Alle ogen nu gericht op Osaka iondscoach zuinig met talent in dressuur Wouters assistent-coach FC Utrecht John Lilipaly krijgt eerste jubileumboek van afdeling Zeeland Hoofdrol voor amazone Koot in Zeelandhallen ex-boekhouder mvv in cei Volley halsters klimmen in Bremen niet uit de put UTRECHT (ANP) - Jan Wou ters stopt aan het einde van het seizoen definitief als actief voetballer bij PSV en keert te rug naar FC Utrecht, als assis tent-trainer. De 35-jarige oud-international, die 70 maal voor Oranje uit kwam, is een verbintenis over- eengekomen voor twee jaar. Bij zijn voormalige Duitse werkge ver Bayern Miinchen kon Wou ters, bezig voor het diploma Oefenmeester I, overigens ook aan de slag, als jeugdtrainer. Wie Wouters gaat helpen bij Utrecht maakte het bestuur vrijdag tijdens de nieuwjaars receptie nog niet bekend. Het ontkende niet dat de combina tie met Ronald Spelbos, die Wouters nog kent uit zijn Ajax-tijd, een ideale zou zijn. FC Utrecht verwacht niet voor 15 januari de nieuwe hoofdtrai ner bekend te kunnen maken. Dat kan te maken hebben met de afkoopsom van bijna een half miljoen gulden die Vitesse z'n ontslagen oefenmeester moet betalen. De arbitragecommissie van de KNVB stelde daarbij formeel een termijn waarbinnen de Ar- hemse club nog de gelegenheid heeft Spelbos weer in dienst te nemen. Overigens heeft FC Utrecht volgens advocaat Erik Vilé ook nog steeds geen afvloeiingsre geling getroffen met de terzijde geschoven Simon Kistemaker. aivan onze verslaggever Ronald Woudenberg diitBREMEN - De nationale vrou- vgwenvolleybalploeg kijkt uit april. De acht weken voor- nkebereiding op het allesbeslissen- ïalede kwalificatietoernooi in fec,0saka (Japan) zijn al volop uit- n ^gestippeld door bondscoach Jert Goedkoop. De Europees lampioen liet intussen twee ;walificatiekansen, tijdens de ft'orld Cup en dezer dagen in Jremen, liggen. Achteraf gezien naren het onmogelijke kar weien, al hoopt de technische eiding wel dat de verjongde K.ploeg veel heeft opgestoken van leide toernooien. pieken en diepe dalen zag joedkoop in de laatste zes naanden aan zich voorbijtrek- cen. Het allerdiepste gat werd ifgelopen donderdag door luitsland gegraven, gister avond krabbelde Nederland te- en Rusland voorzichtig op. Dat jas nog mijlenver verwijderd an het EK-niveau en de geluk- eJzgalige 3-1 zege in Arnhem op de lussinnen. De eerste set was het a) anzien nog waard: 11-15 in 26 549 iiinuten. De volgende 25 minu- 10 en waren opnieuw bedroevend: •15.3-15. laarmee verdween elke kans im in Bremen nog een finale- laats te bemachtigen en is het luel van vandaag tegen Kroatië iog slechts van statistische paarde. n Bremen was het onmogelijk, naar in Osaka moet het van 26 lei tot en met 2 juni gebeuren. icht landen strijden daar om de aatste drie tickets voor Atlanta, 'ere,Het wordt een veredeld EK", •l oorspelde Goedkoop gisteren arSi 1. De kans is groot dat Neder- and er opnieuw Duitsland en fioatië tegenkomt, als Rusland Jenminste in Bremen door- itoomt naar de eerste plaats. lijken Italië, Oekraïne, Bul- ""Barije en misschien zelfs Tsje- Ook Cyntha Boersma, de enige uitblinkster bij Oranje, moest het onderspit delven. chië nog in aanmerking te ko men, terwijl uit Azië Japan of Zuid-Korea zal aanschuiven. Onderduiken De voorbereiding op 'Osaka' is al nagenoeg volledig ingevuld. Nederland start begin april, speelt allereerst thuisduels te gen Japan, vervolgens op het Haarlemtoernooi tegen Japan, Kroatië en Brazilië, terwijl er nog een serie wedstrijden tegen Brazilië aan zal worden vastge plakt. De ploeg wil twee weken voor aanvang van het kwalifica tietoernooi al in Japan onder duiken, het liefst bij Arie Selin- gers fabrieksteam Daeie. Goed koop: „Dat heeft grote voorde len voor ons. In het buitenland, zonder inmenging van buitenaf, kunnen we