PZC Turkse kiezers zijn besluiteloos PZC Wereld verkeek zich op Burundi Specialisten zijn zeer tevreden over afspraken budget Besloten overleg opinie j| Tweede Kamer verlengt wachtperiode asielzoekers Verkiezingscampagne met scheldpartijen en brandbommen VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 2 door Ap van den Berg Zij. en zij alleen, verdient alle credits. Zij is de gene die heikele dingen op het gebied van de volksge zondheid bespreekbaar heeft gemaakt. Natuurlijk* bestaan er verschillen van inzicht. Maar er wordt vol op gediscussieerd en er wor den ook goede resultaten ge boekt. PvdA-kamerlid Rob Oud- kerk doelt op D66-minïster Els Borst van volksgezond heid, welzijn en sport. De be windsvrouw heeft in slechts een jaar tijd veel in beweging gebracht. En ja, ze boekt ook aansprekende resultaten. Deze week werd bekend dat de minister voor bijna alle ziekenhuizen in het land een nieuw soort overeenkomst heeft goedgekeurd. Daarin hebben directies, specialis ten en zorgverzekeraars op lokaal niveau afspraken ge maakt over (vaste) budget ten en kwaliteitszorg. De contracten kwamen tot stand met de hulp van Bart Sangster (directeur-gene raal/internist) en zijn naaste medewerkers Veronica van Nederveen en Willem de Bruine. De laatste jaren werden zie kenhuizen geconfronteerd met veel kostenoverschnj- dingen. Om die te compense ren, volgden alras kortingen op de tarieven van specialis ten. Die cyclus is met de re cente budgetafspraken doorbroken. „De specialis ten zijn die waanzinnige reeks kortingen beu. Ieder een weet ook dat dat op den duur een doodlopende straat is. Nu is er duidelijk heid: het inkomen staat van tevoren vast. Nu kan er weer inhoudelijk over het vak worden gepraat. Daar be staat. hebben we gemerkt, veel behoefte aan", aldus Sangster. Samenwerking De medisch specialisten zijn de laatste tien jaar ten on rechte afgeschilderd als geldwolven, meent Van Ne derveen: „Die indruk is ont staan door een kleine, spraakmakende groep in de media. De beroepsgroep wil graag van dat imago af. De specialisten praten nu on derling zelfs over eikaars sa larissen. Men is bereid tot ni velleren. Ook dat is een winstpunt van de overeen komsten. Want de verschil len zijn te groot en dat staat een goede samenwerking in de weg". Voorbeeld: een reu matoloog (vanaf 150.000 gul den) verdient aanzienlijk minder dan een hartspecia list (tot 700.000 gulden). Ook belangrijk is dat er geen knellende landelijke afspra ken zijn gemaakt. „De be hoefte aan zorg verschilt van regio tot regio", aldus Sang ster. „En dus hebben we daar bij de invulling van die budgetten ruimte voor gela ten. Ook een belangrijk winstpunt van de nieuwe re geling". De patient spint eveneens garen bij de nieuwe afspraken. Sangster: „Laten we duidelijk zijn: de maagoperatie en het bloe- dafnemen zal op dezelfde manier gebeuren als men ge wend was. Technisch bezien blijft het allemaal hetzelfde. Maar door de nauwere con tacten tussen de specialis ten onderling wordt de zorg efficiënter. Sneller. Beter. Aldus wordt bevorderd dat mensen die zorg nodig heb ben, doelmatig worden ge holpen en mensen die geen zorg nodig hebben, die ook niet krijgen. Misschien heb ben de budgetafspraken zelfs een gunstig effect op wachtlijsten in ziekenhui zen". Gedrieën benadrukken ze: het moment was daar om tot de contracten te komen. Maar het moment is ook goed benut. En dat komt, zeggen ze. in belangrijke ma te door de invloed van minis ter Borst. „Iemand anders had die openingen, denk ik, niet gevonden". meent Sangster. „De minister is zelf arts. Ze is een intelligente vrouw die de gezondheids zorg van haver tot