Alles moet wijken voor de sport Dreumesen spelen zich in kijker Groningen wil WK-schaken Floris-Jan Koole leidt een nomaden-bestaan in het buitenland Om 12 uur wel 10 cijfers draaien! De jaren gaan tellen voor Remco Maandag sport op tv Michel Ver berkmoes en Boas Bierings blijven ongeslagen van onze verslaggever Frits Bakker MIDDELBURG - Twee fietsen, veel gezond voedsel, een tentje, beetje geld om van te leven en weg is Floris-Jan Koole weer. Het avontuur en de uitdaging tegemoet. Het moet al gek lopen wil de 25-jarige triatleet uit Middelburg volgende week niet meer een paar wedstrijden rij den op natuurijs. Daarna zoekt hij de warmte van het zuiden op en kan koning winter hem ge stolen worden. Floris-Jan Koole ooit verslaafd aan schaatsen? Het is vijf jaar geleden dat ze dat over hem schreven. De zoon van de boomkweker Jan Koole is inmiddels een paar jaar pro fessioneel triatleet met een mi nimaal inkomen. Hij kan er met de beste wil van de wereld net van leven in de maanden dat hij in het buiten land woont. Dat wil zeggen: een klein halfjaar in Frankrijk en als overwintering een paai- maan den op de Canarische eilanden. Winnen is hem meer waard dan weelde. Floris-Jan Koole moet lachen om het verhaal dat hij in Frankrijk dit jaar in één wed strijd twintigduizend gulden heeft verdiend ..Ik ben tweede geworden in de zwaarste triath lon van Europa, in de buurt van Grenoble Dat levert weliswaar een aardig bedragje op. maar nog lang niet zo veel als in Al- mere. Daar krijgt de winnaar 20.000 gulden. Ik leef wel als een profsporter, maar natuurlijk niet uitbundig. Als het goed gaat in wedstrijden kom ik aan zo'n 20.000 gulden in een heel jaar." Je moet het heroïsche inzien van zijn bestaan, vindt hij. De oudste van de twee Koole-broers (de at leet Niels is een jaar jongen ver trekt zaterdag voor drie maan den naar Lanzaróte om de win ter door te komen. Hij heeft con tacten met een sporthotel waar bekende wielrenners en andere topsporters zich voorbereiden op het seizoen. ..Ik kan er goed koop verblijven, omdat ik mee werk in de begeleiding." Zo rijdt hij met wielrenners over het ei land. adviseert hij in het zwem bad en bij trainingsschema's. En voor Koole zelf is het ook een ideale voorbereiding. Pyreneeën Heroïek, avontuur, uitdagingen, het heeft hem altijd al getrok ken. En Koole laat zich nooit voorspellen. Hij werd nationaal kampioen wintertriathlon in 1991 en nep een jaar later dat hij alleen kon presteren bij extreem hoge temperaturen. Dus vertrok hij voor de zomermaanden naar Frankrijk om triathlons te doen. Warmte en heuvelachtige par koersen zocht hij op. Via een kennis kwam hij in aanraking met een triathlonclubje in Car- cassone, dicht tegen de Pyre neeën. Dat is de uitvalbasis ge worden voor de zomerse wed strijdencyclus. ..Ik woonde er eerst een paar jaar in een garage, die tot woning was omgebouwd. Vorig jaar kon ik in een appartementje terecht, sa men met een jongen uit Zuid- Afrika. We leven niet in weelde. Toen we daar kwamen, zijn we wat spullen bij elkaar gaan zoe ken. We kregen van iemand een koelkastje, een bank, een tafel, paar stoelen en een oud tv'tje om naar de Tour te kijken. Meer hoef ik ook niet. Je leeft toch heel sober als profsporter. Op staan, eten, trainen, slapen, trai nen, eten en weer slapen. En zo veel mogelijk wedstrijden doen." „Je zou toch denken: twee spor ters onder één dak, van dezelfde club, die trainen ook wel altijd samen Want je zit toch vijf maanden lang bij elkaar in een appartementje. Nou. dat is dus niet zo. Topsporters zijn eenlin gen. Die Zuid-Afrikaanse jongen had dat heel sterk, die had zijn eigen levensritme En ik dat van mij. We gingen wel samen naar wedstrijden, maar nooit samen trainen. De ene