Beheer vrije natuur moet beter SLAGERU BLANKENBURGH Sla uw slag! BouwCenter DeJagerTolhoek Drukte op de kerstmarkt Natuurbescherming presenteert Manifest voor koevink, korstmos en kerkuil Runderribrollade per kilo. Bel 06-300.120 vs/ Mensen in Nood {Steun een kind voor nog geen 1,- per dag Botermalse biefstuk500 gr. 15,00 Malse braadlappen500 gr. 9,50 kalfsoesters kalfsschnitzels ossehaas varkenshaas entrecöte enz. enz. 70%' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 DECEMBER 1! van onze verslaggever GOES - De 'vrije natuur' in Zee land moet beter worden be schermd en beheerd. Het gaat dan om waardevolle dieren, planten en landschappen bui ten de huidige natuurreserva ten. Zowel overheden als ge bruikers tonen doorgaans wei nig compassie met de vrije na tuur. die toch verreweg het grootste deel van het Zeeuwse landschap beslaat. In een Mani fest voor koevink. korstmos en kerkuil presenteert de Natuur bescherming een programma om de natuur buiten de natuur gebieden te redden en te ver sterken. Het Manifest bestaat uit tien punten en het wordt vandaag, maandag, aan gedeputeerde drs G. C. L. M. de Kok (natuurbe heer) aangeboden. Voor de Na tuurbescherming betekent het uitbrengen van het Manifest de afsluiting van het natuurbe schermingsjaar 1995. Onder streept wordt dat die afsluiting niet inhoudt dat de aandacht voor de natuurwaarden komen de tijd (weer) mag verslappen. ..Een fietstocht zonder leeuweri ken. een stadswandeling zonder muurleeuwebek, een voorjaars- Alcoholrijders aangehouden VLISSINGEN - De Walcherse politie heeft zaterdagavond en -nacht een grootscheepse alco holcontrole gehouden. In totaal 298 bestuurders moes ten een blaastest afleggen. Dat leidde drie keer tot een proces verbaal; twee automobilisten kregen een transactie. De hoog ste score was 635 microgram, terwijl 220 microgram is toege staan. Er werd gecontroleerd op de Ka- naalweg en de Penninghoeksin- gel in Middelburg, de Dorps straat in Oostkapelle, de Spui straat in Vlissingen en de Mid delburgsestraat in Koudekerke. nacht zonder de roep van de steenuil - daar moetje toch niet aan denken." In het Manifest pleit de Natuur bescherming in de eerste plaats voor het beschikbaar stellen van meer geld voor kleinschalige na tuurontwikkeling en agrarisch natuurbeheer. Met kracht moet een beleid worden aangepakt speciaal gericht op behoud van bedreigde dier- en plantesoor- ten. De Natuurbescherming be klemtoont dat aanleg en beheer van kleine natuur- en land schapselementen sterk bevor derd kan worden door land schapsplannen. De regels die gelden voor activiteiten in het buitengebied - deels erop ge richt bestaande waardevolle ele menten te beschermen - mogen geen barrière opwerpen voor aanleg van nieuwe natuur- en landschapsonderdelen. De Natuurbescherming geeft, aan dat langs sloten en akkers stroken kunnen worden inge richt voor natuur en landschap. Op bescheiden schaal wordt daar overigens al aan gewerkt. Om duidelijkheid te scheppen en initiatieven niet te laten ont sporen. is één aanspreekpunt gewenst voor advisering, subsi diering en ondersteuning van het particulier natuur- en land schapsbeheer. De Natuurbe scherming vindt dat bij voor keur inheems, liefst autochtoon, plantmateriaal toegepast moet worden. Vrijkomend snoeihout kan gebruikt worden voor het opzetten van takkenstapels of houtrillen. Een creatieve aanpak tijdens grondwerkzaamheden, restau ratie en renovatie leidt vaak tot verrassende natuurwinst, aldus de Natuurbescherming in punt negen van het Manifest voor koevink, korstmos en kerkuil. De laatste aanbeveling gaat over de rol die