Ajacieden Go Ahead alleen fel in de training toe aan winterstop Voetbalbonden wachten nog af Henk Vos naar Feyenoord Competitievervalsing in bedrijfsvolleybal Hamelink/De Roeck boeken overwinning Puntendelingen in tenniscompetitie Foutenfestival bij [NAC en Roda JC Einde crisis KNSB nog niet in zicht imsterdammers niet verder dan 1-O-zege op De Graafschap De FIFA ziet Ajax niet Wielerformatie EDC bijna rond De wielerformatie van Erotic Discount (EDC) is bijna com pleet. Het begeleidingsteam, bestaande uit Hans Vogelaar en John-Paul van den Ameele en trainer Leen van de Parel, be reidt vijftien renners voor op het nieuwe seizoen. Nieuwkomers zijn: Dennis Brehm. Michel Stobbelaar, Nico Vuurens. Dennis Heilbron. Björn Schilperoord en Marcel van der Vliet en Mano Lubbers. De eerste belangrijke veldrit die tot de Top competitie behoort, staat 7 januari in Surhuisterveen op het programma. Trainers tekenen een seizoen bij KRUININGEN - Adriaan Nieuwenhuijse blijft trainer van Kruiningen. De ex-amateurinternational, die met zijn ploeg de leiding heeft in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal, te kende voor een seizoen bij. Nieuwenhuijse is nu bezig aan zijn derde seizoen. Oefenmeester Ad Vermeulen zal ook het volgende seizoen aan de Goese zondagvierdeklasser Robur verbonden blijven. Lesterhuis kandidaat-voorzitter ZEIST (GPD) - Hans Lesterhuis is de nieuwe kandidaat-voor zitter van het sectiebestuur amateurvoetbal van de KNVB De burgemeester van de Friese gemeente Weststellingwerf kreeg van de adviescommissie de voorkeur boven een reeks andere sollicitanten, onder wie de huidige voorzitter Ad Lansink. In het nieuwe, uit vier personen bestaande hoofdbestuur ama teurvoetbal. dat tijdens een buitengewone ledenvergadering in februari wordt gekozen, keren twee leden van het huidige college terug: Dick Langenbach (Arnhem) en Jan Schaalje (uit 's-Gravenpolder). Ook nieuw is de heer Hoogendoorn. De bankdirecteur is kandidaat voor het penningmeesterschap. De rest van het bestuur wordt gevormd door de voorzitters van de negen nieuwe districten. PSV-NAC naar 16 januari ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen PSV en NAC na overleg met alle partijen vastgesteld op dinsdag 16 januari. Burgemeester Welschen van Eindhoven heeft de wed strijd voor zondag verboden in verband met de politie-acties. van onze medewerker TERNEUZEN - In het Terneu- zense bedrijfsvolleybal werd deze week de najaarscompetitie afgesloten met de huldiging van de kampioenen in de zes klas sen. De teamleiders van Dees, Beldo, Garage Vervaet, Rabo bank, TeVoRe en B S werden bij de prijsuitreiking opgeroe pen. Normaal geeft een dergelijke af sluiting alleen vrolijke gezichten te zien. Die waren er nu ook wel. maar competitieleider Ronald de Waal zette ook vraagtekens bij de ongewenste ontwikkeling in klasse 1B. De laatste jaargan gen wringen de titelkandidaten zich daar aan het eind van de rit in allerlei bochten om een kam pioenschap en de daaraan ver bonden promotie te ontlopen. Dat leidt vaak tot de meest bi zarre uitslagen. De slotavond deze week kon daar model voor staan: degradant Foto Neele- mans won maar liefst met 3-0 van belangrijkste kampioens kandidaat De Pooter. Daardoor werd Beldo (Belastingen/ Douane) kampioen en - gniffel den de verliezers - 'veroordeeld' tot promotie. Voor de competitieleider vol doende reden om woorden als 'competievervalsing' en onspor tief gedrag' in de mond te ne men. ..Het Bevobo-bestuur gaat zich dan ook beraden op deze