Schrier mag zijn karwei afmaken Er wordt nu te veel op de man gespeeld Zeeuwse profs als uithangbord Contract met een jaar verlengd Teleurstelling voor Goese zaalvoetballers Jacky Charlton stelt beslissing nog uit Afwachtende houding biljarters van YDN sport op tv uitslagen van onze verslaggever VEERE - Het huwelijk lussen Ron Schrier en Veere zal zeker nog eventjes voortduren. Maan dagavond besloten de voetbal trainer, het bestuur en de spon- sorgroep het contract met een jaar te verlengen. Tot genoegen ook van Schrier zelf. „Hieruit spreekt enorm veel vertrou wen. Ik ben ontzettend blij dat ik m'n karwei mag afmaken." Vooral de frisse aanpak van de ambitieuze oefenmeester deed het Veere-bestuur besluiten het contract met zijn trainer een jaar te verlengen. Voorzitter Henk Feenstra: „We hebben aan elkaar moeten wennen, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we nog een eind kunnen komen." De trainer zeifis alleen maar blij dat hij nog een jaar mag sleute len aan de tweede klasser. Na een stroef begin lijkt Schrier zo net voor de winterstop de juiste snaar te hebben geraakt bij zijn spelersgroep. „Als ik zie hoe ze trainen en met elkaar omgaan. geeft me dat alle vertrouwen. En. er is nog niets verloren. We moeten gewoon bij de eerste zes zien te eindigen. Dan spelen we volgend jaar. na de herstructure ring van het zaterdagamateur- voetbal. eerste klasse. En dat moet toch een stimulans zijn voor de jongens. Kijk. SHO zal ongetwijfeld kampioen worden, maar wij zijn absoluut niet slechter dan WGZ of Din- teloord. En dan is er nog de der de periode hè." Gespierde taal van de oefen- meester die om nog een andere reden goed ligt bij het Veere-be stuur. Schrier is er immers niet vies van de jeugd een kans te ge ven. En dat hadden ze lang niet meegemaakt in het Zeeuwse dorp. „Op dit moment trainen drie jonge jongens mee met de selectie. Ze mogen er als het wa re aan ruiken. Voor het begin van de training ga ik individueel met ze aan de slag. Ik vind de jeugd heel belangrijk. Daarom ook ben ik blij dat ik mijn lijn mag doortrekken." Ook de spelersgroep reageert verheugd. „Heeft-ie bijgete kend? Nou, dat vind ik prima", steekt Ad Gladdines zijn me ning niet onder stoelen of ban ken. „Ik ben ook naar Veere overgestapt, omdat Ron Schrier er trainer werd. Ik heb hem tien jaar geleden al meegemaakt in de jeugd en toen vond ik het al een goeie." Ruud Pennings noemt de ver lenging van Schriers contract 'een goede zaak'. „Ik heb het al eerder gezegd: Ron Schrier is een trainer met een eigen visie. Hij is er voor heel de club. In het begin moesten we aan elkaar wennen en dat is ook logisch. Nu gaat het steeds beter." Het ver baast de oud-prof daarom ook niets dat Veere zo stroef draait jn de tweede klasse A. „Ik heb nog nooit een trainer meegemaakt die met een nieuwe selectie ge lijk goed draaide. Zoiets heeft nu eenmaal tijd nodig, nog steeds. van onze medewerker GOES - Het zaalvoetbalteam El Toro incasseerde in de landelij ke eerste divisie een teleurstel lende 3-5-nederlaag tegen Lions Nefkens. Een fikse tegenvaller voor de Goese ploeg, dat einde lijk weer eens compleet aan trad. Het mocht niet baten, want de Brabanders buitten en kele situaties knap uit. Dat