John van Lottum verrast Wibier De uitdaging om met toppers te werken PZC Topclubs azen op Australiër Okon Gideonse sterk Feyenoord wijst bod af op Ulrich van Gobbel Hoge onderscheiding wielrenner Indurain Geen demontabel veld in Amsterdam Arena Geen interesse voor het EK tafeltennis sport 24 Tennis Masters verliest publiciteitsslag voetbalwedstrijd Boetes Utrecht vervallen door vormfouten uitslagen sport op tv DONDERDAG 14 DECEMBER 1995 AMSTERDAM (ANP) - De Ten nis Masters legden zich gisteren bij voorbaat neer bij het verlies van de publiciteitsslag tegen de voetbalwedstrijd Ierland - Ne derland. Yvette Basting werkte ongewild mee aan de snelle af werking van het programma. Bij een achterstand van 1-3 in de partij tegen Kim de VVeille maakte een buiteling een einde aan het optreden van de 18-ja- rige Brabantse. Met de rechter enkel in het ijs gepakt werd ze voor observatie naar het zie kenhuis vervoerd. De schade bleek mee te vallen. Bij de mannen liep Fernon Wi bier voor de tweede achtereen volgende maal tegen een neder laag in de openingsronde aan. Trainingsmaatje John van Lot tum, met wie hij vorige week in Reggio de Calabria nog dubbel de. was net iets scherper en won met 7-6 (8-6) 6-3. Na zijn jaren bij Jong Oranje heeft Wibier de moeilijke overstap van Satelli tes naar ATP-toernooien nooit kunnen maken. Voor het groot ste deel van zijn inkomsten is hij tegenwoordig zelfs op het dub belspel aangewezen. Van Lottum. lang. iel en hoogst getalenteerd, staat nog aan het begin van een internationale carrière en is net bij Jong Oranje begonnen. Zijn gedrag en inzet zijn de laatste tijd zo verbeterd, dat bondscoach Stanley Fran ker de uit Frankrijk afkomstige Brabander ondanks diens enigs zins gevorderde leeftijd van ne gentien jaar een kans heeft ge gund. De ommekeer van recalcitrant naar gedisciplineerd voltrok zich eerst in het hoofd van de speler uit Waalre. Vervolgens stonden kampioenenkweker Henk van Hulst en manager Paul Foortse (van Tiriac) gereed hem verder te helpen. „Dat heeft me geweldig geholpen", aldus Van Lottum. „Bij meneer Van Hulst word je niet opgeleid voor het spel van vandaag, maar voor dat van de toekomst. Je moet heel all-round zijn. Bij mij zit het spelen van achteruit er goed in. Nu wordt het accent gelegd op het serveren en volleren." In wedstrijden blijft Van Lottum voorlopig nog het liefst in de buurt van de achterlijn. Ook Wi bier kon hem daar niet wegkrij- gen. De Amsterdammer won zijn service-games vrij gemakkelijk, weerde bij a-6 in de tiebreak met een voluit geslagen backhand een eerste setpoint af, maar gaf vervolgens de eerste set uit han den met passeerslagen die centi meters over de achterlijn vlo gen: 8-6. Die uitkomst bepaalde het vervolg van de partij. Vrijdagavond laat mag Van Lot tum tegen de als eerste geplaat ste Jan Siemerink laten zien hoe zijn tennis van de toekomst er momenteel voorstaat.Een BRUGGE (GPD)-Er is volop in teresse voor Paul Okon, de li bero van Club Brugge. PSV scoutte de Australiër al. maar meldde zich nog steeds niet bij de leiding van de Belgische club. AC Milan en Bayern Mnchen deden dat inmiddels wel. Milan ziet in Okon de op volger van Franco Baresi. PSV is op zoek naar versterking van de achterhoede. Okon zou daarvoor de geschikte man kun nen zijn, maar de Australiër heeft nog een contract van an derhalf