Gemeentehuis in Grijpskerke Recreatie PZC Radio Maximaal mag uitzenden in Arnemuiden Plaats leeft niet sterk onder inwoners Walcheren Leven nemen zoals het komt zeeland 18 Bestuurlijk overleg Walcheren maakt voorkeur kenbaar geslaagden Verzet uitspraak bouw oude veilingterrein in Kapelle vergeefs Donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 december DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 van onze verslaggever GRIJPSKERKE - Het gemeen tehuis van de toekomstige Wal- cherse plattelandsgemeente komt waarschijnlijk aan de Ma- riekerkseweg in Grijpskerke te staan. Een meerderheid in het bestuurlijk overleg (gevormd door de vijf colleges van burge meester en wethouders) heeft woensdagavond een voorkeur uitgesproken voor die locatie. Alleen Veere lijkt nog te kiezen voor de Kadetweg in Seroosker- ke. Valkenisse, Mariekerke. West- kapelle, Domburg en Veere wor den op 1 januari 1997 samenge voegd tot een grote plattelands gemeente. Gekozen is voor de bouw van een nieuw gemeente huis, waarvoor een aantal loca ties zijn onderzocht. Uiteindelijk zijn er twee overgebleven: de Mariekerkseweg in Grijpskerke (vlakbij de begraafplaats) en de Kadetweg in Serooskerke, naast het gebouw van de Centrale Dienst Gemeentewerken. Een derde geschikte locatie, bij het 0 Zorgopleidingen VLISSINGEN - Bij het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen. loca tie Vlissingen, hebben de vol gende kandidaten het diploma Verpleegkundige behaald: K. van den Berg. K. Deelen-van Waarde. P. de Jager. B. van der Menie. P Mols. C. Proos. C. Rob- bemond, I. Poppe-Sturm. Deze kandidaten volgden hun praktijkopleiding in het Zieken huis Walcheren. Ziekenverzorgenden Goes GOES - Bij de Stichting Oplei dingsschool voor Ziekenverzor genden in Goes slaagden de vol gende kandidaten voor het eind examen ziekenverzorging: Loes van Beveren, Monique Boet-Rijk, Yvonne Kranen donk-Bos, Diana van Rozen- daal-Moerland, Coby van Ier- land-Dorst, Willy de Kreek-Dui- ne. Saskia van Dokkum, Hellen Sonke-de Wit, Sjaan Steketee- Paauwe. Munriikenhof in Grijpskerke. viel af omdat de grond niet te koop is. Het bestuurlijk overleg kwam er vorige week dinsdag niet uit en laste woensdagavond een extra vergadering in. „De voorkeur van de meerderheid gaat uit naar Grijpskerkeconcludeer de drs H Eversdijk, voorzitter van het bestuurlijk overleg, na afloop van de besloten bijeen komst. „Op 17 januari hebben we weer regulier bestuurlijk overleg, waarin het definitieve besluit moet vallen", aldus Ademtest wijst drank aan als oorzaak botsing VLISSINGEN - Een dronken automobilist uit Vlissingen (34) heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een aanrijding ver oorzaakt op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Koudekerkseweg in Vlissingen. De man reed om 1.20 uur over de Koudekerkseweg en op het be wuste kruispunt botste hij tegen een 21-jarige plaatsgenoot die van de Rooseveltlaan kwam. Een ademtest wees uit dat de 34-jarige Vlissinger ruim twee keer zo veel had gedronken als maximaal toegestaan. Hij kreeg een dagvaarding en mocht vijf uur niet meer rijden. Zijn auto moest worden weggesleept. Eversdijk. die verder niet inhou delijk op de discussie of de voor keuren van de afzonderlijke col leges wilde ingaan. Omdat de kosten van beide loca ties te vergelijken zijn. lijkt de centrale ligging van Grijpskerke de doorslag te geven. Alleen Vee re zou daar nog problemen mee kunnen mee hebben. Eversdijk zei woensdagavond goede hoop te hebben dat op 17 januari wel een 'consensus' kan