartij ontvoerd en gevan gen gezet op het Muiderslot. Bur gers en boeren belegerden het slot om hun beschermheer te be vrijden, maar ze konden niet ver hinderen dat de graaf bruut werd vermoord. Het drama krijgt ge stalte tijdens de musical. Op de Vakantiebeurs van 10 tot en met zondag 14 januari in Utrecht zal de VW Gooi en Vechtstreek het definitieve programma presente ren. Archeon speelt Alles draait volgend jaar om 'het spel' in het archeologisch thema park 'Archeon' in Alphen aan den Rijn, waarvan het voortbe staan overigens niet zeker is. Uit de historie zijn allerlei spelen en spelletjes opgediept en afgestoft. Bezoekers kunnen daaraan mee doen en zodoende inzicht verkrij gen in het leven in de prehistorie, de Romeinse tijd en de Midde leeuwen. Gladiatoren zullen strijd leveren (een activiteit waaraan bezoekers niet mogen meedoen), en er zullen allerlei oude bordspelen worden opge steld. In het amfitheater wordt elke dag een klassieke vijfkamp uitge vochten. waarbij het vuistvech- ten om veiligheidsredenen is ver vangen door speerwerpen. Vorig jaar was de klassieke vijfkamp een experiment, dit jaar een hoofdnummer op het program ma. In het middeleeuwse stadje Gra- vendam zal de boertige klucht 'Lippijn' enkele malen per dag worden opgevoerd. Drentse tuinen Het toerisme in Drenthe draait in 1996 om 'Tuinen met kunst'. De provinciale VW heeft speciale fietsroutes uitgezet langs tuinen die verscholen liggen, maar het ontdekken alleszins waard zijn. Daarbij worden hotelarrange menten aangeboden die de gele genheid scheppen er een voorde lige, meerdaagse verkennings tocht van te maken. De route die dan wordt gefietst, komt langs zes tuin-attracties, drie per dag. In de tuinen en parken wordt kunst tentoongesteld. Arnhemse tram Een tram en een tramremise uit de jaren dertig zullen in 1996 een nieuwe attractie vormen in het Openluchtmuseum van Arnhem. Het betreft een gereconstrueerde versie van de GETA 70-75, die voor de Tweede Wereldoorlog door Arnhem reed, en van de re mise. Tijdens de Slag om Arn hem werden de trams en de re mise aan de Westervoortsedijk verwoest. In de remise zal ook an der trammaterieel worden opge steld. De Euipese Unie heeft 850.000 gulden meebetaald aan het vier miljoen gulden vergende project. Op 4 april 1996 gaat het museum weer open. Het wintersportseizoen is nog niet afgelopen, er zijn nog genoeg aan trekkelijke last minute-aanbiedingen naar de sneeuw. foto GPD Sleeppaard Letterlijk een paardemiddel wordt in de Katschberg-regio, in de Oostenrijkse provincie Karin- thié, gebruikt om skiërs te trans porteren na een tourafdaling. Na de tocht buiten de officiële piste richting Gondal moeten de skiërs terug naar de bewoonde wereld. Paarden staan klaar om daarvoor te zorgen. Zo volgt na de avontuurlijke afdaling nog de uitdaging van een skitocht ach ter een paard, het zogeheten ski joring. Winterfeest Grödnertal Voor de eerste maal heeft het Ita liaanse Gródnertal dit seizoen een winterfeest op het program ma staan. Tijdens de 'Grödner Winterfestwoche' van 23 tot 31 maart is er onder meer een nachtelijke parallelslalom waar aan zowel de gasten als de lokale bewoners kunnen meedoen. Voor de echt goede skiërs is er een acht kilometer lange reuzenslalom. Verder zijn er fakkelafdalingen en evenementen op de skipistes en in de ijsstadions. Muziek is er ook volop: levende muziek in de skihutten, concerten en volop muzikaal après-skiplezier in de dorpen. Het Grödnertal ligt in het noord westen van de Dolomieten in Zuid-Tirol. Het heeft een skige bied met 175 kilometer piste en ruim 90 kilometer langlaufloipe. Het skigebied is bereikbaar van uit de dorpen St. Ulrich. St. Christina en Wolkenstein. Ski last minutes Ongeveer twintig procent van de wintersporters die naar Frank rijk gaan. boekt niet vóór, maar tijdens het skiseizoen. Op die groep richt zich de Ski Last Mi nutes Centrale van het Frankrijk Huis. Bij die centrale is bekend wat de mogelijkheden bij Neder landse en Franse (reisorganisa ties zijn voor vertrek binnen drie weken. De aanbiedingen, veelal tegen sterk gereduceerde tarie ven, variëren van alleen accom modatie tot volledige arrange menten. De centrale is tot half april opera tioneel. Wekelijks is een gratis Ski Last Minutes Bulletin be schikbaar. Een abonnement daarop kost f.25. maar dat be drag krijgt men terug bij een boe king. Een verkort overzicht van de last-minute-aanbiedingen staat op Internet. Meetbeer 'Meterix' is de naam van een vro lijke beer, waarmee; deze winter kinderen worden gemeten in de