bleek al in de beginfase. El Toro had in het Goese Sportpunt aan vankelijk een overwicht, maar kreeg na tien minuten een eer ste tik uitgedeeld: 0-1. Op slag van rust leidde balverlies bij de thuisclub tot een tegenaanval van Lions, waaruit 0-2 werd ge scoord. In de tweede helft zette El Toro zijn tegenstander op eigen speel- helft vast. Het overwicht werd beloond met een schitterende treffer van Serge Berrevoets. Toen de gelijkmaker in de lucht hing, viel plotseling het doel punt aan de andere kant. De scheidsrechter zag in een strui kelpartij van een van de Braban ders een strafschop. Doelman John van Elburg moest met twee minuten straf naar de kant. Lions benutte het buitenkansje: 1-3. Op het moment dat El Toro net weer compleet was. schoot Lions nummer vier tegen de touwen. De ploeg van coach Armand Doesburg kwam via doelpunten van Bas de Koeijer en Pearl Doesburg terug in de wedstrijd 3-4). maar in de slotfase strafte de tegenstander de risico's bij El Toro genadeloos af: 3-5. Tweede divisie: Konica/Primeur- Parbo Windhoek 6-1. De eerste helft was Parbo zeker gelijkwaardig aan de ploeg uit Goirle, maar de cijfers (2-0) spra ken in het voordeel van Konica. De tweede helft begon goed met een treffer (2-1) van Marciano Seedo. Daarna waren er kansen op de gelijkmaker, maar het doelpunt (3-1) van Van Loon viel aan de andere kant. Binnen zes minuten was het daarna ge beurd met de Goesenaren. Van der Schaaf, De Kok en Van Loon bepaalden de eindstand, hetzij geflatteerd, op 6-1. Jan Poortvliet, Gérard de Nooijer, Romeo van Aerde en Dennis de Nooijer (van links naar rechts) waren gisteren te gast in de Zeeuwse bibliotheek. foto Ruben Oreel Meer aandacht voetbal in bibliotheek van onze verslaggever MIDDELBURG - Zo vaak komen ze er nou ook weer niet, maar gisteren waren ze wel even in de Zeeuwse bibliotheek. Voor een fotosessie. Dennis en Gérard de Nooijer. Romeo van Aerde en ex- international Jan Poortvliet. De beroepsvoetballers fungeren, als het aan Wim Hierck ligt, als uithangbord voor het Zeeuwse voetbal. En als het aan hem ligt gaat ook de Middelburgse bi bliotheek steeds meer aandacht besteden aan voetbal en litera tuur. Hierck is medewerker bij de Zeeuwse bibliotheek. „Het Zeeuwse voetbal gaat mij aan het hart", legt Hierck de re den van de fotosessie uit, „en ik vind dat de bibliotheek te weinig aandacht aan het voetballen besteedt. Daarin moet verandering komen. Daarom heb ik een busreis geregeld naar Sparta-Ajax. een duel waar de broers De Nooijer tegen Danny Blind spelen. De reacties hierop zijn enorm positief. Ik heb zes bussen vol gekre gen, in totaal gaan 304 mensen mee. Ik probeer gewoon op mijn eigen manier voetbal te promoten in bibliotheek." Sip Beth, pr-functionaris van de Middelburgse bibliotheek, juicht het initiatief toe. „Het is hartstikke leuk dat zo veel perso neelsleden enthousiast reageren op de reis. Onder het personeel zijn namelijk veel 'roestvrij stalen' voetbalsupporters te vinden." De voetballers lieten de sessie gelaten over zich heenkomen. Her- ick sleurde enthousiast de spelers door de bibliotheek. Een foto op de trap en eentje in het nieuwe sportdokumentatiecentrum, speciaal voor in het personeelsblad. Het accentueert nog