Spedition Kreis slaat vleugels uit PZC Likeur maken is een kwestie van mengen Natuurclubs slaan handen ineen zeeland 19 Transportonderneming begint diensten op Scandinavië en Spanje ondernemend in detail zeeland Rijk subsidieert de Schelde Faculteit met bedrag van 300.000 recept mensenwerk agenda DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Transporton derneming Spedition Kreis in Vlissingen breidt in januari samen met het Zuidduitse moederbedrijf Spedition Kreis bv in Ulm haar diensten uit tot Scandinavië en Spanje. Dit gebeurt zowel vanuit Ulm als Vlissingen. Het bedrijf ver zorgt reeds transportdiensten tussen Zuid-Duitsland (Ulm), de Benelux en Engeland. De onderneming vervoert voor namelijk halffabrikaten als koper en messing. De vooruitzichten van de Ne derlandse vestiging zijn gun stig. Kreis Vlissingen verwacht in 1996 een groei van tien pro cent, wat tot gevolg heeft dat het personeel met één man wordt uitgebreid. Op dit mo ment zijn vier mensen werk zaam bij het Vlissingse filiaal en rijden er 35 vrachtwagens in Duitsland, de Benelux en En geland. Spedition Kreis bv is een fami liebedrijf dat van vader op zoon is overgegaan. In de beginjaren reden slechts een paar wagens rondom Ulm. Sinds een paar jaar doet Kreis ook aan inter nationale transporten. De Ne derlandse vestiging werd in de cember 1990 in Roosendaal op gezet. Daar begon Kreis Neder land in een onverwarmde kan toor-container en met een stukje loodsruimte van een col lega voor zijn wagens. Tweeën half jaar later kwam het idee om in Vlissingen een vestiging te beginnen. Toen de onderneming op 1 juli 1994 zijn kantoor (eigen pand en loodsruimtei opende aan de Poortersweg in Vlissingen. te genover de voormalige Olau- vrachtterminal, zag deze de Scheldestad als een goede lo catie voor het bedrijf Desleep- kosten van de trailers van Roo sendaal tot Vlissingen vervie len en het contact met de Olau was goed Waar Kreis Vlissin gen geen rekening mee had ge houden. was het ter ziele gaan van de Olau-line. De veerdienst tussen Vlissingen en Engeland hield op te bestaan toen het transportbedrijf net in Vlissin gen was begonnen. Na enige tijd kwam er weer licht aan het eind van tunnel. De Sallyline begon een vracht- dienst tussen Vlissingen en -Claudia Sondervan_ Passenier Spuit- en schil dersbedrijf bv en Passenier Doe-het-zelf bv te Seroosker- ke, De Goese eenmanszaak Faasse-Schoen-Sleutelservice en Bakkerij Spelier bv in 's- Heerenhoek staan honderd jaar ingeschreven in het han delsregister van de Kamer van Koophandel. De secretaris van de Kamer van Koophandel van Midden- en Noord-Zeeland, mr R. de Blij. bezoekt vrijdag in het kader van dit jubileum de bedrijven. Hij zal aan de drie bedrijven een kunstwerk van Guido Lippens overhandigen. Het kunstobject draagt de titel 'het geheel is meer dan de som der delen'. Drs F. J. Sneep (44) treedt 1 januari in dienst van de frietfa brikant McCain Group. Hij wordt per die datum benoemd tot Chief Executive Officer McCain Group Northern Eu rope. De heer Sneep werkte achttien jaar voor Unilever in diverse management-functies in Nederland en sinds 1985 in het buitenland. De laatste ja ren was hij werkzaam voor Uni lever in Zuid-Korea. Fotozaak Combi Back met vestigingen in Goes. Middel burg en Vlissingen heeft het laatste nieuwtje op het gebied van kleurenkopieren in huis gehaald. De Image Box van Agfa is onlangs in de drie filia len geïnstalleerd. De Image Box is een geavanceerd kleu