Droomhuwelijk werd lijdensweg Bedrijven moeten hun oudere werknemers juist koesteren PZC Ondergronds achtergrond Scheiding hangt af van financiële regeling voor Diana standplaats snelheidscontrole 18 en in europa het weer in zeeland VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 4 van onze correspondent in Londen Hans Geleijnse Koningin Elizabeth heeft er genoeg van. Er hangt na drie jaar ruzie tussen haar zoon en schoondochter zoveel ko ninklijke vuile was buiten, dat de schande van een scheiding te verkiezen valt boven een kunst matig huwelijk. Dat was op 29 juli 1981 wel an ders. De Britse monarchie pre senteerde de wereld toen trots het 'droomhuwelijk' van de 31- jarige Charles en de 19-jarige Diana. In februari was de schuchtere teenager van de Spencer-familie verloofd met de wat stijvige kroonprins. Maar na de geboorte van het tweede kind, prins Harry, kwa men er geruchten in de wereld. Diana begon er slecht uit te zien. In 1987 wordt het de buitenwe reld duidelijk dat Charles' echt genote het echtelijk- en paleisle ven als een verblijf in de gevan genis ervaart. Charles trekt zich dan een maand lang terug op het buiten Balmoral. Na tien jaar huwelijk kan ook het buitenland ervaren dat het geen koek en ei meer is tussen de echtelieden. Tijdens een staats bezoek aan Tsjechoslowakije slaapt het duo in aparte kamers. Voor de camera's en bij de diners wordt echter nog koninklijke eenheid gedemonstreerd. 1992 wordt een rampjaar voor de monarchie. Eerst komt het boek 'Diana, haar ware verhaal' uit. geschreven door journalist An drew Morton. De waarheid blijkt nog erger dan de geruchten. Diana heeft boulimia, probeerde een aantal keren zich van het le ven te beroven. Vervolgens breken er schanda len los over afgeluisterde tele foongesprekken. Eerst een bandje met liefdesbetuigingen van Diana aan een intieme vriend, James Gilbey. Dan de vermaarde 'Camilla-tapes', waarop Charles fluistert dat hij maar wat graag het tampon netje in de, ook gehuwde, Camil la Parker-Bowles zou willen zijn. Charles blijkt al jaren een ver houding met haar te hebben. Ontrouw Tijdens een staatsbezoek aan Korea is voor de hele wereld zichtbaar dat Charles en Diana ziek worden van eikaars gezel schap. De pers beschouwt het huwelijk als beëindigd. In de- cember geeft premier Major dat toe. Hij kondigt in het parlement de scheiding van tafel en bed aan. In 1993 treedt het echtpaar bij een aantal officiële gelegenhe den nog op alsof er niets aan de hand is. Diana krijgt overal waar ze komt aanhankelijkheisbetui- gingen van het publiek. Charles besluit in 1994 zijn verhaal op de markt te brengen. In een tv-interview en een boek van Jonathan Dimbleby geeft hij zijn ontrouw toe. Hij vertelt ook over zijn ongelukkige jeugd en zijn 'ongevoelige' vader prins Philip. Charles zegt koning te willen worden en gelooft niet dat zijn bekentenis een aanslag be tekent op zijn opvolgingsrech ten. In oktober dat jaar publiceert journaliste Anne Pasternak het mierzoete boek 'Een verliefde prinses'. De inhoud blijkt ach teraf opgetekend te zijn uit de Yvonne van der Heijden peking Met ingehouden adem en mijn rechterschouder naar voren duw ik net zo lang tot ik in de wagon van de ondergrondse sta. Het kost niet veel kracht want tientallen mede-reizigers die door dezelfde ingang naar binnen willen schui ven me automatisch voort. Op het perron schreeuwt een mevrouw in een zee groen uniform tegenstrij dige aanwijzingen. 