het beste een een heid smeden." Goedkoop doelt met inmenging van buitenaf vooral op journalis ten en vooral spelersmakelaars, die hem de afgelopen weken nogal dwarszaten. „Makelaars hebben een week voor dit toer nooi in Bremen nog speelsters van ons team benaderd. Jonge meiden maak je dan gek. En dan zeggen de clubs ook nog dat die makelaars goed werk leveren. Laat ik er niet één tegenkomen, want hij gaat gestrekt." Het beschermen van zijn waar devolle team staat voorop voor Goedkoop, ook al zullen de mei den deze dagen veel kritiek op zichzelf hebben en nog meer kunnen lezen in de dagbladen. Want ze gingen als Europees kampioen af tegen Duitsland en Rusland. In bescherming Elles Leferink, onlangs gekozen tot beste speelster van Europa, leeft niet meer in Wonderland, doch staat weer met beide voe ten op moeder Aarde. Juist de speelster van Dick de Lange/ Volco werd benaderd om per 1 januari van club te wisselen. Als Leferink aanvallend niet uit de verf komt, resteert er nog weinig. Ze blokt immers niets (met 1,76 m te klein) en verdedigt onder maats. „Elles speelt hier lekker mee", nam Goedkoop de Twent se in bescherming. Erna Brinkman was de tweede dikke tegenvaller in de natio nale ploeg. De felle kikker van het laatste EK, die allerlei com binaties in diverse tempo's liep, bleef nu flets. Verstrikt in eigen hoge ambities en een hoge fou- tenlast. blies ze gisteravond al vlot de aftocht. Het was aan een fout van Goedkoop, die haar nummer 4 per ongeluk voor de tweede set nog op het opstel- lingsbriefje had gezet, te danken dat Brinkman nog kortstondig mocht terugkeren. Voor de Frie zin in de plaats kwam Marrit Leenstra, die tenminste nog wat flair bracht. Spelverdeelster Riëtte Fledde- rus lijkt slechts te renderen als de pass goed ligt, haar midspeel- sters simpel aanspeelbaar zijn en ze een lekkere tandem kan vormen met Leferink. Ze is en blijft klein (1,68 m) en wordt zo doende aan het net vaak door de opponent opgezocht. In Bremen probeerden midspeelsters Je- rine Fleurke en Ingrid Visser wat ze konden, maar ze waren of on bereikbaar of morsten punten in het achterveld. Wat overbleef was de eenzame wereldklasse van Cyntha Boers ma. Zij stevende ook gister avond hoog uit boven de rest. Zes posities in de stop, overal in de verdediging, veel scorend via het blok en altijd nadrukkelijk aanwezig, maar alleen kan Boersma kan het niet. „Alle zes speelsters moeten hun aller hoogste niveau halen. Zo niet, dan zakken we ver terug", vond de aanvoerster. Aan het niveau van de Neder landse competitie ligt het niet. Goedkoop wil wat dat betreft ze ker geen kat uitdelen. „Want als we het afgelopen halfjaar full-ti me als nationaal team waren be- ziggeweest, dan hadden we hier in Bremen ook niet kunnen pie ken. Dat we zover zouden terug vallen had ik echter niet ver wacht. Het is een proces, dat al tien jaar gaande is. Het gaat over de manier waarop we in Neder land topsport benaderen. En die ontwikkeling is helemaal niet fout, nee gaat zelfs de goede kant op. We hebben heel professio nele teams en begeleiding. Het is heel knap wat we in zo'n klein land af en toe aan topprestaties leveren." Zo'n topprestatie dient in Osaka opnieuw geleverd te worden. Met een goede voorbereiding en wellicht met weer met een fitte Marjolein de Jong en een be schikbare Henriëtte Weersing achter de hand mag er eind mei niets meer misgaan. Mm Ernes zag op Indoor Zeeland de subtop schitteren in Prix St George Arc an onze verslaggever rits Bakker HfiOES - Met halve waarheden oudt hij zich niet bezig. Wim mes, sinds de Olympische 'Nr. pelen in Barcelona bonds- ntoach van de nationale dres- i,6-:Biurtop, speurde gisteren in de -2 Eeelandhallen in Goes niet naar anshebbers voor zijn natio- ks"tale selectie. Hij kwam zich lechts oriënteren hoe het is ge- :ld met de