keer was hij vroeger op. de andere keer ik. En als je wakker was. dan ging je trainen. Eten hebben we ook nooit samen gedaan. Hij nam het niet zo nauw met eetgewoon ten." Appelflappen Floris-Jan Koole juist wel. Vo rige winter kreeg hij last van een keelontsteking met een lange nasleep ..Dan ga je minder trai nen en ik ging ook slechte din gen eten. Dat heeft even ge duurd. Toen ik hersteld was, ben ik gestopt met suiker eten. Ik eet nu alleen nog natuurlijke sui kers, zoals in appels en zo. Maar geen koekjes meer, geen fris dranken. geen lekkere dingen van de bakker. Dat is nog wel heel moeilijk voor me geweest. Ik stopte vroeger na een rondje fietsen meestal bij de bakker om appelflappen te halen. En als je wordt uitgenodigd in Frankrijk, dan komen ze altijd met taart. Maar goed, alles went. Ik eet nu veel fruit, brood, groenten en ik haal in natuurvoedingszaken wel eens een nep-stroopwafel." Alles moet wijken voor de sport. Floris-Jan Koole heeft het al lang uit zijn hoofd gezet dat hij ooit de wereldtop zal halen. Elk jaar weer beter, nog weer iets sneller, dat is de uitdaging. „Mensen in mijn omgeving vin den het soms heel gek, zoals ik leef Ik had na mijn MTS-tijd ook gewoon bij mijn ouders kunnen gaan werken op het boom- kweekbedrijf. Maar ik vind het heerlijk zo. Ik hou wel van een nomadenbestaan. Soms, als ik in Frankrijk ben, trek ik met mijn tentje van de ene wedstrijd Floris-Jan Koole: „Ik wil altijd winnen, altijd de beste zijn." foto Ruben Oreel nen." Spui, Clinge en Corn Boys in eindronde Soccertoernooi van onze medewerker SAS VAN GENT - Niet de geves tigde orde. maar de dreumesen van het Zeeuws-Vlaamse voet bal speelden zich tijdens de eer ste dag van het soccertoernooi in Sas van Gent in de kijker. Terneuzen, HVV'24 en Sluiskil verzekerden zich als poulewin- naars van een plaats bij de laat ste zestien, maar tot ieders ver rassing drongen daarnaast drie afdelingsclubs door tot de eind ronde. Zo zijn Spui. Clinge en Corn Boys erbij, als zaterdag 6 januari om de hoofdprijs wordt ge speeld. Spui liet in poule 1 Axel achter zich. Clinge eindigde in poule 2 voor onder meer Zaam- slag en Corn Boys verwees in poule 3 Vogelwaarde voorlopig naar een plaats in de wachtka mer. Met name het optreden van Spui wekte veel verwondering. Het Klem Duimpje van de eerste klasse van de zaterdag-afdeling (Spui staat daar onbedreigd on deraan i heeft een goede sfeer en gezelligheid hoog in het vaandel staan, maar bleek gisteren in Roegiest knock-out SAS VAN GENT - Het is nog maar de vraag of scheidsrechter William Roegiest vandaag (za terdag) van de partij zal zijn tijdens de tweede dag van het ABAB-soc- certoernooi in Sas van Gent. De arbiter ging gisteren knock-out, na dat hij een bal van dicht bij vol in zijn gezicht had gekregen. Direct na het eindsig naal reageerde Axel-spe ler Michel Nieuwelink zijn teleurstelling over het resultaat van zijn ploeg tegen RIA l-laf, door de bal keihard weg te trappen. Nieuwelink trof pardoes scheids rechter Roegiest, die on middellijk tegen de grond ging Nadat hij was opgelapt, keerde de onfortuinlijke arbiter huiswaarts Met veront schuldigingen van een geschrokken Nieuwelink en pijn in zijn hoofd en rug kwam hij daar bij van de schrik. Roegiest beslist vanmorgen of hij zal fluiten. Sas van Gent over een verras send sterke kern te beschikken. Onder aanvoering van de behen dige Henk en Adri Koekkoek slaagde Spui er als enige ploeg in om ondanks een nederlaag twee keer tegen Terneuzen te scoren: 2-4. Het toernooi kreeg daarna een sterk vervolg door een gelijkspel tegen Axel (2-2) en een overtui gende overwinning op RIA uit Westdorpe: 6-2. Vervolgens was een nipte zege op Schoondijke (3-2) voldoende om alvast een klein