'Schiet op, schiet op', klinkt het eerst en vervolgens 'niet zo dringen jullie'. In de ochtend- en avondspits zijn het Japanse taferelen in de metro van Peking die in de afgelopen paar jaar dui delijk uit zijn jasje is ge groeid. Elke dag laten ander half miljoen mensen zich - voor een dubbeltje per rit - ondergronds vervoeren. De meesten zijn haveloze boe ren uit de buitendistricten die in de hoofdstad als los- werk-arbeider hun kostje bijeen scharrelen. De metro wagons zijn gebouwd op het transport van 180 mensen maar in de spits staan er te genwoordig al gauw drie honderd lijven tegen elkaar geperst. Ik hang temidden van een groepje boerenjon gens die mij - als buitenland se bleekneus - met grote ogen en open mond stom aanstaren. De tieners afkomstig uit een afgelegen provincie hebben een lange, legergroene ge watteerde jas aan. Ze heb ben ieder een gewatteerde deken bij zich die is verpakt in een grijswitte plastic zak die ooit voor kunstmest is gebruikt. Waarschijnlijk zit ten nog een emaille mok en een blikken eetbakje met stokjes in de deken verpakt. Het is de standaard uitrus ting waarmee arme boeren in China massaal in de grote steden arriveren vooral op zoek naar een baantje op een van de vele bouwplaatsen. Als ze'geen werk vinden en dus geen slaapplaats in een bouwkeet dan leggen ze zich in hun jas en deken op straat te ruste neer. De hoofdstedelingen hebben het niet begrepen op de zoge heten 'waidiren', de mensen van buiten en de spanningen tussen de beide bevolkings groepen lopen gestaag op. De ongeletterde boeren krij gen de schuld van alles dat uit de klauwen loopt nu Pe king zich ontwikkelt tot een echte wereldstad. Van de grotere criminaliteit tot het toenemend drugsgebruik en de onbeleefdheden in de da gelijkse omgang op straat, het wordt allemaal in de schoenen geschoven van de migranten van het platte land. Kernoorlog Als ik uit wil stappen, valt naast mij een kleine Chinese van een jaar of vijftig met overslaande stem uit tegen twee mannen in afgewassen blauwe katoenen jasjes en een pet op. 'Zeg, hebben jul lie geen manieren geleerd. Haal die balen daar weg zo dat wij kunnen uitstappen.' De boeren kijken haar schaapachtig aan en verroe ren geen vin. Met de uitstap pende massa wring ik me door de helft van de deurope ning het perron op en vervol gens door de kluwen wach tende instappers heen waar bij hier en daar een welge plaatste elleboog voor ruim te zorgt. Een uitbreiding van de me trolijn zou geen overbodige luxe zijn in deze economi sche groeistad. De plannen liggen er al jaren maar de centrale regering weigert mee te werken. Het geheim daarachter ligt misschien wel verborgen in de oor sprong van de dertig jaar oude metro. Deze is namelijk helemaal niet bedoeld voor het transportgemak van de gewone burgers. De bouw van de metro - in opdracht van Mao Zedong - was onderdeel van een on dergrondse stad die bescher ming moest bieden tegen een eventuele kernoorlog. De metro moest volgens ar beiders die bij de constructie betrokken waren vooral de aanleg van een snelweg on der de grond maskeren die de communistische leiders veilig uit het regeringscen trum zou kunnen leiden. Dat verklaart ook de opmer kelijke vorm van de metro lijn - een cirkel onder het centrum van de stad met slechts één rechte uitloper van twintig kilometer de bergen in ten westen van de stad. Via die westelijke lijn komen nu dagelijks de dui zenden boeren naar de hoofdstad. mond van legerofficier James Hewitt, die ook de schandaal pers van nieuwtjes voorzag. Diana zal tijdens haar gerucht makende tv-interview in novem ber 1995 toegeven dat James en zij minnaars waren. Ze voelt zich bedrogen door Hewitt, die zijn baan in het leger verliest. Openhartig In het afgelopen jaar spitste de publiciteit zich toe op de vriend schappen met mannen die Diana aanknoopte tijdens haar intensieve trainingssessies in een luxueuze Londense sport school. Het huwelijk van rugby- speler Will Carling loopt erdoor op de klippen, zo zegt zijn ex. Charles vertoont zich in het openbaar met de inmiddels ge scheiden Camilla. Dat en Dia na's openhartige interview met BBC's Panorama markeren de laatSe etappe in de lijdensweg van een droomhuwelijk. Het Britse koningshuis is niet onbekend met scheidingsperi kelen. Vorige eeuw scheidde ko ning George I van zijn echtge note Sophie. En in 1936 trad ko ning Edward de Achtste af om dat hij wilde trouwen met een Amerikaanse vrouw. Hij deed af stand van de troon omdat zijn geliefde reeds twee keer eerder getrouwd was. Dit wil echter niet zeggen, dat de scheiding