seizoen. PSV is echter niet van plan om voor vrijdag nog een verdediger aan te trek ken. Dan zou de nieuwe man na melijk nog in de kwartfinales van de UEFA-Cup tegen Barce lona mogen meedoen. Trainer Advocaat: „Nee, we zijn bezig met komend seizoen. Er zijn ook nog andere kandidaten. Deze week trekken we sowieso nie mand aan. We doen het ook in de UEFA-Cup met deze selectie." Directeur Van Hoven van Club Brugge is de interesse van PSV voor Okon wel bekend. Ondanks dat de Australiër nog een con tract voor anderhalfjaar heeft is- *er wel met 'Club' te praten. Van Hoven: „Maar luister, hij zal niet goedkoop zijn hè! Te duur voor PSV? Ach. die hebben voor Ro- naldo toch ook een aardige som neergeteld. En denk eraan, Okon is momenteel de beste li bero van Europa. Beckenbauer heeft dat laatst nog gezegd. En die kan het weten hè." Mede door de interesse van di verse Europese topclubs wil Club Brugge in februari met Okon om de tafel zitten om zijn contract tussentijds open te bre ken. Advocaat: „Maar dat doet Okon dus niet. Die wil weg." Wellicht dus naar PSV. ROTTERDAM (ANP) - De Turkse voet balclub Galatasaray heeft gisteren de on derhandelingen met Feyenoord over ver dediger Ulrich van Gobbel officieel ge opend. Per fax rolde bij manager Hans Hagelstein het eerste bod op de 24-jarige Rotterdammer binnen. Voorzitter Jorien van den Herik, die voor zaken in de Ver enigde Staten verblijft, is meteen op de hoogte gesteld van de openingszet van zijn Turkse collega. „We moeten nuchter blijven", zei Hagel stein. die geen bedragen wilde noemen. „Ik denk niet dat we op dit eerste bod zul len ingaan. Wij wachten op meer serieuze voorstellen." Galatasaray is al geruimde tijd op zoek naar een fysiek sterke verdediger. Johan de Koek viel af omdat het bestuur van Ro- da JC vasthield aan een te hoge transfers som. Trainer Graeme Souness was vrijdag avond getuige van de wedstrijd van Feye noord in en tegen Heerenveen <0-1». Hij raakte daarbij onder de indruk van het spel van Van Gobbel. die in een eerder sta dium al liet weten dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Het contract van de robuuste feyenoorder loopt pas medio 1998 af. Daarom kan de Rotterdamse clubleiding een flink trans ferbedrag bedingen. Het zou gaan om on geveer vier miljoen gulden. Vorig jaar ket ste een overgang van Van Gobbel naar Newcastle United af op de vergoedings som die Feyenoord destijds voor hem vroeg <4,f> miljoen gulden). Dinsdag bereikte Feyenoord al mondelin ge overeenstemming met FC Luzern over de verkoop van aanvaller Regi Blinker. Die transactie is op een paar details na rond. In de Rotterdamse selectie zoekt ook Rob Witschge nog naar een andere club. Ulrich van Gobbel (links) is toe aan een nieuw avontuur. foto GPD/Pim Ras Jan Hof wil als bondscoach korfbal vooral zichzelf blijven van onze verslaggeefster Annemiek Jansen ALMERE - Voor het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond kwam het prachtig uit. Op het moment dat bondscoach Harrie Dassen ermee stopte, stond zijn assistent al klaar. Jan Hof was net opgestapt bij hoofdklasser DKOD en had natuurlijk best ambities om het roer van zijn 'baas' over te nemen. „Het is een uitdaging om met de toppers te werken." zegt de 38-jarige amb tenaar van de afdeling Sport en PARIJS (AFP) Voor zijn vijfde opeenvolgende overwinning in de