feestje te vieren. Met dank aan Axel, dat in de laatste poule wedstrijd verzuimde om afstand te nemen van RIA. Axel bleef op een gelijkspel steken (1-1) en kwam als gevolg daarvan - en door een nederlaag tegen Ter neuzen (1-0) - tekort voor de tweede plaats. Imponerend Vooral Terneuzen en HW'24 im poneerden tijdens de eerste schermutselingen van het tien de soccertoernooi. Met speels gemak zette het vlot combine rende en collectief sterke Ter neuzen het Westdorpse RIA (5- 0). Spui (4-2) en Schoondijke (7-1 opzij, om vervolgens ook tegen Axel aan de positieve kant van de score te blijven. HW'24 was in poule 2 heer en meester. Met name de inbreng van Carlo Blommaert en Angelo Verbrae- ken bleek voor de nog altijd technisch begaafde Hulst-ploeg heel belangrijk. Clinge (5-2), Hul- sterloo (2-0) en Zaamslag (4-0) werden door de op het veld in versukkeling geraakte der deklasser teruggewezen. In poule 3 had Sluiskil het onver wacht moeilijk met de afdelings clubs Com Boys (3-3) en Sluis (2- 1 winst), Een overtuigende zege op Vogelwaarde (6-1) leverde Sluiskil niettemin de eerste plaats in deze poule op. Enerve rend was vooral de strijd om de tweede plaats. Daarover viel tel kens in de laatste poulewed strijd de beslissing. Op sleep touw genomen door goaltjesdief Jan de Visser drong Clinge in een doelpuntrijk duel tegen Hul- sterloo (6-4) door tot de laatste zestien. Corn Boys verzekerde zich in de laatste ontmoeting te gen het taaie Sluis van een plaats in de eindronde. Daarin spelen uit elk van de zes poules sowieso de nummers één en twee. De beloftes van Een dracht Aalst en Club Brugge en de twee beste nummers drie zor gen ervoor, dat het toernooi dan in vier poules van vier wordt voortgezet. Mike van Rossem (Terneuzen) en Edward Tiele- man (Vogelwaarde) waren giste ren met vijf doelpunten het pro- duktiefst. GRONINGEN (ANP) - De orga nisatie van het Koop Tjuchem Schaaktoernooi in Groningen wil volgend jaar het wereld kampioenschap schaken naar Nederland halen als de Wereld schaakbond (FIDE) zelf het prij- zenfonds van 5 miljoen dollar garandeert. „Onze organisatie kan een dergelijk evenement wel aan", reageerde Johan Zwa- nepol. directeur van het toer nooi. De FIDE wil van 22 december 1996 tot en met 12 januari 1997 een groot reünificatietoernooi houden, waaraan de wereldkam pioen van de eigen bond. de Rus Anatoli Karpov en de wereld kampioen van de afgesplitste bond PCA, Gary Kasparov, zou den moeten deelnemen. De uit eindelijke winnaar van het toer nooi zou door beide bonden er kend moeten worden als enig wereldkampioen. De nieuwe plannen van de FIDE voor het wereldkampioenschap werden vorige week in Singa pore opgesteld door de Presi dential Board van de bond. Vol gens die plannen wordt afgezien van het interzonale toernooi in het Armeense Erewan. waarvoor de Nederlanders John van der Wiel. Paul van der Sterren en Loek van Wely zich onlangs in het Spaanse Linares wisten te plaatsen Anatoli Karpov. aanwezig bij het Koop Tjuchem Toernooi in Groningen zijn zoveelste toer- nooi-overwinning op zijn conto bijschrijft, wilde niet op het nieuws uit Singapore reageren, maar liet wel doorschemeren het niet geheel serieus te nemen. In de eerste ronde zouden 68 spe lers moeten uitkomen voor knock out-matches over twee partijen met een speeltempo van 40 zetten per twee uur en daarna nog één uur voor de uit- vluggerfase. In geval van een ge lijkspel zou daarop een tiebreak met dertig minuten bedenktijd Gelukkig nieuwjaar wensen doet u morgen loeh zeker met 10 cijfers? U vindt de nieuwe nummers met behulp van de Omnummergids. Noteer ze meteen in uw nieuwe agenda. Hebt u toch nog vragen, bel dan gratis 06-0096. Bellen? Even tot (u)tellen. naar de andere. Zo gek is dat