Reinigingsrechten fors omhoog AA PZC Herinrichting Renesse vordert Organisaties thuiszorg bundelen hun krachten Gehandicapte leerlingen tonen muzikale kunnen c Radio Maximaal mag uitzenden in Arnemuiden zeeland 18 Inwoners Schouwen-Duiveland betalen in 96 twintig procent meer geslaagden A Verzet uitspraak bouv oude veilingterrein in Kapelle vergeefs Schouwse VVV-gids dit jaar uitgebreider KAPELLE bloesem van Zeeland DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 van onze verslaggeefster KERKWERVE - In 1996 gaan de inwoners van Schouwen-Dui veland 324 gulden aan reini gingsrechten betalen. Dat is twintig procent, ofwel 54 gul den, meer dan vorig jaar. In 1997 en 1998 gaan de tarieven nog twee keer met 54 gulden om hoog. Dat heeft het algemeen bestuur van de reinigingsdienst Schouwen-Duiveland gisteren, woensdag, besloten. De tariefs- Ademtest wijst drank aan als oorzaak botsing VLISSINGEN - Een dronken automobilist uit Vlissingen (34) heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een aanrijding ver oorzaakt op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Koudekerkseweg in Vlissingen. De man reed om 1.20 uur over de Koudekerkseweg en op het be wuste kruispunt botste hij tegen een 21-jarige plaatsgenoot die van de Rooseveltlaan kwam. Een ademtest wees uit dat de 34-jarige Vlissinger ruim twee keer zo veel had gedronken als maximaal toegestaan. Hij kreeg een dagvaarding en mocht vijf uur niet meer rijden Zijn auto moest worden weggesleept. Vogelclub viert jubileum met tentoonstelling BRESKENS - Vogelvereniging De Vink in Breskens bestaat veertig jaar en dit jubileum wordt gevierd met een tentoon stelling met circa 325 vogels in een ruimte tegenover de Edah- supermarkt in de Mercurius- straal in Breskens. De vogels zijn dinsdag gekeurd als voorbereiding op de tentoon stelling. die morgen, vrijdag 22 december, om 19.30 uur begint. De tentoonstelling is op zater dag 23 december van 11.00 tot en met 22.00 uur geopend. Van 19.30 tot 21.00 uur is er een recep tie voor genodigden. Een dag la ter kunnen vogelliefhebbers van 10.00 tot 19.00 uur komen kijken. verhoging is noodzakelijk om dat de kosten voor het verwer ken van het afval fors zijn geste gen. Sinds kort is een stortver bod voor brandbaar afval van kracht. In de loop van het ko mend jaar worden gemeenten verplicht dit afval te (laten) ver branden, wat veel duurder is. Nu kunnen zij nog een onthef fing krijgen van het stortver bod. De reinigingsdienst heeft beslo ten het tarief stapsgewijs te ver hogen en een bedrag van ruim zeven ton bij te leggen uit de al gemene reserve. Het tarief zou voor 1996 anders tussen 362 en 391 gulden per huishouden be dragen. Dat vonden de bestuurs leden te veel. „De eerder voorge stelde verhoging voor 1996 tot 312 gulden was al niet gering", zei G. E. Houtekamer. De ande re bestuursleden sloten zich aan bij zijn voorstel voor de stapsge wijze verhoging van 54 gulden per jaar. W. P. Stouten waar schuwde daarbij dat de reserves uitgeput dreigen te raken. De reigingingsdienst heeft nu nog 1.165.000 gulden in kas. uitgesteld omdat het kantoor gecombineerd zou kunnen wor den met dat van geméentewer- ken. maar daarvoor blijkt het terrein te klein. Omdat het peil van de voorzieningen voor de be stuurders van de vuilniswagens slecht is, wil de reinigingsdienst haast maken met de bouw van het nieuwe onderkomen. Op 9 ja nuari beslist de stuurgroep Her indeling over dit voorstel. Uitleggen Volgens directeur N. J Eilers is de tariefsverhoging moeilijk aan de burger uit te