subtop in de dres- /n=£iur. De Olympische selectie, B.clie uit zes ruiters bestaat, zit olop in de opbouwfase voor tlanta. „We hebben na het EK september gas teruggenomen Dt februari", vertelde hij, ter- 'ijl zich het hoofdprogramma Dorfan de vrijdagavond afspeelde. /Ui >e 21-jarige Kebie van der'Heij- esei en uit Son is één van de jeug- _ka_n ige talenten waar de nationale ressuursport volgens de bonds- oach zuinig mee moet zijn. Zij lont 'on °P Indoor Zeeland met de 8- ani irige hengst Korenbloem's 3oe; Ihopin de internationale ru- ïeririek Prix St. George voor Seth aar' loschman met Flinstone en larbara Koot met Berkenhorst lontroversy. De eindzege in de hand Prix, het sluitstuk van de vond, ging naar de Duitser tiel( tank Lamontagne met de 10- uige ruin Duphar. Twee en drie erden Johan Rockx (Neder- ind, Dakota) en Vicky Thomp- on (Engeland, Enfant), te dressuurrubrieken werden fgewisseld met demonstraties an hoge kwaliteit: een carrou- ohn F Boko ;ekozen tot (aard van jaar BILT (ANP) - John F Boko is let overweldigende meerder- 3 eid van stemmen gekozen tot laard van het jaar 1995 bij de ravers. Dit bleek vrijdag- up vond tijdens de nieuwjaarsre de van de Stichting Draf- en ensport in De Bilt. Watermill even werd gekozen tot ren- aard van het jaar. vainer en pikeur van John F r. teko is Hugo Langeweg, die het [gelopen jaar met 134 overwin- ciaipngen in 488 starts nationaal ampioen werd. De driejarige raver won de Derby en bleef on tslagen tot bij zijn laatste start ;n galoppade het paard uit- ihakelde voor de winst in de viple Crown (100.000 gulden rttemie). John F Boko is eigen- om van Cas Schilder, voor wie in"; J inmiddels 286.500 gulden ver eende, waarvan 214.000 in het gelopen jaar in negen starts. sel van de Weelruiters en een Pas de Deux van Barbara en Micha Koot. Voor de absolute top in de dres suur valt Indoor Zeeland nogal ongelukkig. Wim Ernes: „Ik heb vorig jaar zes ruiters geselec teerd voor de Olympische Spe len: Ankie van Grunsven, Ti neke Bartels, Sven Rothenber- ger, Leida Strijk, Ellen Bontje en Jeannet Haazen. Met die gese lecteerden zitten we in de twee de fase van de opbouw. De voor bereidingsfase naar Atlanta wordt heel intensief. Ik kan de toppaarden nu nog niet opzade len met een zwaar programma, dus is relatieve rust geboden. Voor Indoor Zeeland wilde ik al leen een uitzondering maken voor Leida Strijk, maar die is ge blesseerd afgevallen." Medailles Wim Ernes gokt met de dres- suurselectie tenminste op twee medailles in Atlanta. Minstens één in de individuele wedstrijd (met Ankie van Grunsven en/of Sven Rothenberger) en goud of zilver in de landenwedstrijd. „Als we ooit goud willen winnen in de landenwedstrijd", zegt hij, „dan moet het dit jaar zijn." De Nederlandse ruiters hebben op dit moment een p aardenbe stand, dat qua leeftijd gunstiger is dan dat van Duitsland. „Wij hebben paarden", verzekert Er- nes, „die de ideale leeftijd heb ben. Dat wordt heel belangrijk in Atlanta. Iedereen weet dat de klimatologische omstandighe den daar slopend kunnen zijn. We mogen temperaturen ver wachten van boven de 40 graden en een luchtvochtigheid van 90 procent. Daarin zullen alleen de topfitte paarden om het goud strijden." Met de definitieve selectie van vier ruiters en één reserve reist Wim Ernes op 4 juli af. „Daar gaat de équipe eerst twee dagen in quarantaine om te acclima tiseren, daarna gaan we twee we ken in trainingskamp en net voor de wedstrijddagen komen we in het Olympisch dorp aan." De landenwedstrijd in Atlanta is op 27,28 juli, de kwalificatie drie dagen later en vervolgens de kür weer drie dagen later. De bonds coach vertelde in Goes, dat hij weliswaar de omstandigheden vreest, maar uitkijkt naar de confrontatie met de Duitsers. Wim Ernes, een 37-jarige Lim burger. bekeek op Indoor Zee land