maar eens de nieuwste koers die de bibliotheek heeft- ingeslagen. Meer voetbal en literatuur in de kasten. „Want daar is nou eenmaal veel animo voor", aldus Wim Hierck. Leo Visser, de olympische frustratie voorbij van onze verslaggever Govert Wisse HALFWEG - De Nederlandse schaatswereld stond op zijn kop. toen Rintje Ritsma een half jaar geleden met veel bombarie uit de kernploeg stapte. Leo Visser deed in 1988 precies hetzelfde, maar ruzies bleven toen achterwege. De voormalige dorpsgenoot (Haa strecht) van Hein Vergeer pak te in dat 'alternatieve' jaar al le grote titels. Daarna kwam Visser vooral in het nieuws als de schaatser, die piloot werd. En als de man, die net naast het olympisch goud greep. Bij na vier jaar terug gooide hij na de Winterspelen van Albert- ville zijn schaatsen in het pu bliek en nam de stuurknuppel van een KLM-Boeing 737 ter hand. Als hij niet vliegt ver maakt Visser zich tegenwoor dig met zijn vriendin (ex- schaatster Sandra Voetelink, met wie hij samenwoont in Halfweg), een partijtje voet bal, golf en het opknappen van oude motoren. Leo Visser kan zich het voorval nog als de dag van gisteren her inneren. Het speelde zich eind maart 1992 af in dp Haarlemse binnenstad. Een maand, nadat hij in Albertville afscheid had genomen van het schaatsen en een week, nadat de arts Kar- sten een (nog immer) onbekend lid van de Oranje-schaatsploeg van dopinggebruik had be ticht. „Ah joh", riep een PTT- kabelwerker, die met een schep zand in de hand de passerende schaatser herkende, „Maak ons nou niks wijs. We weten toch hoe het werkt Visser wist vanaf dat moment, dat hij net als zijn olympische ploeggenoten in het verdach tenbankje zat. Hij komt daar waarschijnlijk zijn hele leven niet meer vanaf. Ondanks de uitspraak van de rechter, die meende dat Karsten de gren zen had overschreden door te roepen dat een niet bij name genoemde Albertville-ganger bij hem was geweest voor do- pingadvies. „Karsten". zegt Visser bijna vier jaar later, „heeft er toch mee bereikt dat mensen den ken. datje net als anderen in de sport maar wat aanrommelt. In die zin heeft hij me beschadigd. Het gevaar is ook. dat hoe ver der je van het toneel af bent. hoe makkelijker mensen over je spreken. Toen was ik nog voor iedereen een persoon en durfde men mijn naam niet hardop te noemen. Maar wat als je tien jaar verder bent en die zaak komt weer aan de or de9 Dan is die drempel weg en doet het dus anderen minder pijn om mij ermee in verband te brengen." Nadat de Haarlemse huisarts op de tv zijn ontboezeming had gedaan, lag de naam van Visser bij sommigen voor in de mond. „In het geruchtencircuit rond de ijsbanen viel vooral mijn naam. Er waren zelfs mensen, die me in de wachtkamer van Karsten hadden zien zitten. De Oostenrijkse schaatsers Emin- ger en Hadschieff zeiden ook dat ik wel degene moest zijn, die Karsten had bedoeld. En eerlijk is eerlijk, als ik buiten lander was geweest had ik dat misschien ook logisch gevon den. Wij in Nederland twijfel den toch ook hardop, als DDR- schaatsters een maandvoor een WK niet verschenen op een EK. 