toch niet? Ik heb soms het ge voel dat ik een heel jaar op vakantie ben Waarom doe je zoiets, waarom leef je zo? Tja, sommige mensen zitten toch ook viey weken in een tentje, op vakantie? Ik heb veel vrijheid en een mooi leven." Komt er een Elfstedentocht, dan zal hij er niet voor thuisblijven. Als 15-jarige reed Koole in 1986 de toertocht met zijn vader, op het pasje van zijn moeder. „Als er nu één zou komen, zou ik hem alleen als wedstrijdrijder willen rijden. Als toerrijder trekt het me niet. Zo getraind als ik ben, ga je niet tussen toeristen rijden. Maar ik heb geen licentie, dus ik mag de wedstrijd niet rijden. Dan het trekt me eigenlijk niet. Ik heb voor de triathlon geko zen. schaatsen is maar bijzaak. Maar in die week dat ik nog thuis ben, wil ik wel wat wedstrijden rijden als er ijs ligt." Wielrenners Drie maanden Lanzaróte, even tussendoor naar huis en dan weer vijf, zes maanden Frank rijk. Zo ziet zijn programma er voor dit jaar uit. In Carcasonne heeft hij het na drie jaar gezien. „Het is een kleine club met heel weinig wielrenners. Trainen is er ook niet meer zo ideaal. De ac commodaties liggen er wel. maar echt op zijn Frans, meestal verwaarloosd. Fietsen gaat nog wel. Als ik een rondje van twee honderd kilometer rij. dan heb ik aardig wat van de Pyreneeen gezien. Maar in het hooggeberg te kom ik met zo vaak. Heuvels liggen me beter. Ik heb intussen andere contacten, met een club in Bordeaux. Daar wil ik deze zo mer naartoe, omdat er veel wiel renners zijn om mee te trainen. En het is weer eens iets anders." Winnen, beter zijn dan vorige keer, grenzen verleggen, dat is zijn grootste drijfveer. Hij heeft die drang van jongsaf aan altijd al gehad. „Mijn broer en ik wa ren vroeger best vervelende kin deren thuis, denk ik. We waren altijd buiten, altijd vol energie, we konden nooit stilzitten. En altijd in alles willen winnen. We zijn op zich niet agressief, hoor. Maar in alles wat ik doe, wil ik de beste zijn. Ik heb gisteravond nog een spelletje mens-erger-je- niet gespeeld met mijn vriendin en haar ouders. En ik had van morgen bij het opstaan een heer lijk gevoel, want ik had gewon- per speler moeten volgen. Van de 68 spelers komen er 47 via de kwalificatie van de zonale toer nooien van de FIDE. Remco Maandag. foto Dirk-Jan Gjeltema Dennis de Jong verslaat leermeester ZATERDAG 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport 11.55-12.40 Did 2: Sport extra: we reldbeker skiën, slalom vrouwen. 2e manche vanuit Wenen 12.40-15.30 Did 2: Schansspringen: rechtstreeks verslag van het Vier- schansentoernooi. Ie manche vanuit Oberstdorf. Aansl. Biathlon, verslag van de World Team Challenge vanuit Rupolding. 13.15-18.20 BBC 1: Grandstand: Football focus (voetbalmagazine), FA Carling Premiership, paarde- koersen vanaf Newbury, atletiek (County Durham International Cross-Country), rugby (rechtstreeks verslag van de halve finale om de Re- gal Trophy), en final score (voetbal uitslagen). 14.30-18.00 BRT 2: Paardesport: Na tions Trophy. 17.30-18.02 I)ld 1: Sportschau. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.00 Veronica: Super Elf: spor tief programma waarin voetbal een prominente rol speelt. 21.40-22.30 RTL 5: De Ballen verslag van wedstrijden uit de Engelse prof competitie. 21.55-22.15 BBC 1: Sport 22.30-23.00 RTL 5 Haarlemse Basket bal week, samenvatting. 22.45-23.40 Ned 3: Studio Sport. 23.55-01.00 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine, hoogtepunten van de wedstrijden West Ham-Newcastle en Manchester United-Queens Park Rangers uit de FA Carlmg Premiers hip en voetbaluitslagen. ZONDAG 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport- 16.30-18.00 BRT 2: Sportjaarover zicht. 19.50-20.20 BRT 1: Sportweekend. 