GGD mest de bureaucratie uit PZC Keersluisbrug gestremd Degelijk en een beetje saai 10 Lening gemeente aan RRB voor overname van Hof Domburg Van Graaf naar Mozart een gênante kwaliteitssprong Lobbydienst moet Zeeland promoten in Den Haag en Brusse Zeeuws-Vlamingen krijgen celstraf voor aandeel hasjsmokkel zeeland Nieuwe opzet voor beter contact met klanten kunst exposities VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 van onze verslaggever GOES - De bezem moet door de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland. Minder bureaucratisch en meer gericht op de praktijk-van-alledag. An ders gezegd: dingen doen waar de mensen wat aan hebben. Be doeling is dat een nieuwe opzet in elk geval zorgt voor een beter contact tussen de GGD en de ge meenten. Die zijn de belangrijk ste klanten van de dienst. In de huidige situatie worden ze niet op maat bediend en dat wreekt zich wanneer het op betalen aankomt. Dan liggen de ge meenten dwars en eisen ze be zuinigingen. Dus moet de GGD duidelijker aantonen wat het nut is van de werkzaamheden die op kosten van de gemeenschap worden on dernomen. Ook is een minder bureaucratische opstelling ge wenst. Bij de dienst blijken in snel tempo aparte koninkrijkjes te zijn ontstaan. Formeel heet het dat er 'schotten tussen de (inhoudelijk opgezette) afdelin gen en disciplines' moeten wor den doorbroken. Meer overleg en minder dubbel werk doen. Overigens is een reorganisatie hoe dan ook noodzaak, omdat de gemeenten op de (financiële) rem hebben getrapt. Het dagelijks bestuur van de GGD wil een directie met onder steunende afdelingen. Dat zijn niet alleen administratie, secre tariaat en voorlichting, maar ook tuberculosebestrijding, be strijding sexueel overdraagbare aandoeningen (ook aids), infec tieziekten en rampenbestrij ding. Er wordt vervolgens uitge gaan van drie regionale afdelin- van onze verslaggever DOMBURG - De inkt van het op 2 december met pijn en moeite genomen raadsbesluit over de verkoop van Hof Domburg is nog maar nauwelijks droog of het college van b en w van Dom burg stelt voor eén van de ver koopvoorwaarden aan te pas sen. In plaats van zich als ge meente garant te stellen voor een lening van 9.4 miljoen van Roompot Recreatie Beheer bij de bank. wil het college dat be drag zelf lenen aan RRB. Dat zou financieel voordeliger zijn voor de gemeente en RRB zou tijd besparen bij het verkrijgen van het benodigde geld voor de koop van het park. Het Domburgse college komt met dit voorstel na overleg met RRB. De Kamperlandse recrea tie-ondernemer moet voor de miljoenentransactie geld lenen bij de bank. Voor die 9,4 miljoen gulden zou een tweede financie- ringsaanvraag moeten worden ingediend en worden beoor deeld. Als de gemeente optreedt als financier, bespaart dat tijd, aldus het college. MIDDELBURG, Concertzaal. Zeeuws OrkestIstvan Parkanyi, lei ding en vioolsolist Werken van Graaf Mozart. Dvorak en Gruber. door Leen de Broekert Graaf en Mozart. Het hoeft ons niet te verbazen, dit tweetal gearmd te ontmoeten op het kerstconcert van het Zeeuws Orkest. De wegen van 'onze' Ernst Christian Graaf - al vorens te vertrekken naar het stadhouderlijk hof in Den Haag was hij een poosje in Middel burg werkzaam - en van het vroegrijpe genie Mozart hebben zich in 1765-66 inderdaad ge kruist. Graaf - de extra a kwam er pas in Nederland bij - leidde het eerste concert dat het wonderkind Wolfgang en zijn vijfjaar oudere zusje Nannerl gaven in de zaal van de Oude Doelen te Den Haag. Vader Leopold had in de krant met een feilloos gevoel voor publiciteit laten zetten: 'Muziekliefhebbers mogen hem elk willekeurig stuk voor z'n neus zetten, hij zal alles a vue spelen'. En de jonge Mozart was zo goed niet. of hij moest één van de liederen, 'Laat ons juichen. Batavieren', die