gort kent. Als een niet-vakminister een verhaaltje had gehouden, dan hadden de specialisten dat zonder meer doorge prikt". Van Nederveen vult aan: „Ze heeft veel goodwill. We zijn het tegengekomen dat specialisten zeiden: 'Nou oké. Voor deze minister doen we het'. Dat is toch heel op merkelijk". Dagelijks slachtpartijen onder burgerbevolking door Gerard Chel De burgeroorlog in het Mid- denafrikaansc land Burun di eist dagelijks vele tientallen slachtoffers. Vooral vrouwen en kinderen worden op grote schaal vermoord. Hulpverle ners, die overigens zelf ook steeds meer het doelwit vormen van aanslagen, vrezen voor een verdere escalatie waarbij uit eindelijk nog eens vele hon derdduizenden mensen zullen worden gedood. Een vergelij king met de oorlog in buurland Ruanda, met meer dan een mil joen doden, is dan ook snel ge maakt. Het gezag in Burundi bestaat al ruim een jaar niet meer. De coa litie van gematigde Hutu's (Fro- debu) en gematigde Tutsi's (Uprona) bestaat slechts op pa pier. Het leger, gedomineerd door Tutsi's en verantwoorde lijk voor de staatsgreep van ok tober 1993 waarbij Hutu-presi- dent Ndadaye werd gedood, voert de ene zuivering na de an dere door. Daartegenover staan de milities van de Hutu's die eveneens op grote schaal an dersdenkenden afslachten. In dit machtsvacuüm heerst de wet van de jungle. Het 'politieke geweld', zoals het Westen de feitelijke burgeroor log omschrijft, heeft de afgelo pen twee jaar al bijna 200.000 slachtoffers geëist, hoofdzake lijk in de hoofdstad Bujumbura en in het noorden, waar inmid dels honderdduizenden vluchte lingen uit Ruanda verblijven. Maar de gevechten breiden zich steeds meer uit naar andere de len van het land, terwijl tegelij kertijd regelmatig in de buiten wijken van Bujumbura zeer ge welddadige conflicten uitbre ken. Hulpverleners Het geweld beperkt zich niet tot de bij de machtsstrijd betrokken extreme Hutu's en Tutsi's. Fre quent worden ook intematio- nele humanitaire organisaties aangevallen. Zo zijn binnen een jaar vijftien buitenlandse hulp verleners om het leven geko men. Het Internationale Rode Kruis, de belangrijkste hulpver lener in Burundi, besloot zijn ac tiviteiten geheel te staken na aanslagen op kantoren. Nog wel actief - hoewel de vraag is voor hoelang is Art sen zonder Grenzen, in Burundi aanwezig met zestig internatio nale hulpverleners en tweedui zend lokale medewerkers. Coör dinator ter plekke, de Belg Lu cas Van den Broeck. erkent dat de grens al is overschreden. Maar. zo zegt hij. „als je weggaat kun je niets doen en wij willen toch zoveel mogelijk de burger slachtoffers kunnen helpen. La ten zien dat ze niet alleen wor den gelaten, dat er nog mensen zijn die bezorgd zijn om hun lot". Van den Broeck geeft toe dat het met de dag moeilijker wordt. „Je wordt toch wel nerveus als in Bujumbura pamfletten worden verspreid waarin wordt opgeroe pen alle buitenlanders te ver moorden. Of dat je een kogel krijgt bezorgd met je naam erop. Wij zijn een neutrale organisatie, maar neutraliteit in dit land be staat niet meer. Help je een ge wonde Hutu dan krijg je de Tut si's op je nek. help je een Tutsi dan is het andersom". Hartverscheurend Inmiddels is het een bekend ver schijnsel dat hulpverleners per soonlijk worden bedreigd, gegij zeld soms. dat voortdurend i 'da gelijks') in hun kantoren of hui zen wordt ingebroken, dat appa ratuur wordt ontvreemd en dat auto's onder bedreiging moeten worden afgestaan. „Ik sprak er laatst een generaal op aan. Zijn antwoord: wees blij dat je nog leeft, dat jij niet bent vermoord". „Vaak wordt ons de toegang tot streken waar gevochten wordt geweigerd, waardoor