worden be reikt. „Daarna gaat het naar de gemeenteraden. Die moeten het geld beschikbaar stellen en heb ben dus het laatste woord. Als een het niet wil, dan gaat het niet door. Dat wordt het een zaak van de nieuwe gemeente." van onze verslaggever VLISSINGEN - Achter gesloten deuren wordt nu al bepaald waar de ambtenaren van de toe komstige Walcherse platte landsgemeente zullen worden ondergebracht. Menig Walche- renaar vindt het desgevraagd 'belachelijk', 'bepaald niet de mocratisch' en 'eigenlijk te gek voor woorden' dat een zo be langrijk besluit op deze manier wordt genomen. Aan de andere kant zal ook niemand wakker liggen van de locatie van het nieuwe gemeentehuis. Grijps kerke of Serooskerke? Ach, het zal wel. „Echt. ik heb er nog niemand over gehoord", zegt G. Prenger, voorzitter van de ondernemers vereniging in Domburg. „Waar al die ambtenaren gaan zitten, dat zal de mensen eigenlijk worst wezen. Wat hier wél leeft, en zeker bij de ondernemers, is de naam van de nieuwe gemeen te. Dat vinden wij heel belang rijk en wat ons betreft zou het Kustgemeente Domburg mogen worden. Ook wordt er met enige schrik gekeken naar wie de nieu we politieke machthebbers gaan worden." Om het even H. Koster, tijdelijk voorzitter van de dorpsraad Vrouwenpol der, lijkt het 'een goede zaak als Serooskerke het gemeentehuis zou binnenhalen. ..Het voorzie ningenniveau in het dorp gaat er in één klap mee omhoog Maar verder denk ik dat de plaats van het nieuwe gemeentehuis voor de meeste bewoners om het even zal zijn. Ze zijn nu toch ook al ge wend om vijf kilometer naar het stadhuis in Veere te rijden. En Grijpskerke is op zich ook nog dichtbij. Het zou wat anders zijn als het gemeentehuis ergens in Valkenisse wordt gebouwd." De voorzitter van de dorpsraad in Biggekerke, M P. Oostlander, meent het gerucht te hebben op gevangen dat Serooskerke goed in de markt ligt. „Maar eerlijk gezegd heb ik er nauwelijks kijk op. Wel heb ik het idee - maar dan moet ik wel heel voorzichtig zijn - dat men het hier een beetje overdreven vindt dat er een tiiemv gemeentehuis moet ko men." Op afstand G. Dingemanse-Ridderbos uit Grijpskerke heeft de discussie van een afstand gevolgd. De Ma riekerkseweg in haar dorp. waar het gemeentehuis hoogstwaar schijnlijk verrijst, noemt ze een 'prima' locatie. „Ik zou het ont zettend goed vinden als het op Grijpskerke zou komen. Dat is toch het middelpunt van alle Walcherse dorpen. De plaats bij de Mariekerkseweg is zelfs nog Diamanten echtpaar De Nooijer-Schot van onze verslaggever MIDDELBURG - Het is een lan ge tijd, maar voor het echtpaar de Nooijer-Schot uit Middel burg zijn de zestig jaren dat ze zijn getrouwd, omgevlogen. Het is bijna als vanzelf gegaan, zeg gen ze. „Blijven admehalen, het leven accepteren zoals het komt en niet te veel klagen - dan komt het allemaal wel goed", adviseert W. de Nooijer-Schot (82). „Moeilijkheden krijgt ie dereen, maar dat geeft niets", vindt haar man. Het echtpaar is daar evenmin voor bespaard ge bleven. „Ach, daar leer je van." Trots laat L. de Nooijer (83) de geborduurde schilderijen zien die zijn vrouw heeft gemaakt. Ze Kerstkrans van de deur gehaald TERNEL'ZEN - Een inwoonster van de Edisonstraat in Terneu- zen ontdekte dat niet iedereen dezelfde kerstgedachte heeft. De kerstkrans die aan haar voordeur hing, werd gestolen. Een 39-jarige man uit Hooia- plaat zit met een schadepost omdat zijn personenauto door onbekenden werd bekrast. Hij had zijn auto dinsdag gepar keerd in de Prinses Irenestraat in Schoondijke. Ook van een