21.16-22.26 Ned 1: Sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar: sportief jaaroverzicht met de be kendmaking van de sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar. 23.35-23.55 RTL tBoksen Spezial: hoogtepunten van wedstrijden uit 1995 MAANDAG 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport 13.25-15.55 Did 1: Schansspringen: rechtstreeks verslag vanuit Gar- misch Partenkirchen. 13.40-15.50 Ned 2: Schansspringen: rechtstreeks \erslag vanuit Gar- misch Partenkirchen 14.50-17.15 BBC 1: WK Darts voor profs vanuit Frimley Green m Sur rey. 17.00-18.57 Did 2: Sport IJsgala, van uit Garmisch Partenkirchen 17.15-17.50 BBC 2: Ski Sunday Spe cial. 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 22.45-23.45 RTL 5: De Nieuwjaarsbal- len: aandacht voor de wedstrijden in de Engelse Premier League 23.00-23.15 RTL 4: Sport 23.45-00.35 BBC 1: Match'of the Day: voetbalmagazine 01.10-02.10 BBC 1: WK Darts: voor profs vanuit Frimley Green in Sur rey. van onze verslaggever Koen de Vries GOES - Stilletjes had Remco Maandag gehoopt zich weer eens tussen de Zeeuwse tennise- lite te spelen. In de achtste fina les van het Kersttennistoernooi te Goes moest de Middelburgse tennisleraar tegen zijn pupil Dennis de Jong aantreden en van hem had Maandag zijn hele carrière nog niet verloren. Maar De Jong (23) liet gisteren zien het een en ander te hebben bijgeleerd. Hij liet zijn elf jaar oudere leermeester kansloos (8- 4) en plaatste zich voor de kwartfinales. „Eigenlijk hoor ik ook niet bij de beste acht Zeeuwse spelers", er kende Maandag na zijn verlies- partij. „Van de zwakkere B-spe lers kan ik winnen, maar tegen de beteren is mijn spel te be perkt." Dennis de Jong bleek nu ook tot die laatste categorie te behoren. Nog nooit had hij van zijn trainer gewonnen, al was het wel lang geleden dat hij in een officiële wedstrijd tegen Maandag ge speeld had. Dat was in de zomer van 1994, toen Maandag op het gravel van het Middelburgse sportpark De Veste de betere was. Maar nu lagen, op de veel snel lere banen van tennishal Schel de International, de kaarten dui delijk anders. Aanvankelijk kon Maandag het nog aardig bijbe nen, maar toen hij door een serie missers zijn tweede servicebeurt moest afgeven, lag De Jong. stu dent bedrijfskunde te Rotter dam, in gewonnen positie. Hij voerde het tempo verder op en plaatste de services nog iets scherper tegen de lijnen, waar door Maandag met zijn beperkte slagenrepertoire (hij produceert voornamelijk slice-ballen), steeds minder weerwoord had. Potten breken Vroeger kon Remco Maandag, die nog geen enkele van de veer tien edities van het Kersttennis toernooi miste, nog wel eens pot ten breken. In zijn jonge jaren schopte hij het vijf keer tot de halve finales, één keer - in 1985 - schreef hij het evenement zelfs op zijn naam. Toen versloeg hij de Brabander Ferdinand Werger in de eindstrijd. Maar terwijl hij zich steeds meer op het geven van tennislessen stortte, zag hij de concurrentie links en rechts voorbij schieten. Anno 1995 is hij, naast coach voor het leger pupillen dat aan het toernooi deelneemt, een ech te figurant. „Dit is gewoon een heel sterk toernooi", weet Maan dag. „Het is sterker dan de Zeeuwse kampioenschappen, want daarbij laten wel eens spe lers verstek gaan. Nu zijn alle toppers er." Die toppers hebben zich inmid dels allemaal bij de beste acht geplaatst. „Een favoriet kan ik niet meteen noemenzegt Maandag aanvankelijk. Na enig nadenken noemt'hij er toch één: Virgil Greeve heeft toch wel de beste kansen. Hij heeft verreweg de beste service en in een toer nooi waar op tijd gespeeld wordt, is dat een groot voordeel. Als Greeve de toss wint en steeds zijn service behoudt, is hij moeilijk te