verzorging of evacuatie van de gewonden niet mogelijk is. Transporten. voor zover al mogelijk, worden aangevallen. Wat je hier mee maakt is echt hartverscheurend. De ene buurman doodt de ander om zelf niet door hem gedood te worden". Er is ook een term voor deze vorm van genocide: Balka- nisatie. Het is Artsen zonder Grenzen opgevallen dat in verhouding het aantal doden groter is dan het aantal gewonden. „In een oorlog wordt normaal gerekend met vier gewonden tegenover éen dode. In Burundi is het twin tig doden op één gewonde. Dat geeft aan dat er gemoord wordt om het moorden. Bovendien zijn de helft van de doden vrouwen en kinderen. Nog onlangs wer den in het oosten van het land 420 mensen gedood. Drie weken later mochten wij uiteindelijk 23 gewonden verzorgen, twintig van hen waren kinderen. Ze had den schotwonden in hun rug, in hun billen, in hun nek. Ze waren dus van achteren beschoten". Van den Broeck benadrukt dat het beeld met de dag ernstiger wordt. Een handjevol slachtof fers worden er honderden, de we kelijkse aanval wordt een dage lijkse. Hij erkent dat de veiligheid van de eigen mensen zwaar weegt. „Zodra het team het te gevaar lijk vindt zijn we weg, onze eva cuatieplannen liggen klaar". Respect voor internationale or ganisaties is langzaam weg- geèbt, de witte auto met het ro de logo biedt geen bescherming meer. „We hebben dat zien afglij den maar hebben niet snel ge noeg ingegrepen. Is ook lastig, want wat moetje doen?" Volgens Van den Broeck heeft de internationale gemeenschap zich verkeken op de situatie in Burundi. Dat de strijd om de macht tot een dergelijk etnische oorlog zou leiden, dat de haat bij de extremisten zo diep zit. „Wij zijn daar te makkelijk aan voor bij gegaan". Blijft de vraag wat diezelfde in ternationale gemeenschap als nog kan doen. Het stadium van diplomatieke en economische pressie lijkt inmiddels voorbij, blijft over een internationale be middelaar of de inzet van een Afrikaanse interventiemacht, onder auspiciën van de VN. on danks de slechte ervaringen met een dergelijke macht in Liberia? Van den Broeck is hoopvol ge stemd. tegen beter weten in. „De situatie in Burundi is vreselijk. Iedereen ziethet gebeuren, maar niemand weet een oplos sing". De op te doeken gemeentebesturen op het platteland van Walcheren per 1 januari 1997 kan de vlag uit zijn verdeeld over de plaats waar straks het gemeen tehuis moet komen. Vier colleges van burgemeester en wethouders hebben een voorkeur voor Grijpskerke, bruisend centrum van het Platte van Walcheren. Aan de Mariekerkseweg ligt daar een leuk lapje grond, met begraafplaats en bio-industrie in de nabijheid. Een ex tra prima plekje, wanneer onverhoopt de huidige SGP- burgemeester van Mariekerke, mr B. J. van Putten, eer ste burger wordt van de nieuwe plattelandsgemeente. De voorkeur van Domburg, Mariekerke, Valkenisse en Westkapelle wordt niet gedeeld door Veere. Burgemées- ter A. H. den Boon en zijn secondanten kiezen voor de Kadetweg in Serooskerke (W). Minder centraal gelegen, maar zowel per openbaar als privaat vervoer aanzien lijk makkelijker bereikbaar. Er zijn meer pluspunten Niet voor niets scoorde deze locatie hoog in een onder zoek naar de beste plaats voor het gemeentehuis van de heringedeelde gemeente, in tegenstelling tot de Marie kerkseweg. De toekomstige inwoners liggen niet wakker van de strijd om de locatie voor het nieuwe gemeentehuis. Dui delijk is wel dat Grijpskerke weinig warme gevoelens oproept. Het wordt niet ervaren als een plaats waar een daadkrachtig gemeentebestuur kan zetelen. Boven dien is niet iedereen in het bezit van een automobiel. Degenen die zijn aangewezen