de subtoppers met meer dan gewone belangstelling. Hij is van oordeel dat het gat tussen de top (de selectie van zes) en wat daaronder komt nog altijd gigantisch is. Van doorstroming na Barcelona is geen sprake ge weest. Kebie van der Heijden en Barabara Koot, allebei dit jaar overgekomen van de young ri ders. bewezen in de lichte tour dat ze onmiskenbaar over talent beschikken. Ernes: „Ze moeten wel heel zorgvuldig worden be geleid, want de ondersteuning is nog te weinig gestructureerd. De mogelijkheden die het NOC biedt, worden niet voldoende be nut. En we moeten zuinig zijn op het talent dat we in Nederland hebben." Voor de overstap naar interna tionaal niveau is talent alleen niet voldoende. Veel van de jon ge combinaties missen nog kracht en atletisch vermogen, zo bleek onder meer uit de scores Frits Wip uit korfbalselectie BUNNIK (ANP) - Frits Wip van Rohda is gepasseerd voor de jaarlijkse zaalkorfbalinterland van Nederland tegen Belgie. De 36e interland wordt gespeeld op 4 februari in Deurne. Wip maakte nog deel uit van de selectie die in India de wereldtitel veroverde door een overwinning op België in de finale. Met hem werd ook India-gangster Daniela Riet (Deetos) niet opge nomen in de ploeg voor België. Bondscoach Jan Hof. per 1 ja nuari de opvolger van Dassen, selecteerde Ingeborg Meijerho- ven (Rohda) en Andre Simons (PKC). Ook Dennis Voshart uit Scharendijke kreeg een uitnodiging. De selectie bestaat uit: Vrouwen: A. Brandt iFortuna). J. Brandt (Deetos), Fortuin (Deetos), Meijerhoven (Rohda), Smits (DOS'46), Van der Wilt (DKOD). Mannen: Abbenhuis (Die Haghe). Mulders (Deetos), Poelstra (Nic), Simons (PKC), Vlietstra (Nic), Voshart (DKOD). Afgelasting afdeling Zeeland VLISSINGEN - De afdeling Zeeland van de KNVB heeft het competitievoetbal voor dit weekeinde afgelast. Ook elders In het land is al het voetbal afgelast. Het Zeeuwse strandvoetbal- toernooi voor C-junioren gaat wel door. Ook wordt er op be perkte schaal geoefend. Vanmiddag (zaterdag) speelt afdelings eersteklasser Heinkenszand vriendschappelijk tegen vier deklasser Krabbendijke. Het duel wordt gespeeld op het ter rein van Herinkenszand en begint om 14.30 uur. Twee duels schorsing Gascoigne GLASGOW (RTR) - Paul Gascoigne is voor twee wedstrijden geschorst. De middenvelder van de Rangers liep in twee opeen volgende wedstrijden tegen gele kaarten op. De laatste in de wedstrijd tegen Hibernian (7-0) was het gevolg van een geintje. Scheidsrechter Dougie Smith zag er de humor niet van in. De 28-jarige middenvelder raapte de gele kaart op die de arbiter tijdens het duel was verloren. Hij boekte zichzelf er even Jater mee wegens het missen van een mooie kans. De arbiter bestraf te Gascoigne voor dit 'vergrijp' met een gele kaart. Blind inderdaad geschorst NYON (AFP) - De Europese voetbalbond heeft Danny Blind inderdaad geschorst voor het eerste duel van het Europees kampioenschap voetbal komende zomer in Engeland. Hij mist de confrontatie met Schotland. De aanvoerder van Oranje kreeg in de beslissingswedstrijd te gen Ierland in Liverpool zijn tweede gele kaart, hoewel de over treding van Ronald de Boer was. Protesteren daartegen heeft geen zin gehad. Bogaart vertrekt bij Zaamslag ZAAMSLAG - Het bestuur van de voetbalvereniging Zaam slag moet de komende weken op zoek naar een nieuwe trainer voor de eerste selectie. Na drie seizoenen tot volle tevredenheid van alle partijen te hebben gewerkt vertrekt. Wilfried Bogaart aan het eind van dit seizoen De oefenmeester uit Kloosterzan- de is momenteel aan zijn derdejaar bij de zaterdag vierde klas- ser bezig en vindt het zo langzamerhand welletjes. „Ik denk niet dat ik nog meer uit Zaamslag kan halen dan ik tot nu toe gedaan heb", zo lichtte hij gisteravond zijn vertrek toe. Blessure Richard Krajicek PERTH (ANP) - Richard