Ronde van Frankrijk is Miguel Indurain woensdag in Parijs onder scheiden met de Grand Prix Académie des Sports. Op de erelijst van 1995 prijken voorts de namen van de Franse we reldkampioenjudo David Douillet, de Britse hinkstapspringer Jona than Edwards, wereldkampioene zevenkamp uit Syrië Ghada Shouaa en Nieuwzeelandse zeilnavigator Peter Blake. De prijs voor de beste ploeg ging naar de Franse nationale handbalploeg, wereld kampioen. HAARLEM (GPD) - Het nieuw Ajax-stadion krijgt niet de de montabele grasmat die het be stuur van de Amsterdamse voetbalclub zo graag had ge wild. Naar voorbeeld van een stadion in Detroit (Verenigde Staten) zou het speelveld in de Amsterdam Arena worden voorzien van 'grasbakken' van 1.20 bij 1.20 meter. Mocht het stadion worden gebruikt voor andere doeleinden dan voetbal, dan zouden de bakken aan el kaar kunnen worden geklikt en worden verwijderd. Hierdoor zou een betonnen vloer vrijko men, waarop bijvoorbeeld pop concerten kunnen plaatsheb ben. Vorige week berichtte de Heide- mij. de constructeur van het sys teem, echter aan het Ajax-be- stuur dat het bedrijf niet de mo gelijkheden heeft om het 'gras- bakkensysteem' in het stadion te installeren, zo zei Ajax-voor- zitter Van Praag tijdens een spreekbeurt in Haarlem. Er zal nu een conventionele grasmat worden aangelegd met veldver- warming en irrigatie. Voor an dere evenementen kan het veld voor maximaal zes dagen wor den afgedekt, zonder dat het gras daarvan schade onder vindt. Voor volgend jaar staan in de Amsterdam Arena al optre dens van Michael Jackson en Ti- na Turner op het programma. AMSTERDAM - Tijdens de World Cup Indoor Surftour in Amsterdam heeft Stefan Gi deonse uit Veere laten zien dat hij tot de top van Nederland be hoort. ook bij het Indoor surfen. Gideonse drong door tot het hoofdprogramma. Het spekta kel voor 6000 toeschouwers werd gewonnen door Nick Ba ker uit Engeland. In de RAI was een 75 meter lang surfbassïn gebouwd. 26 venti latoren zorgde voor windkracht zes in de Amstelhal en daarmee konden de deelnemers voluit planeren. Gideonse kon vanaf het begin goed meekomen op z'n speciaal door Gertjan Nieuwenkamp (Veere) gebouwde board en van de top 25 van Nederland eindig de hij na drie selectieronden op de derde plaats. In het hoofdpro gramma startte hij in een volle dig Nederlandse heat en won de ze. De heat erna werd hij derde achter wereldtoppers Naish en Dunkerbeck. In de daaropvol gende ronde werd hij uitgescha keld. In het eindklassement werd hij negende. Gideonse was de hoogst geklasseerde Neder lander. Recreatie in Almere, „en het is een uitdaging om met Oranje goede resultaten te behalen." Jan Hof was ruim twee jaar as- sistent-bondscoach. toen hij - voor het WK in India - opstapte bij DKOD. Dassen had in mei reeds zijn vertrek aangekondigd en nam onlangs met de felbe geerde wereldtitel afscheid van het Nederlands korfbalteam. Hof was als 'tweede man' de aan gewezen figuur om het roer over te nemen. Het KNKV-bestuur vond dat ook en stelde hem voorlopig aan voor een jaar. De kersverse bondscoach is blij met zijn functie, maar hij ziet het niet als een kroon op het werk. Hof: „Ik vind het heel leuk om een aantal jaren bondscoach te zijn. Maar het hoogtepunt voor iedere korfballiefhebber is na tuurlijk de finale om het lands kampioenschap in een uitver kocht sportpaleis