tussen Charles en Diana een 'vluggertje' wordt. Beide kampen hebben hun ad vocaten reeds lang in stelling ge bracht. Maar Diana zal ze pas na de feestdagen opdracht geven in het strijdperk te treden. Een van de belangrijkste kwes ties in de scheiding wordt de ti tel die Diana krijgt inclusief fi nanciële toelages. Het is geen geheim dat zij prinses wil blijven en haar huidige manier van le ven wil blijven voortzetten. Bij de scheiding van tafel en bed in 1992 zijn al financiële afspra ken gemaakt en ook een bezoek regeling. voor de twee kinderen. Maar nu het op een officiële scheiding uitdraait, zullen die regelingen opnieuw ter sprake worden gebracht. Diana is zeer benauwd dat zij als gescheiden vrouw door 'de vijand' op een zij spoor wordt gerangeerd. Een scheiding betekent dat Diana bij troonsbestijging van Charles niet de titel koningin kan dragen. Het Hof heeft tot nogtoe laten blijken dat zij als moeder van de prinsjes William en Harry onderdeel van de ko ninklijke entourage blijft. Maar welke officiële titel ze krijgt is nog onbekend. Ze zou prinses van Wales kunnen blijven, maar daartegen pleit dat ze die titel kreeg door haai' huwelijk met Charles, die prins van Wales is. Grondwettelijk zijn er voor Charles geen problemen om ko ningin Elizabeth op te volgen. Er kunnen wel moeilijkheden ont staan als hij zou hertrouwen. Volgens de 'Koninklijke Huwe lijks Wet' van 1772 moeten leden van het koninklijk huis toestem ming van het parlement hebben voor een huwelijk. In 1936 deed koning Edward de Achtste afstand van de troon, omdat hij met een twee keer ge scheiden vrouw wilde trouwen. Dat had vooral te maken met de toen heersende opvattingen over scheiding en huwelijk. Ed ward kreeg geen toestemming voor het huwelijk en koos voor zijn liefde. Hoewel Camilla Parker inmid dels gescheiden is, is het uiterst onwaarschijnlijk dat ze konin gin zou worden als Charles zou besluiten met haar te trouwen. De opvattingen over het huwe lijk zijn maatschappelijk danig veranderd sinds het drama met Edward, maar in de koninklijke sferen loopt men gewoonlijk da nig op de tijdgeest achter. Bo vendien speelt mee dat Charles en Camilla door de 'Camilla ta pes' zeer in opspraak zijn geko men. Financiën Het enige verschil tussen een ko ninklijke scheiding en die van gewone burgers is dat de konin gin toestemming moet geven. Daar behoeft na haar brief geen twijfel meer over te bestaan. Ver der doorlopen Charles en Diana alle etappes van een gewone echtscheidingsprocedure. Eerst wordt de scheiding aangevraagd bij een gerechtshof. Vermoede lijk zal Charles dat doen. Vervol gens heeft de rechtbank onge veer zes weken nodig voor een scheidingsdecreet. Dat wordt pas afgekondigd als de rechter er zeker van is dat een goede re geling voor de kinderen is getrof fen. Charles zal financieel weinig problemen hebben met een scheiding. Zijn inkomen - onder meer van landgoederen en boer derijen - bedraagt jaarlijks tegen de 1,5 miljoen pond (4 miljoen gulden). Het zal van Diana afhangen of de scheiding gladjes verloopt. Ze ker is dat de prinses pas zal in stemmen als haar wensen voor een betekenisvolle baan - bij voorbeeld als goodwill ambassa deur - worden ingewilligd. ,,Ik stap niet stilletjes op", voorspel de Diana al in haar tv-interview. door Jan Smit Bij reorganisaties wordt al snel aan hen gedacht. Gooi de ouderen er maar uit. Zelfs de vakbonden maken zich er schul dig aan. Een mooie regeling voor de 55-plussers, opdat de jongeren met hun hypotheek en dure schoolgaande tieners kun nen blijven. Maar ook zonder reorganisatie is het manage ment van veel bedrijven oudere werknemers liever kwijt dan rijk. Ouderen (en dan wordt al gedacht aan veertigers) zijn im mers traag, vastgeroest, immo biel. En op hun produktiviteit valt heel wat aan te merken. Jongeren, daar kun je mee werken. Zij zijn dynamisch, energiek, hartstikke mobiel en veel goedkoper. „Verkeerde op vattingen, vooroordelen waar op over het algemeen heel wat valt aan te merken", weet ar beidsorganisatiepsychologe drs Béate van der Heijden (28) van de faculteit der Technische Bedrijfskunde aan de Universi teit Twente. Een management dat behept is met dergelijke vooroordelen, is een bedreiging voor de hele on derneming. Veel 40-plussers hebben een schat aan kennis en ervaring. Ze kermen het bedrijf door en door. weten de weg om even snel iets geregeld te krij gen. Van der Heijden: „Jongeren hebben die netwerken niet, mis sen de nodige ervaring. 