op openbaar vervoer we ten dat Grijpskerke ijs en weder diendende slechts enkele keren per dag wordt aangedaan door de ZWN Grijpskerke mag dan geografisch gezien centraal lig gen, het bevindt zich volstrekt buiten de doorgaande routes niet alleen in verkeersopzicht, maar ook so ciaal-maatschappelijk gezien. Over de kosten van grondverwerving en bouw wordt niet eens gerept. Waar om dan toch die voorkeur van vier van de vijf oude ge meentebesturen? Dat is onduidelijk, want de beraad slagingen van het zogeheten Bestuurlijk Overleg, waar in de voorbereidingen voor de herindeling worden ge troffen, vinden plaats achter hermetisch gesloten deu ren. De bestaande colleges van burgemeester en wethou ders zijn in grote beslotenheid druk doende een aantal belangrijke zaken voor de nieuwe gemeente te regelen Plaats gemeentehuis, benoeming gemeentesecretaris, enzovoorts. Dat is een kolfje naar de hand van de onaf hankelijk voorzitter van het overleg, de christen-demo cratische politicus drs H. Eversdijk. Onafhankelijk' Alsof hij ooit zijn CHU-afkomst zal verloochenen. Zie de wijze waarop hij de vorming van het waterschap Zeeuw se Eilanden in beslotenheid heeft doorgedrukt. Afge zien daarvan, het getuigt niet van een democratische inborst een nieuw bestuursorgaan bij voorbaat op te za delen met onomkeerbare besluiten van voorgangers Het excuus oogt gezond: praktische zaken moeten zijn geregeld als de nieuwe gemeente aantreedt. Een ver keerde redenering. Geef zo'n gemeente gewoon zélf tijd orde op zaken te stellen. Daar zijn drs H. Eversdijk en de zittende dagelijkse gemeentebesturen heus niet bij no dig. Alle belangrijke besluiten van het geheime Bestuurlijk Overleg op Walcheren moeten ter goedkeuring aan de huidige gemeenteraden worden voorgelegd. Dat is eer lichtpuntje. Wanneer één of meer raden niet instemmer met beslissingen, gaat het feest niet door. Dat geldt ook de voorbarige keus van een plaats voor het gemeente huis. Zittende raadsleden: toont courage en maak vrij baan voor uw opvolgers. Voor de goede orde moet wor den aangetekend dat het besloten voorbereiden van de herindeling op Walcheren niet uniek is. Op Schouwen- Duiveland is een vergelijkbaar proces aan de gang. Ook daar regelt een klein clubje zonder veel last of rugge spraak hoe de nieuwe gemeente van start kan, al is daar de plaats van het gemeentehuis minder omstreden: Zie- rikzee. Onder het motto van 'modern management' krijgt de burger voldongen feiten geserveerd. Asielzoekers die de vluchte lingenstatus niet snel krij gen, kunnen tot vijfjaar na hun aankomst in Nederland naar hun vaderland worden terugge stuurd. De Tweede Kamer heeft in de nacht van woensdag op donderdag een motie van deze strekking van CDA'er De Hoop Scheffer aangenomen. Staatssecretaris Schmitz (justi tie) had de volksvertegenwoor diging enkele uren voor de stem- Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51. 4331 LK Middelburg. Tel. (0118) 681000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. (0113) 231800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. (0115) 694457. Hulst: Servicepunt Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12. Tel. (0114)314058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111) 415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8 30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000: Redactiefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur. in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. ming nog op het^hart gedrukt het CD A-voorstel niet over te ne men. Volgens haar zou daarmee het paard achter de wagen wor den gespannen. De ambtenaren die zich met asielzaken bezig houden. zou meer ruimte wor den geboden om hun werk met niet al te veel haast uit te voeren Buitenlanders die een verblijfs vergunning aanvragen, kunnen daardoor nog langer in onzeker heid worden gehouden.