'Die zijn er nog niet klaar voor', riepen we dan. En dan ga ik een maand voor de Spelen niet naar het EK. terwijl ik me wel gekwalificeerd had. Er viel wat voor te zeggen om mij te verdenken", aldus Visser, die gek genoeg zeven jaar geleden bijna in zee was gegaan met diezelfde Karsten. „Ik had toen de alternatieve kernploeg in het leven geroe pen en was op zoek naar een dokter. Iemand opperde om Karsten te nemen. Uiteindelijk is Frank Nusse aangetrokken. Ik ben achteraf bekeken rete- blij. dat Karsten het niet is ge worden." Drog en bedrog Hoewel drog en bedrog een haat-liefde verhouding hebben met de sportwereld, gelooft Visser nog steeds dat het schaatsen een maagdelijk ei land is. „Ik heb in al mijn kern ploegjaren nooit iemand do ping zien gebruiken Die cul tuur is er niet in het schaatsen. Ik was en ik ben er zelf nog steeds op tegen. Het geeft een oneerlijke concurrentie." Visser zegt met trots terug te kijken op zijn loopbaan. Het geen verwondering wekt. Want was hij niet de schaatser, die briesend afscheid nam in Al bertville? Rintje Ritsma, die naast Visser op een bankje zat. schrok zich kapot, toen zijn ploeggenoot uit elkaar spatte. Visser sloeg woedend met zijn vuist op het bankje, nadat Jo- hann Olav Koss hem met ne genhonderdste van een secon de het goud op de 1500 meter Leo Visser: ik heb in al mijn kernploegjaren nooit iemand doping zien gebruiken. door de neus had geboord. Weer niet. net als vier jaar eer der in Calgary. Toen greep To- mas Gustafson in een waanzin nige slotronde de hoofdprijs op de vijf kilometer en keek Visser samen met Henk Gemser met tranen in de ogen naar het doffe zilver in zijn hand. „Het heeft even geduurd voor ik die kater van Albertville had verwerkt Ik wilde nog één jaar alles op alles zetten voor het goud. Als dat dan op negen honderdste stukloopt., doet dat pijn. Maar nu, na vier jaar, kijk ik daar toch anders tegenaan. Moet ik ontevreden zijn over mijn schaatscarrière. omdat ik geen olympisch goud heb? Nee. Ik ben Europees- en wereld kampioen geweest en heb vier olympische plakken En dat, terwijl ik ondertussen mijn pi loten-opleiding volgde en later een fulltime baan als verkeers vlieger kreeg. Als je terugkijkt, moet je ook reéel zijn en vast stellen. dat wat je wilde mis schien wel te hoog was gegre pen. Olympisch goud en een volledige job bij de KLM... Dat was nogal wat." Privé-team Zeven jaar geleden stapte Vis ser van de kernploeg over naar een privé-team. Niet om veel te verdienen, want een sponsor was pas op het allerlaatst ge vonden. maar om zijn handen naast het schaatsen vrij te heb ben voor zijn opleiding voor verkeersvlieger. Waar de schei ding van Ritsma dit seizoen bijna elke dag lawaai oplevert, verliep Vissers koerswijziging destijds vrijwel geruisloos. Toen hij in dat jaar Europees en wereldkampioen werd. stond kernploeg-coach Krook met Vissers trainer Arie Koops gebroederlijk op het ijs. Visser: „Ritsma heeft het beter dan wij voor elkaar op het ge bied van sponsoring- Onze pré was, dat we niet in een conflict situatie zijn weggegaan bij de bond. Misschien is het verschil. dat ik destijds nog kampioen moest worden en Rintje dat al was. toen hij opstapte. Als ik hem was geweest, had ik min der het conflict gezocht. Dat heeft een hoop kapot gemaakt. Koops en ik zijn meteen in de zomer bij Krook langs geweest om alles goed door