renkopieersysteem dat van het origineel een kopie kan maken op papier of op transfer tot een maximum formaat van 30 bij 42 centimeter. Van een vakan tiefoto wordt in de Image Box een poster afgedrukt en de fa voriete popster kan bijvoor beeld op het T-shirt komen. Het origineel kan een foto. een tekening of een afbeelding uit een boek of tijdschrift zijn. De transfer wordt door middel van een textielpers overgebracht op elk gewenst textielprodukt. Bedrijfsleider A. C. Meulstee van de Kreis-vestiging in Vlissingen op het bedrijfsterrein. foto Ruben Oreel Sheerness. Sindsdien ver scheept Kreis Vlissingen met de Sallyline zijn trailers naar Engeland. Behalve het groeiende transport naar En geland rijden ook dagelijks meerdere wagens van het Vlis singse transportbedrijf rich ting Ulm. In de Zuidduitse plaats worden de wagens gela den en die gaan weer terug naar het depot in Vlissingen. De selectie en samenstelling van de lading richting Enge land en die van het lossen in de Benelux gebeurt ook in de Scheldestad VLISSINGEN - Iedereen kan met wat fantasie en ervaring likeur maken. „Er zijn veel goede essences te koop, waar mee in een paar minuten de mooiste likeuren te maken zijn. Meng suikersiroop en al cohol, giet er essence bij en klaar is Kees! Meer dan men gen en roeren is niet nodig", al dus de Vlissinger Jan van Schaik. Hij is auteur van het onlangs verschenen 'Groot zelf destilleer- likeurmaak- boek'. Kosmos-Z&K Uitgevers in Utrecht heeft het boek uit gebracht in de serie Culinaire Boekerij. Wie echt geïnteresserd is in het geestrijk vocht en het vakman schap. en blijft kijken hoe an deren het doen. kan veel plezier en succes beleven aan het ma ken van likeur. Wie nog de moeite neemt om zelf likeur sa men te stellen uit de originele grondstoffen - wat betekent smaakextracties bij elkaar zoe ken. filteren en destilleren - houdt aan deze hobby een boeiend tijdverdrijf over, meent de auteur. Van Schaik maakt al zo'n 25 jaar zelf zijn drankjes. De 'vut tende' leraar Engels heeft de af gelopen zes jaar veel ervaring opgedaan in het maken van li keur. In mei won hij de Wal- cherse prijs voor het maken van de beste likeur. De hob byist heeft in het likeurmaak- boek zijn eigen ervaring, studie en die van collega's verwerkt Eigen drank stoken mag sinds kort in Nederland, mits het voor eigen gebruik is De au teur geeft praktische informa tie, nuttige tips. adressen en re cepten. Voorin het boek wordt eerst verklaard hoe een ver gunning voor een destilleertoe- stel moet worden aange vraagd. Aardig voor de aspi rant-likeurmaker is dat hij de aanvraag voor de destillatie vergunning uit het boek kan halen. Deze kan samen met de tekening van het destilleertoe- stel naar de dienst der accijn zen in de eigen regio worden ge stuurd. Het antwoord op hóe te destil leren is ook te vinden in het boek. Verder zijn er onder meer hoofdstukken over de theorie van de gisting, het destillatie- proces en het gebruik van aller lei natuurlijke ingrediënten, zoals kruiden, zaden, wortels en vruchten In elke hoofdstuk worden de betreffende recep ten omschreven. Achterin is een alfabetisch register opge nomen waarmee begrippen kunnen worden opgezocht De Vlissingse likeurmaker ad viseert collega's de zelf ge stookte dranken niet te verko pen. „Weggeven kan u ook in de problemen brengen", waar schuwt hij. „Stel dat de bodem uit uw fles rode wijn of likeur valt. De wijn stroomt over de vaste vloerbedekking en de schade is groot. Daar bent u voor aansprakelijk Nog groter is de schade als de kennis na het drinken van uw drank ziek wordt!" Groot zelf destilleer- likeurmaak- boek, door Jan van Schaik. Paper back. 128 pagina's met zwart-witte- keningen. ISBN 9021527. 