'Jong' is niet alleen maar flexibel en dy namisch, 'jong' is ook vaak on bezonnen. minder wijsheid, min- „róeV2 ac der inzicht en minder levenser varing. Ze willen zich profileren. Dat carrière-jagen van jongeren kan heel negatief werken op de. organisatie." Terugverdienen Ouderen daarentegen krijgen vaak geen kans om zich verder te ontwikkelen of naar een an dere functie over te stappen. „Als ze het in een bepaalde posi tie of specialisme goed doen, laat het management hen zitten en worden jongeren gekozen voor nieuwe projecten. Een aan tal jaren later zegt datzelfde ma nagement over die ouderen dat ze zijn vastgeroest. Maar dat hebben de chefs wel zelf veroor zaakt." Van der Heijden weet waarover ze praat. Begin jaren negentig werkte ze anderhalf jaar samen met prof. dr J. G. Boerlijst en prof. dr A, van Assen (manage ment consultant bij de ING Bank) aan een onderzoek naai de positie van 40-plussers in de onderneming. Als vervolg doet zij nu een promotie-onderzoek onder 2500 medewerkers en chefs bij grote ondernemingen en ministeries naar 'de deskun digheidsontwikkeling in loopba nen'. „Bedrijven zouden hun oudere werknemers moeten koesteren en in hen moeten blijven inves teren. Het is toch te gek dat men sen nu al tegen hun vijftigste min of meer worden afgeschre ven. Ze worden niet meer inzet baar geacht in nieuwe functies, worden niet meer naar opleidin gen gestuurd en raken sociaal geïsoleerd. Velen krijgen het ge voel dat ze hun tijd aan het uit zitten zijn. Levensgevaarlijk voor de onderneming." En kortzichtig. Werknemers zul len langer moeten blijven werken dan velen nu denken. De samenleving vergrijst: over een jaar of tien is al een kwart van de beroepsbevolking ouder dan 55 jaar. Door gebrek aan voldoende jongeren zullen ouderen langer moeten blijven werken. Dat ver eist een grotere aandacht voor de ontwikkeling van de deskun digheid en flexibiliteit van oude ren. „Maar 40-plussers krijgen van het bedrijf veel minder gele genheid tot scholing en training dan jongeren. Want het manage ment is bang dat de investering niet wordt terugverdiend." Rondcirkelen Het personeelsbeleid in veel on dernemingen is er volgens haar op gericht „medewerkers al vrij vroeg in hun loopbaan in te met selen in een bepaalde functie. Daar moeten ze de top van hun kunnen zien te bereiken. Een maal aangekomen op die plek blijven mensen rondcirkelen." Chefs vinden het vaak plezierig dat zij een aantal specialisten in huis hebben. Het management wordt immers afgerekend op korte-termijnsuccessen. Mana gers zijn dan ook geneigd voort durend dezelfde medewerkers voor dezelfde activiteiten in te schakelen. „Onverstandig. Ze zouden meer risico moeten dur ven nemen en mensen moeten inschakelen voor projecten die grenzen aan hun deskundig heid". „Daarom moeten medewerkers intern mobieler worden. Ze moe ten op elke leeftijd kunnen en willen doorstromen naar andere functies. Dat geeft de mensen en de onderneming nieuwe impul sen, maar vraagt ook energie, motivatie en aanpassingsver mogen. Het personeel wordt bre der inzetbaar. De netwerken, er varing en deskundigheid die in een eerdere functie in de organi satie zijn opgedaan, worden uit gebreid en benut. De mensen doen nieuwe ervaring op. krijgen nieuwe kansen om te leren en zich te ontplooien. Zij zullen niet vastroesten." Veel jonge medewerkers zijn vol gens Van der Heijden best be reid van functie of standplaats te veranderen. Zodra ze een ge zin hebben, neemt de mobiliteit snel af. Ze vinden het belangrij ker dat hun kinderen de