te spreken. Wat De Vegt onlangs heeft uit geroepen over de bond. was niet zo fraai. Maar ik denk. dat Gemser zich dat persoonlijk heeft aangetrokken, terwijl die uitlatingen niet voor hem be doeld waren. Gemser was niet de persoon om daar moeilijk over te gaan doen. Hij heeft de boel ook op scherp gesteld. Niet slim. Het wordt allemaal te veel op de man gespeeld. Gemser komt nu erg in het ge weer voor de KNSB terwijl hij zelf ook jaren zijn bedenkingen over de bond heeft geuit. Het verbaast me. die rol van Gem ser Zijn voormalige coach Arie Koops is. met Frank Nusse. een van de weinigen met wie Visser nog regelmatig contact onder houdt. „Koops is de beste coach, die ik ben tegengeko men. Ik zal niet zeggen, dat hij de kennis heeft van Krook, maar zijn manier van werken sprak me erg aan. Heel gericht op de wens van elk individu. Koops was zijn tijd vooruit. Om zo'n man verder te laten komen, is het belangrijk dat er een kundig bestuur is. Hij heeft de zak gekregen van mensen die zich nooit hebben verdiept in zijn werkwijze. Maar wat dat betreft is de schaatsbond altijd al een a-sociale wergkever ge weest. Als je ziet hoe die met zijn werknemers omgaat... schandalig soms. Ze verwach ten een hele grote loyaliteit, maar trappen iemand na zes maanden net zo makkelijk weer de deur uit." Visser doet sinds enige tijd zelf wat in de begeleidende sfeer. Hij is bij het gewest Noord-Hol land/Utrecht een soort praat paal/adviseur van de selectie van Eddy Verheijen. Visser ziet zichzelf niet als fiilltime coach. „Oh nee.. Ik praat nu wat met de jongens. Vertel ze wat uit de oude doos en geef ze links en rechts wat aanwijzingen. Maar coach, nee nooit..." Co-piloot Visser heeft na Albertville heel overwogen een punt gezet ach ter zijn schaatscarrière. Het vliegen heeft sindsdien alle prioriteit. Als co-piloot, op een KLM-Boeing vliegt hij bijna dagelijks op tal van Europese bestemmingen. Als hij de pas sagiers toespreekt, heeft hij het over 'uw co-piloot Visser'. Zijn voornaam laat hij expres weg. „Er zijn natuurlijk mensen, die weten, dat ik bij de KLM werk. Als ze dan de naam Leo Visser horen, gaat er helemaal met een een lampje branden. Niet dat er meteen een golf door het toestel gaat, maar soms is er een enkele passagier, die zich afvraagt of ik het ben." Over zijn werk wil - en mag - hij niet veel kwijt. Over de onvre de onder de KLM-vliegers hele maal niet. Journalisten, die het daarover met hem willen heb ben. verwijst hij naar woord voerder Baksteen van de Ver eniging voor Verkeersvliegers. En het schaatsen? Dat is voor bij. Hoewel.. „Pasgeleden wilde ik met mijn vriendin Sandra (Voetelink) tochtjes op natuu rijs gaan maken. Had ik nog nooit gedaan. Helaas begon het te dooien. Maar dat lijkt wel leuk om te gaan doen." En daarom alleen al is het een goede zaak dat Ron Schrier blijft. Ik durf het zelfs zo te stel len. Pakken we dit jaar geen prijs, eindigen we bijvoorbeeld op de tweede of derde plaats en houden we deze groep bij elkaar, dan gaan we volgend seizoen zé ker hoge ogen gooien." DUBLIN (RTR) - Jacky Charl ton zal vandaag (donderdag) overleg voeren met het bestuur van de Ierse Voetbal Associatie (FAI) over zijn toekomst als coach van de nationale ploeg. Het