29.90 van onze verslaggever VLISSINGEN - De Internatio nale Schelde Faculteit (ISF) in Vlissingen krijgt van minister dr J. Ritzen (Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen) een subsi die van 300.000 gulden. Dat geld is bedoeld voor uitbouw van de activiteiten die de ISF ont plooit op het gebied van grens overschrijdende samenwer king tussen bedrijfsleven en (beroepstonderwijs. Het gaat daarbij vooral om het bevorde ren van kennisoverdracht en het opzetten van netwerken in de Euregio Scheldemond. In de Internationale Schelde Fa culteit werken samen de Hoge school Zeeland, de Universiteit Gent en bedrijven en instellin gen in de Scheldemond. Volgens directeur R. Klaassen tonen on derwijs. bedrijfsleven en regio nale overheden regelmatig be langstelling voor de diensten van de ISF. Dat wordt echter niet omgezet in financiële bij dragen. Met zijn steun onder- Janny van der lee Notenbrood Dit notenbrood smaakt heer lijk in combinatie met kaas. Serveer het bijvoorbeeld samen met een Frans of Nederlands kaasplateau na de hoofdmaal tijd en vóór het zoete nagerecht. Ingrediënten: 1 pak broodjesmix bruin water en boter volgens ge bruiksaanwijzing 2 theelepels honing 1 ei mespunt zout 60 gram walnoten 60 gram hazelnoten. Bereiding Maak de mix volgens aanioijzin- gen op de verpakking klaar, maar voeg de honing en het ei extra toe. Kneed het deeg goed door. dek het af en laat het 15 minuten rij zen. Kneed zout en noten door het deeg en verdeel het in tweeen. Vorm hiervan twee ovale broden en leg deze op een ingevette bak plaat. Dek het brood af en laat het op een warme tochtvrije plaats narijzen. Verwarm ondertussen de oven voor op 220 graden en bak de broden gaar in 20 tot 25 minuten. Het brood is gaar wanneer het hol klinkt als u erop tikt. streept minister Ritzen dat hij instandhouding van de ISF nut tig acht. aldus Klaassen. Concurrentie De activiteiten van de ISF slui ten aan bij Ritzens nota 'Kennis in beweging', waarin vergroting van kennis bij bedrijfsleven en onderwijs als een noodzakelijke voorwaarde wordt gezien om te kunnen (blijven) concurreren met ondernemingen in Azië en de Verenigde Staten. Van be lang is ook dat het werk van de ISF Zeeland en Vlaanderen be strijkt en past in het 'grenslan denbeleid' van de onderwijsmi nisters in Nederland en Vlaande ren. Pluspunt voor de schenking is voorts het feit dat de ISF de samenwerking tussen regionaal beroepsonderwijs en bedrijfsle ven versterkt. Aan de steun verbindt minister Ritzen wel enkele voorwaarden. Zo moet de faculteit op korte ter mijn een aantal zinvolle, uit voerbare projecten op touw zet ten. Die projecten moeten in elk geval gaan over samenwerking tussen Zeeland en Vlaanderen; het vergroten van de studiemo gelijkheden; het uitwisselen van kennis tussen universiteit, hoge scholen en bedrijfsleven. On danks het geld van het ministe rie, zullen die projecten overi gens voor een groot gedeelte door de deelnemers zélf moeten worden betaald. Wel kan een be roep worden gedaan op bestaan de subsidieregelingen en fond sen. KWADENDAMME Kerstconcert - Het ge mengd zangkoor Sint Cecilia en de brassband Con Affezione ge ven zondag 24 december een kerstconcert voorafgaand aan de nachtmis in