si tuatie, maar heeft op dit mo ment geen oplossing bij de hand. We kunnen alleen een beroep doen op de sportiviteit", gaf De Waal aan dat zijn bestuur niet gelukkig is met deze ontwikke ling De competitieleider beseft wel dat 'het kwaad' vooreen deel ook schuilt in de hoogste klasse van de Bevobo. Het krachtsver schil tussen IA en IB is zo groot dat elke ploeg, die naar IA pro moveert. bijna zeker weet dat het nauwelijks kans heeft op lijfsbehoud. En dat is uiteraard niet bevorderlijk voor de spel vreugde. toch het hoofddoel van de Bevobo-competitie. In de schaduw van de ongewen ste capriolen, die op de slotdag in 1B. werden opgevoerd werden in 2B en 3B nog een paar cruciale duels om het kampioenschap gespeeld. In 2B moest de reken kamer aan het werk nadat Ra bobank en Philips hun wedstrij den met maximale cijfers had den gewonnen. Rabobank kwam als winnaar uit de bus, 187 om 184 gemaakte punten in de sets. In 3B werd B S kam pioen door in een rechtstreeks duel Foaks 3 met 3-0 aan de kant te zetten. Oefenvoetbal ZAAMSLAG - Het gaat Zaam- slag dit seizoen in verdedigend opzicht niet voor de wind. De za terdag vierde klasser moest in de eerste competitiehelft al me nig tegendoelpunt incasseren en was ook dinsdagavond - in een oefenduel met Philippine - ach terin niet al te betrouwbaar. Het resultaat een 1-5-nederlaag. Qua voetbal was Philippine niet eens zoveel beter dan de thuis club en lange tijd ook bleef de score beperkt tot 1-2. In de slot fase echter zorgden Marnix Schieman. Ostar Dieleman en Richy Bosma voor een grotere marge. Voor de rust overigens scoorden Marcel Meijer en Tom Hendrickx voor Philippine en Alex Meijer (uit een strafschop) voor Zaamslag. van onze medewerker TERNEUZEN - In het Kerst toernooi in het Racketcentrum Terneuzen wonnen Hessel Ha melink en Peter de Roeck hun poule in de Dl-categorie, waar door zij doorgaan naar het af- valschema. Hessel Hamelink won net als zijn eerste wed strijd weer overtuigend. Dit maal bond hij Jan Gijssen aan de zegekar: 11-2. Peter de Roeck werd poulewinnaar door een 10-3 overwinning op Adrie van Dijk. In de C-categorie won Edward Bleyenberg op het nippertje van Kees Kommers met 6-5. In het begin kwam Kees Kommers nog voor, maar naarmate wedstrijd vorderde. raakte Edward Bleyenberg beter op dreef. Op het laatst had hij nog net genoeg over voor de winst. Bij de vrouwen wonnen Lilian de Jong en Ria Sterrenberg over tuigend van Corry Bos/Joke Ver aart met 11-4. De overwinning was verdiend. Lilian de Jong deed vooral het werk vanaf de baseline, terwijl Ria Sterrenberg bijna altijd voor de punten zorg de aan het net. Via 4-0 liepen ze verder uit naar 7-4, daarna was het verzet gebroken bij het kop pel Bos/Veraart. van onze medewerker HOEK - In de vrouwencompeti tie in de Braakman deelden de teams Wit-Wit-Wit en Verplan- ke de punten. Pauline Verplan- ke/Ineke Vantricht wonnen met 8-7 van Ricky Heirhout/Nadine de Flaenguin. Linda Simons/ Marie-Madeleine Thijs wonnen met 6-4 van Clara de Putter/Ger- ry Buysse. Ook de partij De Boskreek 1- Ador 1 in de mixedcompetitie eindigde in een gelijk spel: 6-6. Charles van Leeuwe en Joop de Rechter waren met 8-6 de baas over Peter Vercruysse'Johnny Blackman. De vrouwendubbel was ook voor Boskreek. Anita Maas en Natascha Adam won nen met 7-6 van Marga Vercruys- se/Sandra Mulder In de ge- mengddubbels won Boskreek nog een partij. Joop de Rechter en Anita Maas wonnen met 9-6 van Peter Vercruysse/Sandra Mulder De andere gemengd- dubbels werden gewonnen door