Graaf schreef voor de installatie van Willem V als stadhouder, voorzien van va riaties. Wat Mozart vond van de muziek van Graaf is ons niet overgeleverd. Amadeus kon, als het ging om collega-componis ten en -musici, heel ongezouten met zijn kritiek uit de hoek ko men. We moeten dan ook vrezen, dat Mozart - 's avonds onder vier ogen in zijn logement in Den Haag - weinig goeds zal hebben overgehad voor de Grafelijke muziek aan het hof van de stad houder, Eigenlijk was het aardi ger geweest, als het Zeeuws Or kest deze vakkundig geschre ven, uiterst middelmatige con- fectie-verstrooiingsmuziek ge speeld had bij het binnenkomen van het publiek. Als geluidsde cor bij een gezellige conversatie functioneert deze muziek beslist beter dan als 'echte' concertmu ziek. De kwaliteitssprong van Graaf naar Mozart deed haast gênant aan. Klonk het orkest in de Graafstukken soms angstig en schools, in de begeleidingspartij van Mozarts vijfde vioolconcert opereerde men zelfverzekerder, subtieler en beduidend fraaier van toon. Jammer, dat de bla zers - hoorn! - uit de op één na bovensta la kwamen. Ik kan me gen: Oosterscheldebekken, Wal cheren en Zeeuws-Vlaanderen. Alles bij elkaar komt dat neer op ongeveer 65 volledige arbeids plaatsen. De afdeling bedrijfsge zondheidszorg blijft buiten de reorganisatie. De sanering moet 1 januari 1997 ingaan. Het nog in aanbouw zijn de kantoor voor de GGD aan de Goese Westwal wordt hét cen trale GGD-punt. Voor de regio's is voorzien in servicepunten (spreekkamers en wachtka mers) te Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. De gedachte van volledige regionale kantoren wordt losgelaten. De reorganisa tie van de GGD Zeeland komt aan de orde in een vergadering van het algemeen bestuur op 18 Maar ook Domburg spint goed garen bij deze constructie. De gemeente zou namelijk één pro cent meer rente krijgen dan in de nu vastgestelde koopvoorwaar- de. Aangezien de lening 9.4 mil joen bedraagt, komt dat uit op 94.000 gulden per jaar. Uit het collegevoorstel blijkt dat dat voordeel maximaal drie jaar wordt gehaald. Daarna betaalt RRB een rente die net zo hoog is als de gemeente moet betalen. Snel De gemeente wil Hof Domburg nu zo snel mogelijk verkopen. De wintermaanden zijn de slechtste voor het park en hoe langer de Stichting Badplaats- belangen nog eigenaar is, hoe langer ook de gemeente geld moet bijleggen. Om de verkoop niet verder op te houden, vraagt het college een machtiging van de gemeenteraad om het besluit in een overeenkomst neer te leg gen en uit te voeren. De Dom burgse gemeenteraad zal in haai* vergadering van dinsdag 9 ja nuari over het collegevoorstel praten. De vergadering in het ge meentehuis begint om 19.30 uur. voorstellen, dat de strijkers van het Zeeuws Orkest veel gehad hebben aan de instructies van Parkanyi. Men moet hem na tuurlijk niet zien als een Pultvir- tuose in de traditionele zin. Hij is in de eerste plaats een excellent kamermuziekspeler, die de kapi tale deugden, die inherent zijn aan dit genre - het tonen van ei gen initiatief en verantwoorde lijkheid, nauwkeurig naar el kaar luisteren - probeert over te brengen op zijn orkestmusici. Het was in de attente participa tie van het orkest in de dialoog met de solist best te horen, dat Parkanyi's instructies vruchten hadden afgeworpen. De violist gaf een fijnzinnige, slanke lezing van het werk. In het middendeel bekoorde mij de - enigszins be korte - magisch gefluisterde Joa-s chimcadens buitengewoon. De toverballenfinale - op de meest onverwachte momenten verrast Mozart ons met een nieuw gege ven - werd door Parkanyi en zijn musici met veel losheid en durf neergezet. De solist verstond de kunst, de terugkeer van het ron dothema. door het inlassen van spannende loopjes (Eingange) steeds tot een