school kunnen afmaken in de regio waar ze wonen, dan dat ze elders (binnen het concern) een andere (mooiere) baan kunnen krijgen. „Maar waarom zouden ouderen, zodra de kinderen het huis uit zijn, niet opnieuw mobiel kun nen worden en bij hun baas el ders een andere functie kunnen krijgen. Het is toch gek dat men sen zo verschrikkelijk honkvast worden. Als je 50 bent hoef je toch niet nog 15 jaar in dezelfde functie te blijven zitten?" „Daarbij spelen ambitie en door zettingsvermogen een rol. maar ook de ruimte die iemand krijgt in zijn functie om nieuwe des kundigheid op te doen." Een groot probleem is overigens dat vaak niet is vastgelegd wat ie mand kan en weet. „Die gege vens zitten in de hoofden van de chefs. Maar chefs schuiven door. En van overdracht van dergelij ke kennis is vaak geen sprake." Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met zaterdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Meest bewolkt en perio den met regen; naar het noorden toe overgaand in sneeuw of. mo gelijk, ijzel. In Schotland zater dag ook wat zon. Verder in het midden en noorden een stevige oostelijke wind. Grote tegenstel ling in temperatuur; in het zuiden van Ierland en Engeland 10 graden of meer; in Schotland net boven het vriespunt. België en Luxemburg: Bewolkt en perioden met regen. Tijdelijk vrij zacht met maxima 9 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Overwegend bewolkt en van tijd tot tijd regen. Tamelijk veel wind. Op beide dagen zacht met maxima 11 graden. Portugal: Bewolkt en perioden met regen. Ten noorden van Lis sabon plaatselijk erg veel neer slag. Middagtemperatuur 16 graden. Madeira: Wolkenvelden en eerst nog een kleine kans op een bui. Zaterdag ook wat zon. Maxima 20 graden. Spanje: Wolkenvelden en van het westen uit een toenemende kans op buien, misschien met onweer en flink wat neerslag. In het zuidoosten op de meeste plaatsen droog en af en toe zon. Maxima van een graad of 13 in het binnenland tot 20 graden aan de Costa del Sol. Canarische Eilanden: Perioden met zon. Aan de noordkant wol kenvelden en bijna overal droog. Middagtemperatuur 23 graden. Zuid-Frankrijk: bewolkt en van tijd tot tijd regen. In de Franse Alpen ook sneeuw vanaf 2000 meter. In het zuidoosten droger en misschien wat zon. Tijdelijk veel wind. Middagtemperatuur 13 graden; aan de voet van de Pyreneeën nog wat warmer. Mallorca en Ibiza: Perioden met zon; zaterdag van het westen uit wolkenvelden. Droog. Maxima 17 graden. Italië: Wolkenvelden en enkele buien. In de bergen in het noor den eerst vanaf 1500 meter sneeuw. In het zuidën nog zon nige perioden en overwegend droog. Maxima van 6 graden in het noorden tot 18 op Sicilië. Griekenland en Kreta: Gere geld zon en bijna overal droog. Middagtemperatuur uiteenlo pend van 8 graden in het noor den tot 16 in het zuidwesten; za terdag op de meeste plaatsen een graadje warmer. Turkije en Cyprus: Periodei| met zon, op Cyprus nog eei V kleine kans op een bui; zaterdafl mogelijk een bui in de omgevini van de Dardanellen. Maximi van 9 graden in het noordwestei j tot 17 op Cyprus. Zaterdag o\ veel plaatsen net iets hogere ma xima. Duitsland: Bewolkt en van he zuidwesten uit regen, voorafge gaan door ijzel of sneeuw. Zater fa dag in het midden en zuiden dro ger en enkele opklaringen. In he - uiterste noorden een aanhou dende kans op ijzel of sneeuw e: _e een stevige oostenwind. Daa r maxima of net boven het vries punt: elders temperatuur oplo - pend tot +9 graden op zater dag. I Zwitserland: Bewolkt en voora L in het noorden en westen af ei», toe regen of sneeuw; sneeuw grens oplopend tot 1900 m. veel) wind. Stijging van temperatuu tot 9 graden op zaterdag. Oostenrijk: Wolkenvelden enL met name in Tirol en later ook ii Ober-Osterreich, nu en dan re gen of sneeuw. Sneeuwgrem stijgt van 1400 meter naar 1900 De temperatuur loopt op tot graden; in Karinthië en StieC marken tot een graad of 3. Tsjechië en Slowakije: Mees bewolkt en van het westen ui k een toenemende kans op neerpc