(ANPt Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax (0118) 470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 91,00, franco per post 119,00; per maand 33,00; per jaar 350,00; franco per post 460,00; bij automatische afschrijving per termijn f 1,50 korting: losse nummers maandag t/m vrijdag 1,50, zaterdag 2,25 p st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 169 cent per mm; minimumprijs per advertentie 25,35: ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven Dureau van dit blad 6,50 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas. Auteursrechten voorbehouden Uitgave PZC van onze correspondente in Istanbul Jessica Lutz In de race om een goede plaats op de lijst voor de algemene verkiezingen in Turkije van 24 december, zijn maar liefst 150 van de 450 parlementariërs van kamp gewisseld. Principes en politieke standpunten werden overboord gegooid om bij een andere partij op een hogere plaats binnen te kunnen komen. Parlementslid zijn is kennelijk goede business. De kiezers walgen ervan. In het hele land worden tegen partijbu- reau's aanslagen gepleegd met brandbommen. Maar de burgers blijken uit de peilingen ook be sluiteloos. Verwacht wordt dat geen enkele partij met kop en schouders boven de rest uit zal steken. De schatrijke premier Qiller is een makkelijke prooi voor haar rivalen. Op pleinen en in zalen peperen die hun toehoorders in dat zij nog steeds niet heeft kun nen verklaren hoe ze haar kapi taal vergaard heeft. Of waarom ze miljoenen dollars in Amerika geïnvesteerd heeft en niet in haar eigen land dat ze beloofde van de economische ondergang te redden. Daarvoor introdu ceerde ze een stabiliseringspak ket: iedereen moest de buikriem aantrekken om de inflatie te doen dalen. Het eerste is gebeurd. „We cre peren van de honger!", schreeuwden de mensen in Diyarbakir haar toe op een ver kiezingsbijeenkomst. Maar de inflatie schoot vorig jaar om hoog van 70 naar 150 procent. Dit jaar stijgen de prijzen met zo'n 8 procent per maand, terwijl de lonen stabiel blijven. „Heb ik jullie dan niet de douane-unie binnengeloodst?", troost Qiller de kiezers. „Door de concurrentie op de vrije markt zal alles goedkoper worden. Het monopolie van de grote bedrijven zal gebroken worden waardoor de midden stand en de kleine boer het juist beter krijgen." Ondanks deze mooie beloften scoort haai* Juis te Pad Partij niet hoger dan 19 procent in de opiniepeilingen. Viswijf „Ik vecht niet tegen sprookjes vertellers als Qiller," aldus haar tegenstander Mesut Yilmaz minachtend, „maar tegen de tijd." Van de leider van de libe rale Moederlandpartij heeft de premier inderdaad het meest te vrezen, juist omdat beide partij en zoveel op elkaar lijken. Qiller is in discussieprogramma's op tv tegen hem van leer getrokken als een viswijf maar hij pareerde haar aanvallen rustig en be heerst. Dat heeft hem punten opgele verd. Toch schommelt zijn partij slechts rond de 23 procent, met name omdat deze vaak samen gewerkt heeft met de fundamen talisten om wetten geschrapt te krijgen die het seculiere karak ter van de staat beschermen. Ook de sociaal-democraat Deniz Baykal, de kersverse leider van de Republikeinse Volkspartij en coalitiepartner, heeft geprofi teerd van zijn tv-optreden. Zijn partij leek de landelijke kies drempel van 10 procent aanvan kelijk niet te halen, maar dat ge vaar is geweken. De grootste handicap blijft echter het