de katholieke kerk in Kwadendamme. Het op treden begint om 22.30 uur. Ook tijdens de mis, die om 23 uur be gint. zullen beide muziekgezel schappen van zich laten horen. Rubriek Wegwijs VLISSINGEN - In het bericht over een tentoonstelling van mi ni-stalletjes in De Blikvanger te Renesse - rubriek Wegwijs. PZC van 19 december - staat een on juiste openingsdag vermeld. De expositie is op dinsdag en vrij dag te bezichtigen van 10.00 tot 12.00 uur en bovendien op zon dag 24 december tussen 11.0 en 15.00 uur. Vetbollen maken voor de vogels, één van de activiteiten voor jongeren die de drie natuurverenigingen samen op touw zetten. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever Hans Heijt SCHOONDIJKE - Natuurbeschermings- vereniging 't Duumpje, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) en de Rangers - de jeugdgroep van het We- reldnatuurl'onds - hebben de handen in eengeslagen. De drie verenigingen willen de aandacht van de jeugd op natuur en milieu vestigen door gezamenlijk activi teiten op touw te zetten in West-Zeeuws- Vlaanderen. De jongeren kunnen van al les verwachten: van het maken van vet bollen en het knotten van wilgen lot ex cursies in natuurgebieden. Mentor Lilian de Wever van de Rangers geeft aan dat de afdeling Zeeuws-Vlaan- deren inmiddels vier jaar bestaat en 325 leden heeft „We hebben de afgelopen ja ren van alles gedaan met de jongeren", zegt De Wever. „Wilgen geknot, een be zoek aan dierenartsen gebracht en excur sies gemaakt Meestal is het heel gezellig Probleem is alleen dat de opkomst vaak een beetje tegenviel. Meer dan veertig kin deren heb ik nooit gehad en de laatste tijd kwamen we niet boven de vijftien deelne mers. Dat is best wel een beetje fruste- rend. want ik ben de enige mentor voor Zeeuws-Vla anderen. 't Duumpje doet van alles op het gebied van natuur en milieu en heeft een aantal werkgroepen. Door gebrek aan mens kracht werden er nooit speciaal activitei ten voor de jeugd werden gehouden. Tij dens een boomgaarddag enkele maanden geleden wisselden De Wever en leden van 't Duumpje de ervaringen bij het werken met jongeren uit. Tijdens dat gesprek ont stond het idee te gaan samenwerken in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook het IVN verklaarde zich bereid een steentje bij te dragen, onder meer door ondersteuning op materieel gebied te geven. „Door samen te werken hopen we meer deelnemers te trekken", zegt Ward de Bra- bandere van 't Duumpje. „Bovendien kan het werk dat komt kijken bij het organise ren van een jeugdactiviteit over meerdere schouders verdeeld worden." Structuur De Brabandere geeft aan dat 't Duumpje af en toe klachten kreeg van mensen die vonden dat de natuurbeschermingsver eniging te onregelmatig activiteiten orga niseerde. De Brabandere „Daarom willen we wat gestructureerder te werk gaan en elke maand iets op het programma heb ben. Voor de eerste vier maanden van 1996 hebben we al een jeugdactiviteitenkalen- der gereed." De eerste gezamenlijke bijeenkomst stond zaterdag op de agenda. In de rooms- katholieke school De Schelphoek in Bres- kens leerden de jeugdige deelnemers hoe ze vetbollen voor vogels moesten maken De Wever: „Ik vond het een positieve erva ring. Bij de Rangers was ik altijd in mijn eentje verantwoordelijk voor het verloop van de activiteiten. In Breskens was dat gelukkig anders. Bovendien was ook een handjevol jongeren gekomen, dat niet van de Rangers lid is. Hopelijk krijgen we bij de toekomstige