verslaan." Talent Hoewel het mannentoernooi dus op zijn sterkst is en het sterkste vrouwenschema (BI) slechts een handvol namen telt. ligt volgens Maandag de toekomst toch bij de vrouwen. „De meeste man nen trainen maar een keer per week. Ze werken of studeren en proberen alleen hun niveau vast te houden. Bij de vrouwen heb je veel aanstormend talent." Mar jan Ganseman, Hanneke Snij der. Corine Blankenburg, Tinta van Wely en Jeantien van de Dries - allen zijn vijftien jaar of jonger - zijn volgens de Middel burger speelsters die de komen de jaren de dienst kunnen gaan uitmaken. Als Remco Maandag een goede inschatting maakt, is het met zijn pupil Dennis de Jong van daag gedaan. De Jong treft Vir gil Greeve namelijk in de kwart finales. „Ik moet een superdag hebben om Greeve te verslaan", erkent De Jong. Maar de Middel burger heeft wel eens van die da gen waarop alles lukt - net als dagen met diepe dalen overi gens - dus niets is onmogelijk. Vandaag worden bij de mannen de kwartfinales afgewerkt. Naast het duel Greeve-De Jong staan ontmoetingen tussen Ha rold Schipper en Joost Thore- naar, Arno Jongsma en Marcel Schouw, en Dennis van 't We steinde en Mike Simon op het programma. De vrouwen zijn al tot de halve finale gevorderd. Daarin treedt Marjet Groenleer aan tegen Corine Davidse en Anita Brand tegen Marjolein Meulenberg. Morgen, zondag, worden vanaf 11.15 uur de finales gespeeld. Met de laatste finaleronde wordt om 15.00 uur begonnen. van onze medewerker TERNEUZEN - In het Kersttoernooi in Terneuzen zijn Boas Bierings en Mi chel Verberkmoes nog steeds ongeslagen in de hoogste categorie. Boas Bie rings behaalde een 0-4-over- winning op Joachim de Bue en Michel Verberkmoes won met 5-2 van Bart van Parijs. Zoals het er nu naar uitziet wordt de partij tus sen Boas Bierings en Michel Verberkmoes beslissend voor toernooiwinst. In de open C-categorie verze kerde Jurgen de Bakker zich van een finaleplaats. In de laatste poulewedstrijd wees hij met 6-3 Benny Ysebaert terug. In deze categorie trok Tony Seen zich terug van wege een blessure In de Cl-25 speelde Tony Seen nog wel en verloor met 11-4 van Edward Bleyen- berg. Verder verraste Kees Kommers met een 7-5-over- winning op Niek de Koster. De vrouwendubbel C werd gewonnen door Lilian de Jong en Ria Sterrenberg. Zij wonnen de laatste wedstrijd met 12-2 van Ineke Van dei- Velde en Matty Harms. De finales van het kersttoer nooi worden morgen (zon dag) gespeeld vanaf 10.00 uur. In het Kiwanis-toernooi in vrijetijdscentrum Ador Sport wonnen Harry Rie- mens/Peter Vercruijsse al drie poulewedstrijden. Te gen de gebroeders Duncan en Dylan Blackman behaal den zij een 8-3-zege. terwijl ze van de gebroeders Evert-Jan en Yoffrey Tommei met 11-4 wonnen. Daarnaast wonnen zij ook nog van Donovan Blackman/Jacky de Paepe. Harry Riemens en Peter Ver cruijsse steunden op hun er varing. De gebroeders Blackman en Tommei spe len zeker niet slecht, maar komen ervaring te kort om het spel tegen volwassenen te ontregelen. Tegen Dono van Blackman/Jacky de Paepe hadden ze wel veel moeite, met minimaal ver schil werd er gewonnen. Bij de vrouwen in de C-cate gorie won het favoriete duo Karin de Bruijckere/Monica Schram met 12-2 van Emmy Blackman/Els Dieleman. Later verloren Blackman/ Dieleman met 9-5 van het koppel Den Hollander/Ris- seeuw. In de gemengddubbel C boekten Simone Tijssem RinkevanRemortel een 10-6- overwinning op Karin de Bruijckere/Paul van Water schoot. Ook de tweede wed strijd verliep voorspoedig voor Tijssen/Van Remortel. dit keer wonnen ze met 11-3 van Sandra Mulder/Peter Vercruijsse. Een speler van Terneuzen probeert te scoren in het duel tegen RIA Westdorpe. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 78