Huurhuizen Terneuzen te koop Wijksteunpunt open PZC S Vervuiling rond ketelhuis gesloopt Liduina valt mee Roompot Recreatie wil nog steeds een kuuroord in Cavelot 0) CO fa zeeland 18 Verhuurder wil in Katspolder 171 duurdere woningen verkopen geslaagden fl X Q u V X Q) Plaats uw familieberichten in de PZC Gemeente Hontenisse Gemeente Sas van Gent DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 Kerstkrans van de deur gehaald vari onze verslaggever TERNEUZEN - De Woning bouwvereniging Terneuzen is van plan om 171 duurdere huur woningen in de wijk Katspol der in de verkoop te doen. Met de verkoop van de huizen hoopt de corporatie het evenwicht tussen vraag en aanbod op de huurmarkt enigszins te herstel len. Woensdag werden de huur ders van de woningen over de aankoopmogelijkheid geïnfor meerd. „De huurmarkt, zo ervaren wij dat, is op dit moment behoorlijk verstoord. We kampen met een vrij grote leegstand, zo'n vijf pro cent. terwijl we moeten uitgaan van maximaal twee procent. Met name naar de woningen in de duurdere huurklasse is steeds minder vraag. Als er zo'n 200 wo ningen leegstaan, kost ons dat behoorlijk veel geld. Dat gege ven noopt ons tot optreden", zegt directeur E. J. van Exter. De corporatie is bezig met een inventarisatie van woningen die (naast die in de Katspolder) mo gelijk te koop kunnen worden aangeboden. Tegelijkertijd wil de vereniging enig inzicht krij gen in de belangstelling voor de huizen. De huurders zullen op termijn hiervoor benaderd wor den. In eerste instantie schrifte lijk. Vaste prijs Volgens Van Exter is het niet de bedoeling dat er met potentiële kopers over de verkoopprijs on derhandeld wordt. „Als wonin gen te koop worden aangeboden gebeurt dit tegen een vaste prijs. Die prijs is de marktprijs en die zal best aantrekkelijk zijn. In het recente verleden hebben we. bij voorbeeld met woningen in de Van Steenbergenlaan, wel over prijzen onderhandeld, maar in het geval van de zes woningen die momenteel verkocht zijn, kwamen we toch altijd terug op de oorspronkelijk gestelde prijs. Van die ervaring hebben we iets geleerd", aldus Van Exter. Dat de woningen in de Katspol der te koop worden aangeboden heeft volgens Van Exter direct te maken met het feit dat de uit de jaren zeventig daterende wonin gen toe zijn aan een onderhouds beurt. Zo wil de corporatie de ko mende maanden de woningen voorzien van nieuwe kunststof kozijnen, dubbele beglazing en indien nodig nieuwe verwar mingsketels. „Over die operatie wilden we de huurders in eerste instantie informeren. Die aan passingen worden ook volgens plan uitgevoerd. Niettemin heb ben we de gelegenheid aange grepen om te onderzoeken of er ook belangstelling bestaat bij de huurders om de woningen over te nemen." VOGELWAARDE - „De politiek zal de verrichtingen van het wijksteunpunt in Vogelwaarde met argusogen volgen." Burge meester T. Steenkamp van Hon- tenisse zei dat woensdag ter ge legenheid van de officiële ope ning van de voorziening. Pakt het Zeeuws-Vlaamse proefpro ject verkeerd uit, dan zal rap sluiting volgen. Blijkt het steunpunt juist wèl in een enor me behoefte te voorzien, dan valt een storm van subsidie aanvragen vanuit de gemeen ten te verwachten, aldus Steen kamp. Een eerste tegenvaller moest Hontenisse deze week al incas seren. Duidelijk werd dat de ge meente dient op te draaien voor de schoonmaakkosten van het centrum. Steenkamp wil daar toe een beroep doen op de reser ve voor het flankerend ouderen beleid. De gemeenteraad moet die betaling evenwel nog goed keuren. Steenkamp gaf eerlijk toe dat er aanvankelijk nogal wat aarze lingen waren bij de gemeente om mee te werken aan realisering van een wijksteunpunt in Vogel waarde. Het bestuur kon het lok kertje van 75.000 gulden subsi die uit het Regionaal Ontwikke- lings Plan (ROP) echter niet weerstaan en besloot het ontbre kende aandeel