gebeurtenis te maken. Het publiek toonde zich zeer tevreden over de vertolking van deze Mozart. Na de pauze deed Parkanyi op een heel natuurlijke manier de prachtige strijkersserenade van Dvorak uit de doeken. Opval lend in deze interpretatie vond ik de ingetogen, maar toch glan zend-ronde strijkersklank die het orkest etaleerde. Soms be zwijken werken als dit onder een overspannen streven naar een optimale klankkwantiteit, waardoor de strijkersklank dan geforceerd en vet wordt. De veel vuldig voorkomende canoni- sche stemvoeringen werden heel mooi in perspectief gebracht. Het best lukten de rustiger de len. In de snelle delen traden hier en daar technische rafeltjes aan de dag. Het Larghetto werd met een brede adem vervoerend gezongen. En zingen moest het publiek ook. aan het eind van dit kerst concert. Stille nacht, heilige nacht. In de uitzonderlijk lage ligging en in het buitengewoon trage tempo klonk het lied meer als een De Profundis. maar dat mocht niet deren. Als u wilt. kunt u dit programma vanavond nog beluisteren, we derom in de Middelburgse con certzaal. Auto's wachtten donderdagmiddag voor de Vlissingse Keersluisbrug die niet meer omlaag kon. fotoRubenOreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De Keersluisbrug in Vlissingen is donderdag middag anderhalf uur gestremd geweest voor het wegverkeer. De politie heelt het verkeer omgeleid. Doordat het niet lukte om snel een monteur te vinden, duurde het ongebruikelijk lang voordat de storing was verholpen. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", zegt hoofd bediening M. P. C. VVesterweel. „Normaal is hel binnen een half uur weer voorbij." De oorzaak van de sto ring was hem donderdagavond nog niet bekend. Rond kwart over drie wilde de brug niet meer omlaag. De mon teur die via een alarmlijn wordt ingeschakeld liet te lang op zich wachten. Westerweel: „We hebben toen onze eigen storings dienst proberen te bellen, maar die mensen waren al naar huis. Via het hoofdkantoor in Middelburg is er uiteindelijk iemand ge komen." Onderzoek moet uitwijzen waarom het zo lang duurde voordat er iemand ter plaatse was. „Dit zal op het kantoor nog wel een staartje krijgen", denkt Westerweel. „Iemand moet op zijn vingers worden getikt." 'On common grounds' van Leen van Duivendijk. door Nico Out Aan diversiteit ontbreekt het niet op de winterexpositie van de Zeeuwse Kunstkring. De formule is bekend: werkende leden, deze keer twaalf, tonen enkele werken naar keuze. Deze keer be nadert het aantal gastexposanten de ei gen deelnemers: liefst negen gasten ge ven acte de presence. Te vaak zie ik nog bijdragen die - soms goed, soms minder goed uitgevoerd - wei nig verrassing bieden. Ik heb niets tegen herkenbaarheid: maar verwacht van een natuurgetrouwe aquarel wel meer dan de vlakke invuloefening die gaste Marian Gerards ervan maakt. De vrije lichtstu- dies van Leontien Hooij, onlangs in Haamstede te zien, zijn daarmee vergele ken een verademing. Hans Cool heeft haar experimenten van afgelopen zomer ver ruild voor veiliger wegen: in haar 'Herin nering aan de Boeroeboedoer' zijn aardige partijen te vinden, haar 'Vlinders in de buik' is mij te gemaakt. De speelse aan pak van grafica Saskia Eggink is rijker. Haar werk ontwikkelt zich Eggink combi neert haar etsen nu met collage-elemen ten, die soms in reliéf deel uitmaken van de compositie. De diversiteit aan technie ken gaat harmonieus samen met verras sende vondsten. Verwant zijn de gevoelige prenten van gaste Anna Metz: ze geven blijk van een scherpe waarneming en een gevoelige ma teriaalbehandeling. Zo doet zij haar on derwerpen, ondermeer twee hangende ki mono's. recht. Ook de schilderijen van Tie Hof, ooit lid. nu op bezoek, zijn genuan ceerd. 'De hoboïst' is echter te vlak gepen seeld om muzikaal te zijn, 'Cats' is wél sfeervol gesuggereerd. Miems van Citters bewijst haar vakvrouwschap met een vlot geborsteld portret van een oude man in een interieur. Met twee van haar schilde rijen overtuigt Mira Peters nu meer dan met twintig deze zomer in de Grote Kerk te Veere. De gekozen doeken zijn zowel herkenbare herinneringen als abstracte doeken, mooi van toon en textuur, hoewel wat rommelig. Vergeleken daarmee schil dert Juul Kortekaas haar zwanen en aronskelken soms te glad. Waar ze af en toe de kleuren wat meer zoekend aan brengt, wint het werk aan spanning. Haar ijzeren en loden objecten zijn uitgekiend en decoratief. Krachtig Ook de beelden zijn veelsoortig. Gerda Rutters boetseerde drie krachtige kop pen. Haar expressieve aanpak geeft ze ka rakter, er is een innerlijke bewogenheid zichtbaar. De losjes uitgevoerde bronzen paarden van gaste Hortense de Kooter lij den onder hinderlijke afsnijdingen. Haar in albast voortdravende paarden zijn be ter geslaagd. Aan de kleine bronzen van Hansje den Hollander ontbreekt de onder huidse spanning die figuratieve sculptuur zo boeiend kan maken. Een oosters aan doende vrouw is door haar gedrapeerde kleding beter en als de katten met het kin derkopje van haar hand zijn, dan is dat de richting die haar het beste liet Ad Braat weet waar zijn kracht ligt: in twee grote en enkele kleine beelden zet hij hoekig markante figuren neer. Tessa Braat tovert nog steeds fraaie glazuren op haar helder gevormde vazen en schalen. De abstracte stenen beelden van Miems van Citters zijn degelijk, goed van vorm én een beetje saai. Jan Jongschaap is een ge val apart. Zijn tekenachtige schilderingen met slierten en druppels verf hebben een spontane charme. Een donkerrood werk. waaraan langer is geschilderd, mist de vi taliteit van de rest. Uitgekiend en bedachtzaam, met een mooie vormspanning, zijn de daarentegen de tekeningen in potlood en waterverf waarin Renée Mink verlangen zichtbaar maakt. Variaties op een vorm. in reliëf, de tail en als patroon, maken de bijdragen van Margreet Leijdekker intrigerend. In de drie schilderijen van Leen van Duiven- dijk speelt licht de hoofdrol. Zijn mate riaalbehandeling mag er zijn. Met name 'On common grounds' is verrassend. In 'Chlorofyl' is het gifgroen mij te veel streep en te weinig deel van de structuur. Heel anders gebruikt Rien van Zeist het licht. Twee naakten doemen vaag op uit een diepzwarte achtergrond; een eigen zinnige interpretatie van het Suprematis me. Er is meer fotowerk: Nol Hennissen maakt opnamen van zijn ijsbeelden. Een in teerblauwe tinten gehouden foto is van een onaardse esthetiek. Ook Fransje van der Swan zoekt schoonheid. Zij speelt soms met het materiaal, presenteert ook een academische pastel en is als vaker ge boeid door natuur en seizoenen. Hoewel ik bij mijn bezoek het werk miste van drie exposanten, meen ik dat de expo sitie van de Kunstkring meer dan enkele jaren geleden haar pretenties waarmaakt. Binnen een gebaande weg een eigen ver haal vertellen. Dat lukt niet altijd. Toch staat er een plezierige tentoonstelling, waarin vooral bekende snaren worden ge raakt. Een uitdaging om mijn visie te ver breden kom ik slechts af en toe tegen. En daar is het in kunst toch uiteindelijk om begonnen? Kerstexpositie Zeeuwse Kunstkring. Vleeshal. Middelburg. Opening vandaag.om 17 00 uur. Tot en met 7 januari 1996 januari 1996 (aanvang 13.15 uur) in Motel Goes. Dan komt ook aan de orde het invoeren van een zogenaamd Basispakket Collec tieve Preventie Jeugd. Dat is vooral gericht op de gezond heidszorg onder scholieren. van onze verslaggever MIDDELBURG - Provincie, ge meenten en bedrijfsleven moe ten samen een Zeeuwse lobby- dienst oprichten. Zo'n instituut is nodig om de aandacht in Den Haag en Brussel op Zeeland ge vestigd te houden. Voorzitter M. A. Stoffels van Nijverheid en Handel in Zeeland deed deze suggestie donderdag tijdens de kerstreceptie van zijn onderne mersclub. Een gezamenlijke lobby zou in staat moeten zijn in Brussel meer subsidies van de Europese Unie in de wacht te slepen. Dat zelfde geldt voor bescheidener fondsen van de Nederlandse overheid. Stoffels: „Laten we de dingen zeggen zoals ze zijn: degene die 't het hardst no heeft, maar degene die hardst roept, krijgt vaak meest." Hij pleitte ervoor Zeeland meer aan zijn publit lations gaat doen om over! en investeerders te overtul van de mogelijkheden die land biedt door de ligging tui de wereldhavens Rotterdan Antwerpen. Stoffels drong er verder op geen tijd meer te verdoen wat hij 'minder relevant de: gehannes over velerlei bele terreinen' noemde. Hij stf dat gedetailleerde regelgei een verstikkend effect heefi een goed ondernemersklimai van onze verslaggever MIDDELBURG - De drie Zeeuws-Vlamingen die twee weken geleden terecht stonden voor hun betrokkenheid bij de hasjbende van de 54-jarige Ter- neuzenaar Sjef F. zijn door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot gevangenisstraf fen. De eisen van de officier van justitie zijn door de rechtbank overgenomen. De straffen lopen uiteen van vijftien maanden tot twee jaar. De 34-jarige vrachtrijder uit Phi lippine kreeg de zwaarste straf: twee jaar. Hij moest voor de hasjbende de smokkelwaar ver voeren van Zeebrugge. en later Polen, naar Nederland. Ook het feit dat hij deel uitmaakte van een criminele organisatie telde in belangrijke mate mee. Verder nam de rechtbank in het vonnis mee dat hij een grote partij siga retten aan de accijns heeft ont trokken, waardoor de staat een fiks bedrag aan belasting is mis gelopen. Hier past volgens de rechtbank alleen een onvoor waardelijke gevangenisstraf. De twee andere veroordeelden, Pastels van Bertus Teeken hangen tot eind januari in 't Lan ge Uus in Zierikzee. Hij maakt voornamelijk fantasieportret ten van vrouwen, waarbij hij zich bedient van pastelkrijt, 't Lange Uus is van dinsdag tot za terdag geopend tijdens de win keluren. alsmede donderdag op koopavond. Galerie Rattenfanger in Hulst heeft tot en met 3 februari werk in huis van L. J. Blaak uit Kapelle. Deze kunstenaar drukt zich uit in acryl op doek. De gale rie is geopend: do t)m za 13.30- 17.00 uur en zo 14.00-17.00 uur. Tot en met 3 februari houdt de stichting Hoekspositie de win tertentoonstelling in het Streek museum West-Zeeuws-Vlaan- deren Presenteert in IJzendijke, met als thema Kunst rond Kerst. Van Jean Kamps zijn er beeld houwwerken en schilderijen als mede een kerststal in keramiek. Krijn Doolaard toont ontwerpen voor kerstkaarten en Domini que Marcus laat Tiffany-werk zien. Verder is er plaats inge ruimd voor verzamelaars, zoals voor de kerstgroepen van Riet Kruitbosch en de kerstgroeten van collega-kunstenaars van Liesbeth Huser. Uit de biblio theek komen boeken met illu straties rond het kerstfeest. Openingstijden: di t/m vr 10.00- 12.00 en 13.00-17.00 uur en za 13.00-17.00 uur. Galerie De Appel aan de Sint Jansgang in Middelburg expo seert tot en met 31 december schilderijen van Piet Rijken en beeldhouwwerken van Anita Dekker. De galerie is dagelijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Schilderijen van Joh. den Her der hangen tot 31 januari in Stu diecentrum Oranjezon aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Hij wordt in zijn werk gedreven door het Zeeuwse land en de kracht van het water. Geopend: ma t/m vr 10.00-16.00 uur. In het voormalige stadhuis van Sint Anna ter Muiden wordt vanmiddag (vrijdag) om 14.00 uur een expositie geopend van houtsculpturen van Jan Goos- sen uit Breskens en landschap pen en zeegezichten (zowel aquarellen als in olieverf) van Johannes Kollaard uit Heille. Tot 8 januari dagelijks geopend: 14.00-17.00 uur. De Kersttentoonstelling in De Meestoof in Sint Annaland heeft kerst- en nieuwjaarskaarten tot onderwerp, evenwel toegespitst op grafische kunstwerken. De nadruk ligt op de periode 1920- 1970 en onder de meer dan hon derd kunstenaars treft men na men aan als van Pam Rueter, Ni co Bulder, J. Buckland-Wright, W. J. Rozendaal. Thijs Mauve. J. Briedé, J. F. Doeve en van de Goesenaar Johan Melse. Hout en linoleumsneden voeren de boventoon. Het museum is van een 49-jarige Terneuzenaar een 53-jarige plaatsgenoot, I gen een deel van hun straf vc waardelijk opgelegd. De oud van de twee kreeg achtt} maanden, waarvan zes waardelijk. Hij was door Sje! benoemd tot directeur van i Panamese bv die eigenaar van het smokkelschip Brazza le. Het schip werd op 18 nov( ber 1993 met 22.699 kilo hasj i boord opgebracht naar Spaanse plaats Algeciras. In dracht van F. verbrandde de recteur' vervolgens alle fin ciële documenten van de redf 1 De 49-jarige Terneuzenaar t slotte moet tien maanden gevang in. Wordt hij binnen to jaar echter weer gepakt, mag hij nog eens vijf maam gaan zitten. De man werd d F. vooral gebruikt als loopj -gen. Zo gaf hij twee weken g den toe dat hij in het voorj van 1993 zes worsten op de Br zaville heeft afgeleverd. Ls dat jaar heeft hij geholpen voor hasjsmokkel gebrul oude vissersboot La Berceuse schilderen. Verder bracht hij lefonische boodschappen o aan Sjef F., wiens telefoon w 1 afgeluisterd. J avond (vrijdag) geopend 19tot 21.00 uur en daarna tot met zaterdag 6 januari dagel (behalve zon- en feestdagen) 14.15 tot 16.45 uur. Zaterdag begint de Kei shoiv in Galerie Borsboom Burgh-Haamstede. Deze u staat uit een expositie van sc! derijen van Wilhelmus Antho van de Salm, naast oude to grafische gravures en stads Q zichten, met de hand in kleurd. uit 1700. De galerie he°' verder een doorlopende t31 toonstelling van werk vn* Miems van Citters en Stein E ?c broek (schilderijen en bron; beelden). Geopend t/m 30 cember: za en di t/m za 10 17.00 uur. Tot 26 januari duurt de t r: toonstelling van schilderi e> van de bekende Belgische k n stenares Rogette Jonckiere zaterdag om 15.00 uur in Raadskelder van het Belfort 't Sluis wordt geopend. Haar we101 dat reeds verschillende ma111 werd onderscheiden, is abstrinÉ van toon. Openingstijden: da lijks (behalve donderdag) 13. 17.00 uur, zo 14.00-17.00 uur. et iel Tussen licht en donker h |9> de expositie van schilderi ee van Gido Hommes die tot [i met 20 j anuari is ingericht in iie lerie StuArt in Bergen op Zoooc Het thema licht-donker, goiiu: kwaad, hemel-hel bracht hij n beeld met onder meer de bij en Griekse en Germaanse i thologie als inspiratiebron, galerie is geopend: vr 11.00-18 uurenza 11.00-17.00 uur (29 en december gesloten). De Artistieke Dienstver ning Kunst Objecten (ADK nam een nieuwe expositierui te in gebruik in Raamsdon veer. Ter gelegenheid van opening werd van werk van bij de ADKO aangesloten ki stenaars een expositie ingeric Onder hen bevindt zich Zeeuw Leendert van der Pc Tot 17 februari geopend: di t vr 14.00-17.00 uur, za en zo 13, 17.00 uur. Het gebouw van Het B bants Landschap, De Kraaijf berg, in de gemeente Woei drecht dient tot en met 7 janu als expositieruimte voor aqi rellen van drie Westbraban schilders: Henk Mol uit Oi Gastel, Gerard Timmermans Bergen op Zoom en Gerard H togh uit Wouw. Naast een pressionistische weergave hi ben alle drie een voorkeur vi het landschap uit hun dire omgeving en het aangrenzer Zeeuwse gebied. Geopend: zondag, tweede kerstdag i Nieuwjaarsdag 14.00-17.00 U en op woensdag 14.00-16.00 uil Het overzicht van de loperi exposities is te vinden op f gina 13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 10