slag; eerst sneeuw of ijzel en ter op veel plaatsen regen. Tata melijk veel wind. nog licht ei vorst overdag; zaterdag van he westen uit zachter en maximfi oplopend tot 8 graden. Weerrapporten 21 december 19 u Amsterdam zwaar bew. Athene onbewolkt Barcelona onbewolkt Berlijn licht bew. Boedapest half bew. Bordeaux half bew. Brussel regen Genève zwaar bew Helsinki sneeuw Innsbruck zwaar bew. Istanbul licht bew. Kopenhagen zwaar bew. Las Palmas licht bew Lissabon half bew Locarno onbewolkt Londen zwaar bew Luxemburg regen Malaga half bew. Mallorca licht bew, Moskou sneeuwbui München regen Nice licht bew. Oslo half bew. Parijs zwaar bew Praag half bew Rome half bew. Split zwaar bew. Wenen licht bew. Zürich regen Bangkok onbewolkt Tunis licht bew. jfa De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontrole^ aan: A2 - tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 - tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar p-e A4 - ter hoogte van Den Haag Charles en Diana samen in Korea in 1992. foto Reuters veertig-plussers in dc onderneming foto GPD Arbeidsorganisatiepsychologe drs Béate van der Heijden. Vandaag De eerste aanval van de zachte oceaanlucht ging gisteren ge paard met sneeuw en plaatselijk in het oosten van de regio ijzel. De afgelopen uren trekt een tweede aanvalsgolf van zachte lucht over de regio en uil het om vangrijke wolkendek valt deze keer regen. Gevaar voor glad heid lijkt in dit geval niet meer aanwezig. Het voorbijtrekken van dit fronten systeem kan ge ruime tijd in beslag nemen. Hier door zitten we geruime tijd in de- regenzone. Naar verwachting zou het in de middag geleidelijk aan droog moeten worden en be staat er kans op een enkele op klaring. De vrind is vanochtend vroeg nog zuidoost, daarna zuidelijk en vanaf vanmiddag als het front gepasseerd is zuid westelijk. De temperatuur ver toont tot aan de middag een stij gende tendens en loopt op naar negen plaatselijk misschien wel 10 graden. De wind is aanvanke lijk krachtig maar neemt na de middag langzaam af naar ma tig. Nautisch bericht Wind: zo-z 4-5 in de middag zio. Zicht: slecht tot matig. Tempe ratuur kustwater: 4 graden. Af wijking waterstanden: geringe verhogingen. Max. golfhoogte- monding Scheldes: halve meter of minder. ZON EN MAAN 23 december Zon op 08.47 onder 16.29 Maan op 09.26 onder 18.47 Vooruitzichten Voor morgen: Zaterdag trekken de restanten van de depressie over de zuidelijke Noordzee, dit gaat gepaard met een stevige Vrijdag 22 december NM 3. Vlissingen 01.29 250 Terneuzen 01.49 279 Bath 02.51 329 Roompot-buiten 01.25 192 Zierikzee 03.10 169 Yerseke 02.50 175 Philipsdam-West 02.35 179 Zaterdag 23 december Vlissingen 02.16 254 Terneuzen 02.36 281 Bath 03 38 331 Roompot-buiten 02.10 194 Zierikzee 04.10 170 Yerseke 04 20 172 Philipsdam-West 03.15 175 Laag water .22 13.51 14.07 15.12 13.45 15 40 15.10 14.55 14.35 14.55 15.57 14.30 v 1" J i» Q 27i a 29. ïi hagel opklaringen warmlelronl koulronl H hogedruk Ij luchtdruk in -1000- hecto pascal 19 temperatuur I zuidivesten wind die mogelijl wel tot hard toe kan nemen. D< temperatuur ligt rond de 8 gra den. Er is veel bewolking waai-1 uit het af en toe zal regenen. Zon dag stroomt met een noorden1 wind koudere onstabiele luchi11 de regio binnen. Later op de datb kan er een sneeuwbui vallen. i Voor maandag tot en met zater-11 dag: Eerste Kerstdag kouder ene wat zon met temperaturen rondd het vriespunt. Tweede Kerstdatk oplopende temperatuur en kam e op sneeuw. v uur cm uur cn d Vrijdag 22 december NM 3.22 Vlissingen 07.56 204 20.23 Terneuzen 08.27 216 20.51 211 Bath 09.31 240 21.56 23! Roompot-buiten 07.40 145 20.0? 141 Zierikzee 09.00 138 21.20 13! Yerseke 09 05 144 21.25 Philipsdam-West 09,10 148 21.30 14! Zaterdag 23 december Vlissingen 08 48 213 21.07 Terneuzen 09 17 226 21.35 21! Bath 10.26 249 22.46 23! Roompot-buiten 08.30 153 20.50 Zierikzee 09.50 142 22.05 Yerseke 09 55 148 22.15 Philipsdam-West 09.55 152 22.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 4