activiteiten nog meer nieuwe gezichten te zien De eerstvolgende activiteit staat voor za terdag 13 januari op de agenda. In de Zwarte Polder bij Nieuwvliet wordt onder leiding van Petrus van 't Westeinde een natuurwandeling gemaakt en worden en kele schoonmaakwerkzaamheden ge daan. Jongeren vanaf tien jaar kunnen op 2 maart wilgenknotten bij Draaibrug., Op zaterdag 23 maart worden nestkastjes op gehangen. De lente is dan immers in aan tocht. Eind april zijn de vogels weer terug van hun overwinteringsadres. Daarom kunnen jeugdige lielhebbers op zaterdag 27 april onder begeleiding van deskundi gen bekijken welke vogels de Westerschel- de oversteken. Leeftijden De Brabandere geeft aan dat de samen werkende verenigingen met hun eerste ac tiviteiten voortborduren op de evenemen ten die 't Duumpje en de Rangers altijd al hielden. „Het is wel de bedoeling nog veel- zijdiger te worden zegt De Brabandere „We werken met jongeren van ongeveer acht tot zestien jaar en misschien is het zinvol om voor bepaalde activiteiten de deelnemers in twee leeftijdsgroepen te splitsen Ook willen we wellicht evene menten op touw zetten die de wat oudere jeugd aanspreken. Voor die categorie is het bijvoorbeeld leuk om een bepaalde ac tiviteit met een kampvuur af te sluiten of een nachtelijke tocht." 't Duumpje en de Rangers willen leraren van basisscholen betrekken bij de jeugd- activiteiten. Deze docenten en andere be langstellenden kunnen contact opnemen met; Lilian de Wever. Van de Slikkestraat 29 in Schoondijke of Ward de Brabandere. Haven Westzijde 17 in Breskens. Brandweerplan regio komt later OOSTBURG - Het opstellen van een Regionaal Brandweer plan in Zeeuws-Vlaanderen heeft een aanzienlijke vertraging opgelopen. Het plan had eigenlijk eind dit jaar gereed moeten zijn, maar burgemeester J Kruize van Oostburg meldde woensdag in een commissievergadering dat het pas in de loop van volgend jaar zover is. Het PvdA-raadslid L Wille noemde de vertraging verontrustend, omdat een aantal gemeenten in verband met het plan zeer voorzichtig is geweest met het indi vidueel investeren in materiaal. Kruize verzekerde dat de ver traging geen problemen geeft voor de aanschaf van materiaal in Oostburg. De burgemeester kon zich wel voorstellen dat die vertraging van negatieve invloed kan zijn op de motivatie van de brandweerlieden. Sporters moeten zelf poetsen OOSTBURG - Het Oostburgse CDA-raadslid H Lippens vindt het te gek voor woorden dat de gemeente Oostburg in veel gevallen verantwoordelijk is voor het schoonmaken van kleedaccommodaties bij sportvoorzieningen. Lippens stelde woensdag tijdens een vergadering van de commissie openbare werken dat het schoonhouden van kleedlokalen de gemeente flink wat geld kost en dat sportverenigingen zelf voor het schoonhouden van de douchekoppen en andere voorzieningen in de kleedkamers dienen te zorgen Net als het VVD-raadslid J.J. Provoost vindt Lippens een snelle privatisering van de sportaccommodaties in de gemeente Oostburg een uitkomst. Man reed op gestolen brommer TERNEUZEN - Leden van de Koninklijke Marechaussee heb ben dinsdagavond in Terneuzen omstreeks 21.15 uur een '22-ja- rige inwoner van Sas van Gent aangehouden op de Rijksweg tussen Terneuzen en Sas van Gent De Sassenaar reed op een gestolen bromfiets. Deze is inmiddels teruggegeven aan de ei genaar. Enkele uren later hielden leden van de marechaussee een 33-jarige Belgische vrouw aan in Terneuzen. omdat ze nog een gevangenisstraf