Ador. Hans Vermoeth en Emmy Blackman wonnen met 10-2 van Charles van Leeuwe/Natascha Adam: Johnny en Emmy Black man waren te sterk voor Anita Maas/Charles van Leeuwe en het duo Hans Vermoeth/Marga Ver- cruysse bleef met 11-3 de baas over Natascha Adam/Joop de Rechter. Bij de mannen won Ador Sport 3 met 8-4 van Positivo's. Harry de Jonge startte overtuigend door met 10-4 te winnën van Henk Kirkenir Wim van Overloop ver loor met 6-5 van Herman te Wies- ke Positivo's kwam nog op voor sprong door een 8-4-overwinning van Jaap van Driessche op Fred dy Rijckaert. Daarna was het de beurt aan Ador 3. Mare Buiten dijk won met 8-2 van Adrie Kaan. De dubbels werden beide gewonnen door Ador 3. h ran onze verslaggever 19* iimon Zwartkruis :n| mi AMSTERDAM - De tel- n aampjes stonden klaar gister- vond in het Olympisch Sta- raa Hon, want de Achterhoekse opi liverg De Graafschap deed Am- es terdam aan. PSV stampte de an egroepeerd spelende ploeg van voi ritz Korbach eerder dit sei- :lis oen nog met 8-0 onder de zoden, rihnaar op bezoek bij Ajax bleef )bl(|e teller steken op één tegen- s c loelpunt. Teleurstellend, von- ■Aik len de bijna 20.000 toeschou- .,1 vers. „Sommige spelers zeiden Is Celfs 'sorry' tegen me in de vai [leedkamer", zei trainer Louis 'il i ran Gaal. Om daar aan toe te roegen dat Ajacieden 'ook maar -ewoon mensen zijn'. fic|jisschien was het ook wel een leertje goed, mijmerde Van raai verder, een magere over- inning op een voetbaldwerg. Want iedereen verwacht maar we elke keer weer excelleren. )at spelers hun excuses aanbie- len na een 1-0-overwinning lijkt nisschien wat overdreven, maar iet geeft wel aan dat ze het ui ter- te van zichzelf eisen. Maar dat ukte niet tegen De Graafschap. vabe bal ging niet snel genoeg t 0 vo rond en De Graafschap speelde het slim." Vooral in verdedigend opzicht. Er is de afgelopen weken het no dige veranderd bij De Graaf schap, met name in aanvallend opzicht. Maar in de sfeerloze olympische betonklomp durf den de volgelingen van Fritz Korbach die verse bronnen nau welijks aan te spreken. Eerst was er de komst van Hennie Meyer, robuuste centrumspits en voetbalnomade. Toe aan zijn negende club, maar van verzadi ging is nog geen sprake. Drie doelpunten in evenzoveel com- petiewedstrijden scoorde de zwaarlijvige aanvaller. En met de komst van Eric Viscaal on dernam De Graafschap de tocht naar Amsterdam zelfs met iets dat op zelfvertrouwen leek. Merkwaardig De transfer van Viscaal was er één die op nogal merkwaardige wijze tot stand kwam. FC Utrecht, geteisterd door een chronisch gebrek aan scorend vermogen, had de zinnen gezet op Viscaal. Vijf dagen lang pro beerde Evert Kroon, sinds giste ren ex-bestuurslid commerciële zaken, telefonisch contact te ZURICH (AFP/ANP) - De internationale voet balfederatie heeft Ajax in 1995 kennelijk niet zien staan. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld de Engelse bookmakers die het Nederlands elftal met tal van Ajacieden na de winst op de Ieren meteen tot favoriet voor de Europese titel bom bardeerden. De FIFA no mineerde gisteren Jür- gen Klinsmann (Bayern Munchen), Paolo Mal- dini (AC Milan) en Geor ge Weah (AC Milan) als de overgebleven kandi daten voor de titel we reldvoetballer van het jaar. Volgens de FIFA hebben honderd trainers uit de hele wereld het drietal uitverkoren. Joao Have- lange maakt de winnaar bekend tijdens een gala op 8 januari in Milaan. Het is de vijfde keer dat de FIFA deze verkiezing houdt. De kwaliteiten van Weah, ook de belangrijk