bewoner van de Vestdijkstraat in Hulst werd de auto woensdag beschadigd. Hij had het voertuig op het 's Gra venhofplein in Hulst gepar keerd. Toen hij terugkeerde bleek de auto rechtsvoor be schadigd. De schade is vermoe delijk toegebracht door een auto waarvan de bestuurder er na de aanrijding vandoor ging. Een schadepost van zeshonderd gulden is het resultaat van een inbraakpoging in een auto aan de Stadsweide in Biervliet. De eigenaar had zijn auto op de op rit voor zijn woning geparkeerd. De dader probeerde zijn auto open te breken maar hij werd waarschijnlijk in zijn werk ge stoord. hangen in het hele huis: de gang. de woonkamer, de eetkamer en de slaapkamer. „En dat is lang niet alles hoor. Ik heb er ook nog in de kast liggen en veel wegge geven", zegt zij. Handwerken is een hobby die ze haar hele leven heeft beoefend. „Ze was vaak alleen", legt De Nooijer uit. Hij heeft bijna veer tigjaar bij de Zeeuwse Confectie Fabriek gewerkt. Hij kocht stof fen in en moest daarvoor veel op reis. Later volgde hij J. Brok- meier op als directeur van de ZCF, die tot eind 1972 aan het Molenwater in Middelburg stond en ook vestigingen had in Aardenburg. Bergen op Zoom en het Belgische Langemark. Van de 350 mensen die hij als direc teur onder zich had. komt hij nog vaak mensen tegen. „Ik ken ze niet meer, ze zijn veranderd, maar zij herkennen mij nog wel." Nakomelingen Het echtpaar De Nooijer-Schot heeft, vier kleinkinderen en twee zonen, waarvan er één in Hong kong woont en werkt. Hij was speciaal overgekomen voor het feest van zijn ouders, dat woens dag gewoon thuis werd gevierd. beter dan hier bij het Munniken- hof, want op die plaats zou een gemeentehuis het zicht op het kasteel wegnemen. En dat vind ik net zo'n leuk gezicht als je het dorp binnen komt rijden." N. Flipse-Roelse uit Westkapelle vindt het vooral jammer dat het gemeentehuis in haar dorp wordt gesloten. „Ik woon er nu tegenover. Maar ja, je kunt het ook niet maken om de mensen uit Veere helemaal hiernaartoe te laten komen. Serooskerke lijkt mij wel een goede oplossing, want dat is ook vanuit Westka pelle goed met de bus te berei ken. En Grijpskerke, dat is al bij na Middelburg." van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Radio Maxi maal mag ook gaan uitzenden in de gemeente Arnemuiden. Het Commissariaat voor de Media heeft woensdag besloten de zendmachtiging aan de Middel burgse omroep te gunnen. De Stichting Lokale Omroep Arne muiden (SLOA), een afsplitsing van Maximaals grote concur rent Radio Actief, vist achter het net. Het Commissariaat heeft het ad vies van de gemeenteraad van Arnemuiden opgevolgd. Die koos eind oktober voor de Stich ting Stadsomroep Middelburg, zoals de officiële naam van Ra dio Maximaal luidt. De belang rijkste reden om voor Maximaal te kiezen was het feit dat de ge meenten Middelburg en Arne muiden over een jaar toch wor den samengevoegd. Het Com missariaat heeft, na dinsdag een hoorzitting te hebben gehouden, die opvatting gesteund. P. Ingelse van SLOA noemt de uitspraak 'teleurstellend'. „We wilden in Arnemuiden juist een eigen lokale omroep beginnen met Arnemuidse mensen." In gelse wil wachten met bero aantekenen tot de motivatie het Commissariaat bekend is| maakt. Dat gebeurt waarschij lijk pas begin januari. „Maar kan me bijna niet voorstel! dat we niet in beroep gaan" dus Ingelse. Gewonnen „Wij zijn uiteraard zeer blij",r^ geert Maximaal-voorzitter van der Boor. „We hebben recht gewonnen. De gemeente eigenlijk de beslisser. Als dej meente een advies geeft, wat] het