Krajicek heeft vrijdag in Perth een blessure opgelopen aan de rechter arm. De tennisser uit Den Haag staakte het duel tegen de Australiër Philippoussis op 1-2 in de tweede set. De eerste had hij in de tiebreak verloren. Het duel tegen Australië was het laatste van de Nederlandse ploeg in de Hopman Cup. Brenda Schultz had de nationale ploeg de leiding gegeven met haar overwinning op Nicole Bradtke, 5-7 7-5 6-0. Het was de eerste zege van Schultz in dit nieuwe jaar. In het gemengd dubbel kwamen Krajicek en Schultz niet in actie. Australië won daardoor het duel met 2-1 Frans Stokkermans opende met Zwingly de internationale Grand Prix op Indoor Zeeland. foto Willem Mieras op Indoor Zeeland. De zware tour, waarin de passage (de ver heven draf) en de piaf (draf op de plaats) zijn toegevoegd, zijn voor dat soort combinaties te hoog gegrepen. Voor aankomende toppers als Kebie van der Heij den is het bovendien uiterst on zeker of ze zich wel verder kun nen ontwikkelen, omdat er ka pers op de kust zijn voor haar toppaard. De 21-jarige Brabantse winnares van de Grand Prix St. George (de lichte tour) debuteerde vorig jaar op dit niveau. „Het gaat voorlopig nog super", zei ze, na dat ze voor het eerst in haar car rière voor haar leeftijdsgenote Barbara Koot was geëindigd. „We vormen een perfecte combi natie." De vraag is alleen: wat gebeurt er met Chopin als hij zo goed blijft presteren. De 8-jarige hengst, een Pele-zoon, is eigen dom van een particulier. Voor die eigenaar („een doodgewone vrachtwagenchauffeur, die hem als drie-jarige op de hengsten- keuring heeft gekocht") wordt het langzamerhand verleidelijk om hem te verkopen. Wim Er- nes: „Wij moeten ervoor zorgen, dat zulke sterke combinaties be houden blijven, anders missen we na de Spelen de aansluiting met de internationale top." Winsome niet in actie GOES - Eén van de grote afwezi gen bij de dressuurwedstrijden van Indoor Zeeland was Penny Rockx-Zavits met haar paard Winsome. De combinatie kwam niet in de ring omdat de zestien jarige ruin een blessure had op gelopen. Ook vandaag (zater dag) zal de combinatie ontbre ken bij de kür op muziek. John Lilipaly kreeg gisteravond het eerste exemplaar van het jubi leumboek van de afdeling Zeeland van de KNVB uitgereikt. foto Willem Mieras Op nieuwjaarsreceptie in Kapelle van onze verslaggever KAPELLE - John Lilipaly heeft gisteravond in De Vroone in Ka pelle het eerste jubileumboek van de 75-jarige afdeling Zee land van de KNVB in ontvangst genomen. De Middelburger, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA en vroeger zelf actief voetballer bij Vlissingen, toon de zich op de druk bezochte nieuwjaarsreceptie van de af deling Zeeland zeer ingenomen met de geste. In zijn toespraak wenste Lilipaly nauwelijks in het verleden te kij ken. „Het heden en de toekomst zijn belangrijker. Zoals de beslis sing van het Europese Hof in de zaak-Bosman, die ook voor de KNVB en de WCS van groot be lang is. Het is noodzakelijk dat er snel duidelijkheid wordt ge schapen." En, met een blik op de fototentoonstelling: „Daar zie ik clubs die toonaangevend waren, maar dat nu niet meer zijn. Ik wens Hoek en Kloetinge alle goeds, maar de steden Middel burg en Vlissingen zijn aan hun stand verplicht zo snel mogelijk terug te keren op het niveau dat hoort bij hun verleden." Met de presentatie van het jubi leumboek. dat werd vervaardigd door de sportredactie van de PZC, luidde de afdeling Zeeland het jubileumjaar in. 1996 zal ge kenmerkt worden door een groot aantal jubileumactivitei ten. „Een uniek jaar", zei Henk Hoogerland, die na het afscheid van Kees Blomaard de honneurs waarneemt als afdelingsvoorzit ter. „Want tegelijk met het jubi leum komt het afscheid. Op 1 juli gaat onze afdeling op in het Dic- trict Zuid I. Winnen is leuk, maar we moeten ook