leggen: „Men scheidt het afval, en moet toch meer gaan betalen. Maar als het afval niet werd gescheiden, zou het tarief met nog eens tachtig of negentig gulden extra omhoog gaan." De reinigingsdienst heeft overigens flink moeten investe ren om de scheiding van afval mogelijk te maken. Het aanbieden van grof vuil bij de stortplaats blijft gratis bij minder dan honderd kilo. Boven dat gewicht wordt vijftien gul den per honderd kilo berekend. Dit is bedoeld om te voorkomen dat bedrijven met grote hoeveel heden afval daar niet voor hoe ven te betalen. Een voorstel van R. J. van der Wekken om door particulieren alles gratis te laten brengen, haalde het niet. Vol gens Eilers is het lastig vast te stellen of een particulier of een bedrijf het afval aanbiedt. Kantoor Het bestuur hakte gisteren de knoop door over de bouw van een kantoortje met een kantine en sanitaire voorzieningen voor de reinigingsdienst. Het ge bouwtje komt naast het over- laadstation in Zierikzee te lig gen. Aanvankelijk was de bouw Kinderen spelen oorlogje in het opgebroken Renesse. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster RENESSE - De bushalte richting Haam stede wordt voor het politiebureau in Re nesse geplaatst. Volgens de busmaat schappij ZWN zou het door de vernieuw de wegenstructuur niet meer lukken met de verlengde bussen door het centrum te rijden. De halte voor de bus naar Zierik zee komt in de Wilhelminastraat, wat al eerder de bedoeling was. De gemeente raad van Westerschouwen moet nog ak koord gaan met het krediet van dertig duizend gulden. De huidige bushalte ligt midden in het dorp. Groepjes jongeren die bij de abri sa menschoolden, gaven flinke overlast. „De groepen worden nu verdeeld over twee bushaltes", vertelt W. van Meerten, direc teur gemeentewerken van Westerschou wen. „Het is ook positief dat de halte net buiten het recreatiegebied komt te liggen. Voor bejaarden is het een voordeel dat ze niet meer door de drukke menigte heen hoeven." Dat de halte nu pas wordt ingepast in het plan, heeft volgens Van Meerten te maken met de snelheid waarmee met de herin richting van de kern werd begonnen. „Het voortraject heeft heel lang geduurd. Daar na moest alles in een vloek en een zucht klaar." Protesten van ondernemers tegen de eerder geplande ligging van de bushal te voor hun bedrijven hebben volgens hem geen invloed gehad op het besluit: „Zij hebben geluk gehad dat het tech nisch niet kon." De herinrichting van de kern in Renesse moet 1 april dit jaar gereed zijn. Dat is vlak voor de aanvang van het toeristisch seizoen. „De aannemer pakt het heel voortvarend aan", zegt van Meerten. „Hij ligt ruim op schema. Het is al goed te zien hoe het gaat worden." van onze verslaggever GOES - De stichting Ooster- schelde Thuiszorg is woensdag officieel opgericht. Die stich ting is ontsproten uit een fusie tussen de Kruisvereniging rondom de Oosterschelde. de stichting Thuiszorg, het alge meen maatschappelijk werk lamw) De Bevelanden, de stich ting Thuiszorg en het amw Noord-Zeeland. Het algemeen maatschappelijk werk is onder gebracht in een aparte stich ting: Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio. Oosterschelde Thuiszorg vormt met ruim 1200 medewerkers ver uit de grootste organisatie. Bij het Maatschappelijk Werk zijn 35 mensen in dienst. D van Zwoll, algemeen directeur van beide organisaties, over de voor delen van de nieuwe stichting Thuiszorg: „Het hulpaanbod is nu overzichtelijker, we vormen een sterke onderhandelings partner met een budget van 33 miljoen en op de lange