van 6.000 gulden bij te passen. Het ouderensteunpunt is geves tigd in een voormalige woning. De ruimte vereist nog enige aan kleding. Vanaf de derde week van januari gaat het centrum vijf middagen per week open. Voor iedere dag is er een vrijwil liger beschikbaar. Dagopvang Welke activiteiten er plaatsvin den, hangt grotendeels af van de gebruikers zelf, aldus B. van Me- gen van de Stichting Welzijn voor Ouderen Hontenisse. „Al les kan in principe: samen ko- van onze verslaggever OOSTBURG - Directeur H. J. van Koeveringe van Roompot Recreatiebeheer vindt dat ge deputeerde staten de plank vol ledig mis slaan met de bewering dat het plan Cavelot in Cad- zand-Bad uitgekleed dreigt te worden tot een bungalowpark. De directie van Roompot Re creatie beschouwt een kuur oord als een goede slecht-weer- voorziening, ook al heeft men de exploitatieplannen voor een kuuroord met 250 woningen voorlopig op een laag pitje ge zet. De Roompot-directie wil eerst de afwikkeling van het faillissement van de voortrek ker van het plan Cavelot, Cad- zand-Projecten, afwachten. Gedeputeerde staten gingen eerder dit jaar op basis van een aantal argumenten niet ak koord met het plan Cavelot. Niet alleen de gevolgen voor natuur en landschap waren van invloed op het besluit. Gs vonden het vooral bezwaarlijk dat door het faillissement van projectontwik kelaar Cadzand-Projecten, de economische haalbaarheid van het plan niet kon worden aange toond. De gemeente Oostburg en diver se andere betrokkenen gingen in beroep bij de Raad van State te gen het gs-besluit. Daarom heb ben gedeputeerde staten deze week een verweerschrift laten uitgaan naar Den Haag. Een woordvoerder van de provincie verklaarde woensdag dat in het verweerschrift onder meer wordt verwezen naar het inves teringsplan voor het Cadzandse project. Volgens de provincie woordvoerder is de planom schrijving zeer summier en wordt vooral ingegaan op lucra tieve onderdelen van het pro ject, zoals de bouw van het vakantiepark. Gs hebben twij fels of er inderdaad wel een kuur oord komt als Roompot Recrea tie doorgaat met de plannen. Misverstand Directeur Van Koeveringe be treurt het dat ervanuit wordt ge gaan dat Roompot Recreatie een voortrekkersrol speelt bij de uitvoering van het plan Cavelot. „Van een absolute deelname aan het project is nooit sprake geweest. We zijn indertijd bena derd door Cadzand-Projecten met de vraag of we wilden mee doen aan de exploitatie van het kuuroord", aldus Van Koeverin ge. „We stonden positief tegen over dat verzoek. Roompot Re creatie heeft een verkoopkan toor in Cadzand-Bad. maar we missen een slecht-weervoorzie- ning. Een kuuroord zou dus een uitkomst zijn." Van Koeveringe geeft aan dat Cadzand-Projecten werd ver zocht invulling te geven aan het plan voor het kuurgedeelte. Door het faillissement van Cad zand-Projecten is dat plan ech ter nooit uitgewerkt. Van Koe veringe: „Daardoor is bij de pro vincie het idee ontstaan dat we een kuuroord niet zien zitten. Het tegenovergestelde is echter het geval." Van Cadzand-Projecten was woensdag niemand voor com mentaar bereikbaar. Vogelclub viert jubileum met tentoonstelling BRESKENS - Vogelvereniging De Vink in Breskens bestaat veertig jaar en dit jubileum wordt gevierd met een tentoon stelling met circa 325 vogels in een ruimte tegenover de Edah- supermarkt in de Mercurius- straat in Breskens. De vogels zijn dinsdag gekeurd als voorbereiding op de tentoon stelling, die morgen, vrijdag 22 december, om 19.30 uur begint. De tentoonstelling is op zater dag 23 december van 11.00 tot en met 22.00 uur geopend. Van 19.30 tot 21.00 uur is er een recep tie voor genodigden. Een dag la ter kunnen vogelliefhebbers van 10.00 tot 19.00 uur komen kijken. TERNEUZEN Pianospel Drie piano-leer lingen van de Stichting Toon beeld laten morgen, vrijdag, ho ren wat zij op het toetseninstru- ment hebben