Engelse boulevardblad The Sun wist gisteren al te melden dat Charlton zijn contract niet zal verlengen. Een woordvoer der van de bond sprak dat voor alsnog tegen. „Binnen 24 uur zal er over zijn toekomst worden gepraat", zei hij slechts. Charlton (60) en zijn elftal wer den in de beslissingswedstrijd in Liverpool door Nederland (0-2) voor de EK-eindronde uitge schakeld. Na afloop zei Charlton over zijn al of niet aanblijven als coach: „Ik ga genieten van Kerstmis, het einde van het jaar afwachten, wat met andere men sen praten en dan mijn beslis sing bekendmaken." Het was de tweede keer (met het EK in 1992) dat de Engelsma: met het Ierse elftal een eindroi de niet haalde. In de tien jaar da hij bondscoach was, leidde h zijn ploeg naar het EK van 198 en de WK's van 1990 en '94, In 9 wedstrijden leed Charlton me zijn ploeg slechts zeventien ne derlagen. De Ierse bond wil het waar schijnlijke afscheid van de popy jj laire coach opluisteren met eet d wedstrijd tegen wereldkair pioen Brazilië. Als opvolger voa Charlton komen Da (Blackburn Rovers). McCarth (Millwall) en Kinnear (Wimblé don) in aanmerking. Volgens di jji Engelse kranten maakt Mik u McCarthy de beste kansen. ,J zou het fantastisch vinden alsdi Ieren me vragen", gaf hij alvas als commentaar. De bond wil i elk geval zekerheid voordat 23 januari het wedstrijdschem bekend wordt van de kwalifici tieduels voor de WK 1998. GORINCHEM (ANP) - De am nestie die de Europese en de we reld Biljart Bond met ingang van 1 januari 1996 aan geschor ste en/of uitgesloten leden ver lenen, verandert niets in het be staan van de Vereniging Drie banden Nederland (VDN). Deze afgescheiden organisatie van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB). waarin al le topspelers uit het driebanden zijn verzameld, is positief over de aanzet, maar ziet nog geen verbetering in de Nederlandse situatie. De KNBB neemt de amnestie weliswaar over. maar ziet de VDN nog steeds als een concur rerende organisatie met een ei gen driebandencompetitie. De VDN vergaderde woensdag avond in Gorinchem. Zij ver moedt dat de KNBB het speel verbod handhaaft voor VDN- wedstrijden. „Wij vinden", aldus vice-voorzitter Willie Minkels „dat spelers vrij moeten zijn k de keuze van wedstrijden spe len." In het VDN-bestuur werd Ra; mond Nicodem tot secretaris bi noemd. 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten 11.55-14.30 Did 1: Sport: schansspr: gen: rechtstreeks verslag van de reldbeker vanuit Oberhof 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.43-18.51 Ncd 2: Sportjournaal. 19.30-20.00 BRT 2: Sport. 20.00-20.30 BBC 1: Big Break: snot* erspelshow. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.20-22.30 BRT 2: Sport Extra: vet rijden. 22.45-01.00 Supersport: Kampioe schappen zaalhockey. 23.30-00.05 RTL 4: Sport. Dammen Bamako. WK vrouwen. Zesde ronde. Makarenkova (Oek) - Wanders (Ned) 1- 1, Van Lith (Ned) - Rimsja (Let) 1-1, Balthi (Oek) - Vesjki (Est) 1-1, Minkina (Pol) - Goloebjeva 0-2, Gaibova (Aze) - Tsjid- lauskiene (Lit) 0-2, Zilbermann (Dui) - Traore (Mali) 2-0, Lewina (Isr) - Tsjitai- kina (Rus) 1-1, Dembele (Mali) - Milsjina (Rus) 0-2. Stand: 1. Tsjidlauskiene 10, 2. Gaibova, Goloebjeva 9, 4. Balthi, Tsjitaikina 8, 6. Van Lith, Makarenkova, Zilbermann 7, 9. Rimsja 6,10. lewina, Milsjina 5,12. Vesj ki, Wanders 4, 14. Minkina 3, 15. Dem bele, Traore 1 Schaatsen Assen. NK afstanden. Vrouwen, 100 m: 1. Aaftink (Baambrugge) 22,63 secon den (11,29-11,34), 2. Koudenburg (Odoorn) 22,76 (11,43-11,33). 