termijn besparen we kosten." De doelen van de nieuwe instellingen vol gens Van Zwoll: het aanbod be ter afstemmen op de vraag, ver betering van de efficiency en ver betering van de verhouding tus sen de prijs en de kwaliteit van de diensten, Een greep uit de diensten van Thuiszorg: verzorging en verple ging. intensieve thuiszorg, huis houdelijke zorg. bejaardena larm en warme-maaltijdvoorzie- ning. Van Zwoll wees er woens dag op dat zal worden getracht dat dienstenpakket verder uit te breiden. Kantoor De stichting regelt haar zorg vanuit twee regio's: de Bevelan den en Noord-Zeeland, bestaan de uit Schouwen-Duiveland en de gemeente Tholen. De cliën ten kunnen terecht op het hoofd kantoor aan de Nassaulaan in Goes, aan het Havenplein in Zie rikzee en bij het centrum Thuis zorg in Sint-Maartensdijk. Ver der worden nog steeds diensten aangeboden vanuit de veertig bestaande wijkgebouwen. In Goes wordt gewerkt aan nieuw bouw. Aan het Hollandiaplein verrijst een nieuw hoofdkantoor dat medio '96 klaar moet zijn. In Zierikzee worden plannen ont wikkeld voor nieuwbouw aan de Grevelingenstraat. De maatschappelijk werkenden op hun beurt worden verdeeld over drie teams: één voor de Be velanden, één voor Tholen en één voor Schouwen-Duiveland. De reorganisatie heeft weinig ef fect op het werk van deze instel ling. Het hoofdkantoor is geves tigd aan de Zonnebloemstraat in Goes. Zorgopleidingen VLISSINGEN - Bij het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen, loca tie Vlissingen. hebben de vol gende kandidaten het diploma Verpleegkundige behaald: K. van den Berg. K. Deelen-van Waarde. P. de Jager. B. van der Meule. P. Mols, C. Proos, C. Rob- bemond, L Poppe-Sturm. Deze kandidaten volgden hun praktijkopleiding in het Zieken huis Walcheren. Ziekenverzorgenden Goes GOES - Bij de Stichting Oplei dingsschool voor Ziekenverzor genden in Goes slaagden de vol gende kandidaten voor het eind examen ziekenverzorging: Loes van Beveren, Monique Boet-Rijk, Yvonne Kranen donk-Bos, Diana van Rozen- daal-Moerland, Coby van Ier- land-Dorst, Willy de Kreek-Dui- ne, Saskia van Dokkum, Hellen Sonke-de Wit, Sjaan Steketee- Paauwe. Verstandelijk gehandicapte leerlingen van de Zeeuse Muziekschool in Goes laten familie en bekenden genieten van hun muziek. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster GOES - Twintig verstande lijk gehandicapte leerlingen van de Goese vestiging van de Zeeuwse Muziekschool hadden woensdag voorlopig hun laatste, en dit keer open bare. les. Familie en beken den mochten komen kijken wat de cursisten het afgelo pen half jaar zoal hebben ge daan. Het was de eerste keer dat de Muziekschool zich op de Bevelanden specifiek op verstandelijk gehandicapten richtte. Regio-directeur J. Hut: „We zijn heel blij dat we voor deze doelgroep ook iets kunnen doen." Volgens docent Douwe Ei- semga is het doel van de cur sus 'het spelenderwijs met verschillende aspecten van muziek omgaan', De leerlin gen hebben veel luisteroefe ningen gedaan. Zo leerden ze onder meer verschillende mu ziekinstrumenten herkennen. Ook hebben ze meegezongen en -gespeeld met een aantal liedjes van Annie M. G. Schmidt. Overigens lag de na druk bij het muziek maken op eenvoudige instrumenten als klankstaaf en tamboerijn. Regio-directeur J. Hut van de Zeeuwse Muziekschool had vorig jaar in Tholen al erva ring opgedaan met de cursus. De lessen sloegen echter zo aan. dat besloten werd ze dit jaar te herhalen. Samen met het Oosterscheldecollege en De Lichtboei in Zierikzee, peilde de Muziekschool de be