geleerd. Eefje Rie- mens. Andrea Klaeijssen en Es ther Wullems spelen tussen 19 en 20 uur in de Terneuzense bi bliotheek. TERNEUZEN - Mirjam van As- sche uit Terneuzen kan aan de slag als klinisch psycholoog na het met succes volbrengen van een postdoctorale opleiding aan de Katholieke Universiteit Nij megen Zij is tevens ingeschre ven in het overheidsregister van psychotherapeuten. van onze verslaggever HULST - De olievervuiling rond het ketelhuis van het voor malige Liduina-ziekenhuis in Hulst valt volgens projectont wikkelaar A. Biesbroeck mee. De onroerend goedhandelaar gaat ervanuit dat de omvang van de problematiek zich be perkt tot twee bouwpercelen. De bodem is naar zijn inschat ting vrij eenvoudig te saneren. Het ketelhuis is momenteel het enige restant van het oude zie kenhuis wat nog overeind staat. Begin volgend jaa wordt begon nen met het uitgraven van de olietank. Het reservoir, dat der tigduizend liter kan bergen, is nog gedeeltelijk gevuld De olie gold als brandstof voor het noodaggregaat dat stroomsto ringen in het ziekenhuis moest opvangen. De eerste metingen hebben aan getoond dat de verontreiniging kan worden opgeruimd door de grond ter plekke af te graven en Van Exter hoopt binnen twee maanden op een rijtje te hebben welke woningen in Terneuzen op de vrije markt worden aangebo den en voor welke huizen er bij de huurders reeds belangstel ling bestaat. De directeur gaat er niet vanuit dat het totale be stand van duurdere huurwonin gen (zo'n 700 op een totaal van 3600 woningen) te koop wordt aangeboden. „Dat is niet de be doeling, want zouden we dat doen, dan zou het praktisch on mogelijk worden om in Terneu zen een grote huurwoning te hu ren en dan snijden we onszelf in de vingers. Dat willen we ook niet. We streven alleen naar een herstel van het evenwicht tus sen vraag en aanbod." TERNEUZEN - Een inwoonster van de Edisonstraat in Terneu zen ontdekte dat niet iedereen dezelfde kerstgedachte heeft. De kerstkrans die aan haar voordeur hing, werd gestolen. Een 39-jarige man uit Hooia- plaat zit met een schadepost omdat zijn personenauto door onbekenden werd bekrast. Hij had zijn auto dinsdag gepar keerd in de Prinses Irenestraat in«Schoondijke. Ook van een bewoner van de Vestdijkstraat in Hulst werd de auto woensdag beschadigd. Hij had het voertuig op het 's Gra venhofplein in Hulst gep; keerd. Toen hij terugkeer! bleek de auto rechtsvoor schadigd. De schade is vermo delijk toegebracht door een au waarvan de bestuurder er ng> aanrijding vandoor ging. Een schadepost van zeshonde gulden is het resultaat van inbraakpoging in een auto ai de Stadsweide in Biervliet, eigenaar had zijn auto op dec; rit voor zijn woning geparkeei De dader probeerde zijn aut open te breken maar hij we waarschijnlijk in zijn werk stoord. Burgemeester T. Steenkamp en M. Erpelick-de Klerck onthulden samen het naambord van het wijk steunpunt Vogelwaarde. foto Charles Strijd ken. kaarten, het is maar net wat de mensen zelf willen. De bedoe ling is in de toekomst ook een dagopvang te creëeren. maar dat plan moeten we nog uitwer ken. De plechtigheid woensdagmid dag was ter ere van de opleve ring van het wijksteunpunt Steenkamp onthulde daartoe samen met de buurvrouw van het pand, M. Erpelick-de Klerck, het naambord. „Ik zal er zelf ze ker eens naar toe gaan", zei de bejaarde plichtpleegster vooraf gaand aan haar handeling. „Het gebruik zal best meevallen. Dat het toch wel eens druk kan wor den, bedoel ik." De bijeenkomst in de Wilgen straat 31 werd bijgewoond door genodigden. Onder hen bevond zich ook de Hulster wethouder P. Weemaes, één van de mensen die zich sterk maakt voor de rea lisering van meer soortgelijke steunpunten voor ouderen in Zeeuws-Vlaanderen. Woensdag werd het hoogste punt bereikt van het eerste van drie appartementengebouwen in het plan Tivoli Gardens. foto Charles Strijd