300 m: 1. Aaftink 54,14 (26,94-27,20), 2. Kouden burg 55,87 (27.77-28,10). Mannen, 100 m: 1. Pol (Vriezenveen) 20,46 (10,20-10,26), 2. Velt (Leeuwar den) 20,51 (10,22-10,29). 300 m: 1. Velt 49,80 (24,80-25,00), 2. Smulders 50,19 (25,18-25,01). 's-Heerenhoek: In De Korenbeurs in 's Heerenhoek hield de vereniging Soii nus 2. Uitslag eerste wip: eerste hooft vogel, J. de Jonge Soranus 2; tweed hoofdvogel, E. Maat Zorgvlied; eerfl zijvogel, P. de Jonge Spes Nostra; de zijvogel, N. Pankow; derde en vierd zijvogel, L. de Hond; eerste kal, G. Garsel allen Soranus 2; tweede kal, Jai Vermue Jacoba van Beieren; derde ka B. Rijk Soranus; vierde kal, N. Schouw naar Juliana; meeste kleine vogels (9 Nagelkerke Doel naar Hoger; vliegende vogelprijzen waren voor, Rijk Soranus en Jobien de Jong A.D.L.M.; Uitslag tweede wip; eersl hoofdvogel, F. Koens Spes Nostn tweede zijvogel, C. Jeremiasse; den zijvogel, E. Maat beiden Zorgvlied, de zijvogel, H. Koens Spes Nostra; ee ste kal, G. van Garsel Soranus 2; tweed kal, B. Rijk Soranus; derde kal, L. Hond Soranus 2; vierde kal, J. Guchte Zorgvlied; meeste kleine vogel (6) J. v.d. Dries Soranus. Skiën Schaken Groningen. Koop Tjuchemtoernooi, in- vitatiegroep. Tweede ronde; Kamsky (VSt) - Piket (Ned) 1-0, Svidler (Rus) - Van Wely (Ned) 0-1, Tiviakov (Rus) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Karpov (Rus) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Hansen (Den) - Sokolov (Bos) 1/2-1/2, Al- masi (Hon) - Leko (Hon) 1/2-1/2. Stand; 1. Van Wely 2 punten, 2. Kamsky 1 1/2, 3. Tiviakov, Lautier, Karpov, Adams, Hansen, Sokolov, Leko 1,10. Al- masi. Piket, Svidler 1/2. Piancavallo. Freestyle, aerials. Manner 1. Blanc (Fra) 231,27 punten, 2. Fedde sen (VSt) 230,29, 3. Langlois (Ca' 230,15. Vrouwen; 1. Brenner (Can) 173,01, Stone (VSt) 167,42, 3. Olivier (Ca 163,84. Veysonnaz. Wereldbeker vrouwen. S per G: 1. Meissnitzer (Oos) 1.28,72, Zurbriggen (Zwi) 1.28,90, 3. Dorfmeisli (Oos) 1.29,17, 4 Wachter (Oos) 1.29,4i 5. Seizinger (Dui) 1.29,45, 6. Gutensoh (Dui) 1.30,03. Stand WB Super G na drie wedstrijden 1. Meissnitzer 222 punten, 2. Seizing* 165, 3. Ertl (Dui) 160. Stand WB algemeen na tien wedstrj den: 1. Meissnitzer 448, 2. Seizinger40! 3. Wachter 379. Schietingen In 's-Lands Welvaren te Kwadendamme hield de vereniging Victoria een schie ting op de liggende wippen. Er waren 46 schutters. Uitslag eerste wip; eerste hoofdvogel, A. Dekker Doel naar Hoger; tweede hoofdvogel, H. Franse Willem Teil; eerste zijvogel, J. Hoogstraate Doel naar Hoger; tweede zijvogel, P. de Jon ge Vooruitgang; eerste kal, P. Meeuwse St. Sebastiaan; tweede zijvogel, M. de Jonge Soranus 2; meeste kleine vogels (3) H. v. Hekken Victoria; Uitslag tweede wip; eerste hoofdvogel, L. van Dijke St. Sebastiaan; tweede hoofdvogel, H. Franse Willem Teil; eerste zijvogel, P. v.d. Veer St. Andries; tweede zijvogel. Job. de Jonge A.D.L.M.; derde zijvogel, L. van Dijke