Ahoy'. En dat heb ik als speler en coach nog niet meegemaaktr" Traditie Voor Jan Hof staan in 1996 de traditionele confrontaties met België en de strijd om de 'Conti nental Champion Trophy' cen traal. Als vertegenwoordiger van Europa geldt de regerend wereldkampioen als grote favo riet voor het evenement, dat in augustus in de Verenigde Staten wordt gehouden. De bondscoach zal ook veel aan dacht besteden aan de nationale jeugdselectie. In november vol gend jaar staat het Europees kampioenschap voor de 'jon kies' op het programma en daar wil Hof ook hoog scoren met het Nederlands team. „Net als bij de senioren is België ook bij de jeugd onze belangrijkste tegen stander geworden. Dat zullen ongetwijfeld leuke confrontaties worden. Van de andere landen hebben we weining te duchten." Jan Hof heeft zelf op bescheiden niveau gekorfbald. Komend uit een korfbalnest, kreeg Hof het spelletje met de paplepel inge goten. Hij begon als zesjarige pu pil bij Lintjo. de club in zijn Friese geboortedorp Oldeber- koop. die mede werd opgericht door zijn ouders. Via Stormvo gels in Uitgeest kwam hij uitein delijk bij overgangsklasser Oranje Nassau in Amsterdam terecht. Hij had best de kwalitei ten om het hoogste niveau te ha len. kreeg ook een uitnodiging om bij de toenmalige hoofdklas ser Blauw Wit Amsterdam te ko men spelen, maar hij bedankte voor die eer omdat hij liever trai ning gaf. Als trainer haalde hij wel de hoofdklasse: met Dalto. Blauw Wit Heerenveen en DKOD. Bij de laatste club liep het eerder dit seizoen dus mis. De visies van Hof en DKOD bleken niet met elkaar te sporen. „Destijds, in het eerste gesprek met het be stuur, hadden we dezelfde ideeen", zegt Jan Hof. „Maar al na twee maanden kwamen er verschillen van inzicht aan het licht met de selectie. Het team wilde niet wat ik wilde. De spe lers en speelsters bepaalden wat ik moest doen. Dan kan natuur lijk niet en daarom ben ik opge stapt." Op een moment nota be ne dat de Heelsumse club boven aan stond in de hoofdklasse B van de veldcompetitie. Saillant detail: in de nationale ploeg komt Hof straks twee van zijn DKOD-pupillen tegen: Dennis Voshart en Heieen van der Wilt. Van onbekende speler tot bondscoach van het Nederlands korfbal - er zijn weinigen die het hem kunnen nazeggen. Hof blijft echter bescheiden over die 'reu- zesprong'. „Waar het om gaat is kwaliteit. Dat is het enige wat telt. Je kunt nog zo veel diplo ma's hebben, je moet je in de praktijk bewijzen." Dat er nu als bondscoach meer op hem zal worden gelet, maakt Hof niet ze nuwachtig. „Natuurlijk moet je wat meer opletten, op je woor den en je doen en laten. Maar ik wil ook in deze functie graag me zelf blijven." Een assistent-coach, die uitein delijk het roer overneemt. De vergelijking met Louis van Gaal dringt zich op, maar Hof moet daar hartelijk om lachen. Hij heeft het niet zo op vergelijkin gen tussen korfbal en voetbal. „Van Gaal heeft, als trainer bijna alles bereikt, ik moet me als bondscoach nog maar bewijzen. Ik heb ongelooflijk veel respect voor Van Gaal. De wijze waarop hij Ajax laat voetballen, prach tig. Bovendien leert hij de jon gens hoe ze met de media moe ten omgaan. Je hoort bij Ajax nooit een onvertogen woord over mede-spelers of over de coach." In de korfbalwereld is dat wel eens anders. Hof: „Ik lees soms uitspraken van een speler