het grondwater te bemalen. Al les bij elkaar duurt het volgens de projectontwikkelaar onge veer een jaar voordat de perce len geschikt zijn voor bebou wing Op dat deel van het terrein zijn 21 luxe huizen voorzien. Het betreft de laatste fase van het bouwplan Tivoli Gardens, waar mee op z'n vroegst voorjaar 1996 wordt aangevangen. Van het eerste van drie apparte mentengebouwen (met in totaal 66 woningen) werd woensdag middag het hoogste punt be reikt. Een kraan hees een beton nen dakelement op z'n plaats. Het moment-suprème werd be geleid door een feestelijk vuur werk en het ontsteken van de lampen in een vier meter hoge kerstboom boven op het dak. De handelingen werden verricht door J Parijs van het Antwerpse bouwbedrijf BAM Constuction. De kerstboom blijft overeind tot 8 januari, wanneer de bouwvak kers hun werkzaamheden weer hervatten. tP4 Even gekeken in de ivereld even geproefd van het leven langer hoefde niet... daarom ivas je er maar even. Je wilde vliegen naar de zon. Vrij be n je nu kleine vlinder ruik maar aan de bloemen dans op de wind. Waai rustig mee naar de eeuwige zon dag lieve vlinder we vergeten je nooit al ivasje er maar even... Verdrietig laten wij weten aan allen, die hem ken den, dat hij er niet meer is, onze lieve zoon, broer, vriend, kleinzoon en neef LEONARD ROBESIN 10 november 1971 19 december 1995 Hoek: J. C. Robesin M. E. Robesin-Posthuma Sittard: Annemarie en Henri Terneuzen: Corinne Beldjoudi Sluis: Familie Posthuma Oostburg: Familie Robesin Sluiskil: Familie Beldjoudi Mevr. L. Haagsma 4542 BN Hoek, 19 december 1995 Kreeksingel 43 De crematieplechtigheid vindt plaats op zater dag. 23 december a.s.. om 12.00 uur in het crema torium 'Terneuzen', Bellamystraat 28c, Terneu zen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtig heid in de hal van het crematorium. Geen bloemen, geen toespraken. 10-11-1971 LEONARD ROBESIN 19-12-1995 Lieve Leonard, Wij wensen jou rust en vrede toe. Oostburg, 20 december 1995 Oma Robesin-de Roos en kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen En telkens als ik even knikte dat ik het wist, liet hij het water beven en werd het uitgewist. M. Nijhoff Wij zijn verdrietig door het plotseling overlijden LEONARD Oom Ad Tante Lonny Jack en Margo Chris en Karin Breskens, 19 december 1995 Woorden schieten tekort na het overlijden van onze vriend Wij wensen Corinne en verdere familie veel sterk te toe. Henk en Imke Met grote verslagenheid nemen wij afscheid van onze vriend LEONARD ROBESIN Alle dierbare herinneringen zullen ons bijblijven. Wij wensen Corinne en de familie Robesin veel sterkte. Jacky. Jeroen, Joris. Maarten. Martijn. Sander, Teun, Wilco en Wouter LEONARD Ik hou veel van je! Nu zijn er alleen de mooie her inneringen. Die verzachten mijn verdriet, maar kunnen het niet verdringen. Je vriendin Corinne Terneuzen, 19 december 1995 Wij kijken in de kamer rond. Zo kort geleden wasje hier nog, levendig en gezond. Plots ben je van o?is heengegaan. Maar in onze gedachten zul je altijd blijven voortbestaan. Diepbedroefd om zijn heengaan, maar heel dank baar voor wat hij in ons leven heeft betekend, ge ven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader, opa, broer, schoonbroer, oom en neef GIJSBREGT KOEKKOEK echtgenoot van Cornelia Jolina Hoogstraate in de leeftijd van 81 jaar. Axel: C. J. Koekkoek-Hoogstraate Lille (B): CarlaenRudieRoscam-Hoogstraate Koewacht: Henk Koekkoek Kevin Axel: Gijs en Odilia Koekkoek- Verschraegen Yorick, Daphne Axel: Kees en Simone Koekkoek- Hermanns Axel: Piet en Josephine Koekkoek van Overloop Vincent. Denny Terneuzen: Mattie en Henk de Kort-Koekkoek Sabine, Jesper Axel: Adrie en Sandra Koekkoek-Leysen Lindsey. Kenneth Axel: Edwin en Karin Koekkoek-Murre De familie Koekkoek De familie Hoogstraate 4571 PZ Axel. 19 december 1995 Zaaldijk 2 De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag. 22 december, om 14.00 uur in het crema torium 'Terneuzen'. Bellamystraat 28c te Ter neuzen. Samenkomst om 13.45 uur in het crematorium. Vader is opgebaard in het mortuarium van de au la aan de Westsingel te Axel. Gelegenheid tot af scheid nemen donderdag van 19.00-19.30 uur. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de hal van het cremato rium. Wilt u indien u geen kennisgeving heeft ontvan gen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Na een liefdevolle verzorging in 'Ter Schelde' is zacht en kalm overleden onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoe der en tante MARIA A. A. DE KRAKER weduwe van Adriaan Versprille in de ouderdom van 87 jaar. Breskens: A. J. Versprille E. J. Versprille-Willemsen Breskens: J. A. Versprille D. M. Versprille-de Koene Amersfoort: A. Versprille H. W. A. Warns Dordrecht: M. C. S. Versprille Breskens: G. Versprille Kleinkinderen en achterkleinkinderen Namens neven en nichten Sluis: A. Versprille Breskens, 20 december 1995 Ringlaan 4 Correspondentieadres Dr. Broodmanstraat 18,4511 ER Breskens. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd zal worden gehouden op zaterdag,' 23 december, om 9.30 uur in 'Ter Schelde', waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Breskens. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Ter Schelde'. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Bouwplannen m.t.v. art. 19 W.R.O. De burgemeester van Hontenisse maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening WRO) bekend, dat van 21 december 1995 t/m 4 januari 1996 voor een ieder op de sector grondgebiedzaken van de gemeente secretarie te Kloosterzande ter visie liggen de plannen tot: - realisatie van woningbouw op het perceel Hul sterweg gelegen tussen nummer 1H en 3 ti Kloosterzande; - wijzigen van de verkaveling van het bedrijven terrein aan de Walsoordensestraat te Walsoor den. Bovengenoemde plannen zijn in strijd met de be stemmingsplannen waarin zij zijn gelegen. Burgemeester en wethouders zijn evenwel bereid ter realisatie van de plannen vrijstelling te verle nen van de bepalingen van de desbetreffende be stemmingsplannen met toepassing van artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voordat op de aanvragen kan worden beslist, be staat de bevoegdheid voor een ieder om geduren de de termijn van terinzagelegging schriftelijk be denkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren te brengen bij burgemeester en wet houders van Hontenisse. Kloosterzande. 20 december 1995. De burgemeester van Hontenis se. Th. A. M. Steenkamp. BEKENDMAKING VOORBEREIDINGSBESLUIT In zijn openbare vergadering van 14 december 1995 heeft de gemeenteraad van Sas van Gent be sloten: I. te verklaren dat een herziening van het be stemmingsplan wordt voorbereid voor: a. het gebied gelegen tussen Graaf] ansdijk A 62 en de kruising Vissersverkorting/ Bernhardstraat; b. het gebied gelegen tussen Eteringen en de Bernhardstraat en c. het gebied gelegen tussen de Bernhard straat, de Oostpoortweg en de westzijde van de Molenkreek, van welke gebieden de exacte grenzen zijn aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening: n. te bepalen dat het onder I genoemde be sluit in werking treedt op 22 december 1995: III. te bepalen dat met ingang van de onder n genoemde datum van inwerkingtreding enkel voor het onder Ic bedoelde gebied het voorbereidingsbesluit Buitengebied dat op 2 november 1995 genomen is en op 3 november 1995 in werking is getreden, niet meer van kracht is. Dit besluit ligt vanaf 22 december 1995, met bijbe horende tekening ter inzage in het stadskantoor bij de afdeling Grondgebied (op werkdagen tus sen 9.00 en 12.00 uur en op dins- en vrijdagen te vens tussen 14.00 en 17.00 uur). De burgemeester, ing. J. M. H. M. van Rest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 32