St. Sebastiaan; vierde zijvo gel, J. Boelens Willem Teil; eerste kal, P. Vette Concordia; tweede kal, C. Geijs A.D.L.M.; derde kal, J. Boelens Willem Teil; vierde kal, J. Repkes Victoria; de vliegende vogelprijzen waren voor, P. de Jonge Vooruitgang en Job. de Jonge A.D.L.M. Pyramide schieting: In 's-Lands Welva ren hield men een schieting op de lig gende wippen, de eerste wip was een pyramide, de tweede een gewone wip. Door de heer en mevrouw De Wilde werd een wissel Cup geschonken. Dit is een cup met grote oren. T. v.d. Maale van Ravenstein was met 4 punten de eerste op deze schieting. Uitslag pyra mide: Ie blok, H. Hoogstrate St. Sebas tiaan, 2e bi M. Boonman Willem Teil, 3e bl E Maat Zorgvlied: 4e bl, Janny de Jonge Soranus 2; 5e bl, F. Rentmeester Willem Teil, 6e bl, T. v.d. Maale Raven stein; 7e bl, J. Harick Diana, 8e bl, R. Repkes Victoria: 9e bl, T. v.d. Maale; 10e bl. H. van Leeuwen beiden Ravenstein. 11e bl, J. Knol Doel naar Hoger; 12e bl Jac. Doene Victoria; 13e bl, T. v.d. Maale Ravenstein; 14e bl, B. Rooze Zorgvlied; 15e bl, Fabian Smitskamp Ravenstein. Uitslag gewone schieting: eerste hoofdvogel, L. van Dijke St. Sebastiaan; tweede hoofdvogel, B. Rooze Zorgvlied: eerste zijvogel, M de Jonge Soranus 2, tweede zijvogel, P. Meeuwse St. Sebas tiaan, derde zijvogel, C. Jeremiasse Zorgvlied; vierde zijvogel, P. Meeuwse St. Sebastiaan; eerste kal. F. Rentmees ter Willem Teil, tweede kal, Jac. Doene Victoria; derde kal, H. Hoogstrate St. Se bastiaan meeste kleine Vogels (4) T. v.d. Maale Ravenstein; de vliegende vogel prijzen waren voor, B. Vermeule Zorg vlied en J. van Liere St. Sebastiaan. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van woensdag. 5 - 9-10-11 -17-18-24-26-37-42-45-' - 50 - 51 - 54 - 56 - 58 - 59 - 60. Duitse midlotto. Trekking A: 3 - 7 - 27 35 - 40 - 45. Reservegetal: 48. Supergt tal- 9. Trekking B: 10 - 23 - 27 - 42 - 45 - Reservegetal: 1. Supergetal: 7. Spel 77: 2654347. Super 6: 241297. (onder voorbehoud) Voetbal Spaanse competitie: Albacete-Bilbao) 0, Atl.Madrid-Compostela 3-0, Celtd Oviedo 1-0, Espanyol-Betis 1-1, Meridt Zaragoza 1-1, Santander-Salamanca 1, Valladolid-Vallecano 1-1, Sevilla -Bi celona 1 -0, Gijon-Valencia 1 -3, Sociedad Tenerife 0-1. Zaalvoetbal Stand: Tweede divisie: 1. BCZ/Gouw^ sleutel 12-32, 2. FC Van Haren 12-28, Konica Primeur 12-25, 4. Alwako 12-2 5. De Tegelhal 11-21, 6. Van Zandvoo 11-16, 7. De Raven 12-16, 8. Totelos 14, 9. Parbo/Windhoek 11-9, 10. Schiji del '94 11-7, 11. TSC-groep 11-4, 1 Geenen Sport 11-3. Belgische competitie: Harelbeke-Aa! 2-1. Engelse beker: vierde ronde: Bolton V Norwich C. 0-0, Birmingham-Middelsb 2-0. Norwich wns. Eredivisie: GA Eagles-PSV 0-5, NAC-R da JC 0-0, Ajax-Graafschap 1-0. Ajax PSV Willem II Heerenveen Sparta Feyenoord RodaJC FC Twente NAC RKC Groningen Vitesse Fortuna S. Volendam NEC Graafschap FC Utrecht GA Eagles .17 16 1 0 49 59- 18 14 2 2 44 61- 17 7 8 2 29 37- 18 7 8 3 29 29- 18 8 5 5 29 26- 17 8 4 5 28 37- 18 6 8 4 26 20- 18 7 5 6 26 26- 17 6 7 4 25 26- 18 7 4 7 25 21- 18 6 6 6 24 25- 18 6 5 7 23 27- 18 4 5 9 17 14- 18 3 5 10 14 16- 18 3 5 10 14 174 18 2 5 11 11 184 18 2 5 11 11 14-3 18 1 6 11 9 20-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 20