kunnen verlie zen. Ik hoop dat we in 1996 toch weer plezier kunnen beleven aan het spelletje." van onze medewerker GOES - Micha Koot eiste vrijdag in de Goese Zeelandhallen in de klasse Natio naal ZZ-licht de hoofdrol op. De acht tienjarige amazone uit Oude Tonge stuurde in de eerste proef Berkenhorst Discovery naar de eerste plaats en ein digde met Berkenhorst Giotto op de tweede stek. In de tweede proef liet de tot de nationale juniorenselectie beho rende Zuid-Hollandse blondine het hoofdstel van Giotto met het oranje lint opsieren en mocht Discovery zich bij de prijsuitreiking als tweede opstellen. „Mijn paarden liepen inderdaad erg lek ker, maar hier had ik toch echt niet op gerekend. Zeker niet met Giotto, want dat is een echt lastpak. De laatste tijd is hij wel beter gaan lopen. Vandaag heb ik daarom wat risico's genomen en hij pakte alles goed aan. Het is een bewijs dat we op de goede weg zijn. Ik heb nu twee paar den die straks het grote werk aan kun nen. Erg belangrijk in verband met de de finitieve selectie voor de nationale equipe." In de klasse Z1 bevestigde Miranda Weij- ermans haar uitstekende vorm van de laatste maanden, De 24-jarige amazone uit Grijpskerke stuurde de Amor-nazaat Venus naar het uitstekende totaal van 190 punten. Het zelfde aantal als de Cad- zandse Suzan Malcorps met Houston. Op de beslissende onderdelen scoorde Weij- ermans echter een puntje hoger, wat haar de eerste stek opleverde. Miranda Weijermans: „Het was erg span nend. Ik wist dat we op een gelijk aantal punten waren geëindigd, dus was het af wachten. Ik ben geweldig blij met deze overwinning." In Z1 groep twee greep Louise Vader uit Oudelande met Bijou onder het zadel de overwinning. Na een afwezigheid van en kele maanden wegens een verhuizing kon de Zuid-Bevélandse zich geen betere bin nenkomer wensen. De rust had Bijou kennelijk goed gedaan. Als vanouds mar cheerde de schimmel met veel uitstraling en souplesse door de piste, wat door de jury beloond werd met een totaal van maai- liefst 192 punten. In de klasse Nationaal ZZ-zwaar ging de overwinning naar Carla Wouters in com binatie met Cretic. De amazone uit Dorst reed de met fraaie gangen begaafde elfja rige Salvador-zoon naar het goede totaal van 63.67 procent. „Even heeft mijn paard in een dip gezeten, mmaar nu loopt het weer voortreffelijk. Ik rij nog maar acht maanden nationaal en heb nog slechts één winstpuntje nodig voor pro motie naar Prix St. George. Dus het gaat wel erg hard", stelde de Brabantse na af loop tevreden vast. Dat Carla Wouters niet overdreef bewees ze door in de tweede proef als tweede te eindigen achter de Dreischorse Judy de Winter met Winter's Extra. DEN BOSCH (ANP) - Het ge rechtshof in Den Bosch heeft de ex-boekhouder van de Maas trichtse voetbalclub MVV uit Heerlen, gisteren wegens fraude veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk. De officier van jus titie eiste eerder drie jaar, waarvan één jaar voorwaarde lijk. De ex-boekhouder van de Maas trichtse voetbalclub MVV heeft in 1992 en 1993 minstens 250.000 gulden verduisterd. Hij ver kocht onder meer „zwarte kaar tjes" en stak de opbrengst in zijn eigen zak. Hii kreee in oktober twee iaar gevangenisstraf opgelegd van de rechtbank in Maastricht, waarvan een halfjaar voorwaar delijk. Zijn 45-jarige echtgenote kreeg in Maastricht negen maanden voor heling, waarvan zes voorwaardelijk. Voor het Hof was tegen de vrouw een geheel voorwaardelijke straf geëist, maar de rechter legde haar om persoonlijke en sociale omstan digheden geen straf op. Het Hof accepteerde niet het voorstel van de boekhouder om onbetaalde arbeid te verrichten. Een vrijheidsstraf vond het Hof meer op zijn plaats om hem van het „ontoelaatbare van zijn han delen te doordringen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21