van twee weken moest uitzitten in Neder land De vrouw is in verzekerde bewaring gesteld Fietser gewond door tak in wiel AXEL/HULST - Een 54-jarige fietser uit Axel moest dinsdag met hoofdletsel worden opgenomen in het ziekenhuis. Hij reed rond vijf uur over het fietspad langs de Industrieweg in Sluis kil, toen er een boomtak tussen de spaken van zijn voorwiel terecht kwam. De fietser sloeg over de kop en moest per ambu lance naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen ge bracht worden. Een 17-jarig meisje uit Hulst kwam er woensdagochtend beter van af. Zij reed om half tien op haar bromfiets over het fietspad langs de rijksweg N61 bij Hulst, Een onbekend gebleven auto mobilist kwam met zijn voertuig vanuit de Sasdijk en verleen de op de kruising met de rijksweg geen voorrang aan de brom fietsster Na de aanrijding reed de automobilist door. Het meis je raakte niet gewond. Drugs gevonden bij inval TERNEUZEN - De politie hield dinsdag in een woning in de Tholensstraat in Terneuzen drie personen aan. Zij bleken in het bezit van een kleine hoeveelheid harddrugs, twee flesjes methadon en sigaretten met vermoedelijk een valse wikkel. In de woning waren de 45-jarige bewoner van het pand. een 37-ja- rige vrouw uit Terneuzen en een 25-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aanwezig. De goederen werden in beslag genomen. Ook hield de politie dinsdag twee mannen, de 30-jarige bewo ner en een 25-jarige inwoner van Nijmegen aan in een woning aan de Nieuwediepstraat in Terneuzen. Bij het doorzoeken van de woning trof de politie ruim een kilo softdrugs aan. die hen werd afgenomen. Evenementen GOES - Prins van Oranje, 20 uur. Benny Neyman brengt zijn theater concert 'Scherven van je leven'. Kapel Oosterscheldeziekenhuis 20 uur Kerstconcert door het herenbar- bershopkoor The Gaggling Ganders Gang; MIDDELBURG - Concertzaal. 20 uur: Kerstconcert door Het Zeeuws Orkest. TERNEUZEN - Zuidlandtheater 20 uur Fay Lovsky met La Bande Des- sinée; BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur Filmpje' en The Santa Clause Cinemactueel, 20 uur The Net. Gol- deneye en Bridges of Madison Coun ty: GOES - Grand. 14 uur: Pocahontas 20 uur: Goldeneye. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: Goldeneye. Bridges of Madi son County. Filmpje. The Net. Babe en The Santa Clause MIDDELBURG - Cinema. 20 uur Nell; VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Goldeneye. Filmpje. The Bridges of Madison County en The Santa Clau- Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Markiezen hof 14-17 uur De Vier Jaargetijden (t/m 6 1/95). Werk van Hans Luiken (t/m 7 1 96) Beeldhouwwerken van Antoinette van Brussel it'm 14/1/96): Ikonen (t/m 7/1/96). Galerie 't Lievevrouwke. 13 30-18 uur Patty Wouters, gepolijste porse leinen objecten en Bernard van der Wielen, grafiek t/m 13.1/96). BURGH-HAAMSTEDE - De Be- waerschole. 13 30-16.30 uur. Werken W G van de Hulst, kinderboeken, il lustraties, dia's (t/m 6/11, Galerie Borsboom, zat. 10-17 uur: Werken W A. v d. Salm (t/m CLINGE - Galerie Esprit. 13.30-17 30 en 19-21 uur: Serge Helénon, schilderijen en carborundumetsen (t/m 22/12). GOES - Galerie Van den Berge. 13- 17 uur- 'Work in progress" werken uit 1990 en 1995 van diverse kunstenaars (t/m 23/12) Museum, 40-17 uur 'Hedendaagse Ikonen' van Elly den Engelse (t/m 13/ 1/96): S HEER HENDRIKSKINDEREN - Galerie Mi Parti. 