waar van ik denk: dat breng je niet naai- buiten. Dat is funest voor de sfeer in een ploeg en doet het korfbal meer kwaad dan goed." Ian Hof: „Waar het om gaat is kwaliteit." ZEIST (ANP) - FC Utrecht hoeft dank zij vormfouten bij de KNVB twee boetes van res pectievelijk 50.000 en 75.000 gulden niet te be talen. De geldstraffen zijn vervallen omdat de tuchtcommissie van de voetbalbond zich op grond van de reglementen niet bevoegd acht te om in deze zaak opnieuw een uitspraak te doen. FC Utrecht kreeg de boetes wegens wanorde lijkheden bij de wedstrijden tegen Roda JC (23 september) en Go Ahead Eagles (30 septem ber). De club kreeg de straffen opgelegd op ba sis van het nieuwe Uitvoeringsbesluit Bestuur Betaald Voetbal. Daarin zijn afspraken vastge legd die een rustig en ongestoord competitie verloop moeten garanderen. Het bestuur van FC Utrecht tekende protest aan tegen het- oordeel van de tuchtcommissie. De commissie van beroep vernietigde de uit spraak en gaf de zaak opnieuw in handen van de tuchtcommissie om FC Utrecht de gelegen heid te bieden zich te verweren tegen de aan klachten. Na mondelinge behandeling is de tuchtcom missie tot de conclusie gekomen dat een terug verwijzing van deze zaak in strijd is met het Uitvoeringsbesluit, Op grond van de huidige reglementen kan alleen de commissie van be roep het verbeurd verklaren van een boete in tegraal bevestigen of vernietigen. De uitspraak van de beroepscommissie in het geval van FC Utrecht blijft derhalve van kracht. Eddie the Eagle niet te stoppen LAKE PLACID (SID) - De Engelsman Eddie Edwards, beu bekend als „Eddie the Eagle", is zijn voorbereiding op d Olympische Winterspelen van 1998 in Nagano begonnen. D bijziende Engelse skispringer heeft zich voor twee jaar in Lal: Placid gevestigd. Bij wedstrijden in de Amerikaanse plaat eindigde hij éénmaal niet als laatste. avond eerder neemt Sjeng Schalken, een andere pupil van Van Hulst, het op tegen Martijn Bok. De laatste won met 6-2 6-2 van Martijn Belgraver. Ex-atleet Paklin gearresteerd BISJKEK (DPA) - Igor Paklin, oud-wereldrecordhouder hoo< springen met 2.41 meter, is in de Kirgizische hoofdstad Bisjke gearresteerd op verdenking van doodslag. Volgens de polit: zou Paklin met een vriend een zakenrelatie die hem geld schu dig was, zo hard hebben geslagen dat hij later aan zijn verwoi dingen overleed. Paklin genoot in zijn actieve periode reed een zekere faam als geslaagd zakenman. De Europese kan pioen van 1986 en wereldkampioen indoor van '87 verdiend veel geld aan het verhuren van Zwitserse breimachines en d verkoop van de daarop vervaardigde kleding. Paklin was d afgelopen jaren ook actief als vice-voorzitter van de atletiek bond van Kirgizië. John Blankenstein klaagt NEC aan DEN HAAG (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buig zich op korte termijn over een klacht van scheidsrechter Joht Blankenstein. De Haagse arbiter heeft rapport opgemaakt vai het verbale wangedrag van het Nijmeegse publiek, afgelope; zaterdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Willem II (1-1). Blar kenstein werd bij dat duel verscheidene keren met kwetsend liederen geconfronteerd. De verontwaardigde scheidsrechte) die juist in stadion De Goffert zijn 300e wedstrijd in de eredivi sie leidde, neemt het de clubleiding van NEC kwalijk dat er nie tegen de beledigende