dorpjes langs de Weissensee in Oostenrijk. Bij het bureau van de skischool. de kassa van de skilift, in hotels en in de supermarkten vindt men de beer; een meetlat waarmee de lengte van kinderen tot twaalf jaar wordt gemeten. Aan de hand van de lengte wordt vastgesteld hoeveel korting de kinderen krijgen: hoe korter, hoe goedkoper. Kortingen gelden voor de skipas, skihuur, kinder menu's en overnachtingen. In een supermarkt kunnen kinde ren zelfs goedkoper boodschap pen doen. De Weissensee is bij Nederlan ders vooral bekend van het schaatsen. Al jarenlang wordt er een alternatieve Elfstedentocht gehouden op het 6.5 km2 grote meer, Dit jaar is die tocht op 31 januari. In de laatste week van deze maand zijn er ook een win- tertriathlon en een schaatsmara- thon. Voor de skiers heeft de Weissen see als nieuwtje dat een oude stoeltjeslift op de Naggler Alm is vervangen door een vierper- soonslift. Ook een sleeplift is 'ver verst'. SkiSwiss op herhaling De Zwitserse skischoolvereni ging heeft er een traditie van ge maakt om een speciale week te organiseren waarin de laatste skitechnieken worden bijge bracht (zes dagen les, afsluitend een wedstrijd) en de gezelligheid voorop staat (onder meer een fon dueparty en een sneeuwfeest). In december wordt daarvoor een toplocatie bezocht; dit seizoen is dat de Gstaad Super Ski Region. Nieuw is dat deze zogeheten SkiSwiss-weken op herhaling gaan. Wie het jammer vindt de decemberweken te hebben ge mist. kan van 16 tot 23 maart nog voor een SkiSwiss-week in Gstaad terecht. De steile, honderd meter hoge bergwand die het langgerekte Ardennen-stadje Dinant tegen de Maasoever aan lijkt te drukken, liet op 16 oktober een enorm stuk rots los, net als in het jaar 1227, toen een kerk werd verpulverd en er 110 doden vielen. Dit keer sneuvelden alleen enkele huizen en de achterkant van een warenhuis. Maar er is kans dat nog een deel van de bergwand naar beneden komt en dat stelt het stadsbestuur voor grote problemen. Intussen zijn al tienduizend dagjesmensen naar de puinhoop komen kijken, in een periode dat Dinant gewoonlijk een winterslaapje doet. Civet de marcassin, moules a la crème, blanc de volaille - aan de tafeltjes van hotel-restaurant De La Couronne in Dinant wordt met animo gegeten. Alsof er niet elk ogenblik een tonnenzware rots op het perceel kan neerstorten. Want aan de achterkant van het hotel torent het rotsmassief waar van op de middag van 16 oktober om achttien minuten over drie een stuk van driehonderd ton losliet om de achterkant van het waren huis Galeries Sax, enkele apparte menten en een paar auto's te ver pletteren. In de Rue de Sax zie je voorbijgan gers gespannen omhoog kijken. Vrijwel iedereen die de machtige, middeleeuwse Basilique Collé giale passeert richt de blik op de rots die hoog boven het centrum uit torent. In 1227 stortte al eens een geweldig rotsblok vernieti gend neer op het romaanse kerkge bouw dat daar eerder stond en daarbij vielen honderdtien doden. Dit keer raakte als door een won der zelfs niemand gewond maar Dinant huivert bij de gedachte aan wat nog kan gebeuren. Even voorbij het bedreigde Hotel de la Couronne staat op de Place Victor Collard een houten, kerst- stal-achtig keetje waarin stukjes rotsblok worden verkocht, ver pakt in cellofaan en voorzien van een rood lakzegeltje. waarop het gemeentewapen is afgebeeld. De 'Solidariteitsketen voor de ge teis terden' vraagt er 200 BF voor. Onwezenlijk De situatie doet wat onwezenlijk aan: in 'Restaurant a la Ville de Bruges', op de hoek van de Rue de Sax, laten op lunchtijd heel wat bezoekers zich de kikkerbillen, eendelever en fazant goed smaken, terwijl het zich toch vlak bij de rots en naast het getroffen en nog steeds gesloten warenhuis be vindt, Aan de achterkant ligt de smalle Rue sous les roches nog al tijd bedolven onder het rotsblok en de appartementen die het res taurant daar verhuurt zijn dan ook buiten gebruik. Tegen de steile rotswand aan. die is afgespannen met een metalen net. bungelen mannen aan lange touwen. Ze bo ren gaten en stoppen zo nu en dan om ontspannen een sigaretje te ro ken. Op het plein Victor Collard staat sinds vorig jaar een fraai vormge geven object ter ere van de op 6 no vember 1814 in Dinant geboren en op 7 februari 1894 in Parijs overle den Adolphe Sax, uitvinder van de saxofoon. Toeristen hebben er nauwelijks oog voor, ze verdringen zich voor het hek dat uitzicht biedt op de gevallen rotspartij. Maar ze zijn er al gauw op uitgekeken en slenteren vervolgens door. Tot eind oktober was de drukke