11-16.30 uur: 'Cand lelight', interieurvormgeving en de coraties van Rob Schaap. Titia de Veth. Matthias Snoeck en Carien Poisonnier t/m 28/1 /96 HEINKENSZAND - Gemeentehuis. 9-12, 13-16 en 18.30-20 uur: Werken Jopie Minnaard (t/m 22/12) Zware schade bij aanrijding SINT LAURENS - Een 21-jarige automobiliste uit Serooskerke is in de nacht van dinsdag op woensdag om halfeen met haar auto tegen een vrachtauto met aanhangwagen gereden. Het ongeval vond plaats op de Leliendaalseweg in Sint Lau rens. De vrachtwagen, die werd bestuurd door een 35-jarige man uit Gnjpskerke. draaide achter uit een erf op. Hoewel de wagen daarbij zwaailichten voerde, zag de vrouw de combinatie te laat. Haar auto werd aan de voorkant zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. De vrouw kwam er zonder verwondingen vanaf. HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: L J. Blaak, acryl op doek (t/m 3/2/96), KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur Pentekeningen/kalli grafie van A.C. van Hamburg (t/m 29/ 12). MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, 9-21 uur: Door het oog van fototentoonstelling van Adri van Wijngen (t/m 13/1 '961; Expositie over werken van architect Van Baurscheit (t/m 6 1/96), Leendert van der Pool. restauratie Koepoort it/m 6/1/96). Zeeuws Museum, 10-17 uur Blauw Rood Wit. werken van diverse kun stenaars itm 10/3/96). Schilderijen in oude glorie hersteld it/m 14/4/96). Stadhuisstraat 2. 8-13 en 13 30-17 uur 'Geld uit de Belt', bodemvond sten (t/m 31/1/96); Galerie 't Haentje the Paart. 14-16 30 uur. Anneke Vigelius. beelden in brons en keramiek (t/m 4/1/96). Galerie 't Zeepaardje. 9 30-12.30 en 13.30-18 uur: Eleanor Winters, kalli grafie en quilt collage rt/m jan i; Kunstuitleen. 13-17 uur: Roel QoQo en Remko Schultheiss met projekt PARt A VENT it/m 5 1 96» Galerie De Appel. 12-17 uur Piet Rij ken schildenjen en Anita Dekker beeldhouwwerken i t/m 31/12). OOSTKAPELLE - Studiecentrum Oranjezon. 10-16 uur: Werken Joh den Herder it'm jan.) OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum. 12-17 uur Mieke van Tilburg, werken uit haar boek 'Schel pen en andere zeedieren' (t/m 7/'l/96i; Marjolein Bastin, aquarellen (t/m 7. 1/96). TERNEUZEN - Stadhuis. 9-12 en 13-16 uur: Wim Bakker, landschap pen (t/m 29/12); VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10-17 uur Vlissingen gezien door Jo Maes, werken (t/m 14/1/96), Theo van Doesburgcentrum. 10-17 uur: Werken Alexander Rodin it/m 28/1/96). Bellamy 19. 10-17 uur: Werken Bob Pingen it/m 28/1/96», Arsenaal theater, 11-23 uur' Joke Ne- derhand-Wijnbergen, schilderijen (t/ m 15/2/96); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide. 12-17 uur: Schilderijen van Yon Nicolas. Anneke Peereboom en Paula Evers (t/m 6/1/96), I.IZENDIJKE - Streekmuseum. 10- 12 en 13-17 uur: 'Kunst rond kerst' o.m. beeldhouwwerken, kerstkaar ten, kerstgroepen van diverse kun stenaars (t/m 3/2/96) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachtcn: tel 0118-412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 0118-636251. van 10 00-14.00 uur en 20 00-23 00 uur - weekends van 20 00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 0118-469869. dag en nacht bereikbaar Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 (gratis), dag van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384. <K| De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de N59 in Nieuwerkerk en de Weg naar de Val in Zierikzee MM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 33