spreekkoren („hoerenjong") is opgetrt den. De clubs in het betaalde voetbal hebben aan het begin va dit seizoen afgesproken, dat in voorkomende gevallen via d omroepinstallatie de fans tot de orde worden geroepen. Edberg niet naar de Spelen STOCKHOLM (AFP) - Stefan Edberg zal Zweden niet vert< gemvoordigen op de Olympische Spelen in Atlanta. De bijna 3G jarige tennisser staat zijn plaats af aan jongere spelers. Voo Zweden zijn Enqvist. Larsson en Björkman kandidaat voor he olympisch toernooi. In Atlanta komen in de enkelspelen 6 spelers en speelsters op de baan. De eerste 48 van de wereld ranglijst per 29 april 1996. met een maximum van drie per land plus zestien spelers met een wildcard. Voor Nederland koma bij de mannen Krajicek. Haarhuis en Siemerink in aanmei king. Bij de vrouwen Schultz, Boogert en Oremans. Jong Zeeland verliest van Aalst AALST - De selectie van Jong Zeeland heeft in Aalst met van de beloften van Eendracht Aalst verloren. Voor de rus leek de ploeg van coach Wies van Avermaete weggespeeld t worden. Onder impuls van een tweetal speelse en razendsnel! Brazilianen troefde Eendracht de Zeeuwse selectie in alle linie af. N a een half uur scoorde Sammy van de Bossche 1 -0. De schs de bleef verrassend genoeg beperkt en met wat omzettinge bleek na de rust veel meer evenwicht in de Zeeuwse ploeg aai wezig. maar ook veel meer agressie. Het werd een pittig due met nu ook druk van Zeeuwse kant en kansen voor Cor Schrot vers (Arnemuiden), Onno Doeland (RCS) en Alexander Boi (Middelburg). Bij een uitval werd het een kwartier voor tijd 2-( weer door Van de Bossche. Kolijn blijft bij Vogelwaarde TERNEUZEN - Jan Kolijn heeft zijn contract als trainer bi voetbalclub Vogelwaarde met een jaar verlengd. De Terneu zense oefenmeester is nu bezig aan zijn eerste seizoen bij d vierdeklasser. APELDOORN (GPD) - De Ne derlandse tafeltennisbond heeft de grootste moeite om de organisatie van het EK 1998 on der te brengen. De begroting is bij lange na nog niet gedekt door financiële garanties. Top sportmanager Ton van Happen schat de kans dat het Europees kampioenschap over twee jaar in Nederland wordt gehouden nog maar op twintig procent, januari besluit de NTTB waai schijnlijk dat de organisati van het toernooi wordt teruggt geven aan de Europese tafeltei nisbond. Met de organisatie van een Et ropees kampioenschap is vo gens Van Happen al gauw ee bedrag tussen de 2,2 en 3.5 mi joen gulden gemoeid. Autosport Estoril (Por). Testritten Formule I: 1. Villeneuve (Can) Williams-Renault 1.21.01, 2. Hill (Eng) Williams-Renault 1.21,57, 3. Schumacher (Dui) Ferrari 1.21,96, 4. Alesi (Fral Benetton-Renault 1.22,38, 5. Irvine (ler) Ferrari 1.22,90, 6. Barrichelli (Bra) Jordan-Peugeot 1.23,06, 7. Verstappen (Ned) Arrows- Hart 1.23,29, 8. Berger (Oos) Benetton 1.43,26. Duitse Midlotto: Trekking A: 7 -10-2" 35-41 - 49. Reservegetal: 45. Trekking B: 10 - 17 - 27 - 30 - 33 -4 Reservegetal' 16. Supergetal: 3. Spiel 77' 0171693. Supi 6 350641. Belgische lotto: 4-12-17-18-26-31. Ri servegetal: 33. Joker: 8496091 (Onder voorbehoud) Darts Tennis Zeeuwe dartfederatie: Eredivisie: B B- The Red Lions 11-2, The Polar Bears-2- The Triple Players 3-10, The Scumbags- Kantaria-1 7-6, D.T.Pechiney-The Ar- rows-1 6-7, Jumbo Offset-Moby Dick-1 8- 5, De Westkant-EMM 0-13. Stand: 1. TheTriple Players 80-24,2. B