coali tieverleden: een enorme schul denlast, inflatie, werkloosheid, het faillissement van de weinige sociale voorzieningen die er wa ren, en de letterlijke uitbuiting van de arbeider. Dat is allemaal alleen maar erger geworden en dat doet de woorden van Baykal hol klinken. Zijn rivaal, de oude vos Bülent Ecevit scoort met zijn befaamde eerlijkheid hoger dan ooit in de opiniepeilingen. Desondanks komt zijn Democratisch Linkse Partij niet boven de 17 procent uit. Want Ecevit staat voor een verouderd economisch model waarin de staat het voortouw neemt in de nationale industrie en de zelfstandige ondernemer georganiseerd is in coöperaties. Veel mensen vinden hem boven dien onverzoenlijk, eigenzinnig en niet erg democratisch. Zijn ei gen partij zou hij als een dictator besturen. Het feit dat links zijn geloof waardigheid heeft verloren heeft de fundamentalistische Wel vaartspartij een flinke duw in de rug gegeven. Deze steekt de Moederlandpartij naar de kroon om de eerste plaats met slogans die socialistisch aandoen. „We bereiden een revolutie voor die groter is dan de Russische", al dus leider Necettin Erbakan. Hij veegt alle anderen op een hoop als zijnde 'naapers van het Westen' die de eigen Turkse cul tuur verguizen en hun ziel ver kocht hebben aan het kapitalis me. Ze zuigen het volk uit om de rente - zondig volgens de islam - van de staatsschulden te kun nen aflossen. Bovendien houden ze vast aan de christelijke rust dag op zondag, in plaats van vrij dag en ze verbieden vrouwen zich te sluieren, terwijl de islam dat toch gebiedt. Maar ook hij heeft een tactische fout gemaakt: voorbijgaand aan de wensen van de achterban heeft hij gematigde kandidaten op de lijst gezet om meer stem men te kunnen winnen. Dat heeft voor een rel in de partij ge zorgd en leidt zeker tot stem menverlies. De laatste dagen gaat de partij op de radicale toer met dreigementen dat de douane-unie ongedaan gemaakt zal worden „door middel van stemmen of bloed." Inspelend op diepgewortelde vooroordelen zegt Erbakan: „Tansu Qiller is de slaaf van de heidenen die niet eens weten hoe ze het toilet moeten gebruiken, die geen reinheid kennen, niet eens hun handen of gezicht was sen." Maai* deze extreme uit spraken kosten hem stemmen van gematigde kiezers De Koerdische partij Hadep (Democratische Partij van het Volk) doet voor het eerst mee aan de verkiezingen. De indruk is sterk dat dit toegestaan wordt om aan de fundamentalisten 'proteststemmen' te onttrek ken. Maar de vraag is of Hadep de kiesdrempel zal kunnen over schrijden. Indien niet: twee vliegen in een klap. De Wel vaartspartij zal verzwakt zijn. het Koerdische streven naar een eigen identiteit op een 'demo cratische manier' monddood ge maakt. Indien Hadep de kiesdrempel wel haalt zal de partij in het par lement slechts marginaal verte genwoordigd zijn. Ondanks de kleine verschillen tussen de kanshebbers is het van uiter mate groot belang wie uiteinde lijk als eerste zal eindigen. Want onder het huidige kiessysteem wordt die partij onevenredig hoog vertegenwoordigd. Zo haalde de Juiste Pad Partij bij de vorige verkiezingen in 1991 24,5 procent van de stem men maar kreeg meer dan 37 procent van de parlementsze tels. Andersom kreeg Ecevit met 10,8 procent van de stemmen slechts 1,5 procent van de zetels. Dit onrechtvaardige, maar dooi de machthebbers gekoesterde, systeem is overigens een reden temeer voor de kiezer om de ge vestigde orde te wantrouwen. Premier Qiller die tijdens verkiezingsdebatten tekeer gaat als een viswijf. foto archief PZC Lucas Van den Broeck van Artsen zonder Grenzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 2