ste gegadigde voor de Gouden Bal van het ge zaghebbende magazine France-Football, wer den gisteren vanuit het eigen continent al wel op waarde geschat. De re dacteuren van het maandblad Afrique- Football vonden de Li beriaan veruit de beste in 1995. Weah. die zes jaar geleden al eens won, kreeg 51 stemmen, een record. Ajacied Finidi George was met 39 een goede tweede in deze Gouden Ster-verkiezing, vóór Anthony Yeboah (Gha/Leeds). Japhet N'Doram (Tsj/Nantesi en Emmanuel Amounike (Nig/Sporting). Kluivert De voetbalredactie van het grootste Franse sportblad L'Equipe. 22 man sterk, kon niet om de Ajacieden heen. Pa trick Kluivert werd door het blad tot Europees voetballer van het Jaar uitgeroepen. In de ko mende zaterdageditie zal de aanvaller van Ajax en het Nederlands elftal als zodanig worden pre- senteerd PSV soepeitjes en royaal langs ploeg van Ab Fafié DEVENTER (ANP) - PSV heeft gisteravond in Deventer een aanval gedaan op het hoogste aantal doelpunten van de eredi visie voor de winterstop. Uit een minimale inspanning haal de Ajax' concurrent voor de landstitel bij nummer laatst Go Ahead Eagles het maximale rendement: 0-5. De doelcijfers kwamen op 61-11. Met geslepen messen stond Go Ahead nochtans PSV op te wachten. In de training waren de Eagles scherp. Zo scherp, con stateerde trainer Fafié, dat de spelers elkaar naar het leven stonden. Dat beloofde wat voor PSV. opnieuw zonder Ronaldo. De belabberde staat van het veld was bovendien nog in het voordeel van de thuisclub. De grasmat was door vorst, dooi en sneeuw inderdaad heel slecht. Scheidsrechter Luvten wilde de ontmoeting een halfuur voor het begin nog afgelasten. Naar ver luidt liet hij zich ompraten om dat de Adelaarshorst al vol met supporters zat. Achteraf was afgelasting mis schien toch beter geweest voor de thuisclub. De felheid en con centratie waar Fafié hoog van opgaf verdwenen na een paar minuten met een afzwaaier van Klesjenko. Bloed aan de paal was er alleen in de training. PSV tikte de bal wat rond. scoor de voor rust twee keer door Nilis en pal na rust twee keer (Eykel- kamp. Wouters) en was daarna lief voor de tegenstander. In de slotfase boekte Hoekstra nog een persoonlijk succesje. Go Ahead kreeg zowaar een paar kansen aangeboden. Mi- chels schoot een paar keer van afstand in de handen van Water reus. Schenning tikte de bal vrij voor de Eindhovense doelman naast. Zo werd de elfde neder laag deze competitie de groot ste. Voorlopig. Uit het missen van de gemakke lijkste kansen bleek naast het simpele verdedigen dat Eagles zich na de winterstop uitermate moeilijk zal kunnen handhaven in de eredivisie. Straks heet de club in Deventer waarschijnlijk: Go Down Eagles. Go Ahead Eagles - PSV 0-5 (0-2). 29. NilisO-1.45 Nilis0-2,46 EykelkampO- 3. 50 Wouters 0-4. 78 Hoekstra 0-5 Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers 8000 Gele kaart Hulshoff en Klesjenko (GA Eaglesi aktfREDA (ANP) - NAC en Roda Ja|C hebben elkaar gisteren in n fcen waar foutenfestival in even- 1 Wicht gehouden. Doelpunten "luamen daar niet aan te pas. ^jfeen treffer zou in het erbarme- erJijke en juist daardoor soms 1 Vermakelijke schouwspel in Breda, waar nog ruim 9000 toe houwers op af waren geko- ook te veel van het goede geweest. Voor Roda JC, vo- seizoen lange tijd met Ajax race om de landstitel, bete de 0-0 het achtste gelijk- in achttien wedstrijden, teams misten een aantal waarden. Bij NAC ontbra- Abdellaoui, Van Burik en Wonderen, Roda moest het Luypers, Van Galen Vurens. Het was te