B 76-28, 3. D.T. Pechiney 64-40, 4. The Arrows-1 64-27, 5. Kantaria-1 61-43, 6. The Polar Bears-2 51-53, 7. EMM 50-54, 8. The Scumbags 46-58, 9. Moby Dick-1 39-65,10. The Red Lions 33-71,11. Jum bo Offset 29-62, 12. De Westkant 20-84. Hoogste finish eredivisie: J. Ellen (B& B) 160, R. Beenhakkers (Kantaria-1) 160. Eerste divisie: De Roode Leeuw-The Polar Bears-1 8-5, The Arrows-2-Het Oranjefeest-2 8-5, Moby Dick-2-The Walk Inn 8-5, Het Oranjefeest-1-Moby Dick-3 3-10, Moby Dick-4-Kantaria-2 5-8, The Four Flops-De Barbier 5-8. Stand: 1. The Walk Inn en Moby Dick-4 75-29,3. The Arrows-2 72-32,4. Kantaria- 2 70-34, 5. Het Oranje Feest-2 55-49, 6. Moby Dick-2 54-49, 7. Moby Dick-3 46- 58, 8. De Roode Leeuw 42-62, 9. De Bar bier 42-62,10. The Four Flops 41 -63, 11 Het Oranje Feest-1 32-71, 12. The Polar Bears-11 20-84. Hoogste finish eerste divisie 1995/1996: B. Sabandar (Moby Dick-3) 149. H Amsterdam. Masters. 110.000 guide" Eerste ronde: Vrouwen: De Weille - Bss ting 3-1 (opgave Basting), Muns-JagS man - Hoogendoorn 5-7 6-4 6-2. Mannen: Van Lottum - Wibier 7-6 fr Bok - Belgraver 6-2 6-2. Programma voor donderdag: 14.00 Groen - Van Scheppingen, Rottier Weille. 19.00 uur' Schalken - Bok, mans - Vis. Vrijdag: 14.00 uur: Boogert - Muns-. german. Haarhuis - Kok. 19.00 uur: Schultz-McCarthy - Bollegi Siemerink - Van Lottum. Voetbal Schotland, competitie: Aberdeen-KÜ marnock 4-1. Italië, Beker, kwartfinale tweede v strijd: AC Milan-Bologna 1-1, BolognJI w.n.s., Palermo-Fiorentina 1-2, Fioreij| tine in halve finale. Zeilen Handbal Beverwijk. Kwalificatie EK, vrouwen, eerste wedstrijd. Nederland - Zwitserland 23-18 (9-8). Doelpuntenmakers Nederland' Kossen 6, Van der Knaap 6, Boriceanu 4, Feyen 2, Burgers 2, Kregmeijer, Vaassen en Mulder. Skiën Port Elisabeth (ZAf). WK Mistral: Vroi wen, vierde race. 1. Maud Herbert (Fra 2. Frangcois (Fra), 3. Lee-Lai Shan (HKo 12. De Vries. Vijfde race: 1. Maud He bert, 2. Shan, 3. Claire Herbert (Fra),i De Vries. Stalman donderdag niet g( start wegens enkelblessure. Stand: Shan 9, 2. Frangois 10, 3. Maud Herbs 15, 8. De Vries 40, 44. Stalman 168. Mannen, finale, eerste race: 1Kaklaro nakis (Gri), 10. Koops, 22. Van Geeme 26. Rene Dannenburg, 49. Peter Da nenburg. Tweede race: 1. Kaklaman kis, 6. Koops, 20. Van Geemen, 24. Re: Dannenburg, 29. Peter Dannenbu: Stand: 1. Kaklamanakis 3.5, 8. Koo: 31,5, 23. Van Geemen 72, 28. René Da nenburg 77,5, 32. Peter Dannenburg: Brusson (Ita). Wereldbeker skilopen: Mannen, 15 km vrije stijl: 1. Daehlie (Noo) 36.06,2, 2. Fauner (Ita) 36.40.8, 3. Smirnov (Kaz) 37,05.4. Stand WB 1 Daehlie 380 punten, 2 Smirnov 266. 3. Fauner 240. Vrouwen, 15 km vrije stijl: 1. Vaelbe (Rus) 41 47,8, 2. Egorova (Rus) 41 48.2. 3. Gavriljoek (Rus) 42.05.5. Stand WB.1. Vaelbe 420,2. Egorova 410.3. Gavriljoek 245. Sportprijsvragen Lucky Ten, woensdag 13 december: 8-11-15-19-20 24 - 25 - 26 - 31 - 33 41 -46-49-50-56 57 - 58 - 60 - 66 - 73 .10-08.15 Ned 3: Sportjournaal. 1.00: Eurosport diverse spö ten 12.30-12. 16.20-16. 17.00-1 18.43-18. 18.45-19. 19.30-20. 22.16-22. 22.30-23. Dorp. 23.30-00. .45 Ned 3: Sportjournaal .30 Did 3: Sport ïm Westen 15 Did 2: Sport Heute 51 Ned 3: Sportjournaal. 10 RTL - Sport .00 BRT 1: Sport .34 Ned 3: Sportjournaal. .30 RTL 4: Barend en V .05 RTL 4: Sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24