Commissariaat dan nog anders te bepalen? Bovendij was de motivatie van Actief, lerbelabberdst. Niets wees enj dat ze echt gemotiveerd wai om een omroep voor Arnemi den op te zetten." Voor Maximaal verandert met uitbreiding met Arnerai den weinig. Van der Boor: „Vo ons betekent het eigenlijk n meer dan dat we er 1323 k aansluiting bij krijgen. We ven er wel naar om in Arnera den een produktiestudioo neer te zetten, zodat de men: daar zeil ook een paar uur rat per week kunnen leveren.' van een medewerker DEN HAAG/KAPELLE - Tegen standers van het appartemen tengebouw dat binnenkort op het oude veilingterrein in Ka pelle zal worden neergezet, heb ben in een procedure bij de Raad van State vergeefs aange drongen op herziening van de uitspraak die in augustus is ge daan over het bestemmings plan Oude Veiling. Een boze Kapellenaar E. Bakker zei dinsdag tegen rechter J. de Vries van de Raad van State, dat hij tijdens de zitting over het be stemmingsplan op 20 juni geen slotopmerking heeft, mogen ma ken van rechter D. Dolman, die toen voorzitter was. Omdat dit volgens Bakker in strijd is met de goede procesorde, kan rech ter De Vries niet anders doen dan de uitspraak van de Raad van State ongeldig verklaren. Met deze uitspraak werd in au gustus het bestemmingsplan Oude Veiling onherroepelijk. Intussen is aan bouwbedrijf De Delta een bouwvergunning ver leend voor een appartementen gebouw op het veilingterrein. De bouw vangt binnenkort aan. gen de verleende bouwverd ning zijn geen bezwaren in diend, zei gemeentewoorvoer ,A. van de Berge dinsdag bij Raad van State. Zegje Rechter De Vries heeft het zieningsverzoek van Bakl woensdag afgewezen. Hen ning van een uitspraak van Raad van State is alleen mo lijk als er nieuwe feiten of standigheden aan het licht men die de uitspraak and hadden kunnen doen uitval! Bakker en de andere bezwa den hebben echter diverse kei bij de Raad van State hun ze over het bestemmingsplan ki nen doen. Rechter De Vries he bij zijn collega Dolman en de. dere twee in juni aanwea rechters wel nagevraagd of bezwaarden de mogelijkheid geboden een slotopmerking maken. Volgens Dolman is wel gebeurd. Bakker heeft e< ter enkele getuigen die om ede willen verklaren dat het ders is gelopen. Het echtpaar De Nooijer-Schot vierde gisteren zijn diamanten huwelijksfeest. foto Ruben Oreel RDP Vakantie Recreatie is Nederlands grootste dagbladcombinatie. Met een betaalde oplage van ruim bereik van 4.2 miljoen reislustige Nederlanders Voor informatie en reserveringen: Advertentiecombinatie van 39 Regionale Dagbladen. Tel.: 072 5 196 596, Fax 072 5 196 484 Het gebied aan de Mariekerkseweg bij Grijpskerke, waar volgens het bestuurlijk overleg van de komende plattelandsgemeente Walche ren het nieuwe gemeentehuis zou moeten komen. foto Ruben Oreel parkeer gelegenheid! Kado-tip GAMMA 5-Delig muurverfset Bestaande uit: verfbak, perion verfrol 18 cm, werkhandschoenen katoen,tape 25 mtr. 19 mm, afdekfolie 4x5 GAMMA Latex wit voor binnen 10 liter emmer GAMMA Verven Hoogglans, wit. Voor binnen en buiten L Mfc Verrijdbaar keukenblok Beukenhout. Met flessenrek. Afm. 85x57x36 cm. (Excl. accessoires) Zijdeglans, wit. Zijdeglanzende afwerklaag voor binnen L 0% slechts Verfroller+ verlengstuk Muurverfroller van 25 cm breed. Nu samen Grondverf, wit. Voor binnen en buiten Gamma Vlissingen Govert Flincklaan 7 Tel. 0118-479799 Vrijdagavond koopavond Aktie alleen geldig bij Gamma Vlissingen van donderdag 21 t/m zaterdag 23 december 1995

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 18