langstelling onder verstande lijk gehandicapten voor crea tieve cursussen. Omdat Hut een zo groot mogelijke groep wil bereiken, biedt hij de cur sus volgend jaar opnieuw aan. Ook krijgt de huidige groep dan vervolglessen. Het onderkomen van de nieuwe slichting Oosterschelde Thuiszorg aan het Hollandiaplein in Goes moet medio volgend jaar klaar zijn. foto Willem Mieras natuur laat je leven Een lid van Natuurmonumenten krijgt het Handboek met terreinen, korting op kaarten en boeken, plus 4x per jaar het tijdschrift Natuurbehoud. TA 'k stcun ons natuurbehoud en J word lid van Natuurmonumenten. Stuur mij de acceptgiro a 35,- per jaar voor het gezinslidmaatschap. :r dan 21) en betaal 17.50. van een medewerker DEN HAAG/KAPELLE - Tegen standers van het appartemen tengebouw dat binnenkort op het oude veilingterrein in Ka pelle zal worden neergezet, heb ben in een procedure bij de Raad van State vergeefs aange drongen op herziening van de uitspraak die in augustus is ge daan over het bestemmings plan Oude Veiling. Een boze Kapellenaar E. Bakker zei dinsdag tegen rechter J. de Vries van de Raad van State, dat hij tijdens de zitting over het be stemmingsplan op 20 juni geen slotopmerking heeft mogen ma ken van rechter D. Dolman, die toen voorzitter was. Omdat dit volgens Bakker in strijd is met de goede procesorde, kan rech ter De Vries niet anders doen dan de uitspraak van de Raad van State ongeldig verklaren. Met deze uitspraak werd in au gustus het bestemmingsplan Oude Veiling onherroepelijk. Intussen is aan bouwbedrijf De Delta een bouwvergunning ver leend voor een appartementen gebouw op het veilingterrein. De bouw vangt binnenkort aan. gen de verleende bouwvergi ning zijn geen bezwaren in diend, zei gemeentewoorvoen A. van de Berge dinsdag bij Raad van State. Zegje Rechter De Vries heeft het h zieningsverzoek van Bak! woensdag afgewezen. Hen ning van een uitspraak van Raad van State is alleen mo lijk als er nieuwe feiten of standigheden aan het licht men die de uitspraak and hadden kunnen doen uitval! Bakker en de andere bezws den hebben echter diverse ke: bij de Raad van State hun ze over het bestemmingsplan ki nen doen. Rechter De Vries ht bij zijn collega Dolman en de dere twee in juni aanwez rechters wel nagevraagd of bezwaarden de mogelijkheic geboden een slotopmerking maken. Volgens Dolman is wel gebeurd. Bakker heeft e ter enkele getuigen die on ede willen verklaren dat het ders is gelopen. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - De nieuwe VVV- gids voor Schouwen-Duive land, die vandaag (donderdag) wordt gepresenteerd, is uitge breid met informatie en ideeën over toeristische uitstapjes. De gids moet mensen vooral in het voor- en naseizoen en in de win ter naar het eiland lokken. „Het is eeuwig zonde om bungalows en hotelkamers buiten het hoogseizoen leeg te laten staan", redeneert bestuurslid II. B. Zuiderend van de streek- VVV. „Als het zonnetje schijnt komen de mensen automatisch. Het strand, de Grevelingen en de Oosterschelde kennen ze door gaans wel. Maar in de gids wor den ook dorpjes omschreven en musea", vertelt Zuiderend. „Er worden ideeen aangedragen over alles wat er op het eiland te beleven is: sportduiken, vliege ren op het strand of wandelingen maken in de natuur. En het ei land is ook een goed vertrekpunt voor uitstapjes naar Brugge Antwerpen." De tweede h van de gids geeft beknopte in matie over de accommodai op Schouwen-Duiveland. Kosten Ondernemers moeten crea zijn en toeristische arrangera ten aanbieden, vindt. Zuidere „Teken- en