Rue Adolphe Sax met zijn vele res taurants en winkels afgesloten voor alle verkeer, nu staat er alleen nog een hek dat het getroffen wa renhuis afsluit en is de Rue sous les roches aan beide kanten afgegren deld. Maar hoewel het leven zijn gewone loop inmiddels heeft her vat, leven winkeliers, restaurant- en hotelhouders in angst voor het gevaar dat dreigt. Een ruim 35 me ter hoog stuk rots is zichtbaar los geraakt van de berg. Deskundigen hebben vastgesteld dat de kans bestaat dat dit deel op korte ter-" mijn eveneens omlaag kan komen. De overige huizen in de Rue sous les roches en de achterkant van Hotel de la Couronne zouden dan worden getroffen. Eigenaar van hotel De la Couronne is A Blondiaux, maar als hij uit zijn keuken komt en het voor schoot heeft afgedaan blijkt hij te zijn getransformeerd tot directeur van VW. En in die kwaliteit kan hij meedelen dat afgelopend maand tienduizend toeristen het rampgebiedje hebben bezocht. En dat terwijl Dinant normaal in deze tijd van het jaar hooguit zo'n vijf honderd bezoekers trekt, want vrijwel alle attracties zijn gesloten en de rondvaartboten over de Maas varen in de winter niet. Dreiging Blondiaux beschouwt het plotse linge wintertoerisme met gemeng de gevoelens. „Laat ons niet verge ten dat dit een catastrofe is. Die toeristen bezoeken de Ardennen en denken: kom, we nemen ook nog even een kijkje bij de gevallen rots in Dinant, In de weekeinden is het rond die plek enorm druk. Commercieel gezien misschien niet slecht, maar de schade die we hebben geleden is enorm en de dreiging van een volgende ramp blijft". Het bijna veertig meter hoge rots blok dat lijkt te zijn losgeraakt van de berg zou zelfs de panden aan de Rue Adolphe Sax kunnen treffen. De schade zou in dat geval nauwe lijks te overzien zijn. Op het ogen blik wordt van alles ondernomen om de rots te stutten. Zware ijze ren palen zijn tegen de wand ge plaatst. Ook worden gaten ge boord en die 'gangen' worden ge vuld met beton. „Maar het is de vraag of dat helpt', meent Blon- diai\x „Wat mij betreft mogen ze die rots in delen naar beneden la ten komen. De huizen aan die kant zijn toch al kapot. Dan is tenmin ste het gevaar geweken. Een groot probleem vormen uiteraard de fi nanciën. Met verregaande maatre gelen is veel geld gemoeid en daar over beslist de politiek. De discus sies zijn nog volop gaande." Overi gens merkt hij als hotelhouder in middels weinig meer van angst on der de mensen. „Ik krijg weer gas ten in het hotel en die maken zich nergens druk om. En het restau rant draait weer als vanouds". In Le Bridge Pub op het Plein Astrid met aardig uitzicht op de Maas, in Le Sax op hetzelfde plein of La Licorne in de Rue de Sax zit je net ver genoeg van de plek des onheils om ontspannen te genie ten van de favoriete plaatselijke bieren. Het meisje dat ons in de Bridge Pub een biertje tapt, schudt misprijzend het hoofd als we deze grijze middag naar buiten staren en alweer enkele voorbij gangers de blik omhoog richten, „Het is niet goed dat er zoveel op hef van wordt gemaakt. We krijgen een heleboel Nederlandse en Duit se sensatiezoekers op bezoek en die blijven maar een uurtje. Di nant, meneer, moet het hebben van gasten die komen logeren om er een paar dagen rond te kijken. Bijna iedereen hier vindt dat de overheid in gebreke blijft als ze er niet voor zorgt dat de rest van de losgeraakte rots wordt gesloopt". Winterslaap Het Pare Mont-Fat met zijn prehis torische spelonken en de oude Tour de Montfort, de rondvaartbo ten, de Citadel met kabelbaan, de grot La Merveilleuse. het koper museum. het historisch spoor- treintje Dinant-Givet, tientallen restaurants en natuurlijk de uitge strekte bossen maken Dinant in de zomer tot een oord dat hotelbed den tekort komt. Maar vanaf okto ber tot april verkeert Dinant in winterslaap. In de winkelrijke Rue Grande en de Rue Adolphe Sax echter wordt de toerist desondanks voortdu rend geconfronteerd met de be faamde 'Couque', een volgens hon derdenjaren oud recept gebakken, op speculaas lijkende koek. In de houten vormen die de bakkers er voor gebruiken zijn allerlei histori sche figuren, godsdienstige tafere len en stadsgezichten uitgesne den. Maar het relaas van de geval len rots is er nog niet in verwerkt. De bakkers van Dinant wachten de verdere lotgevallen kennelijk nog maar even af. Dirk de Moor De Rue sous les roches doet haar naam letterlijk eer aan, een groot stuk rots verspert de doorgang en vernielde een deel van de bebouwing, foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 39