particulieren en vrijwilligers spelen bij het onder houd van kleine natuur- en land schapselementen. Die inzet ver dient in organisatorisch en fi nancieel opzicht ondersteuning. foto Ruben Oreel De kerstbomen gingen grif van de hand tijdens de kerstmarkt in Middelburg. van onze verslaggever MIDDELBURG - Bibberkou of niet, kerstmarkten trekken de zer dagen volop de aandacht. In Middelburg pakten de evene mentenorganisator SEM en de verenigde ondernemers afgelo pen weekeinde groots uit met een markt die, naar eigen zeg gen, 'klonk als een klok'. De meeste aandacht ging uit naar de tent voor het stadhuis, waar het aanzienlijk beter vertoeven was dan bij de tientallen kraampjes op de Markt. Zaterdag liep de tent al aardig vol met nieuwsgierigen die langs de kraampjes vol handelswaar schuifelden, naar de optredende bands keken en luisterden of zich warmden aan een kop erw tensoep. Zondag was het zelfs nog een slag drukker. Een van de hoogtepunten was het optreden van Justine Pelme- lay, die in 1989 Nederland verte genwoordigde op het Eurovisie Songfestival in Lausannes. In Middelburg vormde ze samen met het vaardige Combo Mari nierskapel een aparte maar ge slaagde combinatie. Enige en algemene kennisgeving Dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven is toch nog plotseling overleden MARTINA JOHANNA LEIJNSE weduwe van Pieter Goeman in de leeftijd van 88 jaar. Een bijzonder dank aan het verplegend perso neel van huize Rustenburg. Terneuzen: uit aller naam A. J. Leijnse Middelburg. 16 december 1995, Vrijlandstraat 28 kamer 409. Correspondentieadres: Fam. A. J. Leijnse. Voltastraat 12, 4532 LH Terneuzen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Middelburg, gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 21 december a.s. van 11.00 tot 11.30 uur. waarna de crematie zal plaatsvinden om 12.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoléanceruimte van het crematorium. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze lieve tante PIETERNELLA VAN SIGHEM-MINDERHOUD Wij denken aan de vriendschap die wij van haar hebben gehad en aan de grote belangstelling, die zij altijd voor ons toonde. Westkapelle: Jo en Nel Toutenhoofd- van Rooijen Lou en Nel Toutenhoofd- Roelse Berra en Jan de Witte- Verhage Westkapelle. 15 december 1995. Voor de feestdagen is alleen het beste goed genoeg. Wij bieden u eerste kwaliteit, vers van het mes. Vakkundig behandeld en voor betaalbare prijzen. Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 612914 Doorregen runderrollade (om te koken) 2 kilo24,- Onze speciatiteit Kersthammetjes (pim .1700 gr.)... per kilo 18,50 Word lid van het Mensen in Nood-Kinderfonds 1 a Aktie Ander Afrika (veertig cent per minuut) Giro 667. Postbus 10415200 BS Den Bosch EXTRA VOORDELIG 500 gram cordon bleu8,50 1 kilo magere runderlappen14,80 1 kilo varkenslrincandeau14,50 1 kilo schouderkarbonade7.80 1 kilo hamlappen10,80 1 kilo hacheevlees11,50 ij Heerlijk vers beleg .Q 100 gram gegrilde varkensrollade1,90 •2 100 gram runderrookvlees3,20 100 gram boerenham2,60 100 gram gegrilde rosbief3,00 150 gram schouderham2,30 Wij zijn op zaterdag 23 dec. geopend tot 15.00 uur en op zaterdag 30 dec. tot 13.00 uur Wij wensen iedereen fijne kerstdagen en een gezegend 1996. VOLOP VOORRADIG Wij verzorgen op bestelling graag uw fondue- en gourmetschotels samengesteld naar uw wensen. (Afhalen na 11 uur). V -% HAMBURGERS g 4 halen/3 betalen ip Biefstuk-tartaar j per stuk1,25 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. In vrede heengegaan PIETERNELLA VAN SIGHEM-MINDERHOUD geboren 2 februari 1906 te Westkapelle overleden 15 december 1995 te IJmuiden J. Lievense-van Sighem L. van Sighem S. A. van Sighem-Stadtman Kleinkinderen, achterkleinkinderen en achterachterkleinkind Correspondentieadres: Du Perronstraat 25, 2025 GG Haarlem. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 20 december om 12.00 uur op de be graafplaats 'Duinhof te IJmuiden. In plaats van kaarten. En dit is de overwinning, die de wereld overwint, namelijk ons geloof. 1 Johannes 5 4b. De God van de wonderen die leeft en blijft leven, nam tot Zich Zijn dankbaar kind. onze lieve altijd zorgende moeder, oma en klein-oma WILHELMINA WOUTERS-VAN DEN BOSSE weduwe van Abraham Pieter Wouters op de leeftijd van 89 jaar. Middelburg: Wil Wouters Jan Idema Rotterdam: Marleen Wouters Mieke de Vries Bivange (Lux.): J. Wouters S. Wouters-de Regt Veere: Corry Wouters Vrouwenpolder: W. Wouters E. W. Wouters-Mesu Nunspeet: J. C. de Kok-Wouters J. H. de Kok Grijpskerke: M. Bastiaanse-Wouters F. Bastiaanse Klein- en achterkleinkinderen 4332 XM Middelburg, 16 december 1995. Nassaulaan 1. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den op donderdag. 21 december, om 13.00 uur het Kerkcentrum 'De Hoeksteen'. Roozenburg- laan te Middelburg, waarna de begrafenis om 14.00 uur zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Middelburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. In plaats van kaarten Dankbaar dat hij voor verder lijden gespaard is gebleven geven wij kennis van het overlijden van HENK A. GELDHOF in de leeftijd van 92 jaar. Wij zijn het personeel van 'Der Boede', paviljoen 'De Schakel' dankbaar voor de zeer liefdevolle verzorging van onze neef en oom. Namens de familie: M. G. Nicodem Koudekerke, 17 december 1995, 'Der Boede'. Correspondentieadres: J. M. Nicodem, Mozartlaan 228, 3335 AJ Zwijndrecht. De crematie zal plaatshebben donderdag 21 de cember om 11.00 uur in het crematorium te Mid delburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condole ren in de aula van het crematorium. LI Hierdoor geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder en schoonzuster CATHARINA DE WIT-DE VOOGD sedert 20 augustus 1973 weduwe van Willem de Wit in de leeftijd van 97 jaar. Wij zijn dankbaar voor de toegewijde verzorging in de 'Rustenburg' te Middelburg, waar zij haar laatste 14 jaren mocht doorbrengen. Vlissingen: G. de Wit Rob en Annie Eric Albert Mariëtte Cindy Dennis Willem en Margret Nadia s'-Heer Abtskerke: A. M. van der Maas-de Wit C. van der Maas Carine en Aarnout Remco Envin Lianne en Dies Yentl Dionne Vlissingen: A. M. de yoogd-de Klerk Middelburg, 15 december 1995, 'Rustenburg'. Correspondentieadres: Paul Krugerstraat 304. Pa 4381 WR Vlissingen. fk De overledene is opgebaard in het rouwcentrum!61! 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen, al-Jat waar gelegenheid tot afscheid nemen is op*3- woensdag 20 december 1995 van 11.30-12.00 uur. Hierna zal ter plaatse om 12.15 uur een kortöhi overdenking gehouden worden. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om( 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlis-jcb singen. Na afloop van de begrafenis is er in vermeld rouwje centrum gelegenheid tot condoleren. Bouwcenter De Jager- Tolhoek Middelburg gaatj), verhuizen. Daarom moet onze showroom helemaal leeg! Groot voordeel voor u! Want de showroom keukens en kasten mogen weg met kortingen die kunnen oplopen m tot maar liefst Goede raad! Snel kijken. Middelburg, Lange Noordstraat 67, tel. 01 18 - 636254. Geopend van dinsdag - zaterdag Donderdag koopavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 8