schilderlessen voorbeeld", brainstormt hij. gids mag ook geen statisch beuren zijn. Hij moet acti blijven. Volgend jaar komt weer een nieuwe, herziene uit ve." De kosten voor de gids, in een oplage van 45.000 exi plaren wordt verspreid, ruim anderhalve ton. „Het risme zorgt voor een miljoei omzet en voor werkgele? heid", zegt Zuiderend. mag je wel een paar ton uitti ken voor promotie." Vanaf morgen, vrijdag, ligt gids voor 2,95 gulden bij VVV's op het eiland. Vanaf nuari is de gids in heel Net land verkrijgbaar. van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Radio Maxi maal mag ook gaan uitzenden in de gemeente Arnemuiden. Het Commissariaat voor de Media heeft woensdag besloten de zendmachtiging aan de Middel burgse omroep te gunnen. De Stichting Lokale Omroep Arne muiden (SLOA), een afsplitsing van Maximaals grote concur rent Radio Actief, vist achter het net. Het Commissariaat heeft het ad vies van de gemeenteraad van Arnemuiden opgevolgd. Die koos eind oktober voor de Stich ting Stadsomroep Middelburg, zoals de officiële naam van Ra dio Maximaal luidt. De belang rijkste reden om voor Maximaal te kiezen was het feit dat de ge meenten Middelburg en Arne muiden over een jaar toch wor den samengevoegd. Het Com missariaat heeft, na dinsdag een hoorzitting te hebben gehouden, die opvatting gesteund. P. Ingelse van SLOA noemt de uitspraak 'teleurstellend'. „We wilden in Arnemuiden juist een eigen lokale omroep beginnen met Arnemuidse mensen." In gelse wil wachten met bertn aantekenen tot de motivatieL het Commissariaat bekend i^j maakt. Dat gebeurt waarsclL lijk pas begin januari. „Maal kan me bijna niet voorstelo dat we niet in beroep gaan"tl dus Ingelse. pi Gewonnen „Wij zijn uiteraard zeer blij",lo geert Maximaal-voorzitter jai van der Boor. „We hebbenie recht gewonnen. De gemeenjr eigenlijk de beslisser. Als delg meente een advies geeft, wai het Commissariaat dan nogpi anders te bepalen? Boventfy was de motivatie van Actiën: lerbelabberdst. Niets wees ae dat ze echt gemotiveerd wij om een omroep voor Arneite den op te zetten." Voor Maximaal verandert"" met uitbreiding met ArneiL den weinig. Van der Boor: ,.tf ons betekent het eigenlijk I meer dan dat we er 1323 kaj aansluiting bij krijgen. We sj ven er wel naar om in Arneif den een produktiestudioir neer te zetten, zodat de meij daar zelf ook een paar uur ra' per week kunnen leveren." 'a Stuur deze bon naar: Natuurmonumenten, Antwoordnr. 9933, 1200 WK 's-Graveland Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend dat de raad dezer gemeente op 19 decem ber 1995 het bestemmingsplan Kom Wemeldinge, le planverandering, heeft vastgesteld overeen komstig het ontwerp, zoals dat op grond van arti kel 23 van de Wet op de ruimtelijke ordening ter inzage heeft gelegen. Ingevolge artikel 26 van voornoemde wet ligt het vastgestelde bestemmingsplan met ingang van vrijdag 22 december 1995 tot en met donderdag 18 januari 1996 gedurende vier weken ter gemeente secretarie. afdeling Bestuurszaken, voor een ieder ter inzage. Degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeente kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de ruimtelijke ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan geflu- rende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. schriftelijk bedenkingen inbrengen te gen het vastgestelde bestemmingsplan. Kapelle. 21 december 1995. Burgemeester en wethouders van Kapelle, G. C. de Groot, burgemeester J. A. Priem, wnd. secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 28