merken in veld. De spelers konden el- moeizaam vinden en tal- passes kwamen bij de tegen in de eerste helft kreeg Baban- gida. De Nigeriaan miste tien minuten voor rust in geheel vrij staande positie voor doelman Karelse. die de bal met zijn li chaam afstopte. Ook na de hervatting bleven beide teams volharden in een spelletje vol vergissingen. Direct na de aftrap zag de naar voren gestormde NAC-verdediger Brood een fraaie kans verloren gaan. Aan de andere kant miste Van Hoogdalem een uitgelezen gelegenheid te scoren. Tien mi nuten voor het einde was hij nog het dichtst bij een beslissing. Zijn schot spatte echter tegen de kruising. In de slotfase drongen de bezoekers wel heftig aan maar de winnende treffer bleef uit. NAC - Roda JC 0-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 9101. Gele kaart: Ooijer (Roda JC), Lokhoff en Van de Luer (NAC). zoeken met de spits van AA Gent in Zwitserse dienst. Dat lukte niet, waardoor De Graaf schap de lachende derde werd. Voorzitter Hylke Enzerink was toevallig op het bureau van In- ter Football, toen Viscaal. ba lend op de bank van Grashop pers, zelf contact zocht met zijn belangenbehartigers. Enzerink vroeg prompt de hoorn en legde Viscaal tot einde seizoen op huurbasis vast, met een optie tot koop. Ondanks de versterkte front- troepen koos De Graafschap gis teren voor de tactiek der loop graven. Meijer nestelde zich in de punt van de Doetinchemse aanval op een eilandje, Viscaal zwom dapper maar vergeefs strijdend tussen de spits en het Achterhoekse verdedigingsblok in. Een speelwijze waar Ajax de handen meer dan vol aan had. Het in Amsterdam tot kunst ver heven positiespel speelde zich in een dermate lage versnelling af. dat de Doetinchemse defensie lange tijd moeiteloos op de been bleef. Pas vlak voor rust ont- stond de eerste echte dreiging voor het doel van Ron Olyslager. Meer bleek Ajax niet nodig te hebben. Een aanval over alle middenveldschijven eindigde bij Ronald de Boer, die Jari Lit- manen in stelling bracht. De Fin. afgelopen zondag tegen Utrecht ook al twee maal trefze ker, draalde niet en kroonde zich met één voetbeweging tot matchwinnaar. De tweede helft kwamen beide ploegen niet verder dan enkele speldeprikjes. Twee doelpogin gen van de opgestoomde Danny Blind, een schuiver van Kanu en een poeier half metertje te hoog van George, meer had Ajax het naar het Olympisch Stadion uit geweken publiek niet te bieden. Fritz Korbach sprak van een wedstrijd om 'niet zo bijdehand over te doen'. De afdroogpartij in Eindhoven lag nog vers in het geheugen en de punten dienen tegen andere clubs verdiend te worden, redeneert de trainer van De Graafschap. ..Ons doel was dat Ajax tegen ons zou spelen, niet mét ons. Dat is gelukt. Ik denk dat we aardig partij heb ben geboden. Zaterdag tegen Sparta gaan we weer voor de punten." foto ANP AMERSFOORT (ANP) - De ge westen van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsbond (KNSB) willen dat Wouter Huijbregt- sen, voorzitter van de sportkoe pel NOCNSF, gaat bemiddelen in de bestuurscrisis. Het einde van de problemen bij de bond is nog niet in zicht. Onderhande lingen tussen de twee voorge stelde bestuurlijke vijfman schappen hebben geen resul taat opgeleverd. De gewesten Noord-Holland/ Utrecht en Overijssel willen de dagelijkse besturen van alle ge westen bijeenroepen om tot een oplossing te komen. „De gewes ten moeten elkaar vinden en het voortouw nemen", verklaarde Henny van Straaten, waarne mend-voorzitter van het gewest Noord-Holland/Utrecht. „We hadden gehoopt dat de twee be sturen er uit zouden kunnen ko men. Nu dat niet gelukt is, moet er iets gebeuren. Wellicht kan Huijbregsten ons daarbij hel pen." FRANKFURT/LONDEN (RTR) - In afwachting van nieuwe richtlijnen van de Europese Voetbal Unie (UEFA) houden de Duitse en de Engelse voetbal bond zich aan de bestaande re gels. Dat betekent dat in de na tionale competities maximaal drie buitenlanders per club mo gen worden opgesteld. Ook de Spaanse voetbalbond voelt er niets voor op stel en sprong de bestaande buitenlander-rege ling te veranderen, al heeft het Europese Hof dat bevolen voor zover het spelers uit EG-landen betreft. De bonden reageren daarmee op de uitspraak van het Europese Hof in de zaak-Bosman. Het Hof schrapte de buitenlanders-regel voor de vijftien landen die zijn aangesloten bij de EU De KNVB paste de regels aan de uitspraak aan. De clubs in het betaalde voetbal kunnen een on gelimiteerd aantal spelers uit de vijftien EU-landen opstellen. De consequenties van de uit spraak werden duidelijk in de transfer van de Oostenrijker Cerny van FC Tirol naar Mun chen 1860. De Duitse club had de huurovereenkomst reeds gete kend. Cerny zou voor 250.000 mark voor de rest van het sei zoen worden gehuurd en in juli worden gekoch t voor 1.4 miljoen mark. Na het vonnis in de zaak-Bos man bedacht Munchen 1860 zich. „Wij kunnen Cerny in juli voor niets krijgen", aldus voor zitter Wildmoser. Het contract van de 23-jarige speler loopt in die maand af en volgens de uitspraak van het Eu ropese Hof is hij dan transfervrij. FC Tirol wenste op haar beurt een hogere huursom te ontvan gen. Daarop werd de overgang van Cerny op de lange baan ge schoven. Peter Hoekstra van PSV wordt onderuit gehaald door Arno Hofstede. ROTTERDAM (ANP) - Feye noord heeft de 27-jarige spits Henk Vos ingelijfd. Vos speelde de laatste jaren voor de Franse club Sochaux. die vorig seizoen naar de tweede divisie degra deerde. De aanvaller tekende een contract voor de duur van twee en een halfjaar met een op tie voor nog een jaar. Vos was volgens manager Hans Hagelstein van Feyenoord niet transfervrij, maar het transfer bedrag was zo laag dat er met een zaken konden worden ge daan. Vos. afkomstig uit de Bra bantse plaats Wouw. kwam in zijn loopbaan eerder uit voor RBC en Standard Luik. dat toen onder leiding stond van Arie Haan. de huidige trainer van Feyenoord. Vos stond ook enige tijd onder contract van PSV. „Ik was blij verrast met de be langstelling van Feyenoord". zei Vos „Na drie seizoenen bij So chaux te hebben gespeeld, is het altijd leuk als een topclub als Feyenoord nog belangstelling voor je heeft. Zeker nu ik in de Franse tweede divisie speelde. Een contract voor 2.5 jaar ervaar ik als zeer positief." Vos. die gistermiddag in de Kuip de onderhandelingen persoon lijk afrondde, heeft. Haan twee jaar meegemaakt bij Standard Luik „Ik had toen een goede re latie met hem. Haan is een man van geen woorden, maar daden. Hij houdt van werkers op het veld. Dan heeft hij aan mij een goede." Vos is van origine een linker spits. Maar hij kan ook in het centrum goed uit de voeten. ..Gezien het aanwezige spelers materiaal bij Feyenoord denk ik dat ik op de vleugel terecht kom", zei hij. „Voor de punt van de aanval heeft Haan nog keus genoeg." Ajax - De Graafschap 1-0 